Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Angol felsőfokú nyelvvizsgára készülgetek egy ideje magamban, de most szeretnék tánarhoz is eljárni.
Ha valaki tud ajánlani bevált tanárt Bp.en lehetőleg a 13. Ker. Környékén kérem privátban írja meg nekem.
Köszönöm!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2752) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Angolul hogyan fejezik ki azt amikor az ember egyhelyben topog egy probléma megoldásával. Hiába próbálkozik szerényen vagy türelmesen vár. És elfogy a türelme és talán tapintatlanul, talán a kereteket átlépve mozgásba lendíti a dolgokat. Nem akarok vulgáris kifejezést amit nem lehet normális párbeszédben idegeneknek mondani de valamit ami kifejezi az indulatot.
Mondjuk ezt jelenti a kickstart?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2753) BonFire válasza tknof1871 (#2752) üzenetére


BonFire
veterán

Magyarul tudsz rá egyszavas meghatározást, vagy kifejezést?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2754) Mercutio_ válasza tknof1871 (#2752) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az asztalrab@sz/-csap kifejezésre gondolsz?

Btw az nem egészen arról szól amit előtte felvázoltál:N amit az elején leírsz ott rajtad múlik a megoldás csak még nincs meg a megfelelő módszer hozzá, míg a második felében egy külső fél nélkül nincs előrelépés. (Pl. matek feladvány vs. reklamáció kezelés)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2755) tknof1871 válasza BonFire (#2753) üzenetére


tknof1871
őstag

"begyújtani a rakétákat"
De nem arról van szó hogy az űrkutatásban dolgozunk. Nem illegális vagy erőszakos a megoldási kísérlet, inkább szokatlan, valami ami talán meg is haladja a cselekvő képességét és lehet nem is lesz sikeres. Olyan amire egy külső szemlélő, ha lenne, aki nem részese a történetnek csak megfigyelő, nem számít és meglepi. Ilyen "nincs mit veszteni", "nincs több vesztegetni való" szituációban az ember eldönti most megindul.

(#2754) Mercutio_
Az asztalrab@sz/-csap kifejezésre gondolsz?
Nem. Az asztalra b@szni szerintem olyan helyzetre van amikor valakinek el kell végezni a feladatát de nem teszi. Pl. várunk az állami orvosi rendelőben és az orvos már az ötödik magánbetegét hívja be előttünk. Közben az asszisztens mindig nyugtat, nemsokára tényleg behívnak minket. A hatodik magánbetegét hívja amikor mi a beteg előtt bemegyünk és az asztalra b@szunk, akár ténylegesen is, és az orvosnak szemrehányást teszünk.
Én arra gondolok, hogy a hatodik magánbetegnél otthagyjuk a rendelőt, átmegyünk egy másik városba, egy másik országba.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2756) BonFire válasza tknof1871 (#2755) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem a begyújtani a rakétákat az égvilágon semmit nem mond.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2757) philoxenia válasza tknof1871 (#2755) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mikor ellepne már a víz,
És egy szigetet sem találok
Mindig eszembe jutnak a pálmafák
És eszembe jutnak a lányok.

Akkor megrázom magam
Újra szembe úszok az árral
És a világért sem cserélnék
Az egész világgal!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2758) lumpy92 válasza tknof1871 (#2752) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Talán ez jó (idiom).
"Blow a gasket."

Meaning:
When a furious person blows a gasket, they explode with anger.
Examples:
When the shop was burgled for the third time, the owner blew a gasket.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#2759) SOAD19 válasza tknof1871 (#2752) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem valószínű, hogy jó lesz, de hátha:
Pull oneself together

(#2760) SOAD19


SOAD19
addikt

Itt egy kis szólás gyűjtemény, hátha másnak is jól jön: [link]
Viszont, egy hozzáértőbb lechekolná, hogy nincsenek benne hülyeségek?
Első megnyitásra végig lehet görgetni az oldalt, viszont 2. megnyitásra az oldalt, már feliratkozást követel. Szerencsére, nekem meg volt még nyitva, és le is mentettem képernyőképenként.

(#2761) b0bcat válasza SOAD19 (#2760) üzenetére


b0bcat
addikt

Not for all the tea in China. > A világ minden kincséért sem. ;)

Curiosity killed the cat. > Aki kíváncsi, hamar megöregszik.

A piece of cake jelentése pedig úgy "piskóta", hogy nagyon könnyű. :)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2762) SOAD19 válasza b0bcat (#2761) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi a kiegészítést, javítást! :R A piece of cake-re még egy szinonima, én anno ezt találtam: gyerekjáték.

(#2763) #16121600


#16121600
törölt tag

Sziasztok!

Ha a Rosetta Stone angol nyelvű kurzusát megcsinálom, mind az öt szintet, akkor milyen szintű nyelvtudást ad? B1? Talán B2?

Azért gondoltam erre a programra először, mert teljesen kezdő vagyok, és ez ugye nagyon-nagyon az alapoktól kezdi.

Köszönöm.

(#2764) b0bcat válasza #16121600 (#2763) üzenetére


b0bcat
addikt

Vagy talán csak valami alapot ahhoz, hogy komolyan is el tudd kezdeni tanulni a nyelvet. ;) Nyelvvizsgára elegendő nyelvtudást egyetlen rendszertől ne remélj. :N

U.i.: Nem leszólni akarom, sőt, nagyon fontos, hogy az alapokkal tisztában legyen az ember, és egy ilyen online rendszer jól be tudja gyakoroltatni az alapokat. :K

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2766) Iván_93


Iván_93
újonc

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy megtanulok angolul. Mivel az iskolában németes voltam, így nem sok mindent tudok, A1-es szinten lehetek. Ahogy mindenkire, úgy rám is ragadtak azért angol szavak, kifejezések a számítógépes világból, vagy a filmek, sorozatok, zenék világából.

Körülnéztem az interneten, hogy milyen lehetőségek vannak angol nyelvtanulásra, és túl sok mindent találtam.

Kezdetnek elkezdtem a népszerű Duolingo-t, ezt végigfogom csinálni, kezdésnek szerintem jó, bár egyelőre nem igazán tetszik, mindig azt érzem hogy ez csak gyerekjátéknak jó. Mindegy, az alapokat talán megadja.

Az ANKI-val és a szótanuló programokkal nem sikerült megbarátkoznom, beállítanom őket, így azokat hanyagolom. Ezek helyett angol kifejezéseket tanulok könyvekből vagy egyszerűen csak az internetről.

Igazából azért írtam most ide, hogy javaslatokat kérjek hanganyagra, illetve hogy érdemes -e megragadni ezt a lehetőséget:
Én jelenleg monoton munkát végzek napi 8 órában, nem igényel különösebb koncertrációt. Naponta pedig 2 órát buszozok. Eddig zenét szoktam hallgatni, de mi lenne ha angol tananyagot hallgatnék napi 6-8 órában akár?

Fogalmam sincs, hogy melyik hanganyagokat lenne érdemes nekem hallgatni munkaidőben. Amiket eddig találtam:
-Villám Angol (ez mondja magyarul is)
-Czifra Éva - 1 hónap alatt angolul (ez mondja magyarul is)
-80 nap alatt angolul (ez mondja magyarul is)
-Effortless English (ez csak angolul)
-Kreatív angol (ez is csak angolul)

Nem tudom melyik lenne a jó, lehet a tankönyvet is érdemes használ ezekhez.
A tankönyv nélküli egyedül a 80 nap alatt angolul.

Mit javasoltok? Ezen kívül itthon még napi 1,5-2 órát tudnék szánni a tanulásra.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2767) b0bcat válasza Iván_93 (#2766) üzenetére


b0bcat
addikt

- Nézz meg pár online szintfelmérőt, mielőtt megsaccolod a tudásszintedet. ;) Az általad leírtak alapján lehet, hogy az A1 szint közelében sem jársz még.

- Jól érzed, a DuoLingo egy játék. :D Ne is pazarold rá az idődet! Sokkal igényesebb ingyenes anyagokat és oldalakat is lehet találni a neten.

- A passzív hallgatás nem fog sokat segíteni. Akkor már érdemesebb hangoskönyvet hallgatnod (és egyszerre olvasnod).

- Ha van rá lehetőséged, akkor nézz angol oktatóvideókat a neten. Tudom javasolni például az EngVid csatornát a YouTube-on.

- Fontos lenne, hogy a napi 1,5-2 órából legalább fél órát nyelvtanozással, gyakorlatok megoldásával tölts, mert az másképp nem fog belemenni a fejedbe. A maradék időben olvass, hallgass, akár sorozatokat is nézhetsz (szigorúan NEM magyar felirattal). :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2768) SOAD19 válasza b0bcat (#2767) üzenetére


SOAD19
addikt

Tudnád linkelni, hogy melyik is lenne, ez a konkrét csatorna (engvid)? Rákeresve sok találatot dobott ki.

(#2769) b0bcat válasza SOAD19 (#2768) üzenetére


b0bcat
addikt

Parancsolj! :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2770) SOAD19 válasza b0bcat (#2769) üzenetére


SOAD19
addikt

Ja, hogy így az összes, azt hittem, hogy valamelyik konkrét emberkére gondolsz. :R

(#2771) Iván_93


Iván_93
újonc

Sziasztok!

Mégis megpróbálkozom az Anki-val is, milyen előre elkészített kártyacsomagokat ajánlatok?
Sajnos saját kártyák elkészítéséhez nincs türelmem, sem időm egyelőre, bár tudom hogy az lenne az igazi.

Az Anki hivatalos weboldalán találhatóak Headway kártyacsomagok, amihez van audió is. Viszont legtöbb kártyacsomag csak szavakat tanít, ezeknek meg úgy tudom hogy nincs értelme.

Találtam olyat is, amiben angol kifejezések vannak, viszont ahhoz nincs audió.

Mit ajánlatok szótanulásra? Egy nap hány szavat érdemes beállítani az Anki-nál? Maradjon 20-on? Ti mennyit tanultok egy nap?

Köszönöm!

(#2774) zharkanyi válasza Iván_93 (#2771) üzenetére


zharkanyi
tag

Ankihoz van egy csomó kiegészítő. Ezzel például tudsz audiót gyártani akármelyik kártyacsomaghoz: [link]

Igaz arra figyelni kell, hogy csak 2.0-val megy. Frissebb verzióval nem.

(#2776) PETEE78 válasza Iván_93 (#2771) üzenetére


PETEE78
senior tag

Szerintem nagyon hasznos app. Személy szerint én 2 csomagot használok. Az első egy előre elkészített csomag, a másik paklit én gyártom a napi aktuális újonnan tanult szavaimból. És minden reggel kikérdeztetem magam mindkét pakliból :).

You are being revived

(#2777) Iván_93


Iván_93
újonc

Köszönöm a segítséget.

(#2778) cigam


cigam
félisten

Elindult az 5perc angol videó sorozata.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2779) BonFire válasza cigam (#2778) üzenetére


BonFire
veterán

"A videó csak bejelentkezés után tekinthető meg.BELÉPEK"

Sorry then... Miért nem a Youtube-on van?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2780) cigam válasza BonFire (#2779) üzenetére


cigam
félisten

Ingyenesen készíthetsz fiókot, és azzal a pár közszolgálati TV-t, és videótárát is elérheted.
Gondolom azért nem YouTube, mert reklámozni akarják a mindigo/mindigtv-t. Pl. a végén van egy játék amiben 3 hónapos mindigo előfizetést lehet nyerni. Plusz elképzelhető hogy a hbbtv szolgáltatásukban is elérhető.
Amúgy az alapoktól kezdik, kinek hogyan köszönünk.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2781) b0bcat válasza cigam (#2780) üzenetére


b0bcat
addikt

"Amúgy az alapoktól kezdik, kinek hogyan köszönünk."

Hiánypótló. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2782) philoxenia válasza b0bcat (#2781) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2783) BonFire válasza cigam (#2780) üzenetére


BonFire
veterán

Az az üzleti konstrukció, amelyik még csak bepillantást se enged a videóba regisztráció nélkül, az halva született ötlet. Mert 2 627 731 videómegosztó va a neten, és egyik se köti a megtekintést regisztrációhoz.

A regisztráció pluszt kell adjon. Mondjuk playlist létrehozását, kedvencek mentését, feliratkozási értesítést, kommentelési lehetőséget stb.

Ez önmagában természetesen nem minősíti a videók tartalmát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2784) Iván_93


Iván_93
újonc

Sziasztok!

Na, még csak most merültem bele az Anki-ba, a kérdésem az, hogy tegyük fel:

Letöltöttem például egy ingyenes kártyacsomagot, mégpedig a HEADWAY Preintermediate Magyar-Angolt.

Ebben 1325 db kártya van. Nos, beállítottam a "Napi új kártyák" számát a menüben, hogy 30 új kártyát szeretnék megtanulni.

Amikor elindítom a tanulást, ezek jelennek meg (ugye az alapbeállításokat használom):

<1 p - Újra
<10 p - Jó
4 n -Könnyű

Tehát ha a "könnyű" lehetőséget választom, akkor ugye az napra a kártya eltűnik, és 4 nap múlva találkozok vele újra? Tegyük fel, hogy tanulok 30 új szavat sikeresen, és 4 nap múlva újra előjönnek? Viszont mellé még jön 30 új szó, tehát az nap 60-at kell tanulnom? Hogy működik pontosan?

Köszönöm.

(#2785) Arpee78 válasza Iván_93 (#2784) üzenetére


Arpee78
senior tag

"...Viszont mellé még jön 30 új szó, tehát az nap 60-at kell tanulnom? Hogy működik pontosan?"

Nagyjából igen. De hosszabb távon a kérdezett szavak száma cirka ötszöröse lesz a napi új szavaknak. Vagyis, ha napi 30-on hagyod, akkor kb egy hónap múlva már napi 150 szót fog kikérdezni, amiből 30 új, 120 ismétlés. Legalábbis nálam az 5x szorzó tűnik reálisnak.

Én csak akkor nyomok "könnyűt", ha a szó jelentése, a kiejtés és a betűzés is azonnal beugrik és hibátlannak bizonyul.

Nem tudom mennyi időd szánsz rá naponta, de a 30 várhatóan sok lesz.

(#2786) Iván_93 válasza Arpee78 (#2785) üzenetére


Iván_93
újonc

Rendben, köszönöm a segítséget.

Lenne még kérdésem. Ami nekem a legkevésbé megy, az a hallás utáni szövegértés.
Zenéket is hallgattam, próbáltam leírni a szövegüket, de nagyon-nagyon mellélőttem.

Valahogy most még nagyon lehetetlennek érzem azt, hogy egy zenének leírjam a szövegét. Ha hanganyagot hallgatok, azt sem igazán értem, ha gyorsan is beszél, akkor meg főleg nem.

Ennek a képességnek a javítására mit javasoltok? Egyszerűen csak nagyon sok angol hanganyagot/zenét kéne hallgatom? Pontosan hogy kéne gyakorolni? Hallgatom a zenét, olvasom a szöveget, utána megpróbálom leírni?
Ti egyébként letudjátok írni egy angol zene szövegét pontosan? (nem populáris zenére gondolok, hanem komolyabb hangvételűre)

[ Szerkesztve ]

(#2787) BÁ Nutrition válasza Iván_93 (#2786) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Legegyszerubb ha nezel vmi angol nyelvu adast rendszeresen es megszokod. Egyszerubb olyannal kezdeni ami erdekel. A masik megoldas h elkezdesz meseket nezni. Azoknak eleg egyszeru a nyelvezete. Aztan johetnek az egyre nehezebbek. A youtube is sokat szamit. Hasznald

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2788) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Viszonylag jól értem már az angol szöveget, de továbbra is problémám van a kötő szavakkal (in at for). Pl.: good at something. Ez magyarul annyira nem logikus hogy jó a valaminél. Nekem mindig az at-ról a hely jut eszembe.

Ezeket csak magolással lehet megtanulni, vagy van valami logikája?

(#2789) cigam válasza ReSeTer (#2788) üzenetére


cigam
félisten

Mert nincs benne semmi logika. Be kel magolni a példamondatokat, kifejezéseket, nem csak egyesével a szavakat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2790) b0bcat válasza ReSeTer (#2788) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezek nem kötőszók, hanem prepozíciók, avagy elöljárószók. ;)

Ők kisebb részben logikusak (helyhatározóként illetve olyan időhatározóként, mint pl. év/hónap - "in"; nap - "on"; óraidő - "at"), ám nagyobb részben, főként vonzatként, láthatóan minden logikát nélkülöznek, tehát egyesével meg kell tanulni őket.

Amúgy jól érzed, alapvetően az "at" fejezi ki azt, hogy valami valahol van. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2791) Iván_93 válasza BÁ Nutrition (#2787) üzenetére


Iván_93
újonc

Rendben, köszönöm.

A Google fordító szerintetek mennyire hatékonyan fordít magyar nyelvről angolra?

Egy jó ideje már írok egy bizonyos szakmai külföldi fórumra, elég hosszú szövegeket néha. Most megkérdeztem tőlük, hogy mennyire találják pontosnak a posztjaimat, látnak -e bennük hibákat, és nagyon meglepődtem: azt írták, hogy tökéletes, hibátlan az összes általam írt szöveg.

Ami azért érdekes, mert kizárólag csak a Google fordítót hívtam segítségül. De azt azért meg kell jegyezni, hogy a magyar mondatokat tényleg a lehető legegyszerűbben és leglogikusabban fogalmaztam meg.

Ti mit gondoltok a Google fordítója tényleg képes helyesen lefordítani angolra egy magyar mondatot? Mert akkor megkönnyítené nekem a nyelvtanulást néhol.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2792) Arpee78 válasza Iván_93 (#2791) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nekem így fordított magyarra néhány hónapja:

I usually feed the neighbour's cat while she's away.
Általában elfogyasztom a szomszéd macskáját, amíg távol van.

De most jobban fordítja:
Általában a szomszéd macskáját táplálom, miközben ő távol van.

Szóval nem kifejezetten jó, de nem is tragikus...

(#2793) BonFire válasza Iván_93 (#2786) üzenetére


BonFire
veterán

"Lenne még kérdésem. Ami nekem a legkevésbé megy, az a hallás utáni szövegértés.
Zenéket is hallgattam, próbáltam leírni a szövegüket, de nagyon-nagyon mellélőttem."

A dalszöveg még az anyanyelvű számára sem mindig könnyen érthető. Nem olyan a szöveg ritmikája, mint beszéd közben. A hansúlyok, a szótagok teljesen eltűnhetnek.

A szövegértés fejlesztésére tollbamondást kell alkalmazni. Mint nyolcévesen magyar órán az általános iskolában.

>>English dictation<<

Azért is érdemes ezzel indítani, mert vannak szavak, amelyek ugyanúgy hangzanak, és csak kontextusban derül ki, mikor melyik hangzik el (there, their, they're).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2794) Iván_93 válasza BonFire (#2793) üzenetére


Iván_93
újonc

Köszönöm.

Igazad van, tényleg mintha eltűnnének a hangsúlyok és szótagok.

(#2795) philoxenia válasza BonFire (#2793) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon jól beszél, szinte le tudnám írni, de mégis jobban értem, ha feliratozva hallgatom. Ez miért lehet?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2796) Iván_93


Iván_93
újonc

Az Anki-val kapcsolatban lenne megint kérdésem.

Beszereztem pár ingyenesen elérhető kártyacsomagot.

Arra lennék kíváncsi, hogy hogy tudom azt kiszámítani, ha mindennap x mennyiségű új kártyát tanulok, akkor mikor érek a végére ezeknek? Jó lenne azért tudni, mert az jobban motivál, ha tudom például hogy 1 vagy fél év múlva letudom ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#2797) philoxenia válasza Iván_93 (#2796) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy tanulási folyamatban régen rossz, ha az a lényeg, hogy túl akarsz lenni rajta szvsz,.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2798) Iván_93 válasza philoxenia (#2797) üzenetére


Iván_93
újonc

Nem erről van szó, csak én szeretem beosztani a dolgokat, és konkrét terveket készíteni mindenhez.
Ha napi 20 új szó van beállítva, és 1300 szó van a kezdő angol kártyapakliban, akkor az elvileg 65 napba kell hogy teljen?

[ Szerkesztve ]

(#2799) b0bcat válasza Iván_93 (#2798) üzenetére


b0bcat
addikt

Napi 20 szót megtanulni, pláne hosszabb időn keresztül, bizony nem könnyű feladat. Nem lehetetlen, de határozottan nem könnyű. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#2800) Iván_93 válasza b0bcat (#2799) üzenetére


Iván_93
újonc

Ez a Pre-intermediate szintű kártyacsomag, ami olyan szavakat tartalmaz, aminek egy része számomra már ismert. Most, hogy csinálom pár napja, abból a 20 új szóból 5-10 szavat biztosan ismerek jelentéssel, kiejtéssel együtt.
Ha a haladó kártyapaklihoz érek, akkor napi 10 új szó lesz maximum.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.