Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) ML320 válasza lsc (#5595) üzenetére


ML320
aktív tag

Nálunk is ki volt írva. Sőt először a nyitvatartás helyét fedtük le vele, utánna arrébb tettük, majd az ajtó közepére került.
Kolléga POS terminál javításról jött vissza, néhány srác ott állt az ajtóban (a papír formátumot már nem tudják elolvasni ;) ), és csak toporog, toprong, totyog... El is mondta nekik, hogy mi van kiírva a lapra, majd bejött, és a srácok stílusában feltette a költői kérdést:
- Ne haragudj, nyitva vagytok.
Mire én, ártatlan képpel, szemrebbenés nélkül:
- Ne haragudj, tudsz olvasni?

Tehát, ha legközelebb ha zárva van valami, akkor a kedves vevőknek tessen szépen körbejárni a ojjektumot, az üvegezett felületen keresztül meg figyelni, hogy van-e bent valaki. Ha igen, ott akkor zörögni, csörögni, dörömbölni!!! :D :D :D
Ja, ezt persze más-más ruhában és álarcban 10 percenként megtenni. :D :D :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#5602) TéKrys


TéKrys
senior tag

Alig pár perce bejött egy srác és adatlapot keresett. Én meg simán átirányítottam a melletünk lévő papírboltba. De csak nem akart menni :) Ugyanis szegénykém alaplapot keresett, mint mondta "márkás adatlap érdekelné: MSI, ASUS".
Ja és hozzátette hogy 4,6-os legyen. :O
Aszem mára és a 7re nekem ennyi elég volt. :W

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5603) Rover623 válasza Intelligencs (#5600) üzenetére


Rover623
félisten

Az egyik kedvencem "aktív koromból": mi az hogy nem vagyunk nyitva szombat/vasárnap?:Y
Mégis mit képzelünk mi?
Ők (mármint a kedves vásárlók;]) egész héten dolgoznak, csak hétvégén érnek rá számtech. cuccokat nézegetni, shoppingolni...
Volt akinek próbáltam megvilágítani az elméjét: mi is dolgozunk hétköznap, ergo hétvégén tudjuk a mindenféle más ügyeinket intézni...nem voltak vevők az érvelésre...:U

A legszebb eset: megkérdeztem, mégis hol lógatja a f*rkát egész nap? Nagy büszkén tolta a képembe: autós boltban...a sajátjában!
Mikor megkérdeztem tőle, hogy ha én egész héten dolgozom (mint ő) és csak hétvégén érek rá milóf*szt venni az autómhoz, és most az ő sz*ros boltjában próbálnék vásárolni, ugyan milyen eredménnyel is végződne a kirándulásom, a következő választ kaptam: hát ő ugye szombaton általában nincsen nyitva, pláne most, mert éppen itt van az üzlet előtt és alaplapot venne a gyerekének...:W
És még ekkor sem esett le az Isten barmának...:O
Nem baj, kinyomtam a telót...;]
Mielőtt bárki megkérdezi: az én mobil számom volt az összes publikus céges számok közül az első helyen feltüntetve minden médiában...szal nekem hétvégén se nagyon volt nyugtom...:DDD

primus inter pares

(#5604) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

meg egyébként is, se blokkot se számlát nem tudok adni... és ekkor sem érti meg az isten barma, hogy LELTÁR van vazze...

Egy mai "érdekesség":

Egy hölgyet szolgálok ki éppen amikor beviharzik egy eddig nem látott "buta arcú" srác és levágja a táskáját a pult előtt, nagy hanggal, hogy vegyem észre ő megérkezett.
Éppen kattintgatok a számlázóban, hogy elinduljon a nyomtatás mikor nem bírja cérnával és benyögi :
-Kérdezhetek? (se köszönés, se lóf@sz nélkül)
-Egy pillanat, rögtön végzek a kiszolgálással.
Látom srác duzzad fejileg... Kb. 10 sec után felé fordultam és feltettem a szokásos kérdést :
-miben tudok segíteni?
-pci-e hálókártya van?
-sajnos jelenleg nincs készleten
Mire ő felháborodva :
-na ezért késsem le a buszomat?????????
Mire én:
-azt hiszem van egy érkezési sorrend, meg kell várni amíg kiszolgálom az előzőt!
Mire ő:
-szopjál le (és becsapta az ajtót)

Mire kiértem az ajtóba már a sarkon volt (50m-re)

Na, mondom öcsém, épp cigizni akartam, kabát fel és kimegyek a megállóba...
Haverral elindultunk, de már nem láttuk sehol és bandukoltunk vissza, mikor látom, hogy megint a boltból jön ki a srác... Na vazze ezt hogy csinálta???

-ne haragudj, de legközelebb válogasd meg a szavaidat...
-miért?
-miért? mert beb@sztad az ajtót és azt kiáltottad vissza, hogy szopjál le!
-rossz a füle, én ilyet ne mondtam!
-nem??? még a hölgy is hallotta aki még bent volt a boltban, úgyhogy vegyél vissza egy pirinkét!!!
-ne fenyegessen! magának kell a vevő!
-miről beszélsz kisöreg? gondolkozzál már el...

Kedvem lett volna betépni a szájába egyet, de én jártam volna rosszul az ilyen csírák miatt.
Beb@szta az ajtót, csak úgy remegett a tok és még le is tagadja, hogy visszaugatott.
Kis csíra, legalább ha nagy a pofája, akkor vállalja a következményeket is.

:W :((( :W :(((

(#5605) P@trick válasza TéKrys (#5602) üzenetére


P@trick
tag

"4,6-os legyen" :C

Milyen 4,6-ról beszélt? :F

semmi

(#5606) TéKrys válasza P@trick (#5605) üzenetére


TéKrys
senior tag

Valószínű, hogy alaplapra (esetleg: adatlapra) integrált procira gondolt :D :DD

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5607) lúzer válasza TéKrys (#5606) üzenetére


lúzer
veterán

vagy vista élményindexre! ;] :U :Y :W

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5608) net84


net84
őstag

Látom sokaknak probléma, ha egy üzlet leltár miatt zárva tart.
Nálunk 01.02-én volt a leltár. A nagykapu nyitva volt, mert a házban lévő irodákban többen is dolgoztak, és a szomszédos bolt is nyitva volt, tehát be kelett, hogy tudjanak jönni a jóemberek. Az üzlet fotocellás ajtaja azonban egyenirányusítva (aki nem ismerné a fotocellás ajtó működését, ez azt ejelenti, hogy nem lehet bejönni, csak kimenni, kívülről kulcs vagy a rázáródási rejtett érzékelő letakarásával nyílik az ajtó) volt, és mint azt a kolléga már említette, szép nagy felirat jelezte, hogy zárva vagyunk.
Ha ezen időszakban kiszolgálok valakit (ami egyébként is lehetetlen volt, mert a 2008-as rendszert csak másnap élesítettük) és azt veleki lefüleli vagy ő maga ellenőr, akkor bizony megvágnak rendesen.
De mivel a szervíz nyitva volt, így azokat, akik hoztak valami masinériafélét, azokat beengedtük. Így ugrott (szó szerint) be egy idegen, amikor ment kifele az egyik szerződött partnerünk rendszergazdája. Neki csak árak kellenének erre meg arra, meg ha már itt van, venne dvd lemezt...
A másik esetet: annyira sierült közelmászniuk az üvegajtóhoz, hogy érzékelte őket a záródás szenzor és kinyitotta az ajtót - ez azt jelenti, hogy egy átlagos 160-180cm magas ember combjának kb. 1,5 cm közel kell lennie az ajtóüveghez és kb. 0,5cm-re az oldaloszlophoz. Nekik sikerült :DDD

Arról pedig annyit, hogy ki mit keres, hogy nagyrészt olyanok jöttek, akik karácsony elött vagy a két ünnep között valami olyat kerestek ami már/még nem volt kapható és azt az információt kapták, hogy majd jövöre. Na de kérem! az nem feltétlenül január 2. Ilyenkor meg jött a megsértődés:
- de maguk azt mondták, hogy jövöre lesz
- igen, de a mai napon leltár van, holnap tudunk legkorábban rendelést leadni, ha a nagykerek is leleltároznak.

Halkan megjegyzem, engem ma burkoltan mail-ben elhajtott az egyik legnagyobb nagyker kapcsolattartója :) és nem sértődtem meg rajt, tudomásul vettem, hogy nekik nem egy nap a leltár, majd hétfőn keresem őket, sőt ezt megértette az egyik ügyfelem is, akinek hirtelenjében kellett volna egy ár és egy szállítási határidő egy R61-es notira...

és tény, hogy a vevőért vagyunk, de az is tény, hogy nem bármi áron! Ha a céget megbüntetik, mert zárvatartási idő alatt kiszolgálta a vevőt, akkor megtanulok repülni...

Read only...

(#5609) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Miért hiszi azt minden kedves vásárolni szándékozó emberke, hogy a wide monitor "széthúzza a képet"? :W :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5610) bullseye válasza Motion_Blur (#5609) üzenetére


bullseye
addikt

mert van az úgy, hogy tényleg :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5611) TéKrys válasza bullseye (#5610) üzenetére


TéKrys
senior tag

Sztem max a wide tv húzza szét a képet. A számgép képe alkalmazkodik hozzá :P sztem :B

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5612) tbs válasza TéKrys (#5611) üzenetére


tbs
addikt

Csak akkor alkalmazkodik, ha a videóvezérlő ismeri a felbontást. ;)

(#5613) ML320 válasza Motion_Blur (#5609) üzenetére


ML320
aktív tag

Inkább az van, hogy ha lecserélik a régi monitort, attól még a felbontás nem fog automatice átállni. Marad minden 1024x768-ban. És persze a panasz, hogy ronda a kép... Ha meg a fizikai felbontásba teszem, akkor jön a panasz, hogy kicsik az ikonok. :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#5614) lúzer válasza Motion_Blur (#5609) üzenetére


lúzer
veterán

MERT JA ;]
dosos felületen is - pl. ghost de game alatt is pl. nfsmw alá külön progi kell

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5615) djtoomi válasza ML320 (#5613) üzenetére


djtoomi
addikt

Bá, ez ismerős, 666 millió embernek tettem lcd-t natívba,kicsik az ikonok,nem látom.Tegyél-vegyél szemüveget b+. :((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5616) #64791808 válasza djtoomi (#5615) üzenetére


#64791808
törölt tag

Jajj az halálos.

- Ocsmányak a betűk...
- Tedd át natív felbontásba!
- De akkor kicsik az ikonok...
- Szemüveg, húzd közelebb, stb.
- De nemjó, mer akkor mögötte csomó fölös hely lesz.
- Akkor vegyél CRT-t, nincsenek felbontás-problémái
- Nemjó, az nagy, elfoglalja az egész asztalt...

Akkor bazmeg vezessél ki 15 tüskét a VGA kimenetről és dugd a seggedbe, így analizálva a képet!

A leltár témához annyit, hogy ( de asszem írták is ) ha leltár közben, még az új számviteli év élesítése előtt kiszolgálsz valakit, az törvénybe ütközik. A boltosnak rugalmasnak kell lennie, de azt hiszem, nem várható el tőle, hogy szabálysértést kövessen el.

[ Szerkesztve ]

(#5617) Lord Myn válasza #64791808 (#5616) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem is kicsik natívban... (19" - 1280x1024)

De: Display Properties/Appearance/Effects - Use Large Icons (magyarul nem tudom, életemben nem használtam magyar oprendszert).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#5618) djtoomi válasza #64791808 (#5616) üzenetére


djtoomi
addikt

Ismerős, gazdag srác:
24-es Samu 244T,felbontás 1024x768.Mondom wazze az nem széles vásznú, de aszondja úgy olyan kicsik az ikonok, mondom jóvan vegyél 128cm-es lcd-t 720p-vel. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5619) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

"Kicsik az ikonok"

Az ilyen f@sz júzer indíccson el egy programot, mi a f@sznak nézegeti az asztalt?

Nekem mindig kicsi az asztal, alig várom már hogy 24 vagy nagyobb monitorjaim legyenek. A 2db 22-es orbitálisan kevés, pedig nem grafikázok csak több sávon szántom az audiót na meg a videót. :))

[ Szerkesztve ]

(#5620) TéKrys válasza TéKrys (#5611) üzenetére


TéKrys
senior tag

Persze én is úgy értettem, hogy alkalmazható hozzá. :) na ebbe jól belegabalyodtam :F :D

Amúgy meg wide-os tv-n ne magyar tv adást nézzen, hanem wide-os filmet (dvd-t), de persze ezt ő úgyse érti meg. És csakazértis megveszi a tv-t,mert a szomszédnak is az van, és az most a menő. :F

[ Szerkesztve ]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5621) adik


adik
őstag

Minket is mindenki adócsalásra buzdít, és egy részük még be is valja! Konkrétan volt olyan, aki mondta, hogy de még 2007-es szla kéne, mert a cimbije vissza tudja kaparni akkor neki az áfát. Természetesen utolsó genyláda vagyok, amiért mondtam neki, hogy nem tudom visszatekerni a dátumot.
Nálunk vasárnap - 5 hete ez az első áldott, szájbalökött szabad vasárnapomon - lesz a leltár maximus

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5622) TheReMiXeR válasza adik (#5621) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Decemberben még mindig sulinetet akartak és nem fogták fel, hogy nem tudunk ebben segíteni. "Na akkor mennyünk el máshová" dumával távoztak... :))

(#5623) TéKrys válasza TheReMiXeR (#5622) üzenetére


TéKrys
senior tag

Tőlünk hasonló dumával akkor távoztak, miután mondtuk hogy nem tartunk előre összerakott gépet. Nem tudom miért nem felelt meg nekik a "vásárló igényeinek megfelelően összeállitott, pénztárcához szabott" gép. :F :O
Persze tuti hogy pár nap múlva behozzák a multiban vásárolt olcsó gépet, hogy nem futnak rajta az új játékok.Meg is érdemli az ilyen.

[ Szerkesztve ]

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5624) Zofren válasza TheReMiXeR (#5622) üzenetére


Zofren
aktív tag

áháá... akkor toletek jottek a vevok :D igaz mi sem tudtunk sulinetes gépet adni :(

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#5625) lsc


lsc
nagyúr

Integrált videokártya br. 1 FT
Azért egy-két boltost sem kell félteni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5626) Nyugdíjas válasza lsc (#5625) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezdekemény:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5627) metti válasza _Erik_ (#5100) üzenetére


metti
tag

anno az erzsébeti Mistralba:
- eladót kérdem: ezen az alaplapon melyik fajta hangkártya codec van? C-Media vagy Alc?
nézegeti a könyvet majd kiböki: AC-97!
- kérdezi az ember az eladótól: mit jelent az hogy dual channel memória? (Abit IC-7-es i875-ös lap kapcsán)
Azt jelenti, hogy a ramok nem 400-on hanem 800-on járnak!

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#5628) bullseye válasza Nyugdíjas (#5626) üzenetére


bullseye
addikt

majd néz nagyot, amikor kérik külön... meg amikor APEH kérdezi, hogy lesz ebből áfa? :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5629) lúzer válasza bullseye (#5628) üzenetére


lúzer
veterán

igen, a barma nem tudja hogy tilos az árukapcsolás ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5630) nyunyu válasza bullseye (#5628) üzenetére


nyunyu
félisten

1Ft-rol is koteles vagy szamlat adni, szoval technikailag hol a problema?

(Anno penztargep vizsgan probaltak szivatni, mi van akkor ha a vasarlo ker egy 1Ft-s gyufat, aztan adsz ra 99% kedvezmenyt.
Mi tortent volna, kijott a nyugta 0Ft vegosszeggel.
Sok ertelme ugyan nincsen, de hat a szabaly az szabaly...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5631) Pancsermeste válasza _Erik_ (#5502) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Takarodj kifelé!"
Nos... én éppen az ilyen hozzáállás miatt nem bízom meg többé a számtek boltok szakértelmében / véleményében.
Persze tudom én azt nagyon jól, hogy milyen macerás az ilyen "elmesélt", csak időszakosan fellépő hibajelenség kivizsgálása, hiszen ha a vizsgálat helyén és idején minden rendben, akkor nehéz meghatározni a probléma forrását.
Nekem 2 gépem volt -amit mint hozzá nem értő-, boltban vettem meg. Mindegyik nagyon gáz volt! Időszakos fagyások, újraindulás..stb. Amikor visszavittem a boltba, persze el is hajtottak vele... gondolom ez volt a legegyszerűbb és kényelmes megoldás.
Közben kigyúrtam magam kicsit a témában, és sikerült néhány problémát magamtól is megoldani. A 3. gépemet már saját magam raktam össze. Most már 4. éve működik (igaz már nem nálam) teljesen hibátlanul, egyszer se fagyott. A mostani gépemmel első körben szintén voltak kb. havonta jelentkező fagyások, de erre is meglett a megoldás.
Nem értem, hogy ha egy boltba/szervizbe megyek ilyen reklamációval, akkor miért nem hajlandóak vele foglalkozni!? Gondolom ha az ő gépük lenne, azért csak nem törődnének bele, hogy bár ritkán, de teljesen váratlan pillanatban csontra fagy a gép.

-= Pancsermeste® =-

(#5632) Zofren válasza Pancsermeste (#5631) üzenetére


Zofren
aktív tag

nem szoktunk beletorodni, de ha azt mondanák, hogy hagyd ott a gépet 2 hétre te mit mondanál? sztem azt, hogy nem hagyod ott. nos mivel egyidoben nem csak 1 géppel foglalkozok/foglalkozunk sztem egy kis turelmet elvárnánk foleg ilyen héba-hóba fagyó géppel. amugy az én gépem is lefagy havonta 2 havonta egyszer, de nem érdekel, mert egy reset megoldja :) és kéthavonta kibirom, hogy nyomjak egy resetet :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#5633) Pancsermeste válasza Zofren (#5632) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, én mérlegelném... 2 hét gép nélkül vagy marad a fagyi. Mivel a fagyit nem szeretem, inkább otthagynám a gépet, csak legyen jó.
Persze, értelek én... nem vagyunk egyformák... tudom, milyen türelmetlen, bírka vevők is vannak, így ez a megoldás biztosan sokaknak nem tetszene.
És nekem se lett vna semmi problémám az érintett boltokkal, ha ilyen normálisan álltak vna hozzá, és nem hajtottak vna el. Legalább csak a szándékot láttam vna rajtuk, hogy megpróbálnak segíteni, vagy vmi kompromisszumos megoldást találni.

-= Pancsermeste® =-

(#5634) bullseye válasza nyunyu (#5630) üzenetére


bullseye
addikt

úgy tűnik elavult a tudásom, amivel villogni akartam... (jó)pár éve nekem aszonták minimum 4 Ft kell legyen az alapösszeg, hogy egész forint legyen az áfa. persze lehet, hogy csak át akartak verni, mert így az akciós game a meghírdetett 1 Ft helyett 5-be került... nem semmi haszonkulcs!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5635) Intelligencs válasza Pancsermeste (#5633) üzenetére

Az az igazság, hogy a szervizben sem tudnak szerintem mást csinálni a rejtélyes hibákkal, mint amit Te magad is megtehetsz: egyenként cserélgetik az alkatrészeket. Mondjuk eggyel könnyebb helyzetben vannak, mint az átlagfelhasználó, mert - nem túl régi gép esetén - nekik minden típusú alkatrészből van másik.

Egyébként egyszer egy kerek hónapot szoptam egy gép összerakásával, már minden alkatrészt 2-3X kicseréltem, de csak lerohadt a gép mindig. A Mycomban már hülyének néztek, mikor a harmadik Asus Punditot is visszavittem, hogy most már nem kell Pundit, adjanak valami hagyományos alaplapot... Kiderült, hogy mind az első, mind a második memóriapár volt a rossz, csak a harmadik lett jó. Csak erre nem jöttem rá sokáig, mert a másodikkal akár már 8 órán keresztül is hibátlanul futott a memteszt, és a Win is felment rendben. Na, akkor fogadtam meg, hogy soha többet nem rakok össze gépet senkinek, csak magamnak.

Persze azóta bekönyörögte hozzám magát egy-két haver, de hát ilyen az én vajszívem. :DDD Viszont szutykot sose, ha kinyitom a gépet, és látom, hogy mondjuk EDO RAM-ok vannak benne, azonnal visszarakom az oldalát, és megmondom, hogy sürgősen vigye innét... :D

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#5636) eziskamu válasza Intelligencs (#5635) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért szutyok, ha EDO ram van bennne? 12 évvel ezelőtt nagyon is fasza gép lehetett :) Tényleg ilyeneken fut már a memtest86?

Az én kedvenc vagyásom az volt amikor paintre fagyott 2 perc alatt a gép, de 3d-s játékok és videókonvertálás ment simán.Egy ZX-es Tomato volt a szentem.

[ Szerkesztve ]

(#5637) tbs válasza eziskamu (#5636) üzenetére


tbs
addikt

Fut az mindenen. ;) (Visszafelé 386-ig bezárólag láttam futni.)

(#5638) eziskamu válasza tbs (#5637) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak beleőszülök mire lemegy 1 pass?

(#5639) tbs válasza eziskamu (#5638) üzenetére


tbs
addikt

Jaja. Amúgy egy mostani gépen is érdemes 1hétvégét (de jobb 1 nyári forró hét) futtatni. És még akkor is lehet memóriabukta a dologban. ;) Jó, otthoni, napi pár órát ketyegő desktopon nem létfeltétel. :DDD

(#5640) Pancsermeste válasza Intelligencs (#5635) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Értem én azt, hogy csere-berén kívül a szervízben se tehetnek sokkal többet az ilyen rejtélyes hibák esetén, de ez is több a semminél.
Azért én úgy gondolom, ha egy boltba veszek egy komplett gépet, akkor joggal vihetem vissza, ha bármi baja is van... még ha csak időszakosan jelentkezik. De általában elhajtják az embert olyan szöveggel, hogy pl. ez nem a gép hibája, biztosan vmi tápellátási probléma, zavar a hálózatban, jah meg a windóz az már csak ilyen, néha lefagy...
Én magam is szoktam javítással foglalkozni (nem számtek), de ezen a területen is előfordul "szivatós" hiba, ami csak ritkán jelentkezik, de én legalább kicserélem azt az alkatrészt, ami a leginkább valószínű, hogy a hiba forrása, aztán megmondom a tulajnak, hogy ennél többet nem tehetek, reméljük jó lett... tesztelje.
Az én gépem esetén is megtehették vna, hogy legalább lazítottak vna a RAM-ok időzítésén, vagy kicserélték volna őket... aztán vagy bejön, vagy nem... de legalább csináltak vmit.
Nnah, bocsi... tudom, itt a boltosok szoktak kiborulni... :R

-= Pancsermeste® =-

(#5641) nyunyu válasza Intelligencs (#5635) üzenetére


nyunyu
félisten

Kiderült, hogy mind az első, mind a második memóriapár volt a rossz, csak a harmadik lett jó. Csak erre nem jöttem rá sokáig, mert a másodikkal akár már 8 órán keresztül is hibátlanul futott a memteszt, és a Win is felment rendben.

Na, pont ezert csak bontatlan dobozos ramot vagyok hajlando venni.
Ilyen csupaszon pultrab@szos Ramiris "brand" mokakat parszor beszoptuk, hogy a csereram is ugyanugy fagyott.

Legjobb persze az volt, amikor rakom ossze az ipari PCt DOSsal, fagy. (DOS csak hardverhiba eseten fagy...)
Meg jo, hogy tobbet vettunk, igy kapasbol memoriacsere.
Ranezesre tok jo, masnap levittuk Debrecenbe ugyfelhez, erre ott nekiallt fagyni. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5642) ML320 válasza nyunyu (#5641) üzenetére


ML320
aktív tag

Az egyik hárombetűs nagyker anno még a sulinet elején küldözgette a V-Data moduljait- brandként. Memteszt nem jelzett hibát, de úúúútáltuk őket, meg csak fagytak a gépek. Visszavittük, hogy adjanak brandet, ráfizetünk.
Válasz: Ez a brand :U :W

Ember tervez, Isten perverz...

(#5643) Rover623 válasza ML320 (#5642) üzenetére


Rover623
félisten

Csak jelzem: a V-Data valóban brand...;)

primus inter pares

(#5644) ML320 válasza Rover623 (#5643) üzenetére


ML320
aktív tag

Most már lehet, de anno más cégek sem jelezték brandként, a minősége alapján meg egyáltalán nem volt annak nevezhető. :P

szerk: és ugyen nem az A-Data modulokról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#5645) nyunyu válasza ML320 (#5644) üzenetére


nyunyu
félisten

A-Data a jobbik szeriajuk, V-Data a gyengebb.

Mint Kingstonnal a HyperX meg a ValueRam vonal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5646) Rover623 válasza ML320 (#5644) üzenetére


Rover623
félisten

Továbbra is mondom: rendben van hogy a lammer vevőket fikázzátok (fikáztam én is:DD), de nagy nyilvánosság előtt vigyázni kellene az olyan kijelentésekkel, amelyekkel a szakmai tájékozatlanságotokat áruljátok el...:P

primus inter pares

(#5647) ML320 válasza Rover623 (#5646) üzenetére


ML320
aktív tag

Mi a szakmai tájékozottság? Ugyanaz, mint a vevői :P

Nálam a brand RAM megbízhatóságot és hosszabb garidőt jelez. Ha valamivel kínlódunk, és csak egy év a gar, az részemről gagyi. Ezen most lehet vitatkozni, hogy Intel vagy AMD, Abit vagy Asus, Belkin vagy D-Link. És ha valamit pl brandnek nevezek, de nem működik? Mindannyian rendelkezünk tapasztalattal. Vannak bevált dolgaink, és ez alapján fikázzuk a vevőt, a konkurenciát, a többi fórumozót. IMHO
Valahol nagy nyílvánosság előtt jön egy kijelentés, hogy valami jó. Onnantól kezdve 1 hónapig minden kissrác bejön érdeklődni, hogy az adott termék kapható-e, mennyi, mikorra, stb. Lehozzuk, eladunk 20db-ot. Ebből 3-5 db visszajön, hogy alapból nem megy, zörög, csörög, fagy, kiakad, nem jó... Az arányokat tekintve én a saját tapasztalaitamra támaszkodva a V-Data memóriákra csak rosszat tudok mondani. És vállalom. Magnóra vettem :D

Pont a héten volt, hogy bejött egy viszonteladó, és megkérdezte, miért nem foglalkozunk Belkin cuccokkal, mert azok qva jók!!! Egy óra múlva meg jön egy srác, hogy már két hónapja szenved a Belkinnel, ledob, megszakad, stb.. Én meg csak mosolygok. Kinek higyjek?

Ember tervez, Isten perverz...

(#5648) Shadows válasza lúzer (#5594) üzenetére


Shadows
senior tag

Tündérke miért kéne az ajtónak nyitva lenni?? Mert nem vagyunk remeték és vannak olyan emberek rokonok, akiknek nyitva vagyunk, ha elfogadja feltételnek hogy a számlát csak 7.én tudjuk kiállítani, de egy olyannak aki 1évben 1x jön be hogy neki egy 270ft-os patron kell azért nem fogunk kasszát nyitni zárni. :W

Mondtam a főnöknek írjuk ki hogy 50.000 vagy afeletti vásárlás esetén nyitva tartunk, de leszavazta az ötletet, sőt a másik patronos szitunál egy igen dekoratív hölgy szeretett volna a kedvemre tenni a főnök közbeszolt és nem hagyta, pedig tuti én lettem volna a nap hőse, de nem. Se Marinéninek se Dundikának zárva vagyunk. És igen a leltár nálunk nem 100cd-ről és egy félkész gépről szól. Röpke 13 millás árukészlet egy vidéki kisvárosban ami nem is megyeszékhely sztem szép, és végre ismét tudjuk mi hol és mennyi van és rend van és tisztaság. Tiszta öröm lesz hétfőn felvenni a harcot az ass júzerekkel. :P

És tudom az eddigi hozzászólásaim nem épp szaloképesek. Nem eladási vénám van inkább szervizes, de az legaláb megy is rendesen :DD

Teljesen egyetértek Intelligencs kollégával lelkemből szoltál......

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5649) Shadows válasza ML320 (#5647) üzenetére


Shadows
senior tag

mi forgalmazunk bélkínt, a 10k-s "gagyi" router-t tod acces pointnak használni mac címet ip-t időben és címreszűr.... én csalódtam benne pozitívan, SŐT "csak" 100év garit adnak... és van nekik hotspot szám amit felhívsz és elmagyaráznak mindent magyarul..... :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5650) ML320 válasza Shadows (#5649) üzenetére


ML320
aktív tag

Ha jó, akkor jó! Ha valaki lehurrogna, hogy az akkor is gagyi/szar/noname/stb, akkor kinek hiszel? A saját tapasztalatodnak, vagy a szakmai hozzáértésnek?

Ember tervez, Isten perverz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.