Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Muréna válasza ML320 (#5250) üzenetére


Muréna
őstag

hát akkor nemértem végképp :(

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#5252) _Erik_ válasza bullseye (#5238) üzenetére


_Erik_
csendes tag

3 év gar socket 462... hát nem pont az a 3 év gar lényege, hogy legyen raktáron csere? Főleg többszázas kontingensnél? Erre írtam, hogy ott kint nyugaton (lassan ide jutunk megint...) megesik, hogy ha ennyi időbe tellne a beszerzés, inkább raknak bele valami újabb alaktrészt önköltségen... mert mondjuk a vevő elégedettsége meg a szájreklám többet ér amúgy is, pláne a "szerződés előtti állapot visszaállításánál"

Háááát, én sem tudom, hogy miért álltak le a gyártással, nameg, hogy miért tartanak azóta cirka a 3. generációnál processzer terén mind az Intel, mind az AMD. Az viszont abszolute irreális elvárás, hogy úgymond tartson a bolt a biztonság kedvéért rég nem forgalmazott procitípust a polcon, hátha valakinek elromlik... :D

(#5253) ML320 válasza nyunyu (#5246) üzenetére


ML320
aktív tag

Erre a táptopikra gondolsz? :D
[link]

Ember tervez, Isten perverz...

(#5254) Dzoli válasza ML320 (#5241) üzenetére


Dzoli
tag

"S939 alaplap és/vagy proci a hibás. Alkatrész hiányában még be sem tudtuk vizsgálni."
Nem bántásból, de egy szervíznek azért illene teszt alkatrészeket tartania. Mondjuk nem Socket 370-re gondoltam, de én pl. simán megmondom, hogy melyik alkatrész hibás,mert van hozzá mindenem.

"helyszíni garancia, hívja fel a szervízt, pár napon belül elviszik tőle (háztól) a gépet"
Tőled is elvitte volna a futár, csak 1 telefonba került volna. Igaz lehet, hogy a bontott gépház miatt hozzá sem nyúl a szervíz, de az már nem a te bajod, te így vetted át.
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5255) ML320 válasza Dzoli (#5254) üzenetére


ML320
aktív tag

Te is fiam, Bluetooth!?!?

Mi van, ma mindenki engem bánt? Hát ez nem az én napom! :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#5256) biga válasza 1010 (#5225) üzenetére


biga
senior tag

Tényleg nagy hiánycikk, de azért van az. Mi tudtunk azért eddig teljesíteni minden rendelést maximum 3-4 napon belül GT ügyben. De ezért vért kell ízzadni rendesen :) Viszont legalább ez biztosan nem marad a nyakunkon :) Múltkor jött a rendeléseken felül 3 plusz is nekünk. 2 óra múlva egy sem volt :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5257) biga válasza Mr-Pamacs (#5240) üzenetére


biga
senior tag

Nincs kötelezettség. A törvény szerint törekedni kell a minél hamarabbi javításra, és a minél kisebb kényelmetlenségre. Szóval bizonyítsd be, hogy neked nagyon nagy kényelmetlenséget okoz az alaplap hiánya, és akkor esetleg méltányosságból cserélhető (és a gond az, hogy ez nem vicc :U )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5258) biga válasza ML320 (#5241) üzenetére


biga
senior tag

"Ja, a helyi garszervízbe meg nem viheti be a gépet, mert XP van rajta. És ha a gép oldalán nincs matrica, ott át sem veszik! No comment."

Mi az, hogy át sem veszik? Ez hülyeség. Semmi alapja nincs, okuk meg főleg nem. Közük ehhez meg még kevesebb... No de ha nem kell neki a munka, akkor fizetnek más szervíznek.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5259) nyunyu válasza ML320 (#5253) üzenetére


nyunyu
félisten

Elozmenyeit is olvastad?

Csak azert kerdezem, mivel az elozo 1 het termesebol minden masodik-harmadik kerdes az volt, hogy Quad ala jo lesz-e az X/Y/Z tap...
Ugyan nem raktam fogatlan szmajlit a hozzaszolasomhoz, de igy is sut belole az ironia.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5260) ML320 válasza biga (#5258) üzenetére


ML320
aktív tag

Ezek pedig ilyenek! Sőt, a következőt képzeld el: a HDD mondta be az unalmast!
- Milyen rendszer van fent?
- XP.
- Hol a matrica? Legális?
- Hehehe...
- Akkor nem vesszük át!
- De hát az eredetileg rajt lévő Linuxot sem lehet visszarakni!
- Akkor oldják meg!

A srác remegve jött át hozzánk. HDD kivesz, felküld, majd visszakap...

Ember tervez, Isten perverz...

(#5261) ML320 válasza nyunyu (#5259) üzenetére


ML320
aktív tag

Ha egy topikba nem írsz be, az nem jelenti azt, hogy nem olvasod. Az irónia süthet, viszont a dolog ott bánt nagyon, hogy te CSAK a 430-as HKC-t emelted ki. Mindemellett 565W HKC is bekerült. A Chieftec pediglen a sajátom. Ezek után, ha egy ügyfélnek nem tudok a bolt kínálatából azonnal adni Corsairt, meg egyéb istenített dolgot, akkor behozom a sajátomat, és azzal próbálom megoldani a problémáját. Persze utánna csodálkozom, hogy továbbra is fagy a gép... :( Hagyjuk, hogy kinek mi a véleménye az adott márkákról, teljesítményekről, egyebekről. Itt ha érzed, a részemről másról van szó... (Bár ahogy írtuk a net84-gyel, a fagyás véletlenszerűen jön. Van hogy két napig végig fut a 3DMark06, utánna meg már a gép sem indul)

A másik meg: voltunk itt a topikban támadva azzal, hogy a sztorikat felnagyítjuk, kiemeljük a júzerek hülyeségét, stb... A fenti leírtak alapján viszont a vevők sem különbek. 1:1?

De ugye nincs harag? :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#5262) biga válasza ML320 (#5260) üzenetére


biga
senior tag

Attól még hülyeség. Az OEM csak az egyik forma. És ha VLK-s a Windows-om? És ha dobozos? stb? Azoknál egyiknél sincs cimke. (Mellesleg és ha illegális? Ahhoz sincs semmi köze. Javítsa meg és kész. Azért fizetnek. De végül is ha nem teszi az sem baj. Maximum hozzák hozzám vagy hozzád vagy a többihez. Nekem meg lesz belőle fizetésem :) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5263) biga válasza ML320 (#5244) üzenetére


biga
senior tag

Nos mi tapasztaltunk hasonlót egy-két alaplapnál. Mi a következőt tapasztaltuk: bizonyos lapoknál néhány RAM márka/tipus (jellemzően utóbbi időben pl Kingmax) nem volt stabil, ha dualban voltak a RAM-ok. Szóval pl magában egy modul sosem hibázott, ha dualban raktam be már néha hibázott (kiszámíthatatlanul). Ha egymás mellé raktam őket (nem dualban), akkor sem csinálta. Végül ezen esetekben más RAM tipus megoldotta a problémát. (ugyan arra a tipusra mi is cseréltük jó párszor. Nem megoldás). Nem állítom, hogy ez a gond azzal a géppel, de mi pl ezzel sokat szívtunk, mire rájöttünk. Azóta hasonló hiba esetén ezt a lehetőséget is számba vesszük.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5264) nyunyu válasza ML320 (#5261) üzenetére


nyunyu
félisten

Igazad van, picit tulreagaltam.
De ugye nincs harag? :D
Eeeen, haragudni? Ugyan mar.

Kiduhongtem magamat, innentol max rohogni szoktam az eseten, ha elokerul a tema.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5265) ML320 válasza biga (#5263) üzenetére


ML320
aktív tag

Dettó tapasztaltuk... #5250...

Sőt, a GB oldalán tanulmányoztam a kompatibilitási listát is. Tetűlassú az oldaluk. :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#5266) biga válasza ML320 (#5265) üzenetére


biga
senior tag

OK! Átsiklottam felette :B

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#5267) net84 válasza ML320 (#5241) üzenetére


net84
őstag

alaplap visszajött, kicserélték, proci nincs továbbra sem
Egyébként az egy dolog, hogy mit ír elő a fogy.véd. törvény, de ha megszakadok sem tudom kicserélni. Az ügyfélnek meg nem tudum a pénzt visszafizetni, max akkor, ha az egész konfigot visszaveszem. Ebben az esetben, sulinetről lévén szó, reviziót kell készíteni, és mivel valsz. jó kedvem lesz amikor a 1,5 éves gépet kicserélem, még aznap lejelentem az Apeh-nak, hogy én biza visszafizettem az ügyfélnek a vételárat, ő meg majd vagy jelenti, hogy visszaadja a visszaigényelt összeget vagy jól megvágják... ;]

A fagyogatós géphez:
deszkában sem megy, sőt ma kicseréltem az alaplapot, procit, memóriát és tápot egyszerre, akkor is elhalt...holnap talán a kollégák csinálnak rajt még1 bios frissítést, mert azóta jött ki új bios sw...

Read only...

(#5268) Mr-Pamacs válasza biga (#5257) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Az elég nagy kényelmetlenség h nem tudom bedni a a beadandó házimat az egyetemen és h nem tudok úgy jelentkezni a vizsgára a hogy kéne, így eltiltanak 1,5 évre?

(#5269) tlac válasza Mr-Pamacs (#5268) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem nem kell bizonyítgatni, nyílván ha pl. 2 hónapja nem történik semmi, az elég nagy kényelmetlenség

(#5270) Nyugdíjas válasza ML320 (#5261) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként is a táp "kevéssége" nem igy szok jelentkezni. Nekem volt olyan tápom ami kevésnek bizonyult quadhoz. A jelenség az volt,hogy terhelés alatt lekapcsolt a táp. Másoknál is ezt csinálja ha ez a gond. Semmi fagyás,semmi kékhalál,hanem lekapcs és kész.
Bár azt halkan hozzáteszem, hogy én is tennék valami izmosabb tápot egy quad alá... :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5271) adik


adik
őstag

alapszitu: raccsolok. Nem nagyon, de azért eléggé.
- ... milyen néven lesz a számla?
- Vihág János.
- Világ?
- Nem, Vihrág! Csak raccsolok, pont mint maga! :)) :))

tegnapi:
lány, fiatal, csínos.
- szia, segíthetek valamiben esetleg?
- szia. egy pendrive-ot szeretnék venni.
- de jó, én is! Te milyet?
- :Y

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5272) FehérHolló válasza ML320 (#5265) üzenetére


FehérHolló
veterán

Véletlen nem Kingmax 1066-os van benne?
Az szokott ilyeneket okozni az inteles chipsetű lapok többségénél.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5273) ML320 válasza FehérHolló (#5272) üzenetére


ML320
aktív tag

De, igaz Kingstonnal is tesztelve volt.

Ember tervez, Isten perverz...

(#5274) ML320 válasza adik (#5271) üzenetére


ML320
aktív tag

Juj, nálam a múltkor az etnikai közösséghez tartozó emberke kért számlát. A magyar nem lehettett a default nyelvkészlet :D Rákérdeztem háromszor a címre, majd monitor fordít, és betűz...

Ember tervez, Isten perverz...

(#5275) ML320


ML320
aktív tag

Jó forgalom lehet a multiknál.

Mert hülyen azé nem vagyok laptop jött be, nem tudnak rá XP-t telepíteni. Telefon, hogy van-e jobb ajánlat nálunk.
És a prím! Telefonhívás:
- Jó napot! Itt vagyok a ****-ban, és azt szeretném megkérdezni, hogy ennek meg annak a monitornak milyen paraméterei vannak, mert nincs egyértelműen feltűntetve.
- Ennek a monitornak ez a központi információs szám, annak meg ez.
- De nem tudná megmondani?
- Esetlegesen miért nem kérdezi meg ott a vevőszolgálaton? :(((
- Hát mert itt nem értenek hozzá, maguk meg mindig olyan segítőkészek.
- Igen, ha nálunk vásárolnak...

Ember tervez, Isten perverz...

(#5276) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali boltosok,

nincs valamelyikőtöknél teljesen véletlenül Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 6000? OEM, dobozos, minden jöhet :)
sorry, hogy offolok :B

további szép napot

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5277) adik


adik
őstag

Fószer vagy 4szer körbekerülte a boltot, 3 kirakaton át akart bejönni, majd végre megtalálta az ajtót. Kolléga: tuti, hogy gps navigációt fognak venni! hát tényleg.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5278) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ciripleő x1950xt problémával? És ha igen akkor erre vonatkozik a garanciális csere/javítás? Előre is köszi :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5279) _Erik_ válasza tlac (#5269) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Ez mind rendben van, de ha pl. nem cserélte még a nagyker, nemigen tudsz mit tenni. Ha meg mondjuk adott egy AM2-est helyette, odaadjuk az ügyfélnek a 939-es helyett? Sajnos néha el kell fogadni, fizikailag nincs már olyan, mint amit leadtak javításra, akármekkora patáliát csinálnak is.

(#5280) tlac válasza _Erik_ (#5279) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor törvényileg vételár vissza (vagy ahogy megtudtok egyezni)
de itt van egy összefoglaló

Bagira01:
nem igazán...

[ Szerkesztve ]

(#5281) ML320 válasza tlac (#5280) üzenetére


ML320
aktív tag

A gartopikban párszor már át lett tárgyalva ez a téma. Mennyire megy egy mezei júzer azzal, hogy visszakapja pl az alaplap árát?!?! Attól még nem lesz gépe. És lehet, hogy mi fórumozók könnyedebben szerzünk itt a PH-n, vagy a Vaterán, vagy akárhol egy-egy alkatrészt, de az, aki még a gép bekapcsolásakor is attól retteg, hogy mit ronthat el... :F

Ember tervez, Isten perverz...

(#5282) tlac válasza ML320 (#5281) üzenetére


tlac
nagyúr

nem támadásként írtam
és amit zárójelben jegyeztem meg, abba akár ez is beletartozik, mint amit most írtál
(de nem mindenki mezei felhasználó)

(#5283) Pötyi


Pötyi
őstag

Ezt a sztorit azért írom le, hogy lássátok, a törpök élete sem csak játék, móka, kacagás és mese!

Péntek:

Régi jó ismerősöm és kollégám kért meg arra, hogy ugyan már, pénteken, munka után ugorjak ki hozzájuk, mert amióta megvették az új Asus VW193D típusú 16:9 –es TFT monitorukat, azóta nincs kép! A kiugrás az azt jelenti, hogy szálljak fel egy vonatra a Nyugatiban és vonatozzak egy órát Szob-alsóra, ami kb. a Duna-kanyarban van, Zebegény után… De hát a régi barátságra való tekintettel (nem is beszélve arról, hogy az asszonyka fél napig süt-főz)… Utána pedig hazadob kocsival. Megnéztem az előjegyzési naptáramat. Péntek estére már volt egy bál anyu munkahelyén, de hát egy délután csak elég lesz egy monitor beállítására, még ha egy órát kell vonatozzak oda, akkor is! Rendben, kimegyek!
Három órakor felszálltam egy zónázó vonatra, négykor leszálltam Szob-alsón, megérkezés, kaja-pia. Lássunk neki a munkának, kezdődjék hát a tánc!
Gép bekapcsol, csak hogy megbizonyosodjak a tényállásról. A post képernyő után valóban se kép, se hang. Nohát akkor indítsuk el csökkentett módban, vagy VGA üzemmódban. Na, ekkor volt ugyan kép, de nagyon csúnya, széthúzott. Lássuk a felbontásokat. Mindössze három érték a csúszka alatt: 640*480, 800*600 és 1024*768. Hm… Valószínűleg olyan felbontásban és frekvencián adja ki a képet a videokártya, amit a szegény képernyő már nem bír el. A régi monitor még megvan? Nincs, odaadtuk az onokatesó fiának. Lássuk csak, milyen videokártya is ez? ATI Radeon 7000 egy DVI és egy D-SUB aljazzal. A monitor a D-SUB-ra volt kötve. Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy van-e itthon DVI-VGA átalakító… Adtak ehez a monitorhoz .infeket tartalmazó drájverlemezt? Nem, csak egy kézikönyvet tartalmazó 8 centis kiscédét, rajta pdf, 17 nyelven. (Az asszonyka úgy keresete a drájverlemezt, hogy KETTÉHAJTOTTA a dokumentációt. Ha valami ellenállásba ütközött, akkor abban a paksamétában volt lemez, ha nem akkor nem.) Szóval monitor .inf nincs. Hát akkor valószínűleg a gyári drájver kell a videokártyához, meg talán a Catalyst. Talán töltsük le. Hm. Nincs net. Igen, azt is akarták mondani, hogy pár napja nincs net. Sajátgép, hardver, eszközkezelő. A hálózati kártya mellett nagy, sárga felkiáltójel. Na, ekkor határoztam el, hogy lecsavarozom a ház oldalát. Nem kellett volna…
Ahogy eltávolítottam az oldalsó bádogot, nagy csörgéssel a szó szoros értelmében KIESETT egy SMC hálózati kártya! Benéztem. A gép egy low profile Dell masina volt, egy midi toronyba beszerelve. A low profile jelleg miatt a hálózati kártya hátsó fémpanelja le volt szerelve, ezét is csúszott ki a pci slotból, mivel nem tartotta semmi. A videokártya szintén így nézett ki. A D-SUB kivezetés egy szürke szalagkábelen lógott és egy kiegészítő fémpanelre volt kivezetve, szintén low profile, két gyorskötővel odabandázsolva a gép hátuljához, hogy ne lengedezzen az esti szélben.
Ilyenkor mindig szidom magam, amiért elvállalok ilyen munkákat, de hát a régi barátság miatt elég nehéz nemet mondani.
Az órámra néztem és gyorsan számot vetettem. (A vacsorát már megettem, tehát valami eredményt mindenképpen fel kell mutassak.)
1. A videokártya olyan képet ad ki, amit a képernyő nem tud megjeleníteni.
2. Drájvert kéne letölteni hozzá, de nincs net, mert a csúcskategóriás SMC hálókártyát nem ismeri fel az XP, amikor nem esik ki a PCI slotból, még akkor se!
Hát, talán pakoljuk fel a gépet és irány szép fővárosunk! A házigazdának nincs mit vesztenie, mert ezt az utat amúgy is meg kellett volna tennie, amikor engem hazavisz.
Jó, induljunk.
Otthon jóanyám már nagygálában volt és készülődött az esti bálra. A meghívómat kitette az asztalra, hogy majd utánuk tudjak menni.
A szekrényemből elővettem egy 3COM hálókártyát. Mindig van nálam vésztartaléknak egy-két márkásabb hálókártya, Intel, 3COM. Emlékszem, az SMC-t, Realteket már a windows 98 se nagyon szerette, nem volt hozzájuk beépített generál-drájver. Hálókártya berak, az XP név szerint felismerte. Rádugtam a routeremre, van net, ez már fél győzelem!
Lássuk a videokártyát! Előszedtem egy ősrégi vesa videokártyát, levettem róla a hátlapi fémpanelt és kicseréltem a low profile fémet. Ez sem lengedezik többé, szilárdan áll, mint a római vallás!
Akkor talán lássuk azt a Catalystot! Letölt, telepítés indít, de a nyomorult nem volt hajlandó felmenni, csak ha telepítem és frissítem a NET keretrendszert! Anyád!
Megnyomtam a windows update gombot, kis fejszámolás után úgy találta, hogy mindössze 93 db frissítést kell letölteni. No jó, akkor talán addig bevonulok a fürdőszobába + beretválkozás. Zakkendőt és nyakót öltöttem.
Közben anyám vagy ötször rámtelefonált, hogy a tombolán az én belépőjegyem számát húzták ki, AZONNAL menjek oda, mert ha öt percen belül nem jelentkezik a nyertes, újrahúzzák az ajándékot! Még szerencse, hogy anyu munkahelye az utca végén van, kocsiba vágtuk magunkat és odavágtattunk, a gépet meg otthagytuk, hadd frissítse magát. Gyalog öt perc lett volna, kocsival kettő. Berohanás, irány a díszterem, ajándékcsomag átvesz, majd kimentettem magam, mondván a sofőröm kint áll a ház előtt járó motorral, mennem kéne. Miért nem hívom be az ismerősömet? Mondjuk azért, mert melegítőben és tehénszaros gumicsizmában van, így mégse illendő bejönni egy minisztérium báljába! Ja, jó.
Hazajöttünk. A gép még a 89. frissítésnél tartott, majd lassan végzett. Ilyenkor alap, hogy vagy kétszer-háromszor ráindítja az ember a windows update-et, mert gyakran előfordul, hogy már a frissítés frissítése is kijött. Mindegyik alkalommal frissítés, letöltés, újraindítás. No jó, nagy nehezen elértük az optimális állapotot. A monitorhoz .infet, drájvert az ASUS oldalán se találtam, csak a 17 nyelvű manualt. Videokártya drájver és Catalyst fel. Megvan! Kiad egy szép, tűéles 16:9 arányú képet. A frekvenciát is felhúztam a maximumra, 85 Hz-re. Háromszor is újraindítottam, emberi beavatkozás – F8 megnyomása – nélkül is felállt a rendszer. Jó, hát akkor végeztünk és még csak negyed tizenegy. Összepakoltunk és elindultunk. Másodszor is eldobott jóanyám munkahelyére, majd hazaindult vidékre. Az átélt stressz miatt mindössze kétszer tudtam repetázni a bakonyi szarvaspörköltből, úgy össze volt szorulva a gyomrom!

Szombat:

Reggel tízkor csörög a telefonom, az asszonyka van a vonalban. A férje, a cimborám már elment dolgozni, de ő netezne, segítsek már neki és vezessem a kezét az adsl kapcsolat létesítésében. Azt se tudtam, hol vagyok, de odabotorkáltam a gépemhez és párhuzamosan csinálva felépítettünk egy kapcsolatot. Öröm, bódottá. Mellesleg közölte, hogy otthon csak az ötödik bekapcsolás után adott képet a monitor. Ilyen mondatok hallatán mindig elönti a szar az agyamat. Mondtam neki, hogy előző este a kedves férje úgy vitte el a gépet, hogy VOLT kép, ráadásul azonnal, a bekapcsolás után. No jó, mindegy, ne firtassuk, most működik.

Vasárnap:

Reggel tízkor csörög a telefon, az asszonyka van a vonalban. Segítsek már neki, rádiót szeretne hallgatni. Mondom neki, kapcsolja be a hifi tornyot! De nem úgy, hanem netes rádiókat! Jaaa, néma gyereknek az anyja se érti a szavát! Szóval netes rádiókat. Talán indítsa el a Media Playert! Elindította. Sikoltozott! De hát ez mindenféle beállításokat ír ki, ahelyett, hogy elindulna! No persze, mondom én, mert az első indításkor bizonyos beállításokat el kell végezni. Például a különböző méda-típusokat hozzá lehet rendelni a Media Playerhez, satöbbi. Na, lassan elindult a Media Player. Látja a bal oldalon a menűt? Válassza ki a Rádióvevőt! Újra nyafog. De neki ez nem tetszik, régebben a Winampot használta! Gyááá, akkor talán írja be egy www. és egy .com közé azt, hogy nullsoft! Keresse meg a DOWNLOAD gombot és telepítse. Ha a winampot használta régebben, akkor utána már menni fog neki… Visszhall!

Most vasárnap este fél öt van és még nem ért véget a hétvége! Mi vár még rám?

QNX is cool!

(#5284) ML320 válasza tlac (#5282) üzenetére


ML320
aktív tag

Nem is annak vettem. Viszont nem győzőm mondogatni: megoldásban gondolkodni. A törvények azért vannak, hogy betartsuk őket, de a bolt mindig is középen lesz. A nagyker sz*rik rá, a júzer meg csak a jogait hajtogatja. Én alapból abból indulok ki, hogy talán csaknem szivatni akarnak... Ha normális és megértő vagy (nem egy balek!!!), akkor a szervíz is pozitvan áll hozzád. A pult akármelyik oldalán voltam eddig, ez bejött.

Ember tervez, Isten perverz...

(#5285) tlac válasza ML320 (#5284) üzenetére


tlac
nagyúr

nyílván az a cél, hogy mindkét fél elégedett legyen
csak nehéz megértőnek, türelmesnek lenni, ha nagyon elhúzódik a gari inzétése, ha már fizetett a vevő a termékért, akkor azt használni is akarja

(#5286) Josi válasza biga (#5256) üzenetére


Josi
aktív tag

Elárulhatnád, melyik nagykerből lehet szerezni :F
Nekem azt mondták az egyikben, ha feliratkozok a listára én leszek a 203.

A fogy.védelem a 15 napon túli javítást már jelentős kényelmetlenségnek veszi :O

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#5287) user12


user12
őstag

Na ilyet hallott-e már valaki. Nálunk most ez van a toplista élén

Kolléga a boltban, vevő bejön. Elkezdi a mondandóját:

Vevő: - Jó napot kívánok, foglalkoznak-e gépjavítással?
Kolléga: - Természetesen, tessék mondani, mi a probléma.

Eddig OK, szinte mindennapos. De......

- Vevő: Hát nem tudom pontosan, az agy meg van benne bolondulva

Szerintünk vmi vírust szedhetett be és mindeféle hülyeséget produkál a win (felugró ablakok, üzenetek,stb).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5288) adik válasza user12 (#5287) üzenetére


adik
őstag

Szerintünk vmi vírust szedhetett be és mindeféle hülyeséget produkál....

eddig ok, de sztm tisztázzátok, hogy melyik agy. a gépé, vagy a vevőé

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5289) user12 válasza adik (#5288) üzenetére


user12
őstag

Az "agy" kifejezést már használták többen is, mi kezdetben a processzort azonosítottuk alatta, de mint később kiderült, ez a házat(és a benne lakozó alkatrészeket) takarja :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5290) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

ma nem vittek el egy HP tonert mert - az alja (a doboznak) ott ahol perforálva van, hogy könnyen ki lehessen nyitni - kissé megadta magát... "ők csak olyat visznek ami nincs kibontva" erre a nyanya nyomkodni kezdte tovább és természetesen jobban benyaklott a papír... erre kérdezem, hogy "most akkor majd nem fogom tudni eladni, mert be van repedve?"... nem szólt semmit... :))

tegnap satuék vettek egy laptopot... ma nyitás után rohannak, hogy "NEM JÓÓÓÓÓ"
vettek még hozzá egy rútert is...

elemzés után kiderült :
-haver aki hozzáértő rádobott egy xp-t
-haver aki hozzáértő nem telepített semmilyen drájvert, inkább ráfogta, hogy "nem jó"

nos, tényleg nem jó... de miért is? ja, hogy vista drájver van csak a csomagban? nahát ki hallott még ilyet..

aztán a hozzáértő kereste a wifit is, mivel kellene lenni a lábtopban... eredmény :"ez se nem jó" miért is? ja, hogy semmi se volt feltelepítve a drájverekből? na, úgy tényleg nem jó.

aztán nem volt jó a rúter sem, mert hiányos a doboz!!! ami rajta van, abból hiányzik 3 alkatrész!!! 1., picimaci wifi 2., usb wifi 3., pci wifi

no, mondom az angol nyelvtudás csak előnyt jelent!!! az kérem csak reklám, hogy ilyet is lehet venni a boltban, és nem a tartozék lista!!!

na, de ezt a problémát is megoldottuk...

joccakát

(#5291) 1010 válasza TheReMiXeR (#5290) üzenetére


1010
őstag

csak nem egy tp-link router? :)

(#5292) TheReMiXeR válasza 1010 (#5291) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

dede :DD

(#5293) rovar1 válasza ML320 (#5284) üzenetére


rovar1
csendes tag

"...a bolt mindig is középen lesz. A nagyker sz*rik rá, a júzer meg csak a jogait hajtogatja..." -na ez nagy igazság!

[ Szerkesztve ]

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#5294) paramedic válasza Pötyi (#5283) üzenetére


paramedic
aktív tag

Nem írtad, hogy mit nyertél a tombolán... :U

(#5295) Pötyi válasza paramedic (#5294) üzenetére


Pötyi
őstag

Valami ajándékkosarat, benne minden földi jó, piros alma, mogyoró... :D

QNX is cool!

(#5296) _Erik_ válasza tlac (#5280) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Ezzel nem is lenne gond, ha ez általában nem járna "jelentős anyagi veszteséggel" számítástechnikai alkatrészek esetében, mert mondjuk egy 6600GT-t biztos nem fog mostanában senki cirka 40 rugóért visszaszámlázni. Se a nagyker nekünk, se mi az ügyfélnek. És vannak ügyfelek, akik pontosan ilyen "reményekkel" hozzák be éppen a gar lejárta előtt véletlenül tönkrement cuccukat :)))

[ Szerkesztve ]

(#5297) _Erik_


_Erik_
csendes tag

Ügyfél: Van egy 1020-as HP nyomtatóm, megveszik tőlem?
Bolt: Nem, köszönjük. Van nekünk újabb és jobb.
Ügyfél: De én le szeretném cserélni.
Bolt: Ez egy fekete-fehér Laser nyomtató, igaz?
Ügyfél: Nem, ez ezüst színű!
Bolt: Köszönjük, akkor tényleg nem tudunk segíteni :)

Másik eset szintén ma reggelről: Visszahozzák a szombaton elvitt gépet, hogy ugyanaz a hiba, mint amivel leadták. Nézem, HDD csere volt rajta, mert nem is látta a gép a wincsit. Bekapcsolom, megáll ott, hogy nem talál oprendszert. Mondom, ez nem meglepő egy vadiúj HDD esetében. Erre ő: "Hát nem is gondoltunk rá, hogy kell rá telepíteni..."

Viszont, elnézést kért mielőtt távozott volna.

Hasonló eset volt pár napja, akkor az integrált VGA nem adott képet ügyfélnek. Lévén volt benne rendes VGA is. Ő még legalább jót röhögött magán, hogy milyen hülyének nézhetjük. És érdekes módon, pont őket nem nézzük annak.

(#5298) _Erik_ válasza Pötyi (#5283) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Részvétem...

Én általában lebukom a pult mögé, ha meglátok egy ismerőst a boltban. Hacsak nem tényleg igyazán jó ismerős és ráadásul tudom róla, hogy normális is.

(#5299) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Ma kicsit kiborultam:(

Ramirisnál többet nem veszek semmit, ez egy hánydék.
Van befoglalva 8800GT BFG 1db és foglaltam 8800GTS BFG-t 3dbot, ezekről kaptam is mailt hogy raktáron van mehetek érte, ma hívom őket hogy akkor nyomják ki a számlát, az első hidegzuhany hogy a gtsből 1dbot kapok, mert hiánycikk ...... és a két vgat csak akkor vihetem el ha ugyan ennyiért még veszek valamit. Vagyis kényszerítenek arra hogy vásároljak náluk, beszarás. Annó ezért nem is írtam velük alá átutalásos szerződést mert abban meg az volt hogy beszedési megbízást adok nekik. Na sebaj hozok tőlük kingmax ramot az legalább elmegy.

Szóval ezt a nagykert kerüljétek, van jónéhány hely ahol hetente 10 millákat hagyok ott de itt többet egy fillért sem!

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#5300) nyunyu válasza Biznisz Elek (#5299) üzenetére


nyunyu
félisten

Na sebaj hozok tőlük kingmax ramot az legalább elmegy.

Aztan amikor csak ugy, a'la natur kib@sztak a pultra a csomagolas nelkuli Kingmax DDR2-667-et, ra a csupasz vinyora, akkor majdnem agyverzest kaptam. :W

Mashol ugyanannyiert dobozos Kingmax van...

(Kollegakba azota sikerult belenevelnem, hogy Ramirisben NEM rendelunk ramot, ha nem akarnak 5db megvett ram miatt 4x sorbanallni a szervizben, mert minden masodik, sot a cserebe kapott is hibas. Ez sajnos sajat tapasztalat :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.