Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) Dzoli válasza TheReMiXeR (#5081) üzenetére


Dzoli
tag

Ma gázérzékelőt szerettek volna javíttatni velünk :F
Meg állólámpát is kerestek, biztos számítógéphez kellett volna :W

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5102) _Yvorl_ válasza Zofren (#5097) üzenetére


_Yvorl_
tag

Erre mondják, hogy az emberiség intelligenciája állandó, miközben a népesség folyamatosan növekedik. :DD :DD :DD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#5103) philoxenia válasza Zofren (#5097) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mér nem lehet kiforrasztani ? :U ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5104) _Erik_


_Erik_
csendes tag

Az utóbbi dők legjobb telefonhívása:

-Kaptam egy modemet, de nem működik. Mi a baj?
-Milyen modemet és miben segíthetünk egyáltalán?
-Hát egy modemet! Ahhoz kell telefonvonal?
-Igen, anélkül egy modem nem szokott funkcionálni.
-De van az a kis doboz, ha abba bedugom, akkor sem? Régebben volt telefonvonal, de már nincs.
-Nem, nem valószínű. Javasoljuk, szerezzék vissza a telefonvonalukat.
-De nekem azt mondták, úgy működnie kell...
-És azt megkérdezhetnénk, hogy nekünk ehhez az egészhez mi közünk van egyáltalán? :D :D :D Hívja fel a szolgáltatót b@zmeg!

(#5105) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

- Hello dvd íróhoz kéne vékony kábel!
- Öhmm, IDE kábelre gondolsz?
- Franc tudja, haver mondta, hogy van ilyen vékony kábel amivel gyorsabban tudok dévédét írni!
- A dvd írás maximális sebességét az íród s az a lemez szabja meg amire írsz, nem a kábel - persze ez alól kivétel ha hibás vagy túl hosszú a kábel.
- Jólvan milyen kábeleitek vannak mondjad hátha beugrik!
- Gondolom adatkábelre gondolsz, ott 3 fajta az elterjedt 40es v80as IDE kábel, vagy az új írók már SATA adatkábellal szerelhetők!
- SATA! azaz! az ilyen vékony igaz?!
- Mindkettő vékony... - orra elé vágok mindegyikből egyet.
- Ja, erre a satára mondta haver, hogy új tekknológia, ettől gyorsabb lesz az írás igaz?
- Mint már előbb is mondtam nem ettől függ, s ha az iród nem SATA -s akkor csatlakoztatni sem tudod, nem hogy gyorsítaná...
(faszkivan stílus vevőnél bekapcs)
- Te figyelj drága ez?
- 200 Ft.
- Adjál egyet majd haverral megbeszélem!
- Tessék, sok sikert...

kérdőív

Azon gondolkoztunk mi az ideális végzettség ehhez a szakmához. Beleértve most az egész kócerájt, eladó, szervízes, raktáros, árubeszerző, házhoz kiszálló merész szervizes, stb...
Érdekelne ki milyen szakirányú végzettséggel végzi a számítástechnikával kapcsolatos munkakörét.
Kezdeném én: vendéglátóipari :P sajnos családi problémák miatt a továbbtanulásom csak abba az irányba volt lehetséges akkor - lényegtelen, hogy valami számítástechnikai szakközépbe akartam, most akarok v.mi mást megcsinálni, mi legyen az? ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5106) _Erik_ válasza Thulcandra (#5105) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Szintén van vendéglátós végzettségem, meg elektronikai műszerész, meg egyszer elvégeztem valami számítástechnikai tanfolyamot is :)

(#5107) net84 válasza Thulcandra (#5105) üzenetére


net84
őstag

szoftverüzemeltető + CAD tervező + kijárt, de nem levizsgázott számítástechnikai és elektrotechnikai technikus, meg egy bolt/üzletvezetői tanfolyam, amiről kicsaptak a vizsga elött, mert "elfelejtettem" a végefelé megjelenni :DDD

Az idióták nem kerülnek el minket sem, csak annyi van belőlük, hogy estére már teljesen zizi vagyok én is az íráshoz...

tegnapi telefon enyhe vidékijes ákcentussa:
- lehet venni magukná gépet? ilyen hordozhatót, laptop vagy mi
- igen lehet. milyenre gondolt? mire szeretné használni?
- csak othonra kell, melyik a legócsóbb?
- van egy akciós típusunk x Ft (és már sorolnám is a paramétereit, amikor megszólal)
- hűűűűű hát e nagyon drááága, ócsóbb nincs? azt hallottam, hogy van óccsóbb, olyan 100 ezer körü
- igen van, olyan 100-110 ezer körültől, ami megbízhatóbb, minőségibb, az olyan 120 ezer körül van, de az alacsony ár maga után vonzza a gyengébb teljesítményt
- emár jobban hangzik, meg is lehet ezt nézni magukná?
- nem! ilyen alacsony teljesítményű notebook-ot nem tartunk raktáron, rendelésre hozzuk meg, ha ma megrendelik, akkor holnap után itt is van.
(bunkó üzemmód bekapcsol)
- hát azúgy nem jó, nekünk most kell, visszhall
bíp-bíp-bíp

beléd is :(((

zizitoppos telefonáló:
- csak azt szeretném kérdezni, hogy az lcd monitor driver-ét fel kell telepíteni?
- nem szükséges, ha azt a vindóz nem kéri, és nincs extra tulajdonsága a monitornak
- akkor menni fog úgy, hogy nincs telepítve a driver?
(végigfutott az agyamon: nem bazdmeg! nem ad addig képet, amíg nincs fent a driver, ezért vaktában kell telepíteni a drivert, és ha felment, akkor lesz majd csak kép a moncsin)
- igen, menni fog.
- és lesz is rajt rendesen kép? nem lesz semmi hiba a működésében?
- nem!
- jó! csak ennyit akartam, akkor biztosan nem kell telepíteni a drivert
- elviekben annak mennie kell driver nélkül, nem szükséges a telepítése...

még azért elbúcsúzás közben 2x visszakérdezett :W

Read only...

(#5108) Mackósajt válasza Dzoli (#5101) üzenetére


Mackósajt
senior tag

"Ma gázérzékelőt szerettek volna javíttatni velünk :F "

He-he, mi gázérzékelőket javítunk, és nemrég valaki számítógépet akart nálunk venni. Biztosan összecserélődtek. :D

(#5109) rovar1 válasza Thulcandra (#5105) üzenetére


rovar1
csendes tag

én közgazdász vagyok /a társam műszaki beállítottságú kereskedő/ viszont amint tudtam körülvettük magunkat mindenféle számtech szakival.
amit szeretek csinálni:
-gépet összállítani, akik bejönnek és azt mondták,hogy egy jó gépet szeretnének ennyiből és rám van bízva. (az ilyenek mindig extra kiszolgálásban részesülnek)
-áruért én járok
-fiatal csajszikhoz szervízelni járni :DD

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#5110) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Imádom ezt a topikot szerencsére nem élek ebben az iparágban és jókat kacagok a sztorikon nameg a nem teljesen normális userektől:) Ez tényleg ennyire komoly?? :Y Minden nap van egy bunkó? Akármelyikőtők írományát olvasom ezt veszem ki:) Hogy ON is legyek már amennyire lehet elmesélem 2 történetem, mint vásárló oldalról.

Pár éve Tbányán volt elintézendő ügyem (meki:D) és belestem egy számtech boltba gépvásárlás előtti időszakom idején. Srác levakarhatatlanul kérdezgetett mondom jó legalább nem nekem kell noszogatni, hogy ugyan válaszoljon már. Ez jó is lenne ha a kérdésre reagálna és nem másra...
-van lapotok cerkátok stbstb?
- van természetesen.
-és kérhetnék egy árajánlatot vagy ha esetleg van raktáron el is vinném.
-hát mondhatok árat ha gondolod de sztem nem éri meg ilyet venni.
-érdeklődve várom.
-hát mert heti 5öt hoznak vissza, hogy hibás meg füstöl(P4C800E-D) és egyébként raktáron sincs, itt ez az asrock.
-hát mondom felejtős, de vga ügyben megmondanád tudtok e hozni nekem ezt és ezt.
-hát tudunk de nem jó nem szabad ilyet venni, mert zöld a nyákja :Y, jah és hangkártyát feltétlenül vegyél ,hozzá alaplapi nem jó nem szól :(
-ahamm okés és mégis milyet ? vmi épp aktuális audigyt kinézett nekem persze a legkomolyabb pakkot 50 bruttóért.
már köszönnék el mikor még elmesél nekem egy sztorit mert jó fej:
-figyelj aztán ne vegyél nvidiat mert átmentem haverhoz játszik vmivel megkérdem mi ez? Haverja: hát a far cry... FAR CRY? és ecseteli nekem: te mintha 2 különböző játék lenne nálam otthon atival és rendes hangkártyával a halak úsztak a vízben, madarak repültek a fejem mellett meg minde érted?? haveré meg hát hagy ne mondjam...

Másik eset ismerősöm kevésbé tehetősebbek közé tartozik ezért minimális összegért felajánlottam neki vga-m el is vitte szuper minden tök jó. Vmi gond lett a gépével elvitték a helyi szakikhoz. Ők meg mondták h bizony a kártya a hibás, mondanom sem kell alaplap volt :O kell venni bele új geforcet, mx440, amit tőlem vett gef3 Ti200. "a Geforce 2 amúgyis csak egy próbaszéria volt limitált számmal mert nem vált be a piacon". mondja nekem kilós headsettel a fején

mod: előre sorry az üsszeszedetlen, kevésbé szerkesztett írásért, ha nagyon nem megy majd futok vele még 1 kört:)

[ Szerkesztve ]

(#5111) lesaux válasza Lengyi (#5110) üzenetére


lesaux
veterán

-van lapotok cerkátok stbstb?

;]

(#5112) Lengyi válasza lesaux (#5111) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Frappáns :DDD

(#5114) Dzoli


Dzoli
tag

Korán reggel a legelső ügyfél:
-Pioneer alaplapot szeretnék.
-Tudomásom szerint a Pioneer nem gyárt alaplapot. /javítsatok ki ha tévedek/
-Biztosan gyárt, mert az ismerősömnek olyan van, csak külföldön vette.
Idehaza biztos nem lehet akapni, majd akkor Németországban megveszem.
-Sok szerencsét hozzá

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5115) eziskamu válasza Dzoli (#5114) üzenetére


eziskamu
addikt

[link] Ez alapján ECS lapokat kereshetett az illető.

[ Szerkesztve ]

(#5116) nemi válasza eziskamu (#5115) üzenetére


nemi
tag

A vevőnek mindig igaza van ! :DDD

(#5117) #54715584


#54715584
törölt tag

na ilyen sem tortent meg velem, majd elfelejtettem ezt elmeselni, pedig mar majd 3 eves sztori :)
en is szomszed hozzaerto Pistike lettem, csak az a baj, hogy telleg igy hivnak :D
egyik ismerosom kert segitseget, de miutan meghaladta a kepessegeimet a dolog, elkuldtem a boltba, hogy ott majd biztosan segitenek neki, kulonben is ott vettuk a laptopot, majd ott ertenek hozza es az egyik haver raadasul ott dolgozik, nehogy vmi hulyeseget csinaljak, jobb a biztosabb dolog... :)
na igen am, csak a csajszi mastol is kert segitseget, aki hulyesegeket beszelt, es azt ugy adta elo, mintha en mondtam volna...
par napra ra hiv haverom, hogy milyen hulye vagyok, ilyen baromsagokat o meg nem hallott es kulonben is minek piszkalok bele a gepbe ha nem ertek hozza :F
erre mondtam neki, hogy en nem is csinaltam semmitsenem, megneztem par beallitast es elkuldtem a csajszit par napja hozza...
erre haverom mondja, hogy nemreg jart nala a csaj, es teljesen leamortizaltak a gepet, el sem indult...
mindezt persze ugy, hogy kozben kiderult, az akksikkal volt vmi gond, kicsereltek ujra, de meg ugy sem indult el a windows, ugy elallitottak vmit rajta... :D
szoval tanulsag: nem biztos, hogy a szomszed Pistike beszelt hulyeseget, lehet eppen a buta user nem ertett a dologhoz vagy elferditette a valosagot... :)

boldog mikulast :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5118) Zofren


Zofren
aktív tag

ma reggel nyitás után 1 perccel idosebb bácsika bejon, laptop hona alatt. probléma: nem megy a wifi, bluetooth meg a többi és most kell azonnal. nézzuk xp van a acer laptopon. oks. driver cd is van hozzá. hurrá. akkor mi lehet a baj? drivereket felrakjuk, de továbbra is felkiáltojelesek az eszkozok. na ekkor látom hogy fujitsu siemens féle xp van felrakva. mondtuk neki, hogy sorry, nem bajlodunk ezzel tovább vigye oda, ahol ezt telepitették. erre kikapta a kezembol és elviharzott. legalább egy köszit mondott volna. szerencséjére nem ittam meg a nyitás előtt kapott pálinkámat, mert az uveget utána dobtam volna. :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#5119) _Erik_ válasza Zofren (#5118) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Sokaknál by default az a hozzáállás, hogy mivel ők nem értenek hozzá, ezért valami kisebbrendűségi komplexusként kezelve ezt sündisznó módjára támadják a boltot/szervízt, mert akkor tessék nekik megmutatni hogyan kell ezt használni/beállítani/stb...
Nyilván én is felhívom az élelmiszerboltot miután bevásároltam, hogy most valaki azonnal mutassa már meg, miként kell összedobni a paprikáskrumplit, mert én hiába bajlódom vele :D

Magyar nyelvű használati utasítással kapcsolatban máshol is vannak nyűgök? Volt, aki mindegy végső aduként azt virította, hogy: "DE NEM VOLT HOZZÁ MAGYAR NYELVŰ HASZNÁLATI!" Ilyenkor mindig megkérdezem, ha lett volna, értene mondjuk egy router beállításaihoz? És különben is, ő igazi magyar, nehogy már ő tanuljon meg angolul... Ez is konkrétan elhangzott egy vevőtől.

(#5120) lesaux válasza _Erik_ (#5119) üzenetére


lesaux
veterán

A fogyasztási cikkek csak használati és kezelési útmutatóval hozhatók forgalomba. Az útmutatókban magyar nyelven, közérthetően és egyértelműen tájékoztatni kell a fogyasztókat az áru rendeltetésszerű használatáról, felhasználásáról, eltarthatóságáról és kezeléséről. Amennyiben az áru importból származik, az idegen nyelvű útmutatóval együtt azzal azonos tartalmú magyar nyelvű használati és kezelési útmutatót is mellékelni kell.
(Részlet a fogyasztóvédelmi törvényből.)

(#5121) Dzoli válasza lesaux (#5120) üzenetére


Dzoli
tag

Persze. Az autókhoz meg a javítási kézikönyvet kellene mellékelni nem?
Érdekez módon ez mindenkinek csak utólag hiányzik, vásárláskor szinte senkinek.
Persze, ha nem ért hozzá, az csak a bolt hibája lehet, mert egyég szolgáltatásért (beépítés, telepítés, beállítás, stb) már senkinek nem akaródzik fizetni. Tisztelet a kivételeknek.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5122) philoxenia válasza Dzoli (#5121) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért bizonyos dolgokhoz, jó ha van, mert a nem beépített, hanem csak csatlakoztatott cuccost bárki rádughatja otthon is, de ha telepítéskor csak angolt kap, rosszul is telepíthet esetleg drivert .
A kocsihoz adnak egyébként kezelésit, javítani meg nem szokás otthon azt se.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5123) lesaux válasza Dzoli (#5121) üzenetére


lesaux
veterán

Legyél kedves, ne velem vitatkozz, én csak a törvényt idéztem, nem foglaltam állást senki mellett. De majd most megteszem:
Hőbörög a kolléga, közben pedig a törvény által megszabott kötelezettségeinek nem tesz eleget, de ami még rosszabb, nem is ismeri a törvényt.
Azt persze aláírom, hogy az egységsugarú júzer nem tudná beállítani a routert akkor sem, ha magyarul lenne a leírás, mert hülye hozzá. Az is igaz, amit te mondasz, hogy telepítésért, beállításért stb. senkinek nem akaródzik fizetni.
Csak ne menjünk már el ilyen nagyvonalúan a törvény mellett, jó?

(#5124) Dzoli válasza lesaux (#5123) üzenetére


Dzoli
tag

Pontosan tudom, hogy ezt írja a törvény. :K Viszont nem az én kötelességem lenne a fordítást, és a magyar nyelvű használati utasítást elkészíteni, hanem a gyártónak, importőrnek, forgalmazónak. A problémám inkább az, hogy az ellenőrző, felügyelő hatóságok kezébe nem adtak megfelelő jogkört, hogy ezt az említetteken kérjék számon. Mert büntetni max a kiskereket tudják a hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5125) as_Rock válasza Dzoli (#5124) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha tudod, akkor miért veszed át a szállítótól anélkül a terméket :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5126) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

...meg ha megnézzük, akkor a jelenleg forgalmazott termékek 80%-át nem vehetné meg senki, hiszen nincs hozzá ungaréze kezelési...

Mellesleg megjegyzem, hogy ez az egyik legnagyobb sültparasztság. (szerintem)

Előttem felszólaló is írta, hogy vásárláskor senkit nem érdekel, hogy milyen papírok vannak a termékhez... ellenben az már igen, hogy mennyit engedek a feléből.
Ráadásul, mikor szeretném felvilágosítani a sügeret, akkor legyint, hogy ne okoskodjak, mert ért hozzá... aztán meg anyázik a telefonban...

Egyébként meg ha az én karrierem elejére visszagondolok, 96 körül ki a f@szom adott magyar kezelésit a pentium 1-es lapom jumpereléséhez???
...és kis sügérként megoldottam azt is... akinek fingja sincs hozzá annak a magyar kezelési csak krumplipucoláshoz lesz jó...

(#5127) TheReMiXeR válasza as_Rock (#5125) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

mert akkor nem tudnál venni szinte semmit :DD

(#5128) Dzoli válasza as_Rock (#5125) üzenetére


Dzoli
tag

Ha mindenki így tenne, mehetnétek a szomszédos országokba alkatrészt vásárolni, rendelhetnétek a neten külföldről, vagy marad a feketézés ;]
A kiskerek csak komplett gépeket, nyomtatót, monitort értékesítenének. Átmennének szervízbe, nem adnának el külön alkatrészeket, csak javítanának, és csak 20000 Ft fölötti értéknél lennének kötelesek 6 hónap jótállást adni az elvégzett munkára. :DD
Micsoda frankó jövőkép......
Persze az is előfordulhatna, hogy elszaporodnának a magyar nyelvű használati utasíások, de az első verziónak nagyobb az esélye :))

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5129) _Erik_


_Erik_
csendes tag

Na igen, senki nem vitatja, hogy egy magyar nyelvű használati utasítás nem árt. Viszont ne keverjük már össze a használati utasítást egy tankönyvvel!

Legyen már annyi önkritika mindenkiben, hogy felmérje, képes-e a tudásánál fogva egy munka elvégzésére vagy sem. Anno iskola után kiszedtem a Skoda-motort, meghüvelyeztem, aztán este mentem vele autósmoziba. Most az A6-ossal ezt már nem vállalom be, bedig ez is csak egy Otto-motor.

[ Szerkesztve ]

(#5130) _Erik_


_Erik_
csendes tag

Friss eset :D

Hölgy bejön, hoz egy Acer Notebook-ot magával, hogy nemigen indul, pedig már többen is próbálták tölteni. Kérdem, mivel? Hát XP-vel, meg azt hiszi, Vista-val is. Ahh, tehát az oprendszer nem tölt be valószínűleg. Mondom:
- Megnézzük, ha kell megoldjuk Önnek a problémát. Vannak rajta fontos adatok?
- Igen, és kérném szépen mindent úgyanúgy beállítani, ahogy most van.
- Na azt most mondom, az utolsó parancsikonig egészen biztosan nem tudunk mindent pontosan oda visszatenni, ahol éppen most van. Pláne, ha nem is látjuk, mert nem indul el.
- Jó, mindegy. Mennyi lesz majd várhatólag?
- Driverek vannak hozzá.
- ?????
- Rendben, akkor majd azt is összekukázzuk netről. Várhatólag olyan 4-10 ezerig, függően az adatmentés és beállítgatás időigényétől.
- Húúúúúhaaaaaa! Ilyen sok?
- Végülis, rosszabb esetben cirka félnapi tökölődés ez Hölgyem...
- Na de hát ez nem fizikai munka!!!!
- Maga szerint csak lapátolással lehet pénzt keresni? Illeve csak azért kell fizetni?

Végül csak itthagyta...

[ Szerkesztve ]

(#5131) 1010 válasza _Erik_ (#5130) üzenetére


1010
őstag

nem fizikai munka??? :((
eladni, magyarázni,megoldani egy problémat a 0ról

a magyar nyelvű meg semmit nem ér multkor bejött egy vevő hogy hogy kell mac en nyomtatni
és 0ról magyarazzám el
kérdezem elolvasta a használti utasitást(ami jelen esetben volt magyarul)
nem
akkor legyen szives olvassa el,s menjen oda ahol macet vette mert én nem tudok segíteni
hogy os x en hogy kell nyomtatni főleg angol mac en nem
és hogy hogy lehet web oldalt kinyomtani ugy hogy nincs nyomtató barát verzió

másik:
hangszórót szertnék,jobb félét
mien összegben
mindegy
itt ez a creative 10k. jó darab,minőségi
huuu valami ocsobb?
genius?6k?
végül nem vett semmit.

meg volt a fogyvéd próba vásrolni
és érdekes ahogy pontoznak

(#5132) pulcsi válasza Thulcandra (#5105) üzenetére


pulcsi
tag

én cukrász vagyok mellete meg gazadasági informatikus

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#5133) bLaCkDoGoNe válasza lesaux (#5123) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kérdés, hogy ez mennyire vonatkoztatható egy alkatrészre (pl. videókártya, hdd, akármi).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5134) philoxenia válasza bLaCkDoGoNe (#5133) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem a kulcs az, hogy mennyire kell hozzáértőnek lenni, a csatlakoztatáshoz, ha alkatrész, ha nem kell hozzá leírást mellékelni, akkor magyar se kell, ha viszont önnállóan is használható darab, akkor jó, ha hozzáférhető a leírás magyarul is. Ha nincs, a vevő figyelmét fel kell erre hívni, hogy ne vegye meg, ha nem boldogul magyar leírás nélkül, így megelőzhető a probléma. Alkatrészcserénél inkább beviszem a gépet én is, mert akkor nincs azon vita, hogy otthon nem ment, bent meg megy, bár így is szívtam már ezzel. Ha megcsináljuk benn a cserét, inkább számoljon rá egy félórát, órát a bolt, minthogy 30km-ről autózzak újra a boltig, ha valami nem megy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5135) blueMerle


blueMerle
veterán

Sorra olvasom hogy olyan kuncsaftok mennek be hozzátok problémázni, akik nem nálatok vásároltak. Nem rosszból, de ez annyira tipikus magyar szokás :)
Nálunk, szlovákiában ilyen egyáltalán nincs. De említhetném még csehországot vagy franciaországot, ahonnan vannak üzletes/eladó tapasztalatim. Eleve nem is kell elküldeni, mert valahol alap, hogy oda megy vissza ahol a cuccot vette.

[ Szerkesztve ]

(#5136) philoxenia válasza blueMerle (#5135) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálatok nem divat, hogy bevásárlóközpontokban jó olcsón jó régi hw-ból összerakott sz.rt áruljanak de kipróbálni ne lehessen. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5137) lesaux válasza 1010 (#5131) üzenetére


lesaux
veterán

meg volt a fogyvéd próba vásrolni
és érdekes ahogy pontoznak

Erről mesélnél 8-10 mondatot? :)

(#5138) _Erik_ válasza philoxenia (#5136) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Pár hónapja még behoztak hozzánk néhány hónapos 478-as alaplappal szerelt gépet, hogy tudnánk-e kicsit javítani rajta? :D

(#5139) philoxenia válasza _Erik_ (#5138) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is olyan van, ha jól emlékszem 2002-ben vettem. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5140) cbmfan


cbmfan
senior tag

kolléga most hívott..

ember dél körül be, vett 120 pénzért gépet teszkóban mai nap folyamán. bővítse gépet, ha tudja. tudta... lap+proc+ram+vga+táp cserélve, + 500G hdd 130k értékben. ember boldog.

de ennek mi értelme volt? vett házat+dvd írót 120 ezerért?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#5141) 1010 válasza lesaux (#5137) üzenetére


1010
őstag

100k ért akartak gépet venni
és az volt a baj hogy nem lett megmutava a legdrágább
meg nem lett ajánlva kiegészitő egy monitorhoz vagy éppen nyomtatóhoz
karba tett kéz kiderült hogy náluk azt jelenti hogy valaki felegma.
a szakmai tanácsokkal minden estben megvoltak elégedve
asszem 100%körül lett a vége szerencsére :o
csak ezt a néhány dolgot nem értem

(#5142) nemi válasza philoxenia (#5136) üzenetére


nemi
tag

Szlovákia sem jobb. Én inkább ugy mondánám, hogy ez hungarikum :)

(#5143) adik


adik
őstag

Bejön egy faszi, elémrak egy listát, hogy jónapotkívánok így-meg-úgy. Kéne neki egy gép, erre-arra-amarra, és kinézett pár alkatrészt, de segítsek már neki, mert nem tudja, hogy mi mivel mennyire müxik. Ok. Nézem a listát, tök irreális számok és olyan termékek, amik nálunk nincsenek is. Mire közölte, hogy igen, ez egy nagyker listája, és ott venné meg a termékeket, csak válogassam már össze, pls. Nyaljál kaktuszt! Ajtóig lóg a sor, erre te meg ekkora parasztköcsög vagy??? Azok ott mögötted vásárolnának! És még a kutyakakis cipődet is a szőnyegbe törlöd, nem a fém lábtörlőbe??? Takaródj innen a nagykeredbe, megérdemled! Egyébként is nekem jobb áraim vannak, mint a nagykerednek! (Ez utóbbin lepődtem meg leginkább, sztm ez egy élelmiszer nagyker lehetett ilyen árakkal, vagy én nem tudom mikori volt a lista...)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5144) munky válasza cbmfan (#5140) üzenetére


munky
őstag

:C

szép.

(#5145) _Erik_ válasza adik (#5143) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Simán mondtam volna neki, hogy egy pillanat, csak a vásárlókat előbb kiszolgálom. Hadd várjon a buzi...

(#5146) ML320


ML320
aktív tag

- Jó napot! Nótbuk kellene, 100.000-ért, XP-vel
- Nincs! Következő!
- Jó napot! Az akciós lézernyomtatójuk a fénymásolást is lézer technológiával csinálja?
- Természetesen! Yoda mester védjegyével! Következő!
- Jó napot! A hitelnél mondta, hogy ha három hónapon belül fizetem ki, akkor 3% a kezelési költség. Ha most fizetném ki egyben, akkor mennyi lenne?
- Készpénzes vásárlásnak hívják ezt a hitelt, akkor is három százalék, és veszélyességi pótlékként adja oda nekem. Következő!
- Jó napot! Tudom, hogy mondta, az a kártya, amit szeretnék, idén már nem lesz. De ha most felhívná a nagykert, és megkérdezné, biztos-e.
- Nem tudom felhívni a nagykert.
- Miért? Ennyire biztos abban, hogy nincs? Előre tudják a választ?
- Igen, azt mondanák, hogy szombat van, és nem vagyunk nyitva.
- És ha termékfelelőst hívná?
- Szerintem jogosan küldene el valahova... Következő!
- Jó napot! Ez a monitor érdekelne. Nem lehetne megakciózni?
- Ennyi lenne
Eléteszem a számológépet, 6%-os árréssel adok egy árat.
- Aha, és ez december 22-re kellene. Arra milyen árat ad?
Megnyomom a szorzás jelet, és a kettest...
- Ha 22.-én fog ilyet keresni, az azt jelenti, hogy senkinél sem talált olcsóbban, nálam meg az Ön által berendeltre akar még padlóbb árat, amiért nem fogom eladni. Következő!
- Jó napot! Laptopot vagy notebookot keresnék.
- Melyik legyen?
- Mindegy.
- És milyen feladatokra használnák?
- Tulajdonképpen semmire.
- :W Itt a lista. Következő!
- Jó napot! Akciós pen drive-ot szeretnék!
Még jó, hogy Szhely kis város... Kevés fogyvédessel... :D
- Tessék, blokk, garlevél, magyar nyelvű útmutató...
- Elég a garlevél, privátban vagyok :B

Valamint a szokásos... 11.30-kor gép be, hogy PCI-E-s kártya kellene az AGP-be, valamint DDR2 RAM a 266-os órajelű modul mellé. Meg a telefonon történő azonnal mondja meg, mi a bajom a gépemnek...

ÚTÁLOM A KARÁCSONYT!!! :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#5147) ML320


ML320
aktív tag

Ja, meg persze megszokták már a vevők a multikat. De most írjam ki a bolt ajtajára, hogy üzletünk nem önkiszolgáló?
Bejönnek, leszedik a polcról a patront, a fejhallgatót, a mutatóba kirakott billentyűt és egeret, hangfalat... Meg persze kérdés nélkül elkezdik kibontani. Vadparasztok! Ez nem kibelezés :(((

Ember tervez, Isten perverz...

(#5148) rovar1 válasza adik (#5143) üzenetére


rovar1
csendes tag

Eleve gyűlölöm, ha listával jön az ember.
Három vidéki és egy bp-i üzletem van. Nyugtassatok meg,hogy nem csak nálam szoktak alkudozni!Vagy ez párosul a kis árrés és az örök garanciális problémák mellé?! :F
/Csak azért,mert ha én bútort, szalámit vagy tengerimalacot veszek, akkor sem alkudozok, mert ennyi az ára és kész/
...jól átmentem filozófusba :D

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#5149) Ygg válasza ML320 (#5146) üzenetére


Ygg
senior tag

Felénél ott voltam. Tanúsítom!
Súlyos megoldások vannak.
Most mesélem öcsémnek. Őszinte részvétünk, bár néha nekünk is kijut a hülyékből...

[ Szerkesztve ]

(#5150) Zofren válasza rovar1 (#5148) üzenetére


Zofren
aktív tag

tegnap volt ilyen alkudozos ugyfél.az 55 000ft-os gépből akart alkudni, mire én kicsit kiakadtam és megkérdeztem tole:
-szokott ön tecsoba járni?
-igen.
-szokott ott alkudni ha kenyeret vesz vagy mosogépet?
-nem, de ott nem lehet.
-itt sem.

hozzáteszem, hogy már tele voltam idegileg és heti 2-3 ilyen jön.

és még:

hitelre venne gépet, de jo lenne a bankot kihagyni. aha persze. életben nem láttam az urgét. erre szoktam mondani:
lehet hitel 2 részletben. most a 110 000ft, holnap meg 5 000ft.

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.