Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) diegho válasza as_Rock (#5750) üzenetére


diegho
nagyúr

amd-hez matx-es normális lap nem létezik szóval nem tudom mit lehetne abba beletenni, vagyis tudom... intelt :P

[ Szerkesztve ]

(#5752) nyunyu válasza diegho (#5751) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyes pirosszemuvegesek szoktak emlegetni a 690G-t, mint a vilag legjobb integralt videovezerlos chipsetet.
Mi meg legyintunk, hogy ugyan mar, abba amd proci megy, nem intel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5753) diegho válasza nyunyu (#5752) üzenetére


diegho
nagyúr

van inteles verzió is asszem valami abit, de se 1333fsb suppert se penryn support nincs szóval vicces. a 690g-s lapok amit matx-esek meg 220fsb felett nem szeretnek működni, szóval felejtős, akkor már inkább hozok nforce-os asrokot 1 doboz gyufáért az 250 feletti fsb-re is képes :D

(#5754) badgirl


badgirl
csendes tag

Napi zizi:
- Jónapot! Dual core 478-as procit szeretnék! :F

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#5755) ML320 válasza badgirl (#5754) üzenetére


ML320
aktív tag

Telefonon történő érdeklődés esetén - kolléga javaslatára - bevezetjük a következő menüpontot:
Egyéb technikai jellegű segítségkérés esetén kérem tárcsázza a 06 90 xxx xxx számot.

Meglássuk, mi lesz a hatás...

Ember tervez, Isten perverz...

(#5756) gozso válasza Shadows (#5733) üzenetére


gozso
senior tag

kozvetlenul masolni: diskcopy a: a: :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#5757) net84 válasza ML320 (#5755) üzenetére


net84
őstag

illetve a mobilomat is szeretném 06/90-esre módosítani...

Mostanság kicsit nagyobb nyugi van, igaz néha-néha egy-egy zizzent becsúszik.
40 év körüli pacák talafonált és mindenképpen meg akart arról győzni, hogy neki biza a t-com routert szerelt fel és semmiféle modemet nem kapott és hogy ő most minek vegyen még1 routert, ha vezeték nélkül akar netezni a notebookal.
10 perc alatt eljutottunk oda, hogy lekövette a kábeleket, és elmagyaráztam neki, hogy az a D-Link amit a szerelők oda beraktak az a modem, és ahhoz kell a routert csatlakoztatni, és már mehet is a notival a budiba netezni (igaz ezt szebben fogalmaztam meg neki).
Akkor meg kiakadt, hogy az neki nem jó, mert akkor az mégsem vezeték nélküli, hiszen kábellel kell összekötni a modemet a routerrel. Azt már nem tudta elmagyarázni, hogy hogyan is szeretné kábel nélkül, és mit szeretne kihagyni...először arra gondoltam, hogy olyan routert szeretne, amiben bent van a dsl modem is, de aztán nem jöttem ár.

Délután viszont megjelent, és a kollégát kezdte el fárasztani. Természetesen elkezdte elölről az egészet és a végén a kolléga megkérdezte:
- most ez pontosan akkor mit akart?

Read only...

(#5758) TheReMiXeR válasza as_Rock (#5748) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

az utánad szólót tudnám csak idézni :))

Q6600 oszt jóvan :C

(#5759) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Bocs az offért, de ez az a topic, amit minden boltos olvas. :)

SMCWBR14-N2 kódú routert be lehet szerezni manapság? Ha igen, kisker áron cirka mennyiért?

Válasz akár privátban is megfelel az off hozzászólások elkerülése végett.

Előre köszi!

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#5760) lúzer válasza Shadows (#5733) üzenetére


lúzer
veterán

na erről a szőke nő telepít c. műsor jut eszembe:

-mi az hogy tegyem be a harmadik flopyt?
-már a másodikat is úgy kellett bekalapálni.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5761) Balinov válasza diegho (#5753) üzenetére


Balinov
félisten

ja,végülis majnem...saját

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5762) diegho válasza Balinov (#5761) üzenetére


diegho
nagyúr

jééé csináltak hozzá normális bios-t dejó akkor már csak az a baj, hogy egy e2140 húzva így is porba gyalázza még a 6400+ x2-őt is :DDD

(#5763) lúzer válasza diegho (#5762) üzenetére


lúzer
veterán

ezért kell x3800-at vagy 4200-t venni jó olcsón

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5764) diegho válasza lúzer (#5763) üzenetére


diegho
nagyúr

és mit ér vele? 9k+áfás e2140 köröket ver rá tuningban... nyáron 6000+ x2-őt cseréltem le e2160-ra és nyertem minimum 20%-ot, majd szereztem egy e2140-et ami +200mhz az e2160hoz képest és máris 30%-nál többet nyertem.

[ Szerkesztve ]

(#5765) lúzer válasza diegho (#5764) üzenetére


lúzer
veterán

nem mindenki tuningol, pl. céges környezet más, de igazad van
egyébként hol 9k egy 2140?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5766) diegho válasza lúzer (#5765) üzenetére


diegho
nagyúr

ramirisben 9900 volt még karácsony előtt, cordinesben még olcsóbb ha jól emlékszem. céges környezetbe szőke titkárnőnek felesleges 2 mag, ha meg olyanra használják oda meg úgyis nagyobb intelt vesznek.

(#5767) ML320 válasza diegho (#5766) üzenetére


ML320
aktív tag

:D
[link]

Ember tervez, Isten perverz...

(#5768) Balinov válasza diegho (#5762) üzenetére


Balinov
félisten

nemaztállítottam,hogy porbaalázza,nem alázza,hanem hogy az R690G-nek AMD vonalon nem akadály a 270+ HTT..Olvierda 300+-t is elért.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5769) lúzer válasza ML320 (#5767) üzenetére


lúzer
veterán

ha meg az amd megszűnne, azon menne a sivalkodás hogy mé 60k egy celeroncs

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5770) diegho válasza ML320 (#5767) üzenetére


diegho
nagyúr

talán még megvan egy ugyanilyen videónk amikor egy gf1 ddr-t vertünk szét egy csavarhúzó egy quantum vinyó és egy kés segítségével :D elég jól sikerült. aztán van csap alatt 9000pro-t mosó videó is valahol még talán haveromnál :DDD ofkorz utána ment vissza a gépbe :B még a régi kb 5 évvel ezelőtti idők, de jó is volt :))

(#5771) diegho válasza Balinov (#5768) üzenetére


diegho
nagyúr

én még májusban hoztam ilyen lapokat 3-4 darabot, de 220 fsb-től behaltak, az olcsó 6100-es asrock meg 250 felett is ment... most már ezek szerint ezen is megy nagy fsb, akkor már merek hozni ilyent is ;)

(#5772) Balinov válasza diegho (#5771) üzenetére


Balinov
félisten

sztem nyugodtam,elég jól kiforrot a chipset,ph-n is elég sokunknak van :R .

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5773) diegho válasza Balinov (#5772) üzenetére


diegho
nagyúr

chipsetet magát szoktam hozni, irodai gépekbe msi 690v jön 9300 nettóért jó 3 év garral, de akkor az asust már hozni fogom erősebb procik alá is.

[ Szerkesztve ]

(#5774) diegho


diegho
nagyúr

érdekes kép

a képhez tartozó történet: gyök2 bejön az üzletbe (már ismerjük régebbről) hogy nem megy a gép, csak csipog. gépet szétszedem és ez a látvány fogad. csokidarabok a vga-n. mondom figyejjémá okoska ez itt mi? aszongya... buli volt, a gépen nem volt rajta az oldala viszont egy üveg baleys beleburult :)) emberünk újra bebizonyította mennyire... szóval az :DDD

kissebségi család közeledik az üzlet felé 6 fővel. szólok a többieknek hogy készüljenek, mintha csak éreztem volna... anyuka 5 gyerekkel jön. jónapot stb. miben segíthetek? erre nagyobbik fiú kicsit tekintélyparancsoló felfelé nézéssel tudtomra akarja adni, hogy ő itt az isten és ért hozzá ( :DDD nem belehalni a röhögésbe), majd megszólal... sulinetet szeretnék köttetni :DD mondom ennek fussál neki mégegyszer :D sulinetet szeretnék köttetni. válasz: sok sikert hozzá :W kérdés: mit akarsz a sulinettel? válasz: netezni. kérdés: akkor nem lenne jobb esetleg az internet? mert nem hiszem hogy egy a magyar kormány által adott "kedvezményes" gépvásárlási lehetőségen szeretnél netezni. válasz: jah de igen internetet szeretnénk... (végül mondtam nekik hívják fel a t-onlinet aztán köttessenek netet, ne engem fárasszanak) persze mondanom se kell miután kimentek mekkora röhögés volt :D

(#5775) ML320 válasza lúzer (#5769) üzenetére


ML320
aktív tag

Három éve volt egy rossz pillanatom. P4-es időszaknak hívom... Azóta csak AMD van a gépemben.
Júúúúj, mindjárt leszólják a nem létező szakértelmem... :D

Intel - AMD? Benzin - dízel? Jobb vagy bal? Ízlések és pofonok, kinek a pap, kinek a papné... Nekem meg egy pofon a paptól, mert megnézem a feleségét.
Mi főleg AMD konfigokat adunk el. Az intelnél nekem nem tetszik, hogy ha jó alaplapot veszek, az kétszer annyiba kerül, mint az AMD-s. Az nforce chippel sincs semmi bajom, sőt a 6100/7025 integrált mivoltjuk ellenére is nagyon jó teljesítményt hoznak. Induló gépnek rengeteg GB M61 és M68 lapkára épített cuccot adtunk el, minimális meghibásodási aránnyal. Olcsón kihozható egy jó alapgép, ami régebbi játékoknál is megállja a helyét, de ha kell bővíthető.
Az intel is behozható, ha azt kéri az ügyfél. De sajna nem állnak tömött sorokban a Quad után epedezők... :O Egyszer megkérdezte az egyik vevő, hogy mi a jobb az ő Quad és Commandó párosával szemben az én gépemben? Az hogy töredékéből kijön, a célnak meg megfelel. A gépeknél mindig a használati kört határoljuk be. Van előnye mindkét termékcsaládnak. A vevőknek van vágya és igénye. Nekem már csak a pénztárcáját kell megtalálnom. ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#5776) lúzer válasza ML320 (#5775) üzenetére


lúzer
veterán

jól beszélsz! :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5777) diegho válasza ML320 (#5775) üzenetére


diegho
nagyúr

mi tavaly nem adtunk el 10 intelt, ebből kapásból 2 a családba jött :D 1 meg haveromnak. viszont most már ott a tény, hogy asrock lap 7700+fa e2140 9900+fa hűtő 1000+fa és megvan a dualcore ami netezni, stb tökéletes. játékra most lesz egy gépfejlesztés: 4600+, 2 giga ram, msi lap, 7600gs (tudom utóbbi nem kóser de nem kapni most semmi mást, üresek a nagykerek) hétfőn lesz beszerzés, keddre kell a gép, ha netán lesz jobb kártya akkor inkább hozok olcsóbb asrock lapot meg 4200+ úgy beleférne egy 8600/2600.
amúgy ha bejön valaki és gépet akar első kérdésem mennyi a max ár, második mire kell, harmadik tuningolni szeretne-e, utóbbi függvénye hogy intel/amd. amúgy ha azt nézem, hogy asrock lap 7.7 e2180 box 15k ez csak 22.7k+fa és 3 gigáig mehet nyugodtan a tuning, 3 gigán meg megeszi bármelyik x2-őt. na ennél jobb alternatíva nem létezik szerintem olcsó de jó gépre ;)

(#5778) ML320 válasza diegho (#5777) üzenetére


ML320
aktív tag

A tuningos kérdést kihagyom. Ha ért hozzá, akkor tudja, mit válasszon. Ha meg nem, hát majd a haverjai megmondják, hogy mit válasszon, és majd ők tuningolnak. Az ilyen haveri kör meg amúgy is egy-egy adott boltból veszi és veteti cuccot.
Amíg meg szabad a gazda, addig mindannyian a számunkra kellemes élményektől fűtve ajánlunk ki cuccot. ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#5779) diegho


diegho
nagyúr

nincs valaki regelve hvc-hez vagy mercury-hoz? kéne nézni valami vga-t 15-20k nettó között 8600gt/2600pro/xt ami érdekes lehet számomra, vagyis a gépfejlesztésben, mert a pénzkeretből nem nagyon jön ki más. vagy 4600+, 2giga ram, msi lap, 7600gs, táp vagy mondjuk asrock lap, 2 giga ram, le-1600, 8600gt, táp. igazából mindkettő jó lenne emberünknek mert 2.4xp 512 ram fx5700-ról vált. nekem első annyiban szimpibb, hogy az általánosságban nagyobb gyorsulást eredményezne.

(#5780) ML320 válasza diegho (#5779) üzenetére


ML320
aktív tag

Én regisztráltam... Az áruházba nem lehet belépni, az e-mailek meg folyamatosan jönnek. :(( Lemondani persze nem lehet, szerintük meg jól adtam meg a belépési adatokat. Nagyon béna lehetek. Mi érdekelne pontosan?

Azt inkább priviben majd, ne offfoljuk szét a topikot.

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#5781) Shadows


Shadows
senior tag

nekem ami nagyon szimpi lap volt és olcsó, gigabyte m69g-s3h ,van rajta hdmi firewire asszem ebbe valaki csap x1950pro-t 3850-et 2 giga ramot 4600+ x2 és szinte tökéletes és olcsó

intelt meg eladtunk párat de mikor 40k egy 6550 akkor hápognak hogy sok az amd csak 38k :DDD

6550, esetleg e6750,p35-ds3p 4 giga, 3870, és ez túl sok hehe táp az meg még +13k. Ha minden kötél szakad 945 chippes lapot kap olcsót, mert megérdemli F65-ös biosszal :U

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5782) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene tőletek hozzáértőktől............

Integrált vidkártyás alaplapokon szokott lenni s video csatlakozó??
Ha igen mely típusok?? Tudnátok egy-két jobb típust ajánlani......???

Köszönöm.....

(#5783) Thulcandra válasza Gézengúz (#5782) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Integrált lapokon nincs svideo kimenet (legalábbis én még nem láttam), de dobsz rá egy ilyet:

aztán csá.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5784) deicide válasza diegho (#5779) üzenetére


deicide
veterán

a májkomba nem vagy regisztrálva? megérné :)
a mercuryhoz egyébként csőtörtökön jött gw szállitmány, nem tudom mi maradt belőle, mi elhoztunk kb 1.5 milliónyit

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5785) TheReMiXeR válasza Thulcandra (#5783) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

nekem ez azért sántít, mert a dsubnak nevezett valamin hol jön ki sztereó hang?

(#5786) as_Rock válasza diegho (#5777) üzenetére


as_Rock
őstag

Ezt a megeszit úgy írod, mintha az amd-s birsalmákat nem lehetne tuningolni :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5787) szjoci válasza TheReMiXeR (#5785) üzenetére


szjoci
őstag

lehet hogy az a 3 csati hdtv kimenet. persze nem biztos :B

(#5788) Zofren


Zofren
aktív tag

vidám percek: hiba leírás: "bunkó apa lekódolta a gépet"
egy másik: "generális falióra-t ír ki a monitor"
harmadik:-volt egy nagy csattanás és azóta nem indul a gép.
-milyen csattanás volt? -kérdem én.
-leesett az asztalrol a gép.

nem tudom ki hozta be, csak a gépet és a leirást látom. :))
igy hétfő reggel jót derultem rajta :)

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#5789) Gézengúz válasza Thulcandra (#5783) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Szerintem ez így nekem jó lesz......a hangot majd kiszedem a hangkártyából... :) Mennyibe kerül egy ilyen és mi a hivatalos neve? Kép klónozási nehézségei nincsenek egy ilyen átalakítónak???

Thx...

(#5790) TheReMiXeR válasza Zofren (#5788) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ez mega brutál LOL
"harmadik:-volt egy nagy csattanás és azóta nem indul a gép.
-milyen csattanás volt? -kérdem én.
-leesett az asztalrol a gép."

más:

-2gépet akarok összekötni mert van 400mega adat és át akarom másolni a jobbik gépre
Nincs rajta usb, nincs benne cd/dvd író
-hálókártya van benne?
-az mi? hogy néz ki?
-(mutatom közben) olyan mint a telefon csak szélesebb
-megnézem, de egyszerű az ilyet összekötni?
-nézze, nekem nem de önnek lehet, hogy igen
-ezt miből szűrte le?
-hm, ha nem tudja mi az a hálókártya akkor valószínűsíthető, hogy a win98-at nem tudja összehozni az XP-vel kersztkábelen keresztül...
-ha elmondja akkor megtudnám csinálni?
-nézze, akinek van rálátása azaz tanult hálózati beállítást annak gyorsan megy aki meg nem tanulta és gőze sincs hozzá annak hetekig is magyarázhatom...
-ilyen bonyolult?
-mint említettem nekem pár perc, tehát nekem nem bonyolult, de annak aki nem is ismeri a hardvert annak akár több nap is lehet...
-viszlát

...de majd ő megmutatja és legközelebb még bunkóbb lesz mint volt, természetesen miattam, mert nem díjjaztam az ő bunkózását, amit természetesen a leírtakból nem lehet kideríteni.
Még mindig azt mondom, hogy "csak sok a köcsög" "a szeretett ünnepén" "a majálison"...

(#5791) tlac válasza TheReMiXeR (#5785) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem a másik 3 az kompozit

#5792:
igen, pont most néztem, hogy az rgb

[ Szerkesztve ]

(#5792) TheReMiXeR válasza szjoci (#5787) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

...na de az nem fehér meg piros... ezek audió csatlakozók.
HDTV kimenet az pirinkét másféle. ;)

tlac-nak : Kompozitnak más a színkódja...

PIROS - KÉK - ZÖLD

[ Szerkesztve ]

(#5793) szjoci válasza TheReMiXeR (#5792) üzenetére


szjoci
őstag

csak tippeltem, de utánanéztem azért: hdtv kimenetnek valóban más a színkódja (piros, zöld, kék -> logikusan, az RGB-ből :B )

(#5794) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

nekem egyébként anno egy ilyen volt beüzemelve erre a célra :

ez működött is rendesen, valahol még meg is van... a sima kábel nekem csak a matrox kártyáimnál működött, hogy manapság a tv-k simán tudják-e fogni kompoziton a vga jelet azt nem tudom... nem is akarnám így összekötni, mert eléggé hígfos a minőség... szerintem...

(#5795) sidocious válasza adik (#5005) üzenetére


sidocious
csendes tag

semmi :)

:: sidocious :: | :: www.xboxklub.hu ::

(#5796) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Srácok, örülök, hogy kitárgyaltátok....de egy megnevezést és árat írhatnátok rá...

És ha már itt tartunk létezik olyan, hogy a sima vga csatiból rgb-t húzzunk ki???

Mert s-videot ugyan nem de az rgb-t tudja a panasonic tv-m anno így playstatinoztunk rajta saját gyártású kábellel, klasszisokkal volt jobb mint a sima rca dugó.......

:))

(#5797) ML320 válasza TheReMiXeR (#5790) üzenetére


ML320
aktív tag

Szellőztetnek? Nekem ma vírusírtás oktatásom volt. Öreg apónak, és le kellet írnom:
Csökkentett mód (F5)
vírusírtó lefuttatása
Gonosz vagyok, mert nem írtam le, hogyan indítsa el csökött módba, vagyis mikor kellene megnyomni azt a bizonyos gombot, és nem tudom, fog-e futni a víruskergetője. De valahogy nem is érdekel...

Amúgy a szabadszájúak járkálnak:
"A pi***ba, hogy nincs sehol szata író..."
"F****m tuggya, mijez, ebbe kell kártya..."
Szépek is a vevői kitörések...

Ember tervez, Isten perverz...

(#5798) net84 válasza ML320 (#5797) üzenetére


net84
őstag

délelött bácsika a garos monitorral:
- az asszony is olyan töketlen, ide ad nekem minden szart, aztán mehetek vissza, mert nem jó papírt adott...

Read only...

(#5799) Ygg válasza net84 (#5798) üzenetére


Ygg
senior tag

Szegény öreg :)

(#5800) bajnokpityu válasza Thulcandra (#5783) üzenetére


bajnokpityu
félisten

itthon nem láttál ilyet?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.