Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) adik


adik
őstag

- egy db dvd lemezt szeretnék venni
- x huf/db
- ??? a netről x/2 forintért tudok venni!
- igen, de ezen van egy artisjus matrica és egy áfás számla is jár hozzá

(arról nem beszélve, hogy 1 db lemezről van szó, nem pedig két szállítmányról)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5552) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Boltos lettem, de nem informatikai, hanem rendvédelmi.
Telefon köszönés és protokoll után:
Ü: Nem tud a webshopon keresztül gumibotot rendelni.
E: Igen, mert törvényi szabályozás alatt áll, csak hivatalos szerv vásárolhatja.
Ü: De ő rendőr.
E: Akkor sem rendelheti meg netről.
Ü: Pedig náluk Vas megyében vehet bárki.
E: Akkor ott kell megvenni.
Ü: De ott drága.
:W Miért ilyen értetlenek az emberek?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5553) animatrix11


animatrix11
őstag

csakazértis, néha a "másik fél" is lehet balf@sz

tudom hogy ez nem az a topic, de amikor a számtechboltosoktól borul ki az ember

xy webshop, egy diktafon ami kell nekünk, iskolában dolgozm minden nagyobb dolgot át, vagy előreutalással veszünk, beregezek megrendelem, kitöltjük hogy előreutalás - illettve pontosítva olyan nem volt, csak átutalás, megjegyzébe beleirtam hogy előreutalás, megjött a visszaigazoló mél, felhívjuk őket hogy pontositsuk előrutalás, monják igen, úgy küldjük (gondoltam a számlát kiküldik futárral ). Pár nap megjelenik egy futár csomaggal a kezében hozza a diktafon és a kp-s számlát :W mondtuk neki nem igy kértük, telefonál, visszaviszi, felhivom a céget, jah elnéztük, mondom jó ki tudják postázni a számlát elsőbbségivel mert nagyon sürgős lenne (a cég jó messze volt nem volt időm elmenni) monják persze ez volt egy csütörtöki nap, de hétfőn, de legkésőbb kedden le kellett adni a számlákat, mert év vége volt, kedd számla nem jött meg (mailben elküldtek egyet amivel max kitörölhetem...) felhivom, hát ők elküldték...
szerda nincs még itt, felhivjuk jah, izé, hát..., most küldik, péntekre már itt is volt :W cirka 2 hét alatt siketült lebonyolitani vagy 3x telefonáltunk rájuk hogy küldkék már el azt a kurva számlát :C

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5554) gs20


gs20
tag

Haver szokott néha megkérni hogy ugorjak be a boltba ha valahova el kell mennie. Így történt múlt szombaton is:
Nagy punnyadás, 1.5 órája ott vagyok, de még nem tévedt be senki... Csak skype-on érdeklődött valaki hogy megjött e a garis vga-ja..Hát PASSZ. Ekkor bejön apuci és pici fia (15-16 éves). Apuci köszön, pici fiát erre még nem sikerült megtanítania :(
Én: Jónapot kívánok, miben segíthetek?
....
kb fél perc szünet
....
Apuci: A fiam szetne kérni valamit...
Fia: Ja igen... LÁJSZÁJTOT kérek!
É: Öhmmm... Ne haragudj, nem értettem, pontosan mit adhatok?
F: HÁÁ LÁJSZÁJTOT!!!!!
É: Lájszájtot???? Ezt így még nem hallottam, le tudnád írni részletesebben hogy mi is az? :F
F: ÖÖÖÖÖÖ.... Hát haverom mondta, hogy vegyek ilyen LÁJSZÁJTOT, mert annak a másik felére rá lehet íratni a címet...
É: Ohóóóó! :Y Talán Lightscribe-os lemezre gondolsz?
F:Igen,az, montam hogy LÁJSZÁJTOT kérek!
É: Jó, rendben, értem :W És CD, vagy DVD legyen?
F: mondom hogy nekem LÁJSZÁJT kell!
É: Figyi, a LIGHTSCRIBE az nem lemezfajta, hanem egy "lemezcímkéző" technológia neve. Vannak ilyent tudó CD-k és DVD-k. Tehát akkor melyiket adhatok?
F: Őőőőő.....(veszettnagy 20 másodperces gondolkodás) akkor dvd-t asszem.
É: Rendben, akkor dvd... De még szólok, hogy az íródnak is tudnia kell a Lightscribe-ot hogy tudd címkézni a lemezt! Milyen íród van?
F: háááát... eldzsíííí....
É: Hát az LG-k közül az újabbak általában tudják, de pontosabb típust nem tudsz mondani?
F: Nem de haverom az mondta hogy ilyet vigyek mert tök jó.
É: :W (megadom magam...) Igen, a Lightscribe-os dvd-k tényleg nagyon frankók! :K :K Nos... Per pill Verbatimot tudok adni. X forint. Hányat kérsz?
F: Verbatimot? De nekem LÁJSZÁJT KELL!
É: :Y :Y :Y De az nem egy márka! Az egy technológia amit tud a lemez tud! Jelenleg Verbatim lemezünk van ami Lightscribe-os! Kérsz belőle????
F: (tanácstalanul néz apucira, aztán: ) De biztos hogy az jó?
É: :W Mint márka a Verbatim nagyon jó, de hogy Neked jó lesz-e nem tudom, mert nem tudod az íród típusát. Az adatokat biztos rá tudod írni, de lehet hogy "címkézni" nem fogod tudni ha az íród nem támogatja.
F: De azt honnét tudom hogy támogatja-e?
É: Mondjuk megnézed van e rajta Lightscribe-logó, vagy megnézed a típusát, és én megmondom neked hogy tudja e, de neten is rákereshetsz.
F: Na jó.... De ha most viszek LÁJSZÁJTOT és mégse lesz jó akkor visszahozhatom?
É: (ja persze, majd viheted anyádba) Sajnos ha már kibontottad akkor nem áll módomban visszavenni.
F: Na mind1, azért viszünk. Hányat?(kérdi apucitól)
A: Hát ahányra szükséged van
F: Hmm... akkor kérnénk 1 db-ot
É: tessék, X forint lesz...
Apuci fizet...
É: Köszönöm a vásárlást, viszontlátásra!
A: Viszlát!
F: köszönés nélkül kisomfordál...

Azért még egész délelőtt vártam hogy visszahozzák, mert nem lett jó, de nem jöttek :))

[ Szerkesztve ]

E=MZ²

(#5555) Ygg válasza gs20 (#5554) üzenetére


Ygg
senior tag

Ó, ez tipikus:)...sajna:(.

Árukapsolás-eéadhattál volna neki mellé egy inglis tanfolyamot:).

BÚÉK MINDENKINEK!

(#5556) Kicsirics77 válasza gs20 (#5554) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt publikálni kéne mert lassan sírok a röhögéstől
komolyan mondom,hogy ezt meg kellen osztani a kedves netezőkkel, hogy mekkora droidok vannak manapság

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5557) #54715584 válasza Kicsirics77 (#5556) üzenetére


#54715584
törölt tag

jesszum...
en nem is tudom meddig birtam volna turelemmel... :)

Pistike vagyok es nem iszok erjedt almalet :P

(#5558) Kicsirics77 válasza #54715584 (#5557) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én is Pistike vagyok innen az aláírás mert szeretem az erjedt gyümölcs leveket :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5559) ML320


ML320
aktív tag

Úgy látszik a fél világ játékot kapott karácsonyra. Már a sokadik keres DDR RAM-ot, a leltár kellős közepén. Az, hogy leltár miatt zárva, ki van téve az ajtóra, és már a sokadik pozíciót teszteljük, hátha valaki észreveszi, elolvassa, és nem szobrozik. Vagy jelbeszédben kéne ábrázolni?

Ember tervez, Isten perverz...

(#5560) Zofren válasza ML320 (#5559) üzenetére


Zofren
aktív tag

nem tudnak olvasni. tavaly kiváncsiságbol egy webcamet tettem az ablakba melo utánra, hogy megnézzem hányan akarnak bejonni, ha a céges kocsi ott áll a bolt elott. az éjjel 11 orási vevo nyert a hajnali 7 orásival egyutt. amugy buék néktek, erot, kitartást én ma nem mentem be dolgozni, ugy dontottem :) (alkalmazott vagyok, csak volt vmi unnep...) :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#5561) blackvinyl válasza _Anonymus_ (#5507) üzenetére


blackvinyl
tag

DDR1+DDR2 Asus lap

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#5562) 1010 válasza blackvinyl (#5561) üzenetére


1010
őstag

és egyszerre is megy a 2típus?
az már ugy megérné :DDD

amugy én már nem kérdezek vissza csak ha nagyon muszály
elviszi ha nem jó,akkor másnap vagy aznap hozza vissza.
szinte az összes eladó elszokta felejteni néha-néha,hogy a nyomtató mellé kábelt külön kell vetetni.
ienkor visszajövet majdnem megölnek minket
dehát mindent nem mondhatunk :U

[ Szerkesztve ]

(#5563) blackvinyl válasza 1010 (#5562) üzenetére


blackvinyl
tag

elvileg kell hogy menjen, csak fene tudja milyen frekin, ilyen lap van az irodai gépünkbe, nem próbáltam még mit bír :D

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#5564) _Anonymus_


_Anonymus_
csendes tag

Ü: Videokárytátok van?
Mi: Igen, milyet szeretnél? Vagy milyen alaplapba? Tudod a típusát?
Ü: Ázuszászrokk...

Ő egyébként full normális volt egyébként, csak nem értett hozzá :)

(#5565) Rover623 válasza blackvinyl (#5563) üzenetére


Rover623
félisten

Elvileg és gyakorlatilag se kell hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#5566) felhőzóna


felhőzóna
csendes tag

Normális vevőkkel tömött Boldog Új Évet Kivánok mindenkinek! :DD

http://www.easynetcom.hu/

(#5567) TéKrys válasza rovar1 (#5549) üzenetére


TéKrys
senior tag

Nálunk kimondottan rajzfilmnek kerestek lemezt :D

Ja és a másik amikor DVD CD-t keresnek. Kollégám a torkukat tudná átharapni :) lehet egyszer hagynom kéne.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5568) TéKrys válasza blackvinyl (#5563) üzenetére


TéKrys
senior tag

Tudtommal nem megy egyszerre, legalábbis a legtöbben nem. Vagy az egyik tipus, vagy a másik tipus.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5569) TéKrys


TéKrys
senior tag

Gyakori hiba hogy az otthon összerakott gépeknél az alaplap alól kihagyják a távtartókat. :D és dühösen hozzák be a gépet, hogy tegnap vették és nem indul. Persze ilyenkor mindig egy hozzáértő (infós rokon, "szakember" barát) rakja össze a gépet, és szerintük nem kell bele a távtartó. :D Szerintünk se kell, csak ha használni is akarja a gépet. :D

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5570) djtoomi válasza TéKrys (#5569) üzenetére


djtoomi
addikt

Itt is volt asszem TheRemixer kolléga írta hogy volt egy hasonló eset. :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5571) net84 válasza TéKrys (#5569) üzenetére


net84
őstag

az mégjobb, amikor otthon kicserélik az alaplapot a házikóban és azt már nem ellenőrzik le, hogy minden távtartó ott van ahol kell lennie...
aztán ha netalántán pont rövidrezár valamit, akkor meg hoppá :DDD
egy kis audio jumpert rövidre vagy a keybord lock jumpert és megy a hiszti, hogy nem megy a billentyűzet (ez utóbbi eset egy olyan emberkénél fordult elő, aki összerakatta az ismerős rendszergazdával - a srác kente vágta a hálózatokat meg ami ahhoz kell, de a vasalás nagyon nem volt az erőssége)

Read only...

(#5572) Mr-Pamacs válasza macilaci78 (#5552) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ez nem értetlen volt hanem rendőr.

[ Szerkesztve ]

(#5573) Shadows válasza Mr-Pamacs (#5572) üzenetére


Shadows
senior tag

az külön emberfajta, de tényleg nekem haverom is az ........

Mi is leltároztunk és vagy 10 en jöttek be pedig nekünk is nagy papír van az ablakon 3 helyen 72-es betűvel hogy LELTÁR MIATT ZÁRVA.

De 24-es patront szeretnék 1db feketét ja és utángyártott van??
Van persze. (mindezt kedvesen mintha nyitva lennénk erre hősünk jön be, na de mondom csak 7.-én adom oda...... dühös volt)

se puszi, se köszönés, csak kedves felmenőim voltak csuklási pozíciban

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5574) lúzer válasza Shadows (#5573) üzenetére


lúzer
veterán

jópofa de szemét beszólás volt :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5575) deicide válasza micro (#5501) üzenetére


deicide
veterán

ha még nem válaszoltak volna, www.senerit.hu

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5576) TheReMiXeR válasza djtoomi (#5570) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

nem is egyszer...

A cédékről jutott eszembe, hogy volt a múltkori eset, mikor egy nyanya nem bírta kinyitni az ajtót mert egyszerűen nem tudta lenyomni a kilincset.

Na ez akkor vett asszem 3-4db üres cédét is... Mi a poén? A kolléga cigizett a bolt előtt és jött a nyanya, aki mellesleg magyar tanár volt anno és írtózatos nagy beszólást csinált:

-a múltkor vett lemezeken nem volt semmi, egyikenseeeee!!! mindet ki kellett dobni!!!
...és az ajtó is zárva volt!!!

:Y :Y :Y :Y

(#5577) Kazimír válasza TheReMiXeR (#5576) üzenetére


Kazimír
őstag

Miért, a TDK nevű banda muzsikáit szerette volna hallgatni 4 példányban? :DDD

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5578) djtoomi válasza TheReMiXeR (#5576) üzenetére


djtoomi
addikt

Ehhh, ez durva... :)) :C

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5579) Mawyx válasza TheReMiXeR (#5576) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem értem miért kell bezárni az ajtót :((( :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5580) TexT-BoY válasza Shadows (#5573) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mellesleg, mint vásárló mondom hogy néha fontos, és nézhetsz csunyán de lehet hogy életet mentessz! Igen buzi usernek kell, de ha tudja mire van szüksége és nem kiván veled litániákat futni csak egy szaros patronon vagy 2üres DVD-n mulik az élete akkor igazán kiszolgálhatod. Évi 1.000.000Ft-ot költök el a helyi boltba festékpatronra és más apróságra(3szervezethez hordok 3 különböző számlával cuccokat), van olyan amikor váratlan időben, ha egyszer lett volna ilyen hogy nem szolgálnak ki akkor bottal üthették volna a nyomom. Szerintem neked is szarul esne ha fontos lenne a haladáshoz az a patron és nem lenne meg. Szóval ezen az igen erőss ellentéten gondolkozz el imho.
Amugy régóta olvasom a topicot, és sok esetben értek veletek eggyet, föleg hogy sok magánszemélynek kell segitenem anyámnak köszönhetően, sok esetbe órák meg napok kellenek ahoz hogy felfogja az user hogy a nyomtató patronnal megy, hogy a gép porosodik, etc.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5581) as_Rock


as_Rock
őstag

Szakik ezt olvasom egy csak weben árusító boltnál a honlapjukon:
"A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta."

Ezt értsem úgy, hogy pl. veszek egy TFT-t, és ha kinyitom a dobozát már nem veszik vissza 8 napon belül :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5582) TéKrys válasza TexT-BoY (#5580) üzenetére


TéKrys
senior tag

Van benne igazság, de nézd a leltározók oldalát. Külön listát vezetni hogy mi az ami a leltár alatt lett eladva, odafigyelni rá, hogy az volt-e már átszámolva vagy még nem... Nem beszélve arról ha annak az ürgének kiadnak 1 patront, akkor miért ne adjanak a nénikének cd-t, vagy a kiskölyöknek videókarit és igy tovább...ennyi erővel nyitva is lehetnek. Hogy ne legyen sértődés, inkább senkit se szolgálnak ki. Aki meg tudja hogy fogyóban a patronja az vegye meg leltár előtt.

Arról nem is beszélve, hogy mivel akkor forgalom van, akkor a pénztárgépet is be kell üzemelni, majd nap végén lezárni.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5583) TéKrys válasza as_Rock (#5581) üzenetére


TéKrys
senior tag

Amúgy miért kéne visszavenniük. Tudtommal nem köteles visszavenni, mert neked nem tetszik a szine, vagy láttál valahol jobbat.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5584) lsc válasza TéKrys (#5582) üzenetére


lsc
nagyúr

Ebben én csak egy valamit nem értek , legalább is Szombathelyen nem voltam olyan boltban , ahol ram , proci , videokártya /leszámítva egy-két nagyon olcsót / lett volna raktáron , mindent rendelnek , így nem igazán értem a 3-4-5 napos leltárokat .
Nem személyeskedés , viszont az általad leírtak alapján azt sem értem , hogy Te miért vagy eladó v. kereskedő , ez tipikusan a 70-es évek bolti eladóinak stílusa , hogy a vevők vannak a boltért , legalább is az alapján , hogy még a pénztárgép ki-be kapcsolása is gondot okoz .
"Aki meg tudja hogy fogyóban a patronja az vegye meg leltár előtt." Ez meg még jobb :) .

# 5583 : Csak közlöm veled , hogy a vevő a vásárlástól indoklás nélkül elállhat , sajnos azt nem tudom pontosan , mennyi ideig , majd valaki gondolom segít .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5585) lúzer válasza TéKrys (#5583) üzenetére


lúzer
veterán

Mert ez a törvény? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5586) as_Rock válasza TéKrys (#5583) üzenetére


as_Rock
őstag

Azon egyszerű oknál fogva, mert a törvény előírja webshopos vásárlás esetén, hogy 8 munkanapon belül indoklás nélkül elállhatok a vásárlástól. (természetesen vannak kivételek)
Továbbá a törvény csak a "hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépi szoftver példány"-ra vonatkozóan tagadja meg ezen lehetőséget a csomagolás felbontása esetén:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5587) Dzoli válasza lsc (#5584) üzenetére


Dzoli
tag

Az év eleji leltárok nem csak a leltárról szólnak.
Készletértékelés, selejtezés, nagytakarítás, számlázó prg karbantartása, és még sorolhatnám. Meg persze pihenésről, az egész éves munka után, mert év közben nincs idő szabadságra menni, mert folyamatosan ki kell szolgálni a vevőket, lassan, már este is :)
Nem értem, mit kell azon besértődni, hogy nem szolgálták ki, mikor nem is voltak nyitva.
A buszpályaudvaron sem reklamálsz, hogy miért csak 3 óra múlva megy oda busz, ahová te menni akarsz, pedig ott áll egy csomó üresen a parkolóban. :W
Lassan tényleg már ott tartunk, hogy egyesek képesek vasárnap délután bekopogni hozzám, hogy adjak már nekik 1db cd lemezt, csak mert a bolt mellett lakom, és ki tudom nyitni. De nem adok, mert mindennek van határa. :((( ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5588) Mawyx válasza Dzoli (#5587) üzenetére


Mawyx
senior tag

A buszpályaudvaron sem reklamálsz, hogy miért csak 3 óra múlva megy oda busz, ahová te menni akarsz, pedig ott áll egy csomó üresen a parkolóban.
Szuper hasonlat :C

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5589) lúzer válasza Dzoli (#5587) üzenetére


lúzer
veterán

Nem az a gondja, hanem a beszólás szvsz.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5590) Intelligencs válasza TexT-BoY (#5580) üzenetére

Én meg azt mondom, hogy a rugalmasságnak is vannak határai. Sokan csak azt hajtogatják, hogy a vásárlók jogai így, a vásárlók jogai úgy. És a dolgozók jogai? Tudod mi lenne, ha mindenki állandóan és mindenkivel rugalmas lenne?

Én nem voltam sosem számítógépboltos, viszont voltam kiadványszerkesztő, és dolgoztam ügyfelekkel.

Az első egy évben mindenkivel szuper rugalmas voltam, minden kis egyedi kívánságot meghallgattam, tovább maradtam, ha sürgős dolog volt, a munkaidő után is dolgoztam sokszor. Eredmény? Egy év után az idegösszeomlás határán jártam, és állandóan kialvatlan voltam. Egy idő után aztán kiakadtam:

- Miért nekem kell azon aggódni, és minden más munkát félredobni, mert az ügyfélnek fél óra múlva le kell adnia a diplomáját, és még egy kurva Word-öt sem tud normálisan megformázni?! Én meg rohamtempóban javíthatom a szarját, hogy ki lehessen nyomtatni, és le tudja adni.

- Miért nekem kell munkaidő után 2 órával bentmaradni, hogy a céges névjegykártyáit megtervezzem, kinyomtassam, körbevágjam, csak azért mert ő holnap utazik külföldre, és előző este 5-kor jut eszébe megcsináltatni?!

- Miért nekem kell fél órát vitatkoznom az ügyféllel, aki képtelen felfogni, hogy a floppy, amit hozott szar, és nem tudom róla megynyitni az anyagot?! Küldte volna el e-mailen, vagy hozta volna be CD-n.

Egy idő után az embernek töke tele lesz az idiótákkal, és szigorúan a szabály szerint jár el. Munkaidő után kiesik a kezemből az egér, senkit nem szolgálok ki soron kívül, stb.

Természetesen létezik egyéni mérlegelés, ha valakinél úgy ítélem meg, hogy rászorul, meg megérdemli, akkor kap rugalmasságot. De csak ha normális hangnemben kéri!!! Ha pofázik, veri az asztalt, akkor SEMMI! Írjon be a panaszkönyvbe, menjen a konkurenciához, engem nem érdekel! Az egészségem többet ér minden másnál.

Szerencsére már nem dolgozom ügyfelekkel, de ez kikívánkozott belőlem.

The Amiga, Born a Champion

(#5591) ML320 válasza lúzer (#5589) üzenetére


ML320
aktív tag

És nekünk nem lehet gond a vevők pofavágása? Nem röhögök az ügyfélen, hanem odamegyek az ajtóhoz, és közlöm: Ne haragudjon, de leltározunk, ezért nem tudok árut kiadni. Mit nem lehet ezen felfogni? A szervíz működött, tehát gépet javításra átvettünk, ha már elhozták, akkor ne kelljen most máshova rohangálni.
Ennek ellenére húzzák a szájukat, hogy nem adunk ki CD-t.
Ezen kívül, ha a leltár alatt árut adok ki, és a tag előveszi a munkaügyi vagy akármilyen igazolványát? Hiszen a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Ha zárva vagyunk, akkor zárva vagyunk, ha nyitva, akkor kiszolgálunk.

Menjen ki mind a tecsóba, és zörögjön az ajtón, hogy csak kenyér kell. :P

Ember tervez, Isten perverz...

(#5592) ML320 válasza Intelligencs (#5590) üzenetére


ML320
aktív tag

Ott a két pont!!! :R

Ember tervez, Isten perverz...

(#5593) lúzer válasza ML320 (#5591) üzenetére


lúzer
veterán

Én elhiszem hogy elegetek van, de ez durva, ismétlés:
(és nem pusztán szivatás?)

Van persze. (mindezt kedvesen mintha nyitva lennénk erre hősünk jön be, na de mondom csak 7.-én adom oda...... dühös volt)

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5594) lúzer válasza lúzer (#5593) üzenetére


lúzer
veterán

egyáltalán, leltárnál minek kell nyitvatartani a bejárati ajtót?? :F
Én még egyébként ilyet se láttam.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5595) lsc válasza Dzoli (#5587) üzenetére


lsc
nagyúr

Értelek , viszont ha nincs nyitva a bolt , akkor nem értem ezt az egészet , üvegen keresztül beszéltek a vevőkkel , vagy nincs zárva a bolt? A buszos hasonlat egy kicsit sántít , ott van menetrend , amit a boltoknál úgy hívnak , hogy nyitvatartási idő . Amennyiben leltár van , akkor meg be kell zárni az ajtót , és ki kell írni . Ennyi .
Egyébként az eset nem velem történt , és nem is sértődtem meg , viszont ha visszaolvasol , akkor megérted mit miért írtam .

Az élet kegyetlen .

(#5596) TéKrys válasza lúzer (#5594) üzenetére


TéKrys
senior tag

Nem kell nyitva hagyni. Elég ha belát az ajtón, vagy az ablakon, és máris dörömböl, meg rángatja az ajtót, majd káromkodva (Ide se jövök többet) elmegy, mert nincs kiszolgálás, pedig bent vannak a boltban.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5597) TéKrys válasza as_Rock (#5586) üzenetére


TéKrys
senior tag

Bocsi, nem vettem figyelembe, hogy netes rendelésről van szó.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#5598) rovar1 válasza TéKrys (#5596) üzenetére


rovar1
csendes tag

Harmadik generációs kereskedő vagyok, ezt tanították már a nagyszülők is,ebben nőttem fel és nem tudok nemet mondani egy vásárlónak,még leltárkor sem.
DE!
abszolút megértem azon kollégákat, akik kiírják,hogy leltár miatt ZÁRVA és ebből adódik, hogy nincs kiszolgálás. Egyébként miért is legyen zárva az ajtó?! Ez a felvetés teljesen értelmetlen. (Ha az ajtó tárva nyitva és egy celluxra rá van bittyesztve,hogy "leltár" , én már ebből is következtetek arra hogy - a későbbi üzletmenet zavartalan működése érdekében - most nincs kiszolgálás)

Shadows kolléga pedig biztosan poénnak szánta a beszólást, amit a vevő nem értett.

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#5599) Nyugdíjas válasza Intelligencs (#5590) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy az egyben,igazán a szivemből szóltál,ez teljesen igy van. Dolgoztam újságnál,szintén kiadványszerkesztőként,meg a kereskedelembe is belekóstoltam már nem is egyszer. És valóban komoly idegkárosodást lehet szenvedni,ha túl rugalmas akar lenni az emberfia:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5600) Intelligencs válasza ML320 (#5591) üzenetére

Abszolút jogos, amit írsz egyébként. Menjen, kopogjon be a Tecsóba, hogy neki csak egy kiló kenyér kell. Ott meg max. kiszólnak neki: nekem zörögsz, papírzacskó? :DDD

Hihetetlenek az emberek olykor! Egyszer december 24-én délelőtt volt egy olyan idióta, aki fenyegetőzött, hogy feljelent, ha nem csinálom meg a naptárát neki azonnal. Mondtam, hogy ehhez 48 órával előbb kellett volna jönnie, és rámutattam a kupac fényképre, amikből még épp serényen szerkesztettem mások naptárrendeléseit.

Nem tudom egyesek miért hiszik azt, hogy beengedem őket más ügyfelek elé. Arra nem gondol, hogy akkor meg annak a munkájával nem készülök el, aki pedig időben leadta a megrendelését? :F Egyébként fel is jelentett minket valami hivatalos szervnél, de szartam rá. Kíváncsi lennék, ha a Tecsóban akarna beállni egy kígyózó sor elejére, hányan vernék pofán... :P Akkor kihez szaladna panaszra?

Ha egy üzlet zárva tart, akkor zárva tart. Még akkor is, ha épp emberek tartózkodnak benn, akik leltároznak. De még ha nyitva is van az ajtó, ha nyárson ökröt sütnek bent, ha maláj kurvák táncolnak, akkor is! Ki van írva, hogy ZÁRVA! Tessék visszajönni nyitva tartási időben.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.