Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) joshua7


joshua7
veterán

Fejtágítást kérnék, gondolom tudjátok, hogy mennek ott a dolgok....
Volt egy Ramiries-es vgá-m (x1900xt), ami beadta a kulcsot. A számláján nettó 109k szerepelt. A kari visszament garba. Pár hét eltelt, és ma jött a válasz, h 10k ráfizetéssel egy hd3870-hez juthatnék. Első olvasatra nem tűnik rossznak a dolog, de másodikra már nekem annyira nem nyerő.
Szóval ha egyszer megvettem vmit 1.5 éve x összegért, akkor az most annyit ér, ami az aktuális listán van nettóért? Mert én nem férek hozzá az árlistához, de akkor pl. ha a 3870 nettó 40, akkor az x1900xt nettó 30? És így jön ki a 10k? Vagy hogy számolják ezt? :U
Illetve azt az infót kaptam, h 7950gt-hez hasonlították a karit, és a Tom's hardware alapján (ez már alapjában véve is LOL) eldöntötték, hogy gyengébb nála és ez alapján lőtték be az árat. Ami ügye szánalom, mindkét téren...
Bármilyen infót szívesen vennék.

Semper Fi

(#5402) Rover623 válasza joshua7 (#5401) üzenetére


Rover623
félisten

Olvass vissza...#5315-től...:DDD
De az én javaslatom: verd az asztalt...neked 109.000 HUF jár...;)

primus inter pares

(#5403) joshua7 válasza Rover623 (#5402) üzenetére


joshua7
veterán

Nem, értem én, hogy az a 109k nem reális, mégha törvényileg tényleg járna is. :) Azt viszont végképp nem értem, hogy mi alapján, egyáltalán miért kell még fizetnem. :F

Semper Fi

(#5404) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Ma ezt kérdezték tölem telon:
-256 mb-os ramott szeretnék felhuzni 300-ra ,nemtudod hogy kell :Y l?

[ Szerkesztve ]

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#5405) Rover623 válasza joshua7 (#5403) üzenetére


Rover623
félisten

Ne legyél nyuszi...:DD
Jár a 109 rugó...

primus inter pares

(#5406) Nyugdíjas válasza Rover623 (#5405) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pereljük be a ramit :D No az azért komoly meccs lenne ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5407) Speed® válasza Rover623 (#5405) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sz0passa a boltot addig, amíg valaki bepipul és szereznek egy X1900ast?
Szerintem teljesen rendben van a +10ks ajánlat a HD3870re...sőt.

(#5408) Rover623 válasza Nyugdíjas (#5406) üzenetére


Rover623
félisten

Nem kell perelni, elég komoly hangnemben elbeszélgetni a kereskedelmi igazgatóval.

Speed(R): akkor szerezzenek neki egy 1900-ast...de ráfizetteni vele egy 3800-asra nagy bunkóság, akármekkora összegről legyen is szó...;]
Persze a "Rami"-tól nem várok/vártam mást...kilenc év alatt háromszor is nekifutottunk a viszonteladói szerződésnek, de minden alkalommal hánytam a feltételeiktől, ezért végülis nem boltoltunk egymással soha...nem hiszem hogy túl sokat vesztettünk vele...:DDD

primus inter pares

(#5409) Speed® válasza Rover623 (#5408) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nézd joshua7 szemszögéből is: Lehet, hogy kap egy X1900ast cserébe, amit jó ha el tud adni 40ért. Arra meg ráfizethet ~20kt hogy legyen valami értelmesebb zsugája. +10ért meg kaphat egy HD3870et friss garival.
Ha eltekintek a törvényektől, korrektnek érzem a +10kt.Szigorúan szvsz :U .

Értelek amúgy, az lenne az ideális helyzet, ha a törvény által megszabott keretek között menne a dolog. Persze lehet ebben az esetben is rosszabbul járna, mert az eredeti vételárat tudtommal sem kötelesek teljes mértékben téríteni, amortizációs téma játszik. Megfelelően alátámasztott cáfolat érkeztéig maradok ezen az állásponton :)

[ Módosította: Racecam ]

(#5410) ML320


ML320
aktív tag

Tavaly még valamelyest korrekt volt a Rami, viszont most már minősíthetetlen a garintézése. A cuccok egy részét teszt okésan visszakapjuk, de természetesen ugyanúgy xarok. Vagy visszajön, hogy nem garos. Még egy éves sincs, de amúgy is 3 év garit adtak rá. Hogy is van ez?
A cuccokat árban hasonlatosra cserélték, de valszeg bebuktak pár dolgot, amit már nem bírt el a keret, így most átmentek bunkóba, vagy inkább próbálkoznak, meddig feszíthető a húr?

Ember tervez, Isten perverz...

(#5411) _Erik_ válasza Speed® (#5407) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Pontosan ez várható. Ha ügyfél - természetesen a törvény adta lehetőségein belül - ,meg akar szopatni egy boltot, ne várja, hogy a bolt ne használja ki maximálisan az ő törvény adta lehetőségeit. Jelen esetben még joshua is teljesen irreálisnak tartja a 109k-s árértéket. Mi biztos, hogy felhajtanánk valahonnan egy hasonló VGA-t és odaadnánk az ügyfélnek, mindamellett, hogy közben a megoldásra való törekvésünk bizonyítékaképpen természetesen adnánk javaslatokat a problémájának megoldására.

Egyébként meg, józan paraszti ésszel is simán felfogható, hogy a videokártya tudása, ami az értékét megszabja. Ha pedig valaki ragaszkodik az eredeti vételárhoz, akkor javaslom, a most felajánlott kártya akkori árát (vagy annak megfelelő tudásúnak az árát) vegye figyelembe a különbözeti összeg megállapításakor. Mert akkor ez így korrekt, nem?

(#5412) Nightmare


Nightmare
senior tag

Tudom hogy ez a szémtech boltosok topicja, de sztem ez még belefér, ugyan nem mint vevő, hanem szenvedő alany. :)
Adott 65-70000 froncsi. Ebből kellett egy ismerősömnek gépet összerakni. Ezt tetették össze, illetve a boltos...

3.3 celeron, 80 giga vinyó, 512 ddr1 ram, ami 2X annyiba kerül, mint a ddr2, gigabyte alaplap, melyben AGP, 775 tok, és ddr1 memória csücsül... :U Érdekes egy lap..., lg dvd író, + webkamera, meg persze ház, egér stb. Ez 60000-hufot kóstált. Ez egy dolog, látszik, hogy nem értett hozzá, de az megint egy másik.
Se egy sata 2-es vinyó(lap tudná), se +2000-ért 160-as... :( . LG író helyett is lehetne mondjuk NEC, vagy más.
1 IDE kábelen a vinyó, és az író...de hogyan?! :F Masterként bekötve az író, és se masterként, se slaveként a vinyó. Minden valószínűség szerint PIO-ban ment szegény.
Ez számomra a hozzá nem értés netovábbja.

Ezért a pénzért mínusz a webkamera, egy X2 4000, 1 giga ddr2-vel, és normálisabb lappal, satás 160-as vinyóval. Úgyhogy nem mindig a vevő a suta, már elnézést a kifejezésért... :DDD

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#5413) sasa311 válasza joshua7 (#5401) üzenetére


sasa311
veterán

A törvény szerint ami neked jár:
A., Megjavítják a kártyádat úgy, hogy 100%-osan működjön
Amennyiben ez nem lehetséges
1., Adnak egy Ugyan olyat helyette (ez kifutó modellnél ugye problémás
2., Visszafizetik a számlán szereplő eredeti vételárat.

Namost, hogyha reálisan akarod nézni a dolgokat, akkor egyezzetek meg a boltal abba, hogyha nem tudnak egy x1900xt-t adni, akkor adjanak egy másik kártyát, ami minimum olyan teljesítményű / tudású, mint a tied volt.
De az, hogy ráfizess bármire az non-szensz. :U

Te azzal jársz a legjobban, ha meg tudtok egyezni értelmes keretek között.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5414) harry válasza sasa311 (#5413) üzenetére


harry
veterán

Ezt nem teljesen értem, miért a teljes vételárat, hogyha előtte az szerepel, hogy ugyan olyat adjanak helyette? Pl egy 7800gt volt 120eFt 2 éve, és mivel 3 év gari van rá, most visszavinném akkor
- megjavítják
- adnak egy 7800GT-t
- adnak 120e ft-ot
Azért ha lehet választani akkor hülye lennék nem az utolsót, tekintve, h a kártya ára asszem 25e körül van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5415) tlac válasza Speed® (#5409) üzenetére


tlac
nagyúr

(#5416) Rover623 válasza harry (#5414) üzenetére


Rover623
félisten

Ezt nem teljesen értem, miért a teljes vételárat,
MERT EZ A TÖRVÉNY!!!
Tényleg ilyen nehéz a fejetek?:W
Vagy te is "bótos" vagy és ha pénzt kellene visszaadnod, akkor az olyan mintha a húsodat tépnék ki...?;]

primus inter pares

(#5417) valentinho válasza _Erik_ (#5347) üzenetére


valentinho
aktív tag

Akkor legközelebb majd én is a vásárláskori összeget fogom kérni, nem pedig ráfizetgetni erre-arra.. ;] Mondjuk az utóbbi időben javult a gari intézésetek... :K Bocs az off-ért.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#5418) harry válasza Rover623 (#5416) üzenetére


harry
veterán

Nem, nem vagyok boltos, egész egyszerűen egy kérdést tettem fel, de látom ez számodra már egyszerűen felfoghatatlan. Miért mész te egyáltalán emberek közé? Gyúrós topicban is nekiállsz magyarázni a hülyeségeidet, szánalmas vagy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5419) vedini válasza Rover623 (#5416) üzenetére


vedini
őstag

erre csak az esetemet tudom elmondani az alien computerssel
vettem náluk egy a-data 600-as 512-es ramot asszem 32000-ért

1,5 év múlva tönkrement, visszavittem, és akárhogy is pofáztam meg rinyáltam, 19.000-ért számolták be egy másikba, mondván, hogy a legutolsó adata 600-ast annyiért adták el, és ha most nekem kifizetnék a 32 ezret, akkor az elvileg üzérkedésnek számítana a részemről, egyébként az eladó vmi tuskó lehetett aki elvégezhetett vagy 6 elemit :(((

workworkwork...

(#5420) Biznisz Elek válasza sasa311 (#5413) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

az 1es ponthoz hozzá tenném hogy a törvényben benne van az is hogy legalább ugyan olyan teljesítményűt ha tudsz adni azt a vevőnek el kell fogadnia.....

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#5421) Rover623 válasza harry (#5418) üzenetére


Rover623
félisten

Más irányú sérelmeidet ne keverd ide...menj, nyomjál vmi jó nagy szériát fekve 160 kilóval, oszt' majd lehiggadsz...:DDD

Hülye.

Pont azért harcolok, hogy nektek egybites felhasználóknak igazatok legyen, hogy a "boltosok" végre tisztességesen intézzék a dolgaitokat, és még engem torkollsz le...?:W

primus inter pares

(#5422) harry válasza Rover623 (#5421) üzenetére


harry
veterán

Nem érdekel különösebben mekkora hős vagy, vagy miért harcolsz, csak kérdeztem valamit, erre máris undok módon jön a fikázás, hogy biztos boltos vagyok, akinek nehéz visszadni a pénzt. Nem vagyok boltos, mint már írtam is, egyszerűen csak elég logikátlannak tűnt, ezért bátorkodtam megkérdezni.
Másik topic - ehhez meg gratulálok, most ez megint milyen beszólás, hogy mennyek nyomni 160al? Mi ez a baromság? Egyből általánosítas abszolút alaptalanul, nem tudsz rólam semmit, ezzel is csak magadat jellemzed.
És jó lenne nem lehülyézni másokat, kicsit gondolkodj el magadon.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5423) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ebben az egész vidkaris történetben páran megfeledkeztek a lényegről, úgy látom. A vevőnek kell egy videokártya ami legalább olyan, mint amit eddig használt és amiért fizetett, és nem csak a kártyáért fizetett, hanem a GARANCIÁÉRT IS! Benne van az árban, higgyétek el. Rosszabbat milyen alapon kapna, mikor ő ilyen kártyáért fizetett anno? Másik kártáért milyen alapon fizettetnek vele garanciális cserénél? Most akkor vállalják a garanciát vagy nem? Vagy csak félig vállalják? Akkor majd félig jelentem fel őket a fogyasztóvédelemnél, ha nem tudunk megegyezni, mondjuk nem nyomom rá annyira a tollat a levél írásakor, vagy 9-es betűmérettel írom az e-mailt :DDD
Az amortizációról annyit, hogy az a kártya másfél éve ki van fizetve. Másfél éve a Ramiris forgatja azt a pénzt, vagy neki kamatozik a bankban.
Ha nem tudnak/akarnak legalább olyan jó - és kompatibilis! - kártyát adni, akkor vissza kell fizetni az akkori vételárat. Nem újra beárazni. Ez nem egy kereskedelmi vásárlás, hanem a garancia érvényesítése. Nincs alku, az árat ők szabták meg másfél éve. És nem béreltem 2 évre amiből másfél évet használtam és csak az időarányos összeget kérem vissza. Azért fizettem, hogy legalább 2 évig jó legyen, és ezt nem kaptam meg. (természetesen nem magamról beszélek, nem én vettem a kártyát)
Ha szétfoszlós WC papírt vettem, visszaviszem a boltba és nem fogadom el azt a választ, hogy "mosmá' szaros, így az értéke 0, tehát annyiért vesszük vissza". Én 100 Forintért vettem, annyit kérek vissza, nem annyit amennyit most ér. Nem eladni akarom, hanem visszavetetni.

Egyébként mi is kapcsolatban állunk évek óta a Ramirisszel és soha nem volt ilyen gondunk. Nem a legnagyobb vevőik vagyunk de minden héten elhozunk pártízezezért pár dolgot. Szerintem a kisebb vevőkkel bepróbálkoznak de ha ütöd az asztalt, megegyeztek. A törvény is lehetőséget ad rá és szerintem erkölcsileg is jogos a követelés.

Szerk: mielőtt elnézné valaki az avatarom alapján: NEM ROVER623 VAGYOK :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5424) Lortech válasza Biznisz Elek (#5420) üzenetére


Lortech
addikt

Idézed nekem a törvényt, amiben ez van?

Csak mert tudomásom szerint, ha nem azonos típusú (nem szerinted azonos típusú, vagy kb. olyan teljesítményű) alkatrészt akarsz cserébe felajánlani, azt a vevő nem köteles elfogadni (nem kell indokolnia), elállhat a szerződéstől és kérheti az eredeti vételár visszafizetését.

Thank you to god for making me an atheist

(#5425) Hydra SR válasza Hydra SR (#5423) üzenetére


Hydra SR
addikt

És akkor még el is tekintettünk attól a kellemetlenségtől, hogy amíg a garancia intéződik, addig az ügyfélnek nincs működő videokártyája. Vagy vehet másikat, ha sürgős. Mielőtt valaki a boltot sajnálná túlságosan :)

Az egészben azt utálom az ilyen ügyeknél, hogy én egy olyan kereskedelmi cégnél dolgozom, ahol az összes főnök egyenként jönne oda páros lábbal seggberúgni minket, ha csak a felét is megengednénk akár gondolatban annak amit néhány bolt garanciának hív. És megmondom őszintén, baromira elegem van, hogy mindig az asztal rossz oldalán vagyok. Ha én vagyok az eladó akkor mindent a vevőért, ha máshol én vagyok a vevő akkor meg szarnak bele. Ez így nem kóser :(

Szerk: Lortechnek is igaza van, bár ez a része már szerintem inkább csak törvény szempontjából jogos. Ha valaki nem fogadja el a jobbat, hogy inkább 109000 Ft-ot kapjon, az már inkább csak élelmességre vall, mint hogy emberi normák szerint is jogos legyen. Noha még mindig ott van a történetben, hogy ezt lehet akár kárpótlásnak is tekinteni azért, hogy egy ideig semmilyen kártyája sincs.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5426) joshua7


joshua7
veterán

Köszönöm a rengeteg véleményt, ma is tanultam valamit. :) Az egyedüli gond ott volt, h az eredeti számlán nem az én nevem/cégem (az nincs is) szerepelt, mivel én is másodkézből vettem a kártyát... A hd3870-es témába belementem végül, de nekem ilyen sz*r úton kari nem kell, így árulom is. Ha vkit érdekel, aláírásom... :)
De az is biztos, h többet nem veszek nagyker garis cuccot, csakis saját névre szólót vagy kiskereset. Nem ér ennyit ez a sok idegeskedés, szívás, ami az egésszel jár.

Semper Fi

(#5427) Lortech válasza Hydra SR (#5425) üzenetére


Lortech
addikt

Én a törvényről beszélek, nem arról, amit én jogosnak tartok és amit én elvárok a bolttól.

A törvényt jó úgy ismerni ahogyan az van, nem pedig ahogy egy kereskedő a szádba adja.
Aztán a megfelelő ismeretek birtokában adott helyzetnek megfelelően mindenki alkalmazza a törvény adta kereteken belül úgy, ahogyan azt jónak gondolja.

Nekem nem lenne pofám ezesetben az eredeti vételárat visszakérni, de ha nagyon hülyének akarnak nézni, akkor lehet, hogy nem lennék rest. Az mindenesetre biztos, hogy egy forintot sem fizetnék rá semmire sem. Szóval vagy az eredetivel _szerintem_ megegyező 1900-at adnak cserébe, vagy egy HD3850-et, ráfizetés nélkül ( de adhatnának a 3870-et is, haragudni nem haragudnék), ha meg nem tetszik, akkor vissza lehet pengetni a vételárat.

Thank you to god for making me an atheist

(#5428) tlac válasza joshua7 (#5426) üzenetére


tlac
nagyúr

a garancia nem személyhez van kötve, hanem a termékhez

viszont ha nem kiskerből van a cucc, akkor lehet nem is vonatkoznak rá a fogy. törvények
(ebben nem vagyok biztos)

(#5429) Biznisz Elek válasza tlac (#5428) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

ez igaz

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#5430) Speed® válasza joshua7 (#5426) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kiskernél is ugyanígy megszivatnak ne aggódj. Vadkapitalizmus van kéremszépen.
Amúgy nem igazán értem miért adod el a 3870est :U (dehogynem, 88GT/S/ ;] )

tlac
Miért ne vonatkoznának rá nagykerből is a fogy.törvények?

Lortech
Még mindig azt vallom, hogy korrekt a +10k a 3870esre. Törvény ide vagy oda.
Ha egy 256os HD3850et kapott volna 0szaldóval akkor is jól/jobban járt volna.
Teljesítményben az is jobb, de azért a 3870es durvábban odaver az X1900nak.

[ Szerkesztve ]

(#5431) _Erik_


_Erik_
csendes tag

Egyrészt, van itt valaki, aki valaha garozott már nagykerrel valamit is? Mert az alábbi hozzászólások alapján kétlem...

Másrészt, mi az, hogy 2 éve forgatja az eladó cég az akkor eladott videokártya árát? Ő ingyen kapta? Nem kellett neki kifizetnie? Nem maximum a roppant méretű árrésből az egyéb költségek kifizetése után megmaradt hasznot forgatja?

Harmadrészt, az miért nem tisztességes megoldás, hogy a vevő kap egy legalább olyan tudású kártyát, mint volt az övé? És igen, ha ennél sokkal jobbat szeretne, akkor fizesse ki a különbözetet, mert sokkal többet kap garanciás cserébe, mint amit leadott. Ez a különbözet pedig abból adódik, hogy a boltnak a nagyker nem eredeti áron visszaszámláz, hanem majd valamikor ad cserébe valami hasonlót, amit majd bazira nem az eredetileg leadott cucc 1-2 évvel korábbi árfolyamán lehet eladni. Ha valaki ezt nem látja át (mint boltos), akkor ne csodálkozzon, ha nagyon hamar csődbe megy.

Ne keverjük már össze azt, hogy valaki garanciás cserébe kap egy legalább olyan tudású alkatrészt (és rosszabbat nemigen adnak a nagykerek), mint amit leadott javításra, azzal, hogy gyakorlatilag törvényesen le akarja rántani a boltot az eredeti vételár visszafizettetésével. Nyilván a törvény megalkotásánál nem tudták figyelembe venni ezen szakmára jellemző rendkívüli árcsökkenést adott időszak alatt, nameghogy melyik termék életciklusa éri el a garnaciális idő tartamát? Ha valaki nem képes józanul gondolkozni, hanem csak hajtogatja az általa ismert egy-két paragrafust, ne csodálkozzon, ha a másik oldal is hasonló jóindulattal viselkedik irányában.

(#5432) tlac válasza Biznisz Elek (#5429) üzenetére


tlac
nagyúr

a 2. rész is?

(#5433) _Erik_ válasza tlac (#5428) üzenetére


_Erik_
csendes tag

Biztos lehetsz benne, hogy nem ;)

(#5434) Biznisz Elek válasza _Erik_ (#5433) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

kereskedő és beszállító között nem érvényesek a fogy.védes törvények mivel a kereskedő nem fogyasztó, teljesen más törvények érvényesek, pl a nagykernek nincs időhöz kötve mennyi idő alatt cseréli ki a cuccodat, de az a rész hogy neki is a teljes vételárat kell figyelembe venni az rájuk is vonatkozik

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#5435) sasa311 válasza Biznisz Elek (#5420) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, ezt rosszul tudod, szó sincs ilyesmiről a törvényben.
Vagy egy ugyan olyat adsz (ami jelenti márka és típust) vagy megszereled vagy az árát.

Amit mondasz az kb olyan, hogy visszaviszed a BMW-det a szervízbe, hogy úgy szar ahogy van, ők meg azt mondják, hogy hát igen, ezt nem tudjuk megszerelni, de kapsz helyette egy Subarut, mert az is annyival megy meg az új ára is hasonló...

Erik:
miért nem tisztességes megoldás, hogy a vevő kap egy legalább olyan tudású kártyát, mint volt az övé?

Tisztességes és egy normális vevő el is fogadja. De ez egy csöppet sem változtat a törvényen.
Én pl. egy pillanatig nem gondokoznék ilyen hülyeségen, csak kapjak egy ungyan olyan kártyát a szarom helyett. Mert se időm se energiám veszekedni senkivel. De van aki nem így gondolkodik, és a törvény mindekire vonatkozik ha hülyeség ha nem.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5436) Hydra SR válasza Lortech (#5427) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem ugyanarról beszélünk. A törvény megengedi, csak józan ésszel vizsgálva nem ildomos az ilyesmi. Feltéve, hogy a bolt is úgy áll hozzá a dologhoz, ahogy eladóként illik. Például felajánl a másik, másmilyen típusú de legalább olyan teljsítményű kártya megérkezéséig egy - akár szerényebb teljesítményű, használt - cserealkatrészt kölcsönbe. Aki ezeket nem fogadja el, az törvényesen jár el ugyan, de ez akkor is csak kekeckedés a bolt lehúzásának reményében. Nem csak a boltra vonatkoznak íratlan illemszabályok.

Más kérdés, ha valami speciális ok miatt neked tényleg nem jó semmi más, csak amit anno megvettél.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5437) joshua7 válasza Speed® (#5430) üzenetére


joshua7
veterán

Nem kell gt, gts meg pláne nem. :) Vmi gyengébbet (8600, hd2600xt) akarok.

Semper Fi

(#5438) Rover623 válasza _Erik_ (#5431) üzenetére


Rover623
félisten

:R
Neked legalább ügyvezetőnek kellene már lenned...de minimum kereskedelmi vezetőnek/igazgatónak...;]
Kívánom neked, vásárolj egyszer majd te is valahol valamilyen műszaki cikket (mint mezei vásárló) és járj úgy mint a témafelvető...kíváncsi leszek/lennék a képedre, amikor eljátszák veled ugyanezt...:P

Egyrészt, van itt valaki, aki valaha garozott már nagykerrel valamit is? Mert az alábbi hozzászólások alapján kétlem...
Mivel még újonc vagy, elnézem neked hogy nem ismersz itt mindenkit...;)
A többiek majd bemutatkoznak (ha akarnak:U), ezért csak magamról: 9 évig dolgoztam a saját (rész)tulajdonú kiskeremben. Tudom hogy az általános közvélemény szerint a kiskerek mind feketeimportból szerzik be az összes szarukat, de hidd el, évi 3-400 milliós forgalmat nem tanácsos így bonyolítani...mi sem tettük, tehát kénytelenek voltunk nagykerben vásárolni...csak a "ramit" kerültük...:W

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#5439) Biznisz Elek válasza sasa311 (#5435) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

akkor ha most veszel egy bmw akármilyet és 3év garid van rá akkor 2,5év múlva ha netán ez a típús kifutott de a kicsit újabb változatát megkaphatnád cserébe nem fogadnád el???

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#5440) Rover623 válasza Biznisz Elek (#5439) üzenetére


Rover623
félisten

De...csak b*sznék ráfizetni akármennyit is...;)
Mert nem vagyok köteles!
Azzal húzták fel a kérdezőt (és engem is), hogy nem elég hogy semmibe veszik a törvényt, de még ezen is nyerészkedni akarnak...:Y

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#5441) Lortech válasza _Erik_ (#5431) üzenetére


Lortech
addikt

Az a macera ezzel, hogy jogilag elég nehezen lehet azt megfogni, hogy
mi az, hogy a a vevő kap egy legalább olyan tudású kártyát, mint volt az övé.
Azt kéne megérteni, hogy a vevő nem egy, a csereként felajánlott "azonos tudású kártyát", nem egy valamilyen kategóriájú kártyát vett, hanem egy konkrét típusú kártyát, ilyen egyszerű. Bármit, ami nem egyezik meg ezzel, elfogadhatja csereként, de miért lenne köteles elfogadni? Nem azt vette. Mégha kétszer olyan jó is.. Ha köteles lenne elfogadni, ki határozná meg, hogy mi az azonos tudású kártya? Nahát, gondolom a boltos. :)
Ezért van ez helyette, hogyha nem tetszik a vevőnek, akkor eláll a szerződéstől és vissza minden. Akárhogy kapálóznak ellene a boltosok, ez a jogos.

Továbbra se jóindulatról, tisztességről, illemszabályokról van szó, hanem törvény adta jogokról és kötelezettségekről, szerződésről. Ha meg nem fogadjátok el a csúnya fogyasztóvédelmi törvényeket, akkor nem kell kereskedni.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#5442) sasa311 válasza Biznisz Elek (#5439) üzenetére


sasa311
veterán

De, hogyha mondanák, hogy bocs, ilyen már nincs nesze itt van ugyan az a típus, csak most ezt gyártjuk. Viszont pofátlanságnak tartanám, hogyha rá kéne fizetnem 0,5 millát, merthogy ez jobb is, mint ami nekem volt, mert újabb széria.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5443) Shadows


Shadows
senior tag

512 inkább de ha van 1gb xd karaj valakinek olcsón esetleg szervízkészlet akkor vevő lennék rá

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5444) Hydra SR válasza Shadows (#5443) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt lehet, hogy akkor sem érteném, ha oda írtad volna ahova gondoltad :)
De tudok olcsón karajt szerezni :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5445) Shadows válasza Hydra SR (#5444) üzenetére


Shadows
senior tag

én is szakmabeli vok csak offba kellett volna, az meg lemaradt és mekkor akarajod van és persze mennyi??? többit priviben

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#5446) ML320


ML320
aktív tag

Ti itt megváltjátok a világot, de engem meg leszivattak a mai nap...

A délelőtti gépek még oké, de délután kb 20km-re kellett elmennem egy új gépet beállítani, bővíteni egy másikat, és egy notit átadni. Jézus a homokot kokóvá változtatta, így vala a pénz, melyből upgradelünk.

A gépen elkezdem ghostolni a 200GB egy 320-asra. Mivel az lesz vagy másfél óra, gyorsan berkaom a másik gépet, majd elkezdem befűzni a kábelt, és üzemeljük be a routert.
Erre jön a tulaj, hogy gyorsan átfúrja a falat a két szoba között. 10 cm-es válaszfal. De az idióta naná, hogy elfúrta a 220-at... :W :O Adatmentés helyett először helyre állítás, majd gyerünk ismét menteni. Gyönyörűen elbabrálta a délutánomat. És még túl is élte!
Utánna meg, ha már megvan a villanyszerelés, meg egyebek, kitalálta: fúr két lyukat az asztalra, hogy az új gépnél szebben el legyenek vezetve a kábelek. Át is ment a szomszédba egy másik fúróért. Ki kellett volna használni az alkalmat, és lelépni. Mert itt meg széttörte a fűrészfejet, ami beleállt a kezébe.

Imádom a bankárokat!!! :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#5447) adik


adik
őstag

ezt az elcseszett állatkertet, ami ma volt!!
Bácsi kiszáll a kocsiból, hátsó tolóajtó elhúz, népszámlálás kezd: 1, nagymama, 1 nagypapa, egy legkisebb lány, egy legnagyobb fiú, egy legkisebb fiú, egy feleség, egy kisebb lány, egy még kisebb lány, egy nagybácsi... meg még tíz másik ember, majd bejönnek megvenni 1 egész pendrive-ot, persze a teljes kínálatot (már ami megmaradt belőle, kb 3-4 típus) meg kellett vizsgálnia minden egyes családtagnak. Nem tudtam,h ogy nevessek-e, vagy sírjak.
Utolsó vevőt fél 5kor kirúgdaltuk az üzletből (4kor zártunk), majd vagy 8-9-en (dolgozók, plusz életeik párjaik) szépen kipakoljuk a pultra a maradék pizzát, feltekerjük a hangerőt (Tankcsapda, Prodigy...), Jager előkap, bagósok rágyújtanak, szépen röhögünk, lábak a pulton, egyre hangosabbak vagyunk, majd kb egy óra múlva (!!!) egy fazon ránk nyit, hogy nyitva-e vagyunk még. 10 perc múlva a következő. Persze ez utóbbi fel votl háborodva, hogy mi az, hogy nem adunk el most neki egy egész dvd-írót.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5448) ML320 válasza adik (#5447) üzenetére


ML320
aktív tag

Tegnap volt egy vevőnk, aki DVD-írót akart venni:
- Ezt a típust tudnám adni jelenleg akcióban.
- Ühüm... Megnézhetném?
- Persze. Fekete vagy fehér színben?
- Mindegy
- :U

Ember tervez, Isten perverz...

(#5449) adik válasza ML320 (#5448) üzenetére


adik
őstag

mp3 lejátszó, majdnem ugyanez. Különbség: a végén megkérdezte, hogy mi a különbség a kettő között. Azt hittem lefejelem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#5450) Speed® válasza adik (#5449) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD


Hát akkor én most minek menjek? Ilyeneket sokáig nem tűrnék, szóval eladó nem lennék hosszú ideig. Gépeket imádok összerakni, de mások elsz@rt gépét javítani már nagyon nem, volt jópár nagyon nagy szívás, előítéletes lettem. Tehát szervízes munkakör is kilőve. Asszem a biztonsági őr megfelelő lesz :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.