Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) ML320 válasza bullseye (#4350) üzenetére


ML320
aktív tag

Teljesen más kategória alá kellene venni az otthoni felhasználót. Azért mert Gáborka egy évben egyszer kap egy feladatot a tanár nénitől, hogy rakjon be a dolgozatába egy képet, azért még a Photoshopot nem kellene megvenni a családnak. Főleg úgy nem, hogy felrakják, majd a szomszéd gyerek közli, hogy ő csa k a Corelt ismeri és abban tud segíteni.
A Wordot is csak erre használná, max havonta írna valamit. Az OpenOffice-t meg képtelen megtanulni használni, sőt ellenérzése van, illetve a suliban nem azt tanították, tehát csak anyázik. És én is anyázok, amikor telefonon keresztül ugyan már magyarázzam el, hogyan és miként kell a formázást megcsinálni.
És ha nincs játék, vagy zene a gépen, akkor azzal megint mit kezd a szegény kisgyermek? Töltse le a netről? Hogyan? Mondjál má' címeket, hiszen annyit tudsz! Milyen FTP? Total Kommandante?!? Na várj, írom! ... :W

Ja, reklamáltak, hogy lassú a gép. Szerintetek másfél perces wav állományt berakni az indító hanghoz az jogos felindulásból elkövetett erőszak lesz? :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#4352) eziskamu válasza ML320 (#4351) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem is word-öt tanítottak, de csak azt érték el hogy megutáljam. Már ha a meglátom a májkrémszaft eme irodai termékcsodáit , összeszorul a gyomrom, és olyan tanári beszólások jutnak róla eszembe, hogy ''Nyomd már meg azt a rohadt entert'' vagy ''10 oldal powerpoint, 10 oldal powerpoint...'' rám mutat a tanár ''... húsz oldal powerpoint'' ;] . Úgyhogy azóta OpenOffice párti vagyok. Nem tudom miért lenne nehéz használni. Igaz mondjuk én csak szimpla szöegeket és táblázatokat írkálok benne, és nem használok egy halom szolgáltatást.

[Szerkesztve]

(#4353) adik válasza ML320 (#4351) üzenetére


adik
őstag

IMHO

Óóóó, kedvenc témám: aki az MS Office-t meg tudja tanulni, az OpenOffice-t meg nem, az vegye csak a MS termékét. Apámék képesek voltak rá, így nem hinném, hogy nagy etvasz a dolog. Ha a gyereknek meg annyi ideje van, hogy játszon, akkor esetleg fogjon meg egy könyvet, mittomén akár el is olvashatná, hogy milyen zseniális könyvből készült a hulladék kedvence, a orrturkász szpilberg féle: a.i., és játszon csak sokkal kevesebbet, pl vegyen meg csak 3 féle játékot évente, nem pedig havonta 4-et töltsön le. Inteligensebbis lesz (hosszú távon bejön a nőknek), a programozókat is jobban megbecsüli és pl kap a dobozban egy telefonszámot, hogy kit híjjon föl, ha nem megy tovább a 4. játéknál. Képszerkeszteni PS-sel sztm nem sokkal könnyebb, mint Gimp-pel, vagy a PaintShop Pro-val.
A magyar közoktatás meg tisztelettel nyalogasson kaktusz-mezőt, amiért lefekszik és csak MS termékeket propagál. Nem baj, 20 év múlva felzárkózunk a nyugathoz (talán) és majd szabad szoftvereket is használunk.

(Tudom nekem nagy a pofám, hiszen most a családom gépein minden töktiszta, és igen, régen fel nem jelenthetem családtagom warezwindózt használt. De az már elévült :D )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4354) adik válasza 1010 (#4349) üzenetére


adik
őstag

Mond csak, mire használod te otthon azokat a programokat?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4355) ML320 válasza eziskamu (#4352) üzenetére


ML320
aktív tag

Utálod az MS Office-t? Ugyanúgy, mint a másik tábor a OpenOffice-t? :D
Nálunk az új vezetőség akarta bevezetni. De ezzel nálam ugyanazt érték el, mint nálad a suliban.
Ha cég vesz gépet, az oprendszert minimum vegye meg! Oda felrakom azz OO-t, másra meg nem igazán van szükségük. Ha igen, akkor vegyék meg!
Ellenberger az otthoni használó inkább segítheti a szoftvercégeket. Ha a munkavállaló meg tudja mutatni, hogy bizonyos termékeket mennyire rugalmasan és hatékonyan tud alkalmazni a munkájában, a cég megveszi azt a szoftvert!
Bár elsődlegesen szerintem abban értünk egyet, hogy mai felhasználó azt sem tudja, hogy mi a file, mi az hogy kiterjesztés, és az adott kiterjesztések használatához milyen programot kell/lehet használni. Átmásolják a lemezeket, de crack könyvtárat használni nem tudják. :W
Az oktatás szintjét anno ez a főiskolai feladatom jellemzi:'' Rajzoljon egy szobát, benne egy TV-vel, amiben egy westernfilm megy''
A rendszer Win3.11 volt, és painttel kellett a feladatot végrehajtani. Hát, legalább az egérhasználat gyakorolva volt. :F

Ember tervez, Isten perverz...

(#4356) biga válasza ML320 (#4340) üzenetére


biga
senior tag

Hát kell neked cseszegetni a szomszédod jogait :D

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#4357) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

na én pont ilyen dolgok miatt is (na meg ugye a stabilitás és izom miatt is) térek át mekre... oszt leophatnak a szervezetek...
egyébként 2db jogtiszta windóm van otthon na meg egy ofisz ikszpém is van fullban...

(#4358) biga válasza 1010 (#4349) üzenetére


biga
senior tag

Simán kerülhetőek a kereskedelmi szoftverek Windows alatt is. Megveszed a Windows-t, és egy átlagos felhasználónak mindenre van ingyenes megoldás. Én csak így használom, ebböl következőleg mindenem legális, és szó szerint mindent tudok csinálni a gépemen, amit akarok. Ennyi az egész..

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#4359) Shad0w


Shad0w
senior tag

Na, ha már ennyire szét lett offolva Open Office vs MS Office-al akkor énis hozzászólnék.
Open Office-t nekem most egyetemen kellett megtanulnom, ugyanis (többek között) ilyen formátumban követelik meg a szakdolgozat leadását. Én értek az MS Office-hoz is és az Open Office sem bonyolultabb, csak máshol kell keresni dolgokat, tehát aztsem volt nehéz megtanulni. De amikor elhatároztam, hogy akkor mostantól csak Open Office és semmi más, akkor rákellett döbbennem, hogy az Open Office rosszul kezeli az eredetileg MS Office-al gyártott dokumentumokat, főleg az .xls és a .ppt állományokat, amikből nekem egyetemista révén sokat kell olvasnom... Ígyhát nemlehet megszabadulni Bill bácsi termékétől. :(

ui.: sok lett az office, de remélem követhető maradt. :)

(#4360) bullseye válasza ML320 (#4351) üzenetére


bullseye
addikt

szegény játék nélküli kisgyermek. Igaz, írtam, hogy 3000 forintokért vannak régebbi játékok boltban, 4-500 forintért lehet másodkézből szerezni játéklapok mellé adott full játékot, + vannak régebbi totál ingyenes játékok is (még egy másik fórumon anno vezettek róluk listát) nemrég lett ingyenes az orig C&C, de kissé újabb cím is akad: Far Cry. a neten akad jónéhány ingyenes MMORPG is akár. cím kell? www.filplanet.com, tessék kicsit keresgélni. vannak ott szép demók is (meg mod-gyűjtemény), amikből el lehet dönteni, mennyire létfontosságú a következő nagy durranásnak kikiáltott cím beszerzése. Pl, egy árva Battlefield 2-ből (kb 8000 Ft) lehet 4-5 különféle hangulatú csapat-FPS. azzal elvan az ember hónapokig.

szerintem játékok miatt nem KELL kiadni 1 millát szoftverre, és szerintem játékok nélkül is el lehet élni egy darabig. állítólag. Egyébként nagyívben teszek rá, ha valaki letölti az összes kijövő nagy címet (sőt, még tán a BSA is, mert cégekre szoknak menni, és üzleti szoftverre inkább), csak ne tűntessük fel megélhetési bűnnek...

Átlagember legál üzemmódban viszonylag ritkán használ FTP-t (állítólag amúgy az alábbiak pl freewarékok: WS_FTP lite, Core FTP free, SmartFTP, Filezilla), és TC helyett is sokan elvannak a wnidows feladatkezelővel, vagy mivel (én belehalnék - de én megvettem a TC-t).

Mellesleg mielőtt így nekemrontasz, hogy én vagyok a szemét elnyomó, 200k szoftverkeretből szerintem futja legális Windows, egy Office 2007 otthoni-iskolai, PSP Photo (ha PS-t tanít az iskola, évi 1 műveletre, náluk kell nyafogni, ott az ingyenes GIMP, IrfanView, Paint.NET - itt még a formátumok is ugyanazok, mindenki használhat jpg, png, tiff, stb. képeket) még 1-2 kisebb felhasználó progi és játék is. Zenét meg hallgat netrádión :) és várja, hogy iTunes alól egyszer csak megvásárolhatja 1-2 kedvencét (mellesleg zene és film letöltése jelen pillanatban a nem legális, de nem is üldözendő kategóriába esik tudtommal)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4361) sasa311 válasza bullseye (#4360) üzenetére


sasa311
veterán

Ezt nemértem...
Én játszok a gépen, de egy darab vindózt kellett hozzá vennem, meg magát a játékot. Ennyi. Mi más program kéne még? :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4362) bullseye válasza sasa311 (#4361) üzenetére


bullseye
addikt

a második két bekezdés az egyéb, átlag családi felhasználásra való programokra volt, amit ML320 felhánytorgatott... de mostmár lassan új topik kéne erre a témára

(amúgy is nagy az én bajom... nemtom mivel játszak előbb, Crysis betával, vagy Fuel of War betával :) )

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4363) poffsoft válasza ML320 (#4347) üzenetére


poffsoft
addikt

Ez most vicc, vagy komoly (kevéssé hiszem)????

Semmi konkrét válasz nincsen????
esetleg megfelelő totyik???

office: annó, valahol az ooo 1. verziójánál gáz volt a menüablakok tömkelege, de mostaniban már simán, otthon ooo, melóhelyen m$.

Sajnos, billy vigyázott rá, hogy nehogy reengineering teljesen kompatibilis alternatívát gyártson, de várjunk 1-2 évet, mire meglesz az új doc szabvány, és ez is megoldódik...

[ Szerkesztve ]

(#4364) biga válasza Shad0w (#4359) üzenetére


biga
senior tag

''hogy az Open Office rosszul kezeli az eredetileg MS Office-al gyártott dokumentumokat, főleg az .xls és a .ppt állományokat,''

Az MS Office meg lényegében sehogy sem kezeli az OO-val készített dokumentumokat. Nos, akkor melyik a ''butább''? ;)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#4365) kicsitomi88 válasza biga (#4364) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Valószínű, hogy az MS Office fog igazodni az OpenOffice.org-hoz....

90 87.5 87.8 87.5

(#4366) Shad0w válasza biga (#4364) üzenetére


Shad0w
senior tag

Itt konkréten azzal van a baj, hogy amíg egyes tanárok nem állnak át OO-ra, addig kénytelen vagyok MS Office-t használni. Ja és a legtöbb (ha nem az összes) boltos árlista is MS Officeban készül...
Az, hogy melyik a butább az tökmind1, mert másokhoz kell igazodnom.
Btw, általában MS Office elboldogul az OO-val készített fájlokkal, ha azokat a megfelelő formátumban mentem le, csak az OO saját ficsörjei nemmennek pl.: tartalomjegyzék.

(#4367) poffsoft


poffsoft
addikt

Semelyik boltos nem árul vistabusiness (xp downgrade) licencet köztetek? nem hiszem....

[ Szerkesztve ]

(#4368) ML320


ML320
aktív tag

Na, nemrég értem haza, mert egy telepít... izé, megcsináltam egy gépet. :B

Mielőtt az elnyomók hada megint nekem esne, ismételten szeretném kiemelni, hogy ez is abba a kötetbe tartozó téma, amiért egy számtech boltos kiakad.
Merthátugyebár ''dobjon rá mán egy rendszert'' felkiáltással jön be a kuncsaft. Egy kis beszélgetés után végre felfogja, hogy ez azért nem egészen így van! Megveszi. Másnap jön vissza, hogy nincs rajta ez-az-amaz. És persze mi vagyunk a genyók, mert direkt átverjük, és egymás után megvásároltatjuk a drágábbnál-drágább programokat vele. Én tudom, hogy egy feladatra annyi féle program van, mint csillag az égen, és a google is a barátom :D
A szép még az, amikor a kedves vevő fel is akar jelenteni, mert mijazhogy nincs hozzá magyar nyelvű használati útmutató?!?!? Most aztatat hiszi maga, hogy én csak úgy meg tudok csinálni bármit is?

Felrakok egy komplex rendszert, erre jönnek a haverok, és közlik a drága delikvenssel, hogy ez meg az a program szar, és felteszik az új/más verziókat. Utánna meg old meg a rendszer összeborulást. És ezután megint minden előről... :(((

Ember tervez, Isten perverz...

(#4369) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Most őszintén srácok. Valaki nem tud olcsón WinXP-t? Mert 25ezret kiadni nem tudok érte, valahol 15nél van a lélektani (anyagi) határ. Rengeteget kerestem már neten, ahol ''használt'' licenszeket árulnak, de semmi... :(
Progikra 4-5e nem sok, Cfos, Avira virusirto ''origi'', paypallal fizetve, tuzfal ingyenes (annal olcsobb nincs, Comodo sokminden fizetost megver) TCMD se draga, most 34$ vagy 26€.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4370) net84


net84
őstag

no! szombaton szellőztettek a diliházba...
szokás szerint 10-ig senki nem jött be
utánna jött egy csajszi meg az apja, notit szeretnének - kaptak egy katalókust, meg az igényeik szerint kinyomtattam 4 típust teljes leírással.
közben bejöttek 5-es is.
egyik a garos routerért jött, de időközben a számlát is elhagyta, szerinte átadta nekünk, igaz ez nem volt feltüntetve a munkalapra, hogy átvettük volna, de nem volt kedvem vitatkozni, hát nyomtattam neki egy másolatot.
utánna apuci és kicsi fiacskája következett, nekik billentyűzet és egér kellett, 10 perc alatt megvolt, igaz a gyerek határozottan mondta, hogy neki mind1, hogy melyik egér lesz.

Jött a nap legjobbja:
srác barátnőjével behozott egy félig összerakott konfigot.
- nem indul, de minden új bent, csak szinte minden alkatrész máshonnan való. meg tudnátok nézni, hogy mi a rossz be? természetesen a költségeket fizetném...
- persze!
feldobtam az asztalra, indít, ventik pörögnek de megsem nyikkan. memória ki, semmi, tácsere semmi. Ekkor továbbadtam a szervízbe (igaz ilyen szombatonként nincs), mert közben kezdtek sokasodni megint a boltban.

jóember jött a lapostopiért, amin nem volt jó a wlan, meg nem tudja managelni a honlapját, mert nem jelenik meg az admin felületen a szerkesztési ablak. kitérdekel arcot vágtam és kértem, hogy ezzel inkább a honlapjának a szerkesztőjéhez forduljon...

aztán jött egy egész család notebook-ért. csajszinak kellett főiskolára, 160-180k-s árban 1gb ram, 120gb hdd, 2 magos proci. Jó! az első ''párosnak'' találtam is egy ilyen notit, hát kinyomtattam nekik is. mindenki tök okos volt! anyukával az élen. ez jó lesz akkor a lánynak az iskolába? tervező mérnök (vagy mi az anyámnyila) lesz, azokhoz a programokhoz kell... (mittudom én, hogy milyen programok, és milyen a gépigényük) következő okos kérdése: ezek milyen gyártmányok? Hogyan érti? Német? Nem! már minden a jakóknál és társaiknál készül. a márkanév esetlegesen még az adott országé, de az alkatrészgyártás már odakint történik. Jó! meggondolják...

Közben kész lett a párocska gépének hibafeltárása. Alaplap alján égésnyom, és az egész lapot valami trutyi borítja, mintha az egész nyákot újraforrasztották volna. Proci (AM2) szintén elhalt.
Közöltem a jóhírt, nem is kérték, hogy rakjuk össze, egyböl visznek mindent oda, ahol vették. Mutattam nekik az égésnyomot.
- igen, ezt láttam összeszereléskor, meg a foltokat is a lapon, de nem tudtam mi lehet az. hát akkor mindkettő megy vissza a boltba (pesten vette - ügyes)

Kérdezte, hogy mennyivel tartozik, nem kértem semmit, had mennyenek, én meg had cigizzek végre...

Read only...

(#4371) parandroid válasza wwenigma (#4369) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

25e-ért boltban is OEM XP-t kapsz csak, ami nem továbbértékesíthető - illetve csak azzal a géppel (főalkatrésszel) együtt, amihez eredetileg adták, illetve amihez aktiválták.

És ez itt nagyon off, van a Windows XP-nek (is) saját topikja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4372) biga válasza Shad0w (#4366) üzenetére


biga
senior tag

Éppen ez az! Az OO-val lehet .doc-ba (.xls-be stb) menteni, és azt az MS Office gond nélkül olvassa (természetesen). Fordítva meg ugyebár nincs más formátum. A különleges formázások oda vissza problémásak néha, de szvz ez is természetes. Igazodni éppen ezért nem kell senkihez.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#4373) Shad0w válasza biga (#4372) üzenetére


Shad0w
senior tag

''A különleges formázások oda vissza problémásak néha, de szvz ez is természetes.'' Most akkor magad ellen beszélsz? De csakhogy mondjak akkor egy konkrét példát: adott egy előadás (ppt). Ez az előadás MS Office-al készült. Ez az előadás sok ábrát tartalmaz, sok vonallal. Ezek a vonalak az OO-ban nem úgy állnak ahogy megrajzolták. És innentől használhatatlan az egész. NA ezért kell Nekem alkalmazkodnom, mert nemfogom oldalanként javítgatni csakhogy OO-val nézhető legyen, meg ugye ha vmit kihagyok... De még sorolhatnám.

ui.: Nemhittem volna, hogy ennyit fogok ide offolni, de igérem ebben a témában ezvolt az utsó. Biga, ha még vmit nem értesz, privátban szivesen elmagyarázom :)

(#4374) ML320


ML320
aktív tag

Kedves ügyfél már egy hónapja járkál hozzánk, már jobban ismeri a termékspecifikációkat, mint mi. Notebookot szeretne vásárolni.

Ma reggelre diadalmas mosollyal jött be, hogy talált a mi ajánlatunknál jóval olcsóbban cuccot. Megnéztem én is.
Szerintetek most világosítsam fel az adott cég Asis és Renew programokról (ami zárójelben fel is van tüntetve), vagy inkább várjam meg, míg megveszi a gépét? :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#4375) ML320


ML320
aktív tag

- Helló, DVD-írással lenne problémám.
- Milyen programot használsz?
- Winamp...
- :F

Természetesen korai verziós Nerot használt, és ezért csak CD-t tudott égetni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4376) Chaser válasza ML320 (#4374) üzenetére


Chaser
titán

Sztem várd meg amíg megveszi...annyira rühelltem az ilyet, ha valahol olcsóbban tudja megvenni vegye, csak ne ''hősködjön'' vele, meg ne lepődjön meg, ha a végére kiderül, mégse volt olcsóbb az az olcsóbb...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4377) lesaux válasza ML320 (#4374) üzenetére


lesaux
veterán

Szerintem meg világosítsd fel, aztán küldd el a férges kurva anyjába, vásároljon ott.

(#4378) adik


adik
őstag

Itt telefonál az orrom előtt mrá vagy 20 perce, hogy kinek a nevére csaljon adót az áfás számlával, és nem fog talán csak 2000 forintot nyerni vele...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4379) bobsys válasza ML320 (#4374) üzenetére


bobsys
addikt

nehogy szólj neki, vegye meg, azután mikor jön be valami kínnal röhögő pofával küldd el a vérbe

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4380) ML320


ML320
aktív tag

Rendes gyerek vagyok, elmondtam neki előre.
Asis terméket nézett ki, ami ugyebár kb azt jelenti, hogy gyári hibás, de megcsinálták, és csak a nagyker szervizénél él a garancia. Hoppá!!
- Ez most azt jelenti, hogy rosszak ezek a notik?
- Már nem :D
- Biztos?
- Elvileg megcsinálták és tesztelték őket :DD

Majdnem sírva ment ki :C

Ember tervez, Isten perverz...

(#4381) Shadows válasza ML320 (#4375) üzenetére


Shadows
senior tag

winamppal lehet cd-t írni :U

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4382) sasa311 válasza Shadows (#4381) üzenetére


sasa311
veterán

Helló, DVD-írással lenne problémám.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4383) ollie válasza adik (#4378) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jelentsd fel.

***

(#4384) Shadows válasza sasa311 (#4382) üzenetére


Shadows
senior tag

olvasni is tudnikéne nem csak írni :DDD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4385) Rover623 válasza poffsoft (#4367) üzenetére


Rover623
félisten

[link]

primus inter pares

(#4386) adik válasza sasa311 (#4382) üzenetére


adik
őstag

nekem meg a főzéssel...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4387) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Bocs hogy offolok de hátha itt több hozzáértő van,vagy tudtok mondani valami okosságot!
Szóval vettem egy USB-s webcamot (1,2MP) feltepítek a cd-ről mindent de nem add csak szürke képet.Ha csavargatom az objektívet rajta, akkor lesz még piros-sárga-kék hajszálcsík a szürke alapba.Vigyem vissza cora cuccos:)

(#4388) Rover623 válasza ToBeY (#4387) üzenetére


Rover623
félisten

Nincs bocs...és akkor még finom voltam...:P
1. ez itt szigorúan ''Fáradt gőz'' jellegű topic...a webkameráknak van saját (szakmai) topicjuk...
2. akkor nem érdekeltek a kiskereskedők amikor a Corában megvetted (olcsón) a szart, de most ők segítsenek...ingyen...hár mit mondjak, alig gusztustalan szitu...;]

primus inter pares

(#4389) poffsoft válasza Rover623 (#4385) üzenetére


poffsoft
addikt

már olvastam, nem lettem sokkal okosabb.
Csak egyre jobban erősödik a meggyőződésem, hogy kicsit megvezetett egy boltos :( :O


#4386: adik! nekem meg a súlyommal.... mi legyen? format c: ??? :)



[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#4390) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Munka után megy haza az ember és: [link] nem velem történt, de bahaltam volna, ti?

Beakartak velem számoltatni egy 5 éves Seagate 40 GB -os csodát, mondom nekem nem kell van rajta egy csöppnyi reallocated sector.
-Háde müxik! ...Kiselőadás részemről neki miről is van szó...
-Jóde akkor még mehet 1 évig is nem?
-Akár 3 évig is! (tőlemaztán)
kisütötte, hogy eladja egy srácnak akit ismerek jól, agy = 0 izom = nagy, na kiváncsi vagyok mi történik ha megveszi s rövid időn belül behal a winyó ;]

egy másik gép meg folyton aztírja itt nekem h cmos checksum error. persze hagy tovább menni, minden okésan megy, minden működik... már az a perverz gondolat kerget h flashelek rá új biost vagy nem is tudom...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4391) Rover623 válasza poffsoft (#4389) üzenetére


Rover623
félisten

már olvastam, nem lettem sokkal okosabb.
És meg is értetted ami ott le van írva...?
A válaszod alapján kétlem...:U

Ott szépen le van írva hogy melyik Vista változatok (Business, Ultimate) megvásárlása esetén lehet jogtisztán XP-t használni a gépen.

Az XP telepítőanyagot magadnak kell ''előtalálnod''...nem adnak sem ingyen, sem csökkentett áron...esetleg vehetsz egy OEM XP-t, normál bóti áron.

Vagyis: bármilyen XP-t feltehetsz (persze azért kerülendő az olyan mennyiségi licensz, ami még az SP0, SP1 időszakban került ki a netre és már az SP2 is ''kiköpi'')...:C
Lehet a cimborád legális XP-je, apuci-anyuci cégének mennyiségi licensze, akármi...
Ha nem akar aktiválódni, akkor jön a telefonos móka...néninek elmagyarázod a szitut, bediktálod a Vistád kódját és kapsz szépen egy működő aktivációs kódot...ennyi...az XP eredetét nem szokták firtatni.

primus inter pares

(#4392) Shadows válasza Thulcandra (#4390) üzenetére


Shadows
senior tag

vagy elemet cserélsz vagy beállítoda a biosba hogy hiba van ne várjon az f1-re

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4393) parandroid válasza Thulcandra (#4390) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Abszolut off, de volt régen valami VGA-teszt, ahol egy pucér csajszival fényképezték a VGA-t a teszthez. Nem tudja valaki, hogyan lenne érdemes keresni? Hetek óta keresem, a logikus keresőkifejezéseket már mind ellőttem gugliban, de semmi...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4394) poffsoft válasza Thulcandra (#4390) üzenetére


poffsoft
addikt

bakker, nekem ilyen kreatív lenne anya...

flash előtt egyszerűbb az elemcsere ,az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#4395) Rover623 válasza Shadows (#4392) üzenetére


Rover623
félisten

Valszeg jó az elem, az általad javasolt F1-es móka meg arra vonatkozik hogy ne álljon meg hardware hibánál...kivéve a CMOS hibát...:DDD
Szal nem fog segíteni...;)

P.S.:
Nekem is van éppen az asztalon egy HP DX2000-es mikrotorony ami BIOS frissítés után (1.05 >> 1.17) ilyet produkál...semmi nem használt, vissza kell állnom egy régebbire...csak lusta voltam letölteni vmi old verzsönt...:DD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#4396) poffsoft válasza Rover623 (#4391) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem értem, bevállaltam, fi.om sincs róla, ezért kértem hozzáértő segítséget.
Olvastam a fentieket angoluil, szuahéliül, talán latinul is :) , utána megleltem magyarul is , és mégsem volt tiszta, mi a pálya. :O
átvert egy boltos természetesen nem rátok vonatkozik, hanem ahol a licencet vettem a géppel.
pontosan OEM Vista business(xp downgrade) a neve, a vas nem viszi a vistát, xp-t (kérésre) feltelepítették, de mivel céges gép(de én fizetek mint a katonatiszt), mindenképpen legális oprendszer kell rá (mert a cég ellenőrzi és engem büntet). A kereskedő szerint ez az xp így teljesen o.k, de sem termékkulcsom(persze, everest megmondja, de licenc akkor sincsen), sem cd-m nincsen hozzá, ezen aggódom egy picit...

[ Szerkesztve ]

(#4397) poffsoft válasza parandroid (#4393) üzenetére


poffsoft
addikt

nude vga test, utána simán vga test, majd test.
Meglesz, csak nagyon sokáíg tart a 123'432'123'423'789'653'345'366' linket végig böngészni.

[ Szerkesztve ]

(#4398) Thulcandra válasza Shadows (#4392) üzenetére


Thulcandra
senior tag

meg poffsoft-nak is: elemcsere már volt, alkatrészenként teszt, minden, f1 re meg várjon csak, én minőségmániásvagyok egy picit :) de előbb utóbb kiakadok h elvileg minden jó, gyakorlstzilag akkor meg &@&^˘+ magát...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4399) poffsoft válasza Thulcandra (#4398) üzenetére


poffsoft
addikt

:)) asszem akkor valóban bioségetés lesz, mintha nem egyedi lenne a problémád... :C
:R

[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#4400) Shadows válasza Thulcandra (#4398) üzenetére


Shadows
senior tag

:C Cserélj Lapot :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.