Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Lord Myn válasza Djuree (#4597) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát én még inkább hibát keresek akár órákig... Nekem egy win újrarakás kb. 1 nap (értsd 8-10 óra). Rengeteg programot használok és ezeket újra felrakni, egyedivé bekonfigurálni rengeteg idő. Most valszeg megköveztek, de én még alaplap cserénél sem rakok újra Win-t, ha nem muszáj. Előtte Safe módban lepucolom az összes driver-t + egy kis registry clean és mehet a lapcsere. Eddig mindig működött (kopp-kopp), még platform váltásnál is.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4602) Djuree válasza Lord Myn (#4601) üzenetére


Djuree
félisten

arról nem is beszélek hogy norton ghost-al 15 perc egy fullos wint felrakni :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4603) 1010


1010
őstag

ma volt két normális vevőm

még az sem zavarta hogy a kiválasztot erősitő ne fekete lett hanem szürke
:)

(#4604) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

ÖÖÖ IZÉÉÉ...

SKACOK :)

1ÉVES LETT A TOPIK!

BOLDOG SZÜLINAPOT :C

Kössz Mindenkinek a kitartást, az irkálást és természetesen az olvasást!

További kellemes időtöltéseket, jó "PH-zást" és természetesen nagy forgalmakat kívánok Minden Kedves Boltosnak...
...mondom én eztet mint "alapítótag" (by Hofi)

:C :C :C :C :C :C :C

:R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4605) Ygg válasza TheReMiXeR (#4604) üzenetére


Ygg
senior tag

Még sok jó hangulatú évet!

(#4606) net84 válasza TheReMiXeR (#4604) üzenetére


net84
őstag

1 éves? :D akkor már több mint 1 éve dolgozok a mostani munkahelyemen :) és 3 év, 4 hónap és 24 napja ph!-zok...

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#4607) Zofren


Zofren
aktív tag

ma nekem is volt 2 normális vevom. a megbeszélt 4:3 képerányu 17" prestigio helyett 16:9-es 17" Albacompot(ennek LG bele van) -t kapott ugyanannyiért. A másik meg tintapatront kapott olcsobban. árcsökkenés volt tegnap éjjel nagykerben :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4608) as_Rock válasza Djuree (#4602) üzenetére


as_Rock
őstag

Aztán a kedvs vevő utólag kinyögi, hogy a C-partíción tárolta a
- személyes levelezését
- cége elmúlt 5 évi könyvelését
- családi pótolhatalan fotókat
-.........:)

És egy kérdés: 2006. februári mycom-os garilevelű hitachi 250GB-s vinyó, a garilevélen nincs feltüntetve a garancia lejárta, ezesetben meddig tarthat a gari :F

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4609) as_Rock


as_Rock
őstag

Hopp és ugyanez a kérdés Inno 7600GST 2006.08.22 dátummal is :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4610) wwenigma válasza as_Rock (#4608) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A törvény min. 1 évet ír elő, így valószínűleg erre hivatkozhatnak, de ha a winya vagy a vidikari gyártói garija ennél több, azt kötelezően tovább kell adni.... ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4611) Shadows válasza wwenigma (#4610) üzenetére


Shadows
senior tag

gondoljuk el hogy megcsinélnak valami t mondjuk gigabyte!! 3 év gar!! átjön hozzánk nagykerbe ditributaval, már csak 2 év aztán, mikor a nagyker eladja a kiskernek már csak 1 évet vállal. Ezzel az eerővel a kiskernek nem kéne garit adni :DD :DD :DD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4612) wwenigma válasza Shadows (#4611) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ott, ahol mondjuk egy napi keresetedbol beleruhazhatsz gondolkodas nelkul egy Giga HD2600XT-be, ott igy mukodne. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4613) Shadows


Shadows
senior tag

wwenigma: csak itt nem unió van hanem agyonnyomós közteherviselés

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4614) as_Rock válasza Shadows (#4611) üzenetére


as_Rock
őstag

Emiatt kérdeztem :B
Van valami felület, ahol megnézhető serial number alapján :F

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4615) Rover623 válasza as_Rock (#4614) üzenetére


Rover623
félisten

Van.
Weboldalukon (term. a Hitachi-ról beszélek) jártál már...?;]

A Seagate-nek is van (ezzel együtt ugyebár a Maxtor-nak is), meg a WD-nek is...minden normális gyártónak van/volt ilyen szolgáltatása...eddig barlangban dolgoztál...?:DDD

primus inter pares

(#4616) net84 válasza as_Rock (#4614) üzenetére


net84
őstag

háááát, ha találsz ilyet, akkor szólj :DDD
Ugye a törvény aztat mondja, hogy nem csorbulhatnak a fogysztó jogai, meg bla-bla :), tehát ha van egy gigabyte vga-d, akkor az elvileg 3 év garis, ha az a típus ténylegesen a gyártó szerint 3 év garis... a garidőt egyébként a legjobban úgy tudod meg, ha felhívod a céget, ahol vetted...ha ők sem tudják, akkor hívják fel a nagykert, ha ők sem, akkor a disztributort... elviekbe, ha magyországi forrás, akkor akár ők is meg tudják mondani s/n alapján, hogy mennyi gari van rá, és az meddig érvényes szerintük. Ez az érvényességi idő természetesen tovább tart a végfelhasználónak, mert a garidő neki onnantól ketyeg, hogy ő megvette. Ebben az esetben is elfogadhatja javításra, csak ilyenkor nem csak a garipapírt, hanem a számlát/blokkot is bekérheti....szerintem valami hasonló utat kellene bejárni...vagy egyböl kezdeni a forgalmazónál...

Read only...

(#4617) as_Rock válasza Rover623 (#4615) üzenetére


as_Rock
őstag

Kicsit pongyolán fogalmaztam :B
A vinyókról tudom, hogy van, ott néztem meg amikor vettem a hitachi-t is, hogy mennyi gari van még rá, de az inno-val még nem kellett ilyen viszonyba kerülnöm :DDD

Írtam deicide-nek tőle régebben vettem ezt-azt, hátha gyorsabb rajta keresztül, aztán majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4618) deMarco válasza net84 (#4616) üzenetére


deMarco
tag

Szervusztok. Nem csak nektek boltosoknak borul ki a bili időnként. Mitől van az a változás, hogy ha anno egy p1/p2-est bevittem szervízbe, és azt mondtam, rossz, javítsátok meg, akkor elvették és nekiestek, aztán vagy felhívtak, hogy nem fog menni, visszadják vagy csere, vagy megjavították. Ma ha beadok valamit szervízbe, akkor 5 perc próbálgatás után azt mondják, hogy nem megy, vegyél másikat, persze szervízdíjat is fizess. Ennyit magamtól is meg tudtam volna csinálni. :( Hol vannak az alkatrészekből meg használt hibás cuccokból, esetleg gyári alkatrészekből javító szervizesek? Ma már mindent jobban megéri kidobni?

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#4619) kicsitomi88 válasza deMarco (#4618) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen.

Öt bolton keresztul vittem a letort IDE fogús vinyómat, abbol kettobe nem volt szerviz, ketto meg azt mondta nincs kedve ilyet csinalni, vegyek ujat.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#4620) Rover623 válasza as_Rock (#4617) üzenetére


Rover623
félisten

Ja...az más...:DD
Az ilyen szolgáltatás leginkább a HDD gyártóknál terjedt el...hagyományosan ott a legnagyobb mérvű a döglés, lévén mechanikus szerkezet....:U
Nagy gyártóknál (pl. Dell) láthatni még ilyet komplett gépekre...de VGA esetében még nem találkoztam ilyennel, pláne nem egy Inno kategóriájú gyártó esetén...:(

primus inter pares

(#4621) as_Rock válasza deMarco (#4618) üzenetére


as_Rock
őstag

A szervizes díja és az alkatrészárak nincsenek arányban, így nem éri meg.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4622) deMarco válasza as_Rock (#4621) üzenetére


deMarco
tag

a 20ft-os chipek, 2 forintos ellenállások meg kondik korában? ez olyan, mintha mobilt sem javítanának, ugyanazokból a cuccokból van. inkább az a gond, hogy ha valaki össze tud dugni két kábelt, és ismeri a komponenseket, az már "szervizes". Van egy tesztkonfig, abba belepróbálgatjuk, kiszűrjük mi a rossz, aztán vegyél másikat. Anno legalább egy forrasztó hozzátartozott meg egy nagyító... Nekem chipsethibás lapot is javítottak már meg. Ma ki csinálja meg? Arról nem is beszélve, hogy a szervízben 754-es lapot még tudnak szerezni, de csak akkor hozzák le, ha megrendelem, és ha nem az a rossz, akkor is meg kell vennem. Ez normális? És akkor mi f...t csinálok két alaplappal, és egy ismeretlen rossz komponenssel? Mert persze nekik semmi nincs hozzá.

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#4623) deMarco válasza kicsitomi88 (#4619) üzenetére


deMarco
tag

Vicces. Ha van egy villamosmérnöki fősuli a közeledben, akkor legközelebb oda vidd az ilyet, 15 perc és viheted :) Ez volt az utolsó, hogy én valamit is szervízbe vittem.

[ Szerkesztve ]

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#4624) as_Rock válasza deMarco (#4622) üzenetére


as_Rock
őstag

Ami televan smd-vel az macerás meló, mire kiforrasztja, visszarakja...nem éri meg nekik így nem vállalják, ugyanez van a TV-k esetén is, nagy panelek vannak, csak azokat cserélik, a panel hibáját nem állnak neki keresgélni.
Alaplapjavítást a gyártók is úgy csinálják, hogy összegyűlik 1/2 kamionnyi, azt elküldik egy erre specializált céghez, ott rátolják spéci modulokra, amivel nagyjából behatárolható a hiba - meg ugye aki napi 8 órában ilyet szervizel már ismeri a rutinhibákat - de ezek a cégek általában nem hirdetik magukat a köznépnek:(

Más világ lett...villanykaros nem biztos, hogy meg fogja tudni csinálni, amennyi gyakorlati óra ott is van manapság...és amilyen...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4625) sh4d0w válasza Djuree (#4602) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ami azonnal nem műxik, amint alaplapot cseréltél...

https://www.coreinfinity.tech

(#4626) molecula válasza net84 (#4606) üzenetére


molecula
csendes tag

Igen 3 éve 4 hónapja és 24 napja a feleséged minden este megkérdezi már megint PH-zol!!! :DD

Pályázatok írását, figyelését, vállalom cégek és civil szervezetek számára! sokadik nap

(#4627) ML320 válasza as_Rock (#4624) üzenetére


ML320
aktív tag

Gyártottam TV panelt is. Az a kamionnyi áru a gyártósorhoz jött vissza, mi meg a norma mellett még azt is leteszteltük, javítottuk, újrateszteltük, meóztuk, anyáztuk.
A nagyon javíthatatlanok természetesen szállítás közben sérültek meg :D

Amúgy az öt perces munkáknak otthon is neki lehet állni. Valamint mi van akkor, ha a notin csak egy chipet kell cserélni, mert csíkoz a kép, utánna meg a gép nem indul. A szervízesre hárítanak mindent?
Ha behoznak egy gépet, hogy "csak" egy hálókártyát kell berakni, akkor még remeghetünk, hogy elindul-e a gép. Vagy még jobb, levesszük az oldalát, kiszedjük az egérszart, lessük a púpos kondikat, a nem pörgő ventiket... :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#4628) deMarco válasza as_Rock (#4624) üzenetére


deMarco
tag

A Szif-es villanyosok egy wellerrel megoldották (az a srác dolgozott szervizesként, ő javította a törött lábű chipsetem), és még ment is utána, winyó tüskecserét meg magam is csináltam anno, pedig én info-s voltam, sőt alaplapon is cseréltem ide tüskét. Tudod, szervízbe azért visznek az emberek dolgokat, mert olyan felszerelésük ?van?, amik otthon nincsenek, és képesek bonyolultabb munkát is elvégezni, mint a rádugom a tesztkonfigra, aztán megy, vagy nem megy, ha nem, akkor vegyél másikat. És most nekem lesz plusz költség az is, hogy nem csináltak semmit. Sajna ezen most nagyon ki vagyok akadva, ezért ilyen morcosan írok. :(

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#4629) as_Rock válasza ML320 (#4627) üzenetére


as_Rock
őstag

Ezt magyarázom, hogy nem éri meg az időt elcseszni ilyesmivel, nagy a felelősség, kicsi a profit.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4630) net84 válasza deMarco (#4618) üzenetére


net84
őstag

annyi az egész, hogy rossz helyre vitted
tény, hogy egy schipset hibás lapot nem állunk neki szétberhelni, mert az sem nekünk sem az ügyfélnek nem érné meg anyagilag...

kicsitomi88 - neked is csak ezt mondhatom: rossz helyre vitted - mi zokszó nélkül megcsináljuk, ha az ügyfél kéri...

Read only...

(#4631) ML320 válasza as_Rock (#4629) üzenetére


ML320
aktív tag

Nem is neked szólt ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#4632) NwL


NwL
tag

Na hát én most borultam ki... :DD :DD :DD
Kedves Ismerősöm látogatott meg...

-Nagy baj van! Videókártya kellene.
-Mi történt?
-Takarítottam a videókártya hűtőjét és mikor kipattintottam, végigkarcoltam a fogóval...
-Pfffff... Grat. :C

Be is hozta meg is mutatta, de azért nézzük már meg nálam is rossz-e. OK. Berakom, csíkos, elszineződött, hiányos kép. Élt 5 évet. OK. Felvetette még azt az elvont ötletét, hogy esetleg forrasszam meg... Hát persze. :W Egyébként a videókari egy pöpec kis GF3 TI 200. Volt. Nyugodjon békében.

Néztünk neki egy "valamire való" 10k-s videókarit. Ok, majd jön érte jövőhéten, addig adjak már neki kölcsön valamit. Otthon volt még elfekvőben egy gf2, majd odaadom munka után, hívjon.

Telefonált is. Persze hamarabb. Közben elmesélte, hogy azért még megpróbálta megjavítani. Megforrasztotta. CSATORNA FORRASZTÓ PÁKÁVAL... Na ekkor kaptam a szívemhez, én ezt nem bírom tovább... DE folytatta: - Raktam rá a cinből ilyen jó nagy gömböt!
:Y :Y :Y ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :Y :Y :Y
Ekkor már sikítottam a röhögéstől. Fényes nappal bent a boltban.
- Beraktam a gépbe, el is kezdett tölteni a vindóz, de egyszer csak nagy pukkanás. Füst.

Itt már nem bírtam tovább. Kiszaladtam hátra, és olyan éktelen röhögésbe kezdtem, hogy az egész utca hallotta. Gratuláltam neki remek teljesítményéhez, és elköszöntünk egymástól.

(#4633) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Én csak egy hasonlattal tudok élni...

Videózok és megkérdezik, hogy ingyen nem csinálom meg?
Az ingyen az lehet mondjuk 10ezer Ft...

Nem b@zdmeg, mert nekem 1,5millába van az a cucc amivel a felvételeket készítem...

Kb. ezért nem ülnek le megjavítani egy 3ezer Ft-os alaplapot...

Egyébként meg ma már szinte mindenre 3év garit adnak. Okosan kell vásárolni.

Tv szerelő barátom is azt mondja, hogy akármit nem javít ő sem, hanem panel csere.
Azaz, pc-re levetítve alaplap csere...

Ilyen a világ

(#4634) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Na meg arról ne is beszéljünk, hogy nem éri meg foglalkozni egy ilyen dologgal. Tulajdonosnak csak a haszon számít.

Ráadául a számtech régóta nem arról szól, hogy forrasztgatunk itt meg ott egy picit.

Régen 200ezer Ft-os gép mai szinten 50ezer Ft. Akkoriban lehetett mit forrasztani, ma már nem jellemző. Akkor most minek üljön ott egy heggesztő kisiparos a "szervizben"?
Na meg 80ezeré ki ülne ott?...és most mit kérjen egy hiba felkutatásért és javításért mondjuk egy 5ezret érő cuccon egy félnapos munka után? 500Ft-ot? Mikor az 2000Ft/óra?
Szerintem picit vicces emiatt zsörtölődni/mérgesnek lenni.

:B :K :U :C

(#4635) adik


adik
őstag

És pont az éves szülinapon voltam/vagyok 2 hét szabin?? :D Isten éltesse a totyikot!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4636) Djuree válasza deMarco (#4628) üzenetére


Djuree
félisten

én is villanyosmérnök vagyok :D
régen én is javítgattam minden fostalicskát. volt amit olcsóbb lett volna újonnan megvenni de én megjavítottam olyan alkatrészekből amik drágábbak voltak mint az új cumó lett volna :) csak azért, mert szerettem/szeretek bütykölni és öröm volt ha ÉN csináltam meg valamit.
mostmár nem állok neki, egyszerűen nem éri meg. még annyire sem mint régen. kidobom és veszek újat.
mostmár a szervízben sem értenek sztem jobban hozzá mint én. ők is kidobják általában és hozzák az újat.
ilyen lett a világ, el kell fogadni, úgysem tudsz ellene mit tenni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4637) deMarco válasza Djuree (#4636) üzenetére


deMarco
tag

És ha a 180k-s németből hozott i-chill 8800GT-d menne tönkre, és csak egy memo-t kellene kicserélni rajt? dobd ki, mi? Ehhhh.
vagy olyan alaplap száll el, amit már nem tudsz pótolni, akkor kidobod az egész konfigod, mert már a memo is a proci is más, és csak egy kacat kondit kellene kicserélni rajt?
Lásd az egyik lapom, ami most bent van valószínűleg ilyen.

[ Szerkesztve ]

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#4638) Rover623 válasza deMarco (#4637) üzenetére


Rover623
félisten

És ha a 180k-s németből hozott i-chill 8800GT-d menne tönkre, és csak egy memo-t kellene kicserélni rajt? dobd ki, mi? Ehhhh.
Garos? Vidd vissza.
Nem garos? Akkor már valószínűleg sok évvel vagyunk a vásárlás után...a kártya teljesítménye nevetségesen alacsony az aktuális cuccokhoz képest, a megfelelő RAM felkutatása, a javíttatása nem gazdaságos...:P

primus inter pares

(#4639) eziskamu válasza Rover623 (#4638) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja meg megnézném hogy Weller pákával hogy lehetne nekiállni a bga tokozású memó cseréjének ;]

(#4640) Josi válasza deMarco (#4637) üzenetére


Josi
aktív tag

Megvan a megoldás.
Nyiss szervizet és vállalj ilyen munkákat.
Kiváncsi vagyok meddig huzná a cég.
Fogyasztói társadalom lettünk, felgyorsult a fejlődés.
Más ha az ember magának bütyköl valamit, és más ha ebből kell a cégnek bevételt produkálni.
Te mennyit lennél hajlandó fizetni egy alaplapon 5-6 kondi kicseréléséért?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#4641) ML320 válasza Josi (#4640) üzenetére


ML320
aktív tag

Azé egy kondi kicsit más tészta... Egy ilyen munka megvan cirka fél óra alatt is. Egy a hátulütő: az ügyfélnek tudomásul kell vennie és vállalnia kell a kockázatot, lehet, hogy többet nem indul a lapka. Az ilyen munkát vállaljuk is. Fél óra munkadíj, plusz a kondik ár. Cégeknek 1 óra :D Egy-egy IC azért már kényesebb... Valamint azok beszerzése sem egyszerű...

Ember tervez, Isten perverz...

(#4642) Josi


Josi
aktív tag

Tudom :D
Ezért kérdeztem az egyszerübb esetet.

más:
Valaki már árulja el, hogy az átlag usereknér a videókártyánál mért a ram mérete a legfontosabb?
Mert a többség úgy jön, hogy kéne 256MB v 512MB-os videókártya.
Oszt hogy milyen GPU van a kártyán az lényegtelen.
Már nagyon kezdem unni, hogy mindenkinek elmagyarázzam a lényeget.
Mindenki gigantomániás lett, hogy csak a méret számít? :K

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#4643) Josi válasza ML320 (#4641) üzenetére


Josi
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#4644) net84 válasza Josi (#4642) üzenetére


net84
őstag

kérdezd meg a következőtől...én akkor tettem le arról, hogy 1 órás előadást tartsak, amikor úgy sem értette meg sz ügyfél, hogy nem a memó számít, 7300gs 256MB és a 7600gt 128mb (csak egy példa, mert már nem emléxek, hogy melyik 2 kártya volt) között

Az értelmesebbje a második mondat után megérti, náluk max a pénztárca szab határt.

Tegnap este 10kor még árajánlatot csináltam, mert én istenbarma beleegyeztem abba, hogy este 8 után jöjjön, mert addig ő sem ér rá...
Kell egy gép az alábbi paraméterekke:
full integrált, de bőbíthető alaplap (PCI-E, 4 memo slot...)
core2duo proci az izmosabbakból
2x 1 gb kingston élettartam garis memória (a kiválasztott alaplaphoz még tipusazonos memót is kellett nézni)
19" tft moncsi, de a 8ms-os elég
ház: valami pici, de legyen bent anyag
rábeszéltem egy normális tápra
dvd író
80gb sata hdd (rendszernek)
400GB hdd 2x, raid.be kötve

mindezt 150k-ból kellene kihozni, és még nincs a felsorolásban a hangkártya, ami sacc. 30-40k.

Aztán módosítottam egy kicsit rajt:
alaplap maradt, proci dual core-os lett, memó maradt, moncsi maradt, ház maradt, táp maradt, wd raid edition hdd helyett 320gb-os nyamnyung lett, ha késöbb befér az árba, akkor megy majd mellé még1.

Mindezzel végeztem olyan 11 óra körül (éjszaka). Megittunk még egy két pohárkával :DDD, oszt segítettem neki összepakolni, mert már állva elaludtam.

Ja: és mikor az első variációnál meglátta a sacc/kb árat, akkor még megjegyezte:
- pedig én úgy számoltam, hogy 2 monitor is bele fog férni
:DDD :DDD :)

Read only...

(#4645) ML320 válasza Josi (#4642) üzenetére


ML320
aktív tag

Miért, nem tapasztaltuk meg még elégszer? Hiába mondom a felhasználónak: A gép olyan, mint a szerelem. A belső a fontos ;)
Tipikusan olyan eset, mint a kocsiknál. Ha a szomszéd vesz egyet, a másiknak nagyobbat kell venni! Mivel Józsika vett egy 256MB-os VGA-t, ezért nekünk abból 512MB-os legyen!!! A típus és a márka mindegy... De utánna lehet villogni a haverok előtt, hogy a milenk őtszázas... Többet amúgy sem tudna elmondani a gépéről. :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#4646) as_Rock válasza Josi (#4642) üzenetére


as_Rock
őstag

Amiért a fényképezőknél a megapixel :W
Mert egyszerűek mint a bot, és a cégek marketingesei a ramot súlykolják:D

Itt a másik "okos" típus :DDD

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4647) Shadows válasza as_Rock (#4646) üzenetére


Shadows
senior tag

ezaz. Ez a ram milyen meg mekkora dolog nekem is tecck, mint mikor a 8600gt gigabyte 512mb-val de DDR2, a ddr3-as meg 256. Akkor a 512-eset kéri :C :C Még jó hogy az x1950pro ddr3-asa sokkal faszábban tolja a máriót...............

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4648) adik


adik
őstag

ti ma hogy voltatok?
mi ma egy szombati napot tartottunk, kb vicces forgalommal. csúcs vevő: 15 perc alatt eladtam neki 1 db üres cd tokot, viszont tudom, hogy a lakásában milyen födém, milyen főfalak, és milyen számítógépeket választanak el ezek a tereptárgyak egymástól, és hogy azok a pc-k miért olyanok, amilyenek, illetve, hogy a kutya eszi a patch kábelt. Majd visszajön.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4649) TheReMiXeR válasza adik (#4648) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

...hát mi nem voltunk nyitva tegnap... úgy volt, hogy majd igen de a tulaj bebukta a kérdést.

Szombaton szép volt a forgalom összegszerűen, de délután már csak 1-2 érdeklődőjött be. Ja meg a tulaj is bejött fél háromkor, ott volt kb. 15prcet, látta, hogy senki nem jön be erre ezt nyügte ki : "mennyetek haza a f@szba" <---pont így...

Hát igen, legyünk nyitva orrba-szájba a nagy semmi kedvéért. Ilyenkor csak a teszkó meg a kora meg az osan na meg a többi más "márka" van csak tele júzer kinézetű elmebajosokkal, akik pont egy ilyen napra tervezték a 99.999.- Ft-os gép beszerzését...

(#4650) ML320 válasza TheReMiXeR (#4649) üzenetére


ML320
aktív tag

Szerda reggel viszont menjük ki ezekhez a cégekhez, és nézzük meg a 99.999,- Ft-os gépek reklamációját. Szerintem lesznek páran, akik bevásároltak hétfőn, ma az ismerős üzembe helyezné, csakhogy... Ma reggel hívtak (vonalason!!! Miért is lehet a mobil kikapcsolva?), hogy vettek egy földalatti csúcs gépet, de be sem kapcsol.
1. Ünnepnap van. Ünneplem, hogy ma alhatok 10-ig.
2. Délutánra és a hét hátralévő részére van programom.
3. Q*vára nem érdekel...

Elégtétel nekem az, hogy ott megvették, és egy napig fogják magukat hergelni, milyen vacak, ótvar sz*rt sikerült választaniuk. Direkt egy olyan szervízt ajánlottam nekik a felszoftverezésre, akik 10 fölött fognak elkérni, és nagy öröm lesz képen röhögni őket, ha majd csak a pasziánsz fog futni a gépükön!!! Legszebb öröm a káröröm!!!

:DD

Ember tervez, Isten perverz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.