Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) 1010 válasza ML320 (#4650) üzenetére


1010
őstag

:D egyszer találkoztam ien géppel
nem az én részem volt
csak kérdeztem miért van itt kint ez a 99999ft os gép
monják szervizbe volt
-és mi volt a baja
-semmi :))

(#4652) net84 válasza ML320 (#4650) üzenetére


net84
őstag

:DDD ejnye :)

Engem ma még a kutya sem keresett, hála a jó égnek. Tegnap ugye nem voltunk nyitva..?

Igaz tegnap 12:02-kor, pont ebéd közben hívott a tévés (igen, az! :DDD ).
Első kérdése:
- ma nyitva vagytok?
- ha nyitva lettünk volna, akkor csak délig, de nem voltunk nyitva tudtommal.

Megegyeztünk abba, hogy majd szerdán nyaggat a sürgős gépes problémájával...de azért még 20 percig beszéltük, hogy most sikerült úgy feltelepítenie egy gépet, ahogyan én mondtam, és most végre minden működik. Igazm hogy ezt beszélem neki kb. 1 hónapja, hogy így lenne a logikus, dehát most jutott el idáig... :C

De azért tegnap túlóráztam egy kicsit. Ugyanis a kukánk útnakindult az utcába, és kaptam a telefont, hogy szerezzem vissza.
Éppen raktuk össze a vitorlást, hogy megnézzük, milyen is vele a vihar erejű szélben jácccani (egy teljes szett vitorla bánta :DDD ), ezért felhívtam a biztonsági őrt, hogy ha a városban van, akkor szedje már össze a kukát (mellékesen úgy tudom, hogy neki kellett volna szombaton behoznia). Ő most betonozik, majd estefele arra megy. Jó! Megoldottam én...

Read only...

(#4653) szatocs


szatocs
őstag

Ne haragudjatok, hogy én, mint nem boltos, ilyen kérdést rakok fel Nektek, de talán nem is hiába, Ti vagytok a boltban:)

Azt akarom kérdezni, hogy hogyan szoktak mozogni az alkatrész árak a karácsonyi láz folyamán? Mindenki tart olyankor magasabban, még tán emel is? Aztán mikor elmúlt a karácsonyi láz, január második hetétől nagy árzuhanás? Vagy ilyenkor ugyanúgy követhető a folyamatos csökkenés?

=== Szatocs ===

(#4654) Josi válasza ML320 (#4650) üzenetére


Josi
aktív tag

De lehet hogy hozzánk jönnek, mert mi vagyuk a földalatti egyik beszállítójának a szervizpontja :)
Majd szivatom őket, hogy kaptak volna jobbat olcsóbban :DDD

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#4655) eziskamu válasza szatocs (#4653) üzenetére


eziskamu
addikt

Mint NEM BOLTOS, úgy vettem észre eddig november közepétől elkezdenek emelkedni az árak 15-20%-ot max, de árúfüggő, majd februártól áresés. De mostanában egyre több gyártó karácsony előtt jelenteti meg az újdonságait, (és még néhány ide is eljut :) ) . De igazából nem is az ár szokott lenni a gond, hanem az árúhiány, legalább is itt vadkeleten :)

[ Szerkesztve ]

(#4656) szatocs válasza eziskamu (#4655) üzenetére


szatocs
őstag

Hát ha így van, akkor az nem valami jó...:(

=== Szatocs ===

(#4657) ML320 válasza Josi (#4654) üzenetére


ML320
aktív tag

Asszem ez pont a másik lesz. Akikkel már felvettem már párszor a kapcsolatot, de ez elég plátói volt...
Szerint még cégek között is illendő legalább a mailekre reagálni. Hiába, egyesek annyira "profik", hogy lesz*rhatják a másikat.

Történetesen arról volt szó, hogy egy földalattis gépbe kellett volna FireWire-t eszkábálni. Sajnos a gép leragasztva, ezért írtam az összeszerelő cég központi emiljére. Válasz nuku. Egy hét, megint elküldöm, megint nincs válasz. Még egy hét, elküldöm a központira, valamint még pár talált címre. Azóta sincs válasz. Az ügyfél őrjöngött. Mondom a helyzetet, hát akkor majd ő felhívja őket. A központi szám csak kicseng... Azután felszabtuk a matricát. Most múlt el egy éves a gépecske...

Ember tervez, Isten perverz...

(#4658) Shadows válasza ML320 (#4657) üzenetére


Shadows
senior tag

a leragasztással nem is lenne semmi baj, ha csak arra szakosodott szervíz nyithatná meg, kicsit :DD , de mikor Barbár Aladár a firewire karit az agp-be akarja dugni akkor, kezdődik úgy y szervízelés hogy 2k alap ettől csak több lehet, és mivel a firewire karit levágtad ezért az kuka +2k :DD :DD :DD :DD :DD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4659) Djuree válasza deMarco (#4637) üzenetére


Djuree
félisten

hát ha 180k-s vga-d van akkor nem szorulsz rá a javíttatásra, veszel újat 'oszt kész :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4660) ML320 válasza Shadows (#4658) üzenetére


ML320
aktív tag

Unokatesómnak küldtem múltkorában egy alaplapot, tegnap voltam nála.
Fő gondja az volt, hogy a DVD-író nem látszódott BIOSban, illetve tálca kiadás parancsra mind a DVD-író, mind a CD-RW is kiadta a tálcát.
Bejumpoltam neki, egy kábelen azért ne legyen két master eszköz. Bár azt máig csodálom, hogy a lemezek írása sikerült neki. Azontúl az MSI lapka 4 lámpácskáját le húztam az USB csatiról, helyére bekötöttem az előlapi panelt. Imádom az informatikai felsőoktatást. És már nem az első évfolyam, hanem a harmadik. :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#4661) Ygg válasza ML320 (#4660) üzenetére


Ygg
senior tag

Megnyugtatlak, nálunk harmadikban volt olyan, aki kis túlzással nem tudta bekapcsolni a gépet, de a tanszékvezető atyaúristennő néni muffjának 6000/min feletti nyelvcsapásszámú
nyalásával színötössel végzett....
S még nem is ez volt a legrosszabb...

Bár boldogult kezdő koromban én is csináltam pár baromságot, lehet, most is....

Csak ne higgye az ember azt, hogy tévedhetetlen, meg ismerje el, ha hülye volt, és tanuljon belőle hőzöngés helyett,,,,

(#4662) ML320 válasza Ygg (#4661) üzenetére


ML320
aktív tag

Mindenki volt kezdő, és mindenki csinál baromságot, akár még most is. De nem azért van a kicsi szánk, hogy kérdezzünk?

Opsz, bocs, egyeseknek viszont nem kicsi szájuk, hanem nagy pofijuk van :DD

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#4663) net84 válasza Ygg (#4661) üzenetére


net84
őstag

"Csak ne higgye az ember azt, hogy tévedhetetlen, meg ismerje el, ha hülye volt, és tanuljon belőle hőzöngés helyett,,,," - persze! majd ha piros hó esik, és közben japán gyerekek potyognak az égből, és közben magyrul ordibálják :monnyonle :DDD

Ma volt egy érdekes telefonom. Kb. 6 perces mesélés után hála a jó égnek, megszakadt a vonal, de sajnálatomra fél perc múlva újratárcsázott a jóember. A lényeg az volt, hogy szerette volna a PS gamepad-ját rácsatlakoztatni a számítógépre, dehát nem talált olyan csatlakozót a gépen (hála a jó égnek). Természetesen ez is azzal kezdte, hogy kb. fél éve vette nálunk a gépet, még garos (ezt a mondatot ma kb. 5ször hallottam, de mindig más júzertől). Elmesélte, hogy miért vette, kinek vette, milyen jó volt a PS, mert azt ezzel a karos irányítóval olyan jól lehetett használni, és a gyerek is szerette.
No megegyeztünk, hogy nincs átalakító (igaz én anno valahol a neten találtam illentet) és jobban jár, ha vesz a géphez is egy gamepad-ot.

Másik okos júzer család: behozzák a gépet, apuci törtmagyar (nem setit, inkább németes), elkezdi: kb. fél éve vette nálunk a gépet, még garos (ne! már ezek is :) ), nem lett kibontva, nem piszkálták, azóta úgy van, ahogyan elvitték, nem nyúltak bele (mondtam én egy szóval is?). A lényeg: áramszünet volt, és utánna nem töltött be a winfos. Adatok fontosak. Gondoltam, a kissrác nagyon úgy nézett ki, mint aki a neten lóg egész nap. Hát nem pont a hdd holdokolt el... adat szinten még valsz. menthető lesz, bad block-os szerencsétlenem, és néha még zakatolásba is kezd...

Read only...

(#4664) 7


7
addikt

Reggelt, most off leszek kicsit. Pesti vagy szombathelyi boltoknak szol:

Gondolkodom mostansag egy trackball beszerzesen (Microsoft Trackball Explorer vagy Microsoft Trackball Optical lenne erdekes - bar inkabb az elso volna jo), viszont nemigen tudok olyan boltot, ahol be lehetne szerezni, vagy akar kiprobalni is egy (akar masmilyen) trackballt.

Tehat, a kerdesek:
- van valamelyikotoknel ilyen?
- ha nincs, tudtok szerezni?
- ha igy-ugy kaphato, mennyi lenne?
- van probalehetoseg? (akar masik trackballal is, hogy erezzem, milyen is a tapintasa, ilyesmik)

Koszi :)

Tudom, ez itt inkabb off, de ugy latom, ide azert irogatnak boltosok, ugyhogy hatha megfer :)

(#4665) 1010 válasza net84 (#4663) üzenetére


1010
őstag

oo fél éve :U
nálunk volt aki igy kezdte 3éve,5éve
vettem ezt és ezt itt

én ienkor megkéredzem mien névre vették
és visszakeresem a gépben a számlát :DDD
aztán beszélgethetünk

csak az kicsit ciki mikor nem tudja hogy 230ezret mien néven hagyott itt
és még ő van felhábordva :o

nem lenne egyszerübb
ugy kezdeni hogy tudna segíteni a kérdez felekel ingyen van akár itt vette akár nem

(#4666) ML320 válasza 1010 (#4665) üzenetére


ML320
aktív tag

A vevő részéről jobb nyomatékosan tisztázni az erőviszonyokat.

Csak hát apáink is megmondták: amilyen az adjonisten, ép olyan a fogadjisten.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4667) sasa311 válasza net84 (#4663) üzenetére


sasa311
veterán

Good luck Mr. Gorsky? :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4668) Rover623 válasza 7 (#4664) üzenetére


Rover623
félisten

Én válaszolok, mert má' nem vok bótos...és mert a boltosok nem fognak...:P
Adj fel apróhirdetést, bogarászd a netes árlistákat...és/vagy up-olgasd a topicodat szorgalmasan...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#4669) ML320 válasza Rover623 (#4668) üzenetére


ML320
aktív tag

És ha bemenne a illető egy közeli boltba, megkérdezné az árát, és megrendelné? :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#4670) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja bár megkéstem, nekem is van ajándékom a szülinapra:


Ismeretlen nyíregyházi szervízes alkotása 2001 nyaráról

Az volt a baja a gépemnek, hogy állandóan belefagyott a defrag-ba és a paint-be, igen a rajzolóprogiba 5 perc rajzolgatás után, de a 3d-s játékok és videókonvertálás ment órákon át hiba nélkül. Mikor visszajött a szervízből, ez volt rajta :) .

[ Szerkesztve ]

(#4671) Rover623 válasza ML320 (#4669) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem kiröhögnék...a Microsoft szvsz jó 3 éve nem kapható nálunk (tán 6-7 éves modell, lehet hogy nem is gyártják)
A Logik közül némelyik kapható, de mint látod, ennyi esze nincsen...:DDD

eziskamu: de legalább nem mondhatod hogy ki sem próbálták és úgy adták vissza...:P

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#4672) eziskamu válasza Rover623 (#4671) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak másodjára értették meg mi a baja, miután közvetlenül a szervízbe telefonáltam, ugyanis MM-es volt a gép, és ők nem bírták rendesen közölni a szervízzel, mi is a probléma.

(#4673) sasa311 válasza eziskamu (#4672) üzenetére


sasa311
veterán

Felírták a munkalapra: "Fagy a pént"

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4674) net84


net84
őstag

Jó Reggelt!
Az elöbb majdnem elküldtem melegebbre 2 srácot. Még zárva vagyunk, ezért a fotocellás ajtó sem nyílik, ha jönnének befele az eberek. Erre kopogtatnak. Két srác bent toporzékol az ajtóba. Gondoltam magamban, most tartunk egy kis olvasóleckét és megtanuljuk kibetűzni a nyitvatartás táblát...Micsoda mázlim volt, hogy megvártam a mondókámmal, amíg kinyitom az ajtót :DDD ugyanis mind a két srácon TNT-s kabát volt, egyikük egy csomagot, másikuk meg a vonalkód olvasgatós pda-t szorongatta :)

Remélem a kollégák lassan hozzászoknak, hogy munkaidő elött fél órával már bent vagyok, és nem kell kimennem eléjük...

Rover623 - miből gondolod, hogy ugysem válaszolunk ;]

Anno én is majdnem vettem egy trackball-t, aztán rájöttem, hogy azt max. a CAD-hez használnám, minden máshoz meg használnám tovább az egerem.

Egyébként a tecsóban itt nálunk, ha jól emléxem van ilyen ms-es szutyok.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#4675) Djuree válasza 7 (#4664) üzenetére


Djuree
félisten

media marktban van és ki is tudod próbálni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4676) Rover623 válasza net84 (#4674) üzenetére


Rover623
félisten

Rover623 - miből gondolod, hogy ugysem válaszolunk
Tapasztalatból...;]
No meg többször deklaráltuk itt, ez nem webáruház, nem tudakozó...:C

primus inter pares

(#4677) as_Rock válasza Shadows (#4647) üzenetére


as_Rock
őstag

Az ilyen fasziknak való ez a cumó, színes, szagos, és a síkhülye is eljátszhatja a tuning-király szerepét :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4678) Shadows válasza as_Rock (#4677) üzenetére


Shadows
senior tag

csak ha neagy isten sikerólne összraknia akkor miért nem megy???

1 mert hardver és fel kell telepíteni... és hogyan és kinek és miért zöld...

nálunk volt ilyen karaj nem rossz tiszta fícsör

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4679) net84 válasza Rover623 (#4676) üzenetére


net84
őstag

:DD

más:
Ma délelött beugrottam az egyik üzletbe, meg bekukkantottam az egyik ismerős cégéhez (motorkereskedés) is. Kicsit összezavartam őket a friss MS SW-k neveivel, meg lebeszéltem őket a vistáról...aztán beszélgettünk az árról, majd anélkül, hogy bármi rosszat is mondtam volna, megszólal az eladó:
- b*z* bill gates! Én ezért nem veszek windows-t.
- Jó! Akkor használj linux-ot
- az milyen? olyan mint a windows vagy mint a dos?
- olyan mint a linux :)
- he?
Megpróbáltam elmagyarázni neki, de nem nagyon fogta fel :DDD
A szerelőjük kb. 2 hónapja jelezte, hogy az otthoni gépét újra kellene telepíteni, mert már nagyon megviselte a le-fel telepítgetés. Akkor mondtam neki, hogy reggel elhozza, délután meg már viheti is el, de ha lehet adatmentést csináljon elötte. Na a mai nap meg mondja, hogy már minden induláskor "a windows kritikus hiba után állt helyre" vagy valami hasonló hibaüzenetet dobál neki. Kérdésem:
- mit mondtam? hozd el és meggyógyítom - ő nem kért munkadíjat az én mocim javításakor, én meg nem kérek a telepítésért semmit, csak a lemezeit.
- jó, de még nem mentettem le az adatokat
- mé? mennyi adatod van?
- sok! Meg nem volt kedvem vele sokat foglalkozni, meg lusta vagyok újratelepítgetni minden játékot

:DDD legalább őszinte volt...és nem hisztizik, hogy még miért nincs kész!

Read only...

(#4680) as_Rock válasza net84 (#4679) üzenetére


as_Rock
őstag

Érthető, az a sok összegyűlt szír-szar átnézése és osztályozása a legnagyobb meló, de ha egy laza mozdulattal törlöd biztos lesz benne olyan dolog, ami 2 nap múlva kell :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4681) adik


adik
őstag

zsinorban jön be a 3. user, aki patront akar venni, csak éppen két dolgot nem tud: hogy milyen nyomtatója van, és hogy abba milyen patron (de még az is lehet, hogy toner) kell. :W

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4682) net84 válasza adik (#4681) üzenetére


net84
őstag

ismerős :DDD
Meg amikor hozzáteszik:
tudja! magánál vettük januárban.
ha számlás volt, akkor még vissza tudnám keresni, de némelyik még arra sem emléxik, hogy számlára vette-e vagy ha igen, milyen névre...

Read only...

(#4683) adik


adik
őstag

Lemértem.
8 cm a kerülete és 40 cm hosszú.
Képtelenség, hogyha pucéran áll, nincs semmivel sem eltakarva, ne lássa meg mindenki.
Nyugodt szívvel meg merem fogni, mert csak a kollégák használják. Tiszta. Mindenki más, az összes vevő a környékét taperolja.
Az objektum egyébként egy bazinagy üvegfelületű ajtó kilincse. Ma reggel puceváltuk, és már tiszta újlenyomat.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4684) batmab válasza adik (#4683) üzenetére


batmab
senior tag

már hirtelen másra gondoltam,és elfogott a sárga irigység :DD

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4685) net84 válasza adik (#4683) üzenetére


net84
őstag

tipikus - valahogy sokaknak kimaradhatot az életükből, hogy az ajtót a kilinccsel nyitjuk és zárjuk. Azt nem tudom, hogy az ilyen otthon hogyan közlekedik.

ezért jó a fotocellás ajtó, nem tudják nyitogatni, kinyílik autómatice, ha jön azüffél, ha bezárom, akkor nem jön be senki :)
igaz néha az üveglap itt is tele van lenyomatokkal, főleg fej magasságban, meg néha be szoktak esni az emberek, ha csak egyenirányítva van, és sikerül eltalálniuk a rácsukódás ellen beszerelt szenzort...

Ma egy újabb aranyköpéssel gazdagodtunk:
- Ha kp-ra veszek valamilyen alkatrészt, akkor van valami kedvezmény?

Ilyeneket össze kellene gyűjteni, szerintem lenne jópár...

Read only...

(#4686) Djuree


Djuree
félisten

Bakker!!! :W :W :W
Ezt halgassátok:
Haver felhív hogy nem mennek a játékok a zsír új gépén. Mondom ok, átugrok megnézem.
8600GT kari van a gépében. Ott figyel fent az Ati-s vga driver!!! :Y :Y :Y
Mondom ez mi, hogy? Azt mondta így volt, ő nem nyúlt hozzá.
Eleve hogy a fenébe ment fel az Ati driver nvidia karira :F Na mind1...
Valami hozzáértő szervizes biztos napok munkájával felszenvedte.
Én meg leszenvedtem de nem akart az nvidia driver felmenni utána :W
Ideges lettem és újrahúztam a wint :D Most jó a gép, nvidia driverrel :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4687) 1010 válasza Djuree (#4686) üzenetére


1010
őstag

:)) :C

[ Szerkesztve ]

(#4688) Zofren


Zofren
aktív tag

ma jott be egy kedves öreember, aki engem keresett, csak nem ismert fel, mert tavaly összel járt benn nálunk és akkor még hosszu hajam (derekamig ért), de tavasszal levágattam.
szoval bejon:
-jo napot. azt a fiatalembert keresem, aki 1 éve megjavitotta a gépemet. azota mukodik rendesen és behoznám átnézetni.
- jo napot. én vagyok az, csak levágattam a hajam.
2 lépést hátralép, hunyorit, és elhiszi. már kezdtem azt hinni, hogy Üvegtigris szindroma lesz, hogy álljak fél lábra, tegyem szét a kezem...
egyszoval, jo érzés volt, hogy igy keresnek. és az elmult 1 hétben nem ő volt az egyetlen, aki engem keresett, de nem járt nálam már tavasz óta gép problémával.

a patronokat én is szeretem. foleg mikor fekete-fehéret kér és közlöm, hogy a fehér elfogyott :D
meg az arcokat, amiket vágnak, mikor sorolom, hogy milyen nyomtatok vannak :) de van felkészult vevő is, multkor nem volt rest és hozta a nyomtatoját és csak ugy volt hajlando elmenni, hogy kiprobáltuk benne az uj patront. megértem.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4689) adik


adik
őstag

igen, olyat már nekem is mondtak, hogy ragaszkodnak hozzá, hogy én csináljam meg a gépüket, mert karácsonykor nálam vették és olyan jóóó. Kár, hogy akkor még bőven a vízműveknél dolgoztam :DD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4690) 7


7
addikt

Köszönöm a válaszokat. Tescora meg MMre már ráállítottam embereket, neten is kerestem. Neten, mint látható Rover linkjeiből is, már nem találtam Microsoftos Trackballt. Ezért fordultam hozzátok, gondoltam, talán első kézből is jól jöhet némi infó.

A MM-tippet is köszönöm, arra nem gondoltam volna, hogy ha van, ki is lehet próbálni. :)

(#4691) Thulcandra válasza Zofren (#4688) üzenetére


Thulcandra
senior tag

ááááááá neeeee akkora hajat levágatni, miért, necsináld már, mijött rád, nem bántad meg ? nekem hátközépig ért annó mikor 2004ben levágattam 2 centisre, hát komolyan utána alig birtam a tükörbe nézni, szerencsére most már ismét hétközépig ér, öröm és bódottá. Le nem vágatom mégegyszer.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4692) Shadows válasza Thulcandra (#4691) üzenetére


Shadows
senior tag

biztos meg volt szorulva mint britní spricz

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4693) blueMerle válasza 7 (#4690) üzenetére


blueMerle
veterán

Hm, pedig nálunk szlovákiában még kapható, találtam egyet. Igaz egy Logitech.

(#4695) as_Rock válasza Thulcandra (#4691) üzenetére


as_Rock
őstag

Nálunk a srácok akkor tolták le 2 centisre, amikor elkezdett nekik piszkosul hullani :(((

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4696) Thulcandra válasza moha bácsi (#4694) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ez a kilincs nem fogdosás azért egyébként ilyen mentális baj, ugyanis elég sok embernek van ilyen undora, hogy nem szeret mindent fogdosni amit sokan fogdosnak mások...
Mikor az ajtót betolják azt se tenyérrel csinálják ált hanem ököl, csukló stb.
Állítsátok rá a kamerát az ajtóra s nézzétek meg hány ember fogja meg úgy a kilincset, hogy nem puszta kézzel, hanem a kabát v pulcsiújjal, esetleg v.mi rongy, van akik még az ajtót is így tolják be. Sok a bacilus na.
De igen van sok barom is akit alapból nem neveltek kilincsre.

/off

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4697) Zofren válasza Thulcandra (#4691) üzenetére


Zofren
aktív tag

vettem egy autot, oszt kellett a pénz rá :)
a sötétitett uveges bmw-esek kozt még nem láttam hosszuhajut,ezért levágattam.:)
de nem bmw-t vettem.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4698) Snoop-y válasza Rover623 (#1173) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hát erre nem lennék büszke sőt...
Most majd jön ,hogy ezt nem mi csináltuk hallottam a történetet egy haver haverjától ( de ha így van akkor meg minek írod be? )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4699) Rover623 válasza Snoop-y (#4698) üzenetére


Rover623
félisten

Nyálazd meg a cerkám...már ha hagyom...;]
Büszke én sem vagyok rá, pláne hogy nem én csináltam, hanem az üzlettársam...csak hogy a kis mentegetőzős baromságod is bejöjjön...:P
De csinálhattam volna én is, tizenakárhány kereskedelemben eltöltött évbe belefér(t)...:C
Aki az itt jelenlevő "bótosok" közül soha nem csinált ilyet/hasonlót, az vesse rám az első követ...amelyik meg tényleg nem, az gondolkozzon el a pályamódosításon, mert ez a szakma nem neki való...:K
Nem tudom hallottál-e már a kereslet-kínálat összefüggéséről...egy termék/szolgáltatás ára ugyanis egy piacgazdaságban (hahó! ébresztő, a cucilizmusnak, tervgazdálkodásnak, központi/hatósági áraknak régen vége van...legalábbis ebben az iparágban!!!;]) erősen függ a kereslettől...ha nem kell a kutyának se, akkor leviszem az árát...ha viszont nagyon kapós, vagy a vevőnek nagyon kell, akkor meg fizesse meg.
Ha sokallja az árát, ne vegye meg...sem eladni, sem vásárolni nem kötelező...;)
Más helyzet pl. egy nyilvános rötyi: nekem muszáj hugyoznom, és az érvényben lévő törvények, viselkedési szabályok értelmében ezt nem tehetem meg akárhol.
Tehát be kell mennem egy pisoldába, kötelezően igénybe kell vennem egy szolgáltatást.
Na ott nem mindegy hogy csak egy 50-est kell kipengetnem, vagy egy ötszázast...ha ott történik egy ilyen felülárazás, az tahóság...amit mi csináltunk, az sima haszonszerzés...erre alakult az összes bót...már amelyik nem kamu, pénzmosoda...:C

primus inter pares

(#4700) blueMerle válasza Rover623 (#4699) üzenetére


blueMerle
veterán

Rendben. Akkor nézd a dolgokat a másik oldalról, a saját szemszogedbol.
Szeretnél venni pl. egy mobilt a párodnak, ajándékként, utolsó nap karácsony elott, mert nem volt idod. Tudom abszurd helyzet de most nem ez a lényeg :D
Bejosz hozzám, ár nincs kitéve, te megkérdezed ez mennyi, és mivel tegyuk fel nem értesz hozzá, simán eladom neked kétszeres áron. Öröm és bódottá' addig, míg meg nem tudod hogy át lettél verve. Ezt nevezheted bárminek, ez átverés. Ok, hogy egy "kicsit" felárazni, mert unod a banánt, nade 2x-es áron :F Ezt nem lehet mivel kimagyarázni, és boltosként sem tartom korrekt hozzáállásnak. Az pedig hogy nem Te kovetted el, egy dolog, a lényeg hogy egyetértesz ezzel a dologgal. Nem vagyok otthon a pc árakban, így csak remélni tudom hogy ilyen helyzetben nem hozzátok toppannék be, :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.