Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Zofren


Zofren
aktív tag

na ma arra akadtam ki, mikor nem találtam ezt a topicot :) meg a prohardver.hu se jott be reggel. :W szornyen kezdodott ez a reggel.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4402) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Van egy arc, kisember... (nem mondom írom mivel foglalkozik, mert még a végén magára ismer...)

Havonta itt hagy kb.10-20ezret, de tényleg ez a max. Magánozik mint valami maszek házi kuruzsló. Max legjobb alaplap amit látott közelebbről az ASRock kategória... hisz az a legjobb mer' neki is az van. "Háromkettes pénégyes szeleron"... mondom pénégy vagy szeleron??? Hát pénégyes szeleron! Tipikus olyan duma, mint amikor a trabantot mercédesszel hasonlították össze : "ez is elvisz oda" ...

Na, szóval tudom nem egy probléma, vagy csak én reagálom túl magam, de ez a fazon itt henceg, hogy milyen űberfajin gépeket rak össze ismerősöknek, meg ez mekkora biznisz.
Gondoltam magamban, 20ezeré vett cuccal már csak lehet bizniszelni...
Legjobb, amikor előadja magát, hogy majd jövök, mer" hamarosann kilátásban lesz egy nagy, sokkal jobb gép... 50ezeré... no, öcsém, nagy zsebbenyúlás lesz...

Szal, lehet uncsi a dolog, de...
-ez a fazon minden egyes mondatánál elvárja tőlem, hogy elájuljak, mert ő egy valag pénzt fog itt hagyni...
-ezekután a nagy vásárlások után majd melyik kedvezményezett sávba fog bekerülni???
-stb... stb...

kész vagyok az ilyentől... meglátom és kiver a víz, mert végig kell majd hallgatnom az esrokk alaplapra telepített kalóz oprendszer történetét...

ja és mi a legjobb???

mai hír tőle, hogy besz@rt a "KODGEN" mondom "KODGEN" tápja...
Pedig 300W-os volt meg ugye márkás. "Az ember nem várja, hogy 3évesen beszarjon egy KODGEN táp..."
Nos, ilyenkor felesleges tovább magyaráznia az embernek...

k é s z v a g y o k

(#4403) szatocs válasza TheReMiXeR (#4402) üzenetére


szatocs
őstag

Mondanod kellett volna, hogy mennyiért lehet jó tápot venni. Mert mikor én is első gépet vettem, nagyon nem tudtam, hogy mi az, ami jó. Persze, hogy sulinetre lett codegen ház táppal, 8 ezerért:) Kemény... Igaz, nagyon kiszolgált a táp, mert mindent vitt, amíg kellett, de mikor már jött a 6600 GT kártya, nem mertem rábízni. Ekkor lett chieftec, most viszont nagyon megtetszettek a corsair tápok. Csak hát azoknak az áruk meg... Na mindegy is. Nem is tudod, hogy hány embert láttam már. Venné a 40-50 ezres videokártyát, mert az milyen jó. Mikor meg megkérdem, hogy táp bírni fogja-e: "Persze, jó tápom van, nem rég vettem, 350 - es merkuri" Ejj, akkor áldásom rá. De ha új tápot akar, az is a 450-es mercury - ig terjed, mert hát a 450 - es az elbírja a gépet. Csak azt ne próbálja ki, hogy mi van, amikor a táp adja meg magát.

=== Szatocs ===

(#4404) Thulcandra válasza szatocs (#4403) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Az is szép mikor v.ki komolyabb gépet vesz s rábeszélem egy Chieftec tápra, megérti, fogát húzva perkász...
Aztán pár hét múlva jön reklamálni h máshol rokon gépébe überjószipiszupi deer tápot raktak fele annyi se volt, h én dögöljek meg...

Nameg ismerős haverjánál meghalt a táp egy 700 mhz duronon, leballagok mert ott van mellettük egy üzlet, bemegyek, hellosztok, kéne egy codegen 300 W -os táp (ugye illetőnek nincs pénze, meg olyan gépbe há nem érdekel)... na erre mind2 eladó elkezd vigyorogni rám, meg is ilyedtem, elkezdik nyomni h codegen az szar (háés, tudom) -aztán itt ütött mellbe a dolog- van nekik viszont jókis coolink 350 W ők minden gépbe ezt rakják, ajánlják mert ez hűdejó 8000 -ért vihetem. :W
Átballagtam kicsivel odébb vettem feleanyiért egy codegent, ahol az eladó unott pofával, bunkón szolgált ki, de nem kötekedett legalább, azért h kicsit felvidítsam kértem áfás számlát is... :DDD

Tényleg ti hogy reagáljátok le mikor bementek egy ismeretlen boltba, s az ottani eladók, nem is sejtvén h te is szakmabeli vagy, full hülyének néznek ?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4405) Shadows válasza Thulcandra (#4404) üzenetére


Shadows
senior tag

én spec sehogy szinte mindent be tudunk szerezni minek menjek máshova....

Na meg arcom is van, me glévén kisváros tudja mindenki hogy honnan jöttem!!! :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4406) Hemi 426/RT válasza TheReMiXeR (#4050) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

csak kérdezném mert leg utobb amikor elvetödtem egy boltba érdekesen jártak el a számitástechnikai eladok.:
az apámnak épp szülinapja van,tanakodás mit is vegyek neki,hát kitalálom veszek neki egy ilyen laptop hütöt (kellemes profilra nyomott aluminium lemez 2 ventivel be támasztva)
telefonálok egyet hogy van e ilyen a boltban.
-persze van
jo akkor be megyek meg veszem.
bemegyekés kérdezem ezüst van é?
(mert apu kicsit hülye qvás ezüst lap top ezüst egér)
közlik hogy ezüst nincs nem is volt már 2 hete.
de jo és akkor milyen van?
sötét szürke revoltec mondja az ember és ha akarok rendel nekem logitechet 18 ezerért.
na hamár rendelgetünk zalman nincs esetleg?
ö öö öhö öö öhhö hm zalman is van ilyesmi?kérdezi
mondom ja van (de közben szemezek a revoltec-kel és kérdezgetem arrol is hogy mekkora a belmérete a csuklotámaz után? stb...)
lázas keresés és közli nincs.
mondom rendben akkor a revoltec lessz a barátom.
és meg kérdezem az embertöl (eddig mindenhol be bolintottak és soha nem is volt ebböl gond)
ajándékba lessz az öregemnek ha estleg flugos és nem tetszik neki akkor vissza hozhatja és levásárolhatja?
ööö ez foliás ha ki bontja nem vesszük vissza!
és ha képröl dönt ugy hogy nem tetszik és nem bontja ki?
erre jön Odi aki mindent tud!
nem áll mondonkban ki cserélni tudja már az ember mit akar!
és különben sem vagyunk arra berendezkedve hogy valaki elvisz valamit és nem tetszik neki és vissza hozza.
de fel se lessz bontva és 3 napon belül és ajándékba lessz szülinapra,bocsáss meg nem tudhatok én se mindent csak a lehetöséget kérem.
ööö ööö nem.....tudja már az ember hogy mit szeretne a születésnapjára.
ja igazad van te is szereted a meglepetéseket!
ugy hogy lé vissza (a story közepéböl az ki is maradt hogy kicsit be is lázadtak áfás számla igényemen de hát ez van)
tisztelet a kivételnek ami van böven!
mert telcsiztem egy másik helyre és ugyan ezen ügyben és mit ad isten!
(telefonon)
van ezüst 3 féléböl és igen persze ha ajándékba lessz nyugodtan hozza vissza levásárolhatja!
sajnos ilyen is van de ebböl a fajta boltokbol egyre kevesebb.
szerintetek ez normális eljárás?

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#4407) adik válasza Hemi 426/RT (#4406) üzenetére


adik
őstag

Ha nem barmolja szét a user a cuccot, akkor 3 napon belül levásárolhatja. Ha feltépi a fóliát, az nem érdekel - pl d-link routerek fóliázva vannak, de hogy a hatótávolságuk elég-e, azt csak kipróbálva tudhatja meg. Nekem csak jó, ha visszajön, és vesz egy drágábbat, mert nem volt jó, vagy ha jó, akkor meg hátha emlékszik rá, hogy jófej voltam.

bocsi, de igekötős igéket lécci-lécci írd egybeee!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4408) Shadows válasza Hemi 426/RT (#4406) üzenetére


Shadows
senior tag

ez faszság!!! nekem ami tetszett ilyen noticolleres faszság az titán volt és ezüst és ráadásul volt rajta SÁRKÁNY!!!

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4409) parandroid válasza adik (#4407) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"bocsi, de igekötős igéket lécci-lécci írd egybeee!"

De csak ha elöl van az igekötő... :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4410) Hemi 426/RT válasza Shadows (#4408) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

most ezt hogy érted?
mire mondod hogy f@szság?

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#4411) Shadows válasza Hemi 426/RT (#4410) üzenetére


Shadows
senior tag

hamár otthagyod a dellát amiből kapja az arc a fizut miért kell cigánykodni, ha ajándék akkor meg megkéred a vásárlót hogy igányesen bontsa ki nem szétbarmolva és kész.<<ha nem ilyen az faszság

MI NEM NYÚLTUNK A GÉPBE ÉRCSE MÁ MEG Marinéni tette bele a dvd-írót meg a wd-winyót.... ja és az oldalaát is én tettem fel forditve hogy szellőzzön az alaplap :DD :)) :C

x

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4412) Shadows


Shadows
senior tag

isten meg toszkáne ezt az uj motort nem lehet linkelni képet [L:http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/nem_nyultunk_bele.jpg][/L]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4413) Ndruu válasza Shadows (#4412) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

dehogynem lehet...

rányomsz a link gombra, beilleszted a linket, aztán OK, és amikor a "szövegdobozba beilleszti a cuccot, akkor oda ugrik a két ][ közé

L:http://www.google.hu/]ide ugrik a kurzor, és be kell irni egy nevet, ez lesz a link "neve"[/L

persze most direkt elrontottam, hogy lásd a példát (letöröltem az elejéről, meg a végéről a [] jeleket...

az eredmény, ha linkeltek:

ez itt a google

Harrrr!!!!

(#4414) #72042496 válasza Shadows (#4412) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem lehet. Itt a kép. ;)

Én úgy csináltam, hogy beírtam a szöveget, kijelöltem az "Itt" szót, majd a Link gombra kattintva beillesztettem a felugró ablakba az URL-t. OK gomb, s kész is. :)

Háhá, és módosítás után végre nem írja ki, hogy [Szerkesztve]! :R

(#4415) Hemi 426/RT válasza Shadows (#4411) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ne is mond!
total kiakadtam azért is mert ebben a boltba kezdtem alkatrészt vásárolgatni amikor még azt se tudtam mi az az integralt video chip.
és akkor be mondja hogy ha ki sem bontom tehát a foliát se veszem le hanem nézegetem semmit mondo dobozát akkor se lehet kicserélni. mert netán apuci rossz bugyit vett fel és nem megy a hajához az uj alkatrész,netán vissza viszi kicserélni vicc.
ez volt a gubo (régen jo volt igaz akkor még csak mérsékelten drága és közönséges halando sudri bunkonak is segitettek a döntésben választásban és nem vágtak át inkább lebeszélték az embert a noname cuccokrol mert csak a kin van vele.....de most hihetetlen drága és egy ilyen hét köznapi kérést is elhajtanak a jo fenébe.(pedig anno jo vásárlo is voltam nem vettem meg a kacat sz@rokat csak azt amit ajánlottak)

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#4416) Shadows


Shadows
senior tag

Fasza lehet sikerült

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4417) proper


proper
őstag

na visszatértem, nem sikerült a görög boltosokat lefárasztanom mert a városban épp szieszta időben voltunk 13-14-töl 17-18-ig bezárnak a boltok :)) birnám én is itthon
csak a kávézok vannak nyitva
látom volt termés rendesen majd visszaolvasok ha időm engedi ;)

(#4418) badgirl


badgirl
csendes tag

Friss szösszenet:
CorsairVS UPS-t szeretnék vásárolni! :F

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#4419) 1010


1010
őstag

tegnap:
jó napot podot szertnék(idős hölgy)
ipodot?
igen hogy a munkámat kimentsem ha estleg elveszen a gépről
csak erre szertné használni?
igen de nem értek hozzá
akkor jó lesz sztem egy sima 2 gigás pendrive is :U
jó pillanat azért felhívok valakit
:W

(#4420) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Agyamat eldobom már, van egy gép néha lefagy (hetente 2x) de mindig olyan szituba, hogy fingom sincs miért. Ügyfél meg már hülyének néz minket kb.
Tipikus eset, mikor teszteljük, megy minden rendesen, tulajt is kérdeztük terhelés közbe fagy? Nem, videót konvertált órákon át, játszott órákon át semmi. Mindig valami jelentéktelen dolog közbe fagy le, miközbe semmi nem fut csak egy winamp vagy más jelentéktelen program.
Probléma az h nemrég vette a gépet, s már kezd arra hajlani dolog h szar gépet adtunk neki, és még azt se tudjuk megmondani miért szar.
De mégis mit mondjak neki ha a hardver okés, mi hibát előidézni nem tudtuk, event vieverbe sincs semmi amiből ki lehetne indulni. Meg heti 2 lefagyás, sigh.

Tököm kivan már ilyen xar gépekkel, mostanába csomó ilyen van :W

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4421) Zofren válasza Thulcandra (#4420) üzenetére


Zofren
aktív tag

mérje meg a hálozati feszultséget. vagy pedig fáksui, fengsui. lehet arrébb teszi a virágot azt jo lesz.
ilyennel én is szivtam már sajnos. lehet hogy a számitogépház a hibás. ilyenem is volt. amiota kicseréltem gép mukodik rendesen.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4422) Rover623 válasza Thulcandra (#4420) üzenetére


Rover623
félisten

Tápcsere...RAM csere...BIOS frissítés...alaplapcsere...ebben a sorrendben és egyszerre csak egy módosítás...
Aztán kalapáccsal szétverni...tök másik gépet adni...ha utána is csinálja, a vevőt kell kettécsapni...:DDD

primus inter pares

(#4423) Thulcandra válasza Rover623 (#4422) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Persze ezt mind vágom én is, csak kicserélek v.mit benne tesztelem mondjuk 1 napon át, nincs fagyás, kiadom, 2 nap múlva jön a telefon h lefagyott!
Szerintem először újrarakom a rendszert rajta, mert amiatt h terhelés közbe soha nem fagyott le még v.mi szoftveres problémára gyanakszom... aztán ha nem segít jöhet a kínlódás :-/

Csak azt tudnám mit csinálnak azzal a géppel mert az kicsit furcsa, hogy 3an használják s mindig csak ugyanannál az embernél fagyott le. Lehet hogy az uccsó mondatod vége játszik itt.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4424) sasa311 válasza Thulcandra (#4420) üzenetére


sasa311
veterán

Ez most hülye kérdés, de azért, mert egy számítógép heti 2x lefagy, miért lenne helyből szar? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4425) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a sajátom csinált ilyet :((
Alaplapi RAID-es csatlakozóban volt a Win-es vinyó, mióta a PATA-n van, semmi baj vele, vagy másfél éve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4426) Rover623 válasza sasa311 (#4424) üzenetére


Rover623
félisten

Azért mert egy jó számítógép a közhiedelem szerint nem fagy le...és szerintem se...;)
Alkalmazás szállhat el, application error lehet, még a winfos kékhalál is megengedett...de a szó szerinti megfagyás, amikor kép/hang/egérkurzor megáll és a gép semmire sem reagál, az bizony sajnos az esetek 99%-ban hardverhiba...vagyis a gép szar!
(legalábbis a felhasználó szemszögéből, mert ő nem egy rakás alkatrészt vásárolt, hanem egy gépet! Sajnos a legtöbb user még a szoftvert sem választja el a vastól ilyen esetekben:O)

primus inter pares

(#4427) sasa311 válasza Rover623 (#4426) üzenetére


sasa311
veterán

Hát nekem a wow nevű játék "fagy le" néha olyan szinten, hogy csak reset segít, se altctrldel se semmi. Egés se mozog, kép is megáll. De a gép nem, mert pl. fut háttérben a Teamspeak nevű program, ami egy voip és azon tudok tovább beszélgetni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4428) VaniliásRönk válasza Rover623 (#4426) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az is lehet hogy csak türelmetlen a user, előfordul néhány "jól" megírt programmal, hogy amíg tölt vagy vár valamire, addig nem reagál a gép semmire.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4429) HavocS válasza sasa311 (#4427) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez tipikus VPU recover, bár látom, FX5600-ad van... talán másik driver segíthet. Ilyenkor amúgy nálam bevált a következő: ctrl+alt+del (nem látod, de megnyílik a feladatkezelő, figyelj arra, hogy előtte a folyamatok fül legyen kiválasztva, és tudd a játék exéjének nevét, pl. wow.exe), leütöd az első két-három karakterét (itt pl. simán wow sikeres lehet, ekkora rááll), majd [delete] és [enter], és kilövi a programot.

(#4430) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

elqrtam, ebaxtam :D ez a faszi mondja mindig nekem h LEFAGYOTT már totál belerágta magát az agyamba, de valóság az h kék halál történik, nem hullamerevre fagyás.
Mindig tolja hogy "ülök a gép előtt, nem csinálok semmi különöset, egyszercsak bumm kékképernyő, lefagyott!" -mégegy ok nekem arra gyanakodni h szoftveres gebax van, nem hardver

Felhívtak még pár hete, internetről érdeklődtek (igaz én nem is értékesítek), de azért meséljem el melyik milyen, mi a ráknak nem tudom ez a farok az elejétől kezdve tudta hogy rádiós lesz, pedig azt senki nem javasolja. (helyi szolgáltató egy kalap xar, hozzá nem értő bagázs)
Na eltelt egy kis idő, csörög a telefon, hív ez a farok, hogy tegnap bekötötték neki, de most nem megy! Mi lehet a probléma? Hát honnét tudjam, hívja az ügyfélszolgálatot! De nem, ő ezt maga szeretné megoldani, én biztos tudom mi a baj, segítsek! a qrvaaa, na sikerült elzavarnom ügyfélszolgálatra.
Eltelik talán egy hét, telefon meg ittől, h megint nincs nete! Háés? Elzavartam.
Tegnap megint felhívott, mivel bunkózni nem volt kedvem aztmondtam várjon kicsit mert jöttek s félreraktam a telefont :U nem tudom meddig várt, remélem többet nem hív.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4431) sasa311 válasza HavocS (#4429) üzenetére


sasa311
veterán

x1950 pro-m van, csak nem írtam át a gépet az adatlapon.

Majd legközelebb kipróbálom, bár a fagyás se nem reprodukálható, se nem gyakori

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4432) 1010 válasza Thulcandra (#4430) üzenetére


1010
őstag

most az üzletet hívogatják állandóan vagy mi...

nem kell számot megadni egyszerű :)
vagy ejön vagy felmegy a netre ha akar valamit

(#4433) azbest válasza Shad0w (#4359) üzenetére


azbest
félisten

Bocs az offért...

Ha csak olvasásra kellene ms office, akkor:
Ms Excel Viewer 2003
Ms Word Viewer 2003
Ms PowerPoint Viewer 2003
Ms PowerPoint Viewer 2007 (nekem a 2003 jobban bejött)
Visio 2007 Megjelenítő

Na izé inkább az ms keresőoldalát: [link] viewer és a megjelenítő a kulcsszavak.

Persze ha muszáj doc formátumban beadni valamit az pech... ha pdf is megteszi az már jó :) Egyébként szokott lenni próbaverzió officeből is, a 2007es letölthető most 60 napra.

Szal aki keres az talál. Mellé egy oo és máris midnen szép ps jó ;)

(#4434) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

áprilisban vásárolt gépre érkezett máma panasz:

csörög a telefon...
-jónapot, áprilisban vettünk egy gépet (ekkor felismertem hangról kiről is van szó) és hát azóta is rossz...
-hölgyem, október elseje van... miért nem hozták be előbb?
-mert dolgoztunk rajta, nekünk ez munkaeszköz!
-ha egy gép rossz, akkor hogyan tudnak rajta dolgozni??? na, mind1... tessék behozni...

20perc múlva...
-április óta rossza gép, most lett újra telepítve rajta minden egy "rendszergazda" csinálta, úgyhogy azzal nem lehet gond!

hiba : bejön vindókép majd reset...

-tessék mondani, véletlenül nem neteznek a géppel?
-az kizárt dolog, ez a gép nincs internetre kötve!!! (kb. rámförmedve adta elő ezt a mondatot... majdnem lenyelt kettébe...)

nos, akkor oké, íme a papír írjuk alá, aztán majd jelentkezünk...

közel 2perc múlva kiderült (miniPE ennyi idő alatt indult el), hogya temp televan kukikkal na meg webódal hulladékokkal... gó vírusírtó és szpáj kereső...
kapásból kidobta a cuccokat... megtisztítás után a windó gyönyőrűen működött...

telefon :
-hölgyem a gép vírusos volt,mert neteztek vele...
-nahát, tényleg? hm, pedig csak 1napig, mikor telepítették akkor volt a netre kötve a gép...
-hölgyem, ezt kérdeztük öntől, hogy neteztek-e a géppel, mire ön azt válaszolta, hogy "Kizárt dolog"...
-hm-hm...

na ment még a rinyálás 1-2percig mikor jött a gépért... aztán közöltem vele, hogy szoftveres hiba nem tartozik a garanciális ügyintézések közé...

egyébként egy enyhe fenyegetéssel megúszták, nem kértem egy deka fillért sem...
...de legközeleb már nem leszek ilyen jószívű...

kérdezem én : miért kell eljátszani a hülyét és átvágni az eladót??? fél per alatt kiderítjük, hogy a hiba hardveres vagy szoftveres... utólag ez nem lesz kellemetlen???

majd én is jól befirkálok a vásárlók könyvébe, b@sszátok meg magatokat...

(#4435) ML320 válasza TheReMiXeR (#4434) üzenetére


ML320
aktív tag

...de legközeleb már nem leszek ilyen jószívű...

Dehogynem... Balekok vagyunk... :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#4436) Ygg válasza ML320 (#4435) üzenetére


Ygg
senior tag

Mindig az jut az eszembe, hogy ilyenkor hogy számlázna mondjuk egy autószerelő...

(#4437) Rover623 válasza Ygg (#4436) üzenetére


Rover623
félisten

Az a szerelőtől függ...;)
Mint mindenhol...

primus inter pares

(#4438) bullseye válasza Ygg (#4436) üzenetére


bullseye
addikt

Hibafelderítő diagnosztika - 8000 Ft
Szoftverdiagnosztika - 4000 Ft
Hardverdiagnosztika - 7000 Ft
Internet-csere - 8000 Ft
Merevlemezcsere (adatmentéssel) - 43000 Ft
Vírusos merevlemez szakszerű megsemmisítése - 12000 Ft
Alaplap vírusmentesítése - 8000 Ft
Videovezérlő vírusmentesítése - 4000 Ft
Egyéb alkatrészek vírusmentesítése - 5000 Ft
Felhasznált szoftverek költsége - 24000 Ft
Munkadíj - 6000 Ft
Egyéb szerelési költség - 15000 Ft
Ellenőrző Diagnosztika - 6000 Ft
------------------------------------------------------
Alapdíj: 176470 Ft
Törzsvásárlói kedvezmény: 15%
-----------------------------------------------------
Végösszeg: 149999 Ft :)

(mondjuk ha az írtásért nem is, de a hazugságukért és a hangnemükért én felszámoltam volna valamit...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4439) Shadows válasza bullseye (#4438) üzenetére


Shadows
senior tag

és a végén megkérdezed, szeretnének új gépet vásárolni??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4440) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

[B][I]kérdés hozzátok : Egy átépített gépet meddig tartogatnátok?

[/I][/B]szitu :

satu gyerek behozza a gépét, hogy besz@rt a lap és kellene neki új... P3-as gépe van...

nos, gyenge kalkuláció szerint a következő alaktrészekre bólintott rá...
-gigabyte 945gzm-s2
-celeron 1600/800/512k box
-gigabyte hd2600pro 512mb
-2x512/800 kingmax
-valamilyen satás wd vinyó
-pioneer dvd-rw

és vissza vásárolom a 2hónapja vett 2db 256mb-os sd ramjait, habár mi nem foglalkozunk használt cuccokkal... tényleg segíteni akartunk a srácon, mert nagyon satu a gyerek...

1., megegyeztünk, hogy 1hetes nyaralás után jön majd a gépért... ez volt augusztus közepén...
2., nagy nehezen szeptember 3-án bejött apuval, hogy így meg úgy de "jövünk a gépé"...
3., hetente 2x szóltam a srácnak, amikor a bolt előtt véletlen elkaptam és mindig közölte, hogy holnap má jövünk...
4., anyuka aki ugyancsak volt bent vagy 2x már elfordult mikor ment a bolt előtt...
5., tegnap megelégeltem...

srác jött, kikiabáltam... kérdésemre, hogy mizu azt felete, hogy nem tudom, meg nem tudom meg izé meg nem tudom...
"no, akkor holnap gyere be az alkatrészeidért, mert mi nem tudjuk tovább tartogatni a cuccost arra hivatkozva, hogy majd jövünk érte..."
"ilyen sehol nincs, így is türelmesek voltunk"

a srác köszönés és magyarázkodás nélkül elment...

várom satu aput, satu anyut és satu fiúkat...

(#4441) Shadows válasza TheReMiXeR (#4440) üzenetére


Shadows
senior tag

szerintem hamondod nekik hogy napi 200ft tárolásidíj!!! az nem sok naponta, de egyben idegesítő satu familliának, esetleg ajánld fel a hitellehetőséget.... ha nem akkor ki kell őket hajítani hogy levegőt is csak a másvilágon kapjon a poor fajta... de a régit se add oda csak ha 200ft-ot kifizetgetik

előleget nem kértél??

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4442) TheReMiXeR válasza Shadows (#4441) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ekkora értéknél /vagy mindennapos termékeknél nem szoktam előleget kérni...
ha nem neki majd másnak...

itt az az érdekes, hogy még én érzem kellemetlenül magam mert segíteni akartam...
részletre nem akarták, nem is jött szóba hiszen majd egyből kifizetik, mondta satuapu...

ráadásul hetente 1-2x bejött a gyerek ezelőtt mindig és néha vett is valami kis csecsebecsét, mint például sdramokat vagy valamit...

no, nem probléma mert pont jól jött magamnak ez a kis lapocska :)

egyébként nem jöttek a hulladékjukért... nekem innentől kezdve ráér...

(#4443) VaniliásRönk válasza TheReMiXeR (#4442) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én csak azt nem értem 2600Pro-ból minek 512MB-os? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#4444) eddie17 válasza VaniliásRönk (#4443) üzenetére


eddie17
addikt

Gondolom satugyerek ért hozzá, és mindenképp ilyet akart, még ha a föld alól is kell előhozni.

(#4445) nrbii válasza TheReMiXeR (#4442) üzenetére


nrbii
tag

Hogyhogy satugyerek? :DDD

(#4446) batmab válasza nrbii (#4445) üzenetére


batmab
senior tag

valoszinü egyszerü,mint a satu... :D

de javitsatok ki,ha tévedek... :B

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4447) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Na ja, sok "hozzáértő" van... akinek nem számít a chip csak az, hogy ötszáztizenkettő a memoár a kártyán. Egyébként HD videónál számít elvileg a memória egy ilyen kártyánál, de ez nem biztos...

egy észrevétel amit mindenféleképpen megosztok veletek...

most éppen mac ready gépet készítünk, mert miért is ne :)
kollégának van egy brutál felbontásból generált hd videója, ami eddig nagyon sok pc-n akadozva ment. látszott, hogy nincs meg a megfelelő frém/szekundum.

nos dual-core 1,6-os proci / 1giga ram / 7200GS 128megás 7ezer Ft-os kártyán MacTiger alatt akadásmentesen, gyönyörűen ment. Most már értem, hogy miért raknak 7300GT kártyákat egy közel 1millás mekintosba... nem kell erősebb, amit tud a kártya az bőven elég bármire hiszen atom az oprendszer... majd ha lesz időtök, próbáljátok ki...
én lepetézek...

(#4448) Shadows válasza TheReMiXeR (#4447) üzenetére


Shadows
senior tag

akkor felrakom az e6750-re :DD 4 giga rammal konvertálok dvd-ről dvix-be

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4449) bullseye válasza VaniliásRönk (#4443) üzenetére


bullseye
addikt

miért, van már 8600GT is 1GB memóval, na ez a hoppá!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4450) #64791808


#64791808
törölt tag

Komolyan nem értelek titeket, ti miből éltek? Nem pénzért veszitek a kiflit a boltban?

Internetezés nem volt. Nem a fenét nem, legalább 4 ropit elkértem volna a spyware irtásért. Nem tetszik kifizetni? A gép marad...

Nem jönnek a gépért? Én eddig mindenhol azt láttam, hogy 8 napon belül jönni kell a cuccért, kivétel az ettől eltérő, írásban kötött megállapodás. 8 napon túl tárolási díj, 30 nap után pedig nem áll módunkban visszaadni a gépet.

Mindezekről kifüggesztett tájékoztató.

Most komolyan, ezeket a dolgokat mért nem vasaljátok be? Buta netezős néni vagy a satu család fog titeket ajánlani másnak ezek után? Fognak még nálatok vásárolni? NEM. Akkor mi a különbség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.