Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Rover623 válasza blueMerle (#4700) üzenetére


Rover623
félisten

Ezt nem lehet mivel kimagyarázni, és boltosként sem tartom korrekt hozzáállásnak.
De ki lehet...:DD
Én ismerem a kollégát, a kétszeres árat azért mondta, mert a várható extraprofit mellett az is a szeme előtt lebegett, a vevő, meghallva a horror árat, hátha elszalad...nem jött be...:U
Ha olvastad ezt a topicot, vagy találkoztál velem más topicokban, tudhatod: rengeteg olyan szitu van, amikor inkább nyűg/teher az eladás, a vevő kiszolgálása...gyakran már előre látható: ha eladok neki, meg fogom szívni...:O

így csak remélni tudom hogy ilyen helyzetben nem hozzátok toppannék be,
Tutira nem fog előfordulni...május óta kiszálltam a pc kiskereskedelemből...;)
Ha pedig mégis betévednél abba a boltba, történjen bármi, én már nem vagyok felelősségre vonható...:DDD

P.S.:
Árak: az importban 150-200Ft-ért beszerezhető egyszerű kábeleket, adaptereket, átalakítókat az átlagos kisker (pl. a régi cégem is :K ) 10, max. 20% árréssel árusítja.
Nem egy MM-ben, Electroworldben találkoztam már ugyanilyen funkciójú termékekkel 2-3 szoros áron!!!
Így csak remélni tudom, hogy ilyen helyzetben nem hozzájuk toppansz be...:P

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#4702) net84


net84
őstag

Ajánlottam ki én is többszörös áron számtech terméket (kb. 2,5x áron egy managelhető router-t), sőt még drágállotta is az illető a kiajánlott árat.
Aztán elfogadta, mert kellett neki. Illetve bent volt az árban a munkadíja a szerelőnek, aki a villanyozást és a kábelezést megcsinálta, és az én "munkadíjam" :)

Azt egyébként sosem értettem, hogy az embereknek az a természetes, hogy egy számtech boltban alkudoznak, meg nyúzzák az eladót, hogy mennyi kedvezményt kapnak, ha kb-ra vásárolnak, vagy ha a HDD mellé vesznek egy dvd írót :(( érdekes módon az ilyen az MM-be, a földalattiba és a gazdaságosba nem alkudozik, ott, ha valamire rá van írva, hogy akcijjjjó, akkor már kapja is föl és viszi...pl. mm nyári akcijós notijai - aztán jön sírni, hogy ez sem jó rajt, az sem jó rajt...
Azt kellene az embereknek megérteniük, hogy a számítástechnikai kiskerekben az átlag árrés 10-15% - ki lehet számolni, hogy ez mennyi számszerüleg pl egy hdd-n...

Azt pl. tudjátok-e, hogy mekkora haszonkulccsal dolgoznak az optikusok? Annyit segítek, hogy nem ennyivel :)

Read only...

(#4703) 1010


1010
őstag

valamikor télleg teher az eladás
és inkább jobb lekoptatni a vevőt
azt mindeki tudja aki volt eladó és nem felül kezdte egyböl
mert elmegy egy vevő és jön helyette 3 másik
nem tom mit adtak el de grat ha nem jöttek vissza

amugy én se értem mi kerül 5000ft 1,50m hdmi kábelen
amikor máshol 2000ft

egyébként alkudoznak a multkinál is csak nem mernek annyian
mert határozott az eladók felépése és nem pult mögül cincognak :DDD

ja optikusok

régi jó optikusom aki néha csak a lencsét karcolja meg kicsit :DDD
biztos már remeg a keze. 2500ft kért egyik lencséért karcvédelem+munka díj

máshol megkérdeztem
4100ftkeményitéssel és még +munka díj ezen felül :P

[ Szerkesztve ]

(#4704) adik válasza net84 (#4702) üzenetére


adik
őstag

a "mennyit lehet alkudni a feléből" mentalitású fazonokat én is szívesen fejberúgdosnám. Naponta előjönnek ezzel, már baromira unom. Nem, semennyit, annyiba kerül! Múltkor egy fazon 3 számítógépet rakatott össze, majd a végén megkérdezte, hogy nem-e esetleg tudok némi kedvezményt adni neki, adtam. Következő fazon, hallva a diskurzus végét, megkérdezte, hogy az egyik - khm - inkább költségkímélő merevlemezre vajh tudok-e kedvezményt adni. Hát sajnos nem. Jött is a méltatlankodás, hogy neki miért nem, a másiknak meg miért igen. Hát azért, mert a másik számla áfa-tartalma többször annyi, mint az ő számlájának a duplája.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4705) finest válasza adik (#4704) üzenetére


finest
őstag

Ha már alkudunk, komoylan tegyük! :DDD Ezt a privit a helyi bazárba kaptam egy szenyórától egy x1300Pro-ra:
hi beszamitas van?TNT2 AGP+Diamond MF Z100 PCI=1:1 egy X1300?igy jo lenne?

PS:Emlékeztek még az Monster Fusionra 98-ból?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4706) net84 válasza 1010 (#4703) üzenetére


net84
őstag

hát nem tom, annyi alkudozót még nem láttam multiban, főleg nem a számtech alkatrészeknél...
A hűtőn, mosógépen én is alkudoztam vásárláskor...a mosógép vásárlásakor pl nem tudtam honnan olyan ismerős az eladó, és miért is ilyen normális (nem nagyon jellemző ebben a boltban, hogy "épkézláb" emberek dolgoznának), elmondta, hogy tök felesleges megvenni a drágábbikat, mert annyit nem ér meg, stb. :R Aztán másnap leesett :) nálam vásárolt egy héttel korábban. Az MM-be egy eladót akkor hagytam ott, amikor kedvezményre: nem tudom, azt a vezető tudná megmondani válasz után rákérdeztem a garanciára: természetesen 1 év. Ja! Bocsi! Akkor tárgytalan, 500m-el odébb ugyanez a márka, újabb típus 4k-val drágább, és 2 év garis :( ezzel elfordultunk, ammegmég állt ott 2 percig, emésztette.

Legyen egy kis ON is:

Kora délután csörög a telefon (próbálom helyesen idézni az embert):
- xxxxxxx computer, miben segíthetek?
- jónapot, x.y. vagyok.
- jónapot, miben segíthetek?
- tavaly vettünk egy számítógépet sulinetre, még garanciális, volt hozzá ajándékba egy ADSL, most kint volt a t-com szerelő és azt mondta, hogy rossz. Nem tudom ez garanciális?
- elnézést, nem értem, tehát önök vettek a sulinet program keretében egy kopmlett számítógép konfigurációt és ahhoz volt ajándékba egy adsl előfizetés?
(próbáltam összerakni a képet, mert nem emlékeztem arra, hogy eladtunk volna olyan pc-t sulinetben - meg azon kívül sem - amihez ajándék adsl előfizetést)
- NEM! (ekkor már kicsit arrogánsabb és bunkóbban beszélt), sulinetre vettünk egy számítógépet a zzzzzzz-nél a hunyadi úton (város másik vége), és ahhoz volt egy adsl ajándékba. Nem előfizetés.
:F
- hát akkor oda kellene visszavinni, vagy felhívni őket, mert én nem tudom, hogy ők mire és hogyan vállaltak garanciát.
- jó, csak a maguk elérhetősége volt fent, de akkor elnézést a zavarásért viszhall
bíb-bíb-bíb...

Ezt az uccsó mondatot kb úgy mondta, mintha én lennék a rossz, mert nem segítettem neki.

Az azért még érdekelt volna, hogy min volt fenn az elérhetőségünk, és mi volt az az adsl, ami nem előfizetés....talán modem, vagy router :F
Az ilyennek csak azt tudom üzenni, hogy [önmoderálva - pedig nem is volt nagyon randa]

adik - nálam egyszerű: ami az árlistán van, az-az ára/a listaár fix, kedvezményt sajnos nem tudok adni/ez is elég nyomott ár, ebből már nem tudok kedvezményt adni ;]

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#4707) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

szeretem az alkudozókat én is...

anno gondoltam egyet és mondom 1hónapos gépem, na eladnám cakk-pakk...
kiszámoltam a nagyker árat, mert hát itt a ph-n mindenki azzal vagdalózik... nem is a bruttót, hanem a nettót... mondom annyi most jó lenne... még is csak 1 hónapos a cucc...
ez kb.270ezer volt akkor netto nagyker áron... erre jön sumák bandi privátba és meglök egy 130at... visszaírok neki, hogy "normális vagy?" erre közli velem, hogy ő ennyiért tud újjonan... no akkor mennyé anyádba és vedd meg annyiért...

...de egyébként a boltban kb. dettó így megy majdnem.
120ban ugye benne van a windó meg az ofisz?

@nyádban

(#4708) finest válasza TheReMiXeR (#4707) üzenetére


finest
őstag

Meg a hangfal és az optikai egér...és hát egy olyan vékonyabb fajta monitor.

Ja, és kétrészletben ugye mehet?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4709) adik válasza TheReMiXeR (#4707) üzenetére


adik
őstag

120ban ugye benne van a windó meg az ofisz?

ilyenkor azt szoktam mondani, hogy igen, az benne van, de akkor a gép nincs benne.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4710) net84 válasza TheReMiXeR (#4707) üzenetére


net84
őstag

és akkor adsz mellé egy olyan jófajta nyomtató amiről beszéltünk 5ezeré - aztán majd mikó gyüvünk a gépé, akkor majd megbeszéljük, addig csak kondolkoggyá rajt...

Read only...

(#4711) ML320 válasza net84 (#4710) üzenetére


ML320
aktív tag

Ha felajánlunk egy nyomtatót, akkor az gyanús, biztos be van építve az árba!!!
Bezzeg a multik tényleg ajándékba adják!!!

Most értem haza, és kijelenthetem: már lengyelül is profi internet beállító szervizes lettem! Német, angol, kínai, román és orosz van a repertoárba eddig...
Ja, és hallgathattam vagy tíz percig, hogy a 25 éves fiúcska hogyan vitatkozik a mamival.

Ember tervez, Isten perverz...

(#4712) 1010 válasza net84 (#4710) üzenetére


1010
őstag

ugyan.... :)
pár hete volt:
-ennek mennyi a rendes ára?
-amennyi ki van írva
-akko testvír itt hagyom a számom és holnap kihozod nekem 20 ért este(70ezres cucc)
-mi van :F ..viszlát

másnap hitelre akrta de arra sem kapta meg
szerncsére nem voltam bent

(#4713) Pala válasza 1010 (#4712) üzenetére


Pala
veterán

Komolyan létezik "vevő", akinek ehhez van pofája? :W :O

(#4714) ML320 válasza Pala (#4713) üzenetére


ML320
aktív tag

Zokszó nélkül! Valahogy sok vevő azt hiszi, egy gép eladása annyit termel, hogy abból élünk egész évben... :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#4715) Shadows


Shadows
senior tag

én is birom, mikor a TÖLTÖTT patron-t vinné el és ekkor, "azt mondta a kishölgy aki itt szokott leni hogy az első töltés ingyen van" lehet mikor az étterembe bemész oszt svédasztal van az első töltés free, de ez a szines meg a fekete-FEHÉR (ami ugye kifogy egyből!!!) patron ugyhogy vagy pengeted a 3,5k-t érte vagy húzzá patront bányászni, popsiarc :(((

meg a cd "TÚLON TÚL" drága, akkor menj az óperencián túlra hátha ott olcsóbb. mert hogy neki a józsi 50ft-ért hoz és hogy ő micsináljon az artisjussal, töröld ki

s legeslegkedvencem az volt mikor a 7k bruttoban megvett 24 portos mercury switechet ,eladtam 29990ft-ért akciósan... mondta a fószer kicsit drága, de kell. :C :C nem kelett neki több :O :O

eseti alkudozóknak, féltréfás arcoknak, szoktam mondani ,hogy ha alkudni akar 1000ft-ot elengedek és nm adok semmit neki róla, és nem is ismerjük 1mást :K

a mai ász "lábeles" lemezt szeretne ejtsd: léböllfles

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4716) Pala válasza ML320 (#4714) üzenetére


Pala
veterán

Nem semmi... :Y
Bár nemrég, mikor ramokat vettem egy belvárosi számtech üzletben, mellettem egy csóka egy tápról akarta lealkudni az áfát. :DDD

(#4717) adik válasza ML320 (#4714) üzenetére


adik
őstag

Sose alkudoztam, korábban se, amióta meg számtekbótos vagyok pláne. hatalmasat leesett az állam, amikor megnéztem, hogy nekünk mennyi a beker ár, és mennyirté adjuk tovább. Néha már azt hiszem, hogy pénzmosás az üzlet, aztán megkapom a havi jussomat :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4718) 1010 válasza Shadows (#4715) üzenetére


1010
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4719) ML320 válasza Pala (#4716) üzenetére


ML320
aktív tag

Az ÁFA nélküli vásárlás mindennapos... Még telefonban is.
"Ugye akkor a nettót elég kifizetni?"
Persze!!! Főleg most látom először, csak egy lemezt akar, és erősködik, hogy nem kell semmi. Mit tudnék engedni? 10Ft-ot? Na, ne vicceljünk!!! Úgy nézek ki, mint aki most érkezett erre a bolygóra?

Nagyon régen volt olyan esetem, hogy "nem kell semmi", kiszámoltam. 1780 Ft. CD lemezek voltak, CD-R, CD-RW vegyesen. Erre adott az ürge 2000-et, és megköszönte. Számolok még egy kicsit, ha leszámlázom a bruttó listaáron, akkor 1950,- Ft. Na,ezért érdemes kedvezményért kuncsorogni.

Ja, és alkudozás:
- DVD lemez kellene.
- TDK és Philips van. Ennyi meg annyi.
- TDK-t kérek
Lerakom, beütöm az árát, közben a srácok (1 lemez vásárlásához 4 ember kell) jobban megnézik.
- Nagyobb nincs?
- :F Hanglemezt adjak? Vagy kivasaljam?
- Hát olyan, ami 5 GB-os! Vagy inkább 6 gigás!
- Esetleg a dual layer, ami 8,5GB... :U

Már várom a jövőt! DVD lemez, és GB-ra fogjuk árusítani!!! És négyen vannak. Ráadásul nincs náluk pezsgősüveg, hogy a kész átveréstől vagyunk!!!

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#4720) eziskamu


eziskamu
addikt

Én még soha nem alkudoztam számtek boltban, de már kétszer kaptam kedvezményt :DD

(#4721) TheReMiXeR válasza Pala (#4713) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

van olyan is, hogy...

pályázat, legjobb áron én nyerem meg a 10gépes cucclit... eredmény : rendesen alá mentem a dolgoknak... erre jön az anyagbeszerző és , hogy majd épíccsek be az árba egy gépet neki... :Y

mondom neki : vazze mi meg ingyen csináljuk a 10 gépet mi???

szal vannak érdekesen gondolkodó emberek...

(#4722) TheReMiXeR válasza Shadows (#4715) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

fukarban ákcijás mákszel cédé 49Ft :))

na, mondom öcsém mennyél be pöstre 1 cédéért...

(#4723) Djuree válasza Shadows (#4715) üzenetére


Djuree
félisten

szép haszon :K
jó genyók vagytok azért :DD
habár igazatok van, aki hülye haljon meg. én ha venni akarok valamit, szétnézek előtte hol mennyibe kerül és megveszem ott, ahol viszonylag olcsó is, meg közel is van a bolt :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4724) bullseye


bullseye
addikt

mondjuk karácsony este záráskor egy dolog dupla árat mondani bejelentett sűrgősségi felárként, vagy mondjuk elzavarásra (Jagger is így kezdte Billel, ozt Windows címdal lett belőle :) ), de alapból valamit négyszeres áron adni, mert valaki nem ért hozzá... szóval izé...
az autószerelők meg vizes/gázos/stb. mesterek viszont rohadt tolvaj banda? (mondjuk az, nálunk most volt egy radiátorbővítés, 40k a radiátor 60k a szerelés - mint a merci/tehén extrás poénban - + áfa)
Meg szegény minimálhaszonnal dolgozó szakma. Oztán innentől ki tudja, hogy tényleg minden ócsónagyker + 8%, miért ne lehetne minden második cuccon 3-400% haszon? + aki a vevőtől lop, az az államtól is tuti hajlandó: feketén, vámmentesen, mutyiban be, de heccből kiírja normál áron. miért ne lehetne alkudni ezerrel. ráadásul aki a vevőtől lop, az talán a cégtől is hajlandó, miért ne vinné ki a 70k cuccot zsebbe 20000-ért estve?

mondjuk fentiekkel még én sem értek egyet, de egyik-másik itteni beírásból kiragadva levonható ez a tanulság is...

off
(tényleg, a ocsónagyonjó konfigvásárló +5k nyomtatóval mi lett, lemaradtam, vagy még nem lett megénekelve?)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4725) 1010 válasza bullseye (#4724) üzenetére


1010
őstag

talán azért nem viszi ki mert nem keres annyit hogy
aztán sehol ne vegyék fel
meg nem akar sitten ülni

(#4726) Shadows válasza Djuree (#4723) üzenetére


Shadows
senior tag

Nekünk volt, másnak nem. Szombat 11:45, neki délután lan party!!! Van péz lanolni van péz swicsre!! egyéként meg " aki hülye haljon meg"

És ez nem genyóság ha belegondolsz 2-3 éve ha eladtál 100k-ért egy gépet akkor ha volt rajta 10% ami ugye 10K abból sokkal jobban kijöttél, mint most (villany, gáz, víz, alkalmazottak). Nevezzük pénzromlásnak.
Ma a 100k-s gépből 10k ..... semmi semm marad, és mivel most legalább 20% árrésnek kéne lenni hogy menjen is a bolt rendesen, de azt meg nem lehet mert ugye a konkurenciánál van féltréfa meg kedvezmény és ha nem tartod magad az árhoz, akkor le is húzhatod a rolót........ Több haszon gyengébb életmód...by HUNGARY 2007 OFFOFFOFF

Googliba írjátok be headshot képeknél milyen arcok vannak :DD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#4727) adik


adik
őstag

Leszakadt a rácsunk, így csak nagyon kézzel lehet felhúzni, és külön 2 vasdarabbal ki kell ékelni, nehogy leszakadjon. kb 10 majsztrót hívtunk fel, hogy kell, most, azonnal. péntek este, volt, aki azt mondta láttatlanban, hogy 80K, és ez egy db vaslemez, ami eltört, és csak azt kell pótolni, állítólag 30 perc meló. És ez még a jobbik eshetőség, mert a legtöbb vakon azt mondta, hogy nem, nem hajlandó megnézni sem 2 héten belül. Sok a 80K, annyiért nem is csináltatjuk meg, és tudjuk, hogy lehúzás, de a rácsnak este lent, nappal fent kell lennie, és nem éppen könnyű darab, szóval kell a szakszerelő, még ha tudom is, hogy mennyibe kerül.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4728) 1010


1010
őstag

valaki van itt a speed shop tól?
az privizzen egyet

(#4729) Snoop-y válasza Rover623 (#4699) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyálazza a cerkád egy dadogós krokodil ;)
Amúgy meg nehogy te legyél már felháborodva vazzeg :D
A kereskedelemhez nekem is van közöm nem is kevés ( dolgoztam én is számtech és egyéb üzletben is anno ) amit a haverod művelt azt inkább lehúzásnak mondanám egyébként mert nem arról volt szó az általad említett esetben, hogy a vevő bement egy kibasz drága üzletbe és ott megvette ahelyett ,hogy körülnézett volna máshol hanem mivel nem értett hozzá egyszerűen átbaszták. Gratula :C :C :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4730) Rover623 válasza Snoop-y (#4729) üzenetére


Rover623
félisten

mert nem arról volt szó az általad említett esetben, hogy a vevő bement egy kibasz drága üzletbe és ott megvette ahelyett ,hogy körülnézett volna máshol
Prejudikáció...és annak hiánya egyszerre...:DDD

1. az üzlet deklaráltan a legdrágább a városban...;)
2. nem tudhatod hogy előtte körülnézett-e máshol...de ha igen, tutira nem talált semmit vagy csak még drágábban...különben nem vett volna semmit, hanem továbbáll...:C

primus inter pares

(#4731) 1010


1010
őstag

most már nevezzük meg az eset tárgyát
is hogy miről is van szó mert
mindjárt verekedés lesz

(#4732) Soja


Soja
aktív tag

Mai nap: leltár közeli hangulat, mert a sok kedves vevőtől nem jutottam el odáig, hülye kérdések sokasága és mindezek után agyilag teljesen lefáradva még az apeh is bejött "próbavásárlásra". És mindezt szombaton :Y . Hihetetlen.
Legyetek résen ti is. ;)

(#4733) slett27


slett27
addikt

Néhány szösszenet tőlem is :

- "...keresek jófajta GAMMER konfigot !" -> gamer -> (játékra alkalmas) néger ügyfél, néger akcentussal :DDD
- "...ilyen 2 magvas szgépet szeretnék!" -> és jó sok görögdinnyét az hány magvas ! :)
- "...nekem rojter kellene internethez!" -> hírügynökséget nem tartunk :DDD
(Ennél hátramentem röhögni a szervízbe, mert nem bírtam ki... )
- "...olyan gép kellene amiben az internet, meg a kurva...stenf@asza is minden benne van"
alkoholista nő (gyomorgörcs a nevetéstől).

Memkót és memzit is kerestek már. Az sem volt rossz.
Ha valami lemaradt azt pótlom. ;]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4734) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Máma éppen jóféle sűrített levegővel kergettem egy zombi legyet, mikor bejött egy mamika egy telefonos rendelésért... Elintézük a cucclit, mikor már éreztem elég rendesen, hogy nem csak 1 üveg sört töltött fel a garatra, hanem jó párat.
Végül hírtelen jött a kérdés :
-ez milyen légyírtó sprééé??? mert nincsen szaga!!!

ekkor 5sec szünet, felfogtam a kérdését és hírtelen rávágtam :

-ez spéci, 2800Ft/db...

-na ez drága, maradok a kemotoxnál...

csókolom :C

(#4735) slett27 válasza TheReMiXeR (#4734) üzenetére


slett27
addikt

Ezzz hatalmassss !!! :DDD Eltudom képzelni a szitut... :DD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4736) Zofren válasza TheReMiXeR (#4734) üzenetére


Zofren
aktív tag

:D nekem 8 bar-os kompresszorom van. még légyirtásra nem probáltam. igaz fura is volna, hogy 5 méter cső körém fonodna és magam fulladnék meg a légy helyett. :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4737) bbchris válasza slett27 (#4733) üzenetére


bbchris
senior tag

AZ utolsót nem is mesélted azt a kur*aIstenf*sza dolgot . :)) Hát nálunk is vannak emberkék de te sem unatkozol . :D

Sűrített levegős légyírtó :DDD - ez jó ! SŐt még olyan pici csövecske is van a végén :DD

(#4738) bbchris válasza Zofren (#4736) üzenetére


bbchris
senior tag

Már volt hogy a darazsat kergettem ilyen levegőfújó pisztollyal , de hogy próbált keménykedni aztán belátta hogy nincs esélye :D

(#4739) eziskamu válasza bbchris (#4738) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért, öngyilkos lett? :D

(#4740) ML320 válasza TheReMiXeR (#4734) üzenetére


ML320
aktív tag

Melyiket használjátok? Nálunk több is van. Rossz hangulatomban az egyikkel sáskát írtottam, de hozzátettem még egy öngyújtót is ;]
Hangyaírtás is szokott lenni, az printer spray (gyorsan párolgó alkohollal), öngyújtó, levspray kombót jelent...

Az utcán közlekedők benézve lángszórós, militarista állatokat látnak csak a hátsó dühöngőben. Lehet, hogy ezért esik a forgalom?

Ember tervez, Isten perverz...

(#4741) micro


micro
addikt

Nem tudjátok, hogy melyik nagyker árul HTPC házat, vagy HTPC Barebone-t?
Jó lenne inteles, és valami kicsi, csendes és pofás.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#4742) Zofren


Zofren
aktív tag

tegnap fiatal csávo bejott, hogy nemtudja osszerakni az adsl netet. kiderult, router helyett telefonkozpontott akart bekotni. nagylelkuen felajánlott a fonokom egy cserét(persze én errol nem tudtam). ma már 2x jott be, hogy megjott-e a modeme. mondom nem, mert fonok ma van áruért, és ha meg van vele beszélve, akkor ő hozza. nem értette meg, hogy pest kiszámithatlan és ha 10kor indult el a fonok, 11re tuti nem ér vissza. elobb hivom fonokot, hogy vmi modemet keresnek itt. erre: nem modem kell neki, hanem sima router.
aha, akkor miért nem ezt mondja? akkor már 10kor a kezébe nyomtam volna neki egyet.
másik:
3 honapig volt itt egy ip1000-es nyomtato. tegnap elvitték, és ma hivtak hogy nem nyomtat. és én érzem magam rosszul, mikor 2 hétig hivogattam, hogy jojjon érte, mert kész, de ő csak halogatta. gondolom beszáradt a fej, mert nem nyomtattam vele. ha meg mégis nyomtattam vele és kifogy a patron, akkor meg én vegyek bele. :)
lemerult a telom és nem találom. hogy találom meg? :)

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4743) Djuree válasza Zofren (#4742) üzenetére


Djuree
félisten

"lemerult a telom és nem találom. hogy találom meg? "

na ez igen nagy szopás, át tudom érezni a helyzetet :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4744) TheReMiXeR válasza ML320 (#4740) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

B55 italian lecsó

(#4745) munky válasza TheReMiXeR (#4734) üzenetére


munky
őstag

lol :C

(#4746) net84


net84
őstag

ma pettyet súrolták az ügyfelek az üzletből való kivezettetés határát...
bejött egyik viszonteladónk a fiával, közben egy "kiemelt" ügyfél, elkezdtem összeszedni nekik, amik kellettek, majd töltögetem a garpapírokat, amikor bejön apuci a kicsi fiacskájával, nézeget egy picit, majd a bolt végén bekanyarodnak a rajtár fele, utánnuk jött egy bácsika, aki látva, hogy arra eltűntek a többiek, hát bement ő is. Benézek a pulttól, senkit sem zavartatva lézengenek. Kolléga útbaigazította őket kifelé, hogy kint kapnak segítséget. Kint nyugodtan elvannak, majd egyszer csak látom, hogy a bácsika a pult belső felén, ami körbe van barikádolva prospektusokkal, matat a papírok között, majd levert valamit, ami elég nagyot szólt. Egyböl abbahagyta.
Apa - fia kombó rádiós bill+egeret keresett. mutatom nekik sorba, hogy milyen van, de mintha nem is érdekelte volna őket, mindig jött a kérdés: valami másik fajta nincs? (Anyád, akkor mond, hogy milyen kell...) Válasz: nincs!
Bácsika - notebook-ot keresett készleten, éppen tegnap került le az utolsó a polcról, majd a jövő héten lesz...egyébként annyi elképzelése volt, hogy szabadtéri internet vételi lehetőség legyen rajt, valami nagyobbacska tárolóegység, meg kért hozzá oprendszert. Kérdeztem, hogy mire szeretné használni az interneten kívül. - Képnézegetésre, és képek lementésére. Jó! kapott egy normális notit normális áron, ami talán jövő héten lesz is raktáron, így majd meg is tudja nézni. Majd még visszajön.
Közben jött egy idióta, akit eddig mindig csak hülyeségeket jött kérdezni, vásárolni nem nagyon szokot:
- routert szeretnék
- milyet? normál vagy wlan?
- milyen van?
- van mindkettő
- melyik milyen típus?
(elkezdem sorolni a típusokat, meg az árakat)
- valami részletes leírást nem tudna minden típusról (teljes d-link családra gondolt) adni, amiben benne van, hogy melyik mit tud és mire való?
:F - d-link katalógusunk jelenleg nincs.
- dir 120-as nincs raktáron?
- nincs, az csak rendelésre
- én kinéztem a neten ezt a típust, ahogyan nézegettem a tudását, szerintem nekem jó is lenne.
(anyád! mé nem azzal kezded, hogy milyen kell - főleg, hogy közben megnéztem, hogy print server-es routerre lenne szüksége, ha egyáltalán tudja, hogy mi is az)
Mondtam neki az árát, megköszönte, elvitt egy árlistát, és távozott.

Délután kettőkor még azért volt egy vicces csávó. Konkrétan egy adott típusú notit keresett, de úgy, hogy a konkurenciától kapott notileírást az orrom alá nyomta, hogy ilyen.
Megnézem, nincs - látom jrat, hogy a konkurenciánál is ezt a választ kapta (ezt előre gondoltam, mert ugyanonnan a nagykertől nyomtatták ők is).
De! találtam neki egy másikat ugyanabban az árban, ugyanabból a családból, csak sata hdd helyett pata van bent, illetve kékfog és még egy két apróság volt bent pluszba, de árban ugyanannyi lenne.
- jó! mire van itt? Hétfő este? Kedd reggel?
- hááát, csütörtök dél küröl!
- az nem jó, hétfőn este elutazok, és csak decemberben jövök haza
(akkor hogyan vennéd át kedden?)
- semmilyen nincs, amit meg lehet oldani hétfőre?
- sajnos nincs.
(igaz késöbb eszmbe jutott, hogy le tudtam volna hozatni holnapra, de nagyon nem törtem magam, ilyentájt már egyébként is necces lett volna a szállítás lekérése)
Megköszönték és elmentek, hogy még körülnézenk. Sok szerencsét, 350+k-s notit nemnagyon tart senki raktáron.

Read only...

(#4747) bbchris válasza eziskamu (#4739) üzenetére


bbchris
senior tag

Nem , egyszerűen feladta aztán tovarepült . Ő úgy gondolta hogy megcsíp engemet aztán mégsem . :D

(#4748) adik


adik
őstag

Tegnapi kedvenc: bejön, sd kártya, fizet, megkapja, nézegeti, majd megkér, hogy rakjam be a pda-ba. Ok. De miért van levágva a csücske? És miért csak 960MB, amikor ő 1 gigát vett? Gondoltam is magamban, hogy rakd össze a kettőt pajtikám! Lecsippentettem belőle 64 megát, kellett otthon az extra tárhely a pornóképeknek! (Btw emlékeztek arra, amikor pár éve a 64 megás sd kártya ára döbbenetesen nagyot esett, 50 ezer forintra? )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#4749) net84


net84
őstag

48k+fáért van a földalattiba állítólag valami fasza konfig :DDD

Ma délelött az volt nálunk a divat, hogy minden 2. emberke csak azért jött be, hogy ne unatkozzon, míg nem nyit ki a másik bolt, ahova készült, nem kezdődik az ügyfélfogadás, nem megy a busza, mert erre járt és benézett, hátha (erről majd késöbb is), vagy pedig unatkozott magában sétálni, és így inkább bejött, kérdezett valami "okosat", majd negyed órán keresztül meséte, hogy milyen gépet vettek a földalattiba, mennyibe kerül az internet előfizetés, meg még sok okosság.

Nőci jön befele:
- jónapot! miben segíthetek?
- csak tanácsot szeretnék kérni, olyan internet szolgáltatót keresek, ahol a forgalom után kell fizetni és nincs hűségszerződés, mert a mostani adsl előfizetésünk lejárt, drága, meg decemberben elutazunk, és majd csak jövőre jövünk haza, ha meg nem használom, akkor meg nem akarom fizetni.
- hááát nálunk biztosan nincs, mert nem foglalkozunk internet előfizetéssel. De szerintem ilyen rendszerű nagyon senkinél sincs. Hűség aláírása nélkül még esetleg lehet előfizetni, de akkor elég magas a havidíj. Javasolnám, hogy erre az egy hónapra tartsák meg a régit hűség nélkül, és ha megjönnek, akkor kötnek valamelyik szolgáltatónál újat.
- nem akarom megtartani erre az egy hónapra sem a régit, mert..(hosszabb szünet).....mert nem.
- sajnos nincs más ötletem....
nem kapcsolt, még azért mondogatta a magájét, aztán idővel elment, gondolom jött a busz :W :DDD

Read only...

(#4750) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Tegnapi lehengerlő szopásom : (rövidítve, mert cirka 6 óra alatt zajlott)

-zörög a gép, valamelyik ventit kéne kicserélni...
-rendben (venti csere pár perc, nem veszem fel szervizre és nem írok róla szervizlapot sem)

kiderül, cpu kúler zörög, celeron 900 / shuttle lap (tualatin előtti) / függőleges táppal...
kúlert lecserélem és ekkor követtem el a nagy baklövést!

-gép nagyon szutykos, csináljak egy takarítást? vagy esetleg vesznek egy sűrített levegőt?
-elég a takarítás
--->ez csak 800Ft míg a levegő kettőezer valamennyi... emberünk spórol...
kiviszem gépet hátsó kijáraton, szépen kifújom... majd visszaviszem, összerakom és beindítom... azaz beindítanám de nem ad képet a masina...

no, akkor a következőket csináltam az életmentés érdekében :
-mindent megmozgattam nem is egyszer
-mindent lehúztam
-bios-t kisütöttem nem is egyszer
-kivettem padra csak a lapot
-másik táppal / rammal / procival / vga-val kipróbáltam

...de semmi kép...

ekkor már emberünk (aki kb. 35éves lehetett) és édesapja (aki igen nagyon sűttparaszt vót) kezdték a dumát, hogy "otthon még működött"...

na, kincseim közül (gyűjtemény) elővettem egy tualatint is tudó, azaz sokkal jobb MSI alaplapot, hogy na vazze, nesze adok neked egy lapot csak úgy ingyen...

ekkor jött is mét a duma, hogy ez van olyan jó meg tud-e annyit meg hasonlók... mert hát a másik az nagyon jó lap és 6 éve má remekűl működött...

nyugtatgatás ezerrel... alaplap beszerel, minden cucca átrakódik indít masina...
win2000-et felélesztettem, a gép gyönyörűen működött... ekkor cirka 2órát szenvedtem a géppel... nagy ímmel-ámmal de sikerült kicsikarnom azt az 1520.- Ft-ot amit a ventiért és a tisztításért kellett kérnem... elmentek...

megjegyzem, bemutattam a működő gépet, megkérdeztem, hogy jó-e ez a megoldás és ők áldásukat adták nagy nehezen...

eltelik 1óra , csörög a telefon...
NEM MEGY A GÉP, TESSÉK MEGCSINÁLNI MERT MI MŰKÖDŐ GÉPET VITTÜNK BE... jó, mondom hozza vissza... de nem értem, mert itt még jól működött, rengetegszer elindítottuk... NEM ÉRDEKEL, CSINÁLJÁK MEG!... pipp pipp pipp...

gyorsan elszívtam pár cigit... csitítgattam magam, megfogadtam, hogy nem rúgom tökön a csávót...

megjön, hangnem dettó : CSINÁLJÁK MEG, ÉN MŰKÖDŐKÉPESEN HOZTAM BE stb...

mondom néki : uram, szerintem nem kellene folytatni ezt a hangnemet, én nem így viszonyúltam az egészhez...
válasz : ENGEM NEM ÉRDEKEL, CSINÁLJA MEG

régi lapot elővettem - még jó hogy nem tapostam szét mérgemben - ráraktam ismét padra és elindult!!! hírtelen imádkoztam egyet... régi lap, cuccok vissza amíg működik... win2000 újraélesztése után kb. 3x ki-be kapcsolgattam mikor kérdeztem, hogy jó-e???
mikor hallhatóan igen válaszolt gyorsan kikapcsoltam és a kezébe adtam összecsavarva és a következőket mondtam neki :
"ez a gép még jó hogy működik, elnézést kérek a saját viselkedésemért, a továbbiakban nem áll módomban szervizelni ezt a gépet, sok szerencsét hozzá" egy erős kézfogással elköszöntem az ürgétől, én nem vagyok bunkó alapon.

Eltelik 1 óra, csörög a telelfon : NEM MEGY AZ INTERNET... ez volt a köszönés...

válaszom : "sajnos nem vagyok ott, kérem hívja fel a szolgáltató helpdeskjét... visszhall"

leírva nem biztos, hogy előadja azt a kemény 6 órát, amíg ez a dolog lezajlott, de én életemben nem voltam még ennyire kiakadva az emberi megnyílvánulásokon.

végeredmény :
nem vállalunk olyan szervizes gépet, amihez nincs alkatrészünk...
azaz 775 ill. AM2-es gépek jöhetnek szóba!!!

még ha "csak egy ventit kell cserélni" akkor sem...
húzza le magát akinek ez nem tetszik, én nem fogom magam emiatt gyógyszerezni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.