Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) localhost válasza MR_Joe (#14283) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem meg még mindig nincs munkám, csak az emlékeimből tudnék sztoryzgatni

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14302) stol válasza maláj (#14294) üzenetére


stol
addikt

Igen. Mi lenne a kérdés?

(#14303) szumo válasza localhost (#14301) üzenetére


szumo
senior tag

Felvennélek, de akkor ketten halnánk éhen. :U

Mongi: Remélem mostanság sokat csuklottál, mert emlegettelek néha. Hobbiból gitárt építünk, egy hangszertechnikus és egy asztalos barátommal, én az elektronikáért felelek majd, és az alkatrészek nagy részét Szlovákiából rendeljük.
a, mert ott lehet kapni
b, mert ha idehaza van is, platina, vagy arany árában mérnek mindent.

Azon rötyögtünk, hogy most már nem csak Steiger-ért, és knédliért szaladok át, ha otthon vagyok.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14304) mongi válasza szumo (#14303) üzenetére


mongi
senior tag

"Azon rötyögtünk, hogy most már nem csak Steiger-ért, és knédliért szaladok át, ha otthon vagyok." :C :DDD

Én is az Óhazából származok, csak pár éve ide vetett a házasság hulláma ;)

Amúgy én Fácán párti vagyok szigorúan 12-es (gy.k.: Zlaty Bazant, Arany Fácán)
Néha értelmesebb áron kapsz meg itt dolgokat mint odahaza (pl. ruházat, néhány elektronikai cucc, a kaja itt is ugyanaz a moslék, teszkógazdaságoslidlbenrohaszott)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14305) eziskamu válasza mongi (#14299) üzenetére


eziskamu
addikt

Az szép órajel :K

Akkor viszont utólag kellett szlovákot tanulni, nem volt nehéz? Vagy úgy vagy vele mint a kaliforniai tesó a Veréb is madár-ból?

[ Szerkesztve ]

(#14306) szumo válasza mongi (#14304) üzenetére


szumo
senior tag

Nem vagy egyedül, van pár ismerősöm ilyen helyzetben.
A múltkor voltam odahaza, és átszaladtam Bánrévénél, alig találtam meg, hogy merre kell menni, mert olyan gazos az egész átkelő, hogy csak pislogtam. Nem mentem messze, mert rögtön van egy kisbolt pár száz méter után, ami már gyerekkoromban is ott volt :P
Vettem 5 Steiger-t, szigorúan barna verziót, meg 5 Kelt-et 1kg knédlit, meg egy kisüveges kólát, mert volt vagy 36 fok és fizettem 2200HUF-ot. Teljesen vicc kategória.

Viszont elárulhatnád mi ez a 12%, mert ugye az alkoholtartalom, az hátul a címkén külön fel van tüntetve. Nem rossz a fácán sem, elég sokat megittunk abból is. A keltet az uticsomagolása miatt szerettük, a csattos üveg csodája. Selmecen többször volt, hogy kiituk a kocsmát. Zárórára nem volt egy csepp sör sem, és töményből is csak a női változatokból volt helyel közzel ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14307) xnace válasza mongi (#14300) üzenetére


xnace
őstag

Nem ingyen kaptam, csak regi, es maghalt az e5400.

Uj gepet venni meg nem nagyon lesz penzem mostanaban.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#14308) mongi válasza eziskamu (#14305) üzenetére


mongi
senior tag

Nem sokat tanultam, csak amennyit gép mellett felszedek.
De nincs is itt szükség a szlovák nyelvre, szín magyar részen vagyok (amúgy asszonnyal viszem a boltocskát, szóval ő fordít ha kell, eddig minden flottul ment így ).

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14309) mongi válasza xnace (#14307) üzenetére


mongi
senior tag

Ha csak a gép alap üzemeléséhez kell, dobj bele inkább egy E3400-at oszt jóvan, ha kell fel tudod cimbálni 3,5-4ghz-ig is ;) (quad 30K körül van, ez meg 9k-ért )
Olyan nagy hátralépés nem lenne húzva az e5700-hoz képest (max hogy 1M L2-es),viszont sokkal költséghatékonyabb. Nemrég cseréltem le erre a E8200-ra de alap műveletnél én nem érzem azt nagy kraftbeli különbséget, igaz nem NASA számításokat végzek vele.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14310) eziskamu válasza mongi (#14308) üzenetére


eziskamu
addikt

Na igen erre gondoltam a Veréb is madár példával. Az itthon maradt testvér jobban tudott angolul mint a kaliforniába szakadt, mert az utóbb állandóan magyarok közt élt és dolgozott.

(#14311) mongi válasza eziskamu (#14310) üzenetére


mongi
senior tag

google fordító az én barátom :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14312) eziskamu válasza mongi (#14311) üzenetére


eziskamu
addikt

Én pont a héten használtam egy lengyel ethernet túlfeszvédő csatalkozóinak beazonosítására :)

(#14313) mongi válasza szumo (#14306) üzenetére


mongi
senior tag

A dobozon lévő 10%,12%...stb a sör sűrűségét jelzi
ángliusul itt:[link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14314) xnace válasza mongi (#14309) üzenetére


xnace
őstag

Azt tudom, hogy újat nem érné meg venni. Ezért is kérdeztem, hogy nincs-e esetleg valakinek egy használt/bontott elfekvőben. Az e3400 szerintem kevés lenne, ugyanis néha azért szoktam játszani. Na azért nem Black Ops, vagy DiRT3:D Pláne, még ha húzni is akarnám, akkor nem biztos, hogy elég lenne a gyári/mostani hűtésem.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#14315) szumo válasza mongi (#14313) üzenetére


szumo
senior tag

Miket nem tanul itt az ember :R

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14316) mongi válasza xnace (#14314) üzenetére


mongi
senior tag

szerintem a quadokat még nem nagyon bontogatják (ha igen akkor majdnem bolti áron :Y ) akiknek van, de te tudod :D :R
Sok sikert a kutatáshoz :K ;)
ja hopp ide kukkants: [link]

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14317) eziskamu válasza xnace (#14314) üzenetére


eziskamu
addikt

Játékok alatt az órajel jobban számít a magszámnál, de persze vga (driver) és játékfüggő. Játékhoz szerintem is inkább a 3GHz+ órajel számít (legalább is Core2 alapoknál) mint a sok mag. Persze 2 magnál alább már nem szabad adni. Quadot tuningolni meg nehezebb, de persze ez is sokmindentől függhet. Én váltottam már E5200-ről q9300-ra (ugyanaz az órajel) és nem érződött annyira, mint ha feljebb nyomtam volna az 5200-es órajelét.

[ Szerkesztve ]

(#14318) TheReMiXeR válasza szumo (#14303) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Lökhetnél 1-2 "határmenti" bolt címet, valamit, ami hangtechnikával foglalkozik. Itthon nem platina és nem arany, hanem gyémánt árban mérnek cuccokat. Kössz!

(#14319) szumo válasza TheReMiXeR (#14318) üzenetére


szumo
senior tag

Az otthoni gépemen vannak elmentve a könyvjelzők.
De nem határ mentiek, hanem webshopok, de eddig mindegyikben olyan olcsó árak voltak, hogy még futár/posta kifizetésével is bőven megérte.
Példaképpen: Idehaza 8 spec pickup csavar 800HUF mi rendeltünk 10db ot, aminek darabja 0,1 euro. Tehát nem egész 300HUF a 10db. De egy csomó mindent rendeltünk, 4700 pár forintot fizettünk, és azt néztük, hogy idehaza 10-12 be is benne lett volna.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14320) maláj válasza Josi (#14295) üzenetére


maláj
őstag

nem kell - most rendeltünk vagy 10 db-ot ;]
az árával is tisztában vagyok :DDD
a móka az egészben, hogy 3 különböző fajta lett :))
projektortartó nélküli, projektortartóval egybekötött és még valami újabb fajta :D

van ezeknek valami gyermekbetegségük vagy tud valaki ilyesmi dologról ???
érdekel minden infó :P

(#14321) cbmfan válasza mongi (#14309) üzenetére


cbmfan
senior tag

E8200 processzorhoz nekem is volt szerencsém, 1066 MHz-es ramokkal akár 4 Ghz fölé is húzható. amit teszteltem, annak 4166 Mhz volt a vége.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14322) Intelligencs válasza mongi (#14293) üzenetére

No igen, csak úgy lehet zseniális informatikus, ha erőműve van otthon... Hígul a szakma. :D Unokatesómmal mi még 12 éves korunkban ZX81-en, C64-en, C16-on nyomtuk. Mondjuk én felhagytam a programozással, de érdekes módon unokatesóm ezeken a gépeken is meg tudta tanulni, amit meg kellett tanulni. Jelenleg beágyazott rendszereket programoz az autóiparban, nem kevés pénzért.

Egyébként elég szomorú, hogy egy ilyen - szerintem nem túl drága - gépet csak hitelből tud megvenni valaki. :(

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#14323) DeFranco válasza Intelligencs (#14322) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Soha nem tanultam volna meg úgy kezelni a DOS-t, a Nortont, és a Windowst, és soha nem tanultam volna meg úgy szerelni a gépet, ahogyan most tudom, ha nem lett volna:

- állandóan kevés a memória (EMS, XMS, himem.sys, választómenüs autoexec.bat)
- állandóan gyenge a proci
- állandóan kevés a tárhely
- és ha lett volna pénzem szerelőt hívni a megdöglesztett géphez.

[ Szerkesztve ]

(#14324) eziskamu válasza Intelligencs (#14322) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért a semmihez képest akkoriban azok is erőművek voltak :DDD Most meg egy beágyazott cuccnak van több memóriája, úgyhogy ami elfért 64 (harmincakárhány kiloByte memóval, az ma röhögve elfér egy beágyazott rendszer memóriájában)
A másik, hogy pl. említetted a zx81-et.
A benne levő z80-as architectúráját olcsó kínai mp3 lejátszók tömegében is használták (meg gondolom máshol is), tehát pl a z80 assembly ismereteket lehetett használni ott is. Igaz az mp3 dekódolásához volt bennük segédáramkör, de annak vezérlését, adatokkal ellátását, a kezelőfelület futtatását már a z80 csinálta.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14325) Intelligencs válasza eziskamu (#14324) üzenetére

A ZX81 kicsit korábban élte a fénykorát, mint hogy mi gyerekek voltunk, az már akkor is lefutóban volt. Inkább azért említettem meg, mert 1k memóriája volt, aki arra tudott programot írni, az ma is bármire ír. Nekem nem is volt ilyen gépem, de unokatesómnak igen, és emlékszem, hogy írt rá valami játékot, ami nagy bravúr volt 1k-n, azaz 1024 byte-on. ;)

Ahogy DeFranco kolléga írja, az állandó küzdelem megtanította az akkori programozókat arra, hogy takarékoskodjanak az erőforrásokkal, mivel mindig mindenből kevés volt. Tudom, hogy most már teljesen más szemlélet van, és nincs idő optimalizálgatni, meg nem egy ember ír egy játékot, hanem több száz. Viszont ezért van az, hogy aki akkor mondjuk megírt assemblyben és C-ben Amigára egy Plus4 emulátort, az ma olyan speciális területeken tud programozni, amire a szakmányban képzett "egerészek" nem képesek.

The Amiga, Born a Champion

(#14326) philoxenia válasza Intelligencs (#14325) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a "mi"-t szűkítsd kicsit, már felnőtt voltam gyakorlatilag akkoriban, van aki meg szinte "öreg" itt a Fórumon jelenlévők közül is.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14327) Intelligencs válasza philoxenia (#14326) üzenetére

Ha együtt olvasod az előző hozzászólásommal, akkor rájössz, hogy a "mi" jelen esetben az engem és az unokatestvéremet jelenti. 1973-as évjárat. :) Elnézést, ha félreérthető voltam.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#14328) eziskamu válasza Intelligencs (#14325) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem még olyan se jutott, úgyhogy én azt akartam mondani, hogy mindegy milyen volt csak gép legyen. Az megint más, hogy a mázlisabbak már akkoriban is tudtak válogatni és váltani. Nekem 97-ben lett meg az első gépem egy 486slc/HGA/40megás MFM winyós PC képében valami 25 ezer forintért. Win3.1-et már elbírt :DDD, de mondjuk volt egy kicsivel utánna egy félév vinyó nélkül, és akkor a DOS-t floppy-ról toltam mint ahogy még számtechórán tanultuk 90 környékén :)

(#14329) philoxenia válasza Intelligencs (#14327) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..én se voltam eléggé figyelmes.... :)
Anno a hőskorról lemaradtam, különböző okok, de főleg érzésem szerint a gép hiánya miatt, /másra kellett a pénz.../, így programozni ma sem tudok picit sem, az autoexec.bat-os stb. amúgy is hiányos ismereteim meg ma már semmire nem jók.... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14330) lalimano válasza philoxenia (#14326) üzenetére


lalimano
tag

Nekem meg még szüleim se ismerték egymást, nemhogy tervben lettem volna (93-as évjárat :) )

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#14331) philoxenia válasza lalimano (#14330) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor nálad vannak öregebb még működő PC-k..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14332) lalimano válasza philoxenia (#14331) üzenetére


lalimano
tag

sőt, még nekem is van egy 50MHz 486-os konfigom, csak letört a proci egyiok lába :(

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#14333) Ygg válasza philoxenia (#14331) üzenetére


Ygg
senior tag

Bőven!

(#14334) cbmfan


cbmfan
senior tag

93? gyerek vagy még :D

nyolcvanas évek, C64 életem első számítógépe. Wizard of Wor órán programozás helyett, ha a tanár észrevette, kizavart óráról :D joy persze nuku, azt hazulról csempésztük be. le is nyúlta a Competition Promat az egyik köcsög tanár...

régi szép idők...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14335) biker válasza cbmfan (#14334) üzenetére


biker
nagyúr

Competition pro? looser :)
quickshot II auto fire és turbo fire üzemmódban :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14336) cbmfan válasza biker (#14335) üzenetére


cbmfan
senior tag

QuickShot JetFighter állítható sebességű autofire mókával. nyertem? :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14337) mongi válasza cbmfan (#14334) üzenetére


mongi
senior tag


A jó öreg qickshot törö C= 64-en kezdtem én is,
makd jött a nagyvas: Amiga 500 V1.2-es, 521kb-os kikapcsolható (!) bővítővel felnyomva 1mb-ra a memóját.
Ezt cseréltem egy A1200-ra, majd meglett ezután az első PC:386-os (fél óráig, míg beértem vele az első boltba a Blahánál) 486-os gép AMD 5x86-os procival (75mhz@100mhz :DDD ),16mb ram, DOS3.11, 170mb HDD már akkor WD.
A pc korszakomat én is a tudatlanoknál szokásos config.sys és autoexec.bat törléssel kezdtem a norton commanderrel (ehhh mijjez? nekelleznekem, del , ehh ménemindú1ezasz@r :DD )
Ja én a Star Wars és a sárkány évában...izé évében születtem ('76)

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14338) maláj válasza mongi (#14337) üzenetére


maláj
őstag

ezt a motyót hányszor de hányszor forrasztgattuk újra tejóisten :DDD

(#14339) mongi


mongi
senior tag

LOAD "WIZARDOFWAR" ,8 ,1
LOADING
READY
RUN

:C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14340) mongi válasza maláj (#14338) üzenetére


mongi
senior tag

megboldogult nagyapám volt a mikrokapcsoló rugócserés a családban, ő mindig a night mission pinballt meg a rupertet játszotta :K
nosztalgia pinball itt:[link]

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14341) mongi


mongi
senior tag

aki nem tudja mi az a wizard of war (mivel még nem is élt :D), próbálja meg ezt: [link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14342) DeltaPower válasza maláj (#14338) üzenetére


DeltaPower
őstag

nekünk mindegyikben eltört az a csillag alakú érintkező ezért az ágait laposelem-érintkezőkre cseréltük :D

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14343) #21346560 válasza DeltaPower (#14342) üzenetére


#21346560
törölt tag

jah, és egy csavar volt belehajtva a műanyagba, ahhoz volt kötve a "dróóót" + a laposelem érintkezőkhöz :D

(#14344) MR_Joe válasza maláj (#14338) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

jajaja :K aztán házibarkács megoldásban beleépítettünk pár végálláskapcsolót. Keményebben járt de nem ment tönkre :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14345) MR_Joe válasza localhost (#14301) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Szerintem van annyi emléked kóficéktól, hogy életed végéig kitart :D

Meló meg majdcsak lesz. Drukkolok :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14346) Ygg válasza mongi (#14341) üzenetére


Ygg
senior tag

Ááááááááá, mennyit játszottam ezekkel.
Köszönöm!

(#14347) Djuree válasza mongi (#14337) üzenetére


Djuree
félisten

ú ilyen nekem is volt. fifa94-et qrva jól lehetett vele nyomni :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#14348) szumo válasza DeltaPower (#14342) üzenetére


szumo
senior tag

Ammatőr :P

Apa gyártott fémből olyan csillagokat a mieinkbe, miután a 3 pár tört össze és nem volt hajlandó többet venni. A műszerészektől, meg állandó kunyizás volt, hogy adjanak pár megfelelő méretű mikrokapcsolót. Emlékszem, hogy valahogy sikerült berendelni a présgépek mikrokapcsolóival vagy 50 olyat, ami joysticba is jó volt, és mikor rákérdeztek, minek azok a picik, akkor az volt a válasz, hogy a présgép elektromos szekrényének ajtajára, hogy menet közben ne lehessen kinyitni.
Amúgy én Videoton TV Computerrel kezdtem, és kapásból fel volt 64k ról 128k ra bővítve.
Annak a shift és ctrl gombjai az állandó flipperezés miatt voltak folyamatos javítás alatt.
Utána én P3 ig kihagytam mindent, legalábbis saját tulajdonban nem volt :P
Az olivettikre ki emlékszik? Azokon tanultam plc programozást, meg lopkodtuk össze a memóriákat, hogy a "flopin" bevitt F28 retaliator elinduljon fél mega rammal :P

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14349) ollie válasza mongi (#14339) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

WIZARD OF WOR

***

(#14350) cbmfan válasza ollie (#14349) üzenetére


cbmfan
senior tag

én jól írtam :P

előszedem hétvégén C64eim, úgyis jön öcsém gyerekekkel. rendezünk háziversenyt, ki hányszor nyírja ki a másikat :D

sztori nuku, totál pangás. viszont eladtuk az első 3 terás WD winyót egy vérpistikének. remélem, hogy nem XP van gépén...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.