Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) diegho


diegho
nagyúr

Engem is érdekelne a 8 napos elállás, ha pl veszek egy vga-t egy webshopban, kipróbálom, de mondjuk nem tetszik a hangja/színe/a 345. kondi 1 mikronnal jobbra áll, mint szerintem kellene, akkor azt kötelesek kicserélni másikra, vagy az árát is visszakérhetem?

(#13702) bullseye válasza diegho (#13701) üzenetére


bullseye
addikt

cserélni szerintem nem köteles, de az árát visszakérheted.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13703) Realradical válasza diegho (#13701) üzenetére


Realradical
őstag

Internetes vásárlásnál, ha jól tudom él a jog. Személyes vásárláshoz nem.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13704) diegho válasza Realradical (#13703) üzenetére


diegho
nagyúr

Oké rá is kérdeztem ott ahol vettem email-ben. Alaplapról lenne szó, valahogy nem jött be ez az MSI lap sajnos.

(#13705) VaniliásRönk válasza diegho (#13694) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Vista 64 bit problemat nagyon egyszeru megoldani, tolsz ra 32 biteset ugyanazzal a kulccsal, legrosszabb esetben aktivalnod kell, a licence nem koti ki, hogy 32 vagy 64 bites.

A szamtekboltnak meg nem nagyon tudsz artani, legfeljebb magadnak (hacsak nem szoci a melyen tisztelt polgarmester ur :D), ha jol gondolom te is onkormanyzati alkalmazott vagy. Azt hiszem eleg nyilvanvalo, hogy miert es hogyan kapjak az onkormanyzati megrendeleseket.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13706) diegho válasza VaniliásRönk (#13705) üzenetére


diegho
nagyúr

32bit Vistához sincs driver hozzá, ezzel kezdtem volna, ha lehetne. A ki kinek tud ártani témát másképp látom, ő semmivel nem tud ártani nekem. Egyelőre kíváncsi vagyok mi lesz a válasz arra, hogy mi volt ezzel a géppel az elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#13707) nyunyu válasza diegho (#13706) üzenetére


nyunyu
félisten

32 bites Vistara nem lehet felpakolni az XPs drivereket?

Legalabbis anyam 32bites Win7-et az XP telepitoCDjen levo nyomtatodriverrel eroszakoltam meg, mivel a HP keptelen volt Vista drivert irni a 2000C-hez.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13708) diegho válasza nyunyu (#13707) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem igazán akarok én ezzel szívni, plusz főnököm azt mondta, hogy kérdezzek rá nyugodtan náluk, hogy mi volt a tervük ezzel, és mivel a géppark kb 30%-át láttam eddig valósan belülről, ki tudja mennyi ilyen van még. Van még kb 10-15 XP licenszünk, amik bontatlanok, azokból egyet rá tudok tolni, ha más nincs.

(#13709) VaniliásRönk válasza diegho (#13706) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Milyen otvar oskovulet chipsetet pakoltak arra az alaplapra ANUS-ek?

Lehet, hogy te egy masik Magyarosszagon elsz, de nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen nyikhaj polgarmesterecskek eleg kreativak tudnak lenni, ha kozpenzek ellopasarol vagy pitianer megtorlasrol van szo. No offence.

Szerk.: XP-s VIA drivereket felpakolni Vistara valoban nem erdemes, probalkoztam mar vele, sok jo nem szarmazott belole.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13710) diegho válasza VaniliásRönk (#13709) üzenetére


diegho
nagyúr

Valami VIA szemét van rajta, gondolom ez volt a legolcsóbb, azért lett ez, mert így többet lehet nyerni rajta. Közpénzek ellopása megy mindenhol, de megtorlás, ugyan.

(#13711) GrandeP válasza diegho (#13710) üzenetére


GrandeP
őstag

Ne mondmár, h se vistás, se win7-es driver nincs hozzá?!

Ezt nem tudom elképzelni... láttam már pár szutyok alaplapot, de valamelyik biztos h volt..

Még egy első szériás, dell, satas , 478-as, de pcie alaplapos csodához is...

Látom h a honlapon, nincs, de egy drivers dvd, biztos h találnék hozzá dolgokat, vagy épp a win7 tartalmazzs is alapból az összes szükséges drivert

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13712) diegho válasza GrandeP (#13711) üzenetére


diegho
nagyúr

Vista nem talál hozzá semmi neten, WIn7 26k lenne ugyebár, XP van ingyen a szekrényben. Itt nem az a baj, hogy nem lehetne megoldani a működését, hanem az, hogy úgy adta el a bolt, hogy se a hang, se a vga driver nem volt feltelepítve rá, mert nem volt hozzá driver. Így eladni egy gépet kb olyan, mint ülések nélkül eladni egy új autót. Használható lesz, de brutál kényelmetlen.

(#13713) Gyuri27 válasza diegho (#13712) üzenetére


Gyuri27
félisten

Win7 alatt szerintem müködne driverek nélkül is (alap ms driverekkel).

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13714) Lenry válasza Gyuri27 (#13713) üzenetére


Lenry
félisten

a Win7 egy nyamvadt minden alaplapon rajtalévő Realtek HD Audio hangkártyát sem képes megszólaltatni önmagától, épp két napja találkoztam egy géppel, aminek ez volt a nyűgje.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13715) GrandeP válasza diegho (#13712) üzenetére


GrandeP
őstag

ja hogy jah, h ennyire nem volt még wdm driver sem?! :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13716) azbest


azbest
félisten

Nem akarok nagyon belefolyni, de device id alapján megtudva, hogy milyen komponensekből van biztosan lehet találni hozzá drivert. Az egy dolog hogy a régi lapokhoz nem frissítik az alaplapgyártó oldalán a driverek linkjeit, de attól a chipsetek gyártóinak oldalán ott van az aktuális verzió. Ha beírtad volna pontosan milyen alaplapról van szó, akkor már valaki linket is adott volna hozzá.

(#13717) Mania válasza azbest (#13716) üzenetére


Mania
senior tag

(#13718) azbest válasza Mania (#13717) üzenetére


azbest
félisten

sorry, valóban írta.

A realtek hang: [link] (realtek letöltő oldalról)
Via driver letöltő oldal: [link]
Innen kikeresve:
Via Chipset driver (Win Nt - Vista 64bit): [link]
Via vn890 gpu már bajosabb (xp 64bit [link]) vagy vista 64 de lehet nem hozzá való [link]

Ami nincs esetleg, azt a win2003 x64 gyártói oldalon érdemes keresni [link]

De szerintem a Vista fel kellene, hogy ismerje... legfeljebb a hálózatot sem ismerte fel alapból ezért a windows updatet nem érte el.

(#13719) LordX válasza diegho (#13694) üzenetére


LordX
veterán

1. Alaplap speckói -> VIA P4M890 chipset
2. "No sebaj menjünk a VIA honlapjára, de ott sincs driver 64bites Vistára" - De van: Via driver download -> "OS supported: (..) Windows Vista 64-Bit (..) VIA Hyperion Pro drivers are suitable for ANY VIA chipset".
3. Profit.

Persze a címzetes bolt ettől még megérdemelne egy fejbeverést egy jó nyálkás hallal..

(#13720) diegho válasza LordX (#13719) üzenetére


diegho
nagyúr

Version 5.24A of the Hyperion Pro drivers includes the following components: INF V3.10A, AGP V4.60A, V-RAID V5.80F and RAID Tools v5.85, VIA IDE Falcon Storage Device driver v2.80A.
VIA Hyperion Pro drivers are suitable for ANY VIA chipset - but they are particularly recommended for KT4## series, P4X4## series and newer, for example:
K7 chipsets: KT400, KT400A, KT600, KT880, KM400, KN400
K8 chipsets: K8T800, K8T800Pro, K8M800, K8M890, K8N800, K8N890, K8T890, K8T890Pro, K8T900
P4 chipsets: P4X400, P4X400A, PT800, PT880, PM800, PN800, PM880, PN880, PT880Pro, PT894, P4M800/Pro/CE, P4M900, PT890
C Series Chipsets: CN700, CN400, CLE266, CX700,CX700M, CX700M2, CN800, CN896
V Series Chipsets: VN800, VN896, VX700, VX800, VX800UT, VX820, VX820UT, VX855

Ebben emeld ki nekem a P4M890-et. Előre is köszi.

(#13721) LordX válasza diegho (#13720) üzenetére


LordX
veterán

Version 5.24A of the Hyperion Pro drivers includes the following components: INF V3.10A, AGP V4.60A, V-RAID V5.80F and RAID Tools v5.85, VIA IDE Falcon Storage Device driver v2.80A.
VIA Hyperion Pro drivers are suitable for ANY VIA chipset - but they are particularly recommended for KT4## series, P4X4## series and newer, for example:
K7 chipsets: KT400, KT400A, KT600, KT880, KM400, KN400
K8 chipsets: K8T800, K8T800Pro, K8M800, K8M890, K8N800, K8N890, K8T890, K8T890Pro, K8T900
P4 chipsets: P4X400, P4X400A, PT800, PT880, PM800, PN800, PM880, PN880, PT880Pro, PT894, P4M800/Pro/CE, P4M900, PT890
C Series Chipsets: CN700, CN400, CLE266, CX700,CX700M, CX700M2, CN800, CN896
V Series Chipsets: VN800, VN896, VX700, VX800, VX800UT, VX820, VX820UT, VX855

Nincs mit.

(#13722) diegho válasza LordX (#13721) üzenetére


diegho
nagyúr

Hihetetlen, hogy nem fogod fel az egészet. Szerinted mitől lesz VGA driver? A PATA/SATA drivertől, vagy a Chipset INF drivertől? Mert elárulom egyiktől sem lesz VGA driver telepítve, mivel a 4in1 soha nem is tartalmazott VGA drivert, de a kedvedért feltettem totál feleslegesen ugyanis a chipsetet a Vista is felismerte.

Nincs hozzá VGA driver, mit kell ezen ennyit rágódni. Minden önjelölt szaki nekem akarja megmagyarázni, hogy így, meg úgy megy? Senki nem kérte, hogy próbáljátok megmagyarázni a valóság ellenkezőjét. Egyszerűen nincs hozzá. Pont. Fogadjátok el, ráadásul az egész nem is a driverről szólt, hanem a csodás üzletről ami így eladta.

(#13723) Realradical válasza diegho (#13722) üzenetére


Realradical
őstag

Kicsit arrogánsan állsz azokhoz akik segíteni akarnak neked. :U
Ráadásul igazad sincs, de ez már magánvéleményem. -egy önjelölt szaki-

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13724) diegho válasza Realradical (#13723) üzenetére


diegho
nagyúr

Tudod az a baj, hogy kérés nélkül akartok "segíteni" holott senki nem kért rá benneteket, hiszen a probléma abszolút nem ott van, ahol ti keresitek. Nincs igazam? Miben is?

(#13725) Realradical válasza diegho (#13724) üzenetére


Realradical
őstag

Minek kérdezed, ha úgysem érdekel a válasz? Látod én nem is akarok segíteni, ez remélem jóval elfogadhatóbb viselkedési forma számodra.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13726) thesound


thesound
őstag

hülye vevős sztorit igénylek

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#13727) diegho válasza Realradical (#13725) üzenetére


diegho
nagyúr

Az a baj nem is tudsz, tipikusan a magas ló esete... ha azzal akarnál segíteni, hogy egy XP 64bit driverét tegyem fel, azzal szintén nem megy, mert összehal tőle a Vista, folyamatosan hibákat dobál minden indulásnál.

(#13728) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Vevős sztorit akarunk!!!

Nem ilyen "vihart a biliben"...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#13729) stol


stol
addikt

User nézi a gép paramétereit, majd kérdez...

-Eelnézést! Az AMD X2 250 BOX az a hangfalat jelöli?
-Őőőő NEM! :W

(#13730) engusz


engusz
veterán

Aranyos nénike járkál be hozzánk színházjegyet árulni. Mivel finoman jeleztük neki, hogy mi még nem vagyunk az a korosztály, aki a színházat részesíti előnyben, ezért teljesen eseti, hogy mikor választjuk a kikapcsolódásnak ezt a formáját. Harmadjára sikerült megértenie, ezért most már a bérletek és jegyek eladásával nem zaklat minket, de minden mással igen. Legutóbb azon rugózott, hogy azért rossz az időjárás, mert a japánoknál nem természeti katasztrófa történt, hanem a föld alatt atombombákat robbantottak. :D

És ez még csak a kezdet, van itt minden: parfümös, kacatokat áruló, kéregető. Legközelebb ha bejön egy ilyen, akkor visszakérdezünk, hogy őt esetleg nem érdekli akciós ventilátor szűkítő 120-ról 80 mm-re? :N

Biztos vagyok, hogy pislognának rá. De hát... mit vár? Végül is egy számítástechnikai kereskedésbe jött be. Nagy betűkkel van kiírva.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13731) philoxenia válasza diegho (#13727) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerinted miért volt XP a gépeken anno... valakinek már volt ilyen problémája.....Alaplapcsere?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13732) sutykuru válasza diegho (#13694) üzenetére


sutykuru
tag

Simán meg lehet őket úgy szopatni, hogy még jövőre is veszteségesek lesznek. :D

(#13733) tserrof77


tserrof77
senior tag

Látom, picit félreszaladt a topik, így visszaterelném a helyes mederbe. Utóbbi időben előkerült pár vérpistike típusú vevő, sajnos:

1, Kissrác meg haverja bejön (utóbbit régebbről már ismerem, ért a dolgokhoz, ez a későbbiekben számítani fog).
- Hali! 478-as alaplapot keresünk, 3gigás pénégyhez.
Procit mutatja, 800FSB-s, prescott cucc.
- Asus P4P 800 E-Deluxe lapon van kivételesen, 7500Ft.
- Áááá, az soook.
- Ja, van új, Asrock P4i65GV 17.900Ft. ;]
- :Y :W ...megnézzük máshol...

kb 1 óra mulva jöttek vissza.
- Elvinnénk, de ki tudjuk próbálni?
Összerakom, hűtő rá, ram be, VGA, egy CD rádug, MEMtestet hagytam kicsit rajta. Közbe leszedtem nekik XP-hez a drivereket meg kiírtam cdre. Fizettek, távoztak. Kaptak nyugtát, 1 hónap garanciát.

Másnap jönnek.
- Hali! Nem indul a lap!
Kiveszi a nejlontacskóból. Tegnap ASUS-os antiszatban vitték el :U Nézegetem. Déli híd közepén iszonyat égésnyom. :Y :Y

- A termék fizikai sérült, így nem tudom kicserélni!
- De tegnap vettük, 1 hónap garanciát adtál rá.
- Igen, de nem erre, hogy szénné égetitek.
- De mi nem csináltunk semmit... (Itt láttam, hogy közel áll a srác a bőgéshez.)
- Pedig de. Ekkor vettem észre, hogy a laphoz járó IEEE1394 kivezetést az USB kivezetésre dugták. Tény, nem tudom, ténylegesen ez nyírta-e ki a lapot. DE! Amikor elvitték, működött. A lengőalj ugyan nem volt rajta, de ez innentől indifferens volt már számomra. Ennek a kábelnek a rossz helyre kötésével csináltatok zárlatot. Mutatom nekik a rossz helyen fityegő kivezetést.
- Akkor adsz másik lapot?
- Bocs?!?! :Y
- Ehelyett?
- Persze, reggel vettem ki egy P4P800SE lapot, ez 6000Ft lesz.
- Akkor visszaadsz 1500-öt?
- Mert? Csak nem arra akarsz kilyukadni, hogy az Általatok tönkretett lapot ÉN bukom be? Orra alá dugtam egy garancialapot, amin ugye ez ki van részletezve, hogy fizikai sérülés esetén nyista garancia.
- De ezt is alig tudtam kifizetni...
- Sry, egyéni szocproblem. Amikor elvittétek, ki is próbáltuk. A garancia ARRA vonatkozott volna, hogy esetleg windows alatt adódnak gondok vele. Nem erre, hogy tönkreteszitek. Sajnálom.
(Bőgéshatáron) - Akkor... nem adsz másikat.
- De. 6000Ft lesz.
- De tegnapvettü... - itt már tényleg kiakadtam, pedig nehezen jövök ki a sodromból. Nem akarom szaporítani a szót, de világosan és erőteljesen értésére adtam, hogy ezt bebukta. Sajnáltam szegényt, mert lehet, hogy 2 havi zsebpénzét bukta be, de más hülyeségét miatt NEM károlom el...

2. Srác be, köszön.
- Halo, Eszlonkettesprocitkérek.
- :Y (beszéjnikicitenglis?) 250es-van, 13.900Ft, dobozos.
- Hűtő van hozzá?
- Persze, 250literes, duplafakkos önleolvasztós mélyhűtővel, fordítható ajtónyitással. Igen, azért dobozos.
- Számlanélküláfanélkülnemlehetne?
- Nem, pénzügyi bizonylat készül róla mindenképp. Számla, vagy nyugta a garanciajegy mellé.
- Jó, akkor kérek számlát!
Számla megír, természetesen a saját nevére (ez később derült ki), garijegy mellé.
- Beépítés fog menni?
- Persze, csináltam már ilyet.
...
kb 2 óra múlva telefon cseng. Felveszem, és az előbbi srác ordítva hív, hogy fagy a gépe, meg valami büdös szag jön belőle. Visszahozattam vele. Lényeg, hogy a drága, hozzáértő úgy építette be a cuccot, hogy a procihűtőről nem vette le a műanyag takarót, ami a kencét takarja az alján, és a proci picit megolvasztotta neki. :U Bár azt se értem, hogy sikerült neki így ráfeszegetni a keretbe, de sikerült neki. Gratuláltam neki, vetettem vele egy utángyártott AM-es hűtőt, mert a bordák közé olvadt műanyaggal nem akartam szórakozni. Duzzogva kifizette a 2200Ft-ot (munkadíjat nem számoltam neki) majd távozott. Emberi hülyeség határtalan. Meg az univerzum. De az utóbbi nem biztos...

3, Harminc felé járó srác be.
- Hali! 478as procit keresek, ASUS P4P800 alaplapba. Égettdélihidasba? ;]
- Van bontott 3GHz-es p4-em, hűtő nélkül 7000Ft-ért.
- Kettőnégyespénégyetbeszámolod?
- Csak ha Northwood, +5k akkor.
Üzlet létrejött, srác el. Másnap vissza.
- Nem jó a proci, nem indul el a gép vele.
- :Y Tuti jó volt, Dell optiplex-ből lettek kioperálva, több darab is. Hát, milyen lapba is vitted?
- Asus P4P800-ba. Ebbe simán kéne mennie, elvégre preszkott redi a lap.
- Igaz. Akkor nem értem, miért nem megy benne. Lapot nem hoztad el?
- Nem, csak a procit. - itt már ott voltam, hogy visszadom a pénbzt, meg ilyenek, amikor egy isteni szikra jött az agyamra, hogy én akkor is megmutatom, hogy ez működik, volt kéznél egy Asrock p4i65 lap. Aztán jött a feketeleves. Kiveszem a procit a dobozából (amibe gyárilag is csomagolják) és, először fejre fordítottam, amolyan rutinból, megnézni a lábait. Na, itt jöttek a gondnok! Egy sarkán két lábacska el volt hajolva! Ergo mókuska belefeszegette fordítva a procit! Innentől nem volt neki visszaút. Természetesen a legnagyobb óvatosság mellett történt visszahajlítási kísérlet kudarcba fulladt, mind a kettő letört... Ez a srác kicsit könnyebben lenyelte, hogy ezt bebukta, így 2000Ft-ért visszavette a 2.4-esét. Nekem meg lett egy lábtörött pénégyem... Más tészta, hogy utána a procit 2db tűzőgépkapocsból mókolt lábacskával kipótolva beépítve eladtam egy ismerősnek, azóta is azzal dolgoznak. Ergo túlélte a proci az amputálást és a fordítva beépítést.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13734) ^Clown válasza engusz (#13730) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Anno édeaspám egy papír-írószer kiskerben dolgozott, oda is jártak be rendszeresen az árusok, a színházjegytől kezdve a láncfűrészen át mindent árultak (Bp. V. ker.) :) Egyszer-egyszer ki lehetett tőlük fogni jó cuccokat, egy romántól vett egy nagyon f@sza bicskát fillérekért :)

(#13735) szumo


szumo
senior tag

Hétvége: Szülém hazarendelt, mivel nem megy a számítógép, és hát az öreg hiba. Péntek délután bepakoltam kocsiba, fater gépét ismerve, egy komplett gépet, mert hát a tünetek, hogy nincs kép, igazából bármi lehetett. Na itt rontottam el a dolgot!
Hazaértem, emberi időben, gép szétszed, félkiló kosz kitakarít, mivel a fa/szén tüzelésű kályha, meg hogy fater a gépnél bagózik, meglátszik. Ebédlőasztal tesztpadnak kinevez, mindent végignéztem, minden működik. itt jött a WAF effektus. Monitort nézem, átalakító lehúz írja, hogy no signal. De indításkor nem kapcsol. Jó öreg LG 701B megadta magát mint egy 7 év használat után. Felteszem szüleimnek a kérdést, mi legyen. Jöjjek fel a nagyfaluba, és megoldjuk a monitort úgy, hogy egy futárral pedig hazaküldöm, de az leghamarabb keddre lesz otthon. Anyukám mondta, hogy ők nem értenek a géphez, az lenne a legjobb, ha a gép mire vissza indulok menne. Szombat: számba vettem, hogy hol lehet monitort kapni a négybetűs kohász városban, és reggel nekiindultam. Anya persze sürgetett, hogy 8 kor keljünk útra, hiába mondogattam neki, hogy 9 előtt senki nem fog kinyitni.
1. hely 9:01 perc
-Általános kérdés: Üdv! Milyen monitor van raktárkészleten?
-Kérdés vissza: Jó reggelt! Használt vagy új?
-Én újra gondoltam.
-Samsung E2220. (Annak ismerem a specifikációját, szerintem jó, de nem az én pénztárcám dönt)
-Mennyibe kerül?
-XY HUF (A négybetűs kohász városhoz mérten elfogadható, a másik helyen aminek az árlistáját megnéztem, 10e-el drágább, oda be se megyek)
-szétnézek máshol is, meg bevásárolunk, ha semmit nem találok, visszajövök érte.
2. hely tacskó
Itt 3 perc alatt végignéztem azt a négy monitort, amiből az egyikből volt 2db dobozos, ami nekem nem jött be a műszaki paraméterei alapján, és az ára is sok volt.
3. hely spér
Itt nem volt semmilyen monitor, de anya vett sajtot az ebédhez :D
4. hely Nevenincs bót
-Általános kérdés: Üdv! Milyen monitor van raktárkészleten?
-Válasz: Jelenleg semmilyen. (HEH? :Y :Y :Y ) De szerdára tud..
-Kösz tárgytalan akkor. (Ember szerdáig a világot megváltom 2x :W )
-Viszlát! (még valami tanácsot akart adni, de addigra csukódott az ajtó mögöttem. Anyukám itt kezdte el mondogatni, hogy nem érdemes velem vásárolni elindulni ;] )
5.hely Eurocsíny
-Segíthetek valamiben? (Első hely, ahol megelőzték a kérdésem)
-Általános kérdés: Üdv! Milyen monitor van raktárkészleten?
-Válasz: Üdv! Az ok ott fent a polcon. (és mutat egy messzebb lévő polcon 6-8 monitor felé)
Gyorsan elmondom mit várok el egy monitortól, és mennyi a keret rá. Mivel nem voltak adattáblák, megnétzék a monitorokat a neten, melyiknek mi a specifikációja, hát egy 5 kiesett a felbontás miatt, kettő az ára miatt esett ki, a maradék 1 pedig egy Fujicu volt, amit nem akartam valamiért a tulajdonunkban látni. Így hát elköszöntem, és elindultam vissza az 1 hely felé.
1. hely
Formaságok után csináltunk egy gyors pixel tesztet, megírtuk a számlát, nyeltem egy nagyot és fizettünk.

Mi ebből a tanúság? Még így, hogy felkészültem, sem voltam elég felkészült. De szüleim örülnek a monitornak, igaz édesanyámat kiakasztottam azzal, hogy nekem semmi se elég jó :P

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13736) GrandeP válasza szumo (#13735) üzenetére


GrandeP
őstag

Ha alig használják, és egyébként sem értenek hozzá, túlzottan... akkor egy mezei működő crt is elég lett volna...

Én faterom is csak poreszt keresi meg (kb heti 1 alkalommal 1 óra erejéig), egy 5 év körüli Prestigio tft monitoron-... :DDD
Elötte meg 15 ös lg crt volt, isten tudja mennyi ideig...

Ha nem használják ki, akkor teljesen mindegy h milyen.... sztem.

Ha már lg... más is kifogja a selejteseket vagy ez a megtiszteltetés nekünk jut, a garanciáztatásról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13737) lorcsi válasza tserrof77 (#13733) üzenetére


lorcsi
veterán

te jó ég.. :Y :W

(#13738) #19617792 válasza tserrof77 (#13733) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát ez pukkant egy szépet. :DDD

(#13739) Nordic válasza GrandeP (#13736) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"Én faterom is csak poreszt keresi meg (kb heti 1 alkalommal 1 óra erejéig), egy 5 év körüli Prestigio tft monitoron-... :DDD" - csak nehogy szóljál neki, hogy egy 50cm-es plazmán mennyivel jobb az élmény:DDD.

tserrof77: Rossz ránézni arra a képre... :(((

[ Szerkesztve ]

(#13740) LamerGyuri válasza GrandeP (#13736) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Én a szüleimnek stabilabb gépet raktam össze, mint magamnak. Valahogy sosem jutott eszembe, hogy rajtuk spóroljak...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#13741) GrandeP válasza LamerGyuri (#13740) üzenetére


GrandeP
őstag

Ez nem a spórolásról szól....

A ferrari is egy autó, még sem azzal jársz a sarki teszkóba......

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#13742) DeltaPower válasza LamerGyuri (#13740) üzenetére


DeltaPower
őstag

Szülőknek alap, hogy stabilabb gépet raksz össze. Nem is igazán a spórolás miatt, hanem mert ők nem fognak bios-t túrni vagy órajellel, időzítéssel, feszekkel variálni ha valami fagy, újraindul stb.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#13743) mephi666


mephi666
nagyúr

nem számtekboltos sztori, de ott is megeshet...

fél órája jött be 2 ürge és engem találtak most meg: 130mm körüli külső átmérővel és 80körüli belsővel vinnének csövet... gyorsan nézem a készletet (nagyon ritkán tartunk ekkora csövet és ilyen vastagsággal meg kb. soha) és persze, hogy nincs...
-dehát ők érdeklődtek és kolléganő azt mondta, hogy van...
hívom egyik kolléganőt, ő is néz nagy szemekkel... kitaláltuk, hogy elképzelhető, hogy azzal a kolléganővel beszéltek, aki épp kint van a városban... persze megjegyeztük, hogy ilyen méretben NEM szoktunk csövet tartani... nem-e máshol érdeklődtek? (szomszéd utcában levő cégnél mondjuk)
fickók: -NEM? meg hát a kolléganő megnézte, raktárosokkal lemérette, hívta őket, hogy VAN ilyen csövünk :U

mentünk raktárosokhoz, ők is néztek... a fickók meg erősködtek, hogy itt érdeklődtek, meg kb. miért akarjuk őket szívatni? mondták is a cégünk nevét, hogy itt kérdezték...

ide-oda tologattunk: mi tagadtuk, ők erősködtek... mondták, hogy a kolléganő direkt lemérette és mondta, hogy akár le is vágunk belőle 1m-es darabot... erre megjegyeztem ezt is, hogy lánggal SOHA nem szoktunk csövet vágni és valószínűleg kolléganő sem ígérhetett ilyet (aki nem volt épp bent)

kitaláltuk, hogy "nézzük már meg a telefonjukban a számot, hogy kit hívtak" -> persze azonnal kiderült, hogy a szomszéd utcában levő céget :O

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13744) szumo válasza GrandeP (#13736) üzenetére


szumo
senior tag

Fater Lineage II freya -val, CoD 4 -el és hasonlóakkal játszik (58 éves édesapám).
Anya csak netes játékokkal játszik, böngészik. A gép napi 8-10 órát megy. Nézz pár képet, hogy milyen a lineage2, és meglátod mihez kellett a monitor.

Szóval itt a nem használják ki, elég felejtős. Ami meg az LG-t illeti, szerintem az a 7 év az becsületére válik.
Amúgy szülők gépe valóban stabilabb mint az enyém. Meg megpróbáltam hülye biztosra csinálni, na nem szüleim miatt, hanem mert tesóm is leül a gép elé, amikor kimennek szüleinkhez, és ő nyomkod mindent össze vissza, meg telepítget.

(#13733) tserrof77: tetszik az a fehér, betét azzal a púposodással :C
A vérpistikék már csak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13745) Mercutio_ válasza szumo (#13744) üzenetére


Mercutio_
félisten

A bolondbiztost hogy oldottad meg?
Notiszám csökkenés miatt közös használatúvá vált az asztali gép, és tartok tőle, hogy itt is lesz telepítés orrba-farszájba :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13746) philoxenia válasza Mercutio_ (#13745) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

FPS oprendszert tett föl.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13747) #19617792 válasza Mercutio_ (#13745) üzenetére


#19617792
törölt tag

Embedded Linux. :DDD

(#13748) szumo válasza #19617792 (#13747) üzenetére


szumo
senior tag

(#13746) philoxenia
(#13745) Mercutio_

Úgy oldottam meg, hogy a biztonsági szintet átállítottam. Elvettem a rendszergazdai jogokat, és beleszerkesztettem a sima felhasználói jogolásba is, ahol a telepítési és uninstallálási jogot is megkurtítottam. Most van pár dolog, ahol rendszergazdai jelszó szükséges, de így nincs problémám. Ja és csináltam egy teljes visszaállítási pontot arról az állapotról, amikor rendesen működött a gép. :)
Hugom nagy mágus ám :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13749) Cucuska2 válasza szumo (#13748) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha hugod akkor így nem fogja tudni feltelepíteni a "meszendzser plászt". ;]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#13750) macilaci78 válasza szumo (#13748) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Így csak a config.sys-be tud belebarmolni? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.