Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14101) r4z válasza eziskamu (#14100) üzenetére


r4z
nagyúr

:)):DDD

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14102) #93794560 válasza r4z (#14099) üzenetére


#93794560
törölt tag

Amikor én suliba jártam, még a C64 volt az iskolákban, úgyhogy azzal nem sok effélét lehetett csinálni. Bár az osztálytársammal egy ASCII karakterekből álló obszcén animációt összehoztunk számtech óra előtt, BASIC-ben. Szerencsére még sikerült időben lelőnünk, mielőtt a tanár bejött.

(#14103) biker válasza #93794560 (#14102) üzenetére


biker
nagyúr

de lehetett :)
megírtuk c64-re 10 sorban a fejlécet, input várt, villogott a kurzor, és bármit írtál be, kiírta
Syntax error
és törölte a képet, kiírta a fejlécet

símán besz..ta mindenki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14104) cbmfan válasza biker (#14103) üzenetére


cbmfan
senior tag

pont ezt akartam írni én is :D

régi szép idők...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14105) #93794560 válasza biker (#14103) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egyszer az egyik órán programozási gyakorlaton írni kellett egy rövid programot, ami véletlenszerűen megad két számot 1 és 10 között, és a felhasználónak meg kell adnia a két szám szorzatát, a gép pedig kiértékeli, és válaszol, hogy jó, vagy nem jó a megoldás. Ezt kellett volna megcsinálni, de mi egy kicsit kiegészítettük a programot. Ha hibázott az illető, akkor nemcsak annyit felelt a gép, hogy "Nem jó a megfejtés!", hanem különféle megjegyzéseket is fűzött hozzá. Pl.: "Hogy lehet valaki ilyen tökfej, hogy még ezt sem tudja?!", meg még ennél durvábbak is jelentek meg megjegyzésként véletlenszerűen. Ha meg jó volt, akkor néha, időnként megjelent, hogy:" A válasz helytelen! Csak vicceltem, jó volt! Hehe!", vagy pedig agyba-főbe dícsért a lángszünkért.
Úgyhogy nem igazán voltunk mintadiákok. Bár a programozást a kisujjunkból kiráztuk, de a fegyelem az nem volt az erősségünk.

[ Szerkesztve ]

(#14106) eziskamu válasza #93794560 (#14105) üzenetére


eziskamu
addikt

Nálunk általánosban egy srác karakterekből rajzolt nevető halálfej animációt programozott asszem Pascalban. :P

(#14107) r4z válasza eziskamu (#14106) üzenetére


r4z
nagyúr

Én készítettem egy kékhalál másolatot Pascalban, majd mutattam a tanárnak, hogyha elindítom a programomat (lefordítva), lefagy a gép. Első két alkalommal bevette :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14108) anulu válasza TheReMiXeR (#14088) üzenetére


anulu
félisten

"hál' istennek fogynak a szünetmentesek meg az ócsó tápok (köszi Vihar!!! Puszi érte!!!)"

ne is mondd. picit több, mint 2 hete vettem 2x 500-as APC-t a gépeim mellé. rá 4 napra olyan vihar volt (Bp), h csattogott minden, meg a szünetmentes is visított és váltogatott az On-Line és On-Battery állapot között kb fél percenként. azon az egy estén behozta az árát. ha nem is számszerűleg, de abban az időben, amit nem azzal kellett eltöltenem, h helyrerúgdosom a gépeket tudtam mást csinálni :) igazán megvehettem volna évekkel ezelőtt...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14109) DBob válasza eziskamu (#14106) üzenetére


DBob
őstag

És QBASIC-ben 8 soros kóddal mátrixos képernyővédő megvolt? :))

(#14110) eziskamu válasza DBob (#14109) üzenetére


eziskamu
addikt

Inkább a csajokat szeretem ;]

(#14111) TheReMiXeR válasza eziskamu (#14090) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Őrülnék én ha vennének valamit, de arra nem képesek ezen a lágy pöcs időszakban, hogy futtassanak egy tisztességes memtesztet.

Ugye tisztelet a kivételnek, ez az általános elfogadott, na meg akinek nem inge. :C :R

(#14112) eziskamu válasza TheReMiXeR (#14111) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja hogy memtest, akkor nem szoltam :)

(#14113) szumo válasza TheReMiXeR (#14088) üzenetére


szumo
senior tag

Az hagyján, de még dugó is volt, tegnap este, mikor átjöttem Gödöllőn.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14114) TheReMiXeR válasza szumo (#14113) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ja ja, akcióztuk a floppilemezeket :C

alig győztük

ma eladtam az utolsó floppy meghajtónkat, kb. nemtom hány éve volt polcon...

többet nem vagyok hajlandó rendelni, max usb-s változatból...

tegnap előtt meg az utolsó 20db lemezt vitték el, de úgy, hogy ma visszajött a csaj megkérdezni, hogy "ezek a lemezek formattálva vannak?"

persze MacOS zsurnaled :C

[ Szerkesztve ]

(#14115) eziskamu válasza TheReMiXeR (#14114) üzenetére


eziskamu
addikt

Hogy akcióztátok? Mennyiért adtátok?

(#14116) szumo válasza TheReMiXeR (#14114) üzenetére


szumo
senior tag

Az én gépemben még van egy, de az alaplapomon már nincs hozzá csatlakozó. :DD

Tegnap egész nap árajánlatot csináltam, ma folyt köv.

Remélem lesz is belőle valami. Nem, nem vérpistikéknek, mielőtt valaki arra gondolna, hogy abba energiát vagyok hajlandó fektetni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14117) Mercutio_ válasza szumo (#14116) üzenetére


Mercutio_
félisten

Állami vagy önkormányzati cégeknek is hasonlóan "jó" dolog ilyet írni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14118) r4z válasza Mercutio_ (#14117) üzenetére


r4z
nagyúr

Kormányzati ismerősöm mondta, hogy utasítást kaptak, miszerint újítsák fel az informatikai parkot. Rendeltek egy csomó Sony Vaiot, Alienware-t, rakat 2TB-os vinyót, néhány Xeonos asztali gépet, mindenkinek FullHD monitort. Ez így összesen több, mint 10 millióra jött ki. Erre leszól a főnök, hogy: "Csak ennyi? 27 millióból költekezhetünk." Szóval valamelyik számtechbolt bizonyára nemrég bezárt és mindenki két éves fizetett szabadságát tölti a Karácsony-szigeteken :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14119) cbmfan válasza r4z (#14118) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez még semmi.

inkább nem nevezném meg nagykövetség gépparkjának frissítése ~10 évvel ezelőtt.12 gép + szerver, keret 9 millió. ajánlat megvolt, 8 körül volt a vége :D mindenből a lehető legdrágább, 50% haszonnal. és bejött.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14120) Mercutio_ válasza r4z (#14118) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, ha te vagy a szerencsés, ellenkező esetben csak az ajánlatod kellett, hogy meglegyen a 3 ajánlat amiből "a legolcsóbb nyer" ;)

Legdurvább amit eddig hallottam és nem kamu: Patch kábel 12k-ért, + éves karbantartási díj rá 3k :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14121) localhost válasza Mercutio_ (#14120) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Áhhhh..... Ezt ma már nem úgy csinálják... :R
Te írod meg MINDHÁROM ajánlatot, úgy hogy a Tiéd nyerjen, a másik kettőre meg a kisfőnök, meg a nagyfőnök nyom egy-egy bélyegzőt és aláírást. A fejléces levélpapírsablon is tőlük van. :C

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14122) cbmfan


cbmfan
senior tag

srácok, kérnék kis segítséget!

sürgősen kellene pár flopimeghajtó. használt, gombokért, BP-n belül. infót PÜben, ha kérhetem.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14123) cbmfan válasza cbmfan (#14122) üzenetére


cbmfan
senior tag

valaki...?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14124) tserrof77 válasza cbmfan (#14123) üzenetére


tserrof77
senior tag

Győrben, egy garázsban lenne vagy 8-10db tuti :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#14125) Sytex


Sytex
tag

Nem vagyok boltos (a kollégáim azok), a szolgáltató szektorban dolgozok. Tegnap 205 percen keresztül győzködtem egy ügyfelet telefonon át, hogy a monitor közepére kiírt "no signal" felirat, nem azt jelenti, hogy nem működik az internetszolgáltatás.... utána majdnem leharaptam az asztal sarkát.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#14126) Sytex válasza Sytex (#14125) üzenetére


Sytex
tag

Hogy hogy lett a 20-ból 205, nem értem, de 20 a jó válasz :)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#14127) KPistike válasza Sytex (#14126) üzenetére


KPistike
aktív tag

Némely nálunk levő ügyfél esetében reális a 205 is :DD :W
Legalább pénze legyen, ha más nincs is ...

K. P.

(#14128) szumo


szumo
senior tag

Olyan beteg vagyok mint a kutya!
Nyáron megfázni a legdurvább.

:F

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14129) ^Clown válasza szumo (#14128) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Átérzem, én is most jövök ki egy jó kis torokgyusziból. Jobbulást!

(#14130) cbmfan válasza szumo (#14128) üzenetére


cbmfan
senior tag

sok fagyi? :D

közelben nyílt egy fagyizó, pultos csaj sokadszorra hozza be notiját "javíttatni" (nem megy a szkájpi, nem megy a zemesen, hova lett a rózsaszín kiskutyás háttér, stbstb...). fizetségként hozza esténként a maradék fagyikat. napi átlag egy kiló :D kunyeráltam kínaiból dobozokat, legalább 5 kiló van jelenleg a fagyasztóban. diós bejglis, pisztácia, puncs valami hihetetlenül jó.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14131) ollie válasza szumo (#14128) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem pollenallergia véletlenül? Most van a szezonja. Nekem úgy kezdődött már közel 20 éve, hogy egyik reggel felkeltem nyáron, és olyan náthás voltam, amilyet még soha nem tapasztaltam előtte. Kiderült, hogy allergia...

[ Szerkesztve ]

***

(#14132) Sethdobaloah válasza ollie (#14131) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pesten elmosta az eső a polleneket... évek óta először nem szenvedek augusztusban gyógyszerek nélkül :)

...csak én vagyok helikopter?

(#14133) lalimano válasza szumo (#14128) üzenetére


lalimano
tag

Mer' most nyár van? :(((

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#14134) szumo válasza ollie (#14131) üzenetére


szumo
senior tag

Nem, mert fáj az egész mellkasom, és majd szétszakad a fejem, meg nem tudok nyelni.
Szombaton pecsenyére sültem, majd a nagy ijedségre megittunk pár steigert (szigorúan barna) és kelt-et. Aztán szerintem az odaégés miatt nem takaróztam be, és kész a megfázás.
Kolléga mondta, hogy ne nedves kőre, inkább kedves nőre feküdjek. :)

cbmfan: én most ledobtam pár kilót. Nem szeretném vissza. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14135) cbmfan válasza szumo (#14134) üzenetére


cbmfan
senior tag

utolsó lyukba dugom csatot övemen, lötyög az összes nadrágom. ruhatár cseréje helyett inkább ingyen fagyi :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14136) gabyka válasza cbmfan (#14135) üzenetére


gabyka
aktív tag

Persze a rövidebb öv szóba sem jöhet... ;]

(#14137) Mercutio_ válasza cbmfan (#14122) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy van itthon, ha gondolod nagytábla milkáért, vagy néhány óriás pöttyösért cserébe viheted :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14138) tserrof77


tserrof77
senior tag

Egy héten belül másodszor van komolyabb áramszünet nálunk. Öröö.. bódottá... Legalább rádöbbentem, hogy a 800VA-s szünetmentesünk akkuja a végét járja. :U Ma 2 perc alatt feladta a harcot. Enenk örömére a 4.5V-os helyett kap egy 9V-osat az iparielektronikától...

Az ejony se nyomja rosszul, kb 10 perc után 3-szor is "beleszakadt" a fülembe a vonal, amikor hisztizni akartam náluk, hogy "ménincsáramvazze" ... Nesze neked telefonyosügyfélszolgálat...

Ma - köszönhetően a elmúlt napi "kis" viharoknak megint megszórtak javítani valóval. Az egyik külön misét meg fog érni majd. Eleve oldallapok nélkül érkezett. Cbfman hányatott életű egyik szerelményével szerintem vetekedik. Képek és bővebb sztori holnap, be kell hoznom a digitálist, mert ez valami brutál. Pedig kb fél éve cseréltem benne tápot, akkor ki lett takarítva. Addig is kitartást ;)

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#14139) cbmfan válasza tserrof77 (#14138) üzenetére


cbmfan
senior tag

büdös? rohad? 6 kiló pormacska? :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14140) eziskamu válasza cbmfan (#14139) üzenetére


eziskamu
addikt

És ha nem por, hanem igazi? ;]

(#14141) cbmfan válasza eziskamu (#14140) üzenetére


cbmfan
senior tag

az se rossz. csak ne szőrözz vele :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14142) stol válasza tserrof77 (#14138) üzenetére


stol
addikt

Nem Ah-sat? :D

(#14143) mongi válasza eziskamu (#14140) üzenetére


mongi
senior tag

szó szerint lerohadt a gépe :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14144) santaclaus


santaclaus
csendes tag

Mai:

Előbb volt bent egy kedves hölgy, aki szokott hozzánk járni és nem a hozzáértéséről híres...

Fuji fényképezőhöz keresett mini USB kábel, de ezeknek elég spéci a csatijuk, a gyári pedig méregdrága így mondtam hogy nincs. Elszomorodott, erre ajánlottam neki memóriakártya olvasót, mire Ő: de hát ebben nincs memória csak elem!!!!

Felpattintottam az elemtartót SD kártya kivesz, volt ám nagy csodálkozás :)

(#14145) cbmfan


cbmfan
senior tag

tudja valaki, hogy mi akar lenni az "empéhét lejácó"? tizenéves kiscsaj keresett ilyet az előbb.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14146) joi29 válasza cbmfan (#14145) üzenetére


joi29
őstag

(#14147) cbmfan válasza joi29 (#14146) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt sejtettem, hogy valami médialejátszó szörnyűség. bár nekem ez ugrott be először:

:DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14148) joi29 válasza cbmfan (#14147) üzenetére


joi29
őstag

Lehet hogy ezt kereste. :DDD

(#14149) cbmfan


cbmfan
senior tag

de izé...

MP3 egy hangformátum. MP4 általában video, x264 kodekkel tömörítve tömörítve. de MP5-6-7 micsoda?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14150) DeFranco válasza cbmfan (#14149) üzenetére


DeFranco
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.