Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) mongi válasza Gézengúz (#14950) üzenetére


mongi
senior tag

az 1TB-s a kolléga az 500GB -sat mutatta.

És hogy tudjatok nevetni is még valami: Alza.sk harddisk árak

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14952) mongi


mongi
senior tag

hol vannak már azok a régi szép napok...:DDD

[link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14953) csemberlen válasza Gézengúz (#14950) üzenetére


csemberlen
őstag

aldiban 15k az 500-as :DD külső merevlemezes tár

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14954) DeFranco válasza csemberlen (#14953) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne is mondd, hét végére jött össze egy 10-es, amiből le akartam cserélni a 6 éves HDD-met. Lassú is, kicsi is, öreg is. Most ez bukta egy időre, remélem lesz még a régi szinten az ár, mert ennyit nem adok érte.

[ Szerkesztve ]

(#14955) thesound válasza DeFranco (#14943) üzenetére


thesound
őstag

korájnyolc :DDD :DD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#14956) cbmfan válasza mongi (#14952) üzenetére


cbmfan
senior tag

tessék mondani, hova kell menni lomizni? :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14957) ati012 válasza mongi (#14952) üzenetére


ati012
senior tag

:DDD

Pár év alatt nálunk is felgyűltek a rossz cuccok.
Kb hasonló látvány volt. De volt közte minden. Lelkes amatőrök kis pénzért elvitték.
Akkor még nem volt divat a Szilicium biznisz...

(#14958) mongi válasza ati012 (#14957) üzenetére


mongi
senior tag

nálam sokszor negyed éves termés volt ennyi :D Errefelé hűségesek a gazdik a gépekhez, csak nehezen cserélik. átlag életkort lassan sikeröl levinnem 2 évre, de sok 4-6 éves is jön még full generalra. Főleg SocketA, és pár 754-es :)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14959) bobsys válasza mongi (#14949) üzenetére


bobsys
addikt

ket honapja a 2 TBs WDt vettem 85 dollarert

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#14960) mongi


mongi
senior tag

Nos, a mai nap reggel még nem nőttek az árak, remélem már ez a vége :U
Az Agem-nél is végre látni árakat, igaz csak 4 hdd-t,
Western Digital GP 500GB 32MB SATA2 WD5000AADS 61,68€
SAMSUNG 500GB SATA2 16MB 7200rpm HD502IJ 76,80€
SAMSUNG 1TB SATA2 32MB - HD103SJ 104,40€
SAMSUNG 2TB SATA2 32MB EcoGreen F3 HD203WI/HD204UI 138,00€

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14961) stol


stol
addikt

A nap kérdése :DDD

"-Lehet-e laptopban a dedikált videomemória méretét nagyobbra?"
"-Bizonyára, tolómérővel igen... :D "

(#14962) cbmfan


cbmfan
senior tag

keeezdőőődiiiik :D

vérpistike jön, nem megy "négyes" gépén a bátöfíd három. kérdem, hogy mégis milyen gépe van... há' négyes! meg kettőötvenhatos! sajnos neki sem tudtam segíteni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14963) lalimano válasza cbmfan (#14962) üzenetére


lalimano
tag

Betülfildhárom csak péötös gépen fut :D

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#14964) cbmfan válasza lalimano (#14963) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyanmá, annak pényócas kő!

van egy pészázas gépem, azon tuti elmegy :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14965) mongi válasza cbmfan (#14964) üzenetére


mongi
senior tag

Este majd a zixkettőötezzerkéccáz kukac zixnégyesajemdén, mega 1gigabájtos hádéhétezeröccázhetven végéján ma' jól letesztelem. ;] Mert ez ám megablasteratombutalhipergigaállat HÁTÉPÉCÉ vazze :C :D

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14966) DeFranco válasza mongi (#14965) üzenetére


DeFranco
nagyúr

k1llaniggasnip4br0tha666[HUN] személyesen? ;)

[ Szerkesztve ]

(#14967) mongi válasza DeFranco (#14966) üzenetére


mongi
senior tag

Nem-nem, szimplán mongi. Már ez a név is rettegésel tölti el a szíveket :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14968) lalimano válasza cbmfan (#14964) üzenetére


lalimano
tag

Akkor lökj elé egy ilyen alaplapot (legalább 50k-ért), meg egy gyenge i7-2600K-t, oszt mondd neki, hogy ezzel má' pényócas gépe lesz :))

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#14969) mongi


mongi
senior tag

Kicsit felbaszott ez a hozzászólás:
http://prohardver.hu/tema/re_ket_honapig_tarthat_ki_a_hdd-k_raktarkeszlete/hsz_22-22.html

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14970) #21346560 válasza mongi (#14969) üzenetére


#21346560
törölt tag

Akinek nem inge, ne vegye magára :P

(#14971) mongi válasza #21346560 (#14970) üzenetére


mongi
senior tag

Csak vannak a gyökerek, akik ezt elolvasva mennek trollkodni a boltokba, ahol csak felbasznak agyilag. :W :K Én voltam annyira korrekt, hogy emelés előtt kipostoltam a Facebookra, hogy akinek kell az most vegyen, mert gáz van.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14972) bullseye válasza mongi (#14969) üzenetére


bullseye
addikt

A feltételezés végül is jogos valamennyire. A gyógyszer áremelés előtt a patikák egy része visszatartotta a készleteit – pedig az ugye egy kicsit durvább

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14973) #21346560 válasza mongi (#14971) üzenetére


#21346560
törölt tag

Na látod, akkor ez egyáltalán nem neked szólt, trollgyökerek meg mindig is lesznek ;)

(#14974) cbmfan


cbmfan
senior tag

nesze nektek vírusírtó!

:DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14975) mongi válasza cbmfan (#14974) üzenetére


mongi
senior tag

Ez sem rossz: Nikolai Bank :D
Íme a videó

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14976) santaclaus válasza mongi (#14971) üzenetére


santaclaus
csendes tag

Mongi látom kitartóan próbálod magyarázni a másik topicban a lényeget :)
Szerintem hagy a csudába, mi akik ebben/ebből élünk tudjuk, az ott írók jó része meg 200 Ft különbségért megrendeli egy webshopból ahelyett hogy a közeli boltban venné ahol egyszerűbb és olcsóbb a gariztatás például :(

Ma megvolt az első 2 megdöbbenőm mikor mondtam az új HDD árakat + az első szívás mikor megrendelték a 2 hete kiajánlott 1TB-os WD RE4 HDD-ket ...

Volt ma egy ember aki Asus vincsesztert keresett nem túl baráti hangnemben.

Kezdem unni az olyan cégeket is akik 500 Ft körüli haszonnal adnak el notit... hogy ez miért jó nekik?!

Na mind1 hála az égnek 1-2 projektértékesítés még megy így van forgalom, de utcára (értsd boltba betérőknek) már egyre kevesebb cucc megy el.

[ Szerkesztve ]

(#14977) mongi válasza santaclaus (#14976) üzenetére


mongi
senior tag

Igazad lesz télapu, hagyom a fakkba. Sok kis okostojás életében nem látott még raktárat sem, nemhogy megértse a termék gyártótól a droidig eljutásának kacifántos világát :D

A notikhoz: a szomszédomba levő tv/video/hifi/műhód/számítógép/notebook/fényképezőgép/kamera/autóhifi/riasztórendszer "szaküzlet", hogy a pöcsömbe tud nagyker nettó(!) alatt laptopot kínálni? Igaz attól független megy a szekér nekem is, de bosszant :(((

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14978) santaclaus válasza mongi (#14977) üzenetére


santaclaus
csendes tag

Hát igen ez nagy kérdés :(

Egyre több olyan tenderbe futok bele ahol nagyon valószínű hogy áfacsaló bagázsokkal kell versenyeznem. Bebukik, majd alapít egy véget csak nem xy2000 kft hanem xy 20001 kft néven és megy tovább... Aki meg tisztességesen játszik, dögöljön éhen.

Nem vagyok régóta szakmabeli, csak lassan 12 éve...

[ Szerkesztve ]

(#14979) mongi válasza santaclaus (#14978) üzenetére


mongi
senior tag

Én még csak 3 éve, de előtte 15 éve foglalkozok szervíz szinten a dolgokkal, még a jó öreg DOS korszaktól :D
Na a másik fórumba nem írok többet, mert még kitiltanak :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14980) GrandeP


GrandeP
őstag

Az még nem jutott eszetekbe, h azért adja valaki kishaszonnal, h esetleg szimpatikus legyen és tőle vásároljanak, és ezt tovább adva h , " Te Józsi, x boltban biztos olcsóbb, ot vedd meg!", még több és még több vevője legyen, mert úgy érzik h nem bassák át..,

Sok kicsi, sokra megy... aki a kicsit nem becsüli stb..stb...

Inkább adjunk el, 3 terméket csak 2 ft-al drágábban, mint egyet 6 ft-al....

Tendernél, és mivan ha a következőt már nem is írják ki, hanem alapból mondják h mi kell és h mennyi van rá, vagy esetleg felkérik a céget, arra h vállalja el a "supportot" is?!
Mert ha árakkal nem ver át, akkor ezzel sem fog..

Érdekes némely embernek a hozzáállása....

Rögtön egyből nagyot fogni, mindenen és mindenkin....

Akinek nem inge!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14981) qfm válasza mongi (#14977) üzenetére


qfm
senior tag

A szomszédos szaküzlet nevét, és helyét ha közzétennéd, lehet sokan hálásak lennének :)

[ Szerkesztve ]

(#14982) mongi válasza qfm (#14981) üzenetére


mongi
senior tag

no comment... ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14983) bullseye válasza GrandeP (#14980) üzenetére


bullseye
addikt

kis haszon =/= nettó nagyker ár alatt

bár én nem vagyok boltos, úgyhogy lehet, hogy tévedek ezügyben...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14984) GrandeP válasza bullseye (#14983) üzenetére


GrandeP
őstag

Ez okés.... ez tiszta sor...

De honnan veszitek h ugyanazon nagykertől rendeltek mindketten?

És ha tegyük fel mégis, bár kicsi rá az esély...
Neked kell mondjuk 1 db, egy multinak meg kellhet 1000 db.. már megint másik áron kapja....

MI pl ha olyan db szám kell, akkor külön levelet írunk a nagykereinknek, h X db termék kell, van-e engedmény?!
Általában szoktak is másik árat mondani.....

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14985) mongi válasza GrandeP (#14984) üzenetére


mongi
senior tag

Onnan tudom, hogy ugyanonnan rendel mint sokszor én is ,ugyanakkor és ugyanaz a futár srác hozza az árut, ugyanaz a webshop dolgozik neki mint a nagyker rendelési oldala, és ugyanazon termékek vannak kitéve neki a nagyker nettó alatt,ami nincs a nagykerben az nála is sajnos nem elérhető amiknek még a leírásai is onnan vannak leszedve...remélem ez elég meggyőző egy "falusi" szintű kisbolttól :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14986) GrandeP válasza mongi (#14985) üzenetére


GrandeP
őstag

:R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14987) Alg válasza mongi (#14985) üzenetére


Alg
veterán

Biztos éppen vásárlóbázist épít ;]

Mellesleg az mennyire gáz, hogy rendeltem ebayen egy akksit thaiföldről szept. végén, meg 2 nappal korábban egy hazai webshopból egy billt, és az akksi megjött, a billt meg úgy mondtam le, hogy most már nem várok tovább (kb. egy hónap után)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#14988) mongi válasza Alg (#14987) üzenetére


mongi
senior tag

10 év előnye van hozzám képest : :P Azt akkor nem nekem kellene? :DD
nálam a rendeléseket max 48 órán belül megkapják a vevőim, mivel kicsi a boltom, mindent nem tarthatok,de azért ez alap szerintem :) A távol keletiek csodákra képesek, ha kereshetnek akár csak 10 centet is :DD

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14989) kraftxld válasza mongi (#14985) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi pl szoktunk a nagykertől néha special pricinget kapni pár termékre amit mások nem kapnak, így bőven alá tudunk menni. Plusz sokszor a vasra egy fillért se rakunk ha a supportot meg a telepítést tőlünk veszik. Igaz ez más világ :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14990) mongi válasza kraftxld (#14989) üzenetére


mongi
senior tag

az igaz hogy special árakat kapok én is, no de nem mindig :DD
Ha tőlem is rendelnek egy nagyobb tételt, akkor abban is van kedvezmény, akár ingyenes telepítés pl. mint nálatok.
Csak én a sarki füszeres vagyok egy multi mellett, a szatócsboltos meg olcsóbb mint akitől mindketten vásárolunk :F :F :DD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14991) GrandeP válasza mongi (#14990) üzenetére


GrandeP
őstag

Erre szoktam mondani h , Térdelni tudni kell! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14992) santaclaus válasza GrandeP (#14980) üzenetére


santaclaus
csendes tag

Az általad leírtakból teljesen egyetértek azzal hogy a sűrű fillér jobb mint a ritka forint és hogy sok helyzetben nem csak az adott eladás számít hanem a hosszú távú együttműködés, de én nem ezekre az esetekre írtam amit írtam.

Az első felére: van egy árrés szint ami után már nem lehet eltartani egy boltot/céget és számtalan ilyen boltot láttam eltűnni, akik a legolcsóbbak akartak lenni. Ha valamin 1-2%-od van amiből még adózol is miből fizeted a rezsit anyagbeszerzést, munkabért? De ez egy hosszú téma amibe nem megyek bele, mint ahogy az értelmetlen árversenybe sem.

Tendernél: Amikor a spec (gyártói kimondottan arra a tenderre kért) árazás alá mennek 15-20%-kal akkor mi a helyzet? Ezeknél a beszerzéseknél (közbeszerzés) nincs szó support-ról és későbbi üzletekről, csak arról az egyről. Sok esetben az ajánlattevők teljesen irreális kötelezettségvállalásokat tesznek csak hogy vigyék az üzletet. JA hogy ezek 1 része projekt cég? És hogy annak a tulajnak már a 8. ilyen cége? Megnyeri, hasznot realizál, majd megszűnik. Ez az építőiparban a legjellemzőbb, de a számítástechnikában is kezd előjönni. Sajnos.

Mongi: lehet hogy Ő többet vagy nagyobb mennyiségben vásárol és nagyobb a kedvezménye. Vagy nála ezek csak töltelék/behozótermékek, mint a hipermaketekben.

(#14993) kmisi99


kmisi99
addikt

Nálatok mondták már a partíciót parcellának? Amikor osztálytársam említette az 500 as parcellát nem tudtam hogy mi a fenét akar az a temetővel aztán rájöttem hogy partíció.

(#14994) PH 5.5 válasza kmisi99 (#14993) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nálunk vibrálni szokott az internet.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#14995) mongi válasza kmisi99 (#14993) üzenetére


mongi
senior tag

végül is a parcella is egy terület mértékegysége lehet, meg a partíció is ;]
Engem majd partícióba temettessen el a nejem, ha követ, akkor újra partícionálunk :D :C

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14996) mongi


mongi
senior tag

A tegnapi ma folytatódott a másik topicban, kaptam egy szívhez szóló privátot, íme:
"Csak hogy tudd: a büdös cigány kurva anyádddal ugathatsz ilyen hangnemben, velem nem! Csak azért nem küldtelek el rögtön a kurva anyádba, ahogy kellett volna, mert remélem a modik végzik a dolgukat és eltakarítanak innen te hulladék."

Valakinek elgurult a gyógyszere :K

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14997) #21346560 válasza mongi (#14996) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nyugi Babinéni!
Melletted állnak páran, ne idegesked amiatt a lúzer miatt!

(#14998) DeFranco válasza mongi (#14996) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megkapta a büntetését, megérdemelte. [link]

(#14999) #21346560 válasza DeFranco (#14998) üzenetére


#21346560
törölt tag

Most majd eszi a penész, hogy neki volt igaza és milyen bunkók itt a PH!-n :DDD

Francba, mongit is kitiltották, igaz csak 6 órára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15000) DeFranco válasza #21346560 (#14999) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az is jogos volt, mert nem szabad privátot megosztani, de azért nem linkeltem, mert amúgy egyetértek vele (már mint mongival).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.