Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) cbmfan válasza Patrick (#13050) üzenetére


cbmfan
senior tag

nehezen... de muszáj. amúgy teljesen egyetértek az aláírásoddal :D

sztori 1:

kb. órája 40+ miniszoknyás nőnemű valami be. öt méterről éreztem a szagát, olyan volt, mintha magára borította volna egy parfüméria komplett raktárkészletét. hozta notiját klasszikus hibával: nem indul. nyitom ki, totál szutyok az egész, istentelenül ragad.

- ezzel mi történt?
- hát... ráöntöttem véletlenül valamit.
- és mit?
- kicsit ittam az este (fürdés is kimaradt, az tuti, vagy két hete), és véletlenül ráborult az italom.
- az egész gép ragad. mégis, mekkora volt a pohár?
- hát, az egész üveggel ráöntöttem...

ergo tuti be volt b*szva. cuccot nem vállaltam, nekiállt ordítozni. lenyugtattam azzal, hogy notikat nem javítunk, de a két utcával odébb lévő boltban biztosan megjavítják. szívjon a konkurencia is, ne csak én :D

sztori 2:

sarki netkávézónak nevezett késdobáló főnöke bejött, nem kicsit idegesen. kell valami használt gép sürgősen, mert az egyiket elvitték. de hogy...

csak a pultos (szőke, nagymellű, cipőméretével megegyező IQ-jú) csaj volt bent. állítólag jött be egy faszi, hogy ő XY, az YZ szervízből jött, vinné a hibás gépet javítani. csaj mondta, hogy oké, ember gépet fel, és lelépett. persze papír róla nuku, minek azt.
csaj repült azonnal, felesége viszi kricsmit, ő meg őrjöngött egy kört. ráadásul nagy örömömre mostantól én javíthatom a vackaikat, nem a pici fia.

mondom, szopásnapló lesz ebből. csak lusta vagyok megcsinálni :DD

egyébként miért érzem azt, hogy a topikban én viszem a pálmát sztorijaimmal? :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13052) Patrick válasza cbmfan (#13051) üzenetére


Patrick
addikt

A muszáj nagy Úr. :D Végre valaki észrevette az aláírást és tudja értelmezni. :D Mondjuk így nem nehéz. :D

Sztori 1 hát ez no comment. :DDD A 2-es, áhh, hagyjuk is. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13053) cbmfan válasza Patrick (#13052) üzenetére


cbmfan
senior tag

naja. vagy ez, vagy a segíj...

egyébként teljesen egyértelmű, csak egy bizonyos IQ szint felett kell lenni, hogy meg is értsék.

ha már értelmi szint, ismerőseimet teszteltem ezzel: "követ követ követ" tízből egy értette...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13054) localhost válasza cbmfan (#13051) üzenetére


localhost
Közösségépítő

egyébként miért érzem azt, hogy a topikban én viszem a pálmát sztorijaimmal? :D

(1) Mert ÉPPEN állás nélkül vagyok
(2) Mert nekem anno minden napra 5-10 jó eset, csak lusta voltam/vagyok gépelni :)
(3) Mert Te vonzod "ezeket"! ;]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13055) mephi666 válasza Patrick (#13052) üzenetére


mephi666
nagyúr

elvileg einstein mondása volt az aláírásod ;) ismertem én is és szerintem is nagyon jó... (csak más szavakkal volt, de a lényege ugyanez: "két dolog végtelen: az univerzum, és az emberi hülyeség, bár az előbbiben nem vagyok biztos")

van még egy bismarck mondás is, ami még nagy kedvencem (próbálom idézni): soha nem hazudnak annyit, mint házasság előtt, háború alatt, vagy vadászat után ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13056) cbmfan válasza localhost (#13054) üzenetére


cbmfan
senior tag

1) szívás... én nyolc hónapig voltam így. papíron...
2) niért?? ezért punnyadt a topik... kezdetektől olvasom, volt, amikor hónapokig ellaposodott.
3) van benne valami. anno is ugyanez volt...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13057) Patrick válasza mephi666 (#13055) üzenetére


Patrick
addikt

Igazából szó szerint idéztem Einsteintől. :D Anno még a fizika tanárom mondta ezt, hú de rég volt, aztán megtetszett, na meg rájöttem mekkora igazság van benne. :)

De Bismarcké sem rossz. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13058) Patrick válasza cbmfan (#13053) üzenetére


Patrick
addikt

Júj, ez is jó. :C

Mindenesetre én csak két 3 hónapja olvasom a topicot, de el tudok ájulni, amik történnek itten-ottan. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13059) ^Clown válasza cbmfan (#13045) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ejnye, wifi router helyett rásóztál egy ADSL modemet? :D

Mai termés:
- (köszönés nuku, csávó kicsit elmeroggyant) Ződ cédé van?
- Jó napot! Kapásból nem tudom, de ezüst színű biztosan lesz.
- Az nem jó, az átverés!!

:F

(#13060) Patrick válasza ^Clown (#13059) üzenetére


Patrick
addikt

Sok kocka, milyen okos. :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13061) cbmfan válasza ^Clown (#13059) üzenetére


cbmfan
senior tag

miért ne? :D készleten pihent két éve, 4 mbites ADSL van neki... örüljön!

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13062) cbmfan


cbmfan
senior tag

végre itthon... rám fér már egy kis nyugalom.

dél körül piás nyanya vissza. nekiáll visítani, hogy konkurencia is elzavarta (minő meglepetés :DDD ), ők sem akarják javítani. ajánlottam márkaszervizt...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13063) R3ap3r


R3ap3r
csendes tag

Ügyfél (hölgy az illető) olcsó digitális fényképezőgépet szeretne venni, de nem kicsit, mert szeretné, ha lenne tölcsér az elején. = Látta valami ismerősénél, hogy jó nagy objektív van a Nikon tükrösön, és neki is kell.
Tud valaki felcsavarható zoomolós tölcsérrel gépet 40ig?

R3ap3r

(#13064) chokeee válasza cbmfan (#13035) üzenetére


chokeee
aktív tag

:R :C :D :DD :))

gumiczuczli

(#13065) Móci


Móci
addikt

No, eszembe jutott egy történet, így leírom. Bár már pár hete le kellett volna... :D

Talán tavaly decemberben történt, hogy egyik régi ügyfélhez mentem, ugyanis lett egy másik gép a gyerekeknek, s biza nem indulnak a játékok. Új ház felkeres, csenget, bemegy, gépre ránéz, úristen. Egy régi P3 állt velem szemben, valami kegyetlen fos 15"-os crt-vel. Oké, lássuk. Gyerekek persze tombolnak, előkerülnek az ezresé'-kétezresé' csoda bolti játékok.
Ez se, megy az se megy... naná, hogy nem, mivel egy TNT2 nem valami szuper már.
Mivel megkérdezte, ezt elmagyaráztam a tulajnak is. Erre: nem úgy van az, mivel ez egy új, bolti dobozos(!) kártya. Mondom lehet 11 éve talán az volt, most már nem az.
Innentől a játékos témát hanyagoltam...

Ügyfél jön, laptopot be kellene kicsit állítani, mobilnetet feltelepíteni. Kérdem miért ezt vette? Annyit utazik? Nincs telefonvonal? Esetleg kábeltv hálózat? De, van mindegyik...
Nem baj, a lassabb jobb.

Ami viszont tényleg nem semmi: működő, 2003-ban(!!) telepített windows xp. Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem. És még mindig megy...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13066) szumo válasza R3ap3r (#13063) üzenetére


szumo
senior tag

Celluxozz rá egy lefogyott budipapír tekercset, amit vízfestékkel szürkére/feketére festettél.

Ez majdnem olyan, mint a mai faszi, hogy a gyereknek akar gépet játszani, de valami olcsót.
Megkérdeztem mennyit szán rá? (nem biztos, hogy jól tettem) Azt mondja 50e HUF van rá, de monitor meg minden más is kellene neki. Majdnem megkérdeztem, hogy mennyi idős a gyerek, mert akkor már a micsodájával is játszhatna, és olcsóbb is.
Megmondtam, hogy mennyibe kerül egy játékra is alkalmas teljes konfiguráció, telefonban nagy puffanás, szerintem leült a delikvens, valamire, vagy valami mellé. Majd remegő hangon elköszönt.

(#13065) Móci: olyantot én is láttam, Sp1 volt rajta, és soha nem látott internetet, csak a vinyó haldoklott, mikor találkoztam vele. Nagy klattyanások, némi beszélgetés egy kávé mellett, majd ment a gép tovább, mintha mise történt volna. :)

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13067) Kube válasza Móci (#13065) üzenetére


Kube
senior tag

2003 lol :D az szép. Én nekem nincs boltom, csak néha megyek ide oda ha hívnak ismerősök által. És a tapasztalatom hogy sz*rból várat építeni nem lehet. Szóval oda megyek mindenki néz, várják a csodát de hát istenem 20 éves gépre nem lehet GTA4-et tenni könyörgöm :) De a legjobb a következő gondolat: Milyen alkatrészt cseréljünk ki benne? Hát erre a válaszom hogy új gépet vegyenek mert ezen már az isten se segít. Ha új kártya, új alaplap, új ramok, új proci, új táp. Logikus.

A másik meg, elmegyek valamerre, megnézem a gépet /tipikus hogy nem tudom mi a baja csak vmi nem jó rajta és menjek/ nincs kép rájövök hogy itt már komolyabb a dolog, vigyék szerelőhöz nem tudok vele mit kezdeni, valszeg alaplapon szált el vmi. És már jön a válasz: Ugye Mari megmondtam hogy vigyük szerelőhöz. Utólag okos az ember.

Meg a mai világban tényleg mindenféle cuccra rászedik az embert. Mobilnet falun? Könyörgöm 10Kb/s a max sebessége és rászedik a szerencsétlent hogy ezt használja asztali PC-hez komolyan mondom....

Mai világban elszoktam csodálkozni néhány dolgon. A tapasztalat az hogy mindenhol jól fogadnak, elhalmoznak mindennel, de az az igazság hogy a semmiből várat hát nehezen...

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#13068) localhost válasza szumo (#13066) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen!
Van egy olyan kategória: (vevő és gép kategória egyben)
Körülbelül:
Vettem kétezerért egy gépet, amit a bátyám cégénél leselejteztek, monitor is volt hozzá, de otthonra még jó az nekem, majd apa, meg anya fog rajta excelben meg turbo Pascálban dolgozni (mi a fenét ?) és még a gyerek is odaülhet elé néha játszani, olyan jó kis autóversenyeset vagy focisat vagy labirintusbanlövöldözőset, hiszen már kilenc éves és már minden szomszédunknak van számítógépe, a mi Gazsikánk sem rosszabb gyerek más fiánál, megérdemli.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13069) deicide válasza szumo (#13066) üzenetére


deicide
veterán

Én most raktam össze páromnak egy Asrock E350M1 brazos gépet (4GB ram,500GB vinyó, thermaltake ház) 50 se volt nettó kompletten és Portal 2-t játszik rajta 1280x800-ban... :DDD mondjuk ebben monitor nincs, az igaz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13070) Móci válasza szumo (#13066) üzenetére


Móci
addikt

De itt volt internet, az a durva... mondjuk az a vinyós eset sem lehetett semmi. :D
Ha már vinyó. Elmentem még pár éve egyik ismerőshöz, hogy ugye rossz a gép.
Megnézem, szerelem, diagnosztika: behalt a 40-es vékonymaxtor. Oké, majd meggondolják, stb.
Erre pár hét múlva közli, hogy neeeem, nem úgy volt az, mivel a gyerekek megmozgatták, és jó lett.
Pár hónapja derült ki, hogy a komplett gépet lecserélték egy majdnem ugyanolyan fosra.
És akkor majdnem az jött le, hogy én vagyok a hülye. Vicc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13071) Kube válasza Móci (#13070) üzenetére


Kube
senior tag

Hát olyat már én is láttam hogy a csávókám 15 megás netet felemeltette 30 megásra és a panasza még mindig az volt hogy lassú a net. Hát mondom az érdekes. Egy kérdést tettem fel: Kattog a vinyód Válasz: hát eléggé. Mondtam cserélje ki és jó lesz. Kicserélte és minden szép és jó lett.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#13072) szumo válasza deicide (#13069) üzenetére


szumo
senior tag

Ó tudom én azt, de még egy 30k-s monitor, egy bill. egér, kishangfal, ajándék egéralátét, és haszna is legyen az ember fiának rajta, mert hát a boltban nekem nem adnak kiflit, meg tejfölt a két szép szememért, hogy de hát én dolgozok rendesen. ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13073) mongi válasza szumo (#13072) üzenetére


mongi
senior tag

Nekem is volt a múlt héten egy hasonló esetem:
Anyuka és kicsi fia be a boltba. A fiúcskáról tudni kell hogy kicsit egyszerű lélek.

-Jó napot, miben segíthetek?
-Jó napot. A fiam számítógépét feljavítaná? Kicsit régi és lassú.Mennyibe kerülne ez?
-Sajnos mielőtt árat tudnák mondani, előbb látnom kell a pácienst.
-Rendben. Behozzuk...(kimentek, majd 40 perc múlva kis kocsin eltolták a boltig a gépet)
...
-Itt a gép.Tessék megnézni.
Ránézésre is látszott, hogy ez a kuka melléki kategória (egy időben rengeteg kamionos hozott be nekem ilyen sz@rokat, osztrák/német út után. Mikor rákérdeztem, nem-e lomtalanítás volt Bécs/München felé, akkor csak vörösödtek, de igazam volt :DDD )
Belenézek, és a következő fogad:
-Asrock 486-os alaplap dimm és sd-ramos
-S3 Trio3D 2m pci (a kincs :D)
-1GB hdd maxtor ATA66
-4x cd-rom, ATA33
-floppy
-AT táp 150W, házikó

-Nos ebből sajnos nem tudunk építkezni.Minden csere érett ebben az utolsó csavarig. Mégis mennyit tudnak a felújításra szánni?
-Öööö...Kb. 30 eurót (cca. 8000ft)
- :Y Ebből sajnos maximum egy számítógép ház jön ki üresen, a többi sajnos nem.A legolcsóbb gépünk is olyan 230 euró...
Ekkor kezdődött anyuka sápadása, azt hittem széket kell alá rakni.
-Akkor most nem lesz új gépe a fiamnak? :O Nagyon kevés a pénzünk, ezt is kaptuk anno...Úgy gyüjtötte most húsvétkor a locsolópénzt :O (gyerkőc majdnem sírvafakad a hallottakon)
-Talán találunk valami megoldást... ;) Van nekem itt pár régi elfekvő alkatrész, amit én már ugyan nem nagyon akartam eladni, de megnézem mit tudunk kihozni belőle.

Anyuka hálás szemmel néz rám,én el a dobozokat túrni, ők addig nézelődnek a boltban.
Feltúrtam minden dobozom, ezeket találtam nekik:
- MSI KT600-as alaplap (agp, sata, lan, hang rajta)
- AMD Athlon 2200+
- 1GB DDR 400
- 40GB samsung pata133
- Új LG dvd-rw
- használt 350W táp (nonanemár kategória)
- Nvidia GF4000 256mb agp
- új billentyű, és egér

Mutatom a leletet, és mondom neki, hogy ezt tudom felajánlani készre szerelve, telepítve +70 euróért (kb. 18500ft lehet).Igaz nem egy gyorsvonat, de a régihez képest egyenesen rakéta gyors lesz.
- Lehetne részletben a 70 euró? :B
- Hmmm....(ismerem őket, rendes emberek, csak szegények) lehet róla szó.Hogy gondolja a részleteket?
- Akkor 4 részben adnám majd meg a pénzt. Lehetne így? :F
- Persze hogy lehet, nekem a lényeg, hogy ideérjen ;)

Az anyukával és a gyerekkel madarat lehetett fogatni, hálálkodtak össze-vissza.Gépet összeraktam, odaadtam nekik, viszi a régebbi játékokat (counter strike-ra kellett a kis srácnak, de cod is megy azért neki :K ). No és azóta már volt vásárlóm, aki említette hogy ők javasoltak.

Szóval azért ne gondoljuk mi sem (mármint a boltosok), hogy egy kis odafigyeléssel nem tudunk örömet okozni a kispénzű vevőknek. No és persze jó reklám is a boltnak.
Lehet hogy az esetedben is 50k-ba csak ilyen fér bele, és a vevő elégedett lehet velünk, ha elmagyarázzuk, mi mennyibe kerül és mire tud használni egy 50k-s gépet ( ne akarjon a gyerek krájziszkettőzni rajta...stb)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13074) cbmfan


cbmfan
senior tag

reggel hattól eddig szoptam telepítettem 37 db gépet + 2 szervert egy irodában. annyira fáradt vagyok, hogy alig látok valamit. kialszom magam, és írom, hogy mi volt... mert megér legalább két misét.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13075) szumo válasza mongi (#13073) üzenetére


szumo
senior tag

Persze tudom én, amíg voltak hasonló alkatrészeim, addig szívesen megoldottam egy-egy hasonló problémát, de kifogytam belőlük, és megvallom őszintén, hogy ha lehet, kerülöm is az idősebb gépeket, mert úgy járok velük, mint a múltkori 3 napig szerelt szutyokkal, amiről kiderült, hogy a füles lefogatásról az egyik az északi hídnál elengedett, és letört egy darabot a chipből.
Aztán megkértek, hogy tegyem használhatóvá, amit megtettem, volt öröm és boldogság.

Szóval nem vagyok én kőszívű, csak nem olyan volt a hangvétel. Lehet, egy személyes találkozás szerencsésebb lett volna számára.

Na mindegy, megyek vacsizni, mert megérdemlem :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13076) mongi válasza szumo (#13075) üzenetére


mongi
senior tag

Igazából nem neked szántam, hanem mindenkinek a kis szösszenetemet. Az utóbbi időben egyre több vevőm panaszkodik a negatív hozzáállásról más helyeken (általában fiatal pályakezdő "péhatosájemdésgépajó" tudású eladókra,mondjuk ezzel a normális boltosok malmára hajtva a vizet), gondoltam kiírom magamból :DDD

Jó étvágyat a megérdemelt finomságokhoz kolléga :R

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13077) cbmfan


cbmfan
senior tag

nem igaz... aludtam eddig kb. 20 percet, ember hív, hogy nem indul a másodikon lévő 22es gép. 5 perc után kiderült, hogy a marhája kihúzta a hosszabbítót, amikor bedugta telefonját tölteni...

telefonok most off, jóéjt!

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13078) szumo válasza mongi (#13076) üzenetére


szumo
senior tag

Ó nem veszem én a szívemre, annál öregebb róka vagyok. :DD

Nem lepődök meg. Egyik ismerősöm mesélte, hogy a beszállítójuk, meghúzva adja a gépeket át neki. Mi most azok helyére pályázunk.

Jó hogy tervezőiroda, de akkor is meghúzva??? :W
Nem inkább tisztességesen összerakott a feladatra szabott gépeket kellene a kezükből kiadni? Na mindegy majd mi megváltjuk a világot :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13079) Kube válasza cbmfan (#13077) üzenetére


Kube
senior tag

Nem semmi emberek léteznek a földön.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#13080) stol válasza Móci (#13065) üzenetére


stol
addikt

"Ami viszont tényleg nem semmi: működő, 2003-ban(!!) telepített windows xp. Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem. És még mindig megy..."

Mi ebben a csoda? Egy könyvelős cégnél, ahol karbantartunk, 16 gépen van hasonló korú, ma is perfekt egészséges xp.

(#13081) nyunyu válasza Móci (#13065) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami viszont tényleg nem semmi: működő, 2003-ban(!!) telepített windows xp. Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem. És még mindig megy...

Nemreg kollegaim az egyik mobilszolgaltato geptermeben talaltak meg egy 5-6 eve "lecserelt" adatbazis szervert, 8 ev uptimenal tartott rajta a Win2k :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13082) eziskamu válasza nyunyu (#13081) üzenetére


eziskamu
addikt

Elfelejtették lekapcsolni a migráció befejeztével? Na igen ez a mocsok Microsoft a pénzért mindenre képes, még stabil OS-t csinálni se rest :DDD

(#13083) cbmfan


cbmfan
senior tag

na ne, elegem van, felmondok a p*csába.

embert még aludni se hagyják! főnök tudja egyedül a vonalas számomat, erre képes volt megadni annak a vadbaromnak, mert nem ért el a szervizes vésztartalékon! hatttttalmas probléma: 34es kliensről lemaradt az office. ezt k*rvára fontos volt közölnie a köcsögjének, 3/4 tízkor.

valaki mellé nem kell esetleg egy eladó és/vagy szervizes Bp és környékén? egyetlen feltételem van: nyugodtabb meló...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13084) Patrick válasza cbmfan (#13077) üzenetére


Patrick
addikt

Ezt nem mondod komolyan??? :D

Egy szó: "Szerencsétlen..." :U

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13085) eziskamu válasza cbmfan (#13083) üzenetére


eziskamu
addikt

Ne pattogj.
Meg kell tanulni szépen stílusosan elküldeni a 'csába az ilyen esti emberkéket, hogy ne sértődjenek (nagyon) meg, valamint be kell szerezni egy hívószám kijelzőt (vagy ki kell köttetni a vonalast a francba, legalább spórolsz).
Nem könnyű az állásszerzés itthon. Bár ha perfekt vagy osztrákból :DDD , akkor ugye most nyitották meg a munkaerőpiacot a sógorok.

[ Szerkesztve ]

(#13086) R3ap3r válasza mongi (#13073) üzenetére


R3ap3r
csendes tag

Van ilyen is, én is segítek, ahol tudok, de párszor megszívtam ilyenekkel. Kb. 5 éve egy falusi idősebb hölgy betalálta a szervizt egy 386 kotlákkal, hogy ő ajándékba kapta, de előfizetett az internetre, és használni szeretné. Ahol dolgoztam akkoriban internetszolgáltató cég is volt, de ki volt adva a bekötőknek, hogy P4 alatt nem kötnek, így a hölgy hoppon maradt. Tulajdonképpen úgy jött be, hogy csináljuk meg, de semmi pénze nincs. Amikor elmondtam neki a bevizsgálási díjat, lefehéredett. Megsajnáltam, összekukáztunk neki valami P3-at, munkaidőn kívül feltelepítettem, és elmagyaráztam neki, hogy kb. mit várhat a géptől.
Elvitte, aztán kb két hét után jön a levél (!!!) a céghez (!!!), hogy nem tud a mittudomén milyen játékkal játszani, meg nem tud online tv-t nézni, meg videot streamelni, meg ilyenek, és az egész gép egy sz*r, itt átverték stb.
Mehettem fel a vezetőséghez magyarázkodni, aztán el hozzá kocsival, ott levizsgálni a hardver milyenségéből, illetve a user hozzá nem értéséből fakadó baromságokat (pl. a zuma nem megy tovább ennél a pályánál MERT TRIAL VAZZE).
Na azóta csak nagyon óvatosan jótékonykodom.

R3ap3r

(#13087) Patrick válasza R3ap3r (#13086) üzenetére


Patrick
addikt

Hát ez kész, mennyire szánalom... :U Nyújtsd a kezed, aztán letépik a karod...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13088) cbmfan


cbmfan
senior tag

témát inkább nem írom, elég az, hogy ordas szopás volt az egész.

főnökkel reggel megdumáltam helyzetet. az ő töke is rendesen tele ezzel az idétlen f*sszal, inkább képes volt bebukni a haszon 3/4ét, hogy szabaduljon tőle. ugyanis őt is b*szogatta reggelig a problémáival... a hátra lévő dolgokat már megcsináltuk, kizárólag HW hiba miatt fogjuk szervizelni a gépeket. sw részt meg intézze a frissen felvett vérpistike rencergizdájuk... (láttam, van vagy 20 éves, ECDL vizsgánál többet nem nézek ki belőle.)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13089) tserrof77


tserrof77
senior tag

Azt hiszem, a lentebb részletezendő ügyletnek még lesz folytatásom:

Indiai réjbennapszemüveges csóka beslattyog. De legalább köszön.

- Csá. Kéne tőttő.
- Telefonhoz nem árulok.- próbáltam kerülni a dolgot. Ezek állandóan ilyenekért szoktak bejönni hozzám. Teszkós "biztonsági" kamera vad villogásba kezdett, mozgásérzékelős lévén. :DDD
- Ilyen izé, nótbukkhoz kéne. Hápés.
- Hány wattos kell? És milyen dugós?
- 90W-os, kis dugós -itt még kezdtem bizakodni, hogy lehet, hogy tényleg értelmes vásárlóval hozott össze a sors.
- Eredetit tudok adni 9900Ft-ért.
- Annyi sok.
- Pedig ahhoz csak azt ajánlom. Az univerzálisokkal sorozatosan szopni szoktam, HP, Acer esetében

Ekkor pechemre észrevette a még dobozban levő, de már felcímkézett, 6000Ft-os univerzális töltőket.
- Ilyet kérek.
- Neeeeee... De ezt nem ajánlom hozzá, mert nem méretpontos a csatlakozója, meg ezek csak 2 pólusúak, így nem fogja tölteni az akkudat.
- Jó az, úgyiscsak irogatni kőőő. Ezakkó mennyi? 6eze'?
- Igen... De mondom, ugyan drágább, de az eredetit ajánlom.
- Figyimá, mondom, nincs rá pézem, jóleszez. Jó ez hápéötvenöthő'
HP 550 létezik, 55-ösről nem hallottam, pedig egy ideje laptopozok már :U
- Jónak kell, de nekem fenntartásaim vannak vele, mint mondtam.
- Add, mer' mingyá szakad az eső...
-Legalább tisztább leszel...
- Esetleg nem tudod behozni a gépet, hogy kipróbálhassuk vele?
- Nem, mer be vannak zárva (kár hogy nem a börtönbe a többi közé) meg nincsenek otthol.
- Kérsz még mást? ezt csak udvariasságból szoktam megkérdezni, kár is volt.
- Nem. Ja, de olyan izé világítósegeret még aggyá, óccsót.
- Genius Netscroll 1500Ft-ért.
- Kirakatba vót 1000-ér!
- Az péeskettes, nem jó a laptopodhoz.
- Nem nekem lesz. itt már :W
- De mihez lesz?
- Hát a laptophoz.
- Akkor azért kell USB-s.
- Milyen?? Nekem világítós kell!
- Az a csatlakozója... Itt már félig sírtam.
- Jóvan, akkó mennyi?
- 7500,-
Pénztárgépbe beütöm, majd várom a húszezrest, mert valami azt súgta, hogy a tízezrestavisszajáróbólkivevős trükk következik. De nem. Bár, amikor elővett egy nagy köteg tízezrest, akkor majdnem falnak mentem. Nesze, bazz, ezért dolgozok, hogy ezeknek a segélye meglegyen. :W Visszaadok, csávó el. Ja, kifelé már nem köszönt...

Valami azt súgja, záros határidőn belül be fognak legalább ketten még jönni és hoznak egy égett notit, amit állítólag majd az általam eladott töltő "tett" tönkre :U De ne legyen igazam...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13090) cbmfan válasza tserrof77 (#13089) üzenetére


cbmfan
senior tag

ismerős... vonósnégyesről tudok én is mesélni régmúltból. de majd késöbb...

főnök délben be:

- azt a barmot elküldtem a p*csába, nekiállt fenyegetőzni, hogy beperel, lesz*rom. bezárunk mára, mindenki húzzon haza!

hurrá! végre kialszom magam... látszott rajta, hogy totál ideg ő is. ezek után nem csodálom.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13091) tserrof77 válasza cbmfan (#13090) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ofiszt telepíteni meg adjatok nekik egy másolt OPK lemezt, ott a MLK a kóddal, oldják meg vérpistikerendszergizda talán még ennyire képes. Ha meg nem, akkor sajnálni tudom azt a rendszert, amit az felügyel...

Az eső leszakadt, indiai srác egyenlőre még nem jött vissza...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13092) cbmfan válasza tserrof77 (#13091) üzenetére


cbmfan
senior tag

MS Office? ugyan! OpenOffice ment mindegyikre...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13093) tserrof77 válasza cbmfan (#13092) üzenetére


tserrof77
senior tag

:Y Céges gépre? Remek.. küldd rájuk a BSA-t :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13094) cbmfan válasza tserrof77 (#13093) üzenetére


cbmfan
senior tag

bizony.

ha a két szerver microATX Giga lap, E2160 proc, 2G ram, 320G hdd egy mercury házban, akkor gondolhatod, hogy milyenek a kliensek :D

nem kicsit volt kínszenvedés 42 db 512 megás DDR2 ramot vadászni...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13095) eziskamu válasza cbmfan (#13094) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért normális házba, sok ventivel, normális táppal nem rossz kis Linux szerver lenne. Tűzfal/proxy/mail szerver. Még a winyó se lenne rosz, csak kéne belőle kettő kapásból. Persze Windows-hoz már kevéske.

[ Szerkesztve ]

(#13096) localhost


localhost
Közösségépítő

Segítsetek! : köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13097) biker válasza localhost (#13096) üzenetére


biker
nagyúr

[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13098) Patrick válasza tserrof77 (#13089) üzenetére


Patrick
addikt

Ha ez nekem fáj, akkor Neked? :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#13099) maláj válasza tserrof77 (#13089) üzenetére


maláj
őstag

ezért örülök, hogy nem dolgozom boltban - félő, hogy nem szolgáltam volna ki ...
a "csá" után mutattam volna a kijáratot :W

ami viszont érdekelne: "hoznak egy égett notit, amit állítólag majd az általam eladott töltő "tett" tönkre ..."

gondolom nem írattál alá a "kisebbségivel" egy hivatalos papírt, hogy megértette a kockázatokat ... ilyen esetben mi szokott lenni a végkifejlet :F

szerk: vagy a kamera felvétele maga a "hivatalos" bizonyíték ??? :)

[ Szerkesztve ]

(#13100) kraftxld válasza tserrof77 (#13089) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem vagy rutinos, ilyenkor azt kell mondani, hogy bocsi, de a HP-val nem működik :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.