Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) MR_Joe válasza proof88 (#13900) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Anno haverommal toltuk minden nap. Igen komoly pályákat építettünk már... bár valahogy sokszor pókhálós lett az üveg :)

azthiszem én is letöltöm :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#13902) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Ez volt az igazi f1 játék: [link]
viszont a c64-es változatában sokkal jobb volt a zene: [link], a pc-s ehhez képest csipogás

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#13903) HavocS válasza Mercutio_ (#13892) üzenetére


HavocS
senior tag

Hát a Farmville? :)
De élőben már biztos nem tetszene, mert a tehén büdöset sz..ik...

[ Szerkesztve ]

(#13904) mephi666 válasza DeltaPower (#13902) üzenetére


mephi666
nagyúr

vááá, ezzel mennyit nyomtam anno... ment hercules vezérlővel és prüttyögtettem a speakert rendesen a játékkal :D baromi jó volt... mintha tegnap lett volna... street rod, stunts szintén sokat ment... (persze még hercules-el...)

ui: meg volt valami felülnézetes rally-s játék, aminek nem ugrik be a neve... 4x4-es gépekkel lehetett menni és asszem az egész pálya látszódott végig... volt benne nitro is :) ezt is gyűrtük keményen még 15-20éve... meg ott volt a whacky wheels... az is hatalmas volt... sajnálom, hogy a pc-re magasról sz@rnak ilyen téren, mert jó kis "össznépi mókákat" lehetett rajta csapni ilyen játékokkral... (kb. az nfs nagyon régi részeiben volt legutóbb jó splitscreen mód)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13905) pohár válasza mephi666 (#13904) üzenetére


pohár
félisten

terep 2, az volt csak az igazi! :DDD

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13906) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha már régi játék, és zenéi:

Cannon Fodder intro Anigán és PCn.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13907) mongi


mongi
senior tag

Kollégák!
Ha tv-tuner kártyával nem akartok szopni win7 x64 alatt, a leadtek belső (PCI-s) termékeit kerüljétek el nagy ívben. :(((
Merő szopás a gyári cuccokkal az egész installálása,én most szopok vele a 3. órája... :Y :O Nem is tudom egyszerű user mit csinált volna, de minimum kibaxa a 10.ről az egész gépet.... :((
Ha a drivert teszem fel, minden ok, ha felteszem a gyári windows 7 compatible (!) pvr szoftot, elszáll az egész cucc hibával. Önmagában driver nékül a PVR cuccos is megy rendesen, csak együtt nem hajlandó rendesen dolgozni. :W :W :W Mire rájöttem hogy ha a gyári cd-ről feldobom a pvr-t, majd manual adom meg eszközkezelőbe a drivert (persze nem amire a cd mutatna autostartkor!) akkor nagy nehezen beindul.

Az biztos hogy leadteket már a büdös életben nem veszek PCI-set többet, marad az usb-s "beledugod és élvezzed vazze" kategóriások :K

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13908) MR_Joe válasza mongi (#13907) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

"beledugod és élvezed vazze" :DDD eeeehehe. Kétértelmű kifejezések nélkül hol lenne a világ :DDD megy aláírásba :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#13909) Balinov válasza mongi (#13907) üzenetére


Balinov
félisten

nem veletlen olyan hosszu a Leadtek TV tuneres topik, regebbi modellek XP 2000/RM/Deluxe BT8x8 chippel dolgoznak, ahoz conexant nem csinalt x64 drivert. ujabbak xceive/NXP chippel vannak, azokhoz van rendesen driver. amugy Bzoley forumtas grundolt egy Leadtek tunerre kihegyezett oldalt (Lhsite), ami sajna ahogy latom megszunt, de a topikban mindig linkelik a legujabb drivereket, ill. PVR2-t. Leadtek tunernel az elso, hogy a gyari cd-t/windows update-s drivert el kell felejteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13910) shteer válasza Balinov (#13909) üzenetére


shteer
titán

minimum egy global :K az audigy4-gyel egy kicsit nehéz volt megbarátkoztatni, de az a kriétív számlájára írható

..szerintem jónak tűnik

(#13911) azbest válasza Balinov (#13909) üzenetére


azbest
félisten

A bt8x8 utáni korszakból is sikerült árulniuk olyan CX2388X chipsetes analóg és hibrid kártyákat, ami 64 bites rendszeren 2+ Gb rammal maxon pörgetik az egyik procimagot. A pci kártyák közt sok ilyen van, ráadásul ezeket már akkor adták ki mikor ismert volt a hiba. Connexant meg cseszték zaklatni hogy javítsa a drivert. Rendszeresen visszatérő kérdés/probláma a leadtek tuneres topicban. Radeon kártyákkal meg nem megy rendesen az evr mód (nyújtás kikapcs), de legalább vmr módban pixelesedik a képe. A hardveres dvbt dekódolás meg lefagy pár perc után a pvr2-ben... 12 éve nem szívtam annyit a miro/pinnacle tuneremel, mint a hűdejó szoftveres leadtekkel... na de ez itt off :)

[ Szerkesztve ]

(#13912) Balinov válasza azbest (#13911) üzenetére


Balinov
félisten

jogos,jogos. mar egy ideje nem kovetem a Leadtekes totyikot.aver hibrid pci-s tuneremmel nincs ilyen gondom. Miro,istenem, mit szivtunk mi is vele, PCTV Pro, anyam, na az tenyleg hulladek sw-ileg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13913) cbmfan válasza Balinov (#13912) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyan!

15 éves 848 chipes Studio PCTV kártyám mai napig működik. kb. két évvel ezelött sikerült letörnöm antenna csatlakozót, ezért lecseréltem egy USB2re. TVCentert használom, gond nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13914) Balinov válasza cbmfan (#13913) üzenetére


Balinov
félisten

na ja,de neked nem sikerult pont olyan ALI chipsetes K6-os lapot kifognod, amivel inkompatibilis volt. le kellett cserelnie haveromnak a lapjat egy i8xx chipsetes lap + p3 cel kombora, hogy tudja hasznalni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13915) mephi666 válasza Balinov (#13914) üzenetére


mephi666
nagyúr

ali chipset: blöeee ;]

...mindig is távol tartottam magam tőle, mert rengeteg inkompatibilitási probléma volt vele :( csomó ismerősöm szívott vele rendesen... (mintha az s3 savage-eket sem szerette volna)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13916) mongi válasza azbest (#13911) üzenetére


mongi
senior tag

Én is ebbe a hibába estem, azt hittem az új széria kinőtte a bajait. Amúgy ez is Harmonics (Conexant) CX2388x -es cuccos :(( Szívatott rendesen tegnap, de nagy nehezen megoldottam :)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13917) danih válasza cbmfan (#13913) üzenetére


danih
addikt

Ez egy típushibája a Pinnacle PCTV-nek, én is letörtem, nem is egyszer.
Ettől leszámítva tényleg legyilkolhatatlan, stabil, és jó :)

(#13918) cbmfan válasza danih (#13917) üzenetére


cbmfan
senior tag

te hogy rögzítetted? anno körbeforrasztottam, pár hónap után elengedte. próbáltam pillanatragasztóval, epokittel... inkább feladtam.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13919) danih válasza cbmfan (#13918) üzenetére


danih
addikt

Dettó, egy az egyben. Én forrasztással bohóckodtam, de semmi értelme nem volt, egy idő után ugyanúgy lejön. Aztán meguntam :)

(#13920) True


True
aktív tag

Lehet kapni olyan 2 komponensű fémragasztót, ami olyan mint a gyurma, nekem az autóm szelepfedelén tátongott egy kisujjnyi lyuk...
Valszeg az előző tulaj megtolt valakit, és ekkor törhetett ki ez a kis darab...
Az olaj mindent kieszik lassan, de már 2 éve nem is szivárog...
Szerintem ilyen esetekre simán használható PC-re is...
Annyira megkeményedik, hogy vésni/flexelni lehet...
Előtte viszont féktárcsa tisztítóval le kell fújni, mert az minden zsíros szennyeződést leold...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#13921) cbmfan válasza True (#13920) üzenetére


cbmfan
senior tag

...és drágábbra jön ki az egész cucc, mint egy másik tuner :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13922) True válasza cbmfan (#13921) üzenetére


True
aktív tag

Kevesebb mint egy 1-ezresért vettem egy csomaggal és így is sok megmaradt...
De más alternatív megoldás is létezik... [link]

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#13923) MR_Joe válasza True (#13922) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A legjobb akkor is a technokol :) Attól legalább még jól is érzed magad munka közben :DD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#13924) cbmfan válasza True (#13922) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt a citromsárga szembántó "vááááb*zdmeeeg" oldalt...

technokol... jó ötlet, van itthon valahol elvileg.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13925) macilaci78 válasza cbmfan (#13924) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt nehéz lesz megmagyarázni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13926) cbmfan válasza macilaci78 (#13925) üzenetére


cbmfan
senior tag

:P

cipő belső ragasztásához használtam vagy 5 éve. áttúrtam fiókokat, valószínűleg ki lett dobva...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13927) Mercutio_ válasza macilaci78 (#13925) üzenetére


Mercutio_
félisten

Má egy ideje nincs benne az a hatóanyag amitől népszerű volt :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13928) MR_Joe válasza Mercutio_ (#13927) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Igaz.. marad a palmatex :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#13929) xnace


xnace
őstag

Sziasztok!!

Érdi nincs köztetek?? :)

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#13930) localhost válasza xnace (#13929) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Van az a pénz! :-)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13931) xnace válasza localhost (#13930) üzenetére


xnace
őstag

:C

Én igazából nem boltos vagyok, csak egy vevőjelölt.

Annyi lenne a kérdésem, hogy ha leírom prívátban a konfigomat pontosan, akko valaki segítene, hogy mit lehetne azon javítani?? :B
(Aki segít, jó eséllyel az ő vevője leszek:B)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#13932) localhost válasza xnace (#13931) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát EZ ITT nem az a topic :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13933) cbmfan válasza xnace (#13931) üzenetére


cbmfan
senior tag

tanácsadást jutányos áron vállalok :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#13934) xnace válasza cbmfan (#13933) üzenetére


xnace
őstag

Ja, mondjuk az alkatresz aran, amit megveszek :D

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#13935) szumo válasza mongi (#13907) üzenetére


szumo
senior tag

Én elég régóta használok Leadtek-et, tunerkártyát, és beépítettem vagy egy tucatot is, de az álltalad említett probléma még 1x sem fordult elő. Igaz ahogy írták, a gyári cd felejtős vagy 4-5 éve :)
x64 alatt meg a global nem megy, csak az expert, és az újabbak nagyrésze.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13936) shteer válasza szumo (#13935) üzenetére


shteer
titán

x64 alatt meg a global nem megy, csak az expert

ezt cáfolnám :) a global újabb is mint az expert

..szerintem jónak tűnik

(#13937) mongi válasza szumo (#13935) üzenetére


mongi
senior tag

A szopás megoldva, gyári cd-vel, leírás feljebb (manual installal).Amúgy a honlapon kint van a win7 supported felirat!
A szopás oka: az a buzi kártya csak akkor volt hajlandó rendesen funkcionálni (lásd: nem csonttá fagyni), ha a hozzá kapott rca kábel be volt dugva és a hang kábel be volt kötve a hangkártyába. Ennyit nem szoptam még kártyával, igaz pinnacle kártyákkal foglalkoztam főleg... Régen volt nekem is WinFast 2000xp kártyám de azzal akkoriban (2002-ben) annyit szoptam, hogy eladtam, és vettem egy külsőt (Leadtek WinFast TV Pro II ), mivel csak tv nézésre használom. Most már idestova 4 éves, napi használatban, semmi probléma vele.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13938) szumo válasza mongi (#13937) üzenetére


szumo
senior tag

Az a lényeg, hogy megy. Ha nem lennének ilyenek, akkor unatkoznánk.
Nálam most egy Lenovo van kibelezve a munkapadon, mert a space, enter, delete gombok hol működnek, hol nem. Egyenlőre nem látom a hiba okát, majd csak meg lesz az is.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#13939) azbest válasza szumo (#13938) üzenetére


azbest
félisten

huh pár napja nálam az 'n' és a ',' gombok közt vándorolt a működési probléma... félve pattintottam ki a gombot, hogy kivegyem a morzsát, ami alá ment. De szerencsére jól megvan ez csinálva, simán vissza tudtam tenni.

(#13940) mongi


mongi
senior tag

Nekem ma beesett egy sz@rrá fertőzött vírustenyészetes gép, már reggel óta gyűröm, de hamarosan feladom és jön a gyalu.
Másik gép win xp-je megkotlott, csak csökkentett módban indul automatikusan, mégha normál startot is kérek :DDD Ott is inkább gyalu, mivel gazdája is ezt kérte :)

Amúgy a múlt héten (csütörtökön) tomboló vihar is meghozta gyümölcseit, hétvégén nagyüzemben fogyasztottam a táp-raktárkészletet.

Visszatérve a setét user/segítőkész boltos témához is:
Talán emlékeztek még egy június elejei viharra.
Akkor sok user jött, hogy kiégtek az adapterek a wifi router-ükhöz (Tcom Slovakia,WiFi-s cégek, főlegAirLiv /Dlink/Glitel routerek/modemek).
Tudni kell hozzá, hogy az áram szolgáltató kedvesen 315V-ot eresztett a 220-as hálózatra az áram visszakapcsoláskor.

Tehát user roham, 10/8-ban ez volt a szöveg:
- figyejjémáááán! nemegyagyereknekeavifíímeganeeeet!csinájjámánvalamííít! :O

Mondom nekik, ha adapter füstölt, valszeg leéghetett benne más is, még ha ideig/óráig mennek még másik utángyártott adapterrel. Ha visszaviszi a szolgáltatóhoz, az el fogja hajtani a 30 napos szervízidő után, mivel ilyen esetben nem él a garancia sehol.
Javaslom hogy inkább vegyen egy újat (újabb 2 év garanciával), akár nálam ez ákcijósan most 35píz (ADSL2/2+ modem + wifi router), vagy 25 píz (150-es Wifi router, WISP támogatással).

Persze az egysejtű földműves lehordott mindennek, hogy milyen mocskos zsidó lehúzás ez, ők kimérték a szomszéddal (!) hogy csak adapter a rossz (kűggyedmánideaszomszédot, lennenekimérnivalóóóm ;] :P ), inkább átmegy az utca másik felére mert ott az adapter csak 18píz. :W
Mondom nekik ok, de itt ne sírjon ha azzal sem megy majd 1 hónap múlva. :K

Letelt az 1 hónap.

Egysejtűkém somfordált be a boltba, nem megy a router, ledobálja a netről az új adapterrel is.Van-e még az akciósból nálam... :Y
Az nincs, de lesz 40pízért holnapra... 20 píz előre, 20 a leszállításkor... :C
Háááát még meggondolja (vazze akkor sem lesz neted de tufa, ha még egy hónapig ülsz a 3 agysejteden!) :W :W
A szolgáltató 65 pízért méri a saját adsl modem/router comboját, szal csak hajrá ;] :P

Tehát segíteni is csak olyannak, aki igényli, és képes felfogni, hogy nem minden boltos akarja kifosztani, ha ajánlatot tesz egy hosszútávon olcsóbb megoldásra...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13941) ^Clown válasza mongi (#13940) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Vihar utáni forgalomnövekedést én is tapasztaltam, jópár D-Link adapter behalt.

(#13942) nyunyu válasza mongi (#13940) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudni kell hozzá, hogy az áram szolgáltató kedvesen 315V-ot eresztett a 220-as hálózatra az áram visszakapcsoláskor.

Ez mashol is elofordul.

Furedi hajokikotobe pl. forditva kototte be az Edasz a 2. es 3. fazist.
Olyan nagy kart nem okozott, csak a vitorlasokat kiemelo daru motorja egett le tole...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13943) bullseye válasza mongi (#13940) üzenetére


bullseye
addikt

Hát ha visszasunyog megvenni a cuccot, én kötelezném rá, hogy mondjon áldást az új eszközre, héberül...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13944) Jester01 válasza ^Clown (#13941) üzenetére


Jester01
veterán

Az enyém is, vitte magával a routert rögtön. Helyi boltosok rendesek voltak, amikor vettem az újat írtak ingyen szakvéleményt és mondták lobogtassam az áramszolgáltatónak. Azok persze elhajtottak.

Jester

(#13945) #21346560 válasza nyunyu (#13942) üzenetére


#21346560
törölt tag

230-as hálózatra....

(#13946) csemberlen


csemberlen
őstag

Bocs, hogy beleszólok, de európai hálózaton ha felcserélik a vezetékekek akkor a 230v helyett 400v kerül a fogyasztókra. ( régebben 220/380V volt.)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13947) mongi válasza bullseye (#13943) üzenetére


mongi
senior tag

már nyomtatom is neki :DDD

"JEVARECHECHÁ ADONÁJ VEJISMERECHÁ.. JAÉR ADONÁJ PANÁV ÉLECHÁ VÍCHUNEKÁ.. JISZÁ ADONÁJ PANÁV ÉLECHÁ VEJASZÉM LECHÁ SALOM..

ÁLDJON MEG TÉGED AZ ÖRÖKKÉVALÓ ÉS ŐRIZZEN MEG TÉGED. SUGÁROZTASSA FELÉD FÉNYÉT ÉS KÖNYÖRÜLJÖN MEG RAJTAD. EMELJE FÉNYÉT FELÉD ÉS ADJON NEKED BÉKÉT."

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#13948) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv, mindenkinek!

Nálam is szép formalom kerekedett a viharok miatt, tápok, rojterek és 1éb eszközök sorozatosan nem bírták a nagyobb áramot.

Más.. nem tudom, ki keresett még XP-t közületek, de találtam megoldást! Egy volt osztálytársamék csinálják, megtalálták a kicsiéspuhánál rá a kiskaput. Azok duzzogva, de megadták nekik rá az engedélyt. Én már több hómot és pár ofiszt is adtam el a segítségükkel. Alapból mellékelik a lemondó nyilatkozatot, amivel ténylegesen jogosult leszel a cucc használatára!

Leadtek tunert használok én is, egy MPEG2 chipes PVR3000 dübörög nekem is a gépemben. Természetesen NEM a saját driverével... legutóbbi alaplapcsaerénél is meggajdult szegény, 3 napom ráment, mire a chipset driverrel össze tudtam barátkoztatni :DDD De azóta legalább tudunk TV-t nézni :C

És ha már ki kell borulni-topik...

Vérpistike bejön.
- Szia! Óccsóázusznótbúktőttőkkérekóccsón.
- 3.42 vagy 4.22Amperes kell?
- wft stílusú nézés
- A kicsi, 4*10 centis, vagy a nagyobb 5*14 centis töltőd van? Igazából tökminegy lenne, mert az utángyártott töltők amúgy is 90W-osak, ergo elbírja a nagyobb gépet is, de nem hagyhattam ki ;]
- Hát..olyan izé.. közepes!
- Az IQ-d, az közepes. A gép típusszámát tudod?
- Jaaa, azt? Izé, valami effes! F3 F5 széria gy.k.
- Oké, a 90W-os jó lesz hozzá. 6000Ft lesz. - itt röviden elmagyaráztam neki, hogy válassza ki a csatlakozót hozzá, megmutattam, hogy fordítva nem lehet bedugni. 19V-ra be is állítottam neki. Fizet, örömmel távozik. (Egy sarokkal arrébb ugyanezért a típusét 9000Ft-ot akartak róla legombolni)

Másnap szokásomhoz híven elaludtam, majdnem negyed 10re értem a bolthoz. Vérpistike ott vár egy idősebb úrral. Mint kiderült a faterja. Még csak a rácsot nyitottam, már sír/ordít, hogy az általam eladott vacak sz@r tönkretette a gépét! nem az apja, pistikeee

A töltő majd a gép rövid vizsgálata során megállapítást nyert, hogy a töltő K.O. a gép pedig akkuról még bekapcsol, de le is áll 8lemerült az akku, másik akkuval próbáltam, még pár percet ment) de másik töltővel sem működik, töltést nem veszi. Alsó fedél eltávolítása után sajnos láttam, hogy a tápcsatlakozó után randa égésnyomok vannak ellenállásoknál és a töltésvezérlő IC-nél. Itt már sejtettem, hogy gond lesz. Pistike sipárgott, hogy a filmjei, meg zenék, megatöbbidolgamosteltűnik?!?! Apuka itt még csak figyelt. Közöltem, a hdd külön egység, annak nem lett baja, ugye akkuról még win elindult. Közöltem, a töltő tényleg rossz, azt kicserélem, de a géppel nem tudok mit csinálni. Apuka itt szólalt meg először, és közölte, hogy az általam saccolt kb 20-30e Ft-os javítást velem szeretné kifizettetni. Hát, ehhez hirtelen nem volt túl sok kedvem. A töltőt jobban szemügyre véve ekkor vettem észre valamit. Ugye ezek az univerzális fejűeknek két, de nem egyforma tüskéje van, pont a hülyeség elleni védelem miatt, hogy ne köthesd be rosszul. Pistikét kérdőre vontam, hogy is üzemelte be töltőt.

- Hát, bedugtam a kettőhuszba, majd a tőttőbe a madzagot. Ahogy mondtad, megkerestem, melyik fej megy bele az ázuszba, majd rá akartam kötni a töltőt...
- Állj! Úgy akartad, hogy a fej a notiba volt dugva, és a töltő már áram alatt volt???
- ...iggeeeennn...
- Ok, akkor sajnos a nem megfelelő beüzemelés miatt sikerült a gépet és a töltőt is tönkretenned, mert sikerült ellentétes pólusra hozzáérintened!
- De..de.dee... azt nem mondtad.. hogy..öö... nem hagyhatom rajta!!!!
- Érdekes, te vagy az első és rohadtul remélem az utolsó is aki így akarta bekötni, mert így baromi macerás.
Az apján már láttam, hogy elismerte a gyerek hülyeségét. Végeredményként a gyerek által tönkretett töltőért "cserébe" kaptak egy 2.5" hdd házat meg némi KP-t vissza. Amikor kimentek, már csak egy csattanást hallottam. Meg vérpistike bőgését... :B

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13949) MR_Joe válasza tserrof77 (#13948) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Eh.. drakulálok neki... meg neked is, hogy nem te vágtad pofán :)

Amúgy jól sikerült a múltkori kép, bár kissé komoly arcot vágsz :) Majd átküldöm mailban :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#13950) cbmfan válasza tserrof77 (#13948) üzenetére


cbmfan
senior tag

10 pont, gratula! :C ez se volt gyenge sztori...

lenne megint egy rakás sztori, csak ugye főnök ki és meg érte...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.