Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14651) cbmfan


cbmfan
senior tag

ti mit kezdtek a kell-nemkell-demégiskell emberekkel?

30 körüli ember be, nyitás után vett egy 1 gigás 800as DDR2 Kingmaxot. 20 perc múlva jön vissza, hogy mégse kell neki. normális volt, de azért memtestet futtattam rajta, teszt oké, pénz vissza. 10 perccel ezelőtt be, mégis kell neki. remélem, hogy nem hozza vissza ismét...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14652) localhost válasza cbmfan (#14651) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mi lelőttük az ilyeneket, mint a kutyát! Ha esetleg mégis visszamenne...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14653) SityiSXT válasza szumo (#14650) üzenetére


SityiSXT
őstag

AMD proci volt, ráadásul OEM kiszerelés, azaz a felfogatók már a gyárban rákerültek a hűtőre, nekem csak be kellett raknom. No igen, itt a sima dobozos előnye - az nincs készre szerelve, és olyankor könnyebben észreveszi az ember az a vékony kis fóliát.

(#14654) sutykuru válasza localhost (#14652) üzenetére


sutykuru
tag

2 hetente lévő játék megszűnt az ex.melóhelyeden?

(#14655) umek7 válasza cbmfan (#14651) üzenetére


umek7
őstag

A minap segítettem egy ismerősömnek a boltban pár órát, hasonló sztori. 2db Samsung 1GB DDR2 1066Mhz-re volt szüksége, megkapta, kifizette, 15 perc múlva visszajött a kibontatlan pakkal hogy neki mégsem kell, megoldható e a visszavétel. Lecsekkoltuk, minden ok, pénz vissza, semmi gond, viszlát. Kereken 1 óra telhetett el hogy ismét bejött, kellett a cucc, kért egy telefonszámot is, megköszönte, viszlát. 1.5 óra múlva csörög a telefon hogy megoldható e hogy visszahozza mert családi okokra hivatkozva blabla.. Ez volt az a pont ahol már nem vettük vissza, és persze még mi voltunk a faszfejek.

(#14656) kmisi99 válasza umek7 (#14655) üzenetére


kmisi99
addikt

Lehet rosszul tudom de én úgy tudom az a törvény hogy vagy 3 napig köteles visszavenni a boltos ha hibátlan a termék

(#14657) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Elnézést az offért, de a problémámra még a google sem adott megoldást :(

Szóval azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy lehet-e még kapni Magyarországon Benq E2200HDA típusú moncsikat? Ez az egyik legkissebb full hd moncsi, és ráadásul talán az egyetlen ami 16:9 és nem 16:10-es képaránnyal rendelkezik.

Ha valaki találkozik ilyennek, akkor kérem dobjon rám egy privátot.

Köszi szépen,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14658) cbmfan


cbmfan
senior tag

visszajött... és kifogta főnököt :D

pénz vissza még egyszer nem, levásárolhatja, ha akarja. nem akarta, inkább elvonult duzzogva.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14659) umek7 válasza kmisi99 (#14656) üzenetére


umek7
őstag

Fogalmam sincs, mit mondtam csak egy ismerősömnek segítettem pár órát, de ha így is lenne a törvény akkor már egyszer eljátszotta, gondolom nem korlátlanul lehet ezt csinálni 3 napig nyitástól-zárásig.

(#14660) bullseye válasza kmisi99 (#14656) üzenetére


bullseye
addikt

rosszul tudod :)
ez már évek óta nem létezik. a 8 nap webshop miatt hiszik sokan, hogy ez is él. a 3 nap a javítás nélküli csere...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14661) localhost válasza sutykuru (#14654) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Őket kérdezd, én már egy éve nem tartom velük a kapcsolatot.
Annyit tudok, hogy azóta új az ügyvezetés, a valaha szebb napokat élt létszámból (hatvan fölött) már csak tizenegynéhányan vannak, több vidéki boltot bezártak, kisebb irodába költöztek

kmisi99 NAGYON rosszul tudod - egy percig sem köteles, ha a termék hibátlan!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14662) sutykuru válasza localhost (#14661) üzenetére


sutykuru
tag

:(, akkor lehetne FóKa kft. mostmár.

[ Szerkesztve ]

(#14663) szumo


szumo
senior tag

Sorra mondják vissza az emberek a beszerzéseket.
Mi lett a cégekkel?
Mármegint valamelyik öltönyös bűnöző beszédet mondott? :((

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14664) cbmfan válasza szumo (#14663) üzenetére


cbmfan
senior tag

múlt héten rendeltek két fullintegrált olcsó gépet irodába. cakkpakk kijött 70 ezerből per darab, erre 20 perccel ezelőtt jön ember, mégse kell, mert nincs rá pénz. 20 ezer előleg bukó,. mert rendszeresen jönnek kisebb dolgokért, legalább azt vigyék. mindegy, kirakok valami papírt kirakatba, hogy gép akciósan, veddmegmost.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14665) szumo válasza cbmfan (#14664) üzenetére


szumo
senior tag

Szerencsére én még komolyabban hozzá sem álltam, még az alkatrészek beszerzésének sem. Mintha éreztem volna.

Írd rá, hogy ultra gamer config, a krájzisz 4 is fut rajta, meg a batlefíld 2312 is.
Azt azért ne írd rá, hogy futócipőben fut rajta, és csak keresztül. ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14666) föccer válasza szumo (#14663) üzenetére


föccer
nagyúr

Most kapta meg a felső vezetés a 3. negyedéves pénzügyi jelentését. Nálunk is most jönnek a jobbnál jobb bejelentések. A nagyfőnök bejelentette, hogy valakitől meg kell válni. Nem lesz vele gondja, mert egyből 4-en jelentkeztünk, mert ha még egy valakit elvesznek, akkor nem vagyunk hajlandóak ugyan azt a munkamennyiséget elvégezni. Így is átlag napi 12-13 órai munkát tolunk, megtűzdelve 24-28-30 órás munkanapokkal. Ehhez hozzávesszük azt, hogy nincs túlórapénz, nincs csúsztatás, sőt, még a rendes éves szabadságot sem lehet kivenni, akkor tényleg elgondolkodik az ember, hogy ugyan mi a fasznak? :((

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14667) Dorien válasza föccer (#14666) üzenetére


Dorien
veterán

Szvsz. ezt csak nagyon sok pénzért érdemes csinálni és akkor sem túl sokáig...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#14668) föccer válasza Dorien (#14667) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagy úr a döglött építőipar + chf hitel kombináció :(

Tavasszal próbáltam szakmán belül elhelyezkedni, de esélyem kb mint hógolyónak a pokolban :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14669) cbmfan válasza föccer (#14668) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez jó, ezt a hasonlatot még nem hallottam :D

helyzetet meg tapasztaljuk mindannyian.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14670) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

MEghalt ARC 42 eves volt, NyugodjekBekeben:- (

udv

neduddki

p.s. aki ismete tudja mert ide

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14671) föccer válasza neduddki (#14670) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki volt ő, ha szabad kérdezni?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14672) macilaci78 válasza neduddki (#14670) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Részvétünk.

[nagyon off]Függetlenül attól, ki volt.[/nagyon off]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14673) neduddki válasza föccer (#14671) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Regi kollega

udv

neduddki

mod: macilaci78: koszi

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14674) Ygg válasza neduddki (#14673) üzenetére


Ygg
senior tag

RIP
Nyugodjon békében.

(#14675) cbmfan


cbmfan
senior tag

elegem van...

áruszállítás, indulás négykor, hogy legkésőbb nyolcra lenn legyek Sopronban. visszaértem hatra, még meló (csindáldmegagépemléccilécciiii - főnök lánya, 12 éves). kész, 20 perccel ezelőtt értem haza. két perce hív sógorom, hogy SOS jöjjek, mert nem indul a gép, asszonynak kell mit tudom én, hogy mit nyomtatni sürgősen. burkoltan elküldtem a f*szba melegebb éghajlatra, kibírja holnap délutánig.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14676) föccer válasza cbmfan (#14675) üzenetére


föccer
nagyúr

Copy General.... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14677) mongi


mongi
senior tag

Először is R.I.P. a volt kollégának :(

Más:

Telefon 10 perce:
-Szia! xy vagyok, azért hívlak mert a szkener miatt átugrik a nyelv angolra a gépemen, ha szkenelni akarunk.
-Szia. A nyelvi beálítás alapon milyen?
-SK ahogy be volt állítva.
-Akkor katt jobb egérrel az SK-n, beállítások...blablabla
-Megvan!
-Mit ír ki fent a lenyíló fülön?
-A nyelv SK.
-Khhmmm...Mióta csinálja ezt? Mikor tettétek fel a szkener driverét?
-Mi nem tettünk fel semmit! Csak bedugta a főnök és ennyi. Azóta ezt csinálja. Az ZXV szoftveresek sem tudták megoldani.
-Akkor vedd elő a driver disket, és tedd be a meghajtóba.
-bedugtam! Megvan!
-Most katt a saját gépen
-Megvan!
-Keresd meg a cd- meghajtót, keresd az install feliratot...
-Nem adja ki a cd-t!
-Hova dugtad?
-Oda alulra, a nyílásba
- :Y :W :C sírva röhögősen
-Jaj, nem jön ki!Becsukódott az ajtó rajta! :O
-Hagyd, sikerült a Floppy helyére beszuszakolnod a minicd-t :DDD
-Most mi lesz? tönkre megy a gép?
-Az nem, de a cd-nek sanyi...Holnap gyere be a vonalkód olvasóval, majd leszedjük a drivert nagy cd-re :DDD
-Akkor majd reggel. Szia!
-Szia.

Hát ha ezután nem fetrengtünk 10 percet, akkor semmit :)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14678) Ygg válasza mongi (#14677) üzenetére


Ygg
senior tag

Azt hittem, legalább már ilyet nem produkálnak drága felhasználóink, de akkor még ez sem kopott ki.
Az emberi hülyeség végtelen, és nyúlós cafrangokban csöpög le az univerzum szélén, ahogy egy tanárom mondta...

(#14679) draco31 válasza mongi (#14677) üzenetére


draco31
veterán

Hali!

Én csak lelkes olvasója vagyok ennek a fórumnak, nem vagyok számtech boltos. De ehhez muszáj hozzászólnom, ugyanis volt egy hasonló eset egyik haverommal még amikor a szoftverüzemeltető sulit kezdtük. Nem volt sok gyakorlata előtte gépekkel, talán nem is látott előtte 5,25-ös floppy meghajtót. Természetesen belerakta a cd-t, ami ott is veszett benne. Pedig volt cd olvasó is a gépben. A tanár nagyon megdicsérte érte. Ez 8 éve történt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14680) cbmfan válasza draco31 (#14679) üzenetére


cbmfan
senior tag

8 éve nagyflopi? iskolában nem selejtezik az őskövületeket, vagy mi van? :D

bár unokaöcsémnek általánosban 486oson tanítják a DOS és Office 4.0 csomag használatát...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14681) Cucuska2 válasza cbmfan (#14680) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mi 2 éve még XP-s gépeket használtunk floppyval.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14682) macilaci78 válasza cbmfan (#14680) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annó Office 6.0-t tanultunk 7.-től, gimibe, aztán Turbo Pascal.
Mit ne mondjak, környezetemben (suli, eddigi munkahelyek) én használom legmagabiztosabban, legproduktívabban az Office-t.
Nem baj szerintem, amikor valakivel az alapokat akarják megtanítani, akkor csak az alapokkal foglalkozó verziót veszik elő.

Mondjuk én szvsz Open Office-t (is) oktatnék, neveljük már az embereket a jogkövetésre. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14683) localhost válasza macilaci78 (#14682) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Számtechből hányasod volt, Órán nem nagyon figyeltél, mi?
Az Office-nak sosem volt 6-0-ás verziója :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14684) mongi válasza macilaci78 (#14682) üzenetére


mongi
senior tag

Inkább arra kellene nevelni az usereket, hogy ha látnak egy open ofice-t akkor ne rögtön fikázzák, akkor is tudják kezelni, ne pánikoljon a "mosztmilesz-mosztmilesz" stílusban, hiszen 90% ugyanarra a dologra használja a mikrofos offiszt is...(megírok egy önéletrajzot, feljegyzésre...stb).A gombok is ugyanazt takarják.
Sajnos a mai oktatás ilyenformán sajna kimerül az "ez a program amit tanulunk, kattints ide, erre a gomba, ami ez mellett van és nehogy másra" . Ha szembekerül eg ilyen user egy ugyanarra született másik programmal (ms ofix- free ofix) , már két gombbal arrébb lévő, funkcióban ugyanazt tudó gombot sem találják meg. Ez itt a nagy baj.
Hogy belevernek 1 programot, ahelyett hogy a piktogramok alatti funkciót oktatnák. Így ha meglátná: jéééé ez ugyanazt tudja, igaz más a neve, de erre emléxem...
Úgy javítottam én is a szlovák XP-s gépeket, hogy máig nem beszélem a nyelvet, de tudom melyik ikon alatt mi van :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14685) macilaci78 válasza mongi (#14684) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ez a baj, hanem azzal, akinek leoktatták az ofiszt, és ugyanúgy írógéppel formáz szöveget: szóközzel zár középre, tabulál és behúz. :W És amikor főnök kitalálja, hogy ezt a doksit használjam mintának, mert az jó...

localhost: Mit emlékszem már a verzióra? A koleszban volt 6MHz-es gép is (turbóval 26MHz), meg 586-os is, suliban is széles volt a választék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14686) Lenry válasza mongi (#14684) üzenetére


Lenry
félisten

ez már csak ilyen elszabott dolog.
anno, amikor ECDL-t tanultunk, az alapvető OS kezelés részt, (floppyformázás, mappa kezelése, stb) én gyönyörűen levezettem wincommanderrel (mint minden értelmes, DOS meg Nortonon szocializálódott ember), mire a tanár épp csak nem vágott ki óráról, hogy mit képzelek én, hogy máshogy csinálom és másik programmal, és Atyaúristen!
nabazmeg. a commanderes mappa biztos nem pont ugyanolyan, mint az intézős. -_-

(#14685) macilaci78 Word 6.0 volt, gondolom az kavart be

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14687) Balinov válasza Lenry (#14686) üzenetére


Balinov
félisten

azert a VC, NC nem epp az alap MSDOS resze, azt te is belatod ugye? :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14688) macilaci78 válasza Lenry (#14686) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt nekünk Excelünk is, összevontam. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14689) szumo válasza mongi (#14684) üzenetére


szumo
senior tag

Anyáék sokkal de sokkal többet tudnak, mint egy ECDL/CCDL/KVCL vizsgás, pedig jó ritkán járok odahaza és nem fiatalok már és max egy fél órát vagyok hajlandó mutogatni, meg kitakarítom a gépet, mivel a fatüzelés nem a PC barátja.
Egyetértek, hogy hibás az oktatás. Sőt én a fiataloknál simán bevenném, az msn, és a közösségi portálok használatának etikáját is.
Ha mondjuk 2 számtech óra van egymás után, az elsőn lehetne foglalkozni a fent említett témákkal, a másodikon, pedig egy átstruktúrált összeszedett előadást tartani, amin nem alszik be 5 perc alatt az ember. Ja és nem hagynám, hogy leragadjanak a tanárok a fősulin, megtanult programokhoz, kötelezném őket, hogy lépést tartsanak a software -ek ismeretével.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14690) macilaci78 válasza szumo (#14689) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A számtektanárok lépést tartanak ezzel, rendszerint ez az érdeklődési körükhöz tartozik, meg sajna a mellékes pénzkeresés miatt is csinálják.
Ami a gátja ennek, az az oktatási hivatal, aki kiadja a tantervet, vagy az iskola vezetése, aki nem ért hozzá, ellenben nem is legyint rá az ötletre, hanem gátat vet elé.

Dupla számtekóra? Melyik suliban heti 2 óra?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14691) r4z válasza macilaci78 (#14690) üzenetére


r4z
nagyúr

Dupla számtekóra? Melyik suliban heti 2 óra?

A három általam ismert iskolában mind 2 óra van hetente.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14692) KPistike válasza macilaci78 (#14690) üzenetére


KPistike
aktív tag

Most néztem meg Lányom órarendjét.

Hétfőn 1, kedden 2 (egymás után), szerdán 1, csütörtökön ismét dupla informatika van Neki.

K. P.

(#14693) szumo válasza KPistike (#14692) üzenetére


szumo
senior tag

Azért!
Már megijedtem, hogy mindenhol heti két óra van összesen.
Nekem annó heti 6 óra volt, +plc programozás és hálózatkezelés.

De ahogy látom nem javult a 90-es évek eleje óta a helyzet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14694) draco31 válasza szumo (#14693) üzenetére


draco31
veterán

Nekem 4 éve volt napi 6 számtech óra, igaz mindez szoftverüzemeltető szakom. És volt még egy angol vagy tesi. Szóval heti 35 óra számtech. Sok jót belevertek a fejünkbe, de akkor nagyot néztem, amikor az Excel tanár nem tudta tizenx év tanítás után azt, hogy hogyan kell beírni a Celsius fokhoz a kis karikát.

Na de nem OFF-olok tovább.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14695) szumo válasza draco31 (#14694) üzenetére


szumo
senior tag

Nem téged akarlak a kérdéssel bántani, nehogy magadra vedd!

De úgy őszintén. Mi a f*szra jó az a software üzemeltetői? Mint micsoda lehet vele elhelyezkedni?
Tudom, hogy hasznos, mert legalább nem ül az ember a gép előtt feltétlenül bambán, és más gépén is meg meri nyomni az entert (joke) :P . De el lehet vele valahol helyezkedni?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14696) Bruteee válasza szumo (#14693) üzenetére


Bruteee
csendes tag

nekem heti 2 infom van kedden és paintet tanítanak + még azért kell bejárnom órára mert a szakmai papirom nem fedi le a paintet -.-"

[ Szerkesztve ]

(#14697) stol válasza szumo (#14695) üzenetére


stol
addikt

Ez az a papír, ami kemény és azt hiszi tőle a benőke, hogy ért a géphez. Nekünk szervizeseknek, meg pont általuk van sok munkánt :C

De ide sorolhatnánk még az "infós diplomás" emberkéket is.
Mennyit lehetne erről mesélni, édes Istenem :DDD

(#14698) maláj válasza stol (#14697) üzenetére


maláj
őstag

olyan negatívak vagytok - nem is értem miért :D

(#14699) szumo válasza stol (#14697) üzenetére


szumo
senior tag

Rémlik valami, hogy belőlük élünk :D

Az infó diplomásról, meg az jutott eszembe, mikor évekkel ezelőtt az egyik kórházban cimborámékhoz az informatikára érkezett egy 2. éves infós gyakorlatra. Kapásból rábíztak 3-4 P3-as gépet, mert nem mentek valamiért, és a srác csak állt, hogy ő ehhez nem ért. Mire vége lett a nyárnak, egész jól kikupálódott, s ott mondogatta, hogy a nyár alatt többet tanult, mint a főiskolán 2 év alatt.

Gondolom valami hasonlóra gondoltál, hisz felétek ott a ME a rengeteg khm hozzáértővel. :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14700) stol válasza szumo (#14699) üzenetére


stol
addikt

Más.... Ha notit installtok, netán gennyvídiásat, az AERO és glass effektet illik kikapcsolni.
Több okból.
1. és legfőbb, a GPU minek főjön folyamatosan, akár MSN alatt is. Kötsög Win7 még a betűsimítást és GPU-ból számoltatja. Sokkal kevesebbet fűt a gép nélküle.
2. akku idő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.