Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) macilaci78 válasza szumo (#14800) üzenetére


macilaci78
nagyúr

..., meg enni. Mert haszon abban sincs már az utóbbi tíz évben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14802) szumo válasza macilaci78 (#14801) üzenetére


szumo
senior tag

Nem is haszonra menne, hanem a túlélésre :P
Ha a pénz már szart se fog érni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14803) GrandeP válasza mongi (#14799) üzenetére


GrandeP
őstag

Vegyes... inkább csak szoftveres javítgatások vannak, elvétve táp-winyó csere.... de termék vétel nem sok...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14804) cbmfan


cbmfan
senior tag

mai forgalom:

500G SATA2 WD - 1 db
NEC 7260S - 1 db
TDK CD-R - 11 db
NoName DVD+R - 8 db (főnök szerezte valamelyik nagyker pincéjének mélyéről. szitázatlan RitekF1 médiakóddal, Artisjus matricával)

ennyi. ja és egész nap egyedül, kolléga fia összeszedett egy tüdőgyulladást.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14805) stol válasza mongi (#14799) üzenetére


stol
addikt

Pangás igen. Paneg a belem, mert nem tudtam még enni, 38 gépet raktam össze ma :DDD

(#14806) Templomegere válasza szumo (#14800) üzenetére


Templomegere
senior tag

Üdv!

az utolsó mondatodban azért van valami ....

egyre több embertől hallom hogy tanyát venni , önfenntartó üzemmódra váltani

(#14807) net84


net84
őstag

Jónapokat!
De régen jártam erre...meglátszik, hogy kiestem a boltból (vagyis beestem - a cég egyre távolabbi végébe kerülök).

SOS help kellene. MAC-es motyókat melyik (normális) nagykertől lehet beszerezni? Főként a 27"-os masinájuk nagyobb verziója érdekelne (négy ajánlatom is az MAC gépeken és eszközökön vérzik el), illetve kiegészítők kellenének (plusz RAM, egér, bill., stb.)

Jöhet privátban is...

Előre is Köszi!

Read only...

(#14808) Intelligencs válasza cbmfan (#14790) üzenetére

Ez nagyon jó szó, az ez a csőrös fogó! Ezt lehetne jó ügyfélszívató duma!

Például amikor szétszeded az ügyfél gépét, és meglátod mit művelt, akkor csak ingatod a fejed jobbra-balra, és azt mondod neki: hát sajnos, ide csőrös fogó kell! Az ügyfél aggódó arckifejezését látva még hozzáteszed ezt is: és ez sajnos semmi jót nem jelent. A csőrös fogóval kiszedett alkatrészeket pedig látványosan elhelyezed a legközelebbi kukában, majd vadul kalkulálsz egy számológéppel, és közben ezt motyogod magad elé: ez nem lesz olcsó. Az ügyfél pedig csak izzad, és dollárjelek lebegnek a szeme előtt. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#14809) Intelligencs válasza stol (#14697) üzenetére

Mondjuk egy programozónak miért is kellene értenie a számítógép hardveréhez? Vagy egy CISCO mérnöknek a videókártyához? Pedig ők is informatikusok.

The Amiga, Born a Champion

(#14810) DeltaPower válasza Intelligencs (#14808) üzenetére


DeltaPower
őstag

Órás lupé vagy nagyító szintén hatásos. Kiveszed a cuccot és körbenézed vele, közben csóválod a fejed :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14811) stol válasza Intelligencs (#14809) üzenetére


stol
addikt

"Mondjuk egy programozónak miért is kellene értenie a számítógép hardveréhez? "

Talán, mert ha nem tudja, mire ír programot, nem ismeri annak működését, akkor hogy is fog megfelelően optimalizált programot írni rá?

(#14812) gaborbol válasza stol (#14811) üzenetére


gaborbol
őstag

Egy elmeleti vilagban...

Annyira szerteagazo minden az informatikaban, hogy mindenki jobban jar, ha csak egy bizonyos szakteruleten jo valaki.

(#14813) eziskamu válasza stol (#14811) üzenetére


eziskamu
addikt

hogy is fog megfelelően optimalizált programot írni rá
Sehogy, mert minek az :DDD
Sőt még hálásak is lehetnétek az ilyen programozóknak, mert forgalmat generálnak a számtechboltokban :DD

(#14814) GrandeP válasza Intelligencs (#14808) üzenetére


GrandeP
őstag

Ennél sokkal hatásosabb, a kompresszoron a nyomatékkulcs...leszerelése :DDD
Aztán a "hosszú pisztoly" felszerelése... és a kompresszor feltöltése nagy sóhajokkal, és fej csóválásokkal.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14815) cbmfan válasza Intelligencs (#14808) üzenetére


cbmfan
senior tag

épp vacsorázok, közben olvasom... majdnem megfulladtam röhögéstől :D

viszont van egy IDÉ-s NEC író garanciában. embernek valahogy sikerült egyik tűt betolni íróba, ne kérdezzétek, hogy hogyan... ha ezt továbbítjuk nagyker felé, simán visszadobja user errornak. mivelhogy két hét van hátra az egy év garanciából, inkább előszedtem egy régi nagyflopit, kicseréltem a két tápcsatlakozót, működik. egy óra munkadíj elkér embertől, örül.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14816) szumo válasza gaborbol (#14812) üzenetére


szumo
senior tag

Elméleti világ...................az a ki be....................

Addig a billentyűzet közelébe nem engedném a jónépet, míg nem tanul meg rendesen forrasztani, és mikro kontrolleleket építeni, csak hogy értékelni tudja a későbbi dolgokat.
Kapna tőlem 74xx sorozatú ic-ket, hogy szépen azzal oldjon meg matematikai és logikai műveleteket. Ahh.....
El van a kicsi segge szinte mindnek kényelmesedve, mert kihagyta a középiskolában az alapokat.
Na mindegy nem húzom fel magam, hisz én csak nyomi hardware-es vagyok.

más: De az a fejcsóválós dolog jó!

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14817) proof88


proof88
addikt

srácok ne szórakozzatok velem, ezt a 2 hsz-t már láttam!!!!!

kajakra!!! ezt most bekopiztátok mindketten régebbről?????
ezeket én már olvastam kb 1-2 hónapja!!! :Y

(#14818) kraftxld válasza szumo (#14816) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már bocsi, de ez marhaság. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy ne is üljön az a gép elé aki nem tud Exchange 2010 hosted mode-ban powershell-ben lenyomni fejből egy tanusítványkérelmet, vagy egy hyper-v clustert összerakni live migrationnal.
Magam is informatikusnak gondolom, de az elmult 3 évben max memóriát meg vinyót raktam ki-be a gépekbe hardver szinten, a többi mind szoftveres dolog volt amivel foglalkoztam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14819) szumo válasza kraftxld (#14818) üzenetére


szumo
senior tag

De te meg tudtad csinálni, ergo, valami fogalmad van róla, valahol tanultad, láttad, volt min gyakorolnod, vannak alapok. de van egy csomó ember, akinek nincs, és mégis informatikusnak nevezi magát.
Én nem is próbálok meg exchange ben matatni mert nincs kedvem. Viszont aki nem ismeri az alapokat, az hogy is fog tudni rendes munkát végezni?
Ha egy háznak nincs alapja, akkor be fog szakadni a tető, mert megcsúszik a felépítmény.

Alapok nélkül nem lehet jó munkát végezni!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14820) gaborbol válasza szumo (#14819) üzenetére


gaborbol
őstag

Persze, a tervezo megtervezi, a hatosag engedelyezi, a komuves felhuzza a falakat, az acs a tetot alapjat csinalja, a tetofedo a cserepezest-szigetelest, a festo fest, stb megis mind az epitoiparban melozik.

Mind mind ert hozza valamennyit en megis szakira biznam a szakmunkat.

[ Szerkesztve ]

(#14821) macilaci78 válasza gaborbol (#14820) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na itt jön a jónép hozzáértése.
-Informatikus vagy, csináld meg!
-Jó, megcsinálom. (Különben kirúgsz.)
Mert Magyarisztánban vagyunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14822) Intelligencs válasza szumo (#14819) üzenetére

Milyen alapokat? A gépösszeszerelés, a gép hardveréhez való értés milyen alap egy CISCO mérnöknél? Egyáltalán, hálózatosként is rengeteg terület van, ami teljesen más és más dolgokat feltételez. Például nálunk a hálózattervező mérnökök switchet meg routert sohasem kötnek be, fizikailag nem is kerülnek vele kapcsolatba. Azt sem kell tudniuk, hogy milyen színű az eszköz. Egyszerűen nem ez a dolguk. A fieldes kolléga meg nem ért a hálózattervezéshez, ellenben azonnal megtalálja a routeren az uplink portot. ;)

"Addig a billentyűzet közelébe nem engedném a jónépet, míg nem tanul meg rendesen forrasztani, és mikro kontrolleleket építeni"

Egyébként szerintem pont ez a fajta gondolkodás az, amit teljességgel használhatatlan tudást eredményez. Amikor az adott szakma szempontjából teljesen irreleváns dolgokat tanítanak, mondván, hogy az alap. Így a delikvens bemagol valamit, de a valósággal összekötni már nem tudja.

Az informatika már nem az, amikor mérnöki paneleknél állva lyukkártyákat dugdostak a fehér köpenyes urak. ;)

Nyilván biztos van olyan szakma, ahol a mikrokontroller-építés alap, de hogy nem az összes informatikusnál van ez, az tuti.

Stol:
Unokatesóm beágyazott rendszereket programoz az autóiparban. A szakértelméért kb. annyi aranyat kap havonta, mint amennyi az élősúlya... :DDD Németországba, Amerikába jár ki melókra. Teljességgel irreleváns, hogy be tud-e pattintani egy memóriát a helyére, vagy felismeri-e a videókártyát. Nyilván érti a számítógép működési alapelvét, tudja mi az a processzor, memória, stb., de fel sem kellene tudnia ismerni a processzort.

Ahogy itt valaki korábban írta, az informatika annyira specializált lett manapság, hogy nincsenek ilyenek, hogy alapok, illetve minden egyes területen más az alap. Vagy ha van is általános alap, akkor az a kettes számrendszer, meg a hexadecimális, meg a nem tudom én mi, de az tuti nem, hogy fizikailag hogyan kell összerakni egy gépet.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#14823) Ygg válasza Intelligencs (#14822) üzenetére


Ygg
senior tag

Az utolsó magyar polihisztor Herman Ottó volt.
Most már az informatikán belül is csak részterületeken lehet szakértőnek lenni.
Egyszerűen véges az emberi agy, és a felhasználható idő.

Intelligencs - CISCO-ban nyomulsz?

(#14824) Intelligencs válasza Ygg (#14823) üzenetére

Aha, bár még friss a dolog, nem rég váltottam munkahelyet és szakmát is. 9 év IT szektorban való marketingeskedés és termékmenedzserkedés után informatikus lettem. Pár hónapja szereztem meg a Cisco CCNP minősítést. Talán még az itteni szigorú emberek is elismernek informatikusnak, mivel már több tucat gépet raktam eddig össze, tehát megvan az alapom. :DDD Bár mikrokontrollert még nem forrasztottam, szóval nem tudom, hogy tekinthetem-e magamat teljes értékű informatikusnak. ;) Amolyan fél-informatikus vagyok.

The Amiga, Born a Champion

(#14825) Ygg válasza Intelligencs (#14824) üzenetére


Ygg
senior tag

Informatikus...
Én már ezt a megnevezést sem szeretem.
Valahogy lassan ugyanúgy lejáratott, mint régen a rendszergazda.

Én most megyek CCNA wirelessre.

(#14826) Intelligencs válasza Ygg (#14825) üzenetére

Hát, a rendszergazda jelenthet valaki nagyon nagy gurut is (Linux fronton több ilyet is ismerek), illetve egy windowsos kattintgató emberkét is, aki bekapcsolja a monitort a user helyett.

Kedvenc dumám az egyik programozó haveromtól, aki azt mondta, hogy vannak a programozók, és vannak az egerészek. Programozónak azt tekintette, aki például C++-ban programozott, egerésznek meg azt, aki mondjuk Visual Basic-ben összekattintgatott valamit. :D Egy másik programozó haverom meg az informatikus és az informatikai segédmunkás kifejezéseket alkalmazta hasonló értelemben.

The Amiga, Born a Champion

(#14827) Ygg válasza Intelligencs (#14826) üzenetére


Ygg
senior tag

:)
Ez jó.

Persze, az adott ember dönti el, csak a megnevezéseket a sok Veér F. István "informatikus"
lejáratta kissé.

Egyetértek, majd valami szidalmazó topikot nyitunk, hogy ne ezt offoljuk szét :).

(#14828) net84


net84
őstag

Hűha! Most le lesz harapva a fejem...
Szép dolog a multi gondolkodás és felfogás. Csak a kedves hálózattervező (tisztelet a kivételnek) ne nézze már le azt az embert/melóst, aki megteremti a lehetőséget, hogy a Cisco (vagy bármilyen más) hálózati eszközt elérje. Magyarul kiépíti a tényleges fizikai nyomvonalat, rendezőt és egyebet. Nem egyszer találkoztam olyannal, hogy a kábelezésre sajnálták a képzett gyakorlattal rendelkező embert (vállalkozót), a villanyász/telefonos befűzte, majd még fel is ajánlotta a végpontkiépítést. Aztán amikor a szekrény "letelpítése" történik, kiderül, hogy a "szaki" az önmetsző Legrand aljzatot betűzte a laposcsavarhúzóval (ez jellemző a telefonos szakikra is), a színsorrend pedig a kék, kék-fehér, zöld, zöld-fehér, narancs, narancs-fehér, barna, barna-fehér.

A legutóbbi sztorim, amikor a kedves T-Com/T-Home szakik az ügyfélnél a frissen felszerelt wireless routert kicserélték a saját szutyokjukra. Az ügyfél 2 perccel azután telefonált, hogy a T emberei leléptek. Nem megy a nyomtatás és a rendszerük is csak egy gépen működik, a többi gép nem látja az adatbázist. Kimegyek, nézem az első gépet, semmi. Kinyomtatom a nyomtató konfigját, pingelem, semmi válasz. Jön a főnök, mutatja, hogy a T-sek a kezébe nyomtak valamit, hogy nincs rá szükség tegye el. A router volt. He? Nézem az egyszem működő gép IP-jét, standard 192.168.x.x. FUCK! Felhívom a HelpDesk-et, hogy most léptek a szerelők, kerítse elő őket és húzzanak vissza, mert szarságot csináltak.
Nagy nehezen, ismeretségnek köszönhetően sikerült beszélnem az egyik szerelővel. Neki lövése sem volt. Kértem, hogy adja meg az eszközükhöz szükséges felhasználót és jelszót. Nem nagyon akaródzott neki. A kollégája már segítő készebb volt, igaz nem értette, hogy miért akarom átállítani, illetve megegyeztünk abban, hogy az ethernetre kötött TV set-top-box nagy valószínüséggel meg fog állni.
Csúnyán összevesztem velük, mert a reakciójuk az volt, hogy nekik nem feladatuk a hálózat beállítása. Igen, az nem, de a routert sem kellett volna kicsapni és reset-elni anélkül, hogy megnézik, hogy mi van beállítva. Nekem sem időm, sem kedvem nem volt átállogatni az összes gépet, nyomtatót az általuk felszerelt DSL router DHCP-jéhez. Az ügyfél sem örült volna újabb több tízezres számlának (így sem lett olcsó). A szerelő visszatámadása az volt, hogy a kollégája nem tudott belépni a routerbe, mire az ügyfél előkerült a kódokkal, arra adott neki egy reset-et, de beállítani már nem tudta, így felszerelték a sajátjukat.
Pusztán annyit kellett volna tennie, hogy megvárja a tulajt, az felhív, közlöm, hogy az IP cím kiosztásra figyelni kell (10.0.x.x - DHCP csak 100-tól, alatta FIX IP-s eszközök vannak), a router WAN kapcsolatát tegye át DHCP-re, a belépési adatok pedig fel vannak írva és a főnöknél le van fűzve minden. Aztán a saját vackukkal meg TV-jükkel azt csinálnak amit akarnak, az a számítógépes hálón kívül marad, nem fog bezavarni.
Természetesen a végén még én voltam a kötsög, hogy az ő munkájukat kritizálom és meg mertem kérdezni, hogy miért nyúl olyanhoz, amihez nem ért.

Végül meghagytam a saját vackukat, mögétettem a saját routert saját DHCP-vel, a wifit pedig lelőttem.

Ja!
Egyébként a MAC-ek nagyker/beszállító gondját megoldottam. X nagykerből kinézem, Y nagykerrel megvetetem és leszámláztatom magamnak, csak hogy X-hez ne kelljen nekem bemenni.

Read only...

(#14829) szumo


szumo
senior tag

Én inkább most nem válaszolok az uraknak, ha megbocsájtanak.
Majd valaki más hátha nyugodtabb fejjel összeszedettebben tudja méltatni a leírtakat.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14830) Intelligencs válasza net84 (#14828) üzenetére

Szerintem itt senki nem néz le senkit. A problémakör onnan indult el, hogy ebben a topikban ki lett gúnyolva az az informatikus, aki nem ért a számítógépekhez, hardverekhez. (De javítson ki valaki, ha tévednék a kezdeteket illetően.) Néhányan pedig ezt szűklátókörűségnek gondoljuk. Ennyi a történet.

Az általad definiált "melóst" pedig pláne nem nézem le, ugyanis szépen, egyetértésben szoktunk együtt dolgozni a szervertermekben. Ő építi ki mondjuk a rackszekrény infrastruktúráját, mi pedig mellette szereljük be a hálózati eszközöket és konfiguráljuk. Mi is "melósok" vagyunk. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#14831) Ygg válasza net84 (#14828) üzenetére


Ygg
senior tag

Aki becsületesen, jól végzi a saját munkáját, az mind tiszteletre méltó.
Legyen akár agysebész vagy utcaseprő.
Akikkel baj van, a kókányoló, gányoló k*cs*g*k (nem csak IT-ban -számítástechnikában, informatikában, Computer Science-ben, evagy nevezzük bárhogy-, hanem az élet minden területén), akik a hozzáértés hiányát nagyképűséggel és süket szöveggel pótolják.
Na, őket lehet kevéssé tolerálni.

[ Szerkesztve ]

(#14832) szumo válasza Intelligencs (#14830) üzenetére


szumo
senior tag

Tévedsz aranyapa! Aztán rendeztél itt nekünk egy olyan kirohanást mint Zrínyi.
És magadra is vetted a dolgokat, pedig akinek nem inge nem veszi magára.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#14833) stol válasza Intelligencs (#14830) üzenetére


stol
addikt

Rosszul értelmezed. Addig nincs kigúnyolva, amíg a saját korlátait ismeri.
Ha beledumál olyanba, amiről fingja sincs,.... nah akkor borul az agyam.

(#14834) Intelligencs válasza stol (#14833) üzenetére

Kiadványszerkesztőként én is dolgoztam ügyfelekkel 2 évig, tudom miről beszélsz. Volt szerencsém jó pár félidiótához, okoskodóhoz, Word tudorhoz (aki aztán odagépeli a lap aljára az oldalszámot). Meg Powerpointban hozza az A0-s posztereit.

szumo: Ha elolvasod az itt tett hozzászólásaimat, akkor láthatod, hogy mindig is becsültem a boltosokat, és felnéztem rájuk, hogy képesek elviselni a sok problémás ügyfelet. Ellenben azt - és ez most független a boltos témától - nem lehet szó nélkül hagyni, hogy Te mikrokontrollert akarsz építtetni minden boldog-boldogtalannal, aki informatikus akar lenni. A világ mára ennél sokkal bonyolultabb lett.

A 80-as években még elképzelhető volt, hogy egyetlen ember megírjon egy jó játékot, megcsinálja a grafikát és a zenét is. Ma meg már annyian dolgoznak rajta, mint egy filmen. Jó vagy rossz, mindegy, ez van.

Arra továbbra sem válaszoltál civilizált módon, hogy egy beágyazott rendszer programozónak miért is kellene értenie a memória modul berakáshoz. Azt sem fejtetted ki, hogy a mikrokontroller működését miért is kell ismernie egy Linux rendszergazdának. És én nem sértegettelek, aranyapa. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#14835) eziskamu válasza Intelligencs (#14826) üzenetére


eziskamu
addikt

És a Java/C#-s programozó hova esik :) ?

Az biztos, hogy nincsennek polihisztorok, viszont van rájuk igény :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14836) qfm válasza eziskamu (#14835) üzenetére


qfm
senior tag

Az attól függ, kiadják e valaha a jvm cpu-t :D

(#14837) eziskamu válasza qfm (#14836) üzenetére


eziskamu
addikt

Már kiadták, csak lassabb volt mint a szoftveres megvalósítások :DDD (bár lehet azóta fejlődött a dolog) , valamint, azért a C++ se egy Assembly nyelv, és a legtöbb proci nem csak a Java byte-kódot nem ismeri, hanem ha jól rémlik az OO szemléletet sem.

[ Szerkesztve ]

(#14838) qfm válasza eziskamu (#14837) üzenetére


qfm
senior tag

Fél évig tanultunk assembly-t is annak idején (programozói, egyetem), de a fél csoport már akkor ki volt bukva mikor 64 bites művelet végzés került szóba. Hogy az optimalizálásról ne is beszéljünk. Ott tényleg abból állt az optimalizálás, hogy gondolkodj. (félre értés ne essék, nem az assemblyt éltetem, magam is felsőbb szintű nyelveket használok)

[ Szerkesztve ]

(#14839) eziskamu válasza qfm (#14838) üzenetére


eziskamu
addikt

Assembly programozók nélkül se fordítíni se futtatni nem tudnánk a magasabb szintű nyelveken íródott programokat, magasabb szinten viszont már jobban bele lehet mélyedni a valódi feladat megoldásába (na meg gyorsabban is tanulható, és gyorsabban bele lehet rázódni)

(#14840) ML320 válasza macilaci78 (#14821) üzenetére


ML320
aktív tag

Én a múlt héten kaptam meg az új munkaleírásomat:
"A fijam is internetikus, úgy, mint maga!"

Reakcióm?
"Ha a tűrőképességem nézem, egyre inkább frenetikusnak érzem magam"

Ember tervez, Isten perverz...

(#14841) macilaci78 válasza ML320 (#14840) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, a sógor-koma-jóbaráttól csak az egyenes ági leszármazott a nagyobb kerékkötő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14842) GrandeP válasza ML320 (#14840) üzenetére


GrandeP
őstag

Ja, de akkora h a mozilla-t, mozzarellának mondja! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14843) kraftxld válasza GrandeP (#14842) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És a te winchestered hogy van partícípionálva? :DDD Nekem ez tetszett egy ismerőstől a legjöbban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14844) net84


net84
őstag

Hát reméltem is, hogy legalább itt nem fi*ázzuk le egymást :DDD . Én nem egy helyen találkoztam olyannal, hogy magasan leszarta a fejemet a "rendszergazda főfő tótumfaktum" .
Igaz ellenpéldát is tudnék említeni nem egyet....
Habár lassan úgy érzem, hogy a saját munkahelyemen is lenézett lesz a munkánk/szakmánk. A miénk, akik "termelő" munkát végzünk, akár kereskedelem, akár HW/SW szerviz, fejlesztés, rendszerkiépítés. Azon ágak, amik jelenleg csak viszik a pénz és az előbbiek termelik ki a költségeit, no azok meg vannak támogatva rendesen.

SOS!!!
Nagykeresek figyelem! Ezen tételekre kellene nekem ár, illetve kontakt, hogy melyik nagyker tud akár csak elvi síkon ilyet beszerezni/leszállítani:
Apple MacBook Air 11,6"/Intel Core i7-2677M 1,8GHz/4GB/256GB SSD/OS X Lion notebook
Apple MacBook Pro 15,4"/Intel Core i7-2720QM 2,2GHz/4GB/750GB/DVD író/OS X Snow Leopard notebook

Az ár a sürgős, illetve az, hogy ~3-6 hét múlva is tudjon Apple termékeket szállítani akár nagyobb tételben is...

Read only...

(#14845) GrandeP válasza kraftxld (#14843) üzenetére


GrandeP
őstag

MI patriciónálni szoktuk... :P

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14846) Intelligencs válasza kraftxld (#14843) üzenetére

Sales-es kolléganő nálunk: az ügyfél szólt, hogy valami baj van a merevlemezzel! A rendszergazdáink valamit elrontottak a patríciusokkal. :D

The Amiga, Born a Champion

(#14847) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Tegnap behoztak egy asztali gépet, amin elvileg egy frissen telepített rendszer volt, mellé egy hosszú lista a további feltelepítendő dolgokkal. Rosszul kezdődik.
Már előre készültem, hogy valami agyonhekkelt pistivindóz fog a pofámba világítani (a kezeit eltördelném annak, aki ezekkel telefossa a zinternetet). Mondom, ha így lesz, akkor szakszerűen áramtalanítom a gépet (kitépem a konnektorból), és szépen félrerakom.
Nos, szerencsére nem ilyen win volt a gépen, sőt, egyáltalán semmilyen, mivel az ehhez általában szükséges merevlemez hiányzott a gépből.
A tulaj persze nem veszi fel a telefont, pedig komolyan érdekelne a háttértörténet.
Vagy átverte valaki, vagy valami rejtélyes okból kamuzott. Talán ma ki fog derülni.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#14848) ati012 válasza PH 5.5 (#14847) üzenetére


ati012
senior tag

...vagy te loptad ki, mert a szomszéd, aki ért a szántógéphez az nem tenne ilyet.

Írd meg majd az esetleges fejleményeket.

(#14849) macilaci78 válasza PH 5.5 (#14847) üzenetére


macilaci78
nagyúr

os, szerencsére nem ilyen win volt a gépen, sőt, egyáltalán semmilyen, mivel az ehhez általában szükséges merevlemez hiányzott a gépből.
Fárasztó hetem volt, ha ezen ilyen jóízűt tudok kacagni. :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14850) eziskamu válasza PH 5.5 (#14847) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem lehet, hogy ilyen* lap volt a gépben,és félre volt konfigolva a BIOS?
Tudom, nem :D

*link törölve, mert több víruskergető is trojant jelez az oldalon. A szóban forgó alaplap: Gigabyte GA-Z68XP-UD3

[ Módosította: 7 ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.