Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) blueMerle


blueMerle
veterán

Ez nagyon érdekes téma.

Mi van akkor, ha pl. ülök egy kávézóban, ami egy lakónegyed kellős közepén van, ahol mondjuk ki van írva hogy free wifi. Tegyük fel, hogy 1.0-ás user vagyok, kinyitom a notebookot és én is, szintén jóhiszeműen rácsatlakozom egy tetszőleges TP_Link_xxx hálózatra (sok esetben a kávézókban, éttermekben sem törődnek a hálózat elnevezésével). Mondjuk 2 óra alatt generálok 300MB adatforgalmat. És itt jön a bibi, hogy a végén kiderül, hogy én a közelben lakó szomszéd netjét használtam. A szomszéd feljelenetést tesz (mert észrevenni nem, de levédeni túl hülye mint a cikkben). A netezős ipsét a fakabátok megtalálják hogy netet lopott.

Ezesetben?...

Szvsz egyértelművé kellene tenni, hogy aki nem védi le, az magára vessen. Nem jó példa az, amit máshol olvastam, hogy egy nyitott autót se szabad elkötni csak azért mert nyitva van. Ez teljesen más dolog szvsz. Egy autót nem lehet jóhiszeműen ellopni ugyanis.

(#14552) MR_Joe válasza blueMerle (#14551) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hát igen. Érdekes téma :) amúgy pont most szeretném tesztelni, hogy mit is tud ez a netvadász kit. Szigorúan előre egyeztetett pontok alapján persze

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14553) DeltaPower válasza blueMerle (#14551) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ez az autós hasonlat valóban nem igazán jó... a védelem nélküli wifi inkább olyan, mintha a szomszéd kitenné a vezetékes telefont az utcára.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14554) bullseye válasza DeltaPower (#14553) üzenetére


bullseye
addikt

mint egy vendéglőben, ahol a kaja-pia még kint az asztalon, de a vendég már elment. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14555) macilaci78 válasza bullseye (#14554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az már ki van fizetve úgymond. Inkább a lestrapáld, épp csak a rozsda tartja össze stílusú, le nem zárt kerékpár egy konténernek támasztva, amit a tulaj csak letett, amíg beszalad a szemközti boltba egy doboz cigiért.
Jön a kukásautó, üríti a konténert és kirakja a szemlátomást lomtalanítható kerékpárt.

Jóhiszeműen kidobta, míg a tulaj szerint ellopták.
Ez a példa is sántít, de jobb nem jut eszembe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14556) bullseye válasza macilaci78 (#14555) üzenetére


bullseye
addikt

ki van fizetve, de a wlan megosztások többsége is fizetett alapcsomag, korlát nélkül. Itt a szegény éttermet lopod meg, akik a maradék kaját még visszaforgatnák - ahogy a szolg. se akar egy bittel sem többet adni, mint amit muszáj

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14557) macilaci78 válasza bullseye (#14556) üzenetére


macilaci78
nagyúr

maradék kaját még visszaforgatnák
De undi vagy. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14558) Ygg válasza macilaci78 (#14557) üzenetére


Ygg
senior tag

Volt valahol hányós smiley.
Sajnos ez a visszaforgatás is jellemző,
de mondjuk jól 3,14csán kéne rúgni az ilyen vendéglátósokat...

(#14559) Balinov válasza Ygg (#14558) üzenetére


Balinov
félisten

a mai rantotthusbol holnap porkoltre gondoltok?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14560) Ygg válasza Balinov (#14559) üzenetére


Ygg
senior tag

Meg az előző vendég által meghagyott mai pörkölt -> mai gulyásleves betét a következő vendégnek kategóriára :( .

(#14561) Balinov válasza Ygg (#14560) üzenetére


Balinov
félisten

pont ezer nem fordul meg soha a fejeben, hogy etteremben porkoltet vagy gulyaslevest egyek. max ujhazi tyukhuslevest cernameteltel. abba eleg nehez belecsalni a rantotthust.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14562) bullseye válasza Balinov (#14559) üzenetére


bullseye
addikt

állítólag van ahol már a mai rántotthús is a tegnap sülthúsa...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14563) DeFranco válasza bullseye (#14562) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A sorrend: szertésszelet, bakonyi, rántott hús, brassói, hortobágyi húsos palacsinta, milánói

@Ygg: nope, but i'm a certified menza user

[ Szerkesztve ]

(#14564) Ygg válasza DeFranco (#14563) üzenetére


Ygg
senior tag

Ganús vagy nekem, ember.
Nagyon profin kened ezeket.
Csak nem vendéglátós voltál?
:D

(#14565) cbmfan


cbmfan
senior tag

otthon routeren wifi alapból tiltva van, de ma direkt bekapcsolva és nyitottan hagytam. panelban lakom, ezért valószínű, hogy fognak próbálkozni. este kiderül logból, hogy mi lett az eredménye...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14566) #21346560 válasza DeFranco (#14563) üzenetére


#21346560
törölt tag

hogyafenébe csinálnak rántott húsból brassóit? a rántotton van panír felénk és elég nehéz lecibálni a gúnyát... a brassóiban levő hús meg "szimpla" hús.....

(#14567) DeFranco válasza #21346560 (#14566) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon off, de azért van rajta a liszt, hogy ne ragadjon rá túlságosan a panír, így könnyű lekaparni. ha meg nagyon makacs, akkor majd leázik ;]

(#14568) ollie válasza DeFranco (#14567) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne folytasd, soha az életben nem megyek étterembe. :DDD

***

(#14569) MR_Joe válasza DeFranco (#14567) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

...majd leázik... :DDD a kérdés már csak az h miben áztatják

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14570) cbmfan


cbmfan
senior tag

előbb ember tűzfalat akart a kamu ájfónjára, mert azt hallotta, hogy "brutuszon bejönnek a vírusok". természetesen neki sem tudtunk segíteni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14571) eziskamu válasza cbmfan (#14570) üzenetére


eziskamu
addikt

Egy ezresért kikapcsolhattátok volna a bútúszt a telefonján :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14572) bullseye válasza DeFranco (#14563) üzenetére


bullseye
addikt

milánói, nem bolognai?

na csak mert ez nagyon lényeges ám... (sajnos mindkettőt imádom)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14573) ati012 válasza bullseye (#14572) üzenetére


ati012
senior tag

Ha jól tudom egyik különbség az, hogy az egyikbe van gomba.
A kimaradt bundát is fel kell használni...

(#14574) DeFranco válasza ati012 (#14573) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"A kimaradt bundát is fel kell használni..." fasírt.

De én most már kimaradok, ez nem a receptklub.

a) az ősboltosok leoltanak, mint a villanyt, hogy mit keresek itt
b) jön egy modi, és kapok figyelmeztetést mert offolok
c) jön Winner_hun és belinkeli a főzzünk topicot

nem tudom melyik lenne a roszabb. ;]

(#14575) ollie válasza DeFranco (#14574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

d) jön grammar nazi ;]

rosszabb

amúgy belefér a topikba, feltéve, ha ki akarod borítani a számtech boltosokat ;]

[ Szerkesztve ]

***

(#14576) eziskamu


eziskamu
addikt

Tényleg, ha már. Mit és hol esznek a számtech boltosok? Hogy töltitek az ebédszünetet, már ha van? És ha nincs?

(#14577) GrandeP válasza eziskamu (#14576) üzenetére


GrandeP
őstag

50 méterre lévő kocsmában habos kávé... ami fix.
Kaja meg változó.... van h pizza, van h 2 zsömi... mikor mit ennék és menniyre vagyok éhes.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14578) kraftxld válasza cbmfan (#14565) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Cain-t a hálózati forgalomra ami rajta keresztül megy :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14579) Ygg válasza DeFranco (#14574) üzenetére


Ygg
senior tag

:D :DD

(#14580) philoxenia válasza blueMerle (#14551) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyne lehetne....[link]
Amúgy, ha a felcsatlakozókra például vírust küldök, akkor a jogos védelmet valósítom meg, vagy túllépem azt.... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14581) MR_Joe válasza philoxenia (#14580) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Az már nem védelem, hanem támadás.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14582) philoxenia válasza MR_Joe (#14581) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..és ha a wi-fimet úgy nevezem el, hogy "Vírusforrás" ? :U :D ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14583) Intelligencs válasza blueMerle (#14551) üzenetére

"Egy autót nem lehet jóhiszeműen ellopni ugyanis."

Nekünk majdnem sikerült! :) Haverral battyogunk valamelyik bevásárlóközpont mélygarázsában, keressük az autóját. Megvan! Haver nyitja az ajtót, beülünk, berakja a kulcsot, megszólal a riasztó. Cimbi teljesen lefagyott, mondom neki, mi van, kapcsold ki. Erre közli, hogy az ő autójában nincs is riasztó. Akkor alaposabban körülnézett, és már észrevette a különbségeket: nem is az ő autójában ültünk. :DDD Szépen kiszálltunk, visszazárta, és két sorral arrébb megtaláltuk az ő kocsiját is.

Márka, szín, évjárat, minden stimmelt, de ami a durva, hogy a kulcs is nyitotta! :Y Kb. 10 évvel ezelőtt történt, azt hiszem Opel Astra volt a kocsi, de ebben már nem vagyok biztos.

The Amiga, Born a Champion

(#14584) Intelligencs válasza macilaci78 (#14504) üzenetére

Pedig nagyon jó ez a dolog. Sajnos szoptam már egy általam összerakott vadonatúj géppel, ami fagyogatott. Alkatrészes csereberék 1 hónapon keresztül, hogy rájöjj, mi a szar. Memóriacsere, tápcsere, alaplapcsere, egyebek. Ilyenkor ugye, ha a Te géped ugyanaz a generáció, akkor szerencsés vagy, van honnét kivenni. De ha nem, akkor problémák özöne: honnan szerzek olyan alaplapot, memóriát, processzort, stb. Nem számtech boltban dolgozóként ez nagyon nagy gáz. (Többek között ezért is tartottam meg éveken keresztül minden nálam maradt régi alkatrészt, hogy legyen csere- és teszteszközöm.)

Ha viszont nem Te rakod össze a gépet, hanem összerakatod, akkor nem kell szórakozni ezzel, hanem visszaviszed egyben, aztán oldják meg. (Most is volt egy ilyen x-aktás esetem, és csak a fejemet vakargattam, hogy honnan szerezzek olyan alaplapot, ha esetleg nem a memória lenne a hibás. De aztán jó x-aktás ügyhöz illően magától megoldódott.) Meg is fogadtam, hogy a jövőben csak összekonfigolni fogok segíteni gépeket, de már nem én fogom összerakni őket. Csak az időm és pénzem áll benne, meg az idegeim őrlődnek fel.

Egyébként nagy tisztelet azon számtechboltosoknak, akik elbíbelődnek P2-es, P3-as gépekkel is. Én pár hete lomtalanítottam ki már az összes P4-es cuccomat is, mindenkit el fogok hajtani, aki olyan géppel jön hozzám. Egyszerűen már nincs idegem ehhez, a szabadidőm drága, hogy erre áldozzam. (Kivéve persze közvetlen rokonok, legjobb barátok, of course. :DDD)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#14585) Lenry válasza Intelligencs (#14583) üzenetére


Lenry
félisten

ami a durva, hogy a kulcs is nyitotta!

amikor az előző kocsinkat megvettük és pótkulcsot akartunk csináltatni hozzá, akkor a kulcsmásoló megkérdezte a típust meg az évjáratot, ezután egyszerűen leakasztott egy megfelelő kulcsot a falról.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14586) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hello!
Írtam még 2009-ben ide [link]
Azóta sikerült munkát találni, most pedig érettségizek, kedden és csütörtökön kell menni.
Viszont a többi napon nincs semmi dolgom viszont dolgozni meg nem tudnék ez miatt, nem akarom elhanyagolni a sulit, mert nem járnék be ismerem magam, akkor inkább csak a sulit csinálom 3évig.
És itt jött megint a számítógép szerelési ötlet. A történet ott kezdődik, hogy lehet venni ásványvizet ingyen és pénzért. Indexen láttam, hogy kitettek egy ilyen automatát és az emberek többsége fizetett, de van már ilyen kávézó is.
Itt ugrott be, hogy mi lenne ha ingyen szerelnék számítógépet?
Kimennék és vagy kapok valamennyit vagy nem. Azért nem őrültem meg nem autóval csinálnám, hanem keróval (persze itt hogy hazavigyem a gépet nem jöhet szóba) vagy tömegközlekedéssel.
Szétszórom a hirdetést először pár bérházban, kimegyek wifit telepítek ránézek a ventikre segítek monitort venni számlát megmutatom és sorolhatnám még, és kapok egy ezrest vagy 500ft-ot vagy semmit. Lekötöm magam legalább, szeretek segíteni embereknek (míg kölcsönös a jóindulat).
Kell win7-et telepíteni? Vagy nortont? Megbeszélem egy üzlettel hogy kellene sűrűbben és ennyi. Semmi illegális, kis szoftvereket (kodec pack, winRAR) meg le lehet netről ingyen szedni.
Tehát érdemes ebbe belevágni? Azért is jó ez, mert én nem akarok vesződni egy vállalkozással, meg határidőkkel. És így, hogy ingyen csinálom nem kiszállási díjra vagy órabérre nem vasalhatnak be rajtam semmit, mert az ügyfélre van bízva az összeg...
Csak kíméletesen, mert lehet bődületes nagy hülyeség az egész, és akkor legalább nem vágok bele.
A másik ami még eszembe jutott, hogy komolyabb adatmentésekhez vagy vállalati szerverekhez nem értek és nem is szeretném tovább rontani, tehát csak személyi sztg. és laptophoz mennék ki.

[ Szerkesztve ]

(#14587) eziskamu válasza Jamby18 (#14586) üzenetére


eziskamu
addikt

"A másik ami még eszembe jutott, hogy komolyabb adatmentésekhez vagy vállalati szerverekhez nem értek és nem is szeretném tovább rontani, tehát csak személyi sztg. és laptophoz mennék ki."

Én már okoztam olyan "kárt" öt éve otthoni gépben, hogy csak ihaly, pedig még valamennyire a tanulmányaimhoz tartozott akkoriban, távolról.
A lényeg, hogy ADSL Internet beállítása közben letöröltem egy olyan telefonos kapcsolatot, ami összeköttetést nyújtott egy nagyker rendelési rendszere felé (kisbolt tulaj gépe), és persze telefonon keresztül nem segített az ügyintéző a kapcsolat helyreállításában, el kellett vinni 30 kilométerrel arrébb a logisztikai központba. Szerencsére ismerős volt a géptulaj, és legalább oda már nem kell járnom gépet szerelni a családban ;]

Szerintem nem fognak szeretni ezért a boltosok, van egy olyan sanda gyanúm ;]

(#14588) bullseye válasza Jamby18 (#14586) üzenetére


bullseye
addikt

szerintem Te sem jársz jól vele, mert a helyi viszonyok, meg a válság, meg midnenki lop... azaz, ha kapsz egy pohár üdítót, hülgyektől valami sütit esetleg, ozt ennyi, köszönjük fiatalember, de pénzt nem nagyon... + lesz, akinek még gyanús is leszel, hogy miért éri ez meg neked, biztos nem is kell új program csak lefizettek, vagy háker vagy, + 6 hónap múlva elromlik a gép, mennyé garanciálisban, vagy feljelent.

másrészt azon a környéken többet a szervízben sem akarnak majd fizetni (nem mintha eddig... az elmondások szerint), mert lám, van akinek ingyen is megéri.

de én közismerten negatív vagyok, ne legyen igazam...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14589) Lenry válasza Jamby18 (#14586) üzenetére


Lenry
félisten

ha meg pénzt is kapsz érte és ez kitudódik, előbb utóbb tuti megtalál az APEH (vagy ahogy épp hívják)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14590) tlac válasza bullseye (#14588) üzenetére


tlac
nagyúr

igazából ez a stratégia működhet is, mikor nem mond egy konkrét összeget, hanem azt mondja, amennyit gondolsz
és lesz akinek többet fog érni a munka, mint amennyit elkérne érte, meg persze fordítva is lesz

(#14591) bullseye válasza tlac (#14590) üzenetére


bullseye
addikt

virtuálisan én már csináltam ilyen SWG-ben anno :) és bejött szépen, de ott is akadtak potyázók. virtuális pénzzel.

idehaza elég 2-3 olyan ügyfél, aki fizetni nem akar (vagy ad 500-at), de onnantól hetente hív, hogy elrontotta a gépét legutóbb, azonnal javítsa meg, vagy rendőrök, ukránok, pitbullok lesznek ráküldve...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14592) cbmfan válasza Jamby18 (#14586) üzenetére


cbmfan
senior tag

eszedbe se jusson ilyet csinálni! ha megér annyit a nyugalmad, idegeid, akkor neki se állsz ennek, pláne ingyen...

szoptunk mi már eleget idiótákkal, de ha van bátorságod, nekiállhatsz. az első balf*sz után rájössz, hogy miért mondjuk ezeket :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14593) Sunsetjoy válasza Jamby18 (#14586) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Én nem vagyok boltos, csak vásárló szoktam néha lenni.
Néha 1-2 ismerősnek csináltam gépet, tesóm is mindig velem csináltatja meg.
Bár én annyira nem értek hozzá, hogy biztosan szereljek hardver ügyileg...gépszerelés, szoftverek...

De ne csináld. Nem éri meg. Szívni a gépekkel, különféle fazonokkal, olyanokkal, akik nagyon nem értenek a géphez, aztán meg rámondják, ha bármi baja lett később (akár hónapokra rá...).

Meg szabadidőkkel sem tudsz kalkulálni, hogy mikor is érsz rá valójában, stb...

Értem én, hogy lelkes vagy, szeretsz embereknek segíteni. De nem mindenki ilyen, vannak persze olyanok (magam is tapasztaltam), hogy egy 5 perces munkáért egy ezrest is odaadnak, de valaki 3-4 óráért egy kézfogásnál nem ad többet (ha...).

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#14594) Jamby18


Jamby18
senior tag

bullseye+ 6 hónap múlva elromlik a gép, mennyé garanciálisban, vagy feljelent.
Garanciát nem vállalok, azért hogy ingyen megcsináltam nem várjon ennyi "szolgáltatást" :DDD
másrészt azon a környéken többet a szervízben sem akarnak majd fizetni (nem mintha eddig... az elmondások szerint), mert lám, van akinek ingyen is megéri
Én ezt a helyzetet úgy látom, hogy ha komolyabb a baj és tényleg nem ért hozzá akkor szervíz, de ha internetet kell beállítani vagy valami részegység cseréjébe kell segítség akkor ismerősnek az ismerőse ért hozzá és megcsinálja pénzért, szívességért.
Azért érné meg nekem mert lefoglal, szeretek rendbetenni gépeket, nem belerúgni ha xar.
Lenry De miért? Ha ismerősöm megcsinálja nekem a gépet mert nem értek hozzá adok neki 2000ft-ot akkor hogy jön ide az APEH, mert az én esetembe hirdetem magam? Másra nem tudok gondolni. A dobozos OS-ra nem teszek hasznot elmegyek számtech. boltba felrakom licenc egyezik és ennyi számlát is megmutatom.
tlac igazából ez a stratégia működhet is, mikor nem mond egy konkrét összeget, hanem azt mondja, amennyit gondolsz. Pont így gondolom én is.
cbmfan Addig csinálom amíg nyugi van.

[ Szerkesztve ]

(#14595) Lenry válasza Jamby18 (#14594) üzenetére


Lenry
félisten

pont azért, mert hirdeted magad, tehát üzletszerűen csinálod.
egyébként meg nem kell ahhoz nyilvánvalóan szabályba ütközőt tenned, hogy megbüntessenek. találnak okot, ha akarnak

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14596) Jamby18 válasza Lenry (#14595) üzenetére


Jamby18
senior tag

:F Pedig ezzel az ingyen-nel akartam kikerülni ezt. Na mind1.
Hol lehet azt megérdeklődni mi milyen kötelezettségekkel jár, vagy mi a szabályellenes? Önkormányzat vállalkozói részleg?

[ Szerkesztve ]

(#14597) GrandeP válasza Jamby18 (#14586) üzenetére


GrandeP
őstag

Nyomjad neki.... szeressük a Vérpistikéket... kell a zsé a javításokból! :DDD hajrá-hajrá! ;]

Ha tudnád, h hány önjelölt Pc komponísta programozó embör után kell, megcsinálni a számítógépet...

Pl. Cyber Spartacus, majd ő felszabadítja a helyet a wincsin, letörli az indítófájlokat, mert hát elfoglal vagy 1 megát...
Vírusírtó törlés/frissítés mert az fogta a gépet, nem a p3-as proci a 4 éves bugos windózzal....

Stb.stb.. stb...

Szóval én amondó vagyok, h ilyen "jó-szándékú" segítségnyújtásból, él pc szervíz ipar.. :DDD

Nehogy megsértődj, de hát na....

Láttam én már éjjeliőrt nappal meghalni! :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14598) Jamby18 válasza GrandeP (#14597) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nem reagálnék inkább semmire.... :U

(#14599) GrandeP válasza Jamby18 (#14598) üzenetére


GrandeP
őstag

Akinek nem inge.... :DDD :R

De általában minden hiba úgy kezdődik h
A fiam/haver/rokon/ismerős megfelelő aláhúzandó aki ért hozzá megszerelte, nagyon ügyes gyerek, programozó informatikus... ő mondta h ez meg az...

De hogy vicces is legyek...

Pl Nálunk ilyen egy falusi firmware frisítés...

Még valami azért nem mindenhol van net, meg google...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14600) cbmfan válasza Jamby18 (#14598) üzenetére


cbmfan
senior tag

inkább ezekkel foglalkozz. mindannyian mondjuk, hogy ne csináld, mert nagyon nem éri meg. az oké, hogy némi pénzt akarsz keresni, de Jóskapista gépe nem indul, mert összefosta vindóz magát, te nyomsz egy format C-t, utána mondja, hogy drága felesége komplett receptgyűjteménye benne volt dokumentumokban, és kell most azonnal, vagy megdöglesz.

csináltam évekig én is, ilyenekért hagytam a francba az egészet. egyszerűen nem érte meg a minimális haszon és az állandó idegesség.

odamész délelőtt tízre egy "csak egy kis baja van" hibához, erre kiderül, hogy gép totál hulla. ott vagy órákig, kaja, pia nuku, mert sóher az egész família, ráadásul a hat gyerek nonstop nyakadon lóg, hogy ugye felrakod dúmhatot, nídforszpíd mittoménmit, ami kizárólag konzolra jött ki, lánynak meg a "barbisat". ha ellent mersz mondani, apuci/anyuci néz rád szúrós szemmel, és örülhetsz, ha egyáltalán kifizetnek. persze anyáznak, hogy mersz ennyit kérni, amikor "nem csináltál semmit".

igen, erre számíthatsz, tízből nyolcszor biztosan. ráadásul egy fél raktárkészletet hordanod kell a hátadon, hogy legyen cserecuccod, mert aki házhoz hív, annak van egy "szántógépe", és kész. hogy mi van benne, arról fingja sincs, az tuti.

...és másnap jön szomszéd Vérpistike, hogy megnézze amit csináltál. elb*ssza még jobban, tulaj meg hív fröcsögő nyállal, hogy TE rontottad el gépet, csináld meg ingyen, de azonnal.

szóval jól gondold meg, hogy bevállalod-e. az, hogy telepítettél pár vindózt, és kiírja, hogy Rendszergazda, akkor nem jelenti automatikusan azt, hogy az is vagy.

wifi téma: írtam, hogy nyitottam hagytam itthon. ennyi idő után négy próbálkozás, egy sem tartott tovább 10 percnél.

GrandeP: LOL :D bicskával már láttam hasonlót, de vésővel... :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.