Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) ollie válasza cbmfan (#14350) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehát az igazi hax0r0k csak XP-t használnak. :P

[ Szerkesztve ]

***

(#14352) mongi válasza cbmfan (#14350) üzenetére


mongi
senior tag

nekem is elment ma egy "Pentiumnyóc kóráj dzsínyócnegyven fúhádéeres gép, faxa phillips 19 collos monitórral" .DDD

wizard of wor :R

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14353) Akybron


Akybron
aktív tag

Legjobb...

73&DX HA5OJN

(#14354) cbmfan


cbmfan
senior tag

na mi van, átmentünk retro topikba? :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14355) eziskamu válasza cbmfan (#14354) üzenetére


eziskamu
addikt

Baj? :DDD Jöttek már Teszkós géppel reklamálni ;]

(#14356) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Beköszönök én is innen a civilizáció széléről, a világ tetejéről. Immáron két éve dolgozok szervizesként egy izlandi számtechboltban, és hát itt is előfordulnak érdekes esetek (mivel nem beszélem a nyelvet, én nem kommunikálok ügyfelekkel (ha nem muszáj), így csak a javításra beadott gépekről tudok nyilatkozni).
Mai Aranycsavarhúzós-LOL eset:
Hibaleírás: nincs kép induláskor. Gépet beröffentem, itt van kép. Windows viszont nem nagyon akar indulni. Újraindítom, nézem a BIOS-t: tuningmester kölök 3,2 GH-ről 3,45 GHz-re emelte az X4 955 órajelét, cserébe downclockolta a memóriát 11xx MHz-re, meg úgy általában összebarmolta a BIOS-t. Szerencse, hogy minden gépet úgy adunk el, hogy a helyes beállításokat szépen elmentjük profilba... Még nem tudom, mi lesz belőle, mert a Win még most is csak egy kurzort képes magából kicsiholni a fekete képernyőn (login helyett), de szerintem a tuningkölök megtanulja egy életre, hogy ne nagyon nyúlkáljon oda, ahova szakértelem híján nem kéne.
Kicsit régebbi eset volt az, amikor a HC CS Pro Gamer behozta a gépét, hogy nem jól fut a Counter-Strike. Fél napot játszottam vele (hehehe, legalább fizették, még ha aláztak is), de én nem láttam semmi különöset. Gyereknek megy a telefon, hogy jöjjön be és ugyan mutassa már meg, mire is gondolt pontosan. Srác bejön, elkezd játszani, majd mutogat: MOST! MOST LEESETT AZ FPS 100-RÓL 98-RA! Ránéztem a főnökömre: most erre mit is kéne reagálnom?
Ha esetleg még eszembe jutnak sztorik, írok még - már amennyiben igény van rá...

[ Szerkesztve ]

(#14357) #21346560 válasza SityiSXT (#14356) üzenetére


#21346560
törölt tag

igen, igen, van rá :D

(#14358) cbmfan válasza SityiSXT (#14356) üzenetére


cbmfan
senior tag

méééég! bár ez még eléggé lightos, előfordult már néhány durvább eset is velünk :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14359) SityiSXT


SityiSXT
őstag

No, akkor még kettő, ami így hirtelen eszembe jutott. De előtte az itteni rettenetről is mesélek egy kicsit.
Itt a Teszkó kategóriát a Medion gépek jelentik. Eleve ezek a gépek úgy vannak beállítva, hogy 60 fok legyen a target temperature a procinak, különben a rettenetes CoolerMaster hűtő(?) sugárhajtású gépeket megszégyenítő hangzavart okoz - hűteni viszont nem hűt, mert simán engedi 100 fok közelébe is szerencsétlen procit. Csodálom, hogy a környékbeliek még nem jelentettek fel minket, amikor ilyen gép kerül a kín, izé, tesztpadra. Amúgy is érdekes állatfajta ez a gép, amint a mellékelt screenshotok bizonyítják...
Egyik
Másik - arra azért kíváncsi lennék, mit szólna a gép ahhoz, ha tényleg kivenném azt a VGA-t...
Más:
Egyik nap a főnököm nagy vigyorogva lepasszol egy gépet, hogy a BIOS jelszót és a Windows jelszót kéne kiütni a gépből. Sima ügy, de ezt miért ilyen vigyorogva kell közölni? Hát azért, mert az ügyfél nyersen őszinte volt: előző este alaposan berúgott a haverjaival, és ma reggel már nem tudta bekapcsolni a gépét, mert valami olyan emlékfoszlányai vannak, hogy szórakoztak a jelszavazással a gépén...
Végül:
Ügyfél hozza be az überbrutál gépét, hogy kis gond van vele. AeroCool BX-500 házról van szó, ami gyakorlatilag mindenhol ki van lyuggatva, hogy akár (asszem) 10 ventit is be lehessen pakolni - felül gyárilag dolgozik kettő. Nos, az ügyfél véletlenül sikeresen beleöntött mintegy két liter Egils Appelsínt (a Fanta helyi megfelelője), de kirántotta a konnektorból a gépet, amint tudta. Szegény kolléga két napig pucolta azt a ragacsos vacakot... (Mehehe, ő húzta a rövidebbet...) Ami viszont csoda, hogy a gép túlélte. Márcsak az a kérdés, hogy a szénsav miatt mennyivel csökkent az élettartam...

[ Szerkesztve ]

(#14360) cbmfan válasza SityiSXT (#14359) üzenetére


cbmfan
senior tag

hehe, ilyet már én is láttam win7 alatt, csak az egy tv tuner volt.

cukros lötty? olvass vissza, hogy én mit találtam :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14361) joecontra válasza SityiSXT (#14356) üzenetére


joecontra
addikt

amennyiben igény van rá...
Van, van! :))

Üdv,
J

(#14362) tope válasza Akybron (#14353) üzenetére


tope
addikt

Vadászat, az mekkora 1 jó volt :D

(#14363) MR_Joe válasza SityiSXT (#14359) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Cukros löttyel nem, csak egy gépbe borított sörrel találkoztam :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14364) eziskamu válasza cbmfan (#14360) üzenetére


eziskamu
addikt

USB-s nem ér :DDD

(#14365) r4z válasza cbmfan (#14360) üzenetére


r4z
nagyúr

Vajon hányszor fogjuk még ezt felemlegetni? :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14366) mongi válasza SityiSXT (#14359) üzenetére


mongi
senior tag

Medion más néven MSI :DDD PC-t csak az @ldiból! :DDD [link]

Volt hozzá szerencsém (MD8008), érdekes állatfajta az biztos. Nálam megfordult P4 3ghz-es változat hátlapi kivezetései:
- 6 (vagy 8?) usb
- EURO-SCART !
- S-Video
- 2x digitális hang
- PS2 nuku!

az előlapja sem volt kutya:

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14367) csemberlen válasza mongi (#14366) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem 10"-os medion van. 1,5 év után aksit cseréltek benne gariban. 3 év a garija. Olcsó is volt. Melyik másik márka adja ezt meg? ismerettségi körben is több más medion van, panaszt még nem hallottam róla. Persze fiamnak Toshibája van, és azért látom a minőségi különbséget is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14368) mongi válasza csemberlen (#14367) üzenetére


mongi
senior tag

Mint írtam is medion = msi ! nem fikázásból írtam hogy érdekes állatfaj nézd csak meg a feljebb leírt csatlakozókat! d ;) Nézd meg az alaplapi azonosító számot kapásból az msi oldalára irányít :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14369) csemberlen válasza mongi (#14368) üzenetére


csemberlen
őstag

mikor mutattam egy pc gurunak ő mondta, hogy hogy msi, viszont olcsóbb, és több garival megy.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#14370) cbmfan válasza eziskamu (#14364) üzenetére


cbmfan
senior tag

Pci-E X1 volt a cucc...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14371) maláj válasza csemberlen (#14369) üzenetére


maláj
őstag

arról nem lehet szó mint az asus vs. asrock dolog ???
csak kérdezem nem felidegesítődni bárkinek ;]

(#14372) mongi


mongi
senior tag

Telefon csörög:
-Szia! Jáááááj nem megy a wifi a neten, osztrákban ment még a yess internet, itt nem csatlakozik a gép a tcomhoz! Mosztmilessz-mosztmilessz?
-Szia! Pánik off. látod a billentyűn az Fn feliratos gombot?
- Öööö.. igen
- Nyomd le, plusz az F2-őt...
- Juj már meeegy!

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14373) biker válasza SityiSXT (#14356) üzenetére


biker
nagyúr

"Kicsit régebbi eset volt az, amikor a HC CS Pro Gamer behozta a gépét, hogy nem jól fut a Counter-Strike. Fél napot játszottam vele (hehehe, legalább fizették, még ha aláztak is), de én nem láttam semmi különöset. Gyereknek megy a telefon, hogy jöjjön be és ugyan mutassa már meg, mire is gondolt pontosan. Srác bejön, elkezd játszani, majd mutogat: MOST! MOST LEESETT AZ FPS 100-RÓL 98-RA! Ránéztem a főnökömre: most erre mit is kéne reagálnom?"

Megmondom: beallitod a frissitest 75hz-re es bekapcsolod a forced v-sync modot. Ugy fog allni 75hz-en mint a szog :)
Es mondod: tessek, nem esik le. Sajna fel sem megy, de nem esik le :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14374) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A Medion notik még hagyján, én az asztali gépekről beszéltem, azokkal nincs jó tapasztalatunk. Ha bejön egy ilyen hozzánk javításra, automatikusan elborul mindenki arca. Ahogy említettem, főleg a hűtése rettenetes, de a usert ez nem érdekli, jó neki az, ha terhelve 80-90 dB-lel üvölt a gép. (Szerencsére vannak üdítő kivételek, egy normális hűtőt felrakva egész normális gép benyomását kezdi kelteni, csak szétszedni ne kelljen, mert az megint egy külön rémálom.)
Dell gépekkel vagyunk még hasonlóan - valahogy amelyik bekerül hozzánk javításra (és nem valami egyszerű probléma van vele, pl. RAM vagy HDD csere), mindig heveny káromkodások közepette történik a diganosztizálás, mert mondjuk vagy valami spéci procihűtője van spéci csatlakozós ventivel (aztán oldd meg, hogy a BIOS ne sipákoljon miatta), vagy a táp valami szupervékony egyedi formájú izémizé, amit legyilkolt a por...

De hogy on legyek:
A cégnél én vezettem be azt a szokást, hogy amelyik ügyfél dzsuvásan és/vagy porosan hozza be a gépét, annak elmondjuk, hogy ingyen kitakarítjuk a gépét, ha arról van szó, és évente egyszer azért illik megcsinálni. Kölyköknek külön szólunk, hogy a szoba kitakarítása nem csak apuanyu vegzálása, hanem a gépnek is jót tesz, ha nem köbméterszám szívja be a port. Eddig egyszer húztam gumikesztyűt: valami rejtélyes módon hetek óta a behozott gépben rohadt egy félig elfogyasztott szendvics vagy hamburger (már nem lehetett megállapítani). Viszont talán a legnagyobb kára annak a srácnak volt, akinek a 9800GT SLi konfigjából kidöglött az egyik VGA kompletten (a venti beállt, az alsó kártya megsütötte - amaz viszont túlélte, csak új hűtő kellett neki), a táp, a procihűtő, a chipsethűtő).

(#14375) SityiSXT válasza biker (#14373) üzenetére


SityiSXT
őstag

Volt vsync meg triplabuffer meg kutyanyavalya, plusz valami 5 perc játék után jött elő ez a hihetetlen fps-esés, épphogy pár millimásodpercre (utána megint 10-15 percig fix 100 fps), szóval vihar a biliben kategória. Azt hiszem, a főnök nyugtatta meg, hogy emiatt ne fájjon a feje (rég volt már, nem emlékszem pontosan, meg egyébként se beszélek izlandiul - engem leginkább a Magicka halandzsa-skandinávjára emlékeztet :D )

[ Szerkesztve ]

(#14376) vallas


vallas
senior tag

Nem boltos, de pénteki szabin, többször hívnak, kb 10x-r, hogy az új kettő napja lerakott xerox 7120-s multi gép nem nyomtat,én hívom a Pesti kollégákat, hogy nézzék meg a print servert, de nekik okés.... végül is arra felé vettem az irányt Veszprém útba esett Fehérvár felé.. nézegetés, nincs benn papír, de mondják, hogy van, kinyitom, volt benne 500 lap, csak a rossz oldalon, mert az előző gépen jobbra volt téve a papír, ezen meg balra :W

kiszed betesz, minden ok....

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#14377) MR_Joe válasza vallas (#14376) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Ez ismerős. Nagy dög Minolta fénymásolóba kollega berakta a papírt. A3-as méretű tray, beállítva A4 méretre, majd a görgők túloldalára berakta a papírt... :W

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14378) Ygg válasza vallas (#14376) üzenetére


Ygg
senior tag

Nálunk is meg kellett szokni a Xeroxot, a Ricoh-n ellentétes oldalra kellett tenni a másolandót, hát jöttek is le a tisztelt felhasználóknak az üres lapok...

(#14379) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Épp most mondta a főnököm, hogy de jó nekem, hogy nem nyújtok telefonos supportot nyelvtudás híján. :DDD Üffél felhívott minket, hogy a csekély 2,5 éves VGA-ja, amit anno 30000 koronáért vett nálunk, döglött, és hogy menjünk melegebb éghajlatra (és nem a Seychelle-szigetekre gondolt...). Gyors ellenőrzés: 14000 volt az a 30000, de sebaj, mert a VGA sem biztos, hogy rossz, hiszen a bekapcs gomb megnyomása után nem történik semmi... Szegény főnök, kicsit belilult a feje a telefon után... :D

(#14380) eziskamu válasza SityiSXT (#14379) üzenetére


eziskamu
addikt

Mármint melyik nyelv? Főnökkel hogy beszéltek?

(#14381) MR_Joe válasza SityiSXT (#14379) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

14000 ilyenért vette?

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#14382) Ygg válasza MR_Joe (#14381) üzenetére


Ygg
senior tag

Ez magyar korona, Te!

(#14383) eziskamu válasza MR_Joe (#14381) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem inkább ezért:

[ Szerkesztve ]

(#14384) cbmfan


cbmfan
senior tag

tudtok olyan optikai cuccról, ami csak DVD olvasó, és satás? se cd, se blu-ray, se semmi, csak dvd. ember ilyet keresett az előbb, neki sem tudtam segíteni...

(bár gondoltam, hogy megkapja Pio 104S-emet, ugyanis az már csak dvdt képes olvasni, azt is nyögvenyelősen.)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14385) r4z válasza cbmfan (#14384) üzenetére


r4z
nagyúr

Ami DVD-t olvas, az akarva-akaratlanul CD-t is, ha jól tudom. Persze, ha nem K.O. a cucc :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14386) eziskamu válasza r4z (#14385) üzenetére


eziskamu
addikt

Őőőő, Ez így ebben a formában nem igaz. Eleinte voltak csak DVD-t olvasó olvasók, de aztán már kombifejjel csinálták mindegyiket. Más hullámhosszú lézer kell a DVD-hez, mint a CD-hez.

(#14387) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A főnökökkel (merthogy kettő van ám, plusz egy laptopos kolléga - én meg viszem a desktopokat) angolul társalgok. Most mondd meg őszintén: te megtanulnál egy olyan nyelvet, ahol még a processzort is örgjörfarnak hívják? :DDD

Itt ISK, azaz izlandi korona van, kb. 1,6 HUF az értéke. Kép

Amúgy a pasi behozta a gépét. Kicsit összekócolta a BIOS-t, plusz a VGA-ban is állt a por meg a hamu. Hát igen, a vásárlás óta lement két akkora vulkánkitörés, hogy Európában némi zavar volt a légiforgalomban, itt meg barna volt a levegő napokig...

[ Szerkesztve ]

(#14388) ati012 válasza eziskamu (#14386) üzenetére


ati012
senior tag

Igen. Ezért nehéz olyan DVD olvasót találni, ami a CD-t nem szereti de SATA-s. Még szerencse hogy nem kell feketének lennie :DDD

Egyébként talán firmware-l lehet kiirtani a CD funkciót.

(#14389) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok !

Ugyan, már nem dolgozom a szakmában, de régebben a "Madaras" eladója voltam.
Nem tudom, írtam e ezt régebben:
Kolléga a szomszédos osztályon helyettesített, és odament hozzá egy emberke:
-mikrohullámú sütőtök van?
kolléga válasza:
NEM tartunk mikrohullámú sütőtököt.....

(#14390) gabyka válasza kisi (#14389) üzenetére


gabyka
aktív tag

:DDD

(#14391) cbmfan válasza r4z (#14385) üzenetére


cbmfan
senior tag

konzoloknál lásd Wii, csak DVDt olvas, semmi mást.

FW hack jó ötlet. de honnan túrtam volna?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14392) Balinov válasza cbmfan (#14391) üzenetére


Balinov
félisten

talan itt, lehet jol fel kell erte turni a forumot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14393) TheVeryGuest válasza eziskamu (#14383) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ez svéd.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#14394) eziskamu válasza TheVeryGuest (#14393) üzenetére


eziskamu
addikt

:DDD Akárcsak ő:

[ Szerkesztve ]

(#14395) cbmfan válasza eziskamu (#14394) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem. ő homár :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#14396) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Na neee, ilyen fársztó munkanap után ez már sok...
Van kinn egy gépre kötve pár hangszórónk és hangládánk, ügyfél jön próbálgatni. Az elhangzott zeneszámok a következő sorrendben cincálták az idegeimet (csutka hangerőn persze):
- valami viking hörgős halálmetál
- nyah cat vagy mi a rák
- Eurovisionös nyál
- Rammstein
- Haddaway: What Is Love?
- Offspring
- valami fejhangon visító japán anime főcímzene
Bwáááááá!

(#14397) r4z válasza SityiSXT (#14396) üzenetére


r4z
nagyúr

Gyáááá :DDD:DDD

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#14398) macilaci78 válasza SityiSXT (#14396) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ő tesztelni ment oda. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14399) HavocS válasza SityiSXT (#14396) üzenetére


HavocS
senior tag

Ennél alaposabb tesztet én se tudnék elképzelni :D

(#14400) szumo válasza macilaci78 (#14398) üzenetére


szumo
senior tag

Hangfalat jazz -el tesztelünk, mert ott egyszerre jelen van a mély és a magas.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.