Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#99251) Darabokra


Darabokra
senior tag

most már sikerült megoldani, telón böngészőben belépett, megváltoztattam emailt, telószámot is. :R

(#99252) -szabi- válasza wjbhbdux (#99247) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben, közben utána olvastam.
Nem úgy van ahogy elképzeltem. :)
Azt gondoltam a gyerek gépét tudom itt engedélyezni az én gépemen lévő steam fiókomból és akkor az ő gépén az ő fiókja alatt megjelennek az megosztott játékok.

üdv

(#99253) s7evcsenko válasza -szabi- (#99252) üzenetére


s7evcsenko
addikt

De hát ez így működik.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#99254) csaba951 válasza s7evcsenko (#99253) üzenetére


csaba951
veterán

Azt hitte a megosztást teljes mértékben a saját gépen tudja intézni. A gyerek gépére nem kell belépni, hanem majd itt engedélyezi. De már rájött, hogy ez nem így van.

(#99255) s7evcsenko válasza csaba951 (#99254) üzenetére


s7evcsenko
addikt

1x kell csak belépni, amíg rögzíti a steam, hogy valóban van kapcsolat az emberkével.
Utána ezt már nem kell egyáltalán menedzselni, ami osztható, az ott megjelenik...
Ez miért probléma?
Vagy mit nem értek? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#99256) -szabi- válasza csaba951 (#99254) üzenetére


-szabi-
őstag

Így van, ezt értettem félre.

(#99255) s7evcsenko
Azt nem tudtam, hogy egyszer mindenképp be kell lépni a gyerek gépén, azt hittem az én gépemen is intézhető.

SZERK: Jól sejtem fordítva nem működik, a gyerek belép az én gépemen átjelentkezek és a fiókomban hozzáadom a gyereket, majd a saját gépén a fiókjában megjelenik a megosztás?
Mindenképp nekem kell bejelentkeznem az ő gépén egyszer.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#99257) s7evcsenko válasza -szabi- (#99256) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mindenképp be kell jelentkezned azon a gépen, ahová meg akarsz osztani.
de áruld már el, hogy ez miért probléma... le vagy tiltva a gépéről? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#99258) -szabi- válasza s7evcsenko (#99257) üzenetére


-szabi-
őstag

Gyerek gépéről nem vagyok letiltva. :)

Úgy voltam vele én az én gépemen ő az ő gépén ügyködjön.
Plusz ezt tartom biztonságosabbnak ha bármelyik gépen biztonsági kockázat van csak egy fiókot érint.
Megosztás meg azért érdekel, mert nem játszok már annyit mint régen őt meg érdekli akkor hadd használja.
Viszont sajnálnám ha valamit benézne és oda a fiókom.

Kisebb korában rendszeresen volt vele munkám, hogy minden érdekes dologra kattintott.
Pár újratelepítés után közel másfél évig korlátozott fiókkal engedtem csak használni.
Persze akkor sok volt a panasz, ez nem megy azt nem tudja csinálni stb.
Most, hogy idősebb lett visszakapta a teljes hozzáférést, fő a bizalom, meg legyen felelősségtudat, stb.
Viszont van bennem némi fenntartás hisz mégis csak gyerek.

Ezért szerettem volna inkább a saját gépemről engedélyezni, mint az övén belépni.

üdv

(#99259) eami válasza -szabi- (#99258) üzenetére


eami
Topikgazda

szabad kérdezni hány éves?

(#99260) -szabi- válasza eami (#99259) üzenetére


-szabi-
őstag

Persze, 11 volt mikor elkezdte érdekelni, de nekem sok galibát okozott vele. :)
Most 15, több mint egy éve adtam vissza a hozzáférését és nem volt eddig gondom.
Persze azt nem tudom, hogy valóban nincs e gond, vagy van, de nem szól mert fél, hogy megint korlátozás lesz a vége.
A gépén turkálni nem akarok, bizalom, felelősség... stb.
Szeretném engedni neki, hogy használja a fiókom játékait (alig játszom mostanság), de aggaszt, hogy valami félremegy.
Nagyjából 2 éve csinált már galibát a steamen is aztán levelezhettem a support-tal.
Szóval szeretnék bízni, de vannak fenntartásaim.

Kérdésem ha valamit elszúr akkor elúszhat a fiókom, mert bejelentkeztem a gépén?

üdv

(#99261) Samus válasza -szabi- (#99260) üzenetére


Samus
addikt

Nagyon elszúrni nem tud semmit. A Steam klienst nem szabad "hekkelni" (a témázás az más, az oké), multis játékokkal nem játszhat (nincs esély a VACra), amik külső fiókot kérnék (uPlay, Origin, Rockstar) alapból nem is oszthatóak meg. Neked egy alkalommal kell belépned az Ő gépen, amíg a kliensben felveszed a gépet a listára, onnantól a gép engedélyt kap, és látni fogja a megosztott tartalmakat a saját fiókjában. Addig játszhat, amíg Te el nem kezdenél játszani. Ha Te bármit elindítasz, üzenetet kap, és öt perce van kilépni, vagy a rendszer kidobja.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#99262) -szabi- válasza Samus (#99261) üzenetére


-szabi-
őstag

Szóval semmiképp nem úszhat a fiókom ha bejelentkezek az ő gépén.
Ezt jó tudni.
Nem tudom mire gondolsz "hekkelni" és "témázás" alatt?

üdv

(#99263) bepken válasza Samus (#99261) üzenetére


bepken
veterán

ugyan elképzelni nem tudom, hogy mi más szabálysértésre gondolnak, ha egyszer VAC védett játékot nem is lehet megosztani (én is így tudom).....de azért álljon itt a hivatalos megfogalmazás is, csak a teljesség kedvéért:

Büntetést kapok bármilyen csalásért vagy szabálysértésért amit mások követnek el, miközben játékaimmal játszanak?
A Családi Könyvtármegosztás jogosultságod visszavonásra kerülhet és VAC-kitiltást is kaphatsz, ha könyvtáradat a kölcsönkérők csalásra vagy szabályszegésre használták. Továbbá, VAC-tiltotta játékokat nem lehet megosztani. Javasoljuk, csak olyan ismerős számítógépeket engedélyezz, melyekről tudod, hogy biztonságosak. És mint mindig, senkinek ne add meg jelszavad.
- forrás: [link]

ergo: itt nem azt írja, hogy VAC védett játékot nem oszthatsz meg, hanem hogy VAC tiltott játékokat nem tudsz megosztani. (angol verzióban egyébként az előbbi szerepel)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#99264) s7evcsenko válasza -szabi- (#99258) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Így mondjuk érthető az aggodalmad. :K

Viszont ezt jó olvasni, amit a többiek írnak, ilyen mélységekig én se voltam benne a témában.
Köszönöm én is a felvilágosítást. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#99265) Samus válasza -szabi- (#99262) üzenetére


Samus
addikt

Anno nagy divat volt, hogy ingyen hozzá tudsz adni bármit a könyvtáradhoz, csak egy aprócska program kell (tele van vele a Youtube), az ilyenért például jön a banán, meg úgy egyébként sem működik. A témázás pedig témákat (skin, felület, ahogy tetszik) jelent, elég sok téma érhető el a kliensre, én már vagy öt éve nem láttam az alap felületet (csak újratelepítéskor, meg is ijedtem, hogy mi ez).

Egyébként attól, hogy valahol bejelentkezel, semmi nem történik, ha a gép úgy alapvetően biztonságosnak mondható, esetleg annyi, hogy mivel egyszerre csak egy gépen lehetsz online, ha közben máshol be vagy jelentkezve, onnan kiléptet.

A családi megosztás abból a szempontból jó, hogy így a fiadnak külön mentése lesz (a felhőben is, ha elérhető a játéknál), illetve archievmenteket is gyűjthet, ha pedig később megveszi a címet, az elért dolgok megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#99266) SityiSXT válasza Samus (#99265) üzenetére


SityiSXT
őstag

"mivel egyszerre csak egy gépen lehetsz online, ha közben máshol be vagy jelentkezve, onnan kiléptet."

Bocsi, de ezt rosszul tudod, mivel akkor nem működne az In-Home Streaming. Több kliensbe/gépen is be lehetsz jelentkezve egyszerre, de csak egyen játszhatsz. ;)

(#99267) Samus válasza SityiSXT (#99266) üzenetére


Samus
addikt

Ez esetben bocsánat. Utoljára körülbelül öt éve fordult elő, hogy bejelentkeztem egy másik gépre, miközben a sajátomon online voltam, úgy rémlett, hogy akkor offline-ba dobott...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#99268) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Kérdésem volna.
Elfogadja a Steam a Tesco vásárlókártyát? (Hitelkártya, ami MasterCard.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#99269) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Köszönöm mindenkinek a segítségét.
Steam Guard mobilra van állítva ezek után arra hajlok, hogy megengedem neki.
Még egyszer köszi mindenkinek.

üdv
szabi

(#99270) BigBlue69 válasza Marci112233 (#99268) üzenetére


BigBlue69
őstag

Szerintem ha Mastercard akkor mind1 honnan mastercard.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#99271) csaba951 válasza Marci112233 (#99268) üzenetére


csaba951
veterán

Ha nincs rajta, hogy apró betűkkel, hogy Domestic use only akkor jó eséllyel igen. UK-ben vagy?

(#99272) regener


regener
veterán

Csak nekem bugolnak folyamat az üzenetes értesítések?

2-3 napos üzenetről, amit már ltáttam minden nap többször még mindig ott világít az értesítés hiába nyomok rá és nyitja meg.
Már váltottam béta kliensre is, de abban is ._.

(#99273) csaba951 válasza -szabi- (#99262) üzenetére


csaba951
veterán

El kell beszélgetni pár dologról a netes viselkedéssel kapcsolatban.

1) Nem töltünk le olyan ismeretlen programot a netről ami azt ígéri, hogy az összes játékot elérhetővé teszi - ingyen. Ilyen nincs, mind átverés.

2) Nem töltünk le és használunk tört játékokat, mert gondunk lehet belőle. Ha nincs pénz játékra, még mindig ott van rengeteg ingyenes játék - hivatalosan.

3) Nem ígérjük meg ismeretleneknek, hogy egy 1 €-s ládáért elküldjük nekik a legújabb 60 €-s játékokat.

4) Nem használunk online játékokhoz, cheat-eket, aim botokat, mert aztán előbb utóbb jön a tiltás.

5) Nem zaklatunk, szidalmazunk másokat a fórumokon/chaten.

Multis online játékok szabályai:
1) Mindenki cheater - aki le tudott lőni.
2) Mindenki noob akit én tudtam lelőni.

Naszóval, meg kell értetni a gyerekkel, hogy nem rosszalkodunk az online térben. Nem csak azért, mert majd jól megbüntetik ezért, hanem azért sem, mert a büntetés egy részét is te kapod ilyenkor. Fogja fel, hogy megbízol benne, ezért legyen már olyan jó fej, hogy nem kezd el ilyen baromságokat csinálni, mert téged is büntetnek majd vele. És akkor se csinálja, ha azt látja, hogy "dehát mindenki ezt csinálja".

Nem, te akkor sem!

(#99274) Serpiko válasza csaba951 (#99273) üzenetére


Serpiko
addikt

Az összefoglaló 1 hsz-be simán mehetne ez az írás. Szép munka :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#99275) -szabi- válasza csaba951 (#99273) üzenetére


-szabi-
őstag

Magam sem szólhattam volna szebben. Köszi. :)

(#99289) mateo91


mateo91
tag

Sziasztok 118-as hibakódra van megoldás ?

Előre is köszi!

Beírtam már google keresőbe de nincs eredményre vezető megoldás :/

(#99290) Golden9


Golden9
addikt

Braveland
Install now and keep forever - offer ends January 17th at 10AM Pacific

[ Szeretkezve ]

(#99295) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Létezik offline telepítő a klienshez? Ezért kérdezem, mert nagyon unom már.

(#99296) vorosmarti válasza C. s. (#99295) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Nem értelmezhető az offline telepítő fogalma, mert a belépéshez mindig kell online kapcsolat. Csak utána tudod offline-ba tenni a klienst.

A steam kliens-ről nem igazán lehet szuperlatívuszokban beszélni, vannak furcsaságai, de sztem ez nem steam kliens gond, inkabb tűzfal, viruskergető, vagy egyéb tool okozhatja. Érdemes lenne ugy kiprobalni, h nem teszel fel más szoftvert a kliens mellé.

(#99297) SityiSXT válasza C. s. (#99295) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ugye nem a Program Files mappába telepítetted? A Windows azt védett mappaként kezeli, oda játékot, klienst nem érdemes telepíteni. Ha ott van, mozgasd ki onnan! Ha nem, és így is gond van, jobb klikk a Steam mappán -> Tulajdonságok -> Biztonság fül -> Speciális -> nézd meg, ki a tulajdonos, ha nem te, akkor állítsd be magad és alkalmazd az almappákra is!

(#99298) vorosmarti válasza SityiSXT (#99297) üzenetére


vorosmarti
senior tag

???

A program files mappa funkciója pont az, hogy oda telepítsük a programokat. Paradigmaváltás volt, és én elaludtam? :D

(#99299) SityiSXT válasza vorosmarti (#99298) üzenetére


SityiSXT
őstag

A fejlesztőkön múlik, mennyire tartják be a Windows alá történő fejlesztési ajánlásokat. A legtöbb programnál nem gond, ha a Program Files mappába mennek, de a játékoknál és a klienseiknél bizony okozhat anomáliákat. Jobb a békesség, legyen inkább egy X:\Games mappába és oda menjenek az ilyen dolgok.

(Én is mindent a Program Filesba telepítek - a játékok kivételével, azok szépen a saját kis független mappájukban csücsülnek és évek óta semmi gondom nem volt se játékkal, se klienssel (csak a tulajdonjogot kell állítani egy esetleges Windows újratelepítés esetén))

[ Szerkesztve ]

(#99300) bobalazs válasza vorosmarti (#99298) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

a portableapps.com alkalmazás bevezetése óta kétségbe vonom a program files mappa szerepét.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.