Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#98301) EmptyParadox válasza Predator2 (#98300) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Szerintem itt ezt megtalálod:
Purchase History

(#98302) PöCöKuk@c válasza Predator2 (#98300) üzenetére


PöCöKuk@c
tag

A nevedre kattintasz a jobb felső sarokban, a fiok részleteire. Ott a - Licencek és termékkulcs-aktiválások megnézése - részre.

(#98303) Out válasza PöCöKuk@c (#98302) üzenetére


Out
addikt

Ott nem mutatja az árakat

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98304) phenomHUN válasza Out (#98303) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Mellé nézel egy Price History-t ITAD-on, vagy Steamdb-n (ha utóbbin van olyan), és meg is van. :)

(#98305) ollie válasza phenomHUN (#98304) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De itt van a 98301-ben a megoldás.

***

(#98306) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok

csak nálam jött elő az a "bug??", hogy nem kell a telefonon megerősíteni az eladásokat? Steam guard be van kapcsolva. Eddig mindig kellett visszaigazolni.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#98307) joe-ker válasza marec1122 (#98306) üzenetére


joe-ker
senior tag

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#98308) marec1122 válasza joe-ker (#98307) üzenetére


marec1122
senior tag

:)) :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#98309) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

A piacképesség fenntartásához szükséges évenkénti vásárlás lehet gift is, vagy saját fiókra kell költeni?

(#98306) marec1122:
Itt a hivatalos bejelentés.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#98310) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Nem pont ide tartozik, de valaki talán tudna segíteni.
Ha nincs szükségem a jelenlegi Humbe Monthlyra, hogyan tudom skippelni?
Másik kérdésem pedig, elő vagyok fizetve fél évre. Hogyan tudom lemondani, hogy automatikusan legközelebb ne hosszabbodjon meg?
Köszi előre is! :R

(#98311) Executioner válasza SenorGrande (#98309) üzenetére


Executioner
tag

Lehet. Én csak a pénztárcámba szoktam feltölteni 5 eurót ha épp nincs jobb ötletem...

Exec

(#98312) Golden9 válasza Corsair90 (#98310) üzenetére


Golden9
addikt

Hubba Bubba

:U

[ Szeretkezve ]

(#98313) s912


s912
aktív tag

Sziasztok!

Van pár játék, ami duplán van meg. Külön vettem meg, utána pedig pack-ban is. Van esély arra, hogy visszakapjam az árát (1-2 évvel ezelőtt vásároltam). Köszi

(#98314) wjbhbdux válasza s912 (#98313) üzenetére


wjbhbdux
veterán

2 hetig, 2-nel kevesebb jatszott ora alatt van visszaterites.

/s

(#98315) s912 válasza wjbhbdux (#98314) üzenetére


s912
aktív tag

És ha "schvarcba" a kulcsot eladom? Bár kutyának nem kell 2003-as játék már :D

(#98316) wjbhbdux válasza s912 (#98315) üzenetére


wjbhbdux
veterán

milyen kulcsot? bolti jatekok Steames kulcsait 1 fiokon lehet aktivalni.

/s

(#98317) s912 válasza wjbhbdux (#98316) üzenetére


s912
aktív tag

aszittem.. :( köszöntem

(#98318) Anonymus23 válasza s912 (#98315) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha külön megvan az aktiválatlan kulcs, akkor azt el tudod adni akár, vagy felrakod Steamgiftsre és valaki megnyeri. Te is tudsz játékokat nyerni, akkor is ha nem raksz fel semmit, de nagyon jó az oldal erre is, hogy a számodra felesleges kulcsokat megoszd másokkal.
Én pl 87 játékot ajándékoztam már így el, de 240-et meg nyertem :K

;) - The Power of the Light Side

(#98319) s912 válasza Anonymus23 (#98318) üzenetére


s912
aktív tag

Bocsánat, lehet rosszul fogalmaztam. A kulcs esetében arra gondoltam, hogy valahol a játék tulajdonságai között ott egy kulcs (jobb gomb-tulajdonságok), de mivel steam-en vettem, ezért esélytelen továbbadnom, hisz ahogyan wjbhbdux is írta, az a fiókhoz tartozik..

(#98320) Anonymus23 válasza s912 (#98319) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jogos, akkor persze ez van.
Én a pack alatt bundlit értettem ;]

;) - The Power of the Light Side

(#98321) s912 válasza Anonymus23 (#98320) üzenetére


s912
aktív tag

Időközben azért megpróbáltam a steam admin-okkal is a "lehetetlent", mert azt írta az oldal, hogy néhány esetben eltekintenek a 2 héttől.. Sajnos el is utasították, mondván a vásárlás dátuma meghaladta a 2 hetet. Csak bosszantó, hogy megvettem, aztán rá 2 napra pedig pack-ban és fel sem telepítettem. Következőben jobban figyelek :)

szerk.: illetve van 1 játék, ami esetében már nincs is áruházi oldal, se fórum/útmutató/stb. Mégis elutasították. Pedig írtam, hogy szerintem "bad business" :D

[ Szerkesztve ]

(#98322) Arolotifar válasza s912 (#98321) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam 20 nap után is visszatérítették a játék árát.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#98323) s912 válasza Arolotifar (#98322) üzenetére


s912
aktív tag

De gondolom nem 1 vagy 2 éve vásárolt játék volt :)

(#98324) Arolotifar válasza s912 (#98323) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem :DDD Egy aktiválhatatlan AC Odyssey... Az ubis support nagyon töketlen...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#98325) DrTechnoid válasza s912 (#98315) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Mi ez a steam-es 2003-as játék ami a kutyának se kell?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#98326) s912 válasza DrTechnoid (#98325) üzenetére


s912
aktív tag

Painkiller - Black Edition (bocs, 2005-ös)..

(#98327) Segal válasza s912 (#98326) üzenetére


Segal
veterán

Pedig az egy ritka jó hentelős játék szerintem. Nekem is megvan szeretek vele időnként játszani :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98328) s912 válasza Segal (#98327) üzenetére


s912
aktív tag

Én is imádom, csak pár hónappal később megvettem a Hell&Damnation Pack-ot (a teljesítmények miatt) és a Black Edition-höz hozzá se szagoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#98329) Amantius


Amantius
senior tag

Eddig nem volt rá szükségem, ezért a tapasztaltaktól kérdezem. Mennyire problémázik bármilyen program, vagy a Steam, ha nem az alapértelmezett Steam mappába van telepítve?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#98330) wjbhbdux válasza Amantius (#98329) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ha nincs teljes koru admin hozzaferesed a gepen, a problemak elkerulese vegett a legjobb nem az alapertelmezett program files vagy egyeb windows altal vedett mappaba telepiteni a Steamet mert elofordulhat hogy egyes jatekok frissitoi nem tudjak felulirni onmagukat pl. de ez ritka eset.

+ az ekezetek hasznalatat keruld el a mappakban.

[ Szerkesztve ]

/s

(#98331) cyberkind válasza Amantius (#98329) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem egy jó ideig az ékezetes mappanév volt zavaró, de azóta nincs gond.

Paranormal Cocktivity

(#98332) Amantius


Amantius
senior tag

Annyi, hogy a Steam egy fél terás SSD-n lesz, de ide főleg a multikat telepíteném (egyéb dolgok mellett), a "sallang" egy gyors merevlemezre menne, de akkor ezek szerint nem lesz gondja. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#98333) zseko válasza Amantius (#98332) üzenetére


zseko
veterán

Nem lesz gondja, nekem három különböző hdd-re van szétszórva (120+210+510GB, le kellene már törölni amikkel nem játszom :DDD). A telepítő tíz éve nem járt a C: meghajtón, legalább négyszer volt már cserélve vagy újratelepítve az oprendszer (xp > win7 > win8 > win10), és kétszer már a hardver is alatta. Csak simán el kellett indítani az exe-t a telepített (G:\Steam) könyvtárból, molyolt egy kicsit amíg összeszedte az adatbázist magáról, és onnantól működött mint régen.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#98334) Amantius válasza zseko (#98333) üzenetére


Amantius
senior tag

Bocsánat, közben rájöttem, hogy rosszul tettem fel a kérdést.
A Steam nekem is mindig egy "saját" merevlemezen volt, de most egy SSD-re telepítem. Viszont a mai játékméretek mellett, ez hamar megtelik, ezért az olyan játékok, amik nem igényelnek extra tempót, a korábbi merevlemezre kerülnének, tehát nem az alapértelmezett Steam mappába. Régebben volt, aki panaszkodott, hogy valami nem stimmelt azokkal a játékokkal (meg a Steammel sem), amik nem a Steam, common mappájába voltak telepítve. Azóta eltelt sok idő, remélem nem fog megbokrosodni. Arra lettem volna kíváncsi, hogy más is használja-e ezt a lehetőséget és van-e gondja?

Nagy gáz, kis szerencse!

(#98335) #07746304


#07746304
törölt tag

A beállításoknál hol lehet módosítani a kizárási szűrőt?

[ Szerkesztve ]

(#98336) csaba951 válasza Amantius (#98334) üzenetére


csaba951
veterán

Kérdésedre a válaszom: igen, nem.

Vannak olyan Flight Simulator dlc-k, amiknél kifejezetten felhívják a figyelmet, hogy csak a gyárilag alapértelmezett Steam mappába lehet telepíteni. De ez ritka, mint a fehér holló. Szóval szinte minden megy máshonnan (is).

#98335 IntelliSense
https://store.steampowered.com/account/preferences/
Ezt kell helyesen kitölteni. MATURE CONTENT - pipa be, VIOLENT & SEXUAL CONTENT - pipa ki.

[ Szerkesztve ]

(#98337) Amantius válasza csaba951 (#98336) üzenetére


Amantius
senior tag

Aha, köszönöm. A jövőben odafigyelek, van-e ilyen figyelmeztetés.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#98338) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Sziasztok! :)

Még soha nem vásároltam a Steamen, ezen szeretnék most változtatni. Kérdéseim az egyenlegfeltöltésre vonatkoznának.

Két bankkártya van, az egyik azt hiszem OTP-s, de nem dombornyomott, meg van valami dombornyomott is, de az talán egészségkártya, vagy mi. (Horgászengedélyt lehetett venni vele) Ezek a kártyák alkalmasak?

Lehet Forinttal fizetni? Ha igen, a Steam milyen árfolyamon vált?

Ha nem lehet forinttal fizetni,akkor ezen kártyákhoz tartozó számlára lehet Eurót rakni? :F

Minden segítséget előre is köszönök, üdv. aqua

(#98339) csaba951 válasza aquark (#98338) üzenetére


csaba951
veterán

Írd már ide, hogy milyen feliratokat látsz a kártyákon!
(név, kártyaszám, lejárat, ccv nem kell, ami ezeken túl rajta van azt írd ide)

Ha Magyarországon élsz, akkor euróért tudsz a Steam Store-ban vásárolni. Az átváltást a bankod intézi, automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#98340) FollowTheORI válasza aquark (#98338) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor máshol vásároltál már?
Pont ugyanúgy megy itt is... :)

Nincs amúgy forint... és a bankod vált (könyvelés-elszámoláskori deviza eladásin), jelen esetben EUR-ról.

OTP kártyák jók lesznek nekem évekig volt sima és most dombor és mindegyikkel ment rendesen.
Sőt ha van webkártyád azis jó.

Nem kell feltölteni utalgatni sehova semmit.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#98341) aquark válasza csaba951 (#98339) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Helo

Tudom, elég hülyén hangzik a kérdés, de nekem nincs is kártyám, egy kedves rokonomat kértem meg, mikor Turista Állami Horgászjegyet vettem, most is őt szeretném megkérni, de egyenlőre csak informálódom.
Szóval Ő kártyárol utal, én meg kp. kifizetem neki.

(#98342) Golden9 válasza aquark (#98338) üzenetére


Golden9
addikt

Nemrég valaki írt itt valamilyen telefonszámhoz tartozó virtuális bankszámla féléről,talán az is jó. Nem emlékszem, mi volt annak a pontos neve? :R

[ Szeretkezve ]

(#98343) PöCöKuk@c válasza aquark (#98341) üzenetére


PöCöKuk@c
tag

Van paysafecard is, ezzel előre veszel egy 5 eurós kártyát (vagy nagyobbat)- ami gyakorlatilag egy kódsór. Egy évig érvényes a kód és nem kell senki kártyáját használni, ha esetleg nem akarod. Az összeget részletekben is elköltheted, ami rajta van, vagy egyben feltöltöd. Van több fizetési mód is a Steamen, jópár.

(#98344) Cyrin válasza PöCöKuk@c (#98343) üzenetére


Cyrin
addikt

steamen ezeket írja ki:

én nem látok itt paysafecard-ot

(#98345) aquark válasza PöCöKuk@c (#98343) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Utánanézek, még nem hallottam róla. Steam Wallet feltöltőkártyán gondolkodtam még, de ott elég nagy az árrés, és valami okból csak Angol Font alapúakat találtam MO-n, egy 100Fontos több mint 44 ezerFt, és akkor még ott a kérdés, milyen árfolyamon váltja Euróra a Steam...

(#98346) aquark válasza Cyrin (#98344) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Szóval a Steam nem említi, viszont a Paysafecard.com-on említik a Steam-et, mint elfogadóhely...
Akkor most mi van?

(#98348) zseko válasza Amantius (#98334) üzenetére


zseko
veterán

Vagy nem érted amit mondtam, vagy én nem értem amit akarsz. Írtam, hogy három különböző hdd-n három különböző mappába van szétosztva 840GB játék, értelemszerűen mindhárom nem lehet egyszerre alapértelmezett Steam mappa, így hajnalban pedig hirtelen nem is tudom értelmezni azt hogy alapértelmezett, hacsak nem azt nevezzük annak, amelyikben a Steam.exe van.
Másodpercet se foglalkoztam vele mit hogyan csinál a háttérben, szimplán másik meghajtót adtam meg játék telepítésekor, meg a mappát, oszt' annyi, csináljon amit akar. Persze mindhárom mappa neve Steam, de nem is érteném az indokot, hogy miért kellene más nevet adnom neki. A Common mappát meg se tudom kerülni, magától létrehozta mindenhol.
A tíz évben tévedtem, visszanéztem és még csak 2010 óta van Steamem, de azóta még nem volt 'hagyományosan' újratelepítve, mivel sose járt a rendszermeghajtón, legalábbis nem emlékszem rá.
Sose volt belőle problémám.

Mondjuk a szar windows-os elképzeléseknek hála, a játékmentéseket úgy kell összevadászni (de van rá program).

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#98349) csaba951 válasza aquark (#98346) üzenetére


csaba951
veterán

Ez azért van, mert a Steam-nél országonként van meghatározva, hogy milyen fizetési rendszereket fogadnak el. Tehát ezek szerint Magyarországról nem fogadják el a Paysafecard-os fizetést, de ettől még más országból elfogadott lehet.

(#98350) wjbhbdux válasza csaba951 (#98349) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Erdemes lenne tobben a supportot zargatni ezzel. en pl. mar irtam hogy nalunk vmi nincs rendben hogy a webmoneywal lehet fizetni ami hivatalosan csak Romaniaban es Ukrajnaban erheto el a kozelunkben, mig a minden benzinkuton es ujsagosnal kaphato paysafecarddal meg nem. Sablon valaszt kaptam de talan ha tobben probalkoztok lesz vmi.

[ Szerkesztve ]

/s

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.