Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#34651) Mardel válasza .tnm (#34650) üzenetére


Mardel
őstag

Ha jól láttam a lemezes, az Games For Windows Live-os tehát steamen azt nem regisztrálod.

Mondjuk pc gurun olvastam, olyat is, hogy telepítésnél a steam ablak kérte a cd kulcsot tőle, tehát megeshet, hogy sikerül. [link]

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#34652) alratar válasza TazLeacher (#34644) üzenetére


alratar
addikt

Nos, vannak néhányan akik átülétetik a magyaritásokat a steames játékokra (mert más a fájlrendszeder), és hát ,itt a meglévőt kéne átmásolni!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#34653) alratar válasza Bluerainbow (#34646) üzenetére


alratar
addikt

És ha esetleg dobozsat vennél?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#34654) Scholes9 válasza BigBlue69 (#34627) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hú ezt vártam, egyből meg is vettem :) Crysis Maximum Edition mellé Batman is betársult :C

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34655) #41133696 válasza BigBlue69 (#34627) üzenetére


#41133696
törölt tag

Filozok rajta, mert GameFly-ról megvan az alap, illetve a Harley Q. Revenge DLC. Viszont 12 %-nál tartok a játékban, és két dolog miatt vagyok bizonytalan.

1. Meglehet e oldani, hogy ne kelljen újra kezdeni.
2. A Games for Windows Live Accomban hogy fog kinézni a Két Batman. Egyáltalán engedi e ezt berakni a másik mellé? Bár nem ugyanaz a két dolog teljesen mert ez GOTY.

(#34656) Bluerainbow válasza alratar (#34653) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Azt nem tudom , nálunk is kapható a dishonored , kb 30€ , nekem meg van egy 10€-s kuponom az üzlettől ahol árulják. Igy kb 20 € lenne a dobozos. majd megnézem milyen nyelveket tartalmaz.

Na ezt kerestem. itt van részletesen leirva a Dishonored mizéria.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#34657) Youri válasza Mardel (#34651) üzenetére


Youri
veterán

Nem live-os, csak a sima games for windows nevű marrhaság, de steames, mert Bethesda

RTX ON

(#34658) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

A dobozos Dishonored is Steames.

(#34659) .tnm válasza Mardel (#34651) üzenetére


.tnm
addikt

ott van a borítón, hogy steam-es

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#34660) Mardel válasza .tnm (#34659) üzenetére


Mardel
őstag

[link]
[link]

Ugye milyen egyformák ott felül? És ebből csak a Dishonored Steamworks.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#34661) sagem válasza #41133696 (#34655) üzenetére


sagem
addikt

Beszereztem én is, mert itt árválkodik a gamepadom kihasználatlanul, már régóta szerettem volna valami hasonló játékot, erről jókat olvastam, s a videó alapján tetszett, remélem jó is lesz, ennyi még belefért:) Szerintem én karácsonykor sem veszek mást, persze ki tudja..ezek az álnok boltosok mindenféle lépes mézes nyalánkságot fognak az ember orra alá dugni.. ;]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#34662) Youri válasza Mardel (#34660) üzenetére


Youri
veterán

az egyiken van LIVE felirat, a másikon nincs... Amúgy a DoW2 meg live és steam is egyszerre, tehát az sem kizáró ok

HS 2142: Legjobb ms dolog a win95 óta...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#34663) HS 2142 válasza Mardel (#34660) üzenetére


HS 2142
őstag

A Game for Windows csak egy tanúsítvány, a GfW LIVE jelöléssel ellátott pedig a közkedvelt keretrendszert igénylő termék.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#34664) Mardel válasza HS 2142 (#34663) üzenetére


Mardel
őstag

Erre én is rájöttem, csak ha valaki egy futó pillantást tesz a borítóra, akkor könnyen félreérthető.
Mintha ezt szemléltettem volna előbb.
Bár a legtöbb pc-s játék windows-ra van ezért nem értem minek még külön rátenni.
Persze elolvastam a linkelt wikipediás bejegyzést, hogy easy install miegymás. Nemtudoma next, next, finnish nyomkodásánál még van-e egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#34665) BomiBoogie válasza sagem (#34661) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem szégyellik magukat! ;]

(#34666) a178 válasza HS 2142 (#34663) üzenetére


a178
tag

A GfWL-re kissé enyhe túlzás a közkedvelt szó... :W Mostanában azért nem játszom a Batman: Arkham Cityvel, mert minden egyes indításkor hibát jelez a GfWL. Először nem jó neki az elmentett jelszó, majd frissítene, de hibát ír ki, kb. 95°-nál és emiatt leáll... OMG...

(#34667) .tnm válasza a178 (#34666) üzenetére


.tnm
addikt

lásd: dőlt betű

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#34668) Youri válasza a178 (#34666) üzenetére


Youri
veterán

95°-nál már azért a legtöbb gép hibát ír ki ;]

RTX ON

(#34669) a178 válasza Youri (#34668) üzenetére


a178
tag

Ehhhehehe.... :DDD lol, az % akart lenni, csak ezek szerint Alt Gr-t nyomtam SHIFT helyett... :W

(#34670) Lewzke


Lewzke
őstag

Nem tudok dönteni: Torchlight 2 vagy Civ5-Gods and Kings? Mindkettőt szeretném de most csak az egyiket akarom megvenni. Valaki próbálta már a Gods and Kings-et? Megéri?

(#34671) KubanitoS válasza Bluerainbow (#34656) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem rosszul tudod, ha valaki elgifteli neked a játékot, akkor problémamentesen tudni fogod használni, eleve erről szól a giftelés.és mivel magyar régiós, lesz benne magyar nyelv is.

Amúgy meg a Dishonored rohadtul nem régiózáras ám. Én Greenmangamingről vettem meg 18 euróért tegnap és mint utólag kiderült, én egy olyan változatot kaptam, amelyben nincs magyar nyelv, viszont van spanyol, meg olasz, meg a fenetudja mi, a lényeg, hogy más régiós programot kaptam, de semmi gond nem volt az aktiválással.

A másik példa: Skyrim. Japán verziót gifteltek nekem tavaly, amelyet ugye hivatalosan mi meg sem tudunk venni Steamen és azóta sincs vele semmi gond.

Ne feledjük a németeket sem, akiknek mindenből low-gore verziót kapnak általában. L4D2-t én gifteltem két német srácnak és a mi fröcsögő vérrel teli verziónkat kapták meg mindketten.

Még egyszer kiemelem, ha az általad is említett régiózáras, vpn-es dolog lenne, akkor a Steam gift rendszere már régen halott lenne.

Lewzke: Ég és föld a két stílus, neked kell eldöntened mit is szeretnél. A Gods and Kings egy jó kiegészítő, a vallásal új, érdekes lehetőségek nyílnak, egyértelműen megéri megvenni. Tesz hozzá a játékmenethez.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#34672) djculture válasza AkosAkos (#34658) üzenetére


djculture
félisten

Ja szlovák, lengyel magyar nyelvvel.

(#34673) .tnm válasza KubanitoS (#34671) üzenetére


.tnm
addikt

és miután aktiváltad lett benne magyar?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#34674) KubanitoS válasza .tnm (#34673) üzenetére


KubanitoS
veterán

Dehogy lett, de pont ez a mondandóm lényege: ha más régióból giftelnek neked cuccost, akkor biztosan működni fog és azt a régiósat kapod, amely helyről az ajándékozó vette.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#34675) Źşë' válasza a178 (#34666) üzenetére


Źşë'
addikt

igazán kiherélhetnék az összes játékból azt a szemetet, legszívesebben én is megtaposnám, azt beleba**nám a kukába!! :(((

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#34676) Bluerainbow válasza KubanitoS (#34671) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Szerintem te tudod rosszul. Nem ugy régiózáras hogy nem elérhető nálunk , hanem ugy hogy 2 verzió van belőle. Az egyik elérhető nálunk de nincs benne magyar (ez az eu-s verzio) a másikban van magyar de nem elérhető nálunk és nem is aktiválható. Hidd el utánna néztem. Amit a GMG-n vettél az is eu verzio , nincs benne magyar.

Vannak olyan játékok amelyeket hiába gift ként kapod , nem fog menni hidd el.

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#34677) Scholes9 válasza sagem (#34661) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én karácsonykor előreláthatólag egy GTA 4 és egy Stalker pakkot fogok venni, semmi mást nem tervezek :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34678) danih válasza KubanitoS (#34674) üzenetére


danih
addikt

Nem igaz, vannak játékok amelyek nem fognak elindulni, pl. F1 2012, Max Payne 3, stb.

(#34679) Źşë'


Źşë'
addikt

ez csak valami új ficsőr a steamben?! nekiálltam tölteni egy játékot és látom h meg lehet választani a telepítés helyét, vagy ez a béta (big picture-s) miatt van, és csak most vettem észre?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#34680) KubanitoS válasza Bluerainbow (#34676) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha most itt valaki vesz neked egy játékot és elküldi neked, annak működnie kell, mert mint azt már említettem erről szól a giftelés. Ha nem így lenne, tele lenne a net a sok sírással, de még sincs. Persze nekem tök mindegy, szerintem ez van, de nem kell hinni nekem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#34681) lostprophet válasza Źşë' (#34679) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Pontosan.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#34682) Scholes9 válasza Youri (#34668) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#34683) ayo válasza KubanitoS (#34680) üzenetére


ayo
addikt

hat pedig igy van es van par forum ahol ezzel foglalkoznak hidd el.

http://jateknaplo.blog.hu

(#34684) AkosAkos válasza Źşë' (#34679) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Lehet merevlemezt választani(nekem így van,miután a beállításokban létrehoztam még egy Steam mappát).

(#34685) a178 válasza Źşë' (#34675) üzenetére


a178
tag

Sok értelmét én sem találtam még neki. Túl van bonyolítva az egész. A legjobb, hogy a Batman:AC-hoz tartozó 3 DLC-t (Harley, Robin, Nightwing) ugye be kell regelned a GfWL rendszerébe, hogy hozzáadódjon az accountodhoz és tudj vele játszani. Nem tudom, meddig töltötte lefelé azt a pár száz megát, de szerintem, több, mint egy napig, pár kilobájttal. És a Steam addig folyamatosan kijelezte, hogy játszom a játékkal, miközben, csak a GfWL szedte a DLC-ket. :DD

(#34686) djculture


djculture
félisten

Batman, pókember meg a vasember meg a többi gagyi szuper emberes karakteres játék szerencsére nekem kimarad az életemből.:) Néha a filmen is bealszok annyira értelmetlenek.

(#34687) csaba951 válasza Bluerainbow (#34656) üzenetére


csaba951
veterán

Na, akkor most eloszlatom a ködöt a fejekben, mert a legtöbb hozzászólólásban butaságokat írtatok.

GMG Dishonored
A játék nemzetközi változatához ad kulcsot. Az angol, német, francia, olasz, spanyol nyelveket tartalmazza. Más nyelveket nem! (pl. magyar nyelv). Ezekből az országokból nem aktiválható: MO AM AZ BY GE KZ KG MD RU TJ TM UZ UA LV LT EE. Viszont korlátozás nélkül bármelyik országból indítható.

A Magyarországon forgalmazott bolti változat kizárólag az angol, magyar, cseh és lengyel nyelveket tartalmazza (RHCP változat). Más nyelveket nem! (pl. német). Kizárólag az következő országokból aktiválható és futtatható: CZ HU PL SK.

A magyar Steam Store-ban kapható változat a kizárólag az angol, magyar, cseh és lengyel nyelveket tartalmazza (RHCP változat). Más nyelveket nem! (pl. német). Viszont korlátozás nélkül bármelyik országból indítható.

Az orosz Steam Store-ban kapható változat a kizárólag az angol, magyar, cseh és lengyel nyelveket tartalmazza (RHCP változat). Más nyelveket nem! (pl. német). Viszont korlátozás nélkül bármelyik országból indítható.

A Oroszországban forgalmazott bolti változat (yuplay.ru) kizárólag az angol, magyar, cseh és lengyel nyelveket tartalmazza (RHCP változat). Más nyelveket nem! (pl. német). Kizárólag az következő országokból aktiválható futtatható: AM AZ BY GE KZ KG MD RU TJ TM UZ UA LV LT EE.

Az RHCP változat és a nemzetközi változat két különböző azonosító számot kapott a Steam-en. Csak az adott változathoz jó DLC működik a játékkal vagyis a két változat DLC-i nem kompatibilisek egymással. Előfordulhat, hogy az RHCP változathoz a patchek és DLC-k csak jelentős késéssel (akár 6 hónap!) vagy esetleg egyáltalán nem jelennek meg.

A magyar játékosok most gondolkozzanak el azon, hogy a forgalmazó (1C) miatt a magyar Steam Storeban valójában orosz kiadású terméket kapnak most -50%-os akcióban 24,99 €-ért. Az orosz Steam Store-ban pontosan ugyanezt a kiadást kapod meg most -50%-os akcióban 599 RUB-ért (kb. 14,90 €-ért). Segítek számolni, Magyarországon 67%-al többet kell érte fizetni Steam Store-ban, mint Oroszországban.

Bluerainbow
Ő Romániában szeretné futtatni a játékot, úgy hogy magyar nyelven szeretne vele játszani, mindenféle külön mókolás nélkül. Sajnos Romániában (bolt és Steam) csak a nemzetközi változat érhető el, amiben pont nincs benne a magyar nyelv. Egy magyar bolti dobozos példányt nem tudna aktiválni és futtatni. A megoldás az, hogy valaki Magyarországon megveszi neki Steam Store-ban gift-ként (Dishonored RHCP (RU)). Ezt tudja majd aktiválni, indítani, és alapban benne van a magyar nyelv is.

A masszív árkülönbség miatt érdemes megfontolni egy orosz Steam gift (szintén Dishonored RHCP (RU)) beszerzését. Az is ugyanezt tudja, és olcsóbb. Talán danih fórumtárs tud ebben segíteni, meg kell próbálni!

(#34688) Bluerainbow válasza csaba951 (#34687) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Hát mint mondhatnék , a pofám leszakad.
Elnézést mindenkitől akivel ellent mondtam. Köszi Csaba.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#34689) tupacamaru válasza csaba951 (#34687) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azért ez nem egy egyszerű eset. :( :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#34690) csaba951


csaba951
veterán

Vajon érdemes-e most megvenni a Dishonored-et 50%-os akcióban vagy érdemesebb megvárni vele a karácsonyi vásárt?

Nos, amikor megláttam ezt az akciót, akkor arra gondoltam, hogy ez most instant buy lesz. Aztán gondolkoztam egy kicsit. Maga a játék nagy sikert aratott a játékosoknál, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy anyagilag sikeres lett. Az Amazon USA digitális játékok eladási 100-as listáján úgy emlékszem meg sem jelent, most sem szerepel rajta. Azt gyanítom, hogy ez a játék bizony megbukott a kasszánál. A kiadó megpróbálja menteni a helyzetet azzal, hogy betette 50%-os akcióba. Ez az első leértékelésre ennek a játéknak. Ilyenkor mindig jelentősen fellendülnek az eladások. A további leértékelések általában már nem hoznak ilyen mértékű eladásokat.

Orosz Steam Store-ban 1199 RUB a játék nem akciós ára. Nem kicsit elszabta a kiadó. Ennyi pénzért ugyanitt már Assassin's Creed 3 Deluxe Edition (1299 RUB) lehet kapni. A dobozos Dishonored változat 449 RUB kerül. Ha most hitelen kapna -66%-ot a játék, akkor a Steam-en még mindig 395 RUB lenne, ami nem sokkal olcsóbb, mint a jelenlegi nem akciós, dobozos ár.

A fentiek miatt úgy gondolom, hogy ez a játék a nemsokára megrendezésre kerülő Steam Holiday Sale-en -66% vagy akár -75%-os akcióban is kapható lesz. Legrosszabb esetben marad akkor is a -50%-os akció, ha a Bethesda még látni akar valami bevételt a játékból.

(#34691) BomiBoogie válasza csaba951 (#34690) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem is nagyobb lesz a Dishonored akció karácsonykor, valahogy jó értékeléseket kapott, csak a promója nem volt az igazi. Azért figyelve, hogy már pár hónapos játékok is 50%-ot kapnak, nincs sok értelme megvenni, így is túlárazott. :K

(#34692) Kephamos válasza Lewzke (#34670) üzenetére


Kephamos
addikt

Épp most próbálgatom. Szerintem megéri az árát bőven. A remek alapjáték még jobb lett, valamint sok hibát javítottak.

(#34693) djculture válasza csaba951 (#34690) üzenetére


djculture
félisten

Ha nem egy Bethesda termék lenne már rég 1490ft-os ezt meg vedd sorozat sztárja lehetne.
Pozitív hogy egyedi világa van meg a harcrendszere tetszik. Grafika viszont a legalja mindennek, 4-5 éves szint. Úgy volt hogy adnak ki rá patchet ami nagyobb textúrákat tartalmaz és mai modern effekteket épit a játékba de ebből nem lesz már szerintem semmi. Van benne egy mázsa hiba ami néha a játék mentet is megakasztja, ebből párat már javították. Játékban az ellenfelek mesterséges intelligenciája nulla. nem tudom hány ezer éves Thief-ben jobban lereagálták az ellenfelek a történéseket.

(#34694) #57919488 válasza csaba951 (#34690) üzenetére


#57919488
törölt tag

Aki 75%os akcióra vár az már most is megveheti GMG-n voucher-el pont annyi, meg Skyrim is de már volt is róla szó :P

szerk:
(#34693) djculture:
Sok FPS játékba meg a régi FEAR A.I. kellene mert az nagyon durva volt. Kerestek fedezéket, külön útvonalon akartak bekeríteni. Ilyet nem nagyon látni a mostani játékokban vagy elég ritka.

[ Szerkesztve ]

(#34695) Wizard of Oz válasza #57919488 (#34694) üzenetére


Wizard of Oz
tag

GMG-n -63% kóddal együtt. 50% + 25% ≠ 75% :P
Amúgy meg Gamefly-on most a legolcsóbb, 12GBP/~15EUR, ha lehet használni a vouchert.

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#34696) djculture válasza #57919488 (#34694) üzenetére


djculture
félisten

Igen az jó volt a Fear a.i, de már manapság el is várna egy ilyet az ember.
Nincs annál rosszabb mikor az ember azon röhög hogy az ellenfelek lesnek mint egy szobor vagy épp egy adott megprogramozott cselekedetet hajtanak végre bármit csinál az ember. Az egész játék élményt kilehet ezzel nyírni. Jó zombis játékban elmegy:)

[ Szerkesztve ]

(#34697) #52815360 válasza BomiBoogie (#34691) üzenetére


#52815360
törölt tag

Karácsonyra nem hiszem hogy megkapja a 75öt, leghamarabb a húsvétira fogja. A dobozos változat is kb akkora fogja majd elérni a 15-20 eurós sávot.

(#34698) csaba951 válasza #57919488 (#34694) üzenetére


csaba951
veterán

Köszönöm, hogy utánanéztél!

Sajnos a GMG váltzatban nincs gyárilag magyar felírat. Ha már van gyárilag, akkor olyan változatot szeretnék. Még akkor is ha várhatóan nem okozna gondot egy teljesen angol nyelvű változat.

A másik az, hogy jelenleg egy 599 RUB-es (kb. 14,90 EUR) akcióban sem veszem meg. A GMG-s pedig 18,74 EUR-ra jön ki -25% kuponnal együtt. Viszont elismerem, hogy a GMG-es jelenleg a legjobb, széles körűen elérhető akciós ár a piacon! :D

Aki megvette Magyarországon a Dishonoredet az írja már meg, hogy a kezelőfelület (felíratok) lehet-e teljesen angol nyelvűre állítani? Esetleg Steam kliensben a játék nyelvei listán megjelenik az angol nyelv is a listán?

(#34699) zseko


zseko
veterán

A sniperes Hitman-ban csak ez az egy pálya van, vagy esetleg van benne több is? Ha igen, hogy lehet átjutni rájuk?

HR24.hu

(#34700) ayo válasza zseko (#34699) üzenetére


ayo
addikt

1 palya de van par feladat azaz challange. ez amolyan kedvcsinalo. regen demonak hivtak ma mar free to play vagy ilyesmi

http://jateknaplo.blog.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.