Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#2651) Amantius válasza Brucehun (#2649) üzenetére


Amantius
senior tag

Így is végbemegy a vásárlás? Csak egy ötlet volt.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2652) Brucehun válasza Amantius (#2651) üzenetére


Brucehun
aktív tag

megoldodott a dolog, csak egy 1 euros dlc-t vettem ugy hogya legaldo kockából kivettem a pipát és most semmi sincs eggyik mezőbe sem

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#2653) Amantius válasza Brucehun (#2652) üzenetére


Amantius
senior tag

Ezek szerint nem jött be a kamu vásárlás. Azért jó lenne ezt tisztába tenni. Egy angolt jól ismerő utánakérdezhetne, hogy akkor hogy is van ez.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2654) rsf válasza KubanitoS (#2640) üzenetére


rsf
senior tag

Na most kaptam választ(7.30-kor) melyben azt irják, hogy igazoljam magam és majd csak azután tudnak segíteni.
Nálam is a stream-ben bennt maradnak a vásárlási adatok (kártyaszám stb.) legutóbb is amikor vettem egy game-t csak pár gombnyomás volt és már meg is vettem, csak nehogy véletlenül vegyen valamit a gyerek.
Inkább átállok a Paypal-os fizetésre az sokkal biztonságosabb.

Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2655) csana


csana
senior tag

Havernál előjött valami fura hiba: steamen indított játékaiban nem működik a görgő semelyik funkciója. Hiába írja a konfig hogy görgőre van bindelve ez meg az, mégsem reagál a játék. A nem steames alkalmazásokban/játékokban semmi gond nincs.

Valaki találkozott már ilyesmivel?

(#2656) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy amikor elkezdené letölteni a frissítéseket akkor az alábbi szöveget írja ki: Steam is temporality unavailable, please try later. Várom az ötleteket. :O

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#2657) Wolverine válasza zoli121 (#2656) üzenetére


Wolverine
félisten

A jelek szerint nem megy a Steam. Várj.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2658) zoli121 válasza Wolverine (#2657) üzenetére


zoli121
aktív tag

Már 2 hete szívok vele :D

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#2659) Wolverine válasza zoli121 (#2658) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor ellenőrizd a tűzfalad. Lehet, hogy megfogja a Steamet és ezért érzi úgy a kliens, hogy nem érhető el a szerver.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2660) zoli121


zoli121
aktív tag

Már azt is kipróbáltam, de nem jó :O

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#2661) danih


danih
addikt

Na, veszi valaki a packet?

(#2662) KubanitoS válasza danih (#2661) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én gondoltam rá, mert elég jó áron vannak olyan igen jó játékok, amelyekkel a büdös életben nem játszanék, ezért inkább kihagyom. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2663) TazLeacher válasza danih (#2661) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én megvettem. Kellett az AC, a CoJ meg megtetszett. Ileltve a R6V2 sem tűnik annyira rossznak. A 3 játék (a FC2 megvolt) szerintem ennyit megért...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2664) nepszter1


nepszter1
addikt

Ubisoft Weekend Deal Pack

Assassin's Creed™: Director's Cut Edition
Call of Juarez®: Bound in Blood
Far Cry® 2: Fortune's Edition
Tom Clancy's Rainbow Six® Vegas 2

3500Ft áhhh nagyon csábító de nagyon is sajnálom rá a lóvét.

(#2668) AtHoS válasza nepszter1 (#2664) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AC: DCE megvan, FC2: FE szintúgy. Másik kettő meg nem igazán fogott meg, talán a CoJ

Szóval én ezt az ajánlatot most kihagyom

read-only mode on the forum

(#2669) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Láttátok az új fejlesztést, a Steam Guardot? Ez a megerősített e-mail mellett egy új védelmi vonal, amelyet most tesztel a Valve a Steam béta változatában és később az végleges Steam kliensben is meg fog jelenni.

Működésének alapja, hogy a Steam kliens valamilyen módon felismeri a számítógépet, amelyen futtatni akarják és leellenőrzi, hogy az indítandó Steam fiók (account) elindítása engedélyezett-e.

A Steam Guard megjelenése után amikor először akarunk majd belépni a saját steam fiókunkba, a felhasználónév és jelszó mellett meg kell adni egy egyedi azonosító kódot is, amelyet egyből el is küld a steam fiókunkhoz regisztrált e-mail címünkre és ezt beírva szabad utat kap az adott számítógép, hogy a steam fiókunkat elindíthassa. Az azonosító kódot csak egyszer kell beírni számítógépenként és azt is csak a steam első indításkor, később nem kell vele foglalkozni.

Szerintem ez egy nagyon jó ötlet, mert ha el akarnák lopni a steam fiókunkat, ezentúl nem elég "csak" a felhasználónevet és jelszót megszerezni, kell az egyedi azonosító is az első indításhoz (az idegen számítógép miatt), magyarán a tolvaj nem fog tudni belépni, nem tudja VAC bannolni a játékainkat, nem tudja megváltoztatni az e-mailünket, ezáltal ha észrevesszük a lopást, vagyis inkább a lopási kísérletet (mondjuk a belépés megerősítést kérő e-mail formájában), egy egyszerű jelszócserével kizárhatjuk a tolvajt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2670) kovsol válasza KubanitoS (#2669) üzenetére


kovsol
titán

és reméljük nem lesz olyan akinek a steam kliens és az email cím is azonos jelszóval rendelkezik, mert akkor kapásból lopja vele együtt azt is

May the Force be with you!

(#2671) Shim válasza kovsol (#2670) üzenetére


Shim
őstag

Haverral nemrég megtörtént ez, gmail fiókját és steamen is feltörték, bár különböző jelszava volt. Valszeg keylogger...

KubanitoS
Ez nagyon jól hangzik! Most eléggé zavar, hogy nincs semmilyen extra védelem.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#2672) KubanitoS válasza kovsol (#2670) üzenetére


KubanitoS
veterán

A steam nevedből nem feltétlenül lehet kikövetkeztetni az e-mail címed.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2673) kovsol válasza KubanitoS (#2672) üzenetére


kovsol
titán

jogos, tényleg amíg nem lépett be nem is látja milyen emailre van regelve

May the Force be with you!

(#2674) Amantius válasza KubanitoS (#2672) üzenetére


Amantius
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy van, aki mindenhez ugyan azt a jelszót használja. Én is ismerek olyat, aki sajnos erre esküszik, mert nem kell annyit megjegyezni. Erre megmutattam neki a jelszófüzetem, hogy én is csak egyet ismerek (a LastPass-ét, és abban sincs minden(tiszta paranoia)), a többi itt van benne. Én örülök, ha lesz valamilyen plusz védelem (véleményem szerint elég későn), ami remélem olyan, hogy nem a tisztességes felhasználók szívnak majd vele.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2675) danih


danih
addikt

Megvettem a pack-et, de nem tudom tolni a Fakkráj 2-t!
Állítólag elfogyott a cd-kulcs!
Ez mekkora már :W

(#2676) polonic válasza danih (#2675) üzenetére


polonic
félisten

Előfordult már párszor ilyen. Pótolni fogják pár napon belül.

(#2677) Amantius válasza danih (#2675) üzenetére


Amantius
senior tag

Nem is tudtam, hogy ilyen is van. Én is megvettem, szerencsére nincs vele gondom.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2678) Scholes9 válasza Amantius (#2677) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Karácsonyi akcióknál volt ilyen, de pár napon belül kap az illető kulcsot :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2679) KubanitoS válasza Amantius (#2677) üzenetére


KubanitoS
veterán

Kár, hogy nem voltál itt egy pár hónapja, amikor szintén elfogyott a cd kulcs valamelyik játéknál és az egyik (azóta távollevő) fórumozó ezt nem tudta feldolgozni. :)

A jelszós dologgal természetesen egyetértek veled, viszont véleményem szerint aki mindenhol ugyanazt a jelszót használja, meg is érdemli, hogy meghakszolják. A Valve szerintem ezzel az újfajta védelemmel megtette a magáét a felhasználók biztonságáért, arról nem tehetnek, hogyha valaki mindenhol ugyanazt a jelszót használja.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2680) danih válasza polonic (#2676) üzenetére


danih
addikt

Akkor is.. Pippantsanak le.
Nem elővételben vettem meg egy kétéves játékot! :DDD

Fakkráj 2 egyébként elindult az exe-t direktben indítva... No multi persze, de azt most letojom...

[ Szerkesztve ]

(#2681) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Már megy a Far Cry 2, adja a kulcsot rendesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2682) danih


danih
addikt

És tényleg... Fél órája még nem volt jó...
Megyek bömbölni a fórumra, és követelődzni, hogy pénztvisszavagyingyenjátékotmennyitengedszavégéből?

(#2683) 7 válasza KubanitoS (#2669) üzenetére


7
addikt

Nem rossz, nem rossz.
Innen már csak egy lépés az opcionálisan választható SMS-ben azonosítóküldés új gép esetén (mint ahogy a Google már megjátszotta ezt az opcionális kétlépcsős loginnal)

(#2684) danih válasza 7 (#2683) üzenetére


danih
addikt

Innen már egy lépés a token :)
Láttam már olyan acc-okat amelyek többet értek egy átlagember bankszámlájánál :)

(#2685) #65675776 válasza Amantius (#2674) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a jelszófüzet sem a biztonság netovábbja...

(#2686) AtHoS válasza #65675776 (#2685) üzenetére


AtHoS
nagyúr

LastPass-ról ne is beszéljünk.
Elsődleges célpont lehet feltöréshez. Remélem nagyon jó védelemmel rendelkezik

Bár ilyen alapon csak az biztos, ami fejben van -> oda meg százhuszonhatmillió jelszó nem a legjobb. Valahogy nem lesz ez a jelszavas téma téma soha senkinek sem egyszerű :DDD

read-only mode on the forum

(#2687) KubanitoS válasza #65675776 (#2685) üzenetére


KubanitoS
veterán

Gondolod, a hekkerek majd eljönnek Kínából Magyarországra, csak azért, hogy betörjenek az otthonainkba és ellopják a sztímes jelszófüzetünket? :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2688) Amantius válasza #65675776 (#2685) üzenetére


Amantius
senior tag

Sokat nem hiszem hogy tudna valaki, valamit kezdeni vele, ráadásul a lényeges dolgok nincsenek benne a nevén nevezve. Viszont az előbb 78 bejegyzést számoltam benne, kizárt, hogy valaki ennyit megjegyez (ebből a LastPassban 45 van, abból is csak kb 10-et, ha rendszeresen használok) . Amúgy, ha ez eltűnik az gyakorlatilag annyit jelent, hogy kirabolták a lakást, ez a füzet fog a legkevésbé fájni. :O

Nagy gáz, kis szerencse!

(#2689) orkester válasza KubanitoS (#2669) üzenetére


orkester
senior tag

Újra raktam a gépem, ezzel persze a Steamet is. Meg is jelent ez az új védelem, de nálam nagyon nem stimmel valami. Minden egyes gép újraindításnál, vagy ha csak alvó módba rakom, újra és újra be kell írnom az igazoló kódot, tehát egyáltalán nem jegyzi meg a gépemet.
Az már a kisebbik gond, hogy a gmail-es fiókomra át kellett regisztrálnom a steamet, mert freemailen akár 20 percet is várnom kellett a kódra.
Ez ha így marad igen bosszantó lesz.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2690) ollie válasza orkester (#2689) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne a bétát tedd fel, egyelőre csak abban van ez a védelem, és mint ahogy te is tapasztaltad, még nem tökételes.

***

(#2691) orkester válasza ollie (#2690) üzenetére


orkester
senior tag

Nincs béta részvételem beállítva és a kliens is a főoldalról van, úgyhogy nem is értettem a dolgot, de rájöttem, hogy a beállításoknál ki lehet kapcsolni ezt a védelmet. :B Amúgy tetszene a megoldás, ha gépenként csak egyszer kérdezné.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2692) ittakary válasza orkester (#2691) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem is pont ez volt :) nekem is ki kellett kapcsoljam, de most gondoltam visszakapcsolom, hátha megjavult, és érdekes módon visszakapcsolta magát :)

huh kicsit katyvasz lett, de remélem érthető

[ Szerkesztve ]

(#2693) polonic válasza ittakary (#2692) üzenetére


polonic
félisten

Nem érthető. :DDD

(#2694) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Több hír hozzászólásnál felröppent a steam vásárlás más régiókból téma.

Én úgy gondolom: teszem azt, egy amcsi haver vesz nekem egy játékot ajándékba, abba nem tud és nem is akar belekötni a steam.Miért?Mert maga a steam is reklámozza az "ajándékozz a barátodnak" szolgáltatást.Itt szó nincs régió korlátozásról.
Tehát ajándékba vehetsz bárkinek játékot, nem számít hol lakik az ajándékozott.

Az más tészta, ha te veszel EUs régióból pl Brit régiós játékot.Ezért törölhetik az accountodat...

Jól tudom?

(#2695) KubanitoS válasza ProEvoFan (#2694) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az amcsi haver megveszi és gifteli neked, ezzel nincs semmi gond. A második kérdésed nem értem: mi az, hogy brit régiós játék? Ha arra gondolsz, hogy fontban akarsz vásárolni, azt csak a rendszer kijátszásával tudod megtenni Magyarországról és ezért jogosan bannolhatnak. A giftelés azért más tészta.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2696) ProEvoFan válasza KubanitoS (#2695) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"mi az, hogy brit régiós játék?"
Igen, arra gondoltam.

(#2697) 7 válasza ProEvoFan (#2694) üzenetére


7
addikt

Volt már rá precedens, hogy egy amcsi júzert megdorgáltak, mert az európai ismerősei rajta keresztül vásárolták meg a játékokat Steamről.

Aki nem tud angolul, annak röviden a hivatalos indoklás: a régióárazások ilyen jellegű kijátszása nem egyeztethető össze a Steam rendszerének rendeltetésszerű használatával, merthogy az árakat az adott régiók körülményeinek megfelelően szabják meg (*köhh-köhh-krahács*) a kiadók.

[ Szerkesztve ]

(#2698) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

Nem lehet valahol beállítani hogyha egy játék ára x összeg alá megy akkor küldjön a rendszer egy mail-t?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2699) 7 válasza Speeedfire (#2698) üzenetére


7
addikt

Nem.

(#2700) Speeedfire válasza 7 (#2699) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valahogy éreztem, hogy ez lesz. :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.