Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#109901) wjbhbdux válasza ledgeri (#109900) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Windows 11-ben már van beépített screenshot készítő is Win+Shift+S gombokkal

/s

(#109902) maross válasza wjbhbdux (#109901) üzenetére


maross
veterán

es az meg a windows 95-os printscreen gombnal is jobb? ;]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109903) Flash82 válasza ledgeri (#109900) üzenetére


Flash82
tag

Megoldottam !
Egyszerűen csak steam törlése aztán feltettem a másik meghajtóra amin nagyobb a partíció.
Így most semmilyen steam cucc nem megy a C re.

(#109904) Golden9


Golden9
addikt

Három napig ingyen játszható a This War of Mine.

[ Szeretkezve ]

(#109905) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

A Steamen hogyan működnek a játéklicenszek? Bérlem a játékot, vagy tulajdonjogom van? Már ezt csak azért kérdem, ha a távoli jövőben megszűnne a Steam, akkor egy offline mentést tudok-e készíteni és tudok-e játszani rajta?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109906) Golden9 válasza Rowon (#109905) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Minden kliensben csak bérled, de a GOG-ról le is töltheted a telepítőjét.

[ Szeretkezve ]

(#109907) AnonymusX válasza Rowon (#109905) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

A digitális letöltés jóval távolabb áll a fizikai birtoklástól, mert bár mindkettőnél azt írják a a szerződési feltételekbe a kiadók, hogy a játékot nem tulajdonlod, hanem licencet/engedélyt veszel meg a használatára, és ez a licenc bármikor visszavonható, a régi lemezes játékok esetén az online aktiváció nélküli telepítőket aligha fogja ez érinteni, ha bekövetkezne ilyen.

Steam hőskorában, amikor közelebb állt a Steam a felhasználókhoz és nyíltabbak voltak, akkor azt kommunikálták erre az esetre, hogy ki fognak adni a játékokhoz egy offline patchet, hogy lehessen velük továbbra is játszani.

Viszont ha a jogi dolgokat nézzük, ott van a Sony esete, aki a PS digitális boltjából levette a filmeket és még azok sem férhetnek hozzá ezekhez a filmekhez, akik megvásárolták.

A kiadókat nem kötelezi semmi arra, hogy offline patchet adjanak ki a Steam megszűnése esetén, a Steam meg nem fog tudni magától ilyeneket kiadni, mert akkor a kalózkodással lenne egyenértékű.

@#109906 Golden9
A GOG esetén tényleg nagy előny az offline telepítő és a teljesen offline játék lehetősége, viszont ott sincs ez másként, minthogy csak licenceled a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#109908) Golden9 válasza AnonymusX (#109907) üzenetére


Golden9
addikt

+1 Mintha magam írtam volna. :D

[ Szeretkezve ]

(#109909) Rowon válasza AnonymusX (#109907) üzenetére


Rowon
veterán

Viszont ha a jogi dolgokat nézzük, ott van a Sony esete, aki a PS digitális boltjából levette a filmeket és még azok sem férhetnek hozzá ezekhez a filmekhez, akik megvásárolták.

Bazz, pont erre gondoltam. :U Azért egy 100-150k forint értékű játék van a fiókomon... de persze attól, hogy az apróbetűs részt nem olvastam el, nyilván rám is vonatkozik a jog.

A kiadókat nem kötelezi semmi arra, hogy offline patchet adjanak ki a Steam megszűnése esetén, a Steam meg nem fog tudni magától ilyeneket kiadni, mert akkor a kalózkodással lenne egyenértékű.

:(

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109910) Rowon válasza Golden9 (#109906) üzenetére


Rowon
veterán

Akkor GoG-ról érdemesebb lehet gyűjtögetni, ha esetleg eljönne a világvége és megszűnne a csinternet?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109911) BioNiCMaN válasza Sirpi (#109729) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Eladtam egy kevés dolgot a piacon, 55€-m van függőben. Úgy örülök neki... :W

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#109912) ollie válasza Rowon (#109905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha megszűnik a Steam, akkor egy Steam-es játék sem fog futni a jelenlegi állapotában, mert kell a kliens a játékok indulásához a kliensnek meg kell internet, hogy csatlakozzon a szerverhez. Bár egy ideig (talán pár hét) internet nékül is működik, de ha végleg megszűnik a Steam, akkor ez is bukta.
Ugyan sok évvel ezelőtt megígérték, hogy ha megszűnne a Steam, mint szolgáltatás, akkor az összes játékot letölthetővé teszik a "tulajoknak" úgy, hogy ne kelljen a kliens az induláshoz, de ugye nem lehet tudni, hogy mi fog történni valójában.

Ha biztosra akarsz menni abban, hogy a játékod bármikor működni fog, akkor a GOG-on kell venni, ott letöltheted mindennek a telepítőjét, semmi kliens nem kell se a telepítéshez, se a futtatáshoz, viszont nagyon korlátozott a választékük, mert épp e miatt nem minden kiadó adja ki szívesen náluk a játékait.

Viszont a Steam userek nagy része akkor sem lenne előrébb, ha nem kéne kliens, ugyanis jellemző a sok ezer játék "tulajdonlása", és nem tudss venni annyi tárhelyet, hogy ezt a sok játékot le is töltsd magadnak. Nekem még a GOG-on is száz+ játékom van (tény, hogy sok régi van köztük), de azokkal is bajban lennék, ha le kéne most hirtelen töltenem az összeset, mert megszünne a GOG szervere a közeljövőben.

Egyébként a játékok dobozos változataival sem vagy előrébb, mert már nem igazán van olyan, amit ne valami online kliensben kéne regisztrálnod, és az összesnél az a helyzet, mint a Steamnél, mindegyik csak addig használható, amíg le nem húzzák a rolót.

***

(#109913) Golden9 válasza Rowon (#109910) üzenetére


Golden9
addikt

Elméletileg igen, de ha bezárják a boltot, akkor ők sem fogják tudni/akarni kiszolgálni mindenkinek a telepítő lementését, azokat most kellene leszedned, amig megteheted.

[ Szeretkezve ]

(#109914) AnonymusX válasza Rowon (#109910) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Ha csak ez számít, akkor érdemesebb lehet a GOG-ról vásárolni. Én magam is kedvelem a boltot, bár leginkább régebbi játékokat vásárolok ott, nem pedig a friss vagy frissebb megjelenéseket.

GOG-nál nagy hátrány, hogy a Steamhez képest jóval kisebbek, ezért előfordul, hogy a játékok nem ugyanazt a körítést nyújtják, mint Steamen (nincsenek achievementek, felhőbe mentés, sőt akár javítások is elmaradhatnak a GOG-os verziókban; illetve érdemes azt is megnézni, hogy többjátékos módot tartalmazó cím esetén van-e átjárás a Steames és a GOG-os verziók között, vagy a többjátékos módot tartalmazza-e egyáltalán a GOG-os verzió).

Persze előfordul fordított eset is, olyannal már találkoztam, hogy GOG-on volt felhőbe mentés, Steamen pedig nem az adott játéknál. A GOG-on a régebbi játékok gondozása viszont jobb, gyakran integrálnak modokat vagy egyéb javítást a játékba ahhoz, hogy jó fusson a mai rendszereken, ez Steamen nem szokás.

Valamint sok játék el is kerüli a GOG-ot vagy hónapokkal később kerül fel rá pont azért, mert ott mindenféle DRM nélkül juthatsz hozzá és ettől ódzkodnak a kiadók.

(#109915) ollie válasza Rowon (#109910) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem akkor több bajod is lesz, mint hogy játékra legyen időd. Az internet már olyan alapvető szolgáltatás, mint az áram, így ha véglegesen megszűnik az internet, akkor az már olyan nagy bajjal fog járni, hogy valszeg áram sem lesz az offline játékhoz.

***

(#109916) fatal` válasza Rowon (#109910) üzenetére


fatal`
titán

Ha megszűnik az Internet akkor nem a játékaiddal fogsz foglalkozni, hanem azzal, hogy hogy jutsz kajához, mert a teljes gazdasági infrastruktúra viszonylag gyorsan fog összedőlni.

(#109917) lemusz válasza Rowon (#109910) üzenetére


lemusz
addikt

Már meg van az atombunker, önellátó víz és áramforrással, több évre elegendő tartósélelmiszer felhalmozással, gyógyszerekkel, lőfegyverekkel és miegymással? Csak azért kérdezem, mert inkább ezeket kelle előrébb sorolnod, ha erre akarsz felkészülni, nem?

Személy szerint ha eljönne a világvége telibeszarnám a több mint 5 ezer játékomat steamen...

(#109918) BioNiCMaN válasza lemusz (#109917) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én csak sírnék a sarokban, hogy nem tudok Csézni. :(((

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#109919) Golden9 válasza BioNiCMaN (#109918) üzenetére


Golden9
addikt

Kénytelen lennél élőben Csézni, miután PUBG-sen fegyvert szereztél. :DDD

[ Szeretkezve ]

(#109920) Rowon válasza ollie (#109912) üzenetére


Rowon
veterán

Engem az se zavarna, ha megszűnne a GoG, csak a Heroes 3-at le tudjam előtte tölteni. :)) :C

GOG.COM Sale - Heroes 3 Complete with 2 expansions only for 1,99 ...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109921) Rowon válasza AnonymusX (#109914) üzenetére


Rowon
veterán

Igen, igazad van. A Steamet én elsősorban azért is szeretem, mert Linux-szal szinte teljesen kompatibilis, illetve az nem csak egy játékos, hanem egyben egy szociális platform is. Nagyon sok közösséget magába foglal és igazán jól megcsinálták. Minden játéknak van de facto saját fóruma "témák" címszóval, illetve minden játékhoz töltenek fel az alkotóbb szellemű játékosok akár igen komoly minőségű útmutatókat is. Plusz content a műhely és a letölthető modok. Nagyon jó felület lett a Steam, kb. most olyan szinten van szórakozás terén, mint a Faxbook. Azt se lehet egyik napról a másikra mivel pótolni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109922) Rowon válasza lemusz (#109917) üzenetére


Rowon
veterán

Már meg van az atombunker

Már megépült Kocsordon, legalábbis úgy tudom, hogy megkapta a zengedélyt a kocsordi tanács részirűl.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109923) Rowon válasza fatal` (#109916) üzenetére


Rowon
veterán

És igazából ez jelenleg is egy valós veszély, de nem csak az, hogy nincs internet, hanem az, hogy van internet. Ott van pl. az áramszolgáltató és a kórházak. Mindkettőt lehet támadni a neten keresztül és már volt is rá példa nem egy, hogy támadták is. Emlékeim szerint Németországban már azért volt halálos eset, mert egy kórházban a megbénult hálózat miatt nem tudtak valakit ellátni.

Na és az áramszolgáltató? Attól függ minden és mindenki, az üzemanyag ellátás mellett az adja az ország vérkeringését.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109924) wjbhbdux válasza Rowon (#109921) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Szerintem az összes store közül a Steam megszűnésének esélye a legkisebb, vagy legtávolabbi, annyira biztos pénznyomda, és nincs rajtuk külső befektetői nyomás, saját kézben van a cég teljesen. A Valve a kevesek közé tartozik, ahol nincsenek leépítések a tech ipar mostani válságában.

GOG.. mondjuk ha a Witcher 4 bukta lesz, akkor rezegni fog a léc, mert a bolt nem túl jövedelmező nekik. Vagy eladják magukat Kínának mint Techland és társai.

Epic.. ki tudja hány évig engedik a pénzszórást a részvényesek, aztán roló, és lesheti mindenki az ingyenjáték gyűjteményének hűlt helyét.

Xbox.. Game pass ugyanez, bármikor mehet az egész a levesbe, ha a főnökség gondol egyet hogy ez mégse jövedelmező és ott már példa is van a Games for Windows store leállításával, hogy sehol nem lesznek elérhetőek a játékaid később.

/s

(#109925) Rowon válasza wjbhbdux (#109924) üzenetére


Rowon
veterán

[link] 2023-as cikk, azért annyira rosszul nem megy a GoG-nak. A Covid alatt volt is egy kiugrásuk a nettó árbevételben, bár az várható volt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109926) Kylesa


Kylesa
aktív tag

Más is tapasztalja jelenleg azt a hibát, hogy a Steam-ről való letöltés valamiért rettenet lassú?
A Just Cause 3-at töltöm, 7 megával vánszorog lefelé 31 helyett. Az internet sebességével nincs gond, végeztem speed test-et, illetve más letöltéseket. A Steamet és a gépet is újraindítottam, hátha megjavul, de nem történt változás.

it's a danger pretty here in Night City

(#109927) wjbhbdux válasza Kylesa (#109926) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ha nem hálózati hiba, akkor a Palworld miatt lehet túlterhelve, ilyen népszerű játék a PUBG óta nem volt a Steamen. Este 6 után már nem lógnak annyian a Steamen talán gyorsul.

/s

(#109928) SpongyaBob válasza Kylesa (#109926) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Tegnap este ugyanezt tapasztaltam. 5-8Mbit-tel csorgott csak lefelé.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#109929) DrTechnoid válasza SpongyaBob (#109928) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Gondoltam rákérdezek miért töltögetek minden országról 8 megával, erre az utolsó kérdések is ezek. Nagyszerű. Vajon elfogyhatott Gabenék pénze a sávszélre? Nem hiszem. Nem lenne ezzel gond ha nem 20-30 gigánál indulna egy letöltendő játék , jelen esetben én is a Palworld-ot vizsgálnám be kiváncsiságból.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#109930) tibaimp válasza DrTechnoid (#109929) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Még ha 20-30GB lenne, de lassan több a 100+ GB-os játék...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#109931) Rowon válasza tibaimp (#109930) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem a Steam könyvtáram nem fér el egy 1 terás SSD-n... pedig olyan nagyon sok játék nincs benne. Elég frusztráló, de új SSD-t biztos, hogy csak ezért nem fogok venni. Sok optimalizálatlan, tömeggyártott f*s. :O

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109932) ollie válasza Rowon (#109923) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És akkor mit szóljak én a 2661 játékommal? ;]

***

(#109933) Rowon válasza ollie (#109932) üzenetére


Rowon
veterán

Hogy van neked olyan sok? :Y

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#109934) maross válasza Rowon (#109933) üzenetére


maross
veterán

es mindjart elokerulnek a nagy halak :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109935) BioNiCMaN válasza Rowon (#109933) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Inkább a minek a kérdés. ;]

Nekem is 850 körül van, de megnéztem a tökéletes játékaimat, ekkor derült ki, hogy csak 1 db van, a CS2, mert annak csak 1 acsija van. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#109936) tibaimp válasza Rowon (#109931) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is a Steam könyvtáram ~996GB úgy, hogy összesen 76 darab játékom van (ebből kb. 25-30 ingyenes volt, egy jó része meg régi, még a DOS korszakból), és olyan ~25 darab nincs is feltelepítve.
Én még mostanában, az áremelések előtt vettem gyorsan egy 4TB-os nvme-t :P

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#109937) lemusz válasza maross (#109934) üzenetére


lemusz
addikt

(#109938) tibaimp válasza lemusz (#109937) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly :Y

Azt nem tudom elképzelni se, hogy valaki hogyan lehet 1337. szintű, mikor én a 12. szintről nem tudok tovább menni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#109939) ledgeri válasza lemusz (#109937) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért vannak furcsaságok! Legtöbbet játszó magyar 1803581 órát játszott, amit ha visszaosztok 24 órával, majd 365 nappal 205-öt kapok...Oké hogy 18 évesnek írja az accout de azért na!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#109940) lemusz válasza ledgeri (#109939) üzenetére


lemusz
addikt

Vannak programok amikkel vagy kártyafarmolás vagy egyéb szándékok miatt, de könnyen növelhető a játszott óraszám. Ha csak szimplán elindítasz 2 játék exét egymás mellett már akkor is dupla idő mennyiséggel pörög a vekker...

Egyébként meg Einstein óta tudjuk, hogy az idő is a téridő egyik dimenziója, múlása pedig relatív. :DDD

Egyébként vicces, hogy én a magyar felhasználók játékszámlálójának a toplistáját linkeltem be - lévén a játékszámokról volt szó - aztán a 2 reakció rá a steam lvl és a játékóraszám. :))

[ Szerkesztve ]

(#109941) Segal válasza tibaimp (#109938) üzenetére


Segal
veterán

Regebben sokkal konnyebb volt fejlodni Steamen.
Tulajdonkeppen most is rohejesen konnyu az elso kb 100 szint megugrasa, ha atmegy az ember a szurke zonaba csak egy kis penz kell hozza, meg valamai megfelelo indok mert lenyegeben semmit sem lehet vele nyerni.
Max extra vitrineket meg tobb baratfelveteli lehetoseget. Meg persze a tudatot :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#109942) ollie válasza lemusz (#109937) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezen, érthető módon, nincsenek a nem nyilvános accountok (pl enyém sem), ki tudja abból mennyi van.

***

(#109943) maross válasza lemusz (#109937) üzenetére


maross
veterán

szegeny pistidoki, jol lemaradt, bikas is befogja a kovetkezo sale-nel :(. agyzuzo attol fuggetlenul, hogy sok eve kiszallt a bizniszbol, eleg jo helyen all :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109944) Ferke[HUN] válasza lemusz (#109937) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Hehe, most látom, hogy benne vagyok a top 250-ben. :DDD

(#109945) wjbhbdux válasza lemusz (#109937) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Aki ezen a listán van.. vajon csak digitálisan van ilyen problémája, vagy a lakása is ilyen:


:F

/s

(#109946) Ferke[HUN] válasza wjbhbdux (#109945) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Nem. :DDD

(#109947) bepken válasza ollie (#109942) üzenetére


bepken
veterán

valószínűleg maga az API lekérdezés se működik rendesen, mivel ugyanezen oldalon, ha a profilom adatait nézem, akkor benne vagyok 250-be, a listából mégis hiányzok...

ez a valódi first world problem :))

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#109948) joe-ker válasza ledgeri (#109939) üzenetére


joe-ker
senior tag

Tuyeee,szerverbérléssel foglalkozik.Azon futnak a játékai,egyszerre több. Napi 24h-ba.

[ Szerkesztve ]

(#109949) maross válasza wjbhbdux (#109945) üzenetére


maross
veterán

Igen, csak ami a kepen a foldon van, az is mind a polcokra es a polc elotti dobozokba van zsufolva :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#109950) lemusz válasza ollie (#109942) üzenetére


lemusz
addikt

#109942ollie: De kis titokzatos itt valaki. :D Egyébként ha nincs kint a magyar zászló akkor se kerülsz ide fel. + még rá is kell frissíteni az adott profilra, mert nem scanneli magától az accokat sajnos, így a sorrendben is lehetnek hibák. A játékszámlálóban meg még olyan hiba is van, hogy az ingyenesen addolható szutykokat is beleszámolja sokszor, így a tényleges sorrendhez a steames számlálókat célszerűbb inkább nézegetni.

#109943maross: De sokat tudsz te róluk, nem vagy te véletlenül újságíró? :D

#109944Ferke[HUN]: Gratula Ferke, csak így tovább! Én több accal is ott vagyok btw.

#109945wjbhbdux: Nem tudom eldönteni, hogy ez csak egy irigy beszólás akarta-e lenni vagy tényleg így képzeled. :U

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.