Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) mrfire


mrfire
őstag

(#29752) Emirates777 válasza mrfire (#29751) üzenetére


Emirates777
tag

Nagyon jó! Szerintem baromi jó minőségű és színvonalas amit csináltok uraim!
Emelem kalapom! :)

[ Szerkesztve ]

(#29753) Menthirist


Menthirist
veterán

Heti műsor:

Monday, Augusts 3rd
- 10 for the Chairman Episode 62

Tuesday, August 4th
- Meet the Devs: Josh Coons

Wednesday, August 5th
- Jump Point Rerun
- Vault Update

Thursday, August 6th
- Jump Point Reruns
- Countdown to Gamescom

Friday, August 7th
- Gamescom Presentation
- Monthly Report July
- FPS Update (we will try to get one out Friday but as said earlier it may very well go Monday)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29754) mrfire válasza Emirates777 (#29752) üzenetére


mrfire
őstag

Köszi :R Sajnos lehet, hogy szeptemberben változások jönnek, de majd meglátjuk.

GamesCom élő adások mikor lesznek? Mármint nem a Star Citizen, hanem úgy bármi más.

(#29755) k4rL^ válasza mrfire (#29754) üzenetére


k4rL^
senior tag

Ezek a nagyobb konferenciák, amiket streamelni is fognak:
Microsoft: Aug. 4. 16 óra
Electronic Arts: Aug 5. 10 óra
Blizzard: Aug 6. 18 óra

A Star Citizen pedig majd pénteken este: Aug 7. 20 óra
Redditen készitett egy srác egy kis videó-t mi várható Gamescom-on, Sandi által kirakott képekből az látszik, hogy a demoban lesz Constellation és Retilator is.

[ Szerkesztve ]

(#29756) Menthirist válasza mrfire (#29754) üzenetére


Menthirist
veterán

hát elvileg 5-9 között lesz a gamescom, és mivel köln, így kb 1 óra difivel. A streamek szerintem előadóktól függenek (nem központi adású lesz), a microsoft elvileg kedd délután kettőtől lesz, az EA szerda (5.) reggel 10, a Call of Duty kap egy sajátot este hétkor szerdán, a blizzardnak lesz délben és este hatkor (utóbbi az új wow kieg bemutatásáról szól), de hirtelen ennyit lehet tudni...

illetve hogy az ign és szerintem az eurogamer is megtartja a saját közvetítését írásban és videókban...

btw spoiler:
képelemzések alapján a gamescomon várhatóan egy retaliator vs constellation csatát láthatunk majd (remélem többek között). Tehát egyfajta AC 2.0 demó várható. Fps-ről pedig még mindig úgy tudjuk hogy nem lesz szó.
Azért remélem lesz valami planetside cucc is :) meg a térugrásról, large mapról, stb.

szerk: megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29757) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#29756) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

és mivel köln, így kb 1 óra difivel.

Köln is CEST. Egész Németország az. De még Francia- és Spanyolország is. ;)

Van valahol valami programlista? Jó lenne tudni, hogy a Starbreeze/Overkill kint lesz-e. Svédek, szóval nem lenne nagy utazás...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29758) Diopapa válasza mrfire (#29751) üzenetére


Diopapa
addikt

Nagyon szuper lett, köszi! :R

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#29759) Szőrös  válasza mrfire (#29751) üzenetére


Szőrös 
veterán

Pöpec a videó, az új oldal dizájn is tutinak néz ki.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29760) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#29757) üzenetére


Menthirist
veterán

akkor kevertem a gmt-vel.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29761) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#29760) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az Anglia, Írország, Izland, Portugália, meg még pár afrikai ország.

btw vicces, hogy Spanyolország is CEST, miközben Portugália nem. A Franciákat meg lehet érteni, gyűlölik az angolokat, nem akartak egy időzónában lenni velük. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29762) mrfire


mrfire
őstag

Köszi a válaszokat. :R

(#29763) Menthirist


Menthirist
veterán

10FTC #62 kivonat

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29764) mrfire válasza Menthirist (#29763) üzenetére


mrfire
őstag

Ez gyakorlatilag a szó szerinti szöveges változat sajnos. Örülnék én egy kivonatnak. :(((

(#29765) TESCO-Zsömle válasza mrfire (#29764) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor ez most kivonat vagy bevonat? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29766) Szőrös  válasza Menthirist (#29763) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mármint úgy érted, hogy "kivonat" ? :)) Ez egy komplett cikknek megfelel mennyiségre :D

Amúgy tegnap megvettem REC-ből a Merlint. Szép kis ladik, tényleg olyan mint egy űr bmw. Ráadásul veszett gyors . Mondjuk csak free-ben próbálta, este megnézem swarmban is.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29767) mrfire válasza Szőrös  (#29766) üzenetére


mrfire
őstag

Mármint a Cutlasshez képest :P Én úgy tudom csak 250-el megy, ami nem nagyon elég versenyre, de szólj ha tévednék. Szerintem én is megveszem majd nemsokára, egy próbakörre elvinném azért.

[ Szerkesztve ]

(#29768) Menthirist válasza mrfire (#29764) üzenetére


Menthirist
veterán

jó, akkor extended digest :) Veszteségmentes tömörítés :) Ami tetszik :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29769) Szőrös  válasza mrfire (#29767) üzenetére


Szőrös 
veterán

Jaja meg a traktorhoz képest :D
De ha leszedjük róla a fegyvereket és sufnituningoljuk akkor jó lesz ez az űr bmw versenyre is.

Végül is a Connie jó trailernek is, csak kell rá festés mint pl ez

:D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29770) laci_8519


laci_8519
tag

Nem tudjátok, hogy volt e szó olyanról korábban, hogy valamikor a játék használni fog DirectX 12-t?
Amiket olvastam róla, azok alapján lényeges teljesítmény növekedés érhető majd el DX12-vel.
Jobb CPU használat stb.
Azért érdekel, mert most akarok fejleszteni és, ha nem fogja használni, akkor felesleges másik vid. kártyát vennem.

[ Szerkesztve ]

(#29771) mrfire válasza laci_8519 (#29770) üzenetére


mrfire
őstag

Ezekben olvashatsz róla, tervezgetik a dolgot igen.

(#29772) laci_8519 válasza mrfire (#29771) üzenetére


laci_8519
tag

Reméltem, hogy tervezik. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29773) Diopapa válasza laci_8519 (#29770) üzenetére


Diopapa
addikt

dx12-vel inkább a cpu-t tehermentesíted, azzal meg nincs gondod. A GPU-d nem lesz hirtelen gyorsabb szvsz.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#29774) mrfire válasza Diopapa (#29773) üzenetére


mrfire
őstag

Jó az, akkor még pár évig nem kell másra, csak a VGA-ra költeni. :)

(#29775) laci_8519 válasza Diopapa (#29773) üzenetére


laci_8519
tag

Jobban kihasználja a processzor magokat ez által jobb teljesítmény is érhető el.
Legalábbis én ezt olvastam.
Ha veszek egy GTX980-at az, hogy ne lenne gyorsabb? :D
Viccet félre téve, azt olvastam, hogy mind CPU és GPU oldalon lesz teljesítménybeli növekedés.
De, ezt majd meglátjuk. Minden esetre biztató a dolog.

(#29776) Emirates777 válasza laci_8519 (#29775) üzenetére


Emirates777
tag

jó választás a 980 :) én is azzal szemezek nehogy SLI legyen majd :DD

(#29777) laci_8519 válasza Emirates777 (#29776) üzenetére


laci_8519
tag

Az SLI az nem az én pénztárcámnak való. Erre is sokat kellett spórolnom. Nem egy olcsó darab. :D
Azért is kérdeztem a dx12-t, mert fájó szívvel adok ki ennyit, de ha támogatni fogja akkor jól fog jönni.

[ Szerkesztve ]

(#29778) TESCO-Zsömle válasza mrfire (#29774) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne hidd. Az így nyert többletteljesítményt is "el fogják költeni"...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29779) Emirates777 válasza laci_8519 (#29777) üzenetére


Emirates777
tag

Az egész gép építés nem az én pénztárcámnak való mivel vagy 3 éve nincs komoly gépem már...csak egy kis fosos laptop :) szóval ha már lúd akkor legyen kövér majd...

(#29780) Menthirist válasza laci_8519 (#29775) üzenetére


Menthirist
veterán

A dx12 egyik előnye hogy a vga-t kisebb prociterhelés vele etetni. Ergo ha gyengébb procid volt de erősebb vga-d, és emiatt nehézkesebb volt etetnie az erős vga-t, az most gyorsulni fog. De ha eddig is 100k-s procid volt mint a 4790k, ezen a részen nem fogsz annyira sokat nyerni, hisz bőven maradt még proci erőforrás a vga táplálása után is. Illetve a radeonok gyorsulnak már önmagukban is azért, mert a radeon driver megintcsak erőforrásigényesebb... Lényeg hogy az ebből fakadó teljesítménynövekedés erősen gépfüggő...

viszont szerencsére más jóságot is hoz majd a low level api, ilyen pl a jócskán megemelt batchek száma, amiből viszont sokat profitálhat a Star Citizen is, de ezt komplikált lehet kihasználni, amíg benne kell maradnia dx11 támogatásnak is. Szóval a low level apik más előnyeiből még nyerhet az SC, de azért erre még nem ma kell számítani.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29781) Emirates777


Emirates777
tag

Ha ezt tudni fogja a DX12 annak örülök majd de nagyon ám ilyen minőségbe hozni a dolgokat hhhmm fincsi lesz na! :D
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29782) laci_8519 válasza Menthirist (#29780) üzenetére


laci_8519
tag

Értem, köszi az infót. Jelenleg egy GTX770-em van. Úgy gondolom, hogy a 980 sokkal jobb lesz a Star Citizenhez is. Így sem rossz a teljesítménye, de ha megjelenik a játék ez kevés lesz nekem a nagy végtelenben. Ugyan is én magas beállításokra törekszek :D
A dx12 látványban is jobb lesz ha jól tudom, bár ennél a játéknál ezzel nem lesz probléma.

(#29781) Emirates777:Ha ezt tényleg tudni fogja az nagy előre lépés lenne. Bár ehhez gép is fog kelleni az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#29783) Yllgrim válasza laci_8519 (#29782) üzenetére


Yllgrim
őstag

Cryengine-t hasznal, jelentosen atirva, felturbozva, plusz VR, DX12-Vulkan, meg amit akarunk, a megjeleneskori legerosebb VGA nem tudom eleg lesz-e, remelem igen. Max beletolunk 2-3at :)

Crysis 3 meg most is rocogos, igaz 4K-ban.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29784) laci_8519 válasza Yllgrim (#29783) üzenetére


laci_8519
tag

A 4K az más dimenzió, ilyenbe még nem gondolkodtam, bár az lenne az igazi, de ki tudja mit hoz a jövő.
Én még az 1080p-nél járok. :)
Remélem a 980 elég lesz ehhez majd.

[ Szerkesztve ]

(#29785) Yllgrim válasza laci_8519 (#29784) üzenetére


Yllgrim
őstag

Tavaly ilyenkor meg nekem sem jart ezen az agyam, aztan jott a gepszij... Igazabol mar csak a tuti 4K VGA kell (majd jovore) es minden sinen lesz. A terv az volt, hogy 4K monitoron tolom az FPS reszeket, varosokban maszkalast... De szerintem VR szemuvegben fogom tolni az egeszet ha nem lesz semmi negativ hatasa ram :) De sok masik jatekot nagyon jo am 4K-ban jatszani.

Amivel gondom van, hogy mivel mindegyik uj teszhnologia relative ezert az open source oprendszerek viszonylag lassan kovetik a valtozasokat. De ha egyszer kesz van utana atomstabil.Szoval Vulkan (DX12 megfeleloje) nalam a befuto :)

SC-nek nativ linux tamogatast igertek, ami most mar nem kell hogy nagy problemat jelentsen nekik, remelem igy lesz.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29786) laci_8519 válasza Yllgrim (#29785) üzenetére


laci_8519
tag

A VR támogatás engem is érdekel, csak kérdés, hogy lesz megoldva. Az űrhajónál nincs gond, de az FPS résznél kíváncsi vagyok, hogy lesz.
Meg az is kérdés, hogy ha rajtad van a szemüveg akkor nem látod hová nyúlsz.
Igen csak be kell gyakorolni a kezelőszerveket, ha szemüvegben akar valaki játszani.
Érdekes lesz az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#29787) Menthirist válasza Yllgrim (#29783) üzenetére


Menthirist
veterán

azért azt ne felejtsük el, hogy annyira át lett már írva a cryengine (ami amúgy igaz lenne bármelyik motort is használták volna), hogy elég komplikáltá válik minden új motorverzió újdonságának átvétele. Tehát hiába jött be a legújabb cryengine-ben az opengl támogatás és ezáltal a linux támogatás, ez nem egy copy-paste az sc által használt verzióhoz. Akárcsak az Oculus Rift használata sem. Azt hiszem most az SC-sek 3.7.x-en vannak (az fps és az AC talán még ráadásul eltérőn), az OR támogatás talán 3.8-al jött, a linux meg 3.8.1/2-őn. Ezeket a változásokat csak akkor tudják átvenni, ha megfelelően átalakítják előtte az új motorverzióhoz.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29788) Yllgrim válasza Menthirist (#29787) üzenetére


Yllgrim
őstag

Errol beszelt a multkor CR, hogy megkaptak mar a csomagokat es most nezik at hogy tudjak implementalni. Be fogjak epiteni, csak ido, de mivel kell nekik ezert csak ido kerdese, ezert is keresnek meg Frankfurtba embereket.... :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29789) Menthirist válasza Yllgrim (#29788) üzenetére


Menthirist
veterán

igen, most beszélt erről CR a 10FTC-ben az opengl kapcsán, és a rift kapcsán is beszélt erről nem olyan rég.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29790) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem annyira kellemes hír hogy a Saitek/Madcatz fogja gyártani a star citizen joy-t. Jó, valahol várható volt, de azért titkon mindenki reménykedett a TM-ben.

Zsömi: hát így legalább kevésbé fog viszketni a pénztárcám. Bár azért lehet hogy összeszedik magukat, legalábbis reménykedjünk hogy így lesz. Mert amúgy nem rossz cuccok az x52/55-ök, csak marha nagy a minőségi szórás, ezt kellene kiküszöbölni. Stabilan gyártsanak jó minőséget és akkor nem lesz akkora probléma.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29791) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#29790) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sötét nap ez a Star Citizen rajongói számára... :((( :O :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29792) mrfire válasza Menthirist (#29790) üzenetére


mrfire
őstag

Jó az, legalább nem sajnálom, hogy már vettem egy korrekt hotast. De egyébként én tök úgy emlékeztem, hogy azt mondták kizárták ezt a gyártót... :(

(#29793) Szőrös  válasza mrfire (#29792) üzenetére


Szőrös 
veterán

Főleg elnézve a mostani joy árakat, azt hiszem baromi jó vásárt csináltam amikor 32k-ért megvettem az X-52 Pro-t.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29794) TESCO-Zsömle válasza mrfire (#29792) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a Logitech volt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29795) Drenadar válasza Menthirist (#29756) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

retaliator vs constellation ?

Vajon az is egy sima kamu videó lesz csak?
Főleg, hogy azok a nagy rakéták nem is nagyon vannak benne a játékban, ha benne lenne akkor nem lenne nagy harc... :D

(#29796) k4rL^ válasza Drenadar (#29795) üzenetére


k4rL^
senior tag

Egy demo-t készitenek, van egy friss kép Sanditól, repülhető Retaliator. Nem hiszem, hogy egyhamar ez bekerülne AC-ba még.

(#29797) Drenadar válasza k4rL^ (#29796) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

hát pedig azt mondják, hogy ez lesz az AC2 első biztos hajója. Az AC2-ről meg azt mondják hogy hamarabb jön mint hinnénk. haha...

grat a prof képedhez.

[ Szerkesztve ]

(#29798) Szőrös  válasza k4rL^ (#29796) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ezen az látszik, hogy a csóka a Retivel repked, szóval nem biztos, hogy demó lesz. Ráadásul ahogy Drenadar írta ez az első beígért AC2 ready ship az meg a mondásuk szerint nincs már olyan messze ( hehehe perszee :D ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29799) k4rL^ válasza Szőrös  (#29798) üzenetére


k4rL^
senior tag

Bízzunk benne, hogy rendes és nem fake multi-crew demo lesz, mint amit régebben mutattak még. Ez a nincs messze CR elmondása szerint lehet pár hónap is az 5-6 hét helyett. :DDD

(#29800) Menthirist válasza Drenadar (#29797) üzenetére


Menthirist
veterán

az a "hamarabb mint gondolnád" is leginkább a citizencon környékén lehetséges szerintem (tehát október).
A cutlass, connie és a reti szerintem része lesz az első AC2.0 hajóknak, de ettől még nem hinném hogy 6-8 héten belül megkapnánk

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.