Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Szőrös  válasza Drenadar (#29350) üzenetére


Szőrös 
veterán

Beparkolsz vele egy UEE bázis mellé. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29352) Nathan Boggs válasza Drenadar (#29350) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Biztos megoldják valahogy, ha nem tud leszállni hangárba, akkor szerintem lesz valami "biztonságos" űrállomás, mint a Csillagközi Invázióban... BÁr oda is el kell jutni, aztán ha egy Orion biztosítása miatt kimegyünk az aszteroidaövbe, onnan nem biztos, hogy jó lesz visszacammogni 5-6 óránként :D Annyi a kérdés és olyan messze még a válasz!!! :D

Most nézegettem, csak fanmade cuccok, de egy ilyennel megvenne a CIG:

Innen van

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29353) _Gugu_ válasza Nathan Boggs (#29346) üzenetére


_Gugu_
tag

Engem kifejezetten érdekelne az org, de egyelőre annyira kevés az info hogy a fene se tudja mit akarok csinálni :)

(#29354) Drenadar válasza _Gugu_ (#29353) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

akarsz közösséghez tartozni, vagy sem? sztem ennyi a lényeg.

(#29355) Nathan Boggs válasza _Gugu_ (#29353) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Bármikor örömmel fogadunk, de még bőven van időd, ezért nem is nagyon reklámozom direkt módon, csak a sorok között :D

Meg még rengeteg dolgot meg kell beszélni orgon belül is, de ahhoz meg várom az org2.0-t a belső fórummal, bloggal :)

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29356) mrfire válasza Nathan Boggs (#29352) üzenetére


mrfire
őstag

Szerintem akármit is mondanak, ha kilogolunk az űrben, akkor idő után simán eltűnik majd a hajó azt kész. Az a baj, hogy hiába akarják reálisan megoldani, vagy úgy hogy mondjuk a legénység visszavigye a hajót. Ha kapsz egy áramszünetet vagy netszakadást, akkor nagyon ciki, hogy ott áll a drága hajó az űr közepén és bárki elviheti.

(#29357) Nathan Boggs válasza mrfire (#29356) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Egyrészt igen, másrészt az sem teljesen jó megoldás, mert pl. kalózkodom és látok egy "zsíros falatot", elindulok felé, az észrevesz, gyorsan kilép és a hajója is eltűnik :D

Nem tudom, hogy mit találnak ki erre, nincs egyszerű dolguk :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29358) Szőrös  válasza mrfire (#29356) üzenetére


Szőrös 
veterán

Erre volt az a mondás, hogy ilyenkor minimális energia/hő kibocsájtása lesz a hajónak, tehát baromi nehéz lesz kiszkennelni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29359) Yllgrim válasza Nathan Boggs (#29357) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat valahogy ki kell talalniuk hogy az illeto kilogolt vagy kiesett? Ha kilogolt akkor maradjon meg ott a hajoja 10p-ig azt ha kozben elfoglalod akkor annyi, az urben vagy egy cellaban vgay az egyik orokosekent ebred...

Abban meg nem hiszek hogy pont akkor szakadt meg a netje... :)

CIG majd kidolgoz egy rendszert hogy ne lehessen ezzel visszaelnie senkinek es ennyi.

(#29358) torz on borz : Ha azert logolok ki mert megyek dolgozni akkor a hajo ne legyen scan-elheto... :) Legyen erre valami minijatek szeruseg, ahol a kilogolas mondjuk eltart par percig amig beallitod a hajodat egy biztonsagos terulet fele, atadod a vezerlest a legenysegnek. korbeneztek hogy minden rendben, es amikor ez a folyamat eler a vegere akkor a szerver/rendszer jelzi hogy oke, bemaszol a kabinodba es alszol/kilogolsz. Ezzel rendesen "kilogoltal" es itt nincs vita sem.

Mint amikor parancssort nyitsz azt sem csak siman lecsukod elvileg hanem kilepsz belole EXIT-el :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29360) Szőrös  válasza Yllgrim (#29359) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mond ezt a CIG-nek. Ők eddig azt mondták, hogy logolás után sem tűnik el a hajó.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29361) ttamashu válasza Yllgrim (#29359) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Szerintem ESC/Exit Game lesz és akkor elindul egy 60sec timer, amit te vagy végignézel, hogy meg-e támadnak és akkor mégsét nyomsz és harcolsz. Ha meg nem nyomsz mégsét vagy egyszerűen "kényszeríted" a játék bezárását. akkor a 60sec végén szépen eltűnik a hajó.

Ez a játék más lesz mint a többi, de azért annyira mégse :)

Tea az élet!

(#29362) Drenadar válasza ttamashu (#29361) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Valami mást fognak kitalálni szerintem mivel nagyon feelingest akarnak...

Plusz mi van akkor ha én kilepek de vannak még 7en a hajomon?

(#29363) ttamashu válasza Drenadar (#29362) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Mindenki teleportálódik a saját hangárjába.

Kivéve ha előtte átadtad a parancsnokságot, akkor az új parancsnok logoutjáig marad a hajó vagy amíg Ő is át nem adja....

Tea az élet!

(#29364) _Gugu_ válasza Drenadar (#29354) üzenetére


_Gugu_
tag

Nem a közösséggel van a baj, hanem a marine org al. Vagyis inkább azzal hogy még nem sokat láttunk a FPS modulból. Alapvetően szeretem az FPS-ekt és amit írtak róla tetszik, de addig nem akarok "át igazolni" a marine orgba amíg nem látom hogy ez nekem tényleg bejövős. Lehet azt mondjátok hogy hülyeség, de nem szeretném azt mondani 4 hét múlva hogy bocs srácok mégse :)

(#29365) Nathan Boggs válasza _Gugu_ (#29364) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nincs ezzel gond, megértelek, meg igaziból az idő sem sürget minket, sajnos nem indulunk már holnap elfoglalni egy űrállomást :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29366) laci_8519


laci_8519
tag

Sziasztok!

Van itt valakinek Hornet F7C-je? A tegnapi probléma, azóta sem oldódott meg (töltőképernyőnél megáll a játék).
Olvastam a hivatalos fórumon, hogy egy pár embernek ugyan ez a problémája, viszont más hajóval meg működik.
Lehet, hogy a Hornet-el van valami? Ha valaki megnézné, hogy megy e a játék ha a Hornet-et választja azt megköszönném.

(#29367) mrfire válasza laci_8519 (#29366) üzenetére


mrfire
őstag

Nekem belépett vele.

(#29368) laci_8519 válasza mrfire (#29367) üzenetére


laci_8519
tag

Érdekes, akkor ez nem mindenkinél van. Feladom, tovább nem szenvedek vele 2 napom erre ment eredménytelenül. Köszi, hogy megnézted.

(#29369) laci_8519


laci_8519
tag

Jött ma egy 1.1.5a Hotfix így már végre működik, el sem hiszem. :C

Itt van, hogy miket javít, ha valakit érdekel. Link

[ Szerkesztve ]

(#29370) Yllgrim válasza laci_8519 (#29369) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Akkor probalgasd, en most megprobalom KVM ala beheggeszteni a dolgokat, meglassuk CIG mikor adja ki a nativ Linux klienst, bar akkor mar kiadhatna BSD-re is, mondjuk nem hiszem hogy sok olyan elvetemult van aki ilyen cuccok alatt probalgatna :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29371) PoeDameron válasza TESCO-Zsömle (#29341) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Szerintem messze előre szaladtatok a fantáziában, ami persze nem baj, de mielőtt belelovaljuk magunkat azért érdemes megvárni a kész univerzumot a kész hajókkal. Hogy lássuk mi tud realizálódni az elképzelésekből. :) Szerintem csak az költsön relatíve drága hajókra, akinek tényleg van pénze, mert még nem kész a paletta, nem tudjuk a teljes kínálatot, ki se lehet próbálni a nagyobbakat, nem tudjuk a hajók egymáshoz viszonyított erejét, valamint használhatóságát. Pl. nekem a carrack tetszik legjobban de mi van ha az első 2 évben nem lesz kész olyan szinten a galaxis, hogy érdemes legyen ekkora hajóval járni az ismeretlen részeit? Aki megveszi a carrackot előre, az majd akkor fog rájönni, hogy egyelőre nem lehet kihasználni. Szóval ilyen kis gyerekbetegségek tömkelege lesz majd szerintem az elején, lassan fog kibonatkozni, és az első időkben arra kell specializálódni amire az adott lehetőségek legjobban engedik. Pl. lehet hogy a bányászatot annyira megtolják, hogy mindenki bányász akar majd lenni mer kiderül hogy iszonyat profitábilis. Szóval bármi lehet na. :)

(#29372) Yllgrim válasza PoeDameron (#29371) üzenetére


Yllgrim
őstag

Figyeld meg, nem fog eltelni 5p es valaki ide fog morogni valamit... :K Mert az nem ugy van, meg amugy is, meg olvass utana meg akarmi... :) Mindegy mi, csak valami legyen mondva hogy nincs ugy ahogy gondolod, megszokasbol :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29373) PoeDameron válasza Yllgrim (#29372) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Most ezzel akarod kifogni a szelet a vitorlájukból, mi? :-D

Szerintem minimálisan addig érdemes várni, amíg elkezdenek röpködni a több személyes hajók és látjuk hogy tényleg működik a dolog, nem lesznek olyan anomáliák hogy egy aurora holttérből tüzelve szétlő egy retaliatort és nem lehet kimanőverezni mert az aurora gyorsabb adott esetben, illetve a munkaállomásoknak tényleg lesz értelme, és élvezetes lesz csapatban a játék. Ha ez oké lesz, akkor minden oké lesz előbb-utóbb, ha valahogy nem működik, akkor meg nem lesz az igazi. Nem véletlenül nem merik kiengedni még a piacra ezeket a hajókat, őrülten dolgozhatnak a használhatóságon. Hogy élvezetes legyen csapatban játszani. Szóval ezt szerintem érdemes megvárni, aztán indulhat a fantázia. :)

(#29374) TESCO-Zsömle válasza PoeDameron (#29371) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem messze előre szaladtatok a fantáziában

Ne haragudj, de ezt pont a te tolladból látni... :DDD

Szerintem csak az költsön relatíve drága hajókra, akinek tényleg van pénze

Ha megfigyeled, én is óva intettem a kapitális dögöktől, amiket nézeget.

nem tudjuk a teljes kínálatot, ki se lehet próbálni a nagyobbakat, nem tudjuk a hajók egymáshoz viszonyított erejét, valamint használhatóságát.

Ez tény, és sok esetben (lásd Carrack-os példád) igaz is, de emberünk parancsnoki hajót akar, amihez csupán két dolog kell: Katonák, meg ellenség. Ez meg már most is van Arena Commander-ben, és kizárt, hogy akár csak a PU bétát kiadnák harc lehetősége nélkül. ;)

A Carrack-hoz még annyit, hogy amíg nincs az egész galaxis feltérképezve, addig már csak azért is megérheti menni vele, hogy "világot láss". Én kicsit többet kockáztattam a Reclaimer-rel ilyen téren és persze azok is, akik Orion-t vagy más olyan specializált ipari hajót vettek, aminek teljesen egyedi játékmechanikája van. Ezért is jelentkeztem be pár cimborához pilótának, hogy tudjak majd csinálni dolgokat, míg a kukás elkészül. ;)

Nagyjából azt magyarázod, hogy mit is jelent egy fejlesztés alatt álló játék.

Arra pedig nyugodtan vegyél mérget, hogy az utóbbi abban a formájában nem fog bekövetkezni. Még ha elméletileg lehetséges is, az egész gazdasági-rendszert a CIG fogja tekergetni. Fenn fogják tartani az egyensúlyt. Az viszont elképzelhető, hogy valamilyen esemény folytán ideiglenesen előállítanak ilyen helyzetet, ha úgy látják, hogy arányaiban kevesebb Orion van játékos-kézen, mint szeretnék. Pl Vanduul-támadás vagy valami katasztrófát idéznek elő nagyobb bányászállomásokon, vagy a "bányász-szövetség sztrájkba lép az alacsony bérek miatt", és akkor a termelés egy részét ki tudják lőni, hogy a piaci igény nagyobb része essen a játékosokra.

(#29372) Yllgrim: Nagyon kötekedő vagy mostanság... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29375) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#29374) üzenetére


Szőrös 
veterán

"de emberünk parancsnoki hajót akar, amihez csupán két dolog kell: Katonák, meg ellenség"

Miért csak katonákra gondolsz ? Nagyobb létszámú orgnak is bármikor jól jöhet egy fleet commander, egy zsoldos/kalóz bagázsról már nem is beszélve.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29376) PoeDameron válasza TESCO-Zsömle (#29374) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Jó de most érted mi az hogy "parancsnoki hajó"? :D Még katonája sincs, és nem tudjuk hogyan fog működni ez a falkázás a játéktérben, de már speciálisan parancsnoki hajó kell, mert eldöntötte hogy taktikus hadvezér lesz. Ez fantázia szinten teljesen oké, de ha már elkezd azon agyalni hogy mindjárt vesz hozzá egy kapitális hajót is, akkor azonnal le kell fogni a kezét, kényszerzubbonyt rá, és nem moccanhat amíg ki nem jött a játék és ki nem derültek mik a lehetőségek. :)

torzi: igen de a parancsnok az nem olyan hogy eldöntöd hogy márpedig te parancsnok leszel. Az tud egy csapat vezetője lenni, akinek tehetsége és tapasztalata van hozzá, ez pedig játék közben fogja kiadni magát.

drenadar

Igen de ebből van az, hogy hát kiderül hogy az előre vásárolt hajóka mégsem úgy használható ahogy fantáziálta, és akkor menni fog a nyafi, hogy ha előre látta volna (és legfőképpen kipróbálhatta volna) a hajókat, akkor másikat vett volna. És mondjuk egy drága hajónál már mennyi fog az anyázás, nem pont ugyanaz a szitu mint mikor a World of Tanks-ben kijátszom a Tier 8-as tankot, és akkor jövök rá hogy egy kalap szar. :D

[ Szerkesztve ]

(#29377) Drenadar válasza PoeDameron (#29373) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Erről nekem tudod mi jut eszembe?

"Emberek, ne upgradeljetek win10-re, várjátok meg az első SP-t hozzá utána már talán használható lesz valamelyest."

Érthető a párhuzam? :)

Ez is ésszerű, de nekem pl annyira tetszik ez a játék, már most is, úgy hogy nem vagyok híve a dogfightnak, hogy nem szeretnék kimaradni belőle. Tiszta sor, hogy a hajók még fognak változni, használhatóságukban, erősségben, viszont szerepben semmiképpen sem. A balance meg úgy is kell egy játékba.

Minden attól függ, hogyan haladnak, sok mindenbe meg úgy se látunk bele. A Carrack nekem is tetszik, viszont a felfedezés nem érdekel.

A játék indulásakor késznek kell lennie az univerzumnak, hogy élvezetes legyen a játék mindennel :)

Amit írni akartam:

Mindenben van ésszerűség, ha valaki kivárja, hogy megjelenjen a játék, és az azutáni Patchek, és végig játszások, és mindenféle tutorial, és ha valaki kivárja azt hogy élni fog e 2 év múlva is a játék, hisz a legtöbb star MMO egy idő után bezárt vagy ingyenes lett, vagy akármi...

De az is megérthető ha valaki már a bétában részese akar lenni, és nem érdekli, hogy a hajója erőben 10 aurórával ér fel, vagy lehet csak 9 és féllel... (most csak írtam valamit a lényeget tessék leszűrni).

(#29378) Szőrös  válasza PoeDameron (#29376) üzenetére


Szőrös 
veterán

Aztán azt te honnét tudod, hogy neki nincs már ilyen tapasztalata ? Aki EVE-ben FC volt az itt is megállja a helyét.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29379) Drenadar válasza PoeDameron (#29376) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

De azt most tényleg elfelejtetted, hogy szabadon lehet variálni a már megvett hajókat a megjelenésig?
(utána is nyilván lehet majd játékon belül kereskedni vele).

Meg nem értem ezt, hogy nem arra jó amire elképzeltük.

Elképzelem, hogy a reclaimerrel roncsokat lehet majd bezúzni, fémet kinyerni, meg kicsit scavengerkedni.
És arra gondolsz hogy a valóságban pedig kiderül, hogy egy luxus versenyhajó lesz igazából?

Vagy hogy egy freelancer nem egy alsó/közép kategóriájú kereskedőhajó, hanem egy vandul kisngship killer gyilkológép? És hogy igazából nem is lesz rakhelye, mert a merlinnek több lesz igazából?

Nos, szerintem... nem lesz ilyen. Attól hogy a hajók egyes paraméterei változhatnak (sőt biztosan változni fognak) attól még minden hajó valamilyen célt fed le. Kereskedő, harci, ipari. Átfedések lehetnek, de mindegyik hajónak megvan a fő célja, a felhasználási területe, és ott lesz jó.
Hogy idővel fognak jönni játékban egyre jobb és jobb és tök más hajók? És ez miért baj? Ez szükségszerű állapot, a lényeg, hogy hangulatos legyen és legyen valamiféle balance.

(#29380) TESCO-Zsömle válasza PoeDameron (#29376) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szintén azt javaslom, hogy olvass vissza. Emberünk, nem most szopta az ujjából, hogy "taktikus hadvezér lesz". Több klánt megjárt már más játékokban, ahol ezt a szerepkört töltötte be, itt is ezt szeretné csinálni, ehhez kért útmutatást hajók terén, illetve érdeklődött, hogy magyar klánba tudná-e kamatoztatni ezirányú hozzáértését. Ez nem fantázia, ez létező tisztség rengeteg játékban. Főleg olyanokban, melyek profiljukat tekintve nem stratégiai játékok, ve sokat profitálnak a stratégiából. Például World of Tanks.

Gondolom akkor azokat is lekötözted volna, akik annak idején még Kickstarter előtt egy ígéretre dobták össze a lóvét amiből elindult ez az egész...

(#29375) torz on borz: Először is a Katonát harci alattvaló értelemben használtam, mert az eddigiek alapján barátunk inkább osztagparancsnok szeretne lenni, mint logisztikai menedzser egy flotta élén. A zsoldos/kalóz is katona, csak a jogviszonyuk más. ;)

(#29378) torz on borz: Épp ez az, hogy már leírta:

"Alapvetően irányítani szoktam és Menthirist kollégához hasonló dogfight adottságaim miatt nem ficánkolós hajót keresek."

"Jó stratégára minden klánban szükség van ;)

El még nem köteleztem magam sehová, bár egyik volt klánomba már hívtak"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29381) Yllgrim válasza Szőrös  (#29378) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nagyon mas lesz itt a csata mint Eve-ben, itt nem fog a Scimi csak ugy fel-healelni vagy max-on tartani, eleve mas a serules modell :) Itt masfele FC-k kellenek majd, na meg maskeppen fogod vinni a hajodat a daraloba.

(#29374) TESCO-Zsömle: en mindig ilyen vagyok, csak neha kevesbe :)

(#29380) TESCO-Zsömle: Ki az es mi volt a jatekos neve EVE-ben, priviben is johet :) Ha olyas valaki akit ismertem es jonak tartottam, akkor meg hajot is adhatok neki :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29382) Menthirist


Menthirist
veterán

Monday, July 27th
- 10 for the Chairman Episode 61

Tuesday, July 28th
- Meet the Devs: Mark Skelton

Wednesday, July 29th
- Bugsmashers! Episode 7
- Jump Point Rerun
- Merlin Q&A
- Vault Update

Thursday, July 30th
- Around the Verse: Episode 55

Friday, July 31st
- Reverse the Verse (11:00 AM Pacific Time. Twitch.tv/cigcommunity)
- Wonderful World of Star Citizen Episode 3
- FPS Update – Week of July 27th

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29383) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#29381) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván a csata más lesz, mások lesznek a szabályok, de aki FC lett az nem azért lett az, mert az adott játék ra voltak "script-elt" megoldásai, hanem mert általában véve van/volt stratégiai érzéke.

Pl a mostani klánparancsnokom Civ-et tol(t) orrvérzésig, meg panzer generals-t, meg risk-et, stb...

Én tudjam mi volt a neve? Az EVE-et is csak torzon hozta fel, én meg egy percet nem toltam...

(#29382) Menthirist: Várat még magára az az Endeavour sale...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29384) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#29383) üzenetére


Menthirist
veterán

nem kell még újabb sale... várjunk vele amíg lesz mellé új kontent is.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29385) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#29383) üzenetére


mrfire
őstag

GamesCom utánra ígérték, talán az FPS megjelenés hetén lesz. Ahogy beszéltek róla nem úgy tűnt, hogy kész lennének vele.

(#29386) Menthirist


Menthirist
veterán

10FTC #61

03:13 - In game Banking
05:52 - The jump to Windows 10
06:48 - VR in the 'Verse
08:53 - Can we be hunters?
11:03 - The history of your ship
13:25 - Spoken interactions with NPC's in SQ42
18:16 - Instancing on planet
20:42 - Short range ship vs Long range ship
22:33 - Merging first and third person animations
26:55 - Keeping the team focused

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29387) Szőrös  válasza Yllgrim (#29381) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igen más lesz a csata de az FC-nek itt nem kell belemennie a darálóba.
Ül a ladikjában és nézi a radart/taktikai térképet/akármit és osztja a parancsokat.
Erre az elején szerintem még egy Hornet Tracker is jó lehet, van benne egy jó radar, kell bele egy jobb kom. egység ( ha kell ) és osztja a squad leaderkenk a parancsokat.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29388) mrfire válasza Szőrös  (#29387) üzenetére


mrfire
őstag

Az igazi taktikai vezetéshez olyan hajó kell, amin van egy szép nagy holotábla, és ha azon mutogatunk, akkor azok a parancsok jelennek meg a többi hajó képernyőjén.

(#29389) Szőrös  válasza mrfire (#29388) üzenetére


Szőrös 
veterán

Igen, egy nagyobb bagázs vezetéséhez biztos, hogy az jobb.
Én egy kisebb ( 10 - 20 fős ) csapat vezetésre gondoltam. Ahhoz nem kell nagy capital ship, elég vmi kisebb ladik.
A Mi szempontunkból pont ez a lényeges.
Mindenesetre ez is csak PU béta során derül majd ki, addig kénytelen vagyunk várni. :O

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29390) mrfire válasza Szőrös  (#29389) üzenetére


mrfire
őstag

Kérdés, hogy fog kinézni az Endeavour, és hány modult lehet telepíteni rá. Ha tényleg azt szeretne a banda mindenes bázisnak, akkor lehet elfér rajta az is, amúgy meg a legkisebb ilyen hajó a'szem a Carrack lesz. Ha jól emlékszem 50-60 hajó fér majd egy instanceba, vagyis 20-30-nál már indokolt lesz az ilyen, ha két csapatról beszélünk.

(#29391) Szőrös  válasza mrfire (#29390) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hmm tehát akkor kinek is van itten Carrackja ? ;] :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#29392) mrfire válasza Szőrös  (#29391) üzenetére


mrfire
őstag

A ladiktáblázat szerint kettő is van. :))

(#29393) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Micsoda HSz lavinát indítottam el :D
Reagálok is mindenkiére:

(#29375) torz on borz: "Nagyobb létszámú orgnak is bármikor jól jöhet egy fleet commander, egy zsoldos/kalóz bagázsról már nem is beszélve."
Ámen, org fronton megtaláltak régi (WoT-os) cimbik akik itt (is) egy kalóz orgba tömörültek, ha kicsit is sikerül ide átmenteniük abból a profizmusból amivel ott működtünk akkor már van is csapat. Ellenségnek meg ott az egész univerzum :D

(#29376) PoeDameron:"igen de a parancsnok az nem olyan hogy eldöntöd hogy márpedig te parancsnok leszel. Az tud egy csapat vezetője lenni, akinek tehetsége és tapasztalata van hozzá, ez pedig játék közben fogja kiadni magát."
Azt hiszem még nem mondtam, de 11-12 éve kezdtem el online játékokkal játszani, azóta szinte végig ilyen pozícióban voltam. Panasz maximum a stílusomra volt - mivel elég poroszos módon irányítok - a mondandóm tartalmára viszont nem.
A kényszerzubbonyt pedig kikérem magamnak, tudod milyen kényelmetlen lenne ha egy másodikat rám erőltetnétek :D?

(#29380) TESCO-Zsömle:
" Több klánt megjárt már más játékokban, ahol ezt a szerepkört töltötte be, itt is ezt szeretné csinálni, ehhez kért útmutatást hajók terén, "
:R
Igen, hajót keresek az elképzelésemhez. Igazából végiggondolva legjobb (capital shipek őrült ára miatt) egy 2-5 személyes Hornet Tracker szerűség lenne. (Nem is értem miért 1 személyesre terveztek egy command ship-et.) Egy parancsnoknak nincs arra ideje hogy még a ladikot is kormányozgassa. Ennyire senki sem multitask, max ha nagyon kis létszámú csapatról beszélünk (oda meg kár külön tracker, ott többet érnek egy kicsit nagyobb tűzerejű nem command shippel).
Ha a Cutlass-be lehet majd command modult faragni akkor nem is váltok sehová, mert ennél nem kell jobb.

"az eddigiek alapján barátunk inkább osztagparancsnok szeretne lenni, mint logisztikai menedzser egy flotta élén."
A békés cél is érdekes lehet - felállítani egy termelési láncot és megszervezni a szállítást - szeretem ezt a fajta kihívást. Ha olyan kidolgozott lesz a gazdasági rendszer, mint amilyet CR vizionál, akkor az is izgalmas feladat, de a harc egyelőre jobban érdekel.

(#29383) TESCO-Zsömle:
Nálam is ez van, hogy ha nem MMO-zok akkor valami stratégiai játékkal nyomulok. Nagy kedvenc a Company of Heroes, Europa Universalis, meg még siheder koromban éltem haltam a Star Craftért, de abból már "kiöregedtem", azt a sebességet már nem bírom. Ezek adják az alapot, ehhez kell még az a plusz hogy az emberekkel is bánni tudj és kész is az FC.
EVE viszont nálam is kimaradt.

Tea az élet!

(#29394) TESCO-Zsömle válasza ttamashu (#29393) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

legjobb (capital shipek őrült ára miatt) egy 2-5 személyes Hornet Tracker szerűség lenne.

Lesz. Ha nem is alap kiépítésben, de biztosan lesz. Tippre ott van a Freelancer DUR, azon fejlesztett érzékelők vannak, de ajánlották C&C feladatra a Vanguard-ot is, aminek még váratnak magára a variánsai. Viszont már nyilatkozták, hogy lesz belőle ewar-ra kialakított modell is. Ha pilótáskodni nem is lesz ideje a parancsnoknak, de hálás lehet, ha van a keze alatt 1-2 hekker, aki parancsra célzottan basztat ellenséges hajókat. Egy Constellation-t vagy Retaliator-t pedig tuti, hogy át lehet majd úgy alakítani, mert abban már hely is van és meg is tudja védeni magát. Ha a nagy bombarekeszek kikerülnek, oda elférne a fejlesztett radar meg a taktikai holotábla.

Nem is értem miért 1 személyesre terveztek egy command ship-et.

Mert az inkább egy mobil radarállomás. Nyilván el tud látni C&C feladatokat is, mivel a berendezések megvannak benne, de nem ér fel egy komplett holotáblával.

Egy parancsnoknak nincs arra ideje hogy még a ladikot is kormányozgassa.

Szóval az abszolút minimum egy Super Hornet, aminek a tornya helyére a tracker radarja kerül. Pilóta is van, marad 3-4 löveg is, rakéták is, a parancsnok meg tud foglalkozni a dolgával. A bibi csak az, hogy a SH kb egy árban van a Vanguard-dal, ami meg már nem kicsit vérmesebb dög...

Ha a Cutlass-be lehet majd command modult faragni akkor nem is váltok sehová, mert ennél nem kell jobb.

Végül is a hely megvan benne, a gondot a fejlesztett radar fogja jelenteni, mert annak nem nagyon van hardpoint, ha csak a turret helyére nem tehető fel. Viszont az úgy nagyon védtelen papírmasé lenne. Minimum egy Blue-t kéne szerezni a nagyobb reaktor és pajzs végett, bár azon több a szerelnivaló is. Ki kell vágni a cellákat és megfelelő berendezésekkel helyettesíteni.

A békés cél is érdekes lehet - felállítani egy termelési láncot és megszervezni a szállítást - szeretem ezt a fajta kihívást. Ha olyan kidolgozott lesz a gazdasági rendszer, mint amilyet CR vizionál, akkor az is izgalmas feladat, de a harc egyelőre jobban érdekel.

Akkor talán még nálunk is lenne helyed. Bár elsősorban termelni szeretnénk, ezt meglehetősen veszélyes területeken képzeljük el, ahol állandó védelmet kell szervezni. Egy Endeavour-ön -amit mi mobil űrbázisnak szeretnénk berendezni- biztos lenne hely és erőforrás egy holotáblának, ahonnan parancsokat lehet osztogatni. Legfőbb célunk a hatékonyság maximalizálása, mert fogalmunk sincs mi sülhet ki az egészből... Ipari egységen túl egyúttal csalétkek is lennénk, a minket megtámadó hajókat pedig vagy zsákmányolnánk, vagy feldolgoznánk.

Én anno Imperium Galacticával bohóckodtam, de nem vagyok jó stratéga. Jobb szerettem a birodalmat fejlesztgetni, mint a csihipuhit...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29395) Nathan Boggs válasza ttamashu (#29393) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

ttamashu: "... mivel elég poroszos módon irányítok ..."

Ú, akkor mi nem fogjuk egymást csípni (mondjuk ha kalóz leszel, akkor tényleg nem :D), én a "brit hadseregmodellel" szimpatizálok :D Legalábbis azzal, amit tanítottak nekünk ezekről, bár sem a brit, sem a porosz hadseregben nem szolgáltam, bármilyen meglepő... :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29396) Nathan Boggs válasza Nathan Boggs (#29395) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Hülye szerkesztési időkorlát :D

A Gamers Nexus legutóbbi FPS-Chris videójának folytatása, multicrew hajókról

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29397) Menthirist válasza Nathan Boggs (#29396) üzenetére


Menthirist
veterán

Köszi, de volt már

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29398) Yllgrim válasza Nathan Boggs (#29395) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem jok ezek a rogzult vezetesi modellek, tessek szepen tovabbfejleszteni, novelni a hatekonysagot, rengeteget gyakorolni, mert anelkul semmit sem er a legjobb csapat sem, felszerelesbol is mindig a legjobb kell, nem eleg erobol bemenni, kellenek mernokok, medic-ek... Szoval tessek szepen atdolgozni az egeszet.

Endeavourt majd osszehozzuk a csapat ala, szerintem "doable" :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#29399) Nathan Boggs válasza Menthirist (#29397) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Ohh, ráadásul már a videó megjelenésének napján, átsiklottam felette :)

Yllgrim: nekem a britben pont az tetszik, hogy nem az a lényeg, hogy valaki mennyire feszesen áll, hanem hogy hatékony legyen, amit csinál :) Több lehetőség van véleményem szerint a kibontakozásra és a kezdeményezésre. Persze ilyen mélységig belemenni egy játéknál már fölösleges, szóval át is pattintom off-ra :D

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#29400) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#29398) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

felszerelesbol is mindig a legjobb kell

Ezzel én ellenkeznék, bár a legjobb ugye relatív, nézőpont kérdése. Felszerelésből szerintem a célnak leginkább megfelelőbb kell, és ha ez egy alacsony költségvetésű meló, akkor nem az abszolút értelemben vett legjobb lesz a jó választás, hanem mondjuk egy kiugró ár/érték arányú cucc a középkategóriából. Mert ugye a költségekkel és a bevétellel is számolni kell, ami már erősen árnyalja a bigger-is-better sémát.

Endeavourt majd osszehozzuk a csapat ala, szerintem "doable"

Egyértelműen. Ha a Reclaimer egy kanyarral kitermeli egy Constellation árát, akkor gyakorlatilag 4-5 forduló és megvan az ára in-game is. A mobil bázis amúgy is opcionális, inkább kényelmi funkciót jelent és egy átmeneti puffer-t a termelés és a szállítás között. Elleszünk eleinte nélküle is. Ha meg nagyon sokat kell mocorogni, mert nem lesznek akkora roncsmezők, amekkorák kellenének, akkor talán még hátráltatna is...

(#29399) Nathan Boggs: Nyilván, ha Tamás lenne a főnök, békeidőben/gazdasági oldalról nem kéne annyira egyenes utat járnunk, hisz az iparos érzi, hogy most ott mi a szitu, de nem árt, ha van valaki, aki nézi és átlátja a nagy egészet és az alapján ad ki iránymutatást, hogy miből kéne többet és miből kevesebbet. A hatékonyságot nagyon tudná javítani, mert akkor az iparos belemerülhetne abba, amit csinál és koncentrálhatna a dolgára, nem kéne más dolgokon agyalnia fölöslegesen. Nap végén/pihenőidőben oda tudna menni és ránézni a kimutatásokra, hogy hogy is állunk, aztán csók.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.