Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Tulku válasza ati3x (#800) üzenetére


Tulku
veterán

Te beleestél egy "csapdába"...persze ez a csapda lehet akár tökéletes is számodra, sokak számára, és nem kell gondolkodnod nex-en...minek?

Hogy miért írom ezeket?

Nex-szel igazán jó videót én nem af-fel lóttem...vettem egy nikony 1,4 50-est egy adaptert, és megnyílt a videó kánaán...olyan plasztikus videók folytak le a képernyőről, hogy ihaj...és persze nem kellett görcsölnöm a fókuszálással sem, peaking és kis tanulás mellett, mindent ment mint a karikacsapás.
Fényképnél az lr pedig csodafegyver, persze ha raw-ot használsz...igaz itt is jól jöhet néha (néha?) a fényerő, de a kitzúm is meglepően odateszi magát fenyképen és kültéren videón.

És hogy miért estél csapdába?
Mert i phone-t fogsz venni, mégpedig a használhatóság miatt...gyors, dinamikus, szerteágazó, kényelmes, óllinván...soroljam tovább?

Ha pedig félhomályban merengő kutyaarcokat szeretnél levenni,l akkor később is ráérsz kifizetni 170-200 ezer forintot egy aps-c szenzoros, nagyon jó fényképezőre...de te most nem fogsz nex 5n-t venni :)

És a telefonod is rossz...hát újíts!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.