Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) FEDman


FEDman
addikt

Azért elég erősen kell hunyorítani, hogy erre nyugodt szívvel rá tudjuk mondani, igen ez egy palacsinta zoom. :)
Mindenesetre így talán kényelmesebb lesz használni. Meg hát akárhogy is nézzük, ahhoz képest hogy ez egy APS-C-re tervezett ekv. 24-75mm-es obi, ahhoz képest extrém pici lett.

Nekem mondjuk az új 35/1,8 tetszik. Az még messzebb van a palacsintától, de nagyon dögösen néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#1102) Tulku válasza sebgutkopf (#1099) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom mennyire vetették bele magukat, elég kicsi lett aps-c hez képest, vajh nem ment-e ez a minőség rovására...persze szurkolok nektek:

(#1103) Parci válasza FEDman (#1101) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó ez az üveg. kiváltja a 16-ost, meg egy alapzoomot, mellé lehet tenni a 35-öst és/vagy az 50-est, legalább valamennyire kezd rendszer kinézete lenni az egésznek. kitobi, persze, és tartok tőle, hogy elmarad a 18-55-től optikailag, de hátha nem lesz akkora ratyi, mint a 16-os. fingers crossed!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1104) FEDman válasza Parci (#1103) üzenetére


FEDman
addikt

Most nagyon odatette magát a Sony. Ha az a fránya 50-es kicsit hosszabb lenne akkor asszem már vakaróznék. :)

De attól tartok a minden szempontból kompromisszum mentes portré obi majd a Zeiss-től fog érkezni, a márkához illő árazással..

(#1105) sebgutkopf válasza Tulku (#1100) üzenetére


sebgutkopf
őstag

5 év múlva már igazi utódja is jöhet a nex7, ami akár kevésbé kényes szenzort is kaphat. A fuji párhuzam nagyon jó, valóban hasonló a helyzet. A nagy újdonság a pro gép volt mindenütt, de az igazi siker az olcsóbb verzió lehet, ami ugyan nem utód, de pont ott, pont annyit javítottak rajta, hogy mégis ez az a gép, amit meg akarsz venni. Valamint az új gép tudása és ára a régit értelmetlenné teszi.

(#1106) Parci válasza FEDman (#1104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

50 mm fölött azért még mindig nincs semmi értelmes a sony-nál. az 55-210 méretében inkább egy 50-135/2,8-at csináljanak, az úgy sem kicsi, de legalább ütős. és igen, hiányzik baromira az a 60/2 és 90/2,4.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1107) rumos14 válasza FEDman (#1101) üzenetére


rumos14
nagyúr

vegyük figyelembe a nagyobb érzékelőméretet és a lényegesen jobb nagylátót, sztem bravúros mérnöki teljesítmény ez az obi. az optikai képességeket majd meglátjuk... :)

ezer dodóért, obival együtt ez meglehetősen baráti árazás! a NEX-7 vásárlók pedig verhetik a fejüket a falba... egyedül a sztenderd miki bemenet hiányzik nekem.

(#1108) sebgutkopf válasza rumos14 (#1107) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Most vajon mennyire röhögnek a sonynál a markukba? :) Akiről lehetett a drága nex7-el és a hozzá illő egyetlen zeiss 24-essel keményen lehúzták a sápot. A Zeissért még ma is sorban állnak és folyamatosan kifogy a készlet.
Amikor pedig elfogyott a 7-es iránt lelkesedés (pénz) és lehúzták a sápot, akkor kihúzzák a kalapból a 6-ost és az egy fokkal kevesebbet gépre szánókat is magukhoz édesgetik.

Valamint van egy olyan érzésem, hogy a 35-ös obiból se fognak a boltokban ragadni a készletek.
Persze megint elérték, hogy mindenki ezekről a cuccokról beszéljen. Szemetek! :D

(#1109) FEDman válasza rumos14 (#1107) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem ugyanezt írtam én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1110) rumos14 válasza sebgutkopf (#1108) üzenetére


rumos14
nagyúr

továbbá az sem véletlen h előbb az 50-es fixet hozták ki és utána a 35-öst. na most aps-c-n melyik is praktikusabb...?

FED: ööö... tényleg :B

(#1111) Tulku válasza sebgutkopf (#1108) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem sem itt sem a fujinál nem ez volt a cél...legalábbis reménykedem, hogy nem ennyire rossz a világ...

Tesztgépek voltak a csúcsgépek, ráadásul valljuk be príma minőségben megcsinálva (egy nex7-et kézbe vettem, tényleg bitang kinézete, építési minősége van) és most bedobták a mélyvízbe azokat a versenyzőket, amiből pénzt is remélnek.

Kíváncsi vagyok az xe1 és nex eladási párharcára, előbbi mellett szól az obi választék, ami egyedülálló, utóbbi mellett a videó tudás és a kevésbé háklis szenzor...

szerk: az objektív "özönt" én sem értem mondjuk...miért jó ha arról beszél mindenki hogy nex rendszer = obihiány és manuálozás???

[ Szerkesztve ]

(#1112) Parci válasza Tulku (#1111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem egészen értem, hogy miért gondolja valaki, hogy ez valami szemétkedés egy cég részéről. fejlődésnek hívják, ugyanúgy, ahogy egy ma kapható legolcsóbb proci is agyonveri a két éves csúcsmodellt, vagy ahogy egy nikon d3200 röhögve körberajzolja a d2xs-t is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1113) Tulku válasza Parci (#1112) üzenetére


Tulku
veterán

Mindig vannak gyors vásárlók és kivárók...nyilván a cégeket az első réteg érdekli, hiszen a nagy számú visszajelzés alakíthatja a következő gép generációt...persze a technikai haladás megkérdőjelezhetetlen...

(#1114) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Azt hiszem ez a nex-6 lesz az, amire még feláldozom az 1000$-t. Nagyon tetszik azzal a 16-50-el. Egy álom!
De ezt a wifit nem értem....én már akkor inkább gps-t tettem volna bele. Na jó, nem fikázom már előre.
Ebbe a gépbe már beleszerettem...evf...vakupapucs....16-50...már csak 1 kv kellene :)

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#1115) sebgutkopf válasza rumos14 (#1110) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hát egy 28, vagy 30-as lett volna talán az igazi. :) Akkor nem lennének olyan közel egymáshoz az 50-essel. Mondjuk akár az 50-es is lehetne inkább 60-as :)

(#1116) Tulku válasza sebgutkopf (#1115) üzenetére


Tulku
veterán

A nex rendszer úgy látom továbbra is obi álmodozásról szól :)

Illetve ahogy említetted volt; türelmeseknek való...

(#1117) sebgutkopf válasza Parci (#1112) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez is igaz.
Ha mindezt még össze is tudják hozni a "gyors" vásárlók lesápolásával, akkor az új út/technika kifejlesztésének költsége hamarabb megjön, vagy lehet némi extra profitot termelni, majd az újdonság továbbgondolása finomítása meghozza a megfizethetőbb újabb terméket.

(#1118) sebgutkopf válasza Tulku (#1111) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kíváncsi vagyok az xe1 és nex eladási párharcára, előbbi mellett szól az obi választék, ami egyedülálló, utóbbi mellett a videó tudás és a kevésbé háklis szenzor...

Ha lehet tippelni, akkor én a nagyobb marketing erővel rendelkező cégre fogadnék. Ha obik nélkül annyi nex7-et tudtak eladni, hogy nem győzték gyártani...
Ráadásul a vázak körüli felhajtás eleve nagyon megy a sonynak és a megjelenésig már az obi választék se annyira problémás.

Egy majdani összehasonlító teszt érdekes lehet a két gép között. Nagyjából egy árban vannak, egymás mellé rakhatóak.

(#1119) Parci válasza sebgutkopf (#1118) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Ha obik nélkül annyi nex7-et tudtak eladni, hogy nem győzték gyártani..."

ilyesmit nem először írsz, vázról, obikról. ez jól hangzik, de igazából az eladási ár és a darabszám ismerete nélkül nem sokat jelent. a fuji cuccai is folyamatosan hiánycikkek, emlékezz csak vissza, hogy x100-at mennyire nem lehetett sehogy sem kapni. nem mindegy, hogy ez azért van, mert pár ezer darab készül havonta, vagy azért, mert havi ötvenezret is felszív a piac.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1120) Tulku válasza sebgutkopf (#1118) üzenetére


Tulku
veterán

nex7 hiányra ha jól tudom rágyúrt a thaiföldi árvíz is...most már szaturnban is van belőle, fogdosható...szegény...

Én azért lehet hogy a fujira tippelnék...sok az éhes "száj" aki az xpro1-nél nagyokat álmodott, de egy erős lélegzetnél nem futotta többre, most meg...zúmmal megkaphatja álmai masináját...persze a profi üvegek árai azért nem változnak, ott mélyen a zsebbe kell majd nyúlni...

(#1121) rumos14


rumos14
nagyúr

[link]
16-50 képek - bár ez az oldal tök idegesítően mindig mínusz csillióra veszi az élesítést a képeknél, nemtomminek.

Parci, a D600-ra most 2000 USD feletti árak valószínűsítenek, így már azért kicsit más a leányzó fekvése, de már csak 1 napot kell várni.

(#1122) Parci válasza rumos14 (#1121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2700 dollárért nekem nem pálya. 2000-ért sem igazából. 1500 alatt kezdene izgalmas lenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1123) rumos14 válasza Parci (#1122) üzenetére


rumos14
nagyúr

az esélytelen. sztem talán 1999 lesz, de az nem fog csökkenni jelentősen, FF vázaknál nem szokás, lásd D700.

(#1124) sebgutkopf válasza Parci (#1119) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor az talán többet mond, hogy amazonon igen jól állt az eladási listákon, ami már konkrét számokon alapul.

(#1125) sebgutkopf válasza Tulku (#1120) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az a fuji zoom obi nagyon állat, számomra is vonzó gondolat. Nagyon jó kombónak hangzik a fuji + fényerős zoom obi. Csak a sony megint olyan dolgokat hoz fel mint pd + cd af gyorsan dolgozva, meg a videóban sajnos nem tud vele konkurálni a fuji (miért????).

Az most ki fog derülni, hogy azok az éhes szájak valóban vevők voltak, akik tényleg akár holnap leszurkolnak 1000 usd-t egy gépért, vagy csak elméleti vágyakozók? Nem tudom megválaszolni.
A sonysoknál is sokszor lesek, hogy mennyien ujjonganak a sok ezer usd-s cuccok bejelentésének (minek, ha látókörömön kívül van, pl rx1 kit érdekel nem nekem szól), de szerintem azoknak jó ha 5%-a, aki komolyan is gondolja és valóban venne annyiért gépet.

Mindenesetre ez a gép gép most jól egymásra talált, lehetne belőle egy kis árverseny. :)

(#1126) sebgutkopf válasza rumos14 (#1123) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csak nem akarja egyik gyártó se elhozni a full frame haven-t. :N

(#1127) Parci válasza sebgutkopf (#1124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocs, de ez nagyon-nagyon kevés. az csak usa, csak az egyik nagy online bolt stb. szolgál infóval, de azért messze nem eléggel. biztos utána lehet nézni mindennek valahogy, de addig is, szerintem kár spekulálni. simán lehet, hogy tízezerszámra vitték a nex-7-et per hó, de azért nem vennék mérget rá. inkább most, a nex-6-tal fog felpörögni, nem is véletlen, hogy csökkentették az árát, talán most már elegendő számban és költség mellett vannak meg az alkatrészek stb. eleve egy "költséghatékonyabb" nex-7-nek tűnik, a szokásos japán iteráció, amiben rettenetesen jók (ezért van már vagy ötféle olympus 14-42 is stb.).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1128) konyi79


konyi79
addikt

Kivárós vásárló voltam én is, nem is vettem 5-öt, megvártam az n-t, most meg eszem az ideget az új fókuszrendszerért, meg a giroszkópért (ha nem figyelek nagyon, a képeim fele mindig ferde), de próbálok kitartani, hátha a 6 utódja jövőre kicsit szebb lesz, meg kap gps-t. Az 5n-t hátha jövőre még 2 év garisan jól eladhatom (~nem túl szarul). Értenek ezek a marketinghez.

(#1129) Tulku válasza sebgutkopf (#1125) üzenetére


Tulku
veterán

1. Aki fudzsit vesz az elégedjen meg azzal a videó teljesítménnyel...ennyi...én is ráálltam, baromi jó stabi, gyönyörű színek a felbontás meg...plazmán nézhető

2. Szerintem a fudzsi vásárlók zömét inkább a fotózás érdekli (pláne ilyen bitang lencsesorral; amikor megláttam az xpro1-nél a kínálatot lefordultam a székről)

3. Valószínű ez az exr szenzor bizgere miatt nem igazán tudják növelni a felbontást (az x10-nél aminek szerintem kis szenzora ellenére a legnézhetőbb a videója is csak 12.5 mbit/s a max bitráta)

4. Aki videó tudást is szem előtt tartja, az biztosan a sanyit választja, az ebben 100% hogy jobb lesz

Ennek ellenére én a fudzsit látom esélyesebbnek...nem tudom igazán megindokolni miért...én a sanyit venném...de hát én mozgóképezek is.

(#1130) FEDman válasza rumos14 (#1121) üzenetére


FEDman
addikt

Megnéztem pár képet, mit is mondjak, jól áll neki a rekeszelés. :D
Aki a 16/2,8-nál jobb képminőséget várt az szerintem jó eséllyel csalódni fog.
No de tényleg nem ez a képsorozat az amiből érdemes lenne messzemenő következtetéseket levonni.

(#1131) konyi79 válasza Tulku (#1129) üzenetére


konyi79
addikt

Exr a fujinál a hátsó megvilágítást jelenti, mint sonynál az exmor-r. A Videóhoz és a felbontáshoz nincs köze, a nexekben is ilyen van.

(#1132) Tulku válasza konyi79 (#1131) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor megint hülye vagyok, nekem valami más jött le...persze angolból kénytelen vagyok guglira hagyatkozni...

(#1133) sebgutkopf válasza Tulku (#1129) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ennek ellenére én a fudzsit látom esélyesebbnek...nem tudom igazán megindokolni miért...én a sanyit venném...de hát én mozgóképezek is.

Ezért kiszámíthatatlan némileg, de ha fogadni kell pont ezért voksolok a nex6 sikerére. Neked és nekem is tetszik a fuji, de valamiért te is a nex6-ot választanád. Pedig a fujinak sokkal jobb obijai vannak.

A többire reagálva. Ha valaki kiad 1000 usd-t egy cumóért, akkor miért is kéne megelégednie kompromisszumos videóval, ha máshova téve ugyanannyiért megkaphatja a jelenleg elérhető egyik legjobb videó képességet is?
Biztosan úgy határozták meg a felhasználókat, ahogy te írod. Csak azt nem hiszi el a fuji, hogy ez a videó gyengeség önmagában egy komoly visszatartó erő a rendszerével szemben.

A legjobb az lenne, ha a fuji kiadná az obijait e-mount véggel. :DD Abból tuti vennék. :)

Más: az x pro esetében a szenzoruk baromi jó volt képzaj tekintetében a bayertől eltérő színszűrő miatt, de ha jól rémlik a képélesség az AA szűrő elhagyása ellenére elmarad a hagyományos bayeres szenzorokhoz képest és mondhatni az élesség csalódást okozott. Ezt vajon sikerült az új gépben orvosolniuk?
Nagyon innovatív vonalon van ezzel a fuji, idő kell mire beérik a technológia, remélem minél hamarabb összejön nekik!

(#1134) Parci válasza sebgutkopf (#1133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már összejött nekik, nincs a világon semmi gond azzal a szenzorral. színi infóban egy picit gyengébb (érthető módon), de ez simán tolerálható.

a videós tudásban lévő különbség szerintem teljesen marginális, nem ezért vesznek többen sony-t, hanem azért, mert az egy mainstream cucc, mainstream marketing büdzsével tolva (hány mediamarktban lesz fuji x-e1 és hányban nex-6?), míg a fuji bevallottan niche piacra céloz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1135) FEDman válasza sebgutkopf (#1133) üzenetére


FEDman
addikt

Az XPro-1 brutál éles képeket köpköd magából. ;)
A gyári Jpeg-je nagyon kis finom visszafogott ilyen téren, de nemrég megnéztem pár Raw-ot és ott már nincs ilyen finomkodás és érezni a szenzor átlagon felüli erejét.
Egyetlen gondom vele, hogy az általam szeretett LR ugyan kezeli, de láthatóan nem ehhez új színszűrőhöz van igazítva, a finom részletek néha összeakadnak. A vázhoz csomagolt Raw konverterrel már nincsenek ilyen gondok, csak az meg a Silkypix-en alapul, az meg nem épp a konverterek csúcsa.

Szóval van erő ebben az új megoldásban, nem kevés csak kicsit előrerohant a Fuji ezzel a megoldással és még kell egy kis idő míg a szoftvergyártók is utolérik. :)

(#1136) madgie válasza sebgutkopf (#1133) üzenetére


madgie
titán

Én a Fujit venném :P :DDD

(#1137) Parci válasza madgie (#1136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is. hogy mást ne mondjak, a sony jpegjei aztán végképp olyasmi, ami remélem, minél hamarabb összejön nekik. az egyetlen, és tényleg az egyetlen bajom a fujival (azon túl, hogy nem .nef raw fájlokat csinál :DDD), hogy nem lehet egy, az e-m5-éhez hasonló gripet tenni rá a jobb fogás érdekében. ebben jobb a nex-6, bár utolsó emlékeim szerint a nex-nél meg be sem fért az ujjam a grip és a bajonett közé normálisan, hiányzott egy kis hely.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1138) FEDman


FEDman
addikt

Nemrég volt szerencsém végigpróbálni a jelenleg kapható NEX-eket, F3, 5n, 7.
A 7-es egy elképesztően jól összerakott gép, öröm kézbe venni. Közvetlen utána kézbe véve még a NEX-5n is olcsó hatást keltett. :)
Mindegyik vázon 18-55 kit obi volt, ezzel próbálgattam az AF-et. Újra fókuszálásnál, mikor eleve a témán áll akkor szépen gyorsan újra áll, ilyenkor nincs velük semmi gond. Ellenben ha nagyobb utat kell bejárni akkor már mindjárt sokkal ráérősebb lesz a történet. Még az őskövület Pana G1 + 14-45-öm is villám ehhez képest. Velem volt az is, ugyanott ki is próbáltam. És hát azóta ennél a Pana már sokkal gyorsabb vázakat csinál.

Mindent összevetve tök jó hogy a legújabb vázakba már lesz hibrid AF, de ezen tapasztalataim alapján azt kell mondjam, hogy ez rá is fér a NEX-ekre. :D

Ami viszont pozitív csalódás volt az a NEX-F3 és a 7-es beépített kis vakuja. Mindkettőét lehet kézzel úgy hajtogatni, hogy felfelé nézzen és gond nélkül el is lehet őket sütni ebben az állapotban. Bár lehet ez csak nekem új infó, de mindenesetre ez tetszett. :)

(#1139) FEDman válasza Parci (#1137) üzenetére


FEDman
addikt

A NEX-7-nél amúgy érdekes módon én is éreztem ezt a szűkösséget, pedig elég pici kezem van.

(#1140) Parci válasza FEDman (#1139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem sincs nagy kezem. túl kicsik a nex vázak, oké, hogy technológiai bravúr, de nehéz jól megfogni. mondjuk határértéken belül van nekem, inkább csak kihagyott ziccer, kb. mint az 50 mm-es portréobi. :DDD

ami az af-et illeti, most visszautalnék a 2800 dolláros rx1-re, amiből kimaradtak a pd-af mezők. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1141) konyi79 válasza Tulku (#1132) üzenetére


konyi79
addikt

Nem hülye, csak ennyi féle vacak között nyomon követni nem egyszerű melyik betűkombó mit takar.
Az exr, az hátsó megvilágítás fujinál, de pont az x10 szenzora emellett még eltérő mintázatú bayer szűrőt is tartalmaz, mint a szokásos. Ha a belinkelt leírást nézem, üzemmódoktól függően valami hasonló pixelösszevonást csinál a jobb képekért mint pl a Nokia 808-a, e miatt lehet kisebb a készített képek felbontása. A 12Mp-nél fentebb a kisebb szenzor miatt nem is mentek, nem is kellet volna. Videó meg, szerintem igencsek attól függ, milyen procit raknak mellé, mert a cmos-ok igencsak tudják a nagysebességű kiolvasást, de azt dekódolni is kell. Ha valamit rosszul írtam, majd a többiek javítanak

(#1142) sebgutkopf válasza Parci (#1134) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Úgy olvasom ki soraidból, hogy szerinted is nex6-ból fognak többet eladni, már csak a megcélzott piaci különbség miatt is.

Videóban viszont nem értek együtt. Ne haragudj, de a 13 vagy mennyi mbps 24 fps-el nem éppen marginális különbség a 28 mbps 50fps-el szemben. Illetve a sonynál megszokott módon teljesen szabadon állítható videó közbeni expó se az az apró különbség. Videóban a két gép ég és föld. Aki a fujit veszi annak ez nem számít, egész pontosan azt nem érdekli a videó.

(#1143) madgie válasza sebgutkopf (#1142) üzenetére


madgie
titán

Vagy csak rájött, hogy családi videókra, amatőr célokra akár a 720p is tökéletes (ami ugye akár 50p is lehet).

(#1144) Parci válasza sebgutkopf (#1142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. az emberek komoly százaléka nem videózik a fényképezőgépével
2. aki mégis, azon belül is egy nagyon-nagyon szűk réteg az, akinek olyan igényei vannak, mint neked

sony-t meg konkrétan azért fognak többen venni, mert jobban lesz reklámozva, és az lesz a hiperek polcán. nem azért, mert technológiailag jobb vagy rosszabb a fujinál vagy másnál (versenyképes amúgy, egy nagyságrenden belül vannak, ennyi már elég ahhoz, hogy ne legyen annyira szar, hogy a marketing ellenére sem fogy).

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1145) sebgutkopf válasza FEDman (#1135) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A fuji féle új szenzor megközelítés nekem nagyon is tetszik, végre valaki új irányt mer követni.

Zajban, vagy inkább zajtalanságban egyszerűen lemossa a többi szenzort, de a kép részletek valahogy nem az igaziak. Lehet, hogy jobb raw konverterrel ez javulni fog, vagy magában a gépben a feldolgozó chipet fogják masszírozni az már mindegy, a lényeg a végeredmény. Most kicsit felemás. Egyik irányból nézve már most lenyűgöző, másik irányból meg még nem az igazi.

(#1146) sebgutkopf válasza Parci (#1137) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Te egyiket se fogod venni, mert mindkettő drágább, mint amennyiért hajlandó vagy gépet venni. :P Innentől meg tök mindegy. A szavazat rublikát a pénztárnál lehet beixelni. :)

(#1147) konyi79


konyi79
addikt

Jópár éve örültünk egy-egy agyonmásolt fülbemászó férfihangon ránarrátorkodott szinkronnal végignézhettünk egy vhs filmet. Jövőre nem is lesz ember akinek nem 4k tv-je lesz. De mit néz rajta? pana g25-tel felvett avchd5 2gb/s kódolású videókat? Kicsit elszaladt a ló, nagyon kevés embernek van szüksége ilyen minőségű házi videóra, mint ezek az eszközök tudnak. Az az esemény fontos és emlékezetes marad sima hd-ban is, persze ezzel nem azt mondom nem jó ha javul a minőség, de fel kell nőni hozzá. Egyrészt a háztartásokban lévő informatikai eszközök nagy része behal még egy 50p fhd videó láttán, a méretéről meg ne is beszéljünk, tárolni is kellene. Kicsit a mostani gépek bitgyártási sebességéhez mérten lelassult a ft/byte árfolyam csökkenése, egy nyaralás alatt pedig simán össze sikerült hozni 45Gb videót, aztán persze elkezdhettem nézegetni egy jó NAS-t otthonra. Van szükségem ilyen videóra ilyen áron? Jórészt nincs. Nem is ezért vettem nexet, aki végiggondolja nem is ezért fog. Ezek amatőröknek, meg lelkes amatőröknek szánt gépek, profi tudással. Ha a fuji kicsit lassít a videó növelésével, nincs elkésve, valószínű csak üzletpolitika.

(#1148) Parci válasza sebgutkopf (#1146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha egyáltalán nem érdekelne egyik nex váz sem, le sem tojnám ezt a fórumot. ami a rubrikát illeti: ha olyan remek lenne az a nex minden szempontból, már rég vettem volna. az, hogy (nem csak) nekem nem ér annyit, amennyit kérnek érte, lehet, hogy a te olvasatodban engem minősít, de miután d300-tól kezdve mindenféle drágább vázam is volt már, szerintem inkább a nex kínálatot. megvenném, ha elég meggyőző volna a rendszer.

(előbb-utóbb kiprovokálod belőlem, hogy epésen megjegyezzem, hogy ha nem fizet neked a sony ezért az egész fórumos tevékenységedért, akkor fanboy vagy :P)

vázakkal egyébként egy ideje jól áll a sony, most meg aztán pláne (a nex-5r is penge, a nex-6 méginkább), az obik miatt nem volt egy komolyan vehető rendszer az elmúlt években. szerencsére, ha lassan is, de az is változik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1149) konyi79


konyi79
addikt

Na tessék, pár hete hogy szidtuk az 5r-t meg a 6-ot is milyen csúnyák. Gyorsan megszoktuk úgy látom. Igen a 6 nagyon megszépült a hybrid fókuszrendszertől, meg tárcsától, csak az a fránya gps! Megmutatnám az 5n-nek egyből a vaterát!

(#1150) Tulku válasza konyi79 (#1147) üzenetére


Tulku
veterán

"nagyon kevés embernek van szüksége ilyen minőségű házi videóra, mint ezek az eszközök tudnak"

Mivel volt 2-3 GH1-em és 2-őm (így darabonként) s mivel ezeket tartják a legjobbak közt számon (na meg persze 5n-em is volt, az sem rossz) így egyet kell értsek veled, bármilyen furcsa is...

Egészen az x10-ig ilyen paraszthajszálonmegülő serkevadász voltam, minden bitmennyiséget, hack-et miegymást kipróbáltam, s furcsa mód igen is meg tudom szokni az x10 gyengébb felbontását...cserébe baromi gyors fókuszt kapok, jó objektívet, stabilizátort egy készüléken belül cserélgetés nélkül, úgy hogy komolyan elgondolkodtam rajta, hogy igenis visszaveszek...és igen, megörökítésre valóban baromi jók ezek a kis gépek, szinte bármelyikről legyen szó...azt észrevettem hogy a szenzor növekedésével a fókuszálási sebesség csökken, ez alól csak a GH-k kivételek (5n is bitang jó ebben a tekintetben) tehát egyébként egy mft gép nagyobb felbontása is lehet hátrány a gyors élesség állításnál (videóról beszélek)

Szerintem mindig azt kell néznünk; mennyire használható nekünk a gép tudása, mennyire felel meg ÖSSZESSÉGÉBEN számunkra, s ez alapján döntsünk...bizonyára egy természetfotós, filmes inkább egy GH mellett tenné le a voksát nem egy kompaktot kezelgetne...

szerk: Mi bajod van a gps-sel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.