Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) sebgutkopf válasza Tulku (#350) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én kibírom a zeiss helyett a G jelölést is, szerintem az is elég félelmetesen hat az árazásra.
Viszont a pletykákon kívül még mindig semmi mozgolódás CES ide vagy oda. Mikor akarnak sanyiék igét hirdetni? :)

(#352) Tulku


Tulku
veterán

No azért erre is képes a nex 5n az 50-essel...

http://vimeo.com/32161778

"Aki él és hisz bennem, nem hal meg soha" - mondá Jézus!
Hát bízzunk, s imádjuk az Urat...

(#353) sebgutkopf válasza Tulku (#352) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Több snittnél nagyon kis témával kitöltötték a képet. Ilyen jó közelpontja, hogy szinte macro-ra is alkalmas az 50/1,8? Vagy beraktak valami közgyűrűt.
Bakker. Ez az obi tényleg "must have" kategóriás.

(#354) Tulku válasza sebgutkopf (#353) üzenetére


Tulku
veterán

vagy ez az a alfa 50-es 1.8-as adapterrel...nem tudom én ezeket a jelöléseket, a nikonnál az ai, meg ilyenek, a sanyinál a sal-sel...lassan megzakkanok :)

Tény hogy jól sikerült a videó, de ne felejtsük el, hogy ő valószínű ebből él, mi kb 70 év múlva készítünk ilyesmit...

(#355) BEE válasza Tulku (#354) üzenetére


BEE
addikt

Azt írja a végén, hogy E mount 50/1,8 , tehát az újnak kellene lennie.
Persze írni lehet bármit, de az nagyon ciki lenne.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#356) BEE válasza BEE (#355) üzenetére


BEE
addikt

Alaposabban megnézve van ám itt utómunka dögivel ! :K
A fényfoltokat szerintem utólag tették a képre, a hangyák
és kispókok meg csak valami makrós kiegészítővel készülhettek.

Tehát érdemesebb lesz a saját szemünknek hinni,
nem a markecingnek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#357) Tulku válasza BEE (#356) üzenetére


Tulku
veterán

Én csak a saját szememnek hiszek!

Ezért használok nikon 50 mm 1.4-et :))

Amit biztosan tudok: Ezek Avicularia-k! (nagyon kellemes tapintású, fán lakó madárpókok. Nem vadak, tehát nem marnak oktalanul, mint a Pterinochylus-ok vagy a Poeciloteria-k)

[ Szerkesztve ]

(#358) Tulku válasza BEE (#355) üzenetére


Tulku
veterán

ódalvájszt ott a optika es, és ki es nagyítható:

http://www.flickr.com/photos/69839709@N05/6349496043/

(#359) BEE válasza Tulku (#358) üzenetére


BEE
addikt

Méretre olyan mint egy régi ötvenes adapterrel a seggén.
Ötvenesem van, adapterem jön, csak ilyen csicsa fényes nem lesz. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#360) Badb0y


Badb0y
addikt

Szerintetek az ronthat bármit a képen, ha egy 52mm-es B+W cir-pol szűrőt egy 49-52mm-es adaptergyűrűvel használok a kitobin ? Mert nem vennék megint 30.000-ért ilyen szűrőt... De ha ront, akkor beruházok természetesen.

Illetve vannak cokin szűrőim is. Ehhez vajon az A kell vagy a P ? (A: kompakt gépek, P tükrös gépek) Mert ha jók az A-k akkor azt sem kellene venni.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#361) BEE válasza Badb0y (#360) üzenetére


BEE
addikt

Az adapterrel felrakott polár elvileg számíthat, de ez eléggé
az adott darabok függvénye.
Maga az adapter a kiképzése miatt belóghat a kép szélébe,
és mindenképp messzebb kerül a szűrő a frontlencsétől,
ami nagylátón a képszéleket ronthatja.
De ha szerencsés a csillagok állása, talán észre sem veszel
semmit az egészből.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#362) neevous válasza Tulku (#338) üzenetére


neevous
tag

No offense, de egy 50-es obinak csak akkor látom értelmét APS-C-n ha az pofátlanul olcsó. Alapobinak az ekv 75mm szűk, portrézni meg rövid. Ha valaki szemből belenéz az obiba, annak mindig bandzsítania kell, mert normál képkivágáshoz közel kell menni.

(A képeim 80%-a Pentax vázon egy 50-es obival készül.)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#363) Tulku válasza neevous (#362) üzenetére


Tulku
veterán

Videóhoz van a szentem, portéra kissé több kellene, de a 80-as 2-es horror...
Videón viszont 1.8 környékén elképesztő, itt a lábzúm érvényes, és a beállítások.

(#364) sebgutkopf válasza BEE (#356) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugye, hogy a kis pók, meg kibújó pók már makró jellegű leképezés? Ha azt tudná minden nélkül az obi, akkor a 30-as makrót kapásból kár lett volna kiadni :)

(#365) Tulku válasza sebgutkopf (#364) üzenetére


Tulku
veterán

Ami észrevehető, hogy alapjában véve nem változtatja meg a videó képét az új jövevény, de élesebbnek hat, mint a kitzúm (palacsintáról nem beszélek)
DOF, térérzet nem egy lapon említhető, tehát végre egy normális lencse!
És ne felejtsük el, hogy ez egy konvertált videó (még ha a vimeo ezerszer jobb is mint a jutyúb) eredetiben illene ezt meglesni (ahogy Bee is mondta, van ott egy-két furcsa, mesterkélt becsillanás)

Minden esetre a sanyinak nem kell nagy reklámot csinálnia az új obi miatt, fogyni fog, mint a cukor...ha egyszer lesz majd :)

(#366) madgie válasza Tulku (#365) üzenetére


madgie
titán

Le lehet vimeo-ról tölteni a "nem netbarát" tömörítést (tehát azt az eredetit, amit ő feltöltött), csak regisztrálni kell hozzá.

szerk: hupsz, mégsem. Beléptem,de azt írja, hogy "Sorry, not available for download." :O

[ Szerkesztve ]

(#367) Tulku válasza madgie (#366) üzenetére


Tulku
veterán

töltsön fel a pók eredeti mts-t, abba nem piszkálgathat bele...

(#368) sebgutkopf válasza Tulku (#367) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez úgyis utófeldolgozott videó. Amikor megvágta akkor szűrőzte és effektezte a képet és a végleges élesítést is akkor kapta meg, így az eredeti mts valószínűleg elég lapos lehet, de az kell a jó alapanyaghoz.

Hétvégén próbálkoztam elég sokat az egyéni szín beállításokkal, miből lesz jó nyers videó alapanyag feldolgozásra. A végén az általam szimpinek vélt beállítással elkezdtem mászkálni, majd ezt addig tettem, hogy betelt a 4gb-os memó kari. Ebben igazából az a nagy cucc, hogy megállás nélkül vettem fel, ami kb 18-20 percet jelent és érdekes módon meg se nyikkant a gép, hogy túl akarna melegedni. Az eddigi tapasztalatok alapján általában olyan 15 perc körül jön a figyelmeztetés és 20-23 percnél lekapcsol. Na most nem jött figyelmeztetés se, pedig kézben fogtam, így a kezem is melegítette a gépet. Kellemes meglepi. :)
Az ok, hogy télen nincs olyan meleg a lakásban mint most ősszel volt, de az csak pár fok különbség. Vajon most olyan beállítást alkalmaztam volna, ami kevesebb munkát jelentene a gép feldolgozó rendszerének? :U

(#369) Tulku válasza sebgutkopf (#368) üzenetére


Tulku
veterán

egyéni szín...???
Az miarosseb?
Eza retro meg játékkamera megminden???

Melegedéshez: 12 percnél karácsonykor kikapcsolt..nem bántam, mert a 16-os borzalommal történt a megörökítés. Persze elgondolkodtató, de kérem minden nex-es társam értse meg; nem lehet e kis középszerű gépezet komoly versenytársa milliós kameráknak. Márpedig oly sok fórumon ezekkel hasonlítgatják...

(#370) Messer22 válasza Tulku (#369) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Mindig az a legjobb eszköz, ami épp az adott pillanatban a kezedben van :))

Messer

(#371) Tulku válasza Messer22 (#370) üzenetére


Tulku
veterán

egen

De kell hogy bele épíccsenek valamely védelmet...mer nehogymááá

Valahol vmi 2 millás sanyival hasonlítgatják...és az csak videnyót tud
És akkor szentségelek, mér nincs rá lencse...hát megijedtek azéééér!

(#372) BEE válasza sebgutkopf (#368) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem a melegedésnél az sem mindegy, hogy milyen obi van fent.
Amikor nemrég az utcán mászkáltam, próbálgattam a gépet,
szidtam nagyon azt a jóembert aki nyers alu felületet adott az obinak.
Mert ahogy fogtam, majd lefagyott tőle a kezem.
Viszont így tisztán kitapintható volt, hogy a bajonettnél langyosodik.
Tehát maga az obi tubusa elég sok hőt képes elvezetni a gépből,
ezért szerintem mérhető lehet az üzemidő különbsége a kitobi
meg a 16-os között.
Ebből én azt gondolom, nem is baj ha a videóhoz készült obik nagyok.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#373) sebgutkopf válasza Tulku (#369) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egyéni színnél arra gondoltam, hogy van a standard, porté, landscape, sunset stb... és azokat ahogy külön testre lehet szabni kontraszt, szaturáció és élesség tekintetében. Ezekkel kísérleteztem és készítettem elég sok próbafelvételt. Télen hó nélkül lakásban el lehet vele játszani jobb híján, jól jön még a tapasztalat máskor. :)

(#374) sebgutkopf válasza BEE (#372) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez az obi függőség eszembe se jutott. Most a 16-os volt fent a gépen. Arra viszont már nem emlékszem, hogy melyik obi volt, amikor 15 percnél jelzett, hogy melegszik.

(#375) petrasgabor


petrasgabor
csendes tag

Üdv.!
Az volna a kérdésem, hogy a NEX-3/5 gépen hogyan lehet leggyorsabban elérni a Minőség opciót. Nem érzem szükségesnek a folyamatos RAW+Jpeg-et, elég ha csak bizonyos képek előtt váltok át RAW-ra, azt viszont gyorsan szeretném. Mi erre a megoldás?Így vásárlás előtt tájékozódom inkább, mik a lehetőségek. 5N-nél rá lehet tenni egyedi gombra, ami nekem tökéletes lenne -az ára nem tökéletes-, de 3 (és talán 5) esetén nincs a gombhoz rendelhető funkciók listájában. Elképzelhető, hogy újabb szoftban benne van/lesz?
Plusz egy ennél is fontosabb kérdés számomra, hogy a NEX-3 és 5(nem N) között fényképalkotás tekintetében van különbség?

(#376) sebgutkopf válasza petrasgabor (#375) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 3-as fw óta (már 4 és 5-ös verziót is van) a sima nex3 és 5 is képes arra, hogy az alsó és a középső gombra is egyedi funkciók rendelhetők. A középső gomb esetén több funkciót is rá lehet rakni melyik közül a jobbra balra irányokkal lehet váltani és a tárcsával pedig állítotd az értékét. Az 5n-nél az az extra, hogy ott a jobb oldali iránygomb funkciója is testre szabható.

Fotóban nincs különbség a sima 3 és 5 között. Ugyanaz a szenzor is. A váz építésében és a videó képességekben van a különbség.

(#377) sebgutkopf válasza sebgutkopf (#374) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kibújt a szög a zsákból. Úgy tűnik, hogy a 18-55 oss obi jelenti a nagyobb terhelést a gépnek. Azzal valóban kb 15 perc után elkezd figyelmeztetni a gép, hogy melegszik, míg a 16-os esetén nem kezd nyüszögni.
Pedig a zoom obi nagyobb hőleadó felület, mégis a kicsivel van hosszú felvétel. Vajon a képstabi miatt?

(#378) petrasgabor válasza sebgutkopf (#376) üzenetére


petrasgabor
csendes tag

Köszi!
Az rendben van, hogy lehet egyedi gomb, de a kérdésem az, hogy a JPG -> RAW+JPG váltás, tehát a Minőség menü hogyan érhető el leggyorsabban, azt rá lehet tenni valamelyik gombra? Mert az 5N-nél igen, sőt bőven több dolgot hozzá lehet rendelni egy-egy gombhoz, mint a nex-3-on, ahol azt nem találtam a rövidke listában. (NEX-5 esetleg tudja?)

szerk.: Hogy én is válaszoljak, igen, valószínűleg a stabilizálás vezérlése eszi annyira a procit, hogy hőmérsékletben is megérezze az elektronika.

[ Szerkesztve ]

(#379) Tulku válasza sebgutkopf (#377) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam karácsonykor a 16-os palacsintánál is kikapcsolt hajszálpontosan 12 percnél. Állványon volt, nem fogdostam, nem fókuszáltam, nem zúmoltam. Szobában 20-21 fok volt.

(#380) FEDman


FEDman
addikt

(#381) Tulku válasza FEDman (#380) üzenetére


Tulku
veterán

Hááát itt a jpeg motor taknyolásától kezdve a kromatikus aberrációig mindent megfigyelhetünk...az látszik hogy nem élességbajnok, de szépen mos.
Raw-ból valószínű, hogy jobb képek pottyannak majd ki...

Fedman kartács, az általad linkelt lapon a 4. sorban miről is ír a tag pontosan? :)

(#382) FEDman válasza Tulku (#381) üzenetére


FEDman
addikt

Hát igen, ez a NEX-5n Jpeg motor..
Brutál zajszűrés után még brutálabb élesítés. :N
(Kb, mint az Olympus alapból, csak ott ebből gyönyörűen vissza lehet venni.)

Sajnos ez fajta feldolgozás ápol, eltakar és emiatt nem könnyíti meg az obi értékelését.

Ettől függetlenül egyáltalán nem tűnik ez olyan rossznak. Leszámítva persze, hogy bokeh CA-zik vastagon. :)
E téren azért a M.ZD 45/1,8 jobb.

De azért ez egy kellemes obi és ha legalább egy kicsit is hosszabb lenne (kb. 60-70mm) akkor azt mondanám, hogy ez az első értelmes obi NEX-re. :DDD

A kínai sajnos nem épp az erősségem. :B
De egy obinál amúgy is a beszédesebbek a képek minden szónál. ;)

(#383) Tulku válasza FEDman (#382) üzenetére


Tulku
veterán

Próbáld ki gugli lapfordítóval...érdemes elolvasni a kommenteket; sajnálkoznak a rasszizmus miatt.

Én nem tudom, melyik gépnek igazán jó a jpeg motorja, azt hittem a sanyié igen, amíg meg nem néztem a raw-okat...szörnyű a különbség. Itt egyértelműen a jpeg motor viszi a pálmát, bár a CA sok helyen fellelhető (még az egyik portré hajánál is, ez egy kissé aggaszt) bár ugyi tudjuk, hogy lájtrúmmban ez egy csúszka csupán...

Viszont egyébként áttörés, egy értelmes fényerős, stabis fix, nem túl drágán (3 hónapja azt mondtam volna, hogy olcsón, de a forradalmi erő tett róla, hogy ne mondjam)...

(#384) FEDman válasza Tulku (#383) üzenetére


FEDman
addikt

Nem egészen értem miről beszélsz, de lehet nem is akarom tudni..

(#385) Tulku válasza FEDman (#384) üzenetére


Tulku
veterán

1. Ha lefordítod az oldalt gugli fordítóval, a lap alján a kommentekben nem sok szó esik a lencséről
2. Mikor bejelentették az 50 OSS-t és beárazták 300 dodóra, az akkori árfolyamon 60-70 ezer között lett volna...az olcsó egy stabis, fényerős nex fix-ért

(#386) sebgutkopf válasza petrasgabor (#378) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már nincs meg a nex3-am, már 5n-t használok, így nem tudom megnézni mit lehet ráprogramozni. Az biztos, hogy az 5n-nél több funkció közül lehet választani és összesen 7 funkció tehető ki gyors elérésre. A nex3-nál a középsőre talán csak 3-at lehetett plusz az alsó az 4.
Egyébként az is segíthet, ha bekapcsolod, hogy a menüpontok megjegyezzék hol álltál utoljára. Akkor a képminőség menüben ha a raw-jpg soron voltál utoljára és csak arra használod azt a menüt, akkor egész gyors lehet az elérés.

(#387) petrasgabor válasza sebgutkopf (#386) üzenetére


petrasgabor
csendes tag

Igen, azt olvastam, hogy tud ilyet is, csak bíztam benne, hogy valami újabb firmware kibővíti a listát, de ez is jobb mint a semmi. Úgy emlékszem, hogy a középső gombra 5 funkciót lehet pakolni. (a RAW persze nincs közte..)
Köszi a segítséget!

(#388) Tulku


Tulku
veterán

Nex hírek egyenesen a sanyi mintaboltból:

Nex7 február-közepe vége, ára 389 ezer 18-55-el
Érdemes előjegyezni az új 50-est is, mert február közepére ígértek nekik valamennyit!!!
Persze akinek van 93-94 ezer pezója...

(#389) andew


andew
tag

na ki kéne használnom a nex-5 funkcióit. makró képeket milyen beállításokkal érdemes csinálnom?

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#390) andew válasza andew (#389) üzenetére


andew
tag

:U

nagyon pörgős ez a furóm...

[ Szerkesztve ]

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#391) madgie válasza andew (#389) üzenetére


madgie
titán

Vegyél egy kezdőknek szóló fotóskönyvet. Na, jó válasz?

(#392) andew válasza madgie (#391) üzenetére


andew
tag

Isteni!

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#393) madgie válasza andew (#392) üzenetére


madgie
titán

Milyen objektíved van? A gyári zoom? Megpróbálhatsz egy előtétlencsét venni rá, de jobban jársz ,ha veszel egy olcsó 50mm-es M42-es objektívet, hozzá egy közgyűrűsort és ehhez egy NEX - M42 adapert.

(#394) Tulku válasza madgie (#393) üzenetére


Tulku
veterán

Zeiss tessart (50 mm 2,8) ajánlgatják erre a célra leginkább. 5 körül megvehető.
Bár én sohasem makróztam, ezért nem válaszoltam a kérdezőnek...

(#395) sebgutkopf válasza Tulku (#388) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért a nex7 ára keményen elszállt. :Y Tudtuk, hogy drága lesz, de azért ténylegesen leírva mégis elég meredek.

Az 50-es viszont jó hír. Márkaboltban még sose jegyeztem elő semmit, személyesen kell vagy elég telefonon?

(#396) gcsikos válasza sebgutkopf (#395) üzenetére


gcsikos
tag

SZia, itt is. Én emilben írtam a westendeseknek és abban igazolták vissza, mondjuk nem húzós tételek voltak (obi és vázsapkák):)

(#397) gcsikos válasza gcsikos (#396) üzenetére


gcsikos
tag

Nextársak, hallomásból, tapasztalatból, nem ajánlanátok legacy manuális obit, hogy ne kellejen megvennem az 55-210-es selt? Most a régi nikon véges Tokina 4/80-200 RMC -t használom. Próbáltam a Canon FD 4/200-ast is, de azzal is kellett utómunkázni (kontraszt és élesség) és a Tokina teljes nyíláson hangyányit jobb is volt. Szóval valami olcsó lencsét keresek némi zoom átfogással, ha nem találok, egy 2.8/135 valamit veszek. Lehet, hogy ciril betűk lesznek rajta :) Forrásoldal címe is jöhet. Kösz.

(#398) sebgutkopf válasza gcsikos (#396) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi!

üdv itt is

(#399) Tulku válasza gcsikos (#397) üzenetére


Tulku
veterán

Zeiss sonnart (135-ös 3,5-es) mondják pengének, de személyes tapasztalataim nincsenek.
Viszont ezek elég nehéz övegek, kell majd a tripod is szerintem...

(#400) andew válasza gcsikos (#397) üzenetére


andew
tag

egy barátomnak is nex 5 van és neki sony 55-210 van. hát nem volt olcsó azt tudom de nagyon bejött neki :K

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.