Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) DaeMonS válasza sebgutkopf (#550) üzenetére


DaeMonS
tag

koszonom :)

varok 5n-re :) vagy lehetosegre vagy/is penzre.

objektivekre visszaterunk ha a gep a kezemben lesz :DD

(#552) FEDman válasza Tulku (#544) üzenetére


FEDman
addikt

Érdekes vélemény.
A NEX kit obijával nincsenek személyes tapasztalataim, ellenben a Pana 14-45 szerintem nem csak a kit obik között nyújt átlagon felüli teljesítményt. Nem sok olyan zoom obit tudnék mondani ebben a kategóriában ami ennyire penge lenne már nyitott rekeszen is.

A NEX kit obi ezzel szemben már nem tűnik ennyire meggyőzőnek.

NEX 18-55

Lumix 14-45

De hogy ne csak grafikonokat nézzünk, itt van 4db kép.
Az egyik kit obi a szélek felé erősen lágyul, hogy melyik azt mindenki döntse el maga. :DDD

NEX 18/3,5
Lumix 14/3,5

NEX 55/5,6
Lumix 45/5,6

(#553) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Itt egy összevetés. Lehet ennek hinni? Mert ez alapján nex-7-et tutti nem vennék a nex-3-hoz képest 4-5x árért....
És a link..

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#554) Tulku válasza FEDman (#552) üzenetére


Tulku
veterán

Na most arra alapoztam hogy volt 2db 14-42-m ami állítólag felépítésében rosszabb, de élességében nem mint a 14-45. És bizony felbontásban eszméletlen nagy különbséget tapasztaltam a két objektív között. Bocsánat; nem vettem figyelembe, hogy az egyiket 5n-en a másikat GH1-G3-on teszteltem, illetve kifoghattam 2 rossz darabot is, de nekem ég és föld a két objektív felbontása közötti különbség. A 14-42 pl 42 mm-en f8-ig egy mosott impresszionista katyvaz, f8-on határozottan kiélesedik, de addig nem tanácsos használni, ellenben a nex optikája nálam már alap blendén is elég éles képet adott, sőt 55 mm-en nem is nagyon hagyta magát rekeszelni, jobb volt az 5,6-os élessége, mint pl a 8-as...ezt kissé furcsálltam is.
És még valami; a stabilizátora a nex kitobinak elismerten jó, de amint kézbe vettem tapasztaltam, hogy nem szóbeszéd...szinte áll a kép videó közben, láthatóan jobban stabilizálja a témát. És végül de nem utolsó sorban egy videósok számára markáns különbség; a nex obijával gyönyörűen lehet zúmolni videó közben, míg a 14-42-vel olyan darabos, hogy meg sem próbálom. Amennyiben ezek az ügyek a 14-45-el nem állnak fenn úgy minden 14-45 tulajtól elnézést kérek.

(#555) madgie válasza Tulku (#554) üzenetére


madgie
titán

A 14-45-nek szerintem jobb a stabija, simán svenkelek vele lassan kézből, 14-42-vel beremeg. Optikailag nem tudom, milyen a 14-42, mióta megvan, egy darab képet nem lőttem vele :D (14-45 szerintem nagyon jó volt)

szerk: ja, de lőttem vele párat! mikor a 14mm vs 14mm és 45mm vs 45mm összehasonlítást lőttem a fixekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#556) Tulku válasza FEDman (#552) üzenetére


Tulku
veterán

Ja bocs, most veszem észre, hogy Fedman kartács egy nex 5-ös képet tett elénk; kéretik kicserélni 5n-re...én megnéztem szerintem elég markáns különbség van :)

szerk: bár lehet az meg más lencsével van fotózva...na mindegy, én a nex kitzúmot 5n-en vizsgáltam...

[ Szerkesztve ]

(#557) FEDman válasza Tulku (#554) üzenetére


FEDman
addikt

"Na most arra alapoztam hogy volt 2db 14-42-m ami állítólag felépítésében rosszabb, de élességében nem mint a 14-45."

Na látod ebben tévedsz, nem csak építésben jobb a 14-45.
A 14-42 semmilyen szintem nem egy nagy eresztés, eddig egy embert hallottam aki dicsérte a fórumon, de ő is tök véletlenül épp akkor árult egy ilyen obit. :D

(#558) Tulku válasza FEDman (#557) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek szerint közel(ebb) áll a 14-140-hez felbontásban, stabiban, egyebekben? Mert akkor tényleg óriási a különbség...jó lenne tesztelnem valahol egyet a 14-42-vel szinonim...na nem offolom tovább szegény nex-esek topikját :)

(#559) sebgutkopf válasza Tulku (#558) üzenetére


sebgutkopf
őstag

ÁÁÁ csak nyugodtan! Had pörögjön a nex topic is! :DDD

Ma tudtam egy 40 percecskét sétálni napközben és amilyen elvetemült voltam a 16-os palacsintával lőttem párat. Jó volt zsebgéppel sétálni és panaszkodnom se kell az eredményre.

[ Szerkesztve ]

(#560) DaeMonS válasza sebgutkopf (#559) üzenetére


DaeMonS
tag

muti parat :)

(#561) sebgutkopf válasza DaeMonS (#560) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Majd ha hazaérek mutizok. :)

(#562) sebgutkopf válasza DaeMonS (#560) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A helytakarékosság érdekében kicsinyítve

Ellenfényben ilyet tud az 5n raw-ból hdr nélkül 1 képből, szerethető ez a dinamika:

(#563) DaeMonS válasza sebgutkopf (#562) üzenetére


DaeMonS
tag

szeep :)
hat nem csoda h ilyen gepre "sporolok" a kozeljovoben :).
kicsit butabb kerdes, nincs olyan kepsorotok ami a 18-55el illetve ugyanaz a kep mondjuk 16, vagy 50es obival ?:), olyan osszehasonlitasszeru dologra gondolok.
az elkepzeles h kitben veszem a gepet, de pl meg nem tudom eldonteni h a 16mm-re szuksegem lehet v sem..

koszonom

(#564) sebgutkopf válasza DaeMonS (#563) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezt, hogyan gondolod? Elég eltérő látószögekről van szó, azonos tématávolság esetén nyilván teljesen más kompozíciót ad a 3 obi. Mondjuk feltételezem, hogy a 18-55 az 55-ös végén hasonló látószöget produkál mint az 50-es fix, de az 50-esnek szebb a bokehje és élesebbnek várnám, illetve ha a nagyobb fényerőt kihasználjuk, akkor kisebb dof stb...

Vagy az érdekel, hogy a 16mm-be mennyivel fér be több mint a 18-ba?

(#565) Tulku válasza sebgutkopf (#564) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem a 18-55-ös kezdő állás és a 16-os palacsinta felbontásbeli különbségére kíváncsi...

Nos az én tapasztalatom szerint a kitzúm 18-on egy kissé lágy, de ha egy csipetnyit tekerek (19-20 mm) akkor sokkal jobb...persze ez az én volt obimmal, saját tapasztalat.

(#566) DaeMonS válasza sebgutkopf (#564) üzenetére


DaeMonS
tag

nos, bocsanat, kicsit szakszerutlen volt a kifejezesmodom...
a dolog lenyege h most partolnek at a "profibb" fotos vilagba, es sajnos meg osszehasonlitas alapon dontenem el h mire lenne szuksegem, ill mit tartok fontosabbnak.

1. jol ertelmezted, elso gondolatom h mennyi fer bele a kepbe a kulon optikakkal
2 pedig a melyiknek szebb a rajzolata, elmosas, elesseg...

tudom sok kerdes egyszerre, eppen ezert kerdezem az okosabbakat :)

koszonom

(#567) DaeMonS válasza Tulku (#565) üzenetére


DaeMonS
tag

koszonom,
jo tudni, ha meglesz a gep kiserletezem vele :)

lehet h butasag,de elmagyaraznatok hogy a felbontas alatt mit ertelmeztek objektiv eseteben.
reszletgazdagsagra gondoltok? (nekem a felbontas meg mindig a szenzorhoz kotheto. )

(#568) sebgutkopf válasza DaeMonS (#566) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Látószög összehasonlítást könnyen csinálok neked otthon állványról akár a szobában. A nagyobb látószög beltérben tud pont a legjobban jönni, illetve városi épület fotóknál.

A nagy látószögeknél háttérmosásról többnyire nincs értelme beszélni, lévén ha a témád nem 1m-en belül van, akkor onnantól szinte minden éles, szinte akármilyen rekeszen. Az alap összefüggés, hogy minél nagyobb a látószög annál nagyobb az élességi tartomány, ha adott rekesz mellett nézzük.
Közelebbi témánál alapvetően szerintem egész tűrhetően mosnak, lévén lekerekített lamellák vannak mindegyikben, illetve videóra is optimalizált obikról van szó, ott meg nem mindegy.
Azért 18-55 nyilván szebben csinálja, de egy profi üveg bekeh-jét nyilván nem tudja.

(#569) DaeMonS válasza sebgutkopf (#568) üzenetére


DaeMonS
tag

ertm,
koszonet, latom erted mire gondoltam, :)
ha lesz idod-kedved-lehetoseged, csinalnal nekem par peldakepet? (privben dobok egy ftp cimet ha ok , az eredeti kepeket neznem meg.)

(#570) sebgutkopf válasza DaeMonS (#567) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ma a szenzorok már olyan szintű felbontást produkálnak, hogy azt az objektívek nem tudják maradéktalanul kihasználni. Ezért az objektív felbontása meghatározza, hogy mennyire lesz éles a kép, mennyire részletgazdag. Ráadásul az objektív felbontása eltérő a kép különböző területein, sőt ez változik is a rekesz értékétől függően, zoom objektív esetén pedig még a gyujtótávolság függvényében is eltérő.

Lényegében áhítozunk éles és részletgazdag képet produkáló obik iránt, amelyek minél többet ki tudnak a szenzorból. Hiába van egy nagy felbontású szenzor, ha egy homályos életlen képet vetít rá az obi, illetve ha az obi felbontása jelentősen elmarad a szenzor képességétől. Különösen kényes pontok a kép szélei illetve az extrém sarkok, ahol az obik közel se tudnak úgy rajzolni mint a kép közepén. Ez sokszor igen látványos éles a kép közepe és egyesek szerint lágy, én azt mondanám rosszabb obi esetén simán életlen a kép széle. Ez az objektív hibája.
Persze létezik saroktól sarokig éles obi, de annak az árcédulája 500k környékén mutogatja magát. Az összes többi mind kompromisszum.

(#571) sebgutkopf válasza DaeMonS (#569) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze nem gond. Küld az adatokat.

(#572) Tulku válasza DaeMonS (#567) üzenetére


Tulku
veterán

részletgazdagság...jó helyettesítés!
ebben minden benne van, élesség, térérzet, színek visszaadása...stb

(#573) DaeMonS


DaeMonS
tag

megdicserem a nepet , erre elhallgat mindenki :P

tud valaki most olyan helyrol ahol "barati" aron lehet nex 5n-t venni, vaz vagy kittben?

(#574) Tulku válasza DaeMonS (#573) üzenetére


Tulku
veterán

Már írtam egykor privátban is, hogy annyira baráti áron szvsz nem fogják eladni...pillanatnyilag is 155-ért árul valaki sima vázat...míg 145-ért dupla C3 kit-et adnak a nemmondommeghol (fizetős).
Ha 170 körül meg tudsz csípni egy sima kit-et, jól jártál...persze én 160-ért adtam el az enyémet, de én klinikai eset vagyok...

(#575) DaeMonS válasza Tulku (#574) üzenetére


DaeMonS
tag

valami olyasmire "hajtok" en is... :))

nem "ingyen " gondoltam, csak pl hatha valamelyik uzletben akcios eppen.
bar a 155 sok a vazert szerintem...190korul van kitben pl Edigitalnal..

[ Szerkesztve ]

(#576) sebgutkopf válasza DaeMonS (#575) üzenetére


sebgutkopf
őstag

190-ért most sony centerben is van. Érdemes lehet benézni, hátha tudnak valami plusz akcióban engedni még egy kicsit.

(#577) vacsigusz válasza DaeMonS (#575) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Sajnos én is a beszerzés problémájával küzdök, az itthon használt 5N árképzését nem ecsetelném....., + hátrány, hogy én perverz módon dupla kittet szeretnék (16mm+18+55mm) 2 lehetőség van, várni a szállítmány itthoni beérkezését(április közepe, vége) vagy ebay ahol az UK oldalon 420-480 fontért mérik a hasznát dupla kittet + minden földi jóval csak sajnos ezek a fránya angolok nem szeretnek külföldre postázni. :W

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#578) DaeMonS válasza vacsigusz (#577) üzenetére


DaeMonS
tag

keriteni kell vmi ismerost kin.....:)

jol szamolom h kb 130bol meglenne a 18-55 es 16 is ?? :DD

(#579) vacsigusz válasza DaeMonS (#578) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

360-as árfolyamon 150k lenne, de én elmennék egészen 500 fontig is (180K) az is nagyon jó vételnek számítana a hazai árakat figyelemebe véve. Az már csak extra hogy általában +aksi +tok+ szűrök.... ezért nem is értem a hazai használt piacot ahol egy vázat mérnek 155k-ért. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#580) DaeMonS válasza vacsigusz (#579) üzenetére


DaeMonS
tag

egyetertek...
no akkor veszek jegyet es megyek Londonba, kirandulok,es megveszem a gepet :P

(#581) vacsigusz válasza DaeMonS (#580) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Külföldi fórumokat olvasgatva azt a következtetést vontam le, hogy érdemes lesz türelmesnek lenni mert hamarosan beindul a nagy OM-D E-M5 láz és sokan fognak váltani, reményeim szerint lesz egy két jó árasított 5N. ;] Valamint lehet, hogy itthon is lesz az új gépekre akció.

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#582) DaeMonS válasza vacsigusz (#581) üzenetére


DaeMonS
tag

no ezt jo tudni :),
akkor meg varok egy honapocskat mielott dragan beruhaznek valami masra...

apropo: 5n eseteben a kritizalt video-kattogasrol van tapasztalat?menynire kell razni h kattogjon,erdemes ezt szamitasbavenni vasarlasnal ah az ember neha-neha videozni is szeretne?

(#583) Tulku válasza DaeMonS (#582) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ha szambát jársz vele, előfordul egyes daraboknál, hogy lehet valamit hallani...de ez a dolog szerintem fel van egy kissé fújva...olyan mint a fuji X10 gömbök...valaki egyszer észrevette, aztán mindenki erre vadászik. Szervíz pedig javítja, tehát bátran lehet vásárolni...csak ha kint veszed lehet gáz a magyart sanyi szakszervízzel.

(#584) sebgutkopf válasza vacsigusz (#579) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tudod te is, hogy van aki el akarja adni a használt cuccát, valaki pedig csak hirdetni akarja. :)

A 155-ös csak váz pedig nyilván ebbe az utóbbi kategóriába tartozik, nem akarja eladni. Az itthoni használt piacra inkább az a jellemző, hogy 5n eleve nem igazán van eladó, lévén akinek megvan az örül neki, még viszonylag új készülék és olyan sokat nem hoztak be belőle az országba, hogy olyan emberből is sok megvegye, aki végül nem akarja megtartani. Ha lesz utód, akkor lesz eladó 5n. Addig az adja el, aki a nex rendszert le akarja másra cserélni. Kis ország kis piaccal és még kisebb használt piaccal vagyunk.

(#585) DaeMonS válasza Tulku (#583) üzenetére


DaeMonS
tag

megnyugtattal.. :)

mig nem probalom ki, es naivan 0rol indulva nem jon elo hiba-addig nem erdekel..

lattam egy videot, egy tengerparti lassan korbefordulos, par lepest tettek a kameraval,es az csunyan kattogot- ettol felnek, de ha azt mondjatok h csak a samba art meg neki, akkor Rioba nem viszem magammal a karnevalra es megeloztem a bajt :DD

(#586) Tulku válasza DaeMonS (#585) üzenetére


Tulku
veterán

Az én volt 5n-emnél nem jelentkezett soha egy nyikkanás sem...lehet hogy jót fogtam ki.
Sebit kérdezd, mennyire zavarja, vagy nála hallható-e egyáltalán.

(#587) sebgutkopf válasza Tulku (#586) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Elég egyszerű a válasz. Ha rázom zörög, ha nem rázom nem zörög. Stabil képet produkáló pásztázás közben nincs zörgés, ha zörög az mondhatni azt jelenti, hogy a kép is túl kapkodós lesz. Jelzi az operatőr hibát.

Rióba pont a zörgőset kell vinni, akkor legalább alapból megvan a karneváli hangulat a felvételeken :D

(#588) DaeMonS válasza sebgutkopf (#587) üzenetére


DaeMonS
tag

most jol osszezavartal :DD
hat ezekutan hogyan dontse el az ember h mit akar :W

(#589) Tulku válasza DaeMonS (#588) üzenetére


Tulku
veterán

Arra akart célozni, hogy egy beépített indikátornak is tekinthető...vagyis ha nem zörög, azt jelenti szépen svenkeltél, ha zörög, azt a videón is meglátod, mert rángatás lesz az egész...tkp én is erről beszéltem (hozzáteszem az enyém egyáltalán nem csinálta) vagyis:
ÉSSZERŰ KERETEK KÖZÖTT nem zörög.

(#590) DaeMonS válasza Tulku (#589) üzenetére


DaeMonS
tag

ertettem elozoleg is :DD

bar azert kisse zokonvennem ha pl mondjuk dankoros lennek ( tisztelet mindeki elott, nem sertesnek szantam ), tehat ha idegrangasom lenne, elfogadnam....

de mint emlitettem a peldat: csalad rohangal a tengerpartol,lassan rajuk fordulok,rakozelitek, kilepek az arnyekbol...es kozben azt hallom katkatkat :)...ott kapnek idegrangast es taposnam a homokba a gepezetet...

nincs itt vki Szekesfehervarrol aki egy oracskat ram szanna valamelyik delutan? - szigoruan szakmailag :)....

(#591) Stitch válasza Tulku (#586) üzenetére


Stitch
őstag

A tied is produkálja. :) (előzmények: én vettem meg Tulku kitjét)

Érdekes, hogy nem feltétlenül kell neki erős rázás, akár finoman is el lehet találni egy olyan mozgást, ami beindíthatja kattogást. De egyébként tényleg fel van fújva a dolog, ahogy már mondtátok is, normálisan kell kezelni a gépet és akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#592) Stitch válasza DaeMonS (#590) üzenetére


Stitch
őstag

Ilyen felvételekre inkább motoros zoommal rendelkező kézi kamera kellene. NEX-5N-nel ha felvétel közben zoomolsz, akkor egyrészt az is belehallatszik a felvételbe, másrészt pedig ha kézből dolgozol, akkor akaratlanul is "tekeredni" fog a gép.

(#593) sebgutkopf válasza Stitch (#592) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Végre kiderült hol van Tulku exgépe. :)

Még annyival kiegészíteném, hogy az ilyen tengerpart és szép környezetben én a klipp alá eleve zenét szoktam rakni és az eredeti hangot se mindig hagyom meg csak akkor, ha valóban szorosan kapcsolódik az élményhez a hanghatás azt alatta meghagyom.
Csináltam karácsonykor izgő mozgó gyerekekről családi videót, semmi zörgés a hangban, vagy ahol talán lehetett (már nem emlékszem rá) amikor fogást váltottam a gépen az mozgott össze vissza és az ilyen részt a nyugtalan kép miatt úgyis ki kellett vágni.

Egyébként tényleg nagyon ritkán van szükség az eredeti hangra.

[ Szerkesztve ]

(#594) DaeMonS válasza Stitch (#592) üzenetére


DaeMonS
tag

ez oke, nyilvan egyetertek, ugye erre letezik a videokamera..

1. ugytudom h a kitben kaphato objektiv nagyon eltalalt, es egyaltalan nem hallatszik bele - ezt irtak kulfoldi forumokon, ez akkor nem igaz?

2 azert kicsit "furcsa" h fullhd 60p kerul bele...tudas adot, csak eppen a mechanikai reszbe csuszott hiba :S...

lattunk mar mashol is hibakat, de sokan mondjatok h egyutt lehet elni vele, igy nem bosszankodom :))

(#595) Stitch válasza DaeMonS (#594) üzenetére


Stitch
őstag

Szerintem is nagyon eltalált darab, kit objektívhez képest remek mechanikai tulajdonságokkal.

1. Ha az élesítésre gondolsz, amit AF módban motor végez, az nem hallatszik bele a felvételbe. Zoom közben, az objektíven és azon belül keletkező súrlódás (mivel kézzel zoomolsz) hangja eljut a mikrofonig, az lenne fura ha nem tenné.

2. A felvételbe néha belerondító kattogó hangot leszámítva nincs más hiba. Elfelejted, hogy az 5N egy hibrid gép (szerintem inkább fényképező, mint kamera), videózás szempontjából ez a konstrukció nem arra való, amire használni akarod.

(#596) DaeMonS válasza Stitch (#595) üzenetére


DaeMonS
tag

igy kerek a megfogalmazas :)

felreertes ne essek, van egy fullhd videokameram..az a funkcioja AMI! :)) .
de mint emlitettem nem mindig van ott minden celszerszam- ezert is valtanek milc-re (meret,rugalmassag-monoseg mellett )nem pedig profi gepre/kamerara stb.- kompromisszum-tudom :K

a nex eseteben csak azert tunik szorszalhasogatasnak a velemenyem, mert ugye ha mar van benen egy funkcio ami nem 100%osan hasznalhato ,akkor nekem az nem plusz "feature" hanem mintha nem lenne...ez az en aberaltsagom lehet, maximalisan szeretem hasznalni az eszkozeimet...termeszetesen joneven veszem a segito szavakat, ugye a kalapacsot is megfeleloen kell fogni hogy hasznalni tudjuk, ezzel nincs is baj. Amenyniben a nex is normalis hasznalat mellet nem okoz gondot, ezzel en itt zarom is a temat :DD

a videozas funkciora reagalva: tenyleg csak 1-2 alkalomra gondolok pl nyaralas kozben:
1000-2000 kep, es mondjuk egy 20perces video summakent 1-2 hetrol....sztem erre elegendo kell legyen egy "fotogep" video kepessege. It termeszetesen en sem studio minosegrol beszelek, viszont nagyon kis szep videokat lehetne csinalni vele. de az is jogos mint sebgutkopf jelezte, zene kerul ala, ahol meg duma van, ott ugyis all az ember es csak "veszi" a temat .

(#597) sebgutkopf válasza DaeMonS (#596) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csináltam már néhány nyaralós klippet, nekem az vált be, hogy a felvett anyagot úgy megvágom, hogy lehetőleg 6-10 percnél ne legyen hosszabb, mert akkor már úgy se nézi vissza az ember olyan szívesen és ha másoknak mutogatod többet nem ülnek végig. Ez pedig lényegében rövid pörgős snitteket jelent, általában zenével alatta.
A videó képminősége viszont jelentős mértékben túlmutat a full hd videókamerákon, még a 3ccd-seken is. Eleve az avchd miatt a max bitráta jóval magasabb, tud 50p-t nem csak 50i-t és a nagy szenzor dinamika tartománya összemérhetetlenül nagyobb mint a kis kamera szenzoroké. Ez pedig pont nyaraláskor napsütésben jön jól, hogy egyszerűen nem ég be a képen minden csak azért mert süt a nap. Sötétben a nagy szenzor zajban van előnyben a mini kamerákhoz képest. Szóval szerintem sokkal jobb és jövőbe mutató mint egy videó kamera.
Persze arra nem való, hogy nonstop 4 órás felvételt készíts vele, az a videókamera területe továbbra is.

(#598) Stitch válasza DaeMonS (#596) üzenetére


Stitch
őstag

Értem amit mondasz. A lényeg, hogy ez nem egy hagyományos értelemben vett "otthoni" kamera. Úgy kell videózni, ahogy sebgutkopf írja, snittekből dolgozva valami elképzelést vinni a felvételekbe és máris 100%-osan használható a gép videó funkciója. Az utómunkát nem lehet megúszni. Nem beszélve arról, hogy ha jól csinálja az ember, akár még egy kerek valami is kisülhet a dologból. :)

(#599) DaeMonS válasza sebgutkopf (#597) üzenetére


DaeMonS
tag

erdekes elkepzeles, nekem a 6-10p inkabb trailer-re emlekeztet :)
kulonben en is hasonlokeppen csinaltam a sajat nyaralasokat, "izelitonek" tokeletesen eleg..

milyen logika/folyamat szerint rakod ossze a 6percet mondjuk egy 1hetes nyaralasrol?

(#600) sebgutkopf válasza DaeMonS (#599) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már van egy nagyjából beállított procedúrám, ami nem szentírás, néha én se tartom be, de nagyjából így néz ki:
1. átnézem a fájlokat, hogy egyáltalán melyikekben van olyan tartalom, ami belekerülhet az anyagba, ezeket egy külön könyvtárba mozgatom, vagy a többit törlöm élből.
2. a használható videó részeket témánként rendezem olyan csokorba, amelyeket lényegében egy blokkba akarok rakni, így ennek megfelelően módosítom a fájlneveket
3. meghatározom az események sorrendjét
4. a sorrendnek megfelelően elkezdem bepakolgatni a videókat a szerkesztőbe, és amint egyet barakok azt lehet több részre darabolom, beállítom a snitt elejét, végét. Ami korábban 1 db 3 perces fájl volt, abból itt lehet, hogy marad 5 db 8 másodperces snitt. Így végigmegyek az anyagon
5. Ha túl hosszú az anyag, akkor a megvágott anyagban keresem azokat a részeket, amik nem feltétlen olyan érdekesek, vagy fölöslegesen túl hosszúra hagytam volna és lehet rövidebbre vágni.
6. Zenét keresek az anyaghoz hangulatnak megfelelőt, nyilván többfélét.
7. Igyekszem a zenével összhangba hozni a képet, ha kell ilyenkor egyes jeleneteket, vagy jelenet csoportokat akár át is rendezek.
8. Hangkeverést beállítom
9. Videó effektezése, színkorrekciók stb...
10. Keverések ellenőrzése, ha van benne hiba javítás
11. Rövid 10-20 másodperces részen próba renderelés, hogy lássam a végeredményt.
12 Ha átment akkor jöhet a végső renderelés.

Ezt egy ültő helyben nem szoktam megcsinálni, több nekiülés több nap alatt. Egyszerűbb anyag esetén persze nem ilyen hosszadalmas. Akkor csak vágok, effektezek és renderelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.