Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Tulku válasza rumos14 (#899) üzenetére


Tulku
veterán

Neked is csak azt tudom írni; beltérben háj izón megnézném...annyi bizonyos hogy a pixinfó éjszakai tesztjében az omd erőst alázza a nex7-et...mindkettőn kitzúm volt.

Meg lehet nézni, nem linkelem, mert Parci ideges lesz (jogosan...de sajna csak itt tudok rávilágítani a különbségre)

Saját tapasztalat...nex 5n kevés fényben sajnos nem megfelelő kitzúmmal....bizony elkel a nagy fényerő, az sem baj ha nincs stabi (50p korrigálja valamelyest illetve a peaking videón király)

(#902) Parci válasza rumos14 (#900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én tényleg nem értem mit lehet még ennyit pofozni ezt a témát. a nex-7 egy remek váz, csapnivaló obi kínálattal. ha a sony tanulni szeretne, akkor sürgősen nézze meg a fuji ma kiadott lencse útitervét, egyszerűen lehet másolni, úgy, ahogy van!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#903) FEDman válasza rumos14 (#900) üzenetére


FEDman
addikt

Elszomorítasz, most akkor írjam le még egyszer, hogy miért? :)

Legtöbb esetben én is ellene vagyok annak, hogy eltérő látószög mellett vessünk össze obikat, de jelen esetben azt hiszem nem beszélhetünk olyan nagy különbségekről, hogy ne lehessen a kettőt összevetni. Már csak azért is mert mind a kettő pontosan ugyanazt a feladatot látja el, mindkettő egy nagyon természetes térrel megáldott fix alap obi és csak ízlés kérdése, hogy ki melyiket preferálja, ki melyiket választja a kettő közül. Olyan ez mint portré obinál van aki a 100 és van aki 135mm-re esküszik és ha van rá mód akkor e szerint választ a kettő közül és közben eszébe se jut mindkettőt egyszerre birtokolni, mert itt is mind a kettő ugyanazt a feladatot látja el. :)

No most tegyük fel van egy NEX-7-esem és szeretném rá a legjobb fix mindenes alap obit, a pénz nem számít, akkor ilyen feltételek mellett az 1100 $-os Zeiss 24/1,8 lesz a választott. Ugyanezen logika szerint egy E-M5 bírtokában hasonló feltételek mellett meg nyílván az 540 $-os PanaLeica 25/1,4 és akkor máris ott tartunk, hogy összevetjük a kettőt.

Vagy ha ennyire precízen szeretnéd tartani a látószöget akkor ott a Sony 16/2,8 kontra M.Zuiko 12/2. Bizony itt is ködbevész a nagyobb szenzor előnye é akkor a képminőségről már ne is beszéljünk. :B

Persze mondhatnánk nem fer a 16-os sokkal-sokkal olcsóbb. És ez így is van, viszont ha kicsit számolgatunk:

Sony 16/2,8 + Zeiss 24/1,8 = 1.350 $
M.Zuiko 12/2 + PanaLeica 25/1,4 = 1.340 $

Hupsz..

(#904) haarmaan


haarmaan
tag

Nem egészen ezt a lépést vártam a Sony-tól Nex fronton, kíváncsi vagyok menyi lesz belőle igaz.
[link]
[link]

(#905) sebgutkopf válasza Parci (#902) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A fuji új obijainál én a 18-55 2,8-4-re kaptam fel a fejem. Ez már majdnem, de a fene egye meg, hogy csak majdnem. Ha 16-ról indulna... Illetve ki kéne még hoznia egy olcsóbb vázat is, hogy elcsábuljak.
Hihetetlen egyszerűen! Az oly kihozza azt az átfogást, amit akarok, ráadásul még szigetelt is, mindezt csapnivaló fényerővel, átlagos képminőséggel, és kissé nagy méretben.
A fuji hihozza azt a fényerőt, és vélelmezem azzal a képminőséggel, amit szeretnék, de az átfogás nem az igazi, tehát nem lennék azzal se boldog. Nem jó helyről indul.
A pana kihozta a 12-35-öt, ami fényerőben, minőségben és induló látószögben megfelel, de a vége kissé rövid, illetve az ára előre ijesztő és talán nagy is (ez utóbbit nem tudom egyelőre igazán megítélni helyesen).

Most már mindenki körbelőtte a kaput, valaki légyszi találjon már be!!! :O Azt se bánnám, ha a sony lenne az. :DDD Viszont akkor se sértődnék meg, ha másnál jönne össze.

(#906) sebgutkopf válasza haarmaan (#904) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Megint több váza lesz piacon mint obi? :W

(#907) FEDman válasza sebgutkopf (#905) üzenetére


FEDman
addikt

A mérete az szerintem nagyon rendben van, az ára az már kevésbé. :)

(#908) sebgutkopf válasza FEDman (#907) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hmmm... egész jó.
Jelenleg mft-ben ezek alapján nekem a 12-35 + 45/1,8 párosból állna a rendszer, több obit úgyse használnék. A baj az, hogy drága a 12-35, amit egy számomra tökéletes obiért talán ki is adnék, de ha kicsi kompromisszumos, akkor már sajnálom rá, hogy utána finnyázzak :)

Ülök inkább a seggemen és figyelek tovább.

(#909) Parci válasza sebgutkopf (#905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért kéne 16-ról indulnia, amikor van 14-es nagylátójuk külön? mikor kell roppant hirtelen 16 mm?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#910) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

Ezzel a tervezett objektív kínálattal a fuji nagyon belehúzott. :R Igazán nagyot akkor ütne, ha jönne egy olcsóbb vázzal is, ami megállna 200-250k ban és tudná azt a minőséget és szolgáltatásokat amit az 5N. :) Lehet nem gondolkoznék nagyon sokat a váltáson. :) Persze azért kíváncsi vagyok majd a fuji obik árára is. ;]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#911) Parci válasza vacsigusz (#910) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a bejelentett 27/2,8 obi gyaníthatóan olcsó lesz, és értelme is csak akkor lenne, ha jönne egy olcsóbb váz is mellé. biztos vagyok benne, hogy lesz ilyen, a hibrid kereső helyett lesz vmi evf stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#912) sebgutkopf válasza Parci (#909) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem azért, mert kirándulásnál és nyaralásnál zoom obira vágyom, ahogy akkor te is a 14-150-et használod, csak nekem nem kell annyi tele a végén, viszont egy picit nagyobb kezdő látószöget akarok. Nem fogok obit cserélgetni. Tehát a 14-es nálam soha nem kerülne fel a gépre csak, ha előre tudnám, hogy most pont az fog kelleni hosszabb távon. Ahova többet nem jutok el, nem fogom megkockáztatni, hogy egy obi csere, vagy épp annak lehetetlensége miatt lemaradjak örökre valamiről. A 24mm ekv látószöget pedig elég jól megtanultam kezelni még az Oly-s időkben, jobban bevált mint a 9-18. Ráadásul a 24 mm ekv látószögről induló standard zoom létező dolog, nem az ördögtől való csoda. Ellenben 21mm ekv (14)-ről standard zoom nem indul és valószínűleg soha nem is fog.

Erről az egészről lényegében az Oly tehet! ;] Elkényeztettek a 12-60-al, ami számomra (átfogás, képminőség, vállalható fényerő) a tökéletes obi volt, amit máig senki nem tud pótolni számomra. Amikor megkapok egy milc-re való 12-60-at, vagy ami a legközelebb esik hozzá, akkor leszek elégedett. Nem a 100-200k-s árkategóriából való obit várok, hajlandó vagyok rá áldozni, de ezért az árért cserébe nem igazán vagyok hajlandó kompromisszumot kötni.
Ennyi a sztori. :)

(#913) sebgutkopf válasza Parci (#911) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egy olcsóbb Fuji vázat muszáj lesz kihozni. A hibrid keresőt kihagyhatják, nekem kezdetektől fogva nem tetszik az ötlet, fölöslegesen drága. Illetve illene egy normális AF rendszert is összedobniuk, ha nem is em5, de egy sony szintet hozót mindenképpen. Illetve a képfeldolgozót is gyúrhatnák még kicsit. Számomra meglepetés volt, hogy az új szuper szenzor ugyan zajban brillíroz, de hiába nincs AA szűrő, valahogy a képrészleteket mégsem sikerül olyan jól leképezni mint a többi hagyományos szenzor esetében. Kicsit félkarú óriás ez a szenzor. Vártuk a szuper éles, zajmentes képeket, amiből csak a zajmentesség sikerült a szuper élesség és részletek pedig elmaradtak (elmaradnak) a várttól és a többi szenzortól. Illetve 2012-ben a videó képességen és felvétel közbeni állítások lehetőségén ne spóroljanak már a nagy retro lázban.
Az xpro1-re még az ár figyelmen kívül hagyásával se tudom azt mondni, hogy kéne, mert olyan szarvas hibák vannak benne. Ezeket javítani kell, kell egy olcsóbb váz és utána tudok a fujira alternatívaként tekinteni.
Remélem ezt mihamarabb észreveszik és beleerősítenek!

(#914) Parci válasza sebgutkopf (#912) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem is elkényeztettek a 12-60-nal, de az igazság az, hogy a 14-150 + 9-18 sokkal jobb. nagylátó nekem eddig még soha nem kellett hirtelen, esélye sem volt, hogy lemaradjak bármiről is, ellenben ekv. 24 mm-nél nagyobb látó kellett volna már párszor. illetve, bár sokáig azt vallottam, hogy 24 és 28 mm között óriási a különbség, ma már nem így látom. kis matekkal, helyezkedéssel 28 mm is elég jó perspektívát ad már. ahol meg több kell, ott általában sokkal több kell (mármint mm-re kevesebb).

épp ezen gondolkodtam, hogy ha bármit választhatnék, mit választanék ma: 12-60 és 40-150 mondjuk, vagy 9-18 + 14-150. egyértelműen az utóbbi. a tele vége hirtelen rendszeresen kell, azt tényleg macerás volna állandóan cserélgetni. viszont a 10 mm környéke csak párszor, de akkor nagyon, ám idő van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#915) Parci válasza sebgutkopf (#913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az af-fel semmi gond nincs, ezt olyanok mondják, akiknek szó nélkül elhiszem. a hibrid kereső sztem fantasztikus, már az x100-ba is álleldobós belenézni, nekem egyértelműen kéne! annyi, hogy az evf rész lehetne olyan színvonalú, mint a panoly párosé. a szenzor viszont tényleg érdekes lett, a színveszteség tudható volt a kialakításából, felbontásban viszont ütnie kéne.

sajnos a fuji még életében nem csinált bugmentes vázat, sejthető, hogy eztán sem fog. a különbség az, hogy nekem a hibái mellett is piszok tetszik, bár az az igazság, hogy másféle fényképezéshez készült, mint amit te vagy én űzünk (lásd előző komment).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#916) sebgutkopf válasza Parci (#915) üzenetére


sebgutkopf
őstag

másféle fényképezéshez készült, mint amit te vagy én űzünk

Nagyjából nekem is ez a gyanúm, csak más oldalról közelítettem. Ez pedig nagyban valószínűsíti, hogy nekem sose lesz fujim.

Visszatérve a szenzorra a színvesztést szerintem még lehet emészteni, raw feldolgozásban az kompenzálható. Az élesség hiányát először hitetlenkedve olvastam, a képeket látva pedig némán beletörődtem.

Nem akarja a fuji kiadni az obijai e-mount véggel? :DD Sokat eladhatnának belőle, már komoly géppel rendelkező vevő bázis van.

(#917) sebgutkopf válasza Parci (#914) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kinek mi kell. Mióta nem járok a pálya szélére nincs szükségem telére, nem is vettem, nem is hiányzik. A porté gyujtótávnál megáll a tele igényem. Jelenleg az extém nagylátóra se vágyom. Belegondolva a 9-18-at annak idején fix 9-esnek használtam, akkor se értettem, hogy minek zoom, a 2x-es zoomnak nem sok hasznát vettem, akkor meg úgyis obit cseréltem, mert a 14-18 tartományban a 14-54 jobban rajzolt, a 12-60, meg egyértelműen jobb volt a 12-18 között, mellette már mennie is kellett a 9-18-nak, teljesen kiszorította.

Következésképp az álomgép egy kis vázra egy 12-60-nak megfelelő obival (esetleg palacsintára csukós a szállítás örömére) és talán egy fényerős porté obi. A normál látószögeknél 30-50 mm ekv tartományban nem biztos, hogy feltennék csak a fényerő miatt egy másik obit, annyira már vannak jók a szenzorok, hogy egy F3,5 körüli tartományban már jól rajzoló obival elvannak.

Kár, hogy az mft roumor-on az mft-s 12-60-at csak 2-es pletyka szinten említik.

(#918) Parci válasza sebgutkopf (#916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy a sony-nál valaki véletlenül felcserélt két excel munkalapot, és a "legalább 3-4 fényerős és új évente" kiírást a vázakra értették a gyárban. így f.ssák az új vázakat, egyre fényesebb lcd-vel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#919) sebgutkopf válasza Parci (#918) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ahogy olvassuk vázra ez a mennyiség teljesül is. 2011-ben egyértelműen megvolt a 3-as. Idén meg már kapható az f3, jön az f5 közben már pletykálják, hogy valami a 7-es fölé is jön.
Valaki szóljon nekik, hogy félrenézték! :N

(#920) FEDman válasza sebgutkopf (#917) üzenetére


FEDman
addikt

A helyedben én megvárnám amíg kijön a NEX-f5, aztán utána beszereznék minél olcsóbban még egy NEX-5n vázat. Majd az egyik vázra tenném a 16/2,8-at, a másikra meg az 50/1,8-at. Aztán ha ez megvan onnantól magasról tennék az általad áhított zoom obira. :)

Brutálisan jó fényerőd lenne, két vázzal piszok gyorsan cserélhetnéd a kettőt és hát őszintén szólva méretben is lehet jobban járnál. Csak gondolj bele NEX-re egy 16-50mm-es zoom obi értelmes fényerővel mekkora lenne..
Ezzel szemben egy +1 NEX váz nem sok plusz helyet foglalna a táskádban. :)

[ Szerkesztve ]

(#921) rumos14 válasza sebgutkopf (#912) üzenetére


rumos14
nagyúr

na én is így vagyok ezzel a 24-120 ekv gyútávval, nagyon bejött (Sony-Zeiss 16-80/3.5-4.5), és jelenleg ez az egyik fő érv a Sony rendszerem mellett (van azért még egy pár).
de ha az Oly/Pana kihoz egy 12-60/nemvaksisötét obit, hordótorzítás és CA nélküli raw-val, gyors, csendes fókusszal, kisebb méretben... hát... már csak a focus peaking meg az 50p videó hiányozna :)

(#922) sebgutkopf válasza FEDman (#920) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van benne valami. Őszintén szólva nemrég, amikor elmentem sétálni pont az említett két obit vittem magammal és a zoomot hagytam otthon, majd néhányszor cserélgettem és eszembe jutott, hogy bezzeg két vázzal megúszható lenne a cserélgetés és akkor talán zoomolni se nagyon kéne. Eddig ezt a gondolatot nem mertem kimondani.

Érv mellette, hogy nyilván egy 5n jóval olcsóbb lesz mint egy igazán jó obi.
Viszont ellene szól, hogy később ha valamikor cserélni akarok 2 vázat kell cserélni, vagy ha csak az egyiket, akkor eltérő gépek esetén mindig lesz egy kedvenc. Az obi meg többnyire jobban tartja az értékét és később több generációnyi vázat is kiszolgálhat és eladni is könnyebb, mint egy technológiailag gyorsan avuló komponenst.

A kis fotóstáskába (ha egyáltalán lehet azt táskának nevezni) két 5n azzal a két obival pont elférne a két rekeszben. Memókarim és akkum van elég 2 gép számára (most is 3 memkarim és már 4 akksim van).

Ebből az is látszik, hogy aki a fixek felé megy el, oda igazából a több váz a megoldás a kényelmes használatra. Akinek 1 váza van, annak nehéz kikerülnie a zoom-ot.

(#923) sebgutkopf válasza rumos14 (#921) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Neked van 16-80-ad? Nem csodálom, hogy nem akarod eladni. Egy darabig akkor még lesz A-s vázad. Lényegében azzal az egy obival a vázon el lehet menni bárhova, nem tragédia, ha minden más otthon marad.
Azt viszont nem tudom felfogni, hogy miért poén a sonynak, hogy az a zeiss is kurblis? Ezért kell annak a nyamvadt la-ea2 adapternek is kurblisnak és nagynak lennie és ezért idétlen méretű a nexeken.
Milyen jó lenne, ha ennek az obinak megcsinálná a sunyi a nex megfelelőjét... bili. :B

A focus peekingről le tudnék mondani, az 50p viszont hiányozna.

(#924) rumos14 válasza sebgutkopf (#917) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez a 25/1.8 is érdekesen hangzik, nekem az ekv. 50 gyútáv nagyon bejön, a PanaLeica viszont elég drága... szóval... sztem van mit keresni a piacon az Oly-nak a Pana 20, 25 obijai ellenére is (érezhetően alacsonyabb áron, persze).
én úgy vagyok vele hogy az ekv 24 és 28mm közötti különbség nagyon kell, rendszeresen, "alája" viszont csak évente 1-2x, utazásnál van szükségem, akkor kölcsönkérek egy Sigma 10-20-at :)
a 24-120 tartományban viszont k.jó élességet várok el, rekesztől függetlenül, erre pedig a szuperzúmok nemigen képesek. 120 felé csak előre kigondolt szándékkal megyek, van időm cserélni.

(#925) rumos14 válasza sebgutkopf (#923) üzenetére


rumos14
nagyúr

jaja, tényleg nagyon jó obi. eleve f4.5 a végén és nem f5.6 mint a C/N hasonló obik. az élessége minden gyútáv/rekesz értéken kvázi tökéletes. a mérete abszolút elfogadható. ugyanakkor 16-on hordózik, CA-zik, az enyém már creep-el is, kerepel a fókusz... ami 2006-ban még elfogadható volt, de ideje lenne egy vérfrissítésnek. és ugye 240k újonnan.... ebből sztem 50k legalább a kék Zeiss logó :)
sztem ha ki is hozzák NEX-re, nem lesz kisebb mint az alpha bajonettes verzió, a Sony-nak nem sikerül kisebb mirrorless obikat összehozni mint a tükrös megfelelőik. miért is? egy Samu 30/2 pancake NEX változat tuti siker lenne.
az adapter ... sztem csak videókamerára van értelme, a 3-5-7 sorozaton megöli a kis méret koncepciót. akkor már vehetnél alpha vázat is, és még stabid is lesz.

(#926) rumos14


rumos14
nagyúr

eladó NEX cuccok - elnézést az OFFért.
[link]

(#927) sebgutkopf válasza rumos14 (#926) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azta! Szép kis videós szett :R

(#929) Stitch


Stitch
őstag

Arról nincs valami hír, hogy mi lesz a SEL16F28 utódja?

(#930) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok!

Most rendeltem meg egy Nex-5n-t 18-55-ös obival , és szeretném kikérni a tanácsotokat milyen táskát érdemes hozzá venni?

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#931) Tulku válasza Stitch (#929) üzenetére


Tulku
veterán

Lesz utód?

(#932) Pompi válasza Tulku (#931) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Valaminek lennie kell, nem? Ha már ez megszünőben.

Feel Good Inc.

(#933) sebgutkopf válasza Stitch (#929) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jön a 16-50 pancake zoom. Méret illetve átfogás szempontjából szerintem nem kell a 16-osnak közvetlen utód ez az új obi simán kiváltja mindenben. (na jó árban nem)
Ilyen olcsó utód biztosan nem lesz, mert a 16-50 tuti drágább. Illetve, ha egy rendes 16-ost csinálnak, az se ennyibe kerülne.

(#934) sebgutkopf válasza VANESSZA1 (#930) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem ilyenem van kb egy éve: [link]

Elfér benne a gép, plusz obi, akkuk, vakuja, memkarik, akár a töltő, vagy épp a tárcád. A mérete se elszállt és könnyű. Van ilyen kicsit nagyobb, illetve kisebb méret verziókban is igénytől függően. Illetve más márkáknak is vannak hasonló kialakítású típusai. Szerintem a milc-ekhez ez a kialakítás/méret elég praktikus.

(#935) VANESSZA1 válasza sebgutkopf (#934) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi, az az igazság, hogy minél kisebbet praktikusabbat keresek, amibe csak a gép kell elférjen, a kitobival, mert kerékpározáskor, túrázáskor is praktikus kell legyen. Nem akarom belepakolni a töltőt, meg minden zubehört, csak a gép az obival.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#936) Pompi válasza VANESSZA1 (#935) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Sonynak is van ilyen táskája, kimondottan ehhez a kithez: LCS-EMC - Árak
Vagy ez a bőrtok: LCS-EL50 ehhez egy ilyen is kell: LCS-EB50

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#937) VANESSZA1 válasza Pompi (#936) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi, ez az LCS-EMC amire gondoltam..most már csak egy helyet kell találjak ahol kedvező az anyagi oldala is..:-)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#938) DaeMonS


DaeMonS
tag

sziasztok
tudna valaki ajanlani a legolcsobb megoldast teleobjektivre?
AF,MF kellene, canon+canon sony atalakitoval menne?

(#939) sebgutkopf válasza DaeMonS (#938) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Más rendszerről adapterezett obi esetén AF-t felejtsd el. Nem megoldható és nincs is olyan konverter. Szigorúan MF only. Canon obival csak canon vázon lesz AF-od.

Ha kell AF, akkor ez a legolcsóbb megoldás. Nem egy csúcs obi, de ezt szerintem az ára is tükrözi, hogy milyen kategória.

(#940) DaeMonS válasza sebgutkopf (#939) üzenetére


DaeMonS
tag

koszonom,
sajnos
a 210es objektivvel kezdek megbaratkozni, kar hogy amikor a gepet vettem akkor ezt kulon eladtam h baratsagosabb legyen a vaza...joval ara alatt :), node akkor varunk, hatha vki megszabadul tole....
koszonom az eszrevetelt.
apropo, af helyett a microchippesek sem jok? ugyertem kezzel allitom be a fokuszt es majd vilagit-elvileg, ezzel kapcsolatos tapasztalat?

(#941) sebgutkopf válasza DaeMonS (#940) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A chipes adapterek általában arra jók, hogy blende értéket kapjon a váz az obitól és benne lesz az exifben, illetve a fénymérésnél is figyelembe veszi a váz, illetve dslr-nél volt jelentősége, hogy akkor volt fókusz visszajelzés (kézzel csavartad és szólt mikor éles).
Ezekért szerintem nem érdemes felárat fizetni.
A nex-nél külön fúkusz visszajelzésre nincs szükség mivel maga a focus peeking funkció pont erre való, amit alapból tud mindegyik nex váz. Vagy a legpontosabb az élőképbe belenagyítás.

Van neked valami jobb fajta canon teleobid? Annyira erre a vonalra kérdeztél rá.

(#942) DaeMonS válasza sebgutkopf (#941) üzenetére


DaeMonS
tag

cimboramnak van, tob is, 50es, tele stb...azokkal probalgattam, de csak "muanyag adapterrel"...ezert kerdeztem ra :)

(#943) sebgutkopf válasza DaeMonS (#942) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha nagyon a canon obik érdekelnek talán érdekesebb lehet a frissen bejelentett canon milc gép. Arra rárakhatóak adapterrel a canon efs obik és lesz af is.

(#944) DaeMonS válasza sebgutkopf (#943) üzenetére


DaeMonS
tag

remesen csunya :), eppen neztem, eszem agaban sincs a sonyt "erre" cserelni :)

(#945) Tulku válasza sebgutkopf (#943) üzenetére


Tulku
veterán

Hát akkor már inkább a nex... :)

Szenzorban kb pariban vannak, de a videója jobb a nex-nek ezt el kell ismerni...bár a kékórás videójára kiváncsi vagyok a kanyonnak. (sötét részek és a fókuszálás)

(#946) sebgutkopf válasza DaeMonS (#944) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ennek a gépnek a megjelenése szerintem teljesen lényegtelen. Az üzenete sokkal fontosabb. Ha most nem kap észbe a sony, akkor bizony a nex-et a canon szemvillanás alatt lelépi az eos-m-el.
A rendszernek van 3 olyan jó alap tulajdonsága, amiből a nex egyelőre csak az egyikkel rendelkezik. Egyrészt aps-c ez közös. Viszont az eos-m tud pd af-t, illetve ezért az eos - eos-m adapter valóban teljes kompatibilitást nyújt, féligeresztős tükör nélkül. Lényegében egy olcsó adapterrel megoldott az ef-s obik további használata, ami még kisebb is, mert nem kell bele kurbli és a képminőséget se rontja mint az la-ea2.

Hogy ez a gép épp milyen nekem mindegy. A lényeg, hogy milyen a rendszer alapja és mit lehet köré építeni. Eddig a legjobb alapjai ennek a rendszernek vannak. A kérdés csak annyi, hogy a C elég gyors lesz-e és kihasználja-e?

Erre a gépre biztosan nem cserélem le az 5n-t, de arra elég, hogy innentől a figyelmem középpontjába van a rendszer.

(#947) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

NEX-6-ot kapunk, ami egy butított nex7 lesz.

(#948) Parci válasza sebgutkopf (#947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

úgy is vázhiány van sony-éknál ;] (részemről a nex-5n ára is fájdalomküszöb, hiába lesz "csak" 250e ft egy nex-6, szintén sztratoszféra. ugyanakkor jó dolog, mert idővel lesz 40e ft-ért is :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#949) FEDman válasza sebgutkopf (#947) üzenetére


FEDman
addikt

Ez nem hangzik rosszul, ha ebbe kevésbé obigyilkos szenzort tesznek akkor ez lesz az első NEX váz amin már el is gondolkoznék. :U
És akkor már csak obik kellenének.. :DDD

(#950) Stitch válasza sebgutkopf (#947) üzenetére


Stitch
őstag

Engem ez a Snap (Pancake) objektív jobban érdekelne, remélem még az idén bejelentik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.