Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) blueye


blueye
veterán

Ha vki most akar venni C3 K/S-t és megbirkózik a gondolattal hogy kiállítási darab, akkor verhetetlen áron van még egy db a Mammut (még) Saturnban, 99.000 HUF, bruttó.

(#1202) blueye


blueye
veterán

Többen írják eladásnál hogy mennyi expo van a gépben,hol nézik ezt meg?

(#1203) tailor válasza blueye (#1202) üzenetére


tailor
őstag

Sony vázaknál ezt sajnos sehol.

(#1204) blueye válasza tailor (#1203) üzenetére


blueye
veterán

Így gondoltam én is csak a hirdetések megzavartak. Ezek szerint megsaccolják, jó memóriájuk van. :)

(#1205) fattyu válasza blueye (#1204) üzenetére


fattyu
veterán

vagy pl nem olyan marha nehéz megnézni a fájlok számozását? ha valaki nem videózik ( sokat ) akkor azért az elég közel van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1206) blueye válasza fattyu (#1205) üzenetére


blueye
veterán

Bármikor nullázható.
Ez inkább bizalom kérdése ezek után.

(#1207) fattyu válasza blueye (#1206) üzenetére


fattyu
veterán

Ja hazudni azt lehet bármit. ha egy screenshotot nyomna eosinfóról ( ami canonokból kiolvassa ) az meg lehet fotosoppolt.

Csak mondtam hogy tudni lehet...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1208) konyi79


konyi79
addikt

:Y
Ha érdekel valakit nex-5n fekete kit 120k a kecskeméti MM-ban.

(#1209) rolywrx válasza konyi79 (#1208) üzenetére


rolywrx
tag

Kiállítási darab? Vagy valóban új? Mit tudsz még róla? :)

RolyWRX

(#1210) Tulku válasza konyi79 (#1208) üzenetére


Tulku
veterán

Azt hiszem le lehet írni, hogy manapság a nex 5n a legjobb ár-érték arányú nex kit kis hazánkban ilyen áron...

(#1211) konyi79 válasza rolywrx (#1209) üzenetére


konyi79
addikt

KIállított mellett volt az árazás, nem néztem van-e polcon. Ha csak az van akkor is megéri. Nem volt bennem ideg keresgélni mennyit adnak ennyiért, az árkülönbözetért sírva elvonultam :W

(#1212) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Most nézegetem a Nex 5-öt, főleg videózásra venném. Viszont eléggé zavaró az a 1440 x 1080-as felbontás, nem lehet valahogy 720p-t rávarázsolni?

(#1213) rolywrx válasza konyi79 (#1211) üzenetére


rolywrx
tag

Kössz az infót. Felhívom őket. Megér egy kört. :)
Neked 5N-ed van? Gondolom az elvonulás erre utalt. :)

RolyWRX

(#1214) konyi79 válasza rolywrx (#1213) üzenetére


konyi79
addikt

Igen az, bár sokakhoz képest jó áron vettem, 160k-ért. Azért így is mellbevágó ár. Szerintem egyedi ez az ár, a MM sokszor csinál ilyet, ha berendelik az új készletet, vagy valami forgalmazását megszüntetik, egy marék mogyoróért odaadják ami beragadt. Nagyok, megtehetik megkerésték bőven a többin amit eladtak.

(#1215) Tulku válasza konyi79 (#1214) üzenetére


Tulku
veterán

Már nem sokáig...ott is erőteljesen sül a recesszió hatása...kinézik az MM-ben a terméket (esetleg ki is próbálják) aztán irány egy olcsó webáruház...illetékestől tudom, hogy webáruházat akarnak nyitni, mert annyira lecsökkent a kereslet.

(#1216) rolywrx válasza Tulku (#1215) üzenetére


rolywrx
tag

Már lehet is náluk egyébként a mediamarkt.hu-n pl foglalni. Nyilván nem webshop jelleggel, mert el kell zarándokolni érte.

Amúgy a gép sajnos kiállítási darab ennyiért. Karcos kijelzővel és az optikán is látható nyoma van a pántnak.

RolyWRX

(#1217) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A Nex 3-on automata videó mód van, vagy lehet állítani valamit?

(#1218) junior11


junior11
veterán

Sziasztok,

az szeretném kérdezni, hogy szerintetek milyen minőségű videót készít a sony nex-f3 (18-55mm kit)? Szerintetek látható a különbség 1080i (f3) és az 1080p 50p (5n, 5r) között? S mi a véleményetek úgy általánosságban az F3 képminőségéről? Előre is köszi! :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1219) HollyBoni válasza junior11 (#1218) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem nagyon látható a különbség az interlaced és a progressive között, az interlaced sokkal csúnyább.

(#1220) junior11 válasza HollyBoni (#1219) üzenetére


junior11
veterán

Kompaktoknál kezdtem a nézelődést (sony wx100, hx10v, hx20v, pana tz30) és a sony hx20v valamint a pana tz30 tudja a full hd 1080p 50p-t, elég jó videókat csinálnak, csak a kis szenzor és a nagy Mpx 14-18Mpx szerintem már rossz hatással van a képminőségre, ezért nézelődök a MILC irányában, de jó videókat szeretnék.

A képeket max. netre raknám fel és 40" tévén néznénk (ezért gondolkodom hogy erre a célra kompakt legyen van MILC), nyomtatásra nem kerülne sor. Mindent szeretnék fotózni, de főként természet, makró, családi események... Szerintetek mi lenne a jó választás? Már annyi minden van a fejemben... Van értelme MILC-nek ha egy jó ideig (s lehet h később sem) szeretnék hozzá új obikat venni? Nézegettem még a profikompaktokat is pl. Sony RX100, Panasonic LX7, de nekem már nagyon drágák... Mi a véleményetek? :F :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1221) blueye válasza konyi79 (#1208) üzenetére


blueye
veterán

Index fórumban írták hogy NEX C3 Kit-et 80e HUFért vettek MMban... na akkor én vertem a fejem a falba (kb. 1 hónapja vettem, igaz nem tudtam várni, születésnapra vettem). Azt hiszem ez átveszi a legjobb ár/érték arányú NEX "vándorserleget".

[ Szerkesztve ]

(#1222) Parci válasza blueye (#1221) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

micsoda, az egy darab, lehasznált, akcijós kiállítási darab? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1223) blueye válasza Parci (#1222) üzenetére


blueye
veterán

(#1224) Parci válasza blueye (#1223) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja bocs, azt hittem, az 5N kitről beszélsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#1225) blueye válasza Parci (#1224) üzenetére


blueye
veterán

Azért szvsz a 3asért is szenzációs ár!

(#1226) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Egy Sony Nex3K tulaj nem tudna feltölteni pár videót amit a géppel csinált?

(#1227) sebgutkopf válasza HollyBoni (#1217) üzenetére


sebgutkopf
őstag

"A" módban felvétel előtt beállítható a rekesz és az expó korrekció. Zárelőválasztás már azt hiszem nincs, ott P-ként működik. Felvétel közben már semmi sem állítható.

(#1228) sebgutkopf válasza HollyBoni (#1212) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az avchd 1920x1080p miért nem felel meg?

(#1229) Tulku válasza sebgutkopf (#1228) üzenetére


Tulku
veterán

Nex5 szerintem csak interlaced-et tud 1080-ban...vagy tévedek?
(ráadásul az a 17 mbit/s sem hangzik túl jól...de nem próbáltam, lehet, hogy elég...)

[ Szerkesztve ]

(#1230) HollyBoni válasza sebgutkopf (#1228) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mert interlaced, az meg nagyon kaki.

(#1231) sebgutkopf válasza HollyBoni (#1230) üzenetére


sebgutkopf
őstag

25p-t se tud?
Végső esetben az 50i-ből a videó szerkesztők szép 25p-t tudnak renderelni.

[ Szerkesztve ]

(#1232) HollyBoni válasza sebgutkopf (#1231) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem.

Végülis ez már mindegy, már vettem kamerát de most azon gondolkozok hogy eladom és veszek egy Nex 3-at, de szerintem nem fogom.

(#1233) madgie válasza HollyBoni (#1232) üzenetére


madgie
titán

Nex 3-at ne vegyél ilyen célra, borzasztó videót lő.

(#1234) HollyBoni válasza madgie (#1233) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem annyira nem is csúnya. :DDD Egy Pana FZ150-et vettem. Videója lehet kicsit rosszabb minőségű mint mondjuk egy MILC gépé, de van kihajtható LCD, mikrofon bemenet és 1080 60p, és sikerült 80-ért hozzájutnom úgy hogy kb új állapotú. Azon gondolkozok hogy eladom többért, de nem kapok jobbat végülis. Általában nincs a 90-100k-s gépeken mikrofon bemenet, ami nagyon fontos lenne.

(#1235) Tulku válasza HollyBoni (#1234) üzenetére


Tulku
veterán

Pana 150 videója nagyságrendekkel jobb mint a nex3-é...meg merem kockáztatni, hogy elég sok milc gépet hazavág videóban...

(#1236) junior11 válasza Tulku (#1235) üzenetére


junior11
veterán

Ez bizony így van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1237) madgie válasza HollyBoni (#1234) üzenetére


madgie
titán

A NEX3 videóminősége közelebb van az Omnia 7 telefonoméhoz, mint mondjuk a Pana G3 fényképezőmhöz :D

(#1238) HollyBoni válasza Tulku (#1235) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor megnyugodtam. :DDD Igazából annyi idegesít hogy manuál fókusznál nem tekergetni kell valamit mint egy cserélhető objektíves gépnél, hanem egy kis gombot fel le nyomkodni. De legalább van manuál fókusz.

(#1239) Tulku válasza HollyBoni (#1238) üzenetére


Tulku
veterán

Ahhoz hogy jobb optikával rendelkező ilyen videójú gépet vegyél tenni kellene még rendesen...LX7 brutál 1,4-es indulója már biztosan setétben is pazar 50p-s videót tud...

Csak nekem sajna a fenyképei nem nyűgöztek le, ezért egy ideig még biztosan maradok az X10-nél....bár annak meg a videója köpedelem...de túlélem.

Manuálozásra ezek alkalmatlanok szerintem, de a panáknak azért híresen jó az AF-jük...

(#1240) HollyBoni válasza Tulku (#1239) üzenetére


HollyBoni
veterán

1,4? :Y Az nem lehet rossz. Amúgy igen, az autófókusz nagyon meglepett. Iszonyat gyors, és ha síri csönd van még akkor sem hallatszik be a videóba a hangja.

(#1241) Tulku válasza HollyBoni (#1240) üzenetére


Tulku
veterán

Kültérben nagyon ott van az a 150-es videóban (díprevjú is baromi jó osztályzatot adott neki) így sejtem mit tudhat egy 1,4-es indulóval egy hasonló videó képességekkel rendelkező pana (LX7)...borítékolhatóan absulute spitzenklasse lesz...

Na nem off-olom tovább a nex fórumot

ON

Baromira bejön nekem a nex6...szerintem 1-2 év múlva biztosan veszek használtan :)

[ Szerkesztve ]

(#1242) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Némi ázsiai tartózkodásom során érdekes megfigyelést tettem a turisták fotó felszerelését illetően (nem európai turisták). Az első meglepetés az volt, hogy ázsiában rengeteg nex gépet használnak, főleg nex5n és nex7-ből láttam sokat (igen valóban gyakori a nex7). A nagy utazósak ráadásul előszeretettel használnak utazó zoom-ot, ami a sony 18-200-at jelenti. Továbbra is értelmetlen és ormótlan párosításnak tartom az összes nex vázon, de mégis meglepően elterjedt kombináció. :F Nem értem miért. Meglepő módon viszonylag kevés oly és pana milc-et láttam, azokból is főleg a designosabb kiviteleket, a megszokottól gyakrabban a fura színű csicsás kivitelekben.
DSLR-ből baromi sok van használatban és gyakorlatilag csak a két nagy vázaival találkozni, ezekből sokkal több van mint milc-ekből. Fix obit szinte senki se használt. Azt továbbra se értem, hogy a japánoknak miért poén városnézésre 70-200 F2.8L-el menni. :)

Ami fontos, hogy ez a használatban lévő gépek arányát jelenti, nem napi eladási lista.

(#1243) fattyu válasza Tulku (#1241) üzenetére


fattyu
veterán

Minek várni. Megjelenés napján rohanok... Vagyis életemben először béta teszter leszek :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1244) Tulku válasza fattyu (#1243) üzenetére


Tulku
veterán

Hjaa komám, akit eleresztett a Jóisten... :D

Persze megértelek...nekem is b....a a csőrömet, de nagyon!

(#1245) blueye válasza Tulku (#1244) üzenetére


blueye
veterán

Vagy csak ez a preferált hobbija :)

(#1246) fattyu válasza Tulku (#1244) üzenetére


fattyu
veterán

mégnemtom miből lesz meg :) De nekem az kell. bár per piill törött könyökkel nem is bánom mégegy hónap a megjelenés...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1247) blueye válasza fattyu (#1246) üzenetére


blueye
veterán

sportolsz?

(#1248) fattyu válasza blueye (#1247) üzenetére


fattyu
veterán

ha az urban cycling annak számít... valaki rajtam keresztül fordult egy jobbrát

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1249) sebgutkopf válasza fattyu (#1248) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Néha úgy érzem, hogy ez a műfaj extrém sport. Tegnap az orrom előtt egyik biciklistársamat borította fel el női sofőr a Béke tér után.
Minden bántás nélkül, de valahogy a női autós vs bringás eset a legkritikusabb. Azok valahogy sose adják meg az elsőbbséget a bringásnak, vagy belecsorognak a bringás elé 1 m-el és bambán néznek. Látszik, hogy nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Most már előre fékezek, ha női sofőrt látok, mert valószínűleg úgyse fog tudni megállni.

Jobbulást!

(#1250) blueye válasza fattyu (#1248) üzenetére


blueye
veterán

Az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.