Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) DaeMonS válasza sebgutkopf (#600) üzenetére


DaeMonS
tag

szajbaragos lett, koszonom :))

reszemrol is hasonlo az elkepzeles, csak kicsit "hollywoodosabb" a vegtermek :)

a folyamat hasonlo (kis elteressel :

1 mivel cambol kozvetlenul importal a progi, igy hozzavagom az avchd-hdd kamerat es atszedetek mindent- egyszeru esetben imovie, ha "tobb" kell akkor FinalCut. egyeb forras eseteben ue.

2 atfutom az importalt anyagot, ami nem kell-torles.

3 bedobok mindent a szerkesztobe ( par masodperc) es innen pedig jon a tisztazas, latok egy hosszu filmet ami "sok" folosleget tartalmazz, kiszedem ami nem kell, ami tulzas..(ill stilus amit szeretnek mar korvonalazodik)

4 design, kepek, atmenetek, effektek

es kb itt dol el a vegleges stilus.
pl csaladi videoknal szeretem ha egy rovid osszesito van az elejen, egy aktualis zenevel-helyszinhez kothetoen- kepekbol slide show...majd kezdodik a film.

ilyesmi felfogassal, epitojellegu javaslatokat varok :)

(#602) Badb0y


Badb0y
addikt

Kinek mi a véleménye LA-EA2 vagy LA-EA1 adapterről? Érdemes belefektetni és venni valami jófajta alpha obit (70-400), vagy sose lesz ilyen kiegészítőkkel képes olyan képet produkálni, mint egy alpha gép ugyanezzel az összeállítással ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#603) Tulku válasza sebgutkopf (#600) üzenetére


Tulku
veterán

No amit itt sebi írt-ír, azzal ztudok azonosulni ezt pontosan így csináltam én is...
1. Kis snittek, szerintem senki nem élvezi a 12 perces gyermekarcot, vagy tengerparti sétát, ez szerintem (elnézést ha valakinek a lelki világába tiprok) rettentő unalmas.
2. Snittek közötti átmenetek két félék legyenek; úsztatás (lágyabb átmenet, a folyamatosságot szimbolizálja) és a sima vágás, ahol az éles átmenettel a cselekmény-történés dinamikusságát, vagy statikus témák közötti különbözőséget (és persze sok minden mást) akarunk érzékeltetni. Szerintem a snittek hossza erősen változó is lehet, és persze lehet benne egy-két hosszabb lélegzetvételű családi melodráma (gyermek sír majd mosolyog, mert elesett...stb) is akár.
3. Nagyon fontos a zene...és itt nem arra gondolok, hogy keverjük le végig a hangot és rakjunk alá valami "hangot" (youtube, vimeo hemzseg az ilyenektől) hanem a témához illően keverjük , vagy nem keverjük le az eredeti hangot...szerintem sokkal érdekesebb lesz így, izgalmas, figyelem felkeltő (a monoton aláfestő zene éppen úgy fárasztó akár egy 5 perces klipben, mint a folyamatos, átmenetek nélküli filmezés.

És persze a legfőbb szabály, hogy nincs szabály, hiszen mindig az adott szitu, vagy érzés dönti el, mit is akarunk kezdeni valójában a felvett anyaggal :)

Stich: No bakker, én nem hallottam, akkor elég süket vagyok, de hogy a felvételekben sem hallatszik...

(#604) tiszavirág válasza Tulku (#603) üzenetére


tiszavirág
tag

Amit én viszont soha nem hagyok ki, az pedig a feliratozás: az első - általában 7-10 mp-es- snittben megjelenik a klip címe, az utolsó,szintén 7-10 mp-es snittben, pedig a felvétel helye, ideje, - ha van alatta zene- a zeneszerző és a dal címe, ill. esetenként a szereplő(k) neve(i).

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#605) Tulku válasza tiszavirág (#604) üzenetére


Tulku
veterán

Elején mindig feliratozok, végén nem ...családi videók, persze ha majd közkincs lesz egyszer némelyik, akkor igen...

(#606) sebgutkopf válasza DaeMonS (#601) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Final cut-tal milyen tapasztalataid vannak? Már gondolkoztam rajta, hogy kirpóbálom. Jelenleg sony vegast használok, meg tudom vele csinálni, amit akarok, de ha valami esetleg jobb sose zárkózom el.

(#607) sebgutkopf válasza Badb0y (#602) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Erre relatív egyszer a válasz. Az la-ea1 az helyből felejtős, az AF vele valami iszonyat lassú, inkább rekeszállítás ami hasznos funkciója.
Az la-ea2 viszont a nex vázat pont olyan képességű géppé alakátja mint bármely sony SLT váz, mondjuk a szenzorodnak megfelelő tehát A57, vagy épp A77 képminőségét kapod. Az AF pedig az adapter miatt értelem szerűen rendben lesz, illetve a vázban lévő AF finomhangolást használni lehet, hogy pontos legyen az adott obival.

Egy ideig én is gondolkoztam az la-ea2 megvételén, sőt néha most is eszembe jut. Egyedül az tántorít el, hogy eleve nem kicsi az adapter meg az alfa obikkal még nagyobb és akkor a nex platform kis méretének a poénját rontom el. Funkcionálisan viszont nem ront semmi, sőt.

(#608) Tulku válasza sebgutkopf (#607) üzenetére


Tulku
veterán

Én jelen körülmények között egy profi objektívpark (fényerős zúm is ugye...) kiépítésére nex-en csak a 2-es adapter segítségével látok perspektívát.
Mert ez a gép bezony Sebi ilyen...modul rendszerű; ha akarom zsebgép (csak 16-ossal) ha tehetem jó gép (EVF, adapter, jó és gyors obik...stb)

Még annyit, hogy a sanyi tükrösítette igen intelligensen a 2-est...gondolj bele, ha ennyi energiát áldoztak bele, miért tették...ezzel a svunggal 1-2 obit is tervezhettek volna... :)

Mondd hogy nincs igazam...

(#609) Badb0y válasza sebgutkopf (#607) üzenetére


Badb0y
addikt

Na akkor akar meg is éri megvenni. Mar csak valami jó ovi kellene.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#610) sebgutkopf válasza Tulku (#608) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az valóban izgalmas koncepció, hogy ha akarom kicsi, ha a akarom profi. Ami inkább fura, hogy feltűnően és értelmetlenül sokat foglalkozik a sony a vázakkal.

(#611) Tulku válasza sebgutkopf (#610) üzenetére


Tulku
veterán

Nem értelmetlenül...belekényszerít benneteket saját maga által állított csapdába...úgy néz ki sikeresen :)

A csapda pedig: végy egy jó vázat olcsón esetleg egy jó kitobival...használd, szeresd meg...ha a mag kicsírázott (megszeretted, de növekednél, tehát objektív parkot szeretnél) akkor öntözd (La2 adapter) és a sanyi megmutatja a fényt az alagút végén (alfa obik sokasága, esetleg 1-2 nex zeiss üveg gyémánt áron) és akkor már az övé vagytok :)

(#612) Badb0y válasza Tulku (#611) üzenetére


Badb0y
addikt

Egyébként sajnos így van :O

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#613) BEE válasza Tulku (#611) üzenetére


BEE
addikt

Akkor én most ellenállok a nagyok akaratának, (Hajrá Ludas Matyi ! :D )
és kib.szok a Sonyval !
Csakis már meglévő Pentax obikat rakok rá a kiobin kívül ! :))

Egyébként az adapterrel derül ki, hogy mennyire hozzá lehet szokni
a jó képstabihoz. :B

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#614) sebgutkopf válasza Tulku (#611) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A méret miatt viszont én nem ugrok rá az alfa obikra se az adapterre.
Úgy néz ki a sony-t ismét meglepetésként érte, hogy mekkora a kereslet a dedikált nex obikra és egyszerűen nem tudnak eleget gyáratni se az 50/1,8-ból se a zeiss 24-esből. Ebből pedig elég egyértelmű, hogy mire van igény és mit tudnak nagy mennyiségben eladni. Úgy néz ki kénytelenek belátni, hogy az obi gyártó kapacitást bővíteni kell.

Ebbe az irányba mutat az is, hogy a sony álláspontja szerint a jövő a tükör nélküli gépeké. Lényegében már nem kapható egy reflekszes gépe se (levette a palettáról) és csak slt illetve nex modellek maradtak. Jön lassan valami full frame gép is kérdés slt vagy féligáteresztő tükör nélkül. Ha ezt a vonalat nézzük, akkor pedig kénytelen lesz a sony a nex-et mint a jövőt rendszerként kezelni. Mikortól teszik meg ezt az egy jó kérdés. :F Ha sokáig várnak csak jól tökönszúrják magukat. :N

(#615) BEE válasza sebgutkopf (#614) üzenetére


BEE
addikt

" Úgy néz ki a sony-t ismét meglepetésként érte, hogy mekkora a kereslet a dedikált nex obikra és egyszerűen nem tudnak eleget gyáratni se az 50/1,8-ból se a zeiss 24-esből. "

De nem is igen törik magukat hogy többet gyártsanak... :(
Valószínűleg az obigyártáson sokkal kisebb a profit mint a vázon,
ha el lehetne adni a gépet obi nélkül, tán még a kitobit is hanyagolnák.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#616) Tulku válasza BEE (#615) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem tévedsz...obin nagyobbat lehet kaszálni...de lehet, hogy én tévedek...

Viszont ami bajos, hogy ezekre a gépekre igen jó obikat kell gyárta(t)ni (nézd meg a nex 7-et, hogy teljesít a zeiss-en kívül minden üveggel) ami azért már "igazabbá" teszi állításod, vagyis ilyen precíz üvegeket gondosabb tervezés előzi meg és gyártásuk sem biztos hogy a DPRK területén megy végbe...

Sebi: A kérdés mindig az hogy mit akarunk és mikor...szerintem elmúltak azok az idők amikor a hiánygazdaság miatt kénytelenek voltak az emberek egy-két normális termékért éveket várni...persze mint a mellékelt ábra mutatja visszatérhet, csak kérdés, mennyire éri ez meg az azt bevezető cégnek... :)

Igaz ugyan hogy adapterrel hosszabb minden, de vedd figyelembe, hogy kapsz egy gyorsabb gépvázat kiépített obiparkkal...talán titkos szándék, hogy nex-alfa párosítást érjenek el minden tulajnál mesterségesen, ami mondjuk meg nem is rossz ötlet...

(#617) sebgutkopf válasza BEE (#615) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Most azt olvastam, hogy törik rajta magukat, csak épp ennek is van átfutási ideje.
Azért szerintem a zeiss-en nagyobb hasznot sejtek mint egy c3, vagy 5n vázon.

(#618) sebgutkopf válasza Tulku (#616) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Korábban már írtam, hogy amilyen obira igazából vágyom azt jelenleg egyik rendszer se nyújtja az mft sem. Így mindenképpen várnom kell lévén hiányban élek. Akkor pedig akár azt is lehetne mondani, hogy tök mindegy melyik rendszerben várok, ha egyik helyen sincs. :(
Mondhatnám azt, hogy majd jön a pana 12-35 f2,8 viszont annak sejthető az ára is, illetve a bejelentés és kaphatóság téren úgy néz ki a pana se lesz jobb a sony-nál. Hiába jelenti be a pana mondjuk 2 hónap múlva hivatalosan az obit és árát, ha a boltba kerülés ott is újabb fél év, vagy 8 hónap (még karácsonyra se lesz itt). Az oly 12-50-et meg hagyjuk a bányában a fényerejével együtt. :( Ráadásul mft fronton még ígéret sincs olyan obira ami érdekelne.

Elmehet mindhárom gyártó a francba!

Egyébként, ha az la-ea2-ből lenne olyan verzió, amiből kihagynák a csavarhúzót, akkor oldalra sokkal kisebb lenne, nem lógni ki az 5n síkjából csak lefelé és máris máshogy néznék rá. Úgyse akarnék af nélküli csavarhúzós obit tenni rá csak ssm motorosat.

(#619) BEE válasza sebgutkopf (#617) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem egy tükörmentes, stabi nélküli váz előállítási költsége arányaiban
messze alacsonyabb mint egy obié, főleg ha jó is az az obi.
Semmi mechanika, minimális pozícionálás a szenzornál,
és alacsony bérű melósok meg gépek tömegtermelik.

Az obi tubusa egy finommechanika, képzett munkás rakja össze,
lassú a gyártása.
A lencséket nehéz precízen megmunkálni, lassú folyamat,
gondos, tehát lassú a kézi összeszerelés.
Nem a mai gyártási trendekbe illő munkadarab.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#620) sebgutkopf válasza BEE (#619) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ebben is van valami. :U

Ellenérvnek: a zeissben sincs optikai stabi, sokkal kevesebb alkatrészből áll, a munka dokumentált, lényegében annak a néhány lencsék gyártása a legnagyobb költség, meg az összeszerelő szakember bére. A benne lévő elektronika tudása és bonyolultsága közelébe sincs akár egy c3-hoz képest, nincs benne se nagy méretű cmos szenzor, se nagyméretű dönthető tft, se feldolgozó proci, se akkumulátor, se töltő a csomagban. Feltételezem, hogy egy váznál se annyira mindegy, hogy a bajonett-szenzor távolság megfelelő-e. Mégis a 24-es obi 2,5x annyiba kerül mint egy c3.

Nálam az tűnik racionálisnak, hogy a 24-es zeiss gyártása bőséges hasznot foglal magában, ahogy minden felső kategóriás obi. Az 50-es helyzete érdekesebb és talán kevésbé egyértelmű. Abban már van optikai stabi és kevesebb mint 1/3-ába kerül a zeissnek. Ez már elég nagyságrendi különbség. Viszont mivel "olcsó" obi, ezt biztosan nem japánban gyártják, olcsóbb ember szereli össze kisebb tudással, kevesebb ellenőrzésen megy át és a lencséket se olyan drágán munkálják meg.
Ehhez képest az filléres obikra vágyók még így is fikázzák, hogy milyen drága, max elviselhető, nem egy forradalmi konstrukció. Pedig van benne stabi, szerintem meg elfogadható az ára.

Ezt lehet csak a cég önköltségszámításánál mondják meg melyiken több a haszon.

(#621) Tulku válasza sebgutkopf (#620) üzenetére


Tulku
veterán

Az 50-es egy forradalmi mérföldkő a nex történetében, ráadásul egyáltalán nem drága...és jó a rajza (legalábbis 5n-en, nem tudom mi az ami jó a 7-hez)
Ha valami vásárlókat vonz ehhez a rendszerhez, az ez lesz, nem a nex 9-11-13...

(#622) DaeMonS


DaeMonS
tag

bocsanat h beleronditok az objektivekrol szolo spekulaciotokba :DD

kulonben egyetertek a gondolattal miszerint, minel markasabb,annal tobb munkaora es tudas szukseges a legyartashoz -igy lesz draga - es ez nem gyartosoros mennyiseget takar :)

valaki felvilagositana hogy pl egy nex 5n-t vasarolva hogyan kapok ra tobb ev garit? Ugye alapbol 2 ev, ezt hogyan lehet megfejelni plussz 3al - hogy 5 legyen?

(#623) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

Lassan, de biztosan én is megérkezem a nex fedélzetre. Sikerült beszerezni a 16-os palacsintát, valamint kőkemény 12 au $-ért már szállítás alatt van egy IR remote control. ;)

DaeMonS: Tudomásom szerint alapból 1 év gar jár (esetleg akcióban adnak 2 évet) +pénzért lehet a gart kiterjeszteni akár 5 évre is.

[ Szerkesztve ]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#624) Tulku válasza vacsigusz (#623) üzenetére


Tulku
veterán

Én karácsonykor sanyi szalonban 1 ft-ért kaptam +1 évet...meg kell kérdezni, de MO-n tanácsos szalonból vásárolni, mert kekeckednek állítólag a szervízben a nem sanyi MO általi beszerzésekkel kapcsolatban...de lehet, hogy engem tájékoztattak félre.

(#625) sebgutkopf válasza Tulku (#624) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az ex eladott nex3-am volt sony szervizben a kopó kijelző miatt. Nem sony szalonos vétel volt, megcsinálták lévén sony galapja volt, meg eleve a saját termékük.

(#626) konyi79


konyi79
addikt

Üdv mindenkinek, beléptem a nex-5n tulajok klubjába. Ha érint valakit most 160k a MM-ban ha bármi elektromos cuccot beviszel cserére. Mindez 18-55 kittel.
Elsőre nagyon nem tetszett kezelni, aztán nagyon megtetszett a képe, most meg már meg is szoktam kezelni meg rá is jöttem miképp jó nekem testreszabni a gombokat.
Nagyon jó gép. Ami nagyon hiányzik az evf főleg kültéren, játszok a gondolattal megvenni, de szemtelenül sok a ára. Valakinek van már 50-1.8 fixe? Érdekelne tényleg jobb-e, megéri-e az árát? Esetleg tapasztalat 55-210-ről?

(#627) DaeMonS válasza konyi79 (#626) üzenetére


DaeMonS
tag

jo h mondod, holnap megyek megnezem :)
eegy vay ket ev garral? gar kiterjesztes kerheto melle?
melyik MM-ban vetted?

[ Szerkesztve ]

(#628) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

Sajnos a debreceni MM-ban a nex-re nem vonatkozik az akció. :(

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#629) DaeMonS válasza vacsigusz (#628) üzenetére


DaeMonS
tag

kesz szivas :S
en is korbetelefonaltam ma csomo boltot...
vagy nincs, vagy sample darab...a pesti Polusban volt, de az is 169k...ami ugyan nem rossz, de Szekesfehervarrol nem megyek erte, ugy mar hirtelen nem is olyan csabito az ar.

varok a kov akciora :)

(#630) konyi79


konyi79
addikt

Kecskeméten vettem, +14k 2 év biztosítás, még törésre is érvényes.
Sehol nem találtam ezzel az obival 190 alatt, szerintem ez jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#631) vacsigusz válasza DaeMonS (#629) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

A Pólusban melyik üzlet adja 169 ért?

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#632) DaeMonS válasza vacsigusz (#631) üzenetére


DaeMonS
tag

MM, de mar keso, 15.-ig volt akcio..

(#633) konyi79


konyi79
addikt

Halihó nex tulajok, miképp szoktátok sötétben pl csillagfotózásnál végtelenre állítani a fókuszt?

(#634) sebgutkopf válasza konyi79 (#633) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Csillag fotóban Madgie a szaki, ő gyakorolja a dolgot rendszeresen.

Saját kútfőből én két verziót próbálnék meg, az tuti, hogy MF:
1. simán belenagyítóssal mf-ben élesre állítani a csillagon.
2. egy távoli földi objektumon élesre állítani, mint ház, fa, utcai lámpa stb... akkor már megvan a hiperfokális távolság és minden éles lesz.

(#635) madgie válasza sebgutkopf (#634) üzenetére


madgie
titán

Második (pl utcalámpák). A csillagokat a NEX-3-ban nem lehetett látni, sőt, eleve csak körvonalakat (ebben nagy előnyben van a Panasonic-féle shutter speed effect, mikor a beállitott záridővel frissíti a keresőképet).

Tényleg, nem emlékszem, NEX-en nincs olyan, mint Oly-n? (menüből be lehet állítani, hogy ki/bekapcskor végtelenre húzza magát) Ez a legtutibb megoldás, a Pana-féle bajonettkioldós automata végtelen sem rossz, de sajnos az sem megy a Sony-n.

[ Szerkesztve ]

(#636) konyi79 válasza sebgutkopf (#634) üzenetére


konyi79
addikt

Ezek nem igazán mennek, főleg ha olyan helyen fotózok ahol nincs lámpa a közelbe se . Hülye szokás, de így nekem jobb :)
Próbálom sokáig tekerni egy irányba, de nem mindig jön be (nem az irányváltás miatt)

(#637) Tulku válasza konyi79 (#636) üzenetére


Tulku
veterán

manuál lencse...nexre köll mint a falt kenyér!

(#639) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy elektronika hibás sigma 18-250 canon ef bajonettes obit. Ki kellene próbálnom, de nekem csak fd-s átalakítóm van. Gondolom manuálba jól használható lenne nagy ritkán amikor kell, de amíg ki nem próbáltam addig nem akarok beruházni 10eFt blendés átalakítóra.

Szóval kérdésem: SZEGEDEN volna valakinek ilyen átalakítója egy próba erejéig??

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#640) sebgutkopf válasza konyi79 (#636) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vigyél magaddal elemlámpát, rakd le magadtól jó messze és állíts arra, vagy amit megvilágít arra élességet. Majd lekapcsolod, amikor már fényképezni is akarsz. :U

(#641) madgie válasza sebgutkopf (#640) üzenetére


madgie
titán

Na ez nem hülyeség :K (amit megvilágít jobb, mert lámpára nem tud majd jól ráállni)

[ Szerkesztve ]

(#642) vacsigusz


vacsigusz
csendes tag

A gép beszerzése megtörtént. :) Volt egy vitrines db az MM-ben lecsaptam rá. Közben megérkezett a távirányító is hozzá.(3100 huf ra jött ki free free shipping-el) Majd ha az aksi feltöltődött akkor referálok róla ha érdekel valakit. :)

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#643) GAgyiXyXy válasza vacsigusz (#642) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

minden érdekel..

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#644) DaeMonS válasza vacsigusz (#642) üzenetére


DaeMonS
tag

sztem megkaptad amit nekem ajanlottak :)
szurke?

(#645) vacsigusz válasza GAgyiXyXy (#643) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Az említett távvezérlő az elektronikus piacról lett beszerezve (remote control for alfa RC-C3). Mikor a gép nincs összekötve a tv-vel HDMI-in akkor csak egy sima infrás távkioldó és csak két funkció működik, sima zárkioldás és egy 2s-es. Tv-hez csatlakoztatva viszont felszabadul a többi lehetőség pl : képek törlés, nagyítás, menü stb.... Szerintem nagyon jó kis szerkezet pláne ennyi pénzért.

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#646) vacsigusz válasza DaeMonS (#644) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Nem szürke, fekete. ;] Volt még 1db a Debreceni MM-ben és azt vettem meg, nem bírtam tovább várni. :DD

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#647) konyi79 válasza vacsigusz (#645) üzenetére


konyi79
addikt

Én megrendeltem Sony boltban a gyárit, kíváncsi vagyok mennyire lehet majd bírni vele. Jó lett volna hátulra is, vagy legalább csak hátulra teszik azt az érzékelőt.
Tegnap voltam a construmán, rekesz előválasztással csináltam képeket 5-8 rekesszel nagylátóban, ISO 800-3200-on. Hosszabb záridőket választott így, de stabival meg lehetett simán fogni.
Nem volt útban, kicsi, már megszokom kezelni is, cserébe fantasztikus a képminőség rossz fényeknél is.

(#648) vacsigusz válasza konyi79 (#647) üzenetére


vacsigusz
csendes tag

Szerintem menni fog az LCD felől is mert nekem a nem gyári vitte onnan is. Az biztos hogy nagyon jó képeket csinál. Tegnap eset próbálgattam az erkélyről a kitt obival nagyon meglepett. Egyből látszott, hogy nem gép képességeivel van a gond........ :B A kezelést azt biztos hogy nagyon szokni kell mert a G10 után teljesen másvilág, nagyon más... :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

(#650) sebgutkopf válasza 7H1Kkgabris (#649) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jó ajánlat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.