Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Tulku válasza fattyu (#1246) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon betalált gép...minden szempontból...persze az obipark egy más kérdés, de úgy tudom te manuálozni fogsz, tehát neked ez is kipipálva...ott sokat fog segíteni a focus peaking (bár az sem tökéletes, de evf-fel kombinálva biztos a siker...

És persze gyógyulást!

[ Szerkesztve ]

(#1252) fattyu válasza sebgutkopf (#1249) üzenetére


fattyu
veterán

két és fél éve használom mint járművet a biciklit. Nem volt semmi gondom soha senkivel az lmult egy hónapig ( leszámítva a bringasávon parkolásból fakadó anyázásokat... ), de 3 hete anyósülés nyitotta rám az ajtót és oltári perec volt így ia, ha meg fél másodpercel később reagálok, akkor élével mellre veszem az ajtót,hétfőn meg.... Bringasávon megyek egyenesen, a paraj meg az autója orrávl ütötte ki alólam a biciklim közepét hátulját. Ami akárhonnan nézem is sok szabály megszegve és már előőte is voltam amikor nekemjött. Majd a legsyebb: anyázott valamit emelt hangú kérdésemre hogy a tükröt hova szokta dugni ha már nézni nem szereti, és elhajtott. Cserbenhagyásos balesetokozás... Ez ám a nem semmi.

na bocsánat az offért.
Tulku: Bizony manuálkodás lesz, és szerintem a peeking segít majd :) ovfben is megoldottam confirm nélkülis már egész jó százlékban.

ui. sorry helyesírás. egy darab bal kézzel enny megy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1253) p_adam válasza junior11 (#1220) üzenetére


p_adam
addikt

[link]

Összefoglalva: képminőségben a nagyobb szenzor egyértelműen jobb.
Videóban viszont a képstabilizálás hatékonyabb a kisebb gépnél, legalábbis a tesztelő szerint.

(#1254) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Induljon a buli, az első fecském:

Tibet

De az elején vagyok még a képek válogatásának :)

(#1255) Tulku válasza sebgutkopf (#1254) üzenetére


Tulku
veterán

Az imazászlók, amelyek kísérték utad..

Om Mani Padme Hum

(#1256) sebgutkopf válasza Tulku (#1255) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ja ja mindenhol ezt énekelték és ez szólt. :)

(#1257) Tulku válasza sebgutkopf (#1256) üzenetére


Tulku
veterán

A tibeti megfelelője:

Om Mani Pemé Hung

Áldás kísérte utadat!

(#1258) p_adam


p_adam
addikt

Egy pár képet lőttem az 5N-el a Hangfoglaláson, ha valakit érdekel, itt a link hozzá.

Most először használtam manuális módban, kicsit macerás de meg lehet szokni. Meg a fogása lehetne picit jobb de a mérethez képest nagyon jó, talán a NEX6/7 fogás ezzel a kis mérettel ami nekem tökéletes lenne.

Ti mit csináltatok volna másképp a beállítás tekintetében? (A details-nél letöltés nélkül kiírja) Tudom, hogy a kit objektív nem egy tűéles és nem is gyors darab szóval nem ideális egy ilyen helyzethez (és egyébként is kissé lefogja a remek szenzort). De egyelőre ebből akarnám kihozni a legjobbat (tudom hogy én vagyok a nagyobb visszatartó tényező :) ), és úgy vettem észre hogy ISO 800 az ami JPEG-be még jó nekem (de JPEG+RAW módban használom, gondolom az utóbbinál minimum 1-el feljebb lehet menni aztán állítgatni).

[ Szerkesztve ]

(#1259) WiZARD


WiZARD
addikt

van 5letetek, hogy mi a legolcsóbb+legjobb+legegyszerűbb megoldás makróra egy 18-55 objektívre/mellé? :)

nem kell igazi (1:1) makró mindenáron, és vagyonokat se akarok rákölteni, mert sokat úgyse fogom használni, de mégis jó lenne valami kis makró képesség.

akár valami olcsó+jó régebbi manuál is jó lehet, vagy valami előtétlencse...
régen használtam Canon 500D előtétlencsét (70-200 2.8 IS + 2x extender mellé), de nem tudom, hogy 55mm obira van-e értelme, és mennyit segítene rajtam, na meg nincs is abból 49es ha jól tudom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1260) Warter válasza WiZARD (#1259) üzenetére


Warter
őstag

Raynox DCR-250

(#1261) sebgutkopf válasza WiZARD (#1259) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én a manual makró obi adapterezése mellett voksolnék. Az előtétlencse soha se lesz olyan minőségű, mint egy eleve makró obi, vagy úgy is lehet fogalmazni, hogy igazán éles képet sose ad. Csak lehet valamit relatív olcsón szerezni. A közgyűrűzésnek se vagyok igazán híve.

(#1262) fattyu válasza sebgutkopf (#1261) üzenetére


fattyu
veterán

mi bajod a közgyűrűvel? Teljesen ideális olcsó megoldás...

Dedikált makró obit meg régi manuált se kap olcsón.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1263) rumos14


rumos14
nagyúr

jééé, fizetős lett a Multi Frame NR? [link]

(#1264) sebgutkopf válasza fattyu (#1262) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Bajom nincs vele csak minőségben jobb megoldásnak találom a makró obit a közgyűrűnél.
Egy makró obit arra terveztek, hogy minél pontosabban és élesebben képezzen le közeli témákat, arra van optimalizálva. Ha egy normál obit közgyűrűvel teszel alkalmassá a közeli fókuszálásra attól még azon alaptulajdonsága nem változik, hogy igazán jó képet távolabbi téma esetén tud produkálni. Egyszerűen másra van optimalizálva és korrigálva.

Abban igazad van, hogy olcsó megoldásnak jó a közgyűrű, jobbnak tartom én is mint egy előtétlencsét.

Mivel nex-re normális dedikált makró obi nincs (az a 30/3,5 egy vicc), ezért ezen a rendszeren a legjobb makró képminőséget valami manuál makró obi konverterezésével lehet elérni és szerintem még olcsóbb megoldás is mint a sony féle 30/3,5. Persze a kolléga anyagi hajlandósági határát nem ismerem.

(#1265) fattyu válasza sebgutkopf (#1264) üzenetére


fattyu
veterán

jaja nyilván a dedikált a legjobb dolog. csak mondom hogy én elég kitartóan ( több mint egy év ) használtam közgyűrűt obifordítást ezen kettőt együtt, és kifejezetten tetszetős eredmények születtek. Szóval jobb híján... Igazából nem az IQ miatt tartom én előnyösebbnek a natív rendszer dolgokat hanem azért mert rekeszel a váz, meg fénymérés meg ilyenek...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1266) konyi79


konyi79
addikt

Nekem is gond ez a makró dolog. Korábbról van egy dcr 250-em, de az 5n képét teljesen hazavágja. Hiába teszem a 18-55-re, 55-210-re vagy 50f18-ra, agyonrekeszelve is majdnem annyit lágyít a képen, mint nagyít. Jó, persze, a 55-210 közelpontja olyan 15 cm lesz, ott igen nagy a nagyítás, de olyan kicsi a dof, nincs is. Inkább művészi, mint makró. :)
A 30-as makró meg biztos nem az lesz, amire költenék. A képéről is csupa rosszat hallani, meg nekem kényelmesebb lenne egy kicsit hoszabb kicsit távolabbi közelponttal. Olyan közelről nem jó bevilágítani, meg minden alany zaklatásnak érzi. Szóval nem egy átgondolt eszköz.

Gondolkodtam beszerezni egy M42 valami makrót, de az a világ totál ismeretlen nekem. Begyakorlás menne, de tudni kellene mit vegyek, kidobni nincs pénzem. adapter egyáltalán van nexre?

[ Szerkesztve ]

(#1267) sebgutkopf válasza konyi79 (#1266) üzenetére


sebgutkopf
őstag

M42 - nex adapter van, sőt nikon, canon, és szinte minden adapterezhető nex-re pár ezer forintért.
Hozzáteszem, hogy ha valakinek kimondottan fontos és fő fotózási irány a makrózás, és a hozzá való célszerszámokat is hajlandó beszerezni, akkor arra van eleve alkalmasabb rendszer a nex-nél, pl az mft.

(#1268) fattyu válasza sebgutkopf (#1267) üzenetére


fattyu
veterán

ha valaki makrózni akar akkor arra még mindig a tükrös szerintem.

nagy nagyításnál a fényvesztést nem követik le jól a kijelzők/evfek...
OVF abban az egyben verhetetlen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1269) madgie válasza fattyu (#1268) üzenetére


madgie
titán

Szerintem pont nem, tegnap f16 körül makróztam, jobban élesre tudtam állítani a G3 EVF-ével, mint bármelyik eddigi tükrösömön. Annyi, hogy itt nem mindegy, mit állítasz be, mondjuk egy kis expozíciókerrekció és magas érzékenység jelentősen emele az EVF világosságán.

(#1270) WiZARD


WiZARD
addikt

thx, annyira makrózni nem akarok, hogy sokat költsek rá, inkább 1-1 közeli képet óráról, nagyritkán rendes makró...

asszem akkor marad az m42 vonal, csak ott kellene valami normális darabot találni

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1271) fattyu válasza madgie (#1269) üzenetére


fattyu
veterán

Elhiszem működik az is.

Más nagyításon mozgok. 5Xen ugye az effektív rekesz már tud elég kemény lenni. Nekem ez megfelelő és szeretem így.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1272) madgie válasza fattyu (#1271) üzenetére


madgie
titán

Na 5:1--ben nem vagyok otthon, ott már fekete lyuk van :D

(#1273) sebgutkopf válasza fattyu (#1271) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Más ligában focizunk makró téren. :)
Ráadásul én már teljesen fel is hagytam vele.

De, hogy ON is legyen. A nex-ek nagyon jól nyomják a panoráma témát:


Bal oldalt egyedül az a piramis formájú kérem nem más mint az Everest.

Ez meg remélhetőleg Tulku-nak fog tetszeni:

(#1274) madgie válasza sebgutkopf (#1273) üzenetére


madgie
titán

Jók :C

(#1275) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

A szépség jegyében, ez valóban ilyen kék volt:

Illetve a helyi srácoknak eléggé más az életük:

(#1276) Tulku válasza sebgutkopf (#1273) üzenetére


Tulku
veterán

Igen a Potala...Őszentsége egykori meditációs hajléka, pillanatnyilag egy kívülről rendbe tett "spirituális eszkába"...mindegy, áldás van rajtad, hogy ott voltál, láttad, megérezted azt az energiamezőt!

(#1277) Stitch válasza sebgutkopf (#1275) üzenetére


Stitch
őstag

Valóban szép kék. :) Jól gondolom, hogy nem volt polár?

(#1278) sebgutkopf válasza Stitch (#1277) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vegyes. Volt ahol használtam, de nem emlékszem melyik képeknél volt fent.

[ Szerkesztve ]

(#1279) sebgutkopf válasza Tulku (#1276) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez is egy érdekes út volt, mert a belső részén 60 percen belül végig kellett érni, ami a közlekedő részeken kívül most csupán 24 terem érintését jelenti a sok száz helyett és nem lehetett pénzért se fotózni. A lényeg, hogy ott voltam és bent voltam. :)

(#1280) Tulku válasza sebgutkopf (#1279) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy, úgy...amit "megéreztél" azt nem veszik el :)

(#1281) konyi79


konyi79
addikt

Sikerült körbetapogatnom, kipróbálnom végre az 5r-t. Azt hiszem előre lelövöm a poént, kicsit csalódtam benne. Vagy az 5n fókuszrendszere lett sokkal jobb a fw frissítés után, vagy sokat vártam, de én nem érzek a fókuszálás sebességében olyan nagy különbséget. Kicsit talán gyorsabb, de nem annyival most egyből cserélni akarjak. Nagyon figyelni kell, alapobival beltében nem ragyogó fény mellett kicsi a különbség. Kíváncsi lennék 50f18-cal milyen, az néha tud nálam mászkálni oda-vissza, de sajnos nem volt nálam. A másik amit elrontottak de nagyon, az új tárcsa. Az hagyján, kézre nem esik, de legalább van. A kijelző mellettit kiváltja ugyan, de az funkció nélkül marad, azaz nem csinál SEMMIT. Nem lehet egy expozíció kompenzációt, semmit rátenni. Tehát adtak egy tekerőt, egyet meg elvettek. A vízszintjelző, ami telitalálat lenne nekem, de az kevés váltáshoz. A wifi helyett meg többet érne egy gps. Ezek után kíváncsian várom a 6-ost, ugye ott is a módválasztón kívül van egy plusz tárcsa, hogy programozzák fel. Az 5r jó kis gép, de az 5n-ről váltani kevés.

(#1282) Tulku válasza konyi79 (#1281) üzenetére


Tulku
veterán

6-osnál nen feledd az evf-et...az sokaknak mennyország (nekem is...ezért cseréltem le az x10-et x100-ra...)

(#1283) konyi79 válasza Tulku (#1282) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, tudom.
Nekem is ez lenne a vágyam, egy normális kereső. Most megint elkezdtem nézegetni, hátha attól olcsóbb lesz :) A hibrid fókusznak is biztos van, ahol van előnye (utólag javítva magam nem az 50f18, a fixeket nem támogatja), de a tárcsánál tényleg nagyon jó lenne egy expó kompenzációt rá lehetne rakni.
A 6-nál az érintő kijelző +gps a hiány, de persze akkor már lehet kiütné a piacot a csúcsmodell alól.
Majd jövőre.

(#1284) fattyu válasza konyi79 (#1283) üzenetére


fattyu
veterán

ott is ugyaníg van a tárcsahasználat sajnos a tesztek alapján amit olvastam. vagyis valójában nem két tárcsás gép. csak full manuálban dolgozik a mindkét tárcsa.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1285) Stitch válasza Tulku (#1282) üzenetére


Stitch
őstag

És milyen a fix élet? :)

Továbbadtam a tőled vett 5N-t. Nem használtam ki, pedig nagyon pönge kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#1286) sebgutkopf válasza konyi79 (#1281) üzenetére


sebgutkopf
őstag

De jó ezt 5n tulajként olvasni :) Legalább nincs kísértés és használhatom tovább nyugodtan a mostani masinát.

(#1287) sebgutkopf válasza konyi79 (#1283) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A szememben már így is kiütötte a nex7-et. Talán a jövő évi gépözönhöz akarnak valaminek még teret hagyni, hogy nincs a 6-osban érintő, meg gps.
A hibrid fókusznál úgy tűnik első nekifutásra még nem az igazi, ennek is kell 2-3 generáció mire felpörög. Majd azt a gépet elég lesz megvenni.

(#1288) sebgutkopf válasza Tulku (#1282) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Máris megvan az x100. Mesélj! Szerintem az ittenieket is érdekli.

(#1289) rolywrx válasza sebgutkopf (#1286) üzenetére


rolywrx
tag

A tükrös mellé kerestem a megfelelő NEX-et. Őrlődtem, minden előzetes 5R tesztet megnéztem, aztán a végső 5N akció győzött. Mert azért az ára is lényeges valamennyire.
Engem a fázis AF érdekelt az egészből és a plusz tárcsa.
Kíváncsi leszek, h tényleg megérte volna-e várni rá.

Lehet az 5R lépcsőt most kihagyom. (Az magyar árát 1,5 hónapja tudom, azóta morfondíroztam) ;)

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#1290) Tulku válasza sebgutkopf (#1288) üzenetére


Tulku
veterán

Igen sehová nem tudok írni...maximum Madgie-t fárasztom privátban :)

Én nagyon el voltam a GH1+20mm(ekv 40 mm) kombóval...sőt...azzal készült képeim zöme.
Na itt ezt az 5 mm-t kicsit érzem, de szokható...hogy milyen?...gyönyörű, gépcsoda.

Videó szekció van, ez a legtöbb mi elmondható róla...ha ügyes vagy örökíthetsz az utókornak.
Pillanatnyilag a legkisebb evf-fel rendelkező masina, övtáskában elfér, gondolkodnom nem kell, mit tegyek fel rá, a komponálás kézzel-lábbal történik...
Gyorsaságra a frissítés előtti nex 5n+ kitzúm kombó, tehát nem egy sportgép, de nem is annak készült (x10 gyorsabb volt)

A képekbe nem lehet belekötni, zajt még nem láttam (3200-on sem, ameddig az auto iso engedi) a sok frissítéssel egész elfogadható kezelésű kis masina lett...bokeh mindent kiüt, az egykori (nálam) csúcs 5n+nikon 50 mm 1,4 is jelnethet, egyszerűen úgy jó ahogy van.
Van egy olyan tulajdonsága ami nagyon tetszik; A módban megszabhatod a minimum zársebességet, így nem vagy kitéve a gép kénye kedvének (ilyenkor mindig a minimumig viszi le előbb, aztán emeli az iso-t) Úgy hogy ezen is hagyom...

Végre komponálhatok keresőben...én sajnos nem tudom megszokni ezt az lcd nézegetést félig nyújtott karral :)

Gyönyörű bőrtok, igazi retro külső, nagyon jól összerakott kis szerkezet...

Nex-re visszatérve, én azért hajlok arra, hogy a nex6 siker lesz, szerintem sok ember várt már megfizethető evf-es nex-et, illetve az lcd tapizás nekem sem jön be, tehát biztosan nem akkora hátrány (5n-nél gyakran tévesztett, vagy nem reagált, max fókuszpontra használgattam olykor-olykor.
És az a két tárcsa nekem nagyon hiányzott 5n-ről...

Stich: mit nem tudtál benne kihasználni? Érdekel, mert saját egykori eladási szempontjaim hátha felbukkannak...

(#1291) rumos14 válasza Tulku (#1282) üzenetére


rumos14
nagyúr

már meg sem lepődtem amikor láttam h eladó az X10... ;) de azt nem gondoltam volna h X100 lesz.

(#1292) konyi79


konyi79
addikt

Az ára se kevés az 5r-nek, 229k. Az érintőkijelző nekem is csak fókuszpont kijelölésre való, persze lehet máshogy is trükközni hova fókuszáljon, de arra a legjobb. Épp ezért jobb is lenne ha valami érzéketlenebb rezisztív lenne, mert azért néha zavaró is tud lenni.
Viszont hál istennek nekem is elkezdett kopni a kijelző bevonata a széleken. Úgy tudtam ez csak a 3-at érinti. körbe látszik már, de alul a legsúlyosabb ott kb 2-3 mm lejött.

(#1293) Tulku válasza rumos14 (#1291) üzenetére


Tulku
veterán

Működésileg, egyéb szempontok alapján közelebb állt hozzám az x10...de az a fránya evf...ráadásul ez vékonyabb...sajna ez van

(#1294) konyi79


konyi79
addikt

Azért ne sajnáld, egy gyönyörű gép. Az a furcsa miért fix obival adták ki. Viszont akkor már legalább jól válaszrottak méretet.

(#1295) sebgutkopf válasza Tulku (#1290) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszönjük a beszámolót!
Ahogy tovább formálódik a véleményed, illetve egyre jobban bele látsz posztolhatod én szívesen olvasom, de szerintem mások is.
Az "A" módban a min záridő megadása egy olyan dolog, amit kötelezővé kéne tenni minden gyártónál. Ennél a fujinál mondjuk nem téma, de cserélhető obisnál ez úgy lenne az igazi, ha gyujtótávokhoz lehetne min záridőt rendelni és a kettő közötti részt mondjuk interpolálja a gép. Nagyon jó dolog.

(#1296) sebgutkopf válasza konyi79 (#1292) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A kijelző tapi szerintem is a fókuszpont választásra való. Arra ettől gyorsabb módszer egyszerűen nem létezik, akkor pedig számomra hasznos. Mondjuk én kép visszanézésnél is használom a tapit, amikor belenagyítok, mert mégis csak gyorsabb oda bökni, mint a gép kiadja a kép közepét aztán nyilazgatni.

Kijelző kopásnál én elejétől fogva gyanakodtam, mivel elvileg a nex3 óta ugyanazokat az egyébként nagyon jó képminőségű kijlezőket használja az összes nex. Nekem a 3-as megkopott, így az 5n megvétel után rögtön kapott egy védőfóliát. Nem voltam benne biztos, de a te példád mégis jól tettem, hogy óvatos voltam. Gari időn belül ezt cserélik/javítják, tehát érdemes bevinni.

(#1297) muci


muci
tag

Hali. NEX-5N kezelési után érdeklődőm, merre található ?

(#1298) fattyu válasza muci (#1297) üzenetére


fattyu
veterán

Vazzeg

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1299) Tulku válasza sebgutkopf (#1295) üzenetére


Tulku
veterán

egy gépből kiköpött iso 3200-as jpeg, persze le kellett vennem a minőségből az 1megás korlát miatt...nálam persze sokkal jobban néz ki...és persze teljes crop nem leméretezés

[ Szerkesztve ]

(#1300) fattyu válasza Tulku (#1299) üzenetére


fattyu
veterán

ekv 50 lenne az obija már egy éve vettem volna x100at

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.