Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Stitch válasza sebgutkopf (#1799) üzenetére


Stitch
őstag

Úú, a második nagyon bejövős.

A kép láttán eszembe jutott, hogy egy valami nagyon hiányozni fog az 5N nélkül...a talajközeli komponálás könnyedsége. :)

(#1802) FEDman válasza sebgutkopf (#1799) üzenetére


FEDman
addikt

Az első 3 nagyon hangulatos. :)

(#1803) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Köszi!

Idő közben az elmúlt egy hétben viszont kétszer is számomra meglepő kérdést tettek fel nekem, amikor az 5n + 24 zeiss összeállítást használtam. Mindkét esetben azt kérdezték tőlem (egy idegen utcán, meg egy ismerős nem utcán), hogy ez egy profi gép?
:Y
Ezen a kérdésen nagyon meglepődtem mindkét alkalommal, mert az 5n-t eleve sok mindennek el lehet mondani csak profinak nem és szerintem ezen egy objektív se változtat.
Az elmúlt évben mindig boldogan sétálgattam feltűnés mentesen csöndben kattintgatva, amit egy dslr-el sok esetben nem lehet megtenni. Utoljára még az e3+grip+12-60 kombóval akartak az utcáról berángatni egy idegen esküvőre a "megjött a fotós, gyere be" felkiáltással. :)

Vicces esetek.

(#1804) PRO-peller válasza sebgutkopf (#1799) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Fentről a 2. . Az a jó. Többi újjgyakorlat. :R

(#1805) Uzi74 válasza _Roy_ (#1800) üzenetére


Uzi74
senior tag

Portréra rövid a 30mm és a 2.8 éppen lassú beltérbe, ha nem akarsz állványozni. Nem rossz obi, csak nekem pont azt nem adja meg, amire leginkább kellene: beülsz barátokkal valahova és akarsz pár képet lőni vaku nélkül. Mint lejjebb írtam az OSS miatt a kit is jobb tud lenni ilyenkor.
Az 1.8-asod 1 1/3 stoppal gyorsabb, ha lereteszeled 1/2.0-ra akkor is dupla annyi fény jut bele (igaz 2 emberre már szűk lehet az a mélységélesség), nekem canon fd 50 1.4-es van, ami viszonylag nehéz, de elég gyors tud lenni és 1.7-en már éles.
A gyors régi manuál objektívek a 30-as tartományban meglehetősen drágák, nem gombokért kapni őket. Alpha-ra van 28 f1/1.8-as, de adapterrel majdnem ott vagy a SEL35F18 áránál és nincs OSS.
Beltérre vaku nélkül azt mondom SEL50F18 vagy SEL35F18
Sigmával pár videót lőttem, rendben voltak, videóra a 2.8 is elég gyors volt, jó fényben a folyamatos fókusz is rendben volt, nem is váltottam át manuálra.

[ Szerkesztve ]

(#1806) Uzi74 válasza sebgutkopf (#1799) üzenetére


Uzi74
senior tag

Jól megragadják a hangulatot, főleg a 3. és 5.

(#1807) sebgutkopf válasza Uzi74 (#1805) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Beltérre vaku nélkül azt mondom SEL50F18 vagy SEL35F18

+1 :K

Ráadásul ezek nem csak fényerősek, de stabi is van mindkettőben.
Meg azért annyira nem megvetendő szerintem az AF lehetősége se. :)

[ Szerkesztve ]

(#1808) mik-oca válasza sebgutkopf (#1807) üzenetére


mik-oca
tag

Lehet nekem sem vakut kéne keresgélnem, hanem fényerős fix obikat ! :K

(#1809) mik-oca


mik-oca
tag

Beírtam a vakuk topikba, de még nincs javaslat, hátha nektek van ötletetek! :))

Sziasztok!
Vakut keresgélek, de nem igazán találom azt, ami a legjobb lenne, hátha ti tudtok valami ötletet adni nekem!
Adott egy Sony NEX-5N, amihez kellene egy értelmes teljesítményű vaku. Sajnos ez nincs sony-ban, így mivel szabványos talp sincs rajta egy vakupapucs adapteren keresztül lehet rárakni egy vakut, amit viszont csak hagyományos módon, a középérintkezőn keresztül lehet elvillantani. Azt nem tudom, hogyan működik a vezérlése a sony-nak a középérintkezőn keresztül? Megszakítja a jelet- amikor elég a fény és akkor a vaku is leáll, vagy csak egy inputot ad, a vaku pedig elvillan teljes teljesítménnyel? A második esetben lehet, hogy inkább olyan vaku kellene, aminek van saját automatikája, még ha ez nem is olyan pontos, mint a TTL.
Sajnos a csatlakozása az adapternek nem olyan stabil, tehát lehetőleg kisebb tömegű és méretű vakuk jöhetnek számításba!
A hab a tortán, hogy olyan vaku kellene, ami kompatibilis a Nikon D7000_el is, hogy ahhoz is lehessen használni, legalább slave-ként! (egy SB-700 már adott)

Köszi előre is a véleményeket!
(Nézegettem: Nissint, Metzet....)

(#1810) sebgutkopf válasza mik-oca (#1808) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Vakut szerintem kimondottan modell jellegű fotózásnál van értelme használni.
Minden más esetben sokkal természetesebb és kellemesebb lesz a hatás, ha a meglévő fényeket használjuk még ha az kevés is. Egy fényerős obi pedig mindig jó partner ebben. 35/1,8 vagy/és 50/1,8 látószög ízléstől függően kiválóan alkalmas erre és megfizethetőek.

Ahol az F1,8 és iso3200 együtt nem elég, ott már szabad szemmel se látsz sok mindent.

Pl vendégségben voltunk és egy sima energiatakarékos izzó fényénél ilyeneket lehet poénkodni az 50-essel:

(#1811) mik-oca válasza sebgutkopf (#1810) üzenetére


mik-oca
tag

..van benne igazság... :DD

(#1812) Uzi74 válasza sebgutkopf (#1810) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ha ISO 3200 kellett, akkor nagyon takarékos izzó volt :)

(#1813) sebgutkopf válasza Uzi74 (#1812) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Takarékos volt bizony. Még így is elég volt iso2000 :)

Vicces egyébként, hogy az ember az ilyen képeket is raw-ból fényben úgy felhúzza, hogy a kép alapján jóval világosabbnak tűnik a helyiség mint valójában volt. Így utólag több minden látható, mint akkor szabad szemmel. Ezt a képet is raw-ból kb 1,5-2 fé-el húztam fel, ami már nem a valóság, de aki nem volt ott az ezt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1814) _Roy_ válasza Uzi74 (#1805) üzenetére


_Roy_
tag

köszönöm, igazából pont ettől féltem...
most nem tudom mi lesz, marad még a canon 50mm 1.8 bentre mert az jó, de most nincs annyim a sony obik valamelyikére :(

(#1815) Uzi74 válasza _Roy_ (#1814) üzenetére


Uzi74
senior tag

Visszanéztem pár karácsonyi sigma 30-al készült felvételt és nem tolakodóan a kit vakuval megtámogatva nem születtek rossz képek.
Én az enyémet visszaküldtem, de ha nem lesz 2 héten belül elérhető a sel35 lehet újra veszek egyet, csak most 40 Eur-al olcsóbban mint először.
Nem low light király, de korrekt és éles obi azért.

(#1816) _Roy_ válasza Uzi74 (#1815) üzenetére


_Roy_
tag

hát majd írd meg és rakj fel pár képet vele(bármelyikkel)

(#1817) Uzi74 válasza _Roy_ (#1816) üzenetére


Uzi74
senior tag

Főleg családi képek, megnézem van-e ahol nem sértem senki személyiségi jogait.. :)
A Sigmák 100Eur-ra leestek időközben, én 160-ért vettem még az első példányom. A végén tényleg veszek mégegyet, hogy sehol nem kapható a sel35f18 a közelben (egy angol kereskedőt kivéve) - egy másik 3-10 napon belül ígéri

(#1818) rumos14


rumos14
nagyúr

na hirtelen előhúzott a cilinderéből a Sony egy palacsintát :DDD [link]
a bibi az hogy 350 USD - most hogy nagyjából 100 dollárért hozzá lehet jutni a Sigma 19/2.8-hoz... ööö... :U és 350 USD a 35/1.8 is, ami fényerősebb, stabis, hát, nemtom, én 149 vagy max 199 USD-re lőttem volna be. személy szerint az ekv. 30mm sem az a gyútáv amiért a fél vesémet odaadnám :)

(#1819) sebgutkopf válasza rumos14 (#1818) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez elég egyértelműen a sigma 19 ellenfele. A poént mondjuk én se látom benne, biztos a pancake mániásoknak hozzák. Kinézetre sok különbséget nem látok a 16-oshoz képest a színét leszámítva. Sok reményt nem fűznék ehhez se. Szerencsére nekem ez eleve nem érdekes.

Egyébként nem semmi, hogy mennyire titokban tudták tartani, hogy sehol nem jósolták az érkezését, csak annyit lehetett tudni még tavaly, hogy 2013-ban jön új pancake is.

Mondtam én, hogy érdekes lesz ez az év. Már tudjuk, hogy jön a 85/1,8, jön egy zeiss zoom, illetve jön még 3 fix zeiss (12/2.8, 32/1.8, 50/2.8 macro), meg most jött ez a meglepi. Ez már 6 új obi idénre. Vajon lesz még valami egyéb meglepetés is?

Azért jellemző, hogy az igazán tökéletes normal fixet is a zeiss hozza ki a 32/1,8 személyében. Pont annyival rövidebb a 35-östől, amitől az az igazi normál obi. Árban meg sok jóra nem lehet számítani.

(#1820) Uzi74 válasza rumos14 (#1818) üzenetére


Uzi74
senior tag

Szép lassan növekszik a választék, sajnos az árak is :)
Bárcsak 350 USD lenne a SEL35F18, 450 körül látom mindenfelé, sőt a kontinensen persze 450 Eur :( De végre máról van készleten több helyen is.
Eltekintve a méretétől ez a 20-as OBI ugyanazt tudja mint a sigma 19, OSS sincs benne extrának, ár pedig 100 vs 350. Az EOS-M 22mm 1/2.0-es obit kellett volna másolniuk, arról jókat olvasni.

(#1821) Uzi74


Uzi74
senior tag

Végül a 16-50-et tartottam meg, a 18-55 visszament. A sel35f18 feb elején érkezik.
Sigma 19 van valakinek, sokkal jobb az mint a kit? Az alacsony 100 Eurós ár gondolkodtat el.

(#1822) rumos14 válasza Uzi74 (#1820) üzenetére


rumos14
nagyúr

hoppá, tényleg 450 USD a SEL 35/1.8... :U benéztem. a SAL (SAM) 35/1.8 kevesebb mint a fele, itthon használtan 40-ért szokott menni.
a Canon 22/2 jó obi lehet, de olyasmije már van a Sony-nak, a Zeiss 24/1.8. az árakról most ne beszéljünk :)

(#1823) sebgutkopf válasza rumos14 (#1822) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Összevetni még ugyan nem lehet, így csak papír alapján próbálok kiolvasni valamit, ami alapján nekem úgy tűnik, hogy a sel35/1,8 az valóban egy drágább konstrukció mint a sam35/1,8.
Egyrészt a sel-ben van oss, csendes videóra optimalizált gyors AF motor, ED lencsék. Ezek alapján a sel-nek illene már nyitva is élesnek lennie. Na még 2 hét és kiderül. :)

(#1824) sebgutkopf válasza Uzi74 (#1821) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van egy 16-50-ed, ami tud 19mm-es állást is. Méretre összecsukva kisebb mint a sigma, cserébe 2/3 - 1 FÉ-el sötétebb mint a sigma. Viszont zoom és van benne képstabi.
A kérdés az, hogy mi az a szituáció amikor a 19-est tudnád használni és a 16-50-et nem?

(#1825) Uzi74 válasza sebgutkopf (#1824) üzenetére


Uzi74
senior tag

Tájképre vagy nem tök sötétben tartózkodó embercsoportra gondoltam. Nem a legfőbb gyújtótávom, de annyira lement az ára, hogy 4 és fél SEL35 kijönne belőle :). Ha ilyen helyzetekben jobb lenne az IQ, ahol a 35 szűk, már megérhetné
P.S: Állítólag azért söprik ki olcsón a készleteket, mert jönnek az újabb "ART" sigma verziók

(#1826) Uzi74 válasza sebgutkopf (#1823) üzenetére


Uzi74
senior tag

SEL35 tegnap még volt a sony shopban, mára kipucolták.. pedig éppen találtam egy 5%-os kedvezményre jogosító kódot :O

(#1827) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok!
Sony NEX-5N vásárlásán töröm a fejem, ha elmegy a Nikon D90-em. A kérdéseim: van-e ár-érték arányban jobb NEX gép most? (18-55-tel 150e boltban az 5N). 50p FHD videó szempont, wifi meg ilyesmi mókusvakítások nem.
Van-e átalakító hozzá Nikon bajonettre, amivel van autofókusz is?
A 35mm F1,8 miatt nem lenne hátrányos, mivel az adott és kb az adapterrel együtt jönne ki 350dollárra...
Általános célokra milyen obikat érdemes beszerezni hozzá?
Köszönöm a segítséget!
Ugyanitt D90, P300 és Pana FZ8 eladó, NEX cserével :P

(#1828) sebgutkopf válasza rbalint88 (#1827) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ár/értékben az 5n egyértelműen best buy most. Feltéve, ha még lehet kapni, mert ezek a helyek egyre szűkülnek, lévén a meglévő készleteket adják.
Nikon obihoz csak manuál adapterről tudok, af képes tudtommal egyelőse csak canon és a sony saját obijaihoz van. Egyébként az AF képes adapterek ára olyan, hogy szerintem többnyire nem éri meg, illetve akkor éri meg ha eleve sok obi van készleten és nem akarja az illető eladni őket.
Azt azért ne feledd, hogy a dslr-re való modernebb obik a nex gépeken elég nagyok és el tuják vinni a súlypontot, méretet.

Kezdéshez szerintem megveszed a 18-55 kitzoom-al és mellé veszel egy 35/1,8-at, vagy 50/1,8-at attól függően, hogy mire van szükséged. Ha majd eladsz valamit a meglévő cuccodból simán lenne fedezet legalább az egyikre és akkor nincs kompromisszum a használatban.
Ezzel a két obival általában el lehet lenni, tájképezni ott a zoom, kevés fényre meg az egyik fix, illetve az 50-es portréra kellemes darab, de annyira nem szűk, hogy másra ne lehetne használni.
Ettől általánosabb obi a zeiss 24/1,8 lenne, de az nem épp a budget kategória, illetve idén jön egy prémium standard zoom.

(#1829) haarmaan válasza rbalint88 (#1827) üzenetére


haarmaan
tag

A Westend-ben lévő MediaMarkt-ban még van Nex5N 145000ft-ért. Jelenleg tényleg ez a Best Buy vétel.

De ha valakinek kellenek a Nex5R plusz dolgai az 5N-hez képest:

- Wi-Fi,
- Playmemories camera apps,
- hibrid AF rendszer,
- programozható vezérlő tárcsa és funkció gomb,
- vízszint jelző, stb.

akkor annak már inkább a Nex 6-ot ajánlanám. A két gép között (Nex5R - Nex6L) kb 50000ft a különbség. ezért viszont kapsz egy csomó mindent pluszba:

- vázba épített vaku,
- kicsit nagyobb kényelmesebben használható váz
- vakupapucs,
- oled elektronikus keresőt, (csak ez külön kb. 90000ft a Nex5 gépekhez, és ha felteszed a nex 5R-re akkor nincs hova csatlakoztatnod a vakut)
- plusz egy vezérlő tárcsa a nex 5R-hez képest, stb.

Ezenkívül minden szolgáltatás benne van ami a nex5r-ben, kivéve az érintőképernyőt és a 180 fokban dönthető kijelzőt.

Úgyhogy szerintem Nex 5N vagy Nex 6L, a Nex 5R felejtős szerintem.

Valamint Nex 5R-hez és a Nex6L-hez adott új kitobi is rosszabb lett szerintem mint a korábbi kitobi. Tehát obi terén én is a 18-55ös kitobit, és valamelyik fényerős fixet (35/1,8) (50/1,8) ajánlanám.

Ja és még valami, a Nex 5N-hez kapsz egy külső vaku töltőt, míg az újabb Nex gépekhez (5R 6L) nem. Úgyhogy az újabb gépeknél csak a vázban tudod tölteni az aksit.Ezenkívül az újabb gépek nem hevülnek túl videó alatt mig a Nex 5N hamar túlhevül kb 18-25 perc videó után.
Azt azért gondold át hogy a D90 után nem e fog hiányozni a kereső. Én Panasonic G3-ról váltottam Nex 5N-re de nekem nagyon hiányzott.
Két hete cseréltem le a Nex5N gépemet egy Nex6-ra,később majd leírom kicsit részletesebben a tapasztalataimat a váltással kapcsolatban.

(#1830) sebgutkopf válasza haarmaan (#1829) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Várjuk ám a nex6 leírásodat. A személyes tapasztalat többet ér a teszteknél. Lehet jó hosszú is.

Majd írj a vezérlő tárcsákról is, különösen érdekel, hogy amikor a P, A, S módban vagy, akkor mit csinál a felső és mit a hátsó tárcsa, illetve ezek funkciója beállítható/felcserélhető? M módban cserélhető-e a kettő?
Hogyan oldották meg a tapi nélkül a gyors AF pont kiválasztást?
Milyen a hibrid af fotó illetve videó alatt?
Tud már igazi és érdemi C-AF-et produkálni sorozatlövés közben?

UI:
egy külső vaku töltőt

akku töltőt :)

(#1831) Danapoint70 válasza Uzi74 (#1821) üzenetére


Danapoint70
csendes tag

Több helyen is lehet olyan tesztet olvasni, hogy a két Sigma (19mm-30mm) nagyon szépen rajzoló éles objektívek. A 30mm-es élességét egyenesen a Zeiss 24mm-eshez hasonlítják és nem marad alul. Persze minden másban igen, de talán ez a legfontosabb :)

Itt pl. egy teszt a 30mm-ről.
Rendeltem mindkét Sigmából a Nex 7-esemhez, ha valakit érdekel teszek fel majd képet ami ezekkel készült.

[ Szerkesztve ]

(#1832) sebgutkopf válasza Danapoint70 (#1831) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze, hogy érdekel minket néhány kép. A nex7 különösen érdekes a kényes szenzora miatt.

folytatás:
Közben elkezdték szivárogtatni, hogy a nagy kiárusítás hátterében az van, hogy ezekből az obikból jön drágább ART (első ilyen obi a friss 35/1,4 slr gépekre) verziós kivitel. Lesz itt kérem obi választék! :)

[ Szerkesztve ]

(#1833) haarmaan válasza sebgutkopf (#1830) üzenetére


haarmaan
tag

P, A, S módban vagy, akkor mit csinál a felső és mit a hátsó tárcsa?
A felső tárcsával tudod az adott módhoz tartozó értéket (A-rekeszérték, S-zársebesség, P- mindkettő egyszerre) változtatni.

P, A ,S módban a hátsó tárcsán alapból nincs funkció ehhez előtte meg kell nyomni valamelyik irány gombot is. ISO érték (jobra gomb), Expoz.komp (lefele gomb) Képtovábbítási mód (balra gomb), disp (felfelé gomb).
illetve ezek funkciója beállítható/felcserélhető? nem

M módban felső tárcsával a rekeszértéket, a hátsó tárcsával zársebességet tudod változtatni.
M módban cserélhető-e a kettő? nem

A hátsó tárcsa egyik iránygombja és a középső gomb se programozható.
Programozni az alsó képernyőparancs-választó, az AEL, és Fn, gombokat tudod.

Az Fn gombra hat funkciót tehetsz rá, de navigálni nem tudsz a funkciók közt a gomb nyomkodásával. Ha megnyomod az Fn gombot akkor bejön az Fn menü a hat beállított elemmel , ha újra lenyomod az Fn gombot akkor kilépsz az Fn menüből.
Navigálni az Fn menüben hátsó tárcsával tudsz függőlegesen és vízszintesen egyaránt, a felső tárcsával csak függőlegesen.

Hogyan oldották meg a tapi nélkül a gyors AF pont kiválasztást?
Videónál az alsó képernyőparancs-választó gombra került, fényképezésnél meg rá kell programoznod valamelyik gombra vagy az Fn menüre.

Milyen a hibrid af fotó illetve videó alatt?
Gyors, érezhetően gyorsabb mint a Nex 5N-nél, videó alatt már nincs az a hullámzó fókuszálás ami korában jellemző volt. De rossz fényviszonyok közt ugyanolyan nehézkes a fókuszálás. Valahol azt olvastam hogy ha F érték nagyobb mint 6.3 akkor nincs fázisérzékelős AF csak kontrasz alapú.

Tud már igazi és érdemi C-AF-et produkálni sorozatlövés közben? Ezt még nem próbáltam.

(#1834) skodri2


skodri2
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni két gép között.Sony Next 5rkb vagy DSC-RX100 között.Tudom mindegyiknek meg van az előgye hátránya.Nem is egy kategória.De mégis kéne döntenem.Segítsetek ti hozzáértők.......
Köszönöm.
.Navigáció
ugrás
fórumok
Tová

(#1835) Danapoint70 válasza sebgutkopf (#1832) üzenetére


Danapoint70
csendes tag

Ha megjött teszek fel képeket.
Ha esetleg megunod a Zeiss lencsédet,szólj. ;)

(#1836) sebgutkopf válasza Danapoint70 (#1835) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az obijaim újragondolása legközelebb, akkor lesz, amikor hazavihetem a még be se jelentett zeiss zoom-ot.
Állítólag ez még idén megtörténhet. :)
Utána bármi megeshet, de tippelni se tudok, hogy melyik obi fog partvonalra kerülni.

(#1837) sebgutkopf válasza skodri2 (#1834) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Alapvetően azt kell eldöntened, hogy melyik koncepciót akarod követni.

Rx100 megveszed használod kész, később már nem bővíthető, ami a pénztárcának előny, ha nőnek az igényeid, akkor meg hátrány. Méretben alapból egy hordozhatóbb mindenes, a szenzora kisebb, tehát sose lesz vele olyan dof kontroll mint a nex-ekkel, de mégis nagy szenzorosnak számít, egy elég jól eltalált méret kompakt gépbe. Jó átfogású az obija, a legfontosabb témákhoz mindenre elég.

Nex vonal esetében kapod a nagyobb aps-c szenzort és a később is testre szabható rendszert. Elsőre megvenni nagyjából talán hasonló árú, de idővel a nex-re a bővíthetőség miatt tuti többet költesz. Viszont, ha nem akarsz rá később obikat venni, akkor szerintem fölösleges cserélhető obis gépet venni. Vehetsz rá fényerős fixeket, amikkel nagyon szép háttérmosásos portékat lehet készíteni, illetve olyan kevés fénynél is fotózhatsz vaku nélkül, amit korábban nem is gondoltál volna.

Ezeket gondold végig.

(#1838) sebgutkopf válasza haarmaan (#1833) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi az infókat!

Attól nem vagyok elájulva, hogy a hátsó tárcsának P, A, S módokban előzetes gombnyomás nélkül nincs funkciója. Így lényegében a gép csak egy tárcsás. :( (kivéve az M módot)

Az viszont jó, hogy így is maradt 3 programozható gomb.

Milyen obijaid vannak most? Mindegyikkel gyorsabb a hibrid AF?

(#1839) fattyu válasza sebgutkopf (#1838) üzenetére


fattyu
veterán

ezen baromság miatt tettem le féligmeddig a nex6ról, mert az hogy nem lehet pl expókompot vagy isot ráküldeni az egy baromság...

pl Av módban az egy marha okos dolog lenne, és mivel canonokon pl ott van alapból az expókomp, kemény visszalépés.

Na mindegy.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1840) konyi79


konyi79
addikt

Az azért szerintem továbbra is bosszantó, mindkét új modellnél az új gombokra az 5N-nél már megoldott vezérlést gondolták át, lényegében pedig nem bővült a paraméterezhető kezelőszervek száma. Remélem a következő generációra ez megváltozik, és a 6x már úgy jön ki a G zoomal kitben.

(#1841) sebgutkopf válasza fattyu (#1839) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Jó nekem még az 5n egy pár évig, én se érzem a motivációt a vázcserére.

Tuti valami tudatos baromság lehetett ez a tárcsa butítás, mert így tényleg nem látom az okát az új tárcsának, sőt valószínűleg a sony slt gépein is az egyik tárcsa expó kompenzációra van. Ez tuti valami szándékos visszafogás. Ráadásul, ha akarnák még most is meggondolhatná magát a sony és egy fw frissítéssel orvosolhatnák a gondot. A 4 iránygombon ezzel kapásból egy hely fel is szabadulhatna egy másik funkció javára.
Ha meg a sok beállítástól félő amatőröktől tartanak, akkor menüből is lehetne engedélyezni/tiltani ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#1842) Uzi74 válasza sebgutkopf (#1832) üzenetére


Uzi74
senior tag

Majd verhetjük a fejünket a falba, ha a SEL35-nél jobb lesz és olcsóbb lesz az 1.4-es sigma ;]

(#1843) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok!

A mai napon én is boldog tulajdonosa lettem egy NEX-5N-nek. Sokat olvasgattam a fórumot a vásárlás előtt és nagyban segítettek a főleg pozitív kritikáitok a - számomra - nem olyan egyszerű választás meghozásához. Kicsit kalandos volt a vásárlás, de remélem megérte a sok "izgulás" :)

A fórumban ajánlottátok ezt a táskát: LCS-EMC Ez mellé befér még egy pótakku?

Egy negatívumot találtam egyenlőre, méghozzá, hogy nincs benne GPS :( Most utólag olvastam róla, de olyan triviálisnak éreztem, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy hiányozhat... Mind1 elleszek nélküle...

[ Szerkesztve ]

(#1844) rbalint88 válasza sebgutkopf (#1828) üzenetére


rbalint88
addikt

és haarmaan!
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Pár helyen lehet még kapni szerencsére 150 körül. a mediában ami még van, az a bemutató darab, de ha annyiért lehet kapni bontatlant is, úgyhogy inkább akkor azt. bár engem az se zavarna, ha használt, de jó állapotút tudnék venni ennyiért több tartozékkal vagy dupla objektíves kitben.
A D90 elment ma mindenestül, csak két előtétlencse maradt, azokat meg 49-52es adapterrel tudom használni a NEX-en is, ahogy a polárszűrőt is (aztán majd ha feltőkésedek, veszek egy méretest)
16/f2,8-ra érdemes költeni vagy nem annyira? városban mászkálósnak szánnám, 38-40 ezer körül gondolkodom benne. vagy esetleg 18-55 csere 16-50re és akkor nem kell a fix 16mm?

ahogy nézegettem, funkcióban az 5r nem tud többet számomra, az árkülönbözetből inkább veszek egy obit az n-hez. nex-6-7 meg már olyan árban van, amiről nem is álmodozom és felesleges is lenne nekem. 3-asokkal se lenne bajom, ha tudnák a FHD 50p videot és legalább 7kép/s fineJPEG sorozatfelvételt...

haarmaan: nekem is TX-SR608 van :)

(#1845) mik-oca válasza haarmaan (#1829) üzenetére


mik-oca
tag

Érdekelnek majd a NEX6-os tapasztalataid... :)

(#1846) mik-oca


mik-oca
tag

Info..
Szereztem egy vakupapucsot az e-bay-ről, (középérintkezős, 5e Ft) 5N-nen rendesen működik, elvillantja manuál módba állított Nikon vakumat...

(#1847) Danapoint70 válasza Uzi74 (#1842) üzenetére


Danapoint70
csendes tag

A tesztek alapján nem kizárt, hogy ez már a 2.8-as Sigmára is igaz lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#1848) haarmaan válasza mik-oca (#1845) üzenetére


haarmaan
tag

Tehát akkor Nex 5N-röl Nex6-ra váltás tapasztalatai kb. két hét után.

Pozitívumok:

- kép és videó minőség terén nem hoz látványos javulást a gép, viszont a felhasználhatóságot kezelhetőséget össze sem lehet hasonlítani. (evf,vaku, nagyobb váz, wi-fi,stb)
-fókuszálás sokkal gyorsabb lett köszönhetően az új hibrid af rendszernek, rossz fényviszonyok közt viszont ugyanolyan nehézkes mint a Nex 5N-nél.
- kereső, ugye nem kell részleteznem, nekem már ezért megérte a váltás.
- videónál nincs melegedés 2x30 perc simán ment egyhuzamban.

A többi pozitívumot nincs értelme felsorolni mivel szinte egy az egyben bemásolhatnám a Nex5N-nél leírtakat. A gép hozza az összes pozitívumot a korábbi Nex sorozat gépeiből. Kép és videó minőség terén ne számíts látványos javulásra a Nex 5N-hez képest. Ez tulajdonképpen egy Nex5N egy új kitobival, egy kezelhetőbb használhatóbb vázba építve, valamivel gyorsabb af-el. Valahogy így kellet volna kijönnie az első Nex gépeknek.

Negatívumok:

-16-50 es obi nagylátón erősen torzít a sarkokban.
- az új kitobival lassabban áll fel a rendszer mint a Nex 5N, és a kikapcsolás is jóval több időt vesz igénybe.
- videó alatt az új obival rossz fényviszonyok közt valamivel zajosabb videót produkál mint a Nex 5N a 18-55-ös-el.
- zoomoláskor a motor hang belehallatszik a videóba.
- a gépvázon való matatást nagyon felerősíti a gép videó alatt.
- videók alatt ugyanolyan csörgős hangokat vett fel a gép mint a korábbi Nex 5N gépek. Aztán rájöttem hogy ez más, a gép oldalán elhelyezett vállszíj rögzítő fül mozgásának csörgésének a felerősített zaja. A rögzítő szem eszméletlen módon felerősíti, és a vázba vezeti a rögzítő fül apróbb mozgásának alig halható zajait is.
- a dioptriát beállító tárcsát olyan közel tették a keresőhöz, hogy ha belenézel akkor szinte nem férsz hozzá hogy be tud állítani, felrakott szemkagylóval esélytelen beállítani.
- Videó indító, és vaku felnyitó gombok, nagyon rossz helyen vannak. A felnyitáshoz indításhoz nagyon mélyen be kell nyomni őket.
- A kezelőtárcsák és gombok programozhatósága terén még maradtak bőven ki nem használt lehetőségek a gépben. Egy frissítéssel orvosolható lenne, bár nem hiszem hogy a Sony javítani fogja.
- Nem adnak külső töltőt a géphez.
- Az alapcsomagban kapott adapterrel a töltés csak kikapcsolt gépel működik. Aki hosszabb Time-Laps videót akar készíteni az vehet hozzá egy külső adaptert is a töltőn felül.

Tehát Nex 5N tulajoknak csak akkor ajánlom a váltást, ha valami nagyon hiányzott nekik a gépből (evf, vázba vaku, stb.). Ha a kép és videó minőséggel elégedett vagy, és együtt tudsz élni a nex5n hiányosságaival hibáival (evf hiánya, melegedés videó alatt, kicsit lassabb af,stb) akkor nem ajánlom a váltást.

Playmemories camera apps-ok:
Van egy kettő amit érdemes leszedni de a java PC-n pótolható.

Time-Laps:
Time-Laps videót készíthetsz. Több fajta előre beállított séma közül tudsz választani (éjszakai égbolt, éjszakai jelenet, napnyugta, napkelte, felhős égbolt, mini,stb) ezenkívül van full manuális beállítási lehetőség is. A mentés történhet fényképekbe is képkockánként, ilyenkor van lehetőséged utómunkára. Ha nem akarsz utómunkával vacakolni akkor mindjárt videóba is mentheted a gépen 24p vagy 30p-be.

Smart Remotte control:
Androidos vagy Ipone telefonodat távkioldóként tudod használni a géphez. A kereső képe megjelenik a telefonodon, valamint az exp.komp tudod modósitani a telefonról. Exponáláskor kb. 0.5-1mp késéssel exponál. A készített képet megjeleníti a telefonon.

Direct Upload:
A kijelölt fényképeket wi.Fi-n keresztül fel tudod tölteni a Facebookra vagy a Playmemoriess Online fiókodhoz tartózó tárhelyre.

Jelenleg 8db app érhető el a Nex6 Nex5R gépre ebből 4db fizetős. A Playmemories Camera apps oldalán Magyarország még a nem támogatott régió közt szerepel. erről korában már az index-en írtam egy posztot.

[link]

A jövö hét után a Nex6-ot kipróbálom a testvérem 18-55 ős, és a fix 50/1.8-as obijával is.
Elsősorban arra vagyok kíváncsi hogy a rossz fényviszonyok közti nagyobb zaj a gépnek vagy az új kitobinak köszönhető.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1849) mik-oca válasza haarmaan (#1848) üzenetére


mik-oca
tag

Köszi az Infot...

(#1850) rbalint88


rbalint88
addikt

úgy néz ki, egyelőre elmarad a vétel és használom a kompaktot, mert abban nem látok rációt, hogy annyiért vegyek egy nex-5n gépet, amennyiért eladtam a d90-est, használtan meg kb annyiért vannak, mint az újak, így egyelőre nem érdemes ott keresgélni. inkább befektetem a pénzt, aztán ha kitermelte a fényképezőre valót, majd veszek egyet :)

u.i.: akinek égeti a zsebét az 5n, ne habozzon írni nekem! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.