Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) haarmaan válasza futo001 (#42) üzenetére


haarmaan
tag

SEL 55210-el készűlt képek
[link]
[link]

(#52) futo001 válasza haarmaan (#51) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Köszi!

Nem látom őket rosszabbnak, mint a SAL-55200-zal készült képeimet.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#53) sebgutkopf válasza futo001 (#49) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen. Amire a dslr + telét használom arra a lassú és bizonytalan milc-ek AF rendszere. Nem csak a nex-é, de még a szuper pana af-ek se elég erősek követő módban sorozatlövés közben és a gyors témakövetésre egy evf se épp ideális a lag miatt egy rendes optikai keresővel szemben. Többek között a sportfotó még nagyon sokáig a dslr-ek területe lesz, ahol a milc nem rughat labdába. Minden másban viszont baromi jók a milc gépek.

(#54) sebgutkopf válasza haarmaan (#50) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valamikor be fogom adni, de ha nem szánom rá magam novemberben, utána már csak január lehet legközelebb.

(#55) haarmaan


haarmaan
tag

Bátorkodtam rendelni egy ilyen aksit a Nex-5n géphez.

[link]

Kicsit féltem hogy nem a képeken látható eredeti NP-FW50-es eredeti Sony aksit fogom kapni, hanem valamilyen utángyártottat.
Ma megjött az akumlátor, ami eredeti Sony akumlátor nem utángyárott. Tökéletesen megegyezik a képeken látott akumlátorral, és ugyanolyan, mint a Nex 5n-hez csomagolt NP-FW50-es.
Most töltöm eddig még nem gyuladt ki.
Amikor megrendeltem 6400ft-ot vont le a kártyámról. Nemtudom hogy itthon hol a legolcsóbb de én 16000ft alatt nem nagyon láttam eredeti Sony-t.

[ Szerkesztve ]

(#56) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok

Segitsetek légyszi mert kezdő vagyok, nem értek hozzá.

Sony nex 5 re ez a két objektiv milyen lehet:

MC Soligor ZOOM Macro 28-80mm F. 3,5-4,5
MC Soligor ZOOM Macro 70-200mm F. 3,5-4,5

Jobb képeket rajzolhat mint a sony sajatja amit a gephez ad?
SEL1855 E18-55 mm, F3,5-5,6 zoomobjektív

AF mehet a soligor-ral?
köszi

(#57) sebgutkopf válasza haarmaan (#55) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kíváncsi vagyok a tapasztalatodra. Léteznek az eredetivel teljesen azonos kinézetű és csomagolású "utángyártott" aksik. Azokban is van info chip. A kérdés az, hogy a chip úgy van-e felprogramozva, hogy elfogadja-e az 5n. A töltés után, amikor a gépbe beteszed rögtön ki fog derülni, hogy jó vagy sem. Ha nem jó a chip kiírja az 5n, hogy nem gyári akksi és nem lehet vele használni, mert kikapcsol.
Várom az eredményt, ha megeszi a gép, akkor megjegyzem én is a linket, amit beraktál. :)

(#58) futo001 válasza kasee (#56) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

AF nem lesz.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#59) haarmaan válasza sebgutkopf (#57) üzenetére


haarmaan
tag

Tökéletesen működik vele ugyanúgy, mint a géphez kapott aksi.

„Léteznek az eredetivel teljesen azonos kinézetű és csomagolású "utángyártott" aksik. Azokban is van info chip.”

Ha így van ahogy mondod, akkor biztosan kijelenteni, hogy eredeti Sony akumlátor csak az első firmware frissités után lehet. Ha nem eredeti, akkor ez egy tökéletes másolat. A csomagban az és a hozzá adott pairokon és a manual-on is Sony-s címek szerepelnek mindenhol.

(#60) sebgutkopf válasza haarmaan (#59) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez nagyon jó hír! Grat a vásárláshoz! :K
Ha nem lenne eredeti akkor a gyári 1.0-ás fw-el se fogadta volna el.
Igazából szerintem mindegy, hogy gyári vagy sem a lényeg, hogy jó áron vetted és működik.

(#61) futo001 válasza haarmaan (#59) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Király. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#62) haarmaan válasza futo001 (#61) üzenetére


haarmaan
tag

Azért ez a gép (Sony Nex 5N) tud érdekes dolgokat produkálni.

Pár hozászólással feljebb írtam egy akumlátorol amit rendeltem hozzá, és hogy tökéletesen működik, a gépel együtt.Na ez sajnos már nem igaz.

A fent belinkelt akumlátort kb. 2 szer használtam a gépben, ment minden rendesen, készítettem vele vagy 200 képet meg vagy másfél óra videót.
Ma miután feltöltöttem megint, és betettem a gépbe, az az üzenet fogadott hogy nem kompatibilis akumlátor használjon alkalmas típust.
Úgyhogy kiderült, a hogy fent belinkelt akumlátor nem eredeti, de könyörgöm ehhez kétszeri feltöltési ciklus, kellet, hogy rájöjjön?

(#63) haarmaan válasza futo001 (#61) üzenetére


haarmaan
tag

Nem egészen.

(#64) futo001 válasza haarmaan (#63) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem volt közben firmware frissítés?

Olyat még nem láttam, hogy menet közben, minden változtatás nélkül egyszercsak észrevegye, hogy nem eredeti (kivéve Epson nyomtatóknál). Persze nem nehéz meghatározni a kisülési karakterisztikából sem, de ez akkor is új.

Köszi, hogy írtad, éppen rendelni akartam a belinkeltből 2-őt.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#65) haarmaan válasza futo001 (#64) üzenetére


haarmaan
tag

Nemvolt frisités, tudtommal nincs is új firmware hozzá.

Ha valakit érdekel esetleg az akumlátor (Nex 5, Nex 3 tulajok) akkor annak ingyen odaadom. A Nex 5n-be nem jó, de hátha a korábbi gépekbe jó.

Ha érdekel az aksi akkor, írj privátot, és a részleteket megbeszéljük.

(#66) haarmaan


haarmaan
tag

Hát igen és gondolj csak bele mi a garancia, arra hogy jó működőképes kompatibilis akumlátort kapsz. Veszel egy akumlátort és kipróbálod, megy vele, aztán két-három nap után kiderül hogy mégsem.
Bár az is lehet hogy az akumlátor kompatibilis, csak meghibásodott, és ezt a hibaüzenetet dobja ki, lehet ez is egy hiba az aktuális firmware-be. Én másra nagyon nem tudok gondolni. Mert azért az elég érdekes hogy 3-4 óra használat után jön rá, hogy nem kompatibilis az akumlátor.

(#67) sebgutkopf válasza haarmaan (#66) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez érdekes fejlemény. Jó az árból lehetett sejteni, hogy nem garantált az eredetiség, de ez a több ciklusosság fura. Vajon mi változott? Többszöri töltés után, amikor eléri az akku a valós csúcsteljesítményét lehet, hogy túl nagy feszt tud adni, amit szigorúbban ellenőriz az 5n?

Esetleg lesz idővel fw hack, amivel utángyártott aksit is meg lehet a géppel etetni? Vagy az utángyártottak chipjét fogják tudni jobban programozni?

(#68) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

M42 konvertert és obit használ valaki?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#69) sebgutkopf válasza futo001 (#68) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Elég gyakori az m42 használata nex-eken, de én nem tartozom a táborba, túl kényelmes vagyok a manual egerészéshez. :DDD

(#70) futo001 válasza sebgutkopf (#69) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is az szúrt szemet, hogy a külföldi oldalak tele vannak m42-es obival készült képekkel. Én is csak egy 300-400 környéki telét akarok ezzel.
Szerintem nézek ebayen egy konvertert meg valami obit.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#71) sebgutkopf válasza futo001 (#70) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Itthon is lehet venni, ha jól rémlik valami 4700 ft környékén.

(#72) futo001 válasza sebgutkopf (#71) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Igen, láttam. Ebayen postával 2400, így onnan lesz szerintem.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#73) #21123072


#21123072
törölt tag

Sziasztok! Nex-5n-nél lehet PAL/NTSC között váltani, vagy nálunk esély sincs a 24/60p-re?

(#74) sebgutkopf válasza #21123072 (#73) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha usa modell, akkor ntsc, ha európai, akkor pedig pal. Kérdéses valamint, hogy az európai gari keretén belül ntsc-s készülékhez nem szagolnak hozzá gond esetén. Ha lenne egy fw hack akkor simán kapcsolható lehetne.

(#75) futo001 válasza sebgutkopf (#74) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én is furcsálom, hogy még nem jelent meg az amerikai soft eu-ra feltölthető verziója ügyes hackerek konyhájából.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#76) #21123072 válasza sebgutkopf (#74) üzenetére


#21123072
törölt tag

Köszi. Kár, hogy nem tudja mindkettőt.

(#77) sebgutkopf válasza #21123072 (#76) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 60p jó poén lehet, a 24 viszont nem hoz lázba, az majdnem ugyanaz mint az európai modellben rendelkezésre álló 25, amit úgyse használok, mert én az 50p szaggatás mentes képére vágytam amikor az 5n mellett döntöttem. A 60 viszont még jobb lenne, mert az lcd monitorokkal tv-kkel eleve gond nélkül szinkronizálható.

(#78) sebgutkopf válasza futo001 (#75) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ilyenkor irígylem a pana tulajokat, hogy a gh1-et már keresztbe hosszába programozzák olyan bitrátákra és pal/ntsc kapcsolásra, hogy csak na.
Sonyra meg nincs semmi, pedig a nex3 is szerintem simán rávehető lett volna a 720p-nél nagyobb felbontásra, vagy akár nagyobb bitrátára.
Az 5n-re legalább 3 témában lenne jó némi szabadság. Egyrészt a pal/ntsc, szabadabb kéz a bitrátákban, illetve jó ki kéne iktatni az akksi ellenőrzést.

(#79) #21123072 válasza sebgutkopf (#77) üzenetére


#21123072
törölt tag

Igen, kellene egy Vitaliy-féle hack, már csak a magasabb bitráta miatt is. Jó lenne majd egy nem kattogós verziót kapni.

(#80) need


need
addikt

Sziasztok...

Nem gondoltam hogy ennyire nem egyszerű fényképezőgépet választani...! :(((

eredetileg én kompakt gépeket nézegettem és volt rá lehetőségem és 2 gyártó gépét próbáltam ki sdhc kártyával a hónom alatt..!
Amiket lőttem képeket megnéztem sz.gépen..és kevés híján sírva fakadtam a képektől..
összesen a 2 géppel kb. 20 kép készült közül volt talán 2 ami az elfogadható határt súroltam..nagy összességében életlenek voltak a képek..nem derült ki hogy hová fókuszáltam..az hogy kezdődő Parkinson korom van..de ennyire...?
A beremegés is volt a képeken...!
ez után még megnéztem egy neves gyártó kompakt gépét teljes tele állásban szó szerint torz volt a felvétel mind ezt egy 90.000 ft. gép produkálta...!
Ha most azt veszem alapul hogy még ha 1 kicsit teszek hozzá és veszek kit-be egy Sony NEX-3 szerintem nem lesz rossz választás...mert szerintem egy kompakt géptől mindenképpen jobb... vagy tévedek...??!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#81) sebgutkopf válasza need (#80) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Használtan még garis pár hónapos nex3-akat is tudsz venni 90e Ft alatti áron is.

A nagy kedvcsináló mellett azért néhány dolgot nem árt ha tudsz. A jó dolog, hogy egy olcsó nex3 is olyan szenzorral rendelkezik, amely kategóriájának egyik legjobbja, nagyon jó a magas iso-s teljesítménye. Arra viszont oda kell figyelni, hogy aki nincs ilyen felbontáshoz szokva, azért egy 14 Mpixeles szenzor esetén könnyű bemozdítani a képet. Kell a stabil kéz. Ezen segít a 18-55-ös obinak a képstabija, de azért az se tud minden megfogni helyetted. Nagyon jó automata funkciói vannak, ami a kompaktot ismerőknek jó. Viszont az igazi oroszlánkörmeit úgy tudja megmutatni, ha raw-ban fotózol, mert az alap jpg képeknek a színei nem az igaziak.

(#82) madgie válasza sebgutkopf (#77) üzenetére


madgie
titán

Ha nagyon fontosnak tartod, akkor túrd át alaposan a netet egy 5N szervizkönyvért. Nekem sikerült beszerezni a GH1-ét, benne van, hogy lehet a gyári firmware-nél is megváltoztatni a régiót (főpanel csere esetén fontos, mert egyféle főpanel van, de vagy négyféle váz... amcsi, európai, japán meg mittomén)

Persze kevés az esélye, hogy megtalálod, meg eleve kockázatos minden ilyen szintű buhera, arról nem is beszélve, hogy hiába szeretnél 60p-t, az interferál az itthoni világítással: minden beltéri, mesterséges fényforrást tartalmazó videód remegne, villódzna. Szerintem maradj az 50p-nél jóa' :)

(#83) need válasza sebgutkopf (#81) üzenetére


need
addikt

először is thx hogy válaszoltál.. :R

az még nem derült ki számomra hogy mennyire egyszerű vagy bonyolult a menüje..

mennyire alkalmas ez a készülék arra hogy egy nő kezébe adjam és bekapcsolás után ezt ő egyből használni tudja..szerinted..?
Gondolom ezen is van valamiféle automata beállítás..vagy téma kiválasztás nem...?
Figyelembe kell vennem ezeket a dolgokat is..!

Kezdődő Parkinson korra talán egy állvány segít azt hiszem.. ;)

Ahogy észere vettem van hozzá ugye egy alap obi.. de milyen plusz obikat lehet még venni...?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#84) sebgutkopf válasza madgie (#82) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ok meggyőztél. :) Nem variálok.

Tegnap sikerült olyan csinálnom, hogy a vegas azt mondta, hogy ehhez a művelethez neki most nem elég a 4 GB ram. :O
Úgy tűnik ez bizonyos forrás illetve renderelési kódolás páros esetén jelent szűk keresztmetszetet, ja és csak 1080/50p esetén. Konkrétan a kamera avchd fájljából akartam wmv-t csinálni ami hordozhatóbb méret mutogatni pendrive-on. 720/50p esetén megy.
Ha megcsinálom 1080/50p-ben mpeg2-ben 28mbps-el az ok, majd ebből a 28mbps-es anyagból meg tudja csinálni az 1080/50p 16mbps-os wmv-t. LOL

Tegnap végignézegettem az 5n-el készült videóimat azon aljas szándékkal, hogy kerestem kattogást, hogy most akkor hamar vigyem az upgrade-re, vagy ráérek még. Hát én vagy süket vagyok, vagy nagyon jó videós, de egyikben se véltem olyan erős kattogást felfedezni, mint a youtube-os videókban. Persze, ha rumbatöközök a géppel, akkor egyértelmű.

(#85) sebgutkopf válasza need (#83) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egyelőre a nex rendszer gondja a kevés elérehtő obi. Amit minden utcasarkon megkapsz az a 18-55 oss, illetve a 16/2,8-as palacsinta (ezzel kabátzsebbe rakható a gép). Van a 18-200 oss jó drágán és baromi nagy meg nehéz és bután néz ki, szerintem annak csak a nex alapú videókamerákkal van értelme, azokhoz tervezték.
Ami még idén elérhető az a 35/3,5-ös makró illetve az 50/1,8, amire pályázom is. Illetve a 24/1,8 zeiss, ami remek, de zeiss lévén az ára is olyan, hogy én inkább úgy nézek rá mintha nem is lenne. Ezen zeiss obit amúgy most tesztelte az slrgear.com

Nőknek az iAuto mód való. Ez lényegében a képnek megfelelően felismeri, hogy mely témamódot tudja a szitura legjobban ráhúzni. Én a nex rendszerrel talán abból profitáltam a legtöbbet, hogy ezt a gépet idegenek és nők is szívesen a kezükbe veszik, így végre rólam is vannak fényképek. :)
Kirándulásnál nyaralásnál meg olyan funkciók kényeztetnek mint a sweep panorama. A gép tök magától megcsinálja a panoráma képet, össze is fűzi te csak beállítod jobbra/balra/fel/le akarod húzni a gépet (180 vagy 120 fokos panorámát akarsz), majd gomb és pásztázol a gép meg kattog mint az őrült (7fps-el a nex3) és a végén hipp hopp ott a szép panoráma.

Jövőre valami új obi roadmap lesz, meglátjuk. Amúgy sokan használják konverterrel manual obikkal a nex-eket, de az megint nem női téma.

Egyébként olcsón milc gépet most lőhetsz az Olympusnál is. Az epl1 kittet most újonnan 80k-ért szórják. Szóval olcsó alternatíva is van.

[ Szerkesztve ]

(#86) madgie válasza sebgutkopf (#84) üzenetére


madgie
titán

Nekem még a 16 giga ramot is majdnem megeszi, ha After Effects-ben nekiesek valaminek :D

(#87) sebgutkopf válasza madgie (#86) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor megnyugodtam, hogy nem én vagyok a béna. Ma már jön a +8 giga ram. Ha nem is 16, de 12 így is lesz a gépben.
Amikor vettem a mostani gépem, már akkor 2x4-et akartam bele, de akkor még nem volt valami acélos választék az ilyen kittekből az általam vágyott áron illetve paraméterekkel, így ideiglenesen költség-hatékonykodtam. Ezek szerint most jött el az idő. Most ráadásul a 8 giga kerül annyiba, mint akkor a 4, pedig az is idén volt... valamikor :)

(#88) need válasza sebgutkopf (#85) üzenetére


need
addikt

így olvasva és jó pár teszt képet megnézve arra jutottam hogy egy sdhc kártyával a hónom alatt elmegyek egy Sony boltba és megnézem hogy milyen képeket készít a gép..
majd a képeket megnézem sz.gépen ill. egy 46" tévén is... nagyon de nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen képeket készít majd...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#89) sebgutkopf válasza need (#88) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nex3-at már nem fogsz boltban találni. Az utódja a nex c3 ezt nyomják nyár közepe óta. A sima nex 5-ből még van kiszórás alatt lévő készleten, bár már az idód 5n is a polcon van.
Így nex3 képminőségét szimulálni a nex5-el tudod a legjobban. A képeket érintően a végtermék azonos.

(#90) futo001 válasza need (#83) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Még annyi, hogy kapható 55-210 is kb 350$ körül, továbbá már láttam E-mount Samyang és Rokinon obikat hozzá, de ezek azt hiszem csak manuális fókusszal használhatók, és nincs stabi.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#91) madgie


madgie
titán

Fentebb említett "eredeti-szerű" aksikkal van valami újabb info? Itt figyel egy NEX3, kivinném éjszakai fotózásra, de valószínűleg az első félórás expó lemeríti a gépben lévő aksit, a hőmérséklet és az extra terhelés miatt.

(#92) sebgutkopf válasza madgie (#91) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A nex3 simán eszi a kamu és minden utángyártott chippes akksit.
A legújabb 04-es fw sem kavar be ebben. Egyedül az 5n, aki igényeskedik és gyárit követel.

Csak nem nálad lötött ki Messer gépe?

[ Szerkesztve ]

(#93) madgie válasza sebgutkopf (#92) üzenetére


madgie
titán

De-de, Messer-rel sokat boltoltam már. Eddig szimpi a NEX3, és elfér egy egyszerű dzsekizsebben is a palacsintával :K Az utángyártott akksis hír nagyon jó, akkor nyugodtan berendelhetem a párdollárost kínából? :)

(#94) sebgutkopf válasza madgie (#93) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha chippes az akksi akkor nyugodtan rendeld.

Ahogy elnézem akármennyire is fújnak sokan a nex-ekre, aki egy kicsit nyitottabb az előbb utóbb ki akar egyet próbálni. Nyilván nem mindenkinek főnyeremény, de vannak olyan értékei, amiben egyedülálló.

(#95) madgie válasza sebgutkopf (#94) üzenetére


madgie
titán

Le is rendeltem egyet, persze az ebay-ről, nem vagyok hajlandó a 150% hasznot kifizetni ugyanazért a lomért az itthoni kereskedő úriembereknek :))

(#96) madgie


madgie
titán

Egy kis absztrakt makró-izé. Szórakoztam a Pentacon 50/1.8-cal meg a közgyűrűkkel. Szemüvegkeretek meg falevél. :)

(#97) sebgutkopf válasza madgie (#96) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Irigyellek, hogy te legalább tudsz most fotózni.
Nekem eljött az év azon szakasza, amikor egyszerűen nem tudok mit csinálni. Az idő ocsmány szomgos, sötétbe megyek, sötétben jövök, napközben semmi érdekeset sem látok. Legalább lenne már hó! :) Lassan megint jönnek a szobai tárgyfotó kísérletek.

(#98) madgie válasza sebgutkopf (#97) üzenetére


madgie
titán

Nekem is a munkahelyen készült mind, volt egy szabad fél órám :D

(#99) madgie


madgie
titán

Barkácsolós kedvűeknek megszereztem a "régi" NEX-ek (NEX3, NEX5) szervizkönyvét, innen tölthető.

[ Szerkesztve ]

(#100) sebgutkopf válasza madgie (#98) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lehet nekem is el kéne gondolkozni, hogy irodai kellékekből mit lehet összeállítani. Otthon az ilyen téli unatkozós képek valamiért jobban mennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.