Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) BEE válasza Tulku (#299) üzenetére


BEE
addikt

Kb háromszoros ár ! jááááááájjjjj ! :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#302) Messer22 válasza Tulku (#299) üzenetére


Messer22
senior tag

(#303) BEE


BEE
addikt

Tényleg egy jó kérdés !
Tudtok valami hazai forrást, ahol egyszerűen és reális áron
hoznak adaptereket ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#304) BEE válasza Messer22 (#302) üzenetére


BEE
addikt

Hogy szerepel a gépen a Jupiter ?
Egy ilyenem nekem is van itthon elfekvőben. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#305) Messer22 válasza BEE (#303) üzenetére


Messer22
senior tag

Pdaw-ot keresd (index fórumokon)

Már nincs meg a nex, Madgie-é lett :)
De találsz a flickeren képet ami ezzel a szettel készült.
jó az obi, csak nem az ilyen pici vázakra, a képminőség lenyűgöző a 16-os után!

Messer

(#306) BEE válasza Messer22 (#305) üzenetére


BEE
addikt

Kössz, megkeresem.
A Jupi már tükrössel is körülményes, mert piszok nehéz.
A 16-os után meg minden jó lesz. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#307) Badb0y válasza Badb0y (#288) üzenetére


Badb0y
addikt

Közben megtaláltam a kis rejtőzködő gombot :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#308) Badb0y válasza Badb0y (#287) üzenetére


Badb0y
addikt

Találtam erre egy jó leírást, bejegyzésekkel, ha másnak sem lenne teljesen tiszta, miért is merre is ...

Ha más keresne a topikban erre, akkor kulcsszónak beteszem, hogy megtalálja :)
Electronic front curtain shutter

Bár ettől függetlenül is megoszlanak a vélemények érdemes-e használni vagy sem. Egyelőre használom, azt meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#309) Badb0y


Badb0y
addikt

Ja illetve még egy dolog amit kicsit hiányolok. AE lock megoldható valahogy ? Vagy fénymérés után, hogy tudom azt lelockolni ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#310) Badb0y válasza Badb0y (#309) üzenetére


Badb0y
addikt

Lehet ezt a 4 dolgot megírom sonynak, hátha bekerül a köv frissítésbe.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#311) Tulku válasza Badb0y (#309) üzenetére


Tulku
veterán

beteszed mondjuk a jobb oldali forgótárcsa dedikált gombjának...

(#312) Tulku válasza BEE (#303) üzenetére


Tulku
veterán

http://pdaw.ingyenweb.hu/

(#313) Tulku válasza Messer22 (#302) üzenetére


Tulku
veterán

Verekedni mentél?
Bézboll ütő vagy csákány nyél sokkal olcsóbb!

OFF:
Ja kocsiban mindig legyen csákány nyél, nem kér enni, és nem tudja elvenni a rendőr, mert szerszámnyélként aposztrofálhatod.
Bár egy barátomé már erősen véres volt, és nem akarta elhinni a pék, hogy ezt szerszámnyélként szeretné hasznosítani...

(#314) Messer22 válasza Tulku (#313) üzenetére


Messer22
senior tag

Épp ez az obi volt kéznél az adapter kipróbálásához :)

Messer

(#315) Badb0y válasza Tulku (#311) üzenetére


Badb0y
addikt

Tehát akkor van csak nem találtam meg?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#316) sebgutkopf válasza sgery (#285) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hama és soligor kuka. A hoya-t is csak hmc bevonatkosat szabad venni. Ha nincs rajta ilyen réteg, akkor többe árt a szűrő képminőségnek mint használ a polarizálás. Tükröződés mentes rétegek nélkül becsillanás, kontrasztvesztés lágyabb kontúrok stb... a hatás.

(#317) sebgutkopf válasza Badb0y (#287) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az elektronikus első redőny jó dolog, mert egyrészt csökkenti a shutter lag-et, másrészt az exponáláskor nem okoz mechanikus rázkódást (ezzel csökken a bemozdult kép készítésének az esélye), harmadrészt pedig kisebb mechanikai terhelés a zárszerkezetnek és talán tovább életképes.

Milyen korrekciókra gondolsz?

(#318) Badb0y válasza Badb0y (#315) üzenetére


Badb0y
addikt

Ejj ez is jól el volt dugva :)
De szerencsére van. Megijedtem basszus, még anno a canon 300D-men is volt ilyen gomb, sőt lx3-on is, mondom ezen meg nincs :) De jól el volt dugva :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#319) Badb0y válasza sebgutkopf (#317) üzenetére


Badb0y
addikt

Már csak 2 dolog ami kicsit zavar,de ez megoldható, mert csak kényelmi szempont, az amről beszéltünk:

2.
Csak én nem találtam meg, vagy nincs olyan beállítás, hogy beállítok egy automata iso-t, de a max iso-t is lekorlátozom. Tehát iso beállítás automata, de max amit használhat 800. Ezt szeretném beállítani. Van erre mód?
3.
Ami kicsit zavar, hogy hdr módot nem lehet időzítve elindítani. Abban a módban nem engedi. Ez tényleg így van ? Mert egy esti hdr-nél a gomb lenyomásakor a gép bemozdulhat és az első lép már is leves.

Automata iso jó lenne, hogy egy "sapkát" lehessen neki adni.

HDR meg nem is értem, hogy lehet, hogy ez nem állítható hdr módban, Oké, hogy utána gépen összerakom photomatix+tonemappinggal, de akkor is, ha már tudok 6 FÉ-t állítani, akkor a gomblenyomás miatti bemozdulás ne legyen már :)

Rendeltem egy távkioldót infrásat, majd azzal indítom addig :)
Kábeles távkioldót nem is láttam még ehhez. Ti igen ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#320) sgery válasza sebgutkopf (#316) üzenetére


sgery
őstag

objektív fórumban azt írták, hogy a soligor is tökéletes lesz, a hama az kuka többet pedig ezen fényképezőhöz és használathoz felesleges költeni.
Zsákutca :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#321) BEE válasza Badb0y (#319) üzenetére


BEE
addikt

Miért akarod ennyire korlátozni az ISO-t ?
A K5-ben elvileg ugyan ez a szenzor van,
és ott az a nagy dobás hogy végre értelme van a TAv módnak.
Azaz a tárcsákkal választhatsz záridőt és rekeszt,
a gép meg az ISO-val állítja be az expót.
6400-ig simán mehetek vele, a képek különösebb utómunka nélkül
használhatóak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#322) Badb0y válasza BEE (#321) üzenetére


Badb0y
addikt

1600 és 3200 azért már zajos, 800-at még szépen viszi, és nyugodt szívvel 800-ra tennék maximumot, nem 3200-ra.

Objektívet ti milyet használtok? Mert a hsz-ekből amit kiveszek, semelyik nem tetszik senkinek. Van olyan, amelyik ezzel az adapterrel veri az összes sony-t?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#323) BEE válasza Badb0y (#322) üzenetére


BEE
addikt

Az objektívek legfőbb jellemzője a nincs. :(
Ami van 16mm-es, az nem üti meg a mércét,
a 18-55 meg olyan mint a többi gyártó kitobija.

Én fel vagyok szerelve jó Pentax obikkal, azokat rakom majd fel adapterrel.
A kép zajosságát RAW-ból nézd meg, úgy hogy a konvertálásnál
leveszel minden zajszűrést meg élesítést. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#324) Tulku válasza BEE (#323) üzenetére


Tulku
veterán

Kiváncsi vagyok a véleményedre, a következőkkel kapcsolatban:
Véleményem szerint a zajosságot befolyásoló tényező lehet az obi is. Nálam pl sokkal kisebb-más-jobban kezelhető zaj keletkezik mondjuk 3200-nál a manuál nikonon, mint a kitzúmon.
Csinálok egy összevetést a jövő héten, azonos paraméterekkel, hogy alátámasszam.

Nézd, meg ha felrakod rá a jó obikat, hogy igazam van-e, vagy agyrém az egész. Kösz.
(Én tudom, hogy nem az, de jó lenne egy társat találni őrületem alátámasztására)

(#325) Tulku válasza Badb0y (#322) üzenetére


Tulku
veterán

Hát iso 1600-on azért még kitobival is elfogadható a kép.
Előnye továbbá az auto iso-nak, hogy köztes értékeket is alkalmaz (pl: 1250, vagy 640) így van, hogy zajmentesebb a kép, mint egyéni iso-nál.
De a raw és a lightroom mindent megold, a nex 5n jpeg motorja sem képes arra, mint amit a nyers fájlból kinyersz. Az a biztos, azért 2-3-4x akkora méretű mint a jpeg. Gyenge fényviszonyok között egyértelműen raw ajánlott, némi utómunkával...ez van.

Bee kolléga szépen leírta a géppark jelen állását, ami pillanatnyilag egyetlen normális objektívre korlátozódik. Ez sajnos botrány, de várható mindenféle ígéret...

(#326) BEE válasza Tulku (#324) üzenetére


BEE
addikt

Ez így van nálam is ! :K
Szerintem itt a képcsináló szoftver a ludas.
A Bayer rácsos képből kell kitotóznia az eredeti képet
és a rosszabb rajzolat miatt több ponton lő mellé.
Legalábbis valami ilyesmi lehet benne.
Egy jobb obival egészen megváltozik a zaj minősége. :K

Aztán rengeteget számít a feldolgozás is.
Ha a RAW konverteren rátesszük az élesítést meg a zajszűrést,
akkor kiélesíti a zajt, amit később sokkal nehezebb eltüntetni.
Eddig minden konverter amit láttam ráélesített és szűrt valamennyit,
de ha ezeket nulláztam, nem kellett foglalkoznom a zajjal,
mert a végső leméretezésnél az ingerküszöböm alá csökkent.
Ez annyira így van, hogy igazából nem is tudom hogyan kell
rendesen zajt szűrni, mert sosem csináltam. :K
A Pentax gépi jpegjei ugyan (nagyon helyesen !) természetes hatásúak,
de ez a konvertáláskori élesítés benne van, látszik az eredményen.
Már a nagyon réginek számító PS2 is láthatóan jobbat készít élesítés nélkül.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#327) Tulku válasza BEE (#326) üzenetére


Tulku
veterán

Újabb tipp mindenkinek!

A sunset módot próbáljátok ki alacsony fényerőn. Filmnél hatalmas különbség van a középszürke-sötét képi részeken a porté módhoz képest. Igaz ugyan, hogy portré módban nagyobb a dinamika (pont a sötét részeken) de a zaj is.
Nálam filmnél a sunset -3,-3,0 jött be eddig a legjobban, igaz ekkor hajlamos mindent bevörösíteni, de vagy izzólámpára rakjuk, vagy manuál beállítjuk középszürkére, vagy lightrúmban pipettázunk egyet. Elképzelhető, hogy fényképnél a 0,0,0 érték is megfelelő, bár javaslom a kontrasztot azért itt is lejjebb húzni.

(#328) WiZARD


WiZARD
addikt

Sigma has launched the Digital Neo range of lenses for mirrorless interchangeable lens cameras, with the announcement of the 19mm F2.8 and 30mm F2.8 lenses for Micro Four Thirds and Sony NEX.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#329) sebgutkopf válasza WiZARD (#328) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tehát akkor nex-re is ugyanezek lesznek mint az mft-re. Mondjuk mire számítottunk. :(((

Tehát akkor 30-sban már van a sony féle makró, amitől (3,5) fényerősebbre vágyunk, erre a sigma jól alávágott 2/3 FÉ-el. Azta! :W
Van valami új törvény, hogy F2-es obit tilos gyáratni? :F

Most már tényleg azt mondom, hogy adja ki a sony a 16-50-et és onnantól letojom ki mit jelent, vagy épp nem jelet be. Olyan obit ezek szerint senki sem hajlandó gyártani, amire vágyunk.

(#330) Messer22 válasza sebgutkopf (#329) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
téves, a sigma ezeket apsc-re (sony) fejlesztette, csak extraként kiadják mft véggel is, (nesze semmi fogd meg jól), a 30-as ha makro lenne, még ok, de úgy néz ki nem az lesz :(
úgy néz ki nem volt kár kilépnem a nex-ből :((

[ Szerkesztve ]

Messer

(#331) Tulku válasza Messer22 (#330) üzenetére


Tulku
veterán

Marad továbbra is a jó öreg manuálozás...megyek holnap a jó kis nikony övegemér, mert ez a kitzúm egy fostalicska nekem mélységérzetre.

Sajnálom, nekem a fénykép, ha nem mindenütt éles, akkor fénykép, kivéve az épületfotót, meg a csoportképet :)

(#332) Tulku válasza sebgutkopf (#329) üzenetére


Tulku
veterán

Hát arra a 16-50-re várhatunk azt hiszem...valahol azt írta valaki (ez a jó kis szájhagyomány ugyi) hogy idén inkább fix-ekre gyúr a sanyi...hát erőst belekezdett ezzel a két jómadárral a sigma.

(#333) Messer22 válasza Tulku (#331) üzenetére


Messer22
senior tag

Ha egy tisztességes fix sorral kezd a szotyi, akkor nem lenne itt gond, de így? :(

(16 F3.5 de éles, 24F1.8, 35F1.8/1.4, 50F1.4, esetleg egy 60F2.8 macro)

Messer

(#334) Tulku válasza Messer22 (#333) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem a középső 3 (24, 35, 50) elég lenne!

A többi csak hab lenne a tortán...és másról írogatnánk, úgy mint mondjuk egy nikony dslr topikban (na jó, mindig lenne olyan, ami még nincs, és nagyon kéne)

Szégyen ez a sanyira nézve, nagy szégyen...hány éve van nex? 2? És sikerült ezidő alatt egy 30-as komoly fényerős makrót összehozni? Nem tétlenkedtek, az biztos! Most az ezer dolláros megvehetetlen fixről (ne mondjuk ki, mint voldemortot a herripotterben, mert még újra alkot egy-két 600 ezer forintos üveget) nem beszélnék, de ez így tényleg elég gáz...

(#335) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Nekem, ha meglesz az 50/1,8, akkor én egy ideig csöndbe leszek és használom azt ami van. Jön a tavasz meg a nyár, arra a 18-55 simán jó, szabad térben városra f8-on a 16-os is jó, művészkedni meg ott lesz az 50-es. Használom és időmet raw feldolgozással meg videó vágással fogom tölteni. Ha meg jövőre véletlen kijönne egy 16-50, akkor minden más obit eladnék és az az egy rágyógyulna a vázra. Legalább nem kéne félteni a szenzort a portól. :)

Látószögre egyébként a 24-es zeiss a legszimpibb, de egy fixért annyit mégse áldozunk egy kezdő rendszerbe.

(#336) BEE válasza sebgutkopf (#335) üzenetére


BEE
addikt

Tulajdonképp ha belegondolunk, akkor a 16/2,8 30/2,8 50/1,8 sort
a kitobival már akár használhatónak lehetne nevezni,
csak a kérdés a képminőség lesz.
Mert ha rajzban a 16-os lesz a szint, akkor a NEX rendszer
nem lesz más mint a szenzor markolata.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#337) sebgutkopf válasza BEE (#336) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az 50-esnél szerencsére nem a 16-os volt a mérce :)

Nem is értem, hogy ha a sigma úgyis csak olyan obikat csinál ami már van, akkor a 19-essel miért tett kivételt? Ha 16-os lenne és jobb a sony félénél, akkor az az obi bizony piacképes lehetne. Akkora látószögnél 2,8-nál több fény úgyse nagyon igény.

Mikor lesz vajon az az állítólagos új 2012-es roadmap közzétéve?

(#338) Tulku


Tulku
veterán

No akkor kissé lesújtó infók...kéretik a rossz hír hozóját nem megkövezni!

Tehát 50 1.8 OSS mostani magyar sanyi árazása 93 ezer forint, de term ez a forint jelentős erősödésével csökkenni fog (vagy...rosszul írtam, javítsatok ki).
Viszont április (!) környékére ígérik! Nem írtam félre...

Tehát, aki előbb fényerős fix-et akar a nex-re az két dolgot tegyen:
-most váltson 100 ezerért ojrót
-február környékén kérjen meg valami jóbarátot, hogy hozzon neki egyet némethonból

(#339) BEE válasza sebgutkopf (#337) üzenetére


BEE
addikt

Mert valószínűleg így sikerült. :F
Lehet hogy egy meglévő konstrukcióval indultak,
de a töpörítéskor olcsóbbnak találták ha engednek a fókusztávból.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#340) BEE válasza Tulku (#338) üzenetére


BEE
addikt

Hát én ettől többre számítottam, tehát akár jó hír is lehetne ! :DDD
Igazából annak gáz, aki azonnal megvenné.
Később úgyis olcsóbb lesz, a Forint árfolyamára sem vennék mérget
se le se föl, aztán lesz használt is.
Addig már csak kb 365-öt kell aludnunk. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#341) sebgutkopf válasza BEE (#340) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen ez még kifizethetőnek tűnik. Sokkal drágábban viszont már nem igazán jó vétel. Egyszerűen hihetetlen, hogy mit össze töketlenkednek a gyártással és eladással a sony-nál. Akkor ne jelentsék be az obit, ha nem lehet kapni, vagy jelentsék be, hogy lesz, de a forgalmazás kezdésének időpontja még nem ismert. Ezzel szemben itt már van 3 féle dátummal lassan fél éve szívatják a fél világot.

(#342) BEE válasza sebgutkopf (#341) üzenetére


BEE
addikt

Ez valószínűleg összefügg a mai ipari háttérrel is.
Ha megnézed, a gyártók fossák a sok új vázat,
de rávaló obit alig akarnak gyártani.
Ennek vagy pénzügyi vagy technológiai akadálya lehet.
Talán kellenének azok a képzett, tapasztalt szakemberek,
akiket szélnek eresztettek pl a Minoltától is.

Úgy néz ki, hogy ez a "mindent kiszervezünk pénzügyi okból"
hozzáállás az obigyártást hazavágta.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#343) Tulku válasza BEE (#342) üzenetére


Tulku
veterán

Én azt nem értem, miért kell a gyártőknak minden egyes gépcsaládra, típusra külön bajonettet eszkábálni. Miért van akkor szabvány meg egységesítés, ha egy háztartási kütyün nincs két egyforma csvar sem...felfoghatatlan.
Persze a profit, illetve a saját termékek preferálása, de pl a sanyinak nem illenék mondjuk jelképes összegért adnia az adapterét, amin lehet használni AF-fel az alfa bajonettes obikat, miért kell 100 ezer forintot kifizetnie egy júzernek, csak azért mert töketlenkednek közel két éve, és egy értelmes fix-et nem tudnak kihozni...hiszen ezt más gépre nem lehet ráilleszteni, tehát nem kerül ki a rendszerből.
Azt csodálom, hogy az oly-pana legalább megeygezett a bajonettben, meg is lett az eredménye; hiába a sok panás júzer, szinte mindegyik megvette az oly 45 1.8-at és fordítva is igaz csak a pana híres 20-asára. Minimum ezt várnám a nagyoktól, ne egymást szakítsák ketté, hanem működjenek legalább egy kicsit közre...persze, tudom, ne várjam, hatalmi harc. Hpgy mindeközben gyorsabban tönkremehetnek egyedül, mint összefogva? Hogy a júzerek köpködnek a nóhaura, ha nincs normális obi, csak váz? Et a kutyát nem érdekli...ilyen a világ

(#344) BEE válasza Tulku (#343) üzenetére


BEE
addikt

Nézz körül az ismerőseid között !
Már azok közt, akik nem megszállott kattogók.
Hányan használnak mást, mint a kitobi ?
A helyzet az, hogy a fizető közönség nagyobb része a kitobival
használja még a középkategóriás tükrösöket is.
Az egyéb obik gyártásánál pedig nem a mi igényeink a fontosak,
hanem az elérhető profit. :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#345) Tulku válasza BEE (#344) üzenetére


Tulku
veterán

Őszintén bevallom, hogy a kanyon 20d-met én is csak egy zúmmal használtam: a 24-105 L is usm-mel...az elég volt ;]

(#346) Badb0y válasza Tulku (#345) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, az egy jó obi volt :). Nekem mellette egy tokina 12-24 is szolgálatot teljesített és imádtam.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#347) sebgutkopf válasza Tulku (#343) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az utóbbi évek tanulsága után még aki reménykedett annak is be kell látnia, hogy itt minden gyártó saját bajonettet és rendszert épít és eszük ágában sincs bárkinek is csatlakoznia egy már meglévőhöz. Mondhatni ahány szereplő annyi bajonett, ha még lesz új belépő az is egy új rendszer lesz, ha a canon mégis majd belép az is új rendszer lesz. Mondhatni ma már az is csoda, hogy a pana és oly egy foglalatot nyomnak.

Más: ma került fel a SAR-ra. :DD Hogy idén az eredeti 3 nex obi helyett legalább 6 új obit fog készíteni a sony. Tehát az ismert G zoom, nagylátó zoom és fix telén kívül jön legalább 3 további fix obi. Valószínű, hogy ezekből egy kiesik a képből a Z betű miatt.
Ez nagyon szép és ígéretes csak jó lenne, ha nem csak a marketingesek dolgoznának a bejelentgetésekkel, hanem végre gyártanának is valamit.
Mondom én, hogy sok minden el fog itt dőlni idén a merre továbbal kapcsolatban.

(#348) Tulku válasza sebgutkopf (#347) üzenetére


Tulku
veterán

Doktor: Irma néni, rossz hírt kell közölnöm! Ön rákos, ráadásul áttétes, menthetetlen, napjai vannak hátra!

Irma néni: Doktor úr, tud valami biztatót, valami lelkesítőt mondani?

Doktor: Persze; Hajrá Irma néni!

Hajrá sanyi!...

(#349) WiZARD


WiZARD
addikt

1dmk2-t én szinte mindig 17-40 F4 L obival használtam, nagyon ritkán tekertem rá bármi mást...

ezért is mondom hogy ez 18-50 F2.8 OSS Zeiss kéne, és a többi nem is érdekel :)

(najó volt 1x kölcsönbe egy 24-105 L, az se volt rossz. szóval egy 18-105 Zeiss is jöhetne :p)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#350) Tulku válasza WiZARD (#349) üzenetére


Tulku
veterán

alakul ez kérem!

16-50 f2.8 lesz az obi, ha minden igaz...persze várjuk ki a végét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.