Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) rgranc válasza Bogyó bá' (#13500) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ez durva. De azért legalább a piac reálisan beárazza használtan :D

(#13502) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#13495) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Frimen nem vette még meg? Azt beszéltük, ha beszerzi, akkor megint összefutunk egy tesztre.. Arra gondoltam, h ő lődöz azzal, én meg összevetem a kitobival, a Sigma 30F2.8-al, meg a Takumar 55F2-vel. :-)

(#13503) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#13502) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem mondta, nem tudok róla. :F

Nagyon praktikusnak tűnik az az üveg az átfogása miatt, de a teszt alapján a képminőségétől nem kell hanyatt esni, inkább videózásra van kitenyésztve, mintsem fotóra. A videó viszont tőlem nagyon távol áll...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13504) vihartigris válasza hito (#13497) üzenetére


vihartigris
őstag

Én mondjuk pont nagyívben leszarom a 4K-t. Másnak meg persze ez a funkciója ami szuper.
Egyenlőre fényképező gépekről beszélünk (ami videót is tud) nem videó kamerákról.
Ami miatt azonos kategória a szememben a 3 gép, az a szinte ugyan az a géptest nincs plusz 5-6 dedikált gomb, portrémarkolatos váz, egyebek, azonos vakuszinkron idő 1/160 (nem combos érték), azonos sorozatfelvétel max 11 kép/sec, közel azonos képfelvétel egy akkumulátorral (300-350) és hasonló műszaki paraméterek.
Persze az évek alatt jöttek kötelező újítások mint a 4K majd szenzorstabi, nagyobb puffer, stb.

bármi reciproka a semmi

(#13505) hito válasza vihartigris (#13504) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs értelme ezt továbbra is erőltetni, mivel ami az én szememben leszarós rész, számodra az a fontos, ami viszont nekem lényegtelen, számodra az lényeges.

Azt az idejét múlt látásmódot pedig felejtsük már el, hogy ez nem videókamera, hanem fényképező, amivel videózni is lehet, amikor a videókamerák nagy részét (nem ideértve az ipari felhasználású több milliós gépeket) úgy hugyazza közbe egy mai MILC, hogy azt öröm nézni. Nem hiába forgatnak klippeket, kisebb költségvetésű filmeket, reklámokat MILC és DSLR gépekkel.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13506) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#13503) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A múltkor küldött linket, h vmi akcijó van rá, de azt én sem tom, h élt e vele..
A 18-105 először nekem is tetszett, de egyrészt drágállom, másrészt meg nagy. Tehát utazni pont inkább kicsivel megyek, ha meg fotózás, akkor nem zavar, h fixeket cserélgetek.
Én most a FE 28 f2-re néztem rá, mert tetszik a Sigma 30 gyútávja, csak ugye a lassabb fókusz miatt lecserélném natív obira. A Sel35f18 meg már hosszabb.. de annak van képstabija, ennek meg nincs, úgyhogy az marad a vágylistán.

(#13507) rgranc válasza vihartigris (#13504) üzenetére


rgranc
aktív tag

Egyenlőre fényképező gépekről beszélünk (ami videót is tud) nem videó kamerákról.
Amennyire én láttam (az elmúlt hetekben órákig olvasgattam naponta a fotós oldalakat, teszteket, beszámolókat) elég sokan csak a videó miatt veszik (egyes) sonykat is, nem csak a panákat, és pont alig fotóznak velük...

(#13508) L4D1K válasza .mf (#13490) üzenetére


L4D1K
őstag

Mert nem az övé :D

Nincs gépe, cégtől elhozott egyet.

Fingja sincs a fotózáshoz, csak kattintgatni akar.

De leírom neki, hátha használ.

# ANTAL Tuning #

(#13509) #31733248 válasza hito (#13505) üzenetére


#31733248
törölt tag

"a videókamerák nagy részét (nem ideértve az ipari felhasználású több milliós gépeket) úgy hugyazza közbe egy mai MILC, hogy azt öröm nézni"

Nézd meg ezt a hírt és mondd meg, melyik fényképezőgép veri videós munkára ezek közül bármelyiket? Sok jó dolog kihozható a fényképezőgépekből videós téren, de egy videókamera teljesen más világ.

(#13510) hito válasza #31733248 (#13509) üzenetére


hito
nagyúr

1"-os fix lencsés kamerákat említettél APSC/FF szenzoros cserélhető objektíves MILC-ek ellenfeleiként? De ha mégis, akkor pl.: A7SII, A7S, GH5. Biztos jó gépek ezek, csak éppen nem fogsz egy félprofi ember kezében sem látni ilyet, sokkal inkább az általam említett gépeket. Ez inkább a tehetős, német nyuggerek játékszere szerintem. ;) Kis TV-s stúdiókban mondjuk előfordulhat, ők tényleg nem MILC-ekkel dolgoznak, hanem kamerákkal.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13511) #31733248 válasza hito (#13510) üzenetére


#31733248
törölt tag

Úgy látom, nem olvastad el figyelmesen, miről van szó. :N

"Biztos jó gépek ezek, csak éppen nem fogsz egy félprofi ember kezében sem látni ilyet"

Hú, ez mekkora mellélövés. Nem jártál mostanában sajtótájékoztatókon és egyéb, a sajtót vonzó közéleti eseményeken ugye?

(#13512) hito válasza #31733248 (#13511) üzenetére


hito
nagyúr

Most Te lőttél mellé és nem kicsit + figyelmesen olvasni is neked kéne: olvasd el az utolsó mondatom!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13513) #31733248 válasza hito (#13512) üzenetére


#31733248
törölt tag

Maradjunk annyiban, hogy fényképezőgépek közül a Pana GH5 is egy másik ligában játszik. Van itt 273 fázisérzékelő AF pont, szemben a Pana elmaradott, tetűlassú videós autofókuszával, nem mellesleg 84 százalékos lefedettséggel, felvétel közbeni finomhangolási lehetőségekkel, 4G HDR videóval (amivel gyakorlatilag minimalizálható az utómunka), másodpercenként 960 kép felvételének lehetőségével, S-Log3 / S-Gamut3 képességekkel, minőségi ZEISS Vario-Sonnar T* üveggel stb... És akkor még a videózást támogató kialakításban megnyilvánuló fényévnyi különbségekről ne is beszéljünk. Melyik fényképezőgéppel akarod ezt körberajzolni? :N

A "kis tévéstúdiókban előfordulhat" kifejezés pedig hatalmas tévedés. Kifejezetten sok hasonlót láthatsz terepen, sajtótájékoztatóknál, riportoknál.

(#13514) madgie válasza #31733248 (#13513) üzenetére


madgie
titán

És még le sem áll nyáron a szabadban :D

(#13515) #96302336 válasza Bogyó bá' (#13485) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pedig sokszor jobb az aps-c, mint a ff. Én sem véletlen vettem aps-c vázat. Felhasználás függő. Nekem túlnyomórészt vadfozózásra kell, másodszorra minden másra. Máris ott a crop faktor szorzó előny, a teléknél.
Továbbá, az aps-c objektívek olcsóbbak. Nem érzek semmiféle hátrányt a ff-hez képest. Inkább csak előnyöket.
Amatőr felhasználói szokásaimat nézve. Nem ebből élek, viszont szeretem a minőségi cuccokat. Továbbá a jóval nagyobb objektív választék miatt, a nem natív lencsék probléma mentes használata érdekében, nem is hagyott nagyon választást, mint felső kategóriás aps-c vázat.
Persze nagyon is sok érv van a ff mellett, de pont miatta jön a probléma is, a natív ff obi borzasztó drága, a canicon ff obik szintén.

(#13516) hito válasza #31733248 (#13513) üzenetére


hito
nagyúr

Nem sikerült meggyőznöd :N És a tetejében biztos még fasza képeket is lehet vele lőni. A Zeiss üveg meg mar jó ideje semmit nem mond nekem, amikor már minden szarra rányomják, felszitázzák. Kb. annyira érdekel, mint Pana vonalon a Leica felirat. Ezt a kártyát már kijátszották a gyártók, csak nagyon szarul.

Nem húznám tovább ezt a rétes tésztát. Az volt számomra a lényeg és az elfogadhatatlan álláspont, hogy hagyjuk már a MILC-eket videóra, mert ez egy fényképező, ami úgy mellesleg videofelvételi lehetőséget is kapott.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13517) ccs2929 válasza L4D1K (#13508) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nézze meg, hogy a fénymérés nem-e spotra van állítva, inkább állítsa középre súlyozottra, vagy mátrixra.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#13518) L4D1K válasza ccs2929 (#13517) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi!

Ha automatán lövöget, HDR bekapcsolva, gondolom szintén nem ronthat nagyon el semmit.

# ANTAL Tuning #

(#13519) .mf válasza McDuglas (#13491) üzenetére


.mf
veterán

Ez elég gyenge és átlátszó próbálkozás volt :U
Nyilván a másik fele, amit nem említettél. Már az A6000-nek is vagy 200 PDAF pontja volt, és elég jó AF-képességei natív obikkal, amit az A7-hez hasonlóan adaptált obikkal nem használ, szemben az utódokkal, A6300 ill. A7m2-vel. Ugyanígy az S-Log-ot is csak az utódok kapták -- ami szerintem fontosabb fícsör, mint a 4k...

Bogyó: Sony 18-110 f4 PZ; Sigma 50-100 f1.8; Fuji MK 50-135 T2.9 ;]
Komolyat kértél, ár-határt nem írtál ;)
A kit 55-210-ről úgy hallottam, hogy egész korrekt a képe, és nem is drága. A 16-50-est is sokáig használtad, annál optikailag nem kicsit jobb.

Hito: "Az A6000 majdhogy nem belépő EVF-fel szerelt gép"

:U Mintha nem lennének más EVF-es gépek más rendszerekben, ami fícsöreiben ennél belépőbb lenne... Ezt a szócsavarást, a felmenőid között nincs véletlenül politikus? ;] Annyira a 4k-ra hegyezed ki, hol használod azt ki a valóságban? Átviszed a haverokhoz/szülőkhöz a 4k TV-t és külső winyón az anyagot? Ha feltöltöd jútyúbra, még ha valaki 4k-n is nézné (milyen gyakori az olyan?), a 4k kínálta extra felbontást az áttömörítés minőség-romlása miatt cs- elfelejtheted. S ez továbbra is még csak formai dolog, a tartalom minőségét nem a felbontás határozza meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13520) rgranc


rgranc
aktív tag

Index fórumon ma délelőtt hirdettek meg egy 18105G-t Budapesten, itt a lehetőség kipróbálni

(#13521) Bogyó bá' válasza .mf (#13519) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kit 16-50-et a mai napig használom, sőt jelenleg 2 db is van belőle. Nem tartom rossznak, de valami kicsit jobb kellene, picit hosszabb gyútávval a végén.
Az olcsó SEL55-210-et szerettem volna, de a tesztek és a látott tesztképek engem elriasztottak tőle. Az az üveg nem valami jó... (Canon 70-200F4L-el éltem 10 évig, na...) Ennyi pénz nincs is a világon... :Y

(#13520) rgranc: ...pont nincs egy vasam sem - előbb el kéne adni a "kacatjaimat" (még meg sem hirdettem őket).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13522) hito válasza .mf (#13519) üzenetére


hito
nagyúr

Jujj, de elbeszéltünk egymás mellett! A Sony házon belüli kategorizálásáról volt szó, hogy jön ide a többi gyártó? :U

4K? Pont leszékelem a 4K-t (személy szerint), de másnak fontos szempont (képkivágás miatt érdekes lehet, ha kell a + "zoom"). Mindig is azokat a gépeket vettem és kerestem, amik 1080p 50/60fps-ben a legjobb minőséget produkálják. Amíg 4k-ban a max. 30fps a jellemző, addig pont nem érdekel a 4k. GH5 az első fecske MILC-ek között, innentől kezd érdekes lenni számomra ez a jellemzője a gépnek. Aki ismer kicsit is, az ezt pontosan tudja rólam, mert minden releváns topicban ezt hisztizem szét. A végére meg hadd férjen bele egy kis gonoszság részemről (is):

a tartalom minőségét nem a felbontás határozza meg.

Tényleg? ;] :R Egyébként tovább bonyolítanám a dolgot azzal is, hogy nem csak a tartalom minőségét nem a felbontás határozza meg, hanem a minőséget sem (csak) a felbontás határozza meg. Tudok olyan gépet mutatni, mondani, ami fHD-ben 4k downgrade részletességet, élességet, minőséget produkál és tudok ugyanilyen felbontás mellett olyan gépet mondani, ami szarabb még a felskálázott 720p-től is. ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13523) wms válasza Bogyó bá' (#13521) üzenetére


wms
senior tag

A tesztek a 16-50-et is lehúzzák, pedig a Te véleményed is az róla, hogy nem olyan rossz az! :K
Na most ugyanez van az 55-210-el is! ;)

(#13524) Bogyó bá' válasza wms (#13523) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem olyan rossz - 30e forintért. Én ennél jobbat szeretnék - 130-ért. ;]
(Egyébként a motoros túrázásaimhoz tényleg elégséges a kitobi képe)

A Canon 70-200F4L-lel hajdanán portrézgattam, színházban fotóztam évekig, stb. Telét csak erre használnék most is - az 55-210 erre teljesen alkalmatlannak tűnik. Nem elég hogy kicsi a fényereje, az elfogadható képhez még rekeszelni is kell. Akkor meg ohne háttérmosás... ...ami van, az sem szép.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13525) 80hun válasza Bogyó bá' (#13521) üzenetére


80hun
addikt

A 18-110 OSS Pro Super 35-ös videókamerákhoz készült. :)

Az 55-210-et használtan szokták venni v. itt töben vettek már szörkeimportosat 60e körül újonan..
Anyira nem rossz a teljesítménye .. Persze nem egy EF 70-200/4L de nem is egy ligában játszanak :)

(#13526) Bogyó bá' válasza 80hun (#13525) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Canon 70-200F4L legfőbb előnye, hogy létezik képstabi nélküli változatban, 200k-ért. És qrva jó a képe.
Sony E bajonettel meg csak képstabis van (ami nem hátrány... ;] ) fél millióért (képstabival a Canon is közel ennyi). Annyit nem tudok rá fordítani, de ha lenne pénzem, akkor sem szeretnék...

A túrázásaimhoz hellyel-közzel elég a kitobi + az 50F1,8 kombó, ezt a kettőt szívesen "egyesíteném" egy 18-105-tel, de a tesztek olvasgatása nem feltétlenül győzött meg ezen út helyességéről. Ebben tanácstalan vagyok... :F

A portrézás (amit később szeretnék újra elkezdeni) az egy más, távlati téma, ehhez keresnék emészthető árú, de kifogástalan képminőségű zoomos kistelét. Majd, egyszer....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13527) 80hun válasza Bogyó bá' (#13526) üzenetére


80hun
addikt

EF 70-200/4L nekem is van. A7II-n használom Mc11-el :)

(#13528) Bogyó bá' válasza 80hun (#13527) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na ugye, hogy ugye? Vizet prédikál és bort iszik?! :))

szerk: egyébként ha a SELP18105G olyan lenne mint ahogyan szeretném (teljesen nyitott blendével borotvaéles kép legalább a képmező közepén, szép bokehhel) a felső végén (30-105 között) akkor a portréüvegről könnyű szívvel lemondanék, és elég lenne mindenre egyetlen objektív. De nem olyan sajnos...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13529) #31733248 válasza madgie (#13514) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#13514) madgie

Igen, mert ez a termékvonalat erre gyártják, a fényképezőgépeket pedig elsősorban fényképezőgépnek, amivel - bizonyos kompromisszumokkal - lehet videózni is.

(#13516) hito

Ne én győzzelek meg, hanem az, amit a technikai háttérről olvashatsz és amiből szépen ki is derül, hogy butaság, amit a milcek technikai fölényéről írtál.

(#13521) Bogyó bá'

Idézem az ajánlóm tartalmát (bár a gyenge fényereje miatt színházi fotózáshoz én sem javaslom):

Sony 55-210mm: a kit teleobjektívek között tisztességes teljesítményt nyújt, a stabilizátora 4 fényértéket is simán megfog, ezért nagyon sokan szeretik (a vevők 72%-a megadta neki a maximális 5 csillagot). A maximális képminőség eléréséhez érdemes átlagosan 1 fényértéknyit rekeszelni és akkor a képszélek is rendben lesznek. Csak hogy érzékeltessem a képességeit: ezt a fotót 139 mm-en f5.6 (nyitott) rekesszel lőttem, ezt pedig az objektív hosszú végén, f11-en. Ha kevés az objektív 210mm-es vége, javaslom egy Olympus TCON-17X telekonverter alkalmazását, erről itt találsz videót. Használtan a 60-65 000 Ft-os ártartományban a leggyakoribb.

(#13530) Bogyó bá' válasza #31733248 (#13529) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 139mm-en, nyitott blendével lőtt portréról kérdezem: ezen van bármilyen utómunka (élesítés, stb.)?
A zárt blendés nem érint, ilyesmi témát nem szoktam fotózni. A gyújtótáv tartománya nekem bőven sok - tuti nem kell adapter.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13531) 80hun válasza Bogyó bá' (#13528) üzenetére


80hun
addikt

Jó de azért nem egy árkategória a kettő. Plusz ugye A7II kell alá minimum hogy legyen vele stabid.
Sajnos a non-is nem tökéletes a sony-kon 135mm felett néha bizonytalankodik az AF. Az IS verziónál már nincs ilyen gond.
Egyébként egyáltalán nem szeretem a zoom obikat csak beszámoltam az 55-ös zeissbe :)
Főképp az 50/1.8 STM és EF 85/1.8 van a gépen. Vagy manuálok :)
Átmentem spórolósba kicsit azért vannak ezek :D

Amire inkább fáj a fogam az a 100/2.8L macro és a 200/2.8 II L :)

Még lehet majd a FE 35mm f2.8-as samyangot beválalom beltérre..

(#13532) #31733248 válasza Bogyó bá' (#13530) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az árnyék-csúcsfény csúszka lett megdolgozva, de az eredeti kép is kb. ugyanilyen.

(#13533) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!
Szeretném a páromat meglepni egy A6000-el. Érdeklődnék nálatok,hogy a 16-50 es objektív,amit a géphez adnak mennyire élhető.Szeret makrózni,illetve kedveli a mélységéles ,homályosított hátterű képeket.Eddig egy Panasonic FZ 28 a volt.Tudom,hogy minden célnak megvan a maga objektíve,de egyenlőre az anyagi keretek ezt teszik lehetővé.Bocs a láma kérdésekért és előre köszi a válaszokért.Csodás Napot!

(#13534) Bogyó bá' válasza papafater197 (#13533) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Szeret makrózni,illetve kedveli a mélységéles ,homályosított hátterű képeket."

Na, erre a 2 dologra teljesen alkalmatlan, minden másra jó lesz! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13535) Márton válasza Bogyó bá' (#13534) üzenetére


Márton
nagyúr

ugyan, csak fél m-re kell lennie a témának :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13536) KawaBazsy válasza papafater197 (#13533) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ha nem zavarja a manuál fókusz, vintage lencsékkel olcsón hobbizhat..

(#13537) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

OFF. Ezen most szét röhögtem magam:

:))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13538) papafater197


papafater197
tag

Köszönöm!
:)

(#13539) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Megkérdeztem a Mikrosat-ot, h milyen szállítási idővel számolhatok, ha rendelek egy Godox TT350s-t, egy hónapot mondtak.. Az ebay-en se kevesebb a szállítás, csak ott 22E pénz 35E helyett. Viszont eddig csak pár száz forintos holmikat rendeltem.. van itt buktató a garancián kívül? :-)

(#13540) Muerte68 válasza Bogyó bá' (#13537) üzenetére


Muerte68
addikt

A terméket a hivatalos, magyarországi M42-NEX képviselet teljes támogatásával és garanciális hátterével árusítjuk.

:F :Y magyarországi M42-NEX képviselet?? :DDD

kissé röhejes tényleg főleg hogy egy 2000ft os kínai darab :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13541) Radomer válasza KawaBazsy (#13539) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ha nem jön át a vám-on, akkor az áfa meg a kezelési költés rámegy.

(#13542) Grga_Pitic válasza KawaBazsy (#13539) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Amazon.de marketplace. 1 hét alatt megjön futárral, ingyen van a szállítás (ha az Amazon szállítja). Mivel Európából jön, vám, áfa már nem jöhet rá, viszont a magyar és német áfa közötti különbséget meg kell fizetned általában (+~8%). De még mindig bőven 30 alatt jössz ki. Rendes garanciád így se igazán lesz, neked kell eldönteni, hogy a gyorsabb szállítás + árkülönbség megér-e ennyit.
81 euró a német áfával pl. itt.

Bogyó bá': :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13543) csacsi77


csacsi77
senior tag

Mit állítottam rosszul?
Sony A6000+16-70+Meike MK-320 vaku
AF-S, középre téve a fókuszpont, a vaku beállításokhoz nem nyúltam, P-módban a gép
A vaku villant rendesen, a TTL biztos ment (vakun láttam), mert a fények-árnyékok rendben voltak, nincs kiégve semmi és bebukva sem. A vaku feje plafonra irányítva.
ISO auton. Na itt volt a gond. Nem néztem csak a képek feldolgozásakor, hogy mindegyik 3200-6400 és köztes értékeket vesz fel, mintha nem is lett volna fent a vaku.
Kell valamit beállítani, hogy a környezeti fényeknek és a vaku fényének kombinálásaval ne emlje az égig az ISO-t?
Tudomlehetne fix pl. 400-al végigtolni, de most speciel elfelejtettem. Régen a Canonon ezt így oldotta meg ha jól emlékszem. 1/60-ad záridő, iso400, rekesz a legnagyobb és szóljon...
Ötletek?
Köszönöm! :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#13544) vihartigris válasza csacsi77 (#13543) üzenetére


vihartigris
őstag

A Canon máshogy kezeli a vakut, legalábbis a váz sajátját (felugrót), meglátásom szerint jobban de az biztos, hogy gyorsabban.
A rendszervaku és a váz (nálam 6300) kapcsolatáról nem tudok nyilatkozni rendszervaku hiányában, de szerintem ne P módban használd.
A szobában lőttem képeket a Canonnal és a Sonyval is, mindkettő A majd S módban auto ISO, a Canon ISO 400, a Sony ISO 6400 (ez volt maximálisnak megadva), majd a Sony-nál az ISO-t fix 400-ra állítottam és alig volt különbség a képben. Kicsit érthetetlen.

bármi reciproka a semmi

(#13545) csacsi77 válasza vihartigris (#13544) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszönöm, én is így látom. A Canon ebben jobb volt.
Csak az a baj, hogy két fotózás között már teljesen kimegy a fejemből ez az anomália.

Öreg fater megoldja!!!!

(#13546) McDuglas válasza csacsi77 (#13545) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Jobbnak nem nevezném egyértelműen. Esetleg használj alacsonyabb felső határolót auto-iso-nál. Egy szint fölött úgyis fel kell tenni a vakut, ha nem akarod, hogy zajtengerbe vesszen a kép.

(#13547) #31733248 válasza csacsi77 (#13543) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vakuzásnál érdemes kézben tartani az expozíciót, éppen ezért én elsősorban M-ben fotózom ilyenkor. Ha lehet, akkor rekesz nyitva, zársebesség a jelenet függvényében, ISO AUTO állásban. Lehet, hogy ha a plafonra villantasz hogy egyszerűen kevés annak a kis vakunak a fénye ahhoz, hogy ne emelje egekbe az ISO-t (főleg gyorsabb zársebességnél). Ha van mód, használj kioldót és ha nem megy máshogy, derítsd direktbe a jelenetet.

(#13548) KawaBazsy válasza Grga_Pitic (#13542) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Köszi! Akkor ha a 81Eur-ból 87 lesz az áfakülönbség miatt, az meg 27 pénz, kb az itthoni nettoja.. Akkor érné meg, ha kintről is lehetne nettoban (cégként) vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#13549) csacsi77 válasza #31733248 (#13547) üzenetére


csacsi77
senior tag

(#13546) McDuglas
(#13547) Econ
Köszönöm a válaszokat! :R
Minden gépemen elég volt a vaku eddig (Canon, Nikon, Panasonic).
Ezek szerint a Sony ilyen, el kell fogadnom. Egyébként elégedett vagyok az A6000-el. Mindig én vagyok a gyenge láncszem. Ha másnak a kezébe nyomon a gépet, hogy kapjon le a családdal a vízesés előtt, akkor nyilván a vízesés az éles és nem mi illetve az üzemmódot sem én állítottam át S-re vakuhasználat előtt.
(hogy ez most irónia vagy teljesen komoly még magam sem tudom)

Öreg fater megoldja!!!!

(#13550) Bogyó bá' válasza csacsi77 (#13549) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meg kell tanulni (meg kell szokni) P helyett A-módban, vagy manuális beállításokkal fotózni. Akkor az fog történni, amit te szeretnél...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.