Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) KawaBazsy válasza Gh0sT (#13444) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

3200 fölé én nem engedem az Iso-t, nálad a lovas részre a 70-200 F2.8 lenne a megoldás, de az heroin árban van. :-) Amúgy követő fókuszt használtál (AF-C)??
Beltérre nekem Sigma 30 F2.8 van, szép képeket készít, de lassabb a fókusz, mint a natív üvegen, úgyhogy az általad említett Sony 35 F 1.8 lesz beszerezve.. meg egy vaku.

(#13452) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :R

Felbontás: 2400x1600, e fölé nem nagyon mennék
Lovas képes: vakut ugye nem is volt értelme használni a távolság miatt, viszont nagy kérdés számomra ilyen esetekben az, hogy milyen záridővel fényképezzek. Van egy fix F4-es obi, lövök pár képet, amik vagy alul exponáltak lesznek, vagy zajosak, vagy bemozdulnak, vagy ezek tetszőleges kombinációja. Fókusz AF-C módban, sorozatfelvétel beállítva. Ilyenkor egyébként mi a helyes gyakorlat? Minél magasabb záridővel elkapni a mozgást, még ha sötét is a kép és otthon utómunka, vagy inkább helyes expozíció, és 10-ből csak 1 kép sikerüljön?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13453) KawaBazsy válasza Gh0sT (#13452) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Még esetleg azt kéne megnézni, h a lovas fotókat hány milliméteren fotózod. Mert ha elég az 50, akkor az 50 F1.8 OSS is jó obi, s nem annyira drága..

(#13454) HUNgabus válasza Rapid136 (#13450) üzenetére


HUNgabus
senior tag

igen, láttam én, majd ha meglesz a gép, és marad pénz akkor megnézem mi az ami elérhető olcsóbban is, azért írtam az adapteres dolgot is mert rengeteg canon obi van eladó, sok "L" is amik azért nem rosszak,

kicsit félek a használt dolgoktól, más sokszor megégettem magam, ( telefon, tv, stb. )

(#13455) Rapid136 válasza HUNgabus (#13454) üzenetére


Rapid136
őstag

Az a baj a tükrös obik adapterezésével hogy pont a méretbeli előnye veszik el a MILC váznak.
Az index fórumon azért látszik hogy kitől érdemes vásárolni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13456) GyureX válasza HUNgabus (#13446) üzenetére


GyureX
tag

Szia!

A 220-nál csak 450 ezer Ft és ugyanúgy jár hozzá a sigma mc-11. :)

Viszont az engem is érdekelne, hogy metabones adapterrel advanced módban, támogatott canon obikkal ugyanúgy működik minden mint a sigma art obik mc-11-gyel? Videót amit találtam, ott volt eye af canon-nal is.

[ Szerkesztve ]

(#13457) HUNgabus válasza GyureX (#13456) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Lehet azert akciozzak ennyire mindenhol mert jon az mk3? Tobb helyen is olvasni hogy hamarosan..., lehet kicsit meg varni kene a vasarlassal. Ha "jobb" lesz akkor azt venni, ha nem akkor meg lejjebb nyomja a regi arat. 😁

(#13458) GyureX válasza HUNgabus (#13457) üzenetére


GyureX
tag

Jobbnak biztos jobb lesz, de az ára is szerintem. :)
600 ezer körülire tippelem, ezért nem hiszem, hogy már nagyon lejebb menne a Ii-nek az ára.

[ Szerkesztve ]

(#13459) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Két kérdésem lenne egy A6000 kapcsán:

- létezik az, hogy Sigma 19mm 2.8 obival a videó minősége nem lesz olyan, mint natív Sony üveggel? Valahogy élesebb videókra emlékszem ettől a géptől. Ezzel a Sigma obival nagyon lágy a képe a videóknak. Vannak olyan videóim régről, amiket szintén A6000-rel vettem fel és Samyang 35mm 1.2-vel. Ugyanezt látom ott is. Ugyanakkor ha mondjuk egy 16-50-nel készült videót nézek, élesebb a kép.

- ha fotózok, az elkészült kép a 3mp-et vázban történő automatikus visszanézése közben az első mp-ben tök jó, utána meg besárgul egy kicsit, mintha WB-t váltana. Állíthattam én mindent (WB autumatáról manuálra, sRGB-ről adobeRGB-re váltottam, lencsekorrekciókat kikapcsoltam), de mindig ezt csinálja. Miért csinálja ezt? Ha úgy maradna tök ok lenne a kép, de így áttolja meleg árnyalatba és a fehér se marad fehér. Mintha rámenne valami post process a képre, de nem tudom kikapcsolni. Beállítások visszaállítása is megtörtént.

Remélem sikerült átadnom, hogy mire gondolok, mi történik :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13460) Márton


Márton
nagyúr

én is picit életlennek érzem az A5100-am videóját
igaz kitobi, de hát a rajzolat videóhoz biztos elég, hisz a fotók élesek.
valószínű a line skippinges szenzorkiolvasás miatt.
mi a legolcsóbb alpha ami full pixel readout-ot tud 50p-ben? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13461) hito válasza Márton (#13460) üzenetére


hito
nagyúr

Nem a Sony APSC lesz a Te vonalad ha az éles fHD videó a fő szempont. A Sony-k fHD-ben nem erről híresek. Jóval lágyabb a képük mint a Pananak. Ha éles fHD videót szeretnél, akkor Pana, vagy Samsung NX500, NX1, vagy Sony A7S ;] A6300-nak még gyengébb a fHD-ja mint az A5100-nek és az A6000-nek. 4K-nál már más a helyzet. Ott az egyik legjobb a Sony a túlmintavételezés miatt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13462) derrik


derrik
őstag

Sony objektív front lencse mögötti por el távolítását hol vagy ki
végzi el szakszerűen......?

(#13463) KawaBazsy válasza hito (#13459) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem képileg hasonló a videó a Sigma 30 F2.8-al mint kitobival, viszont élességállítás nem olyan jó, meg néha el is dobja, s rákorrigál.. Ezek nem videós obik, arra csak a kitpalacsintát használom.

(#13464) MineFox54 válasza derrik (#13462) üzenetére


MineFox54
őstag

Tehát belül? Hispan?

(#13465) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

ha tényleg jön az mkiii akkor nem félő, hogy megszüntetik az a7 forgalmazását?

(#13466) Muerte68 válasza DrojDtroll (#13465) üzenetére


Muerte68
addikt

elég valószínű-de ott a használtpiac :K Meg amíg van raktáron árulni is fogják.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13467) Márton válasza hito (#13461) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehet, de még mindig jobb mint az NX300 :K
Használom fotóra, panorámára is, ott nagyon jó gép.
Csak az bosszant, hogy még egy WX350 kompakt is pengeéles 50p-t tud.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13468) DrojDtroll válasza Muerte68 (#13466) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ha tényleg gy lesz kíváncsi vagyok az árukészleten maradt gépek árra

(#13469) McDuglas válasza DrojDtroll (#13468) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Tavaly már volt egy készletkisöprés, egészen kb. bruttó 360-ig lement az áruk kitobival.

(#13470) DrojDtroll válasza McDuglas (#13469) üzenetére


DrojDtroll
addikt

és csak a váz?

(#13471) zümzümm válasza vihartigris (#13417) üzenetére


zümzümm
senior tag

(#13414) Muerte68
Köszönöm!
(#13415) vihartigris
Köszönöm!
(#13416) Muerte68
Köszönöm!

Basszus... szóval az A6000 ára kb 40ezret csökkent a 3 év alatt, mióta megjelent.
Akkor asszem az A6300 felejtős számomra:(

(#13472) vihartigris válasza DrojDtroll (#13465) üzenetére


vihartigris
őstag

Ameddig megéri három generációt is forgalmazniuk addig szerintem nem szüntetik meg.
Lásd a hatezres szériát. Ott is egyidőben kapható a 6000, a 6300 és a 6500.

bármi reciproka a semmi

(#13473) Márton válasza Márton (#13467) üzenetére


Márton
nagyúr

off: bocs, de hátha itt találkozott már valaki hasonló jelenséggel: WX350 rendszeresen azt csinálja, hogy ha veszek fel több perc videót (legutóbb pl. foci félidő), majd akkut cserélek, akkor onnantól arra a kártyára már nem tudok venni. Megy a számláló 8-10 mp-ig, majd megáll és az egész kb. lefagy, nehezen kapcsolom ki, stb. Azt a 10 mp-et nem is rögzítette. Kártyacsere vagy kártyaformázás után minden ok a köv. akkucseréig. Pedig szabályosan lett lekapcsolva, nem vártam meg míg az akku csontramerül, stb. Ja, 2 ilyen kamom is van, mindkettőnél előfordul és C10, U1 kártyákkal is próbáltam, nem attól függ. Fw. pedig legutolsó.
Mit lehet még tenni :F (ha esetleg mind ilyen, miért nincs tele a net a problémával?)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13474) MineFox54 válasza vihartigris (#13472) üzenetére


MineFox54
őstag

Még jó hogy nem generációk hanem különböző kategóriájú modellek :)

(#13475) vihartigris válasza MineFox54 (#13474) üzenetére


vihartigris
őstag

Mitől lenne más kategória?
Egy géptesten az évek múlásával szépen látszódik a fejlődés.
Sonyn belül keresve más kategória pl.: az A7.

bármi reciproka a semmi

(#13476) Nippon válasza vihartigris (#13475) üzenetére


Nippon
őstag

(#13477) Terapeuta válasza vihartigris (#13475) üzenetére


Terapeuta
őstag

Gyors összehasonlítás.

Ezek nem egy ligában játszanak. Árban, szolgáltatásban, kialakításban...

A Canonnál még egyértelműbb a dolog, ott vezetik a kedves felhasználót :) : [link]

(linkcsere)

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#13478) hito válasza vihartigris (#13472) üzenetére


hito
nagyúr

Nagyon nem egy kategória a 3 váz. Ne tévesszen meg a nagyon hasonló külső. Ez három külön kategória, de kettő biztosan (A6000 vs A6300/A6500). Az A6000 majdhogy nem belépő EVF-fel szerelt gép, míg az A6500 high-end a Sony APSC E vonalon.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13479) rgranc válasza Terapeuta (#13477) üzenetére


rgranc
aktív tag

Bocsánat, de én zöldfülűként most már nagyon nem értem. Végignéztem a linkelt dpreview táblázatot és nem látok olyan különbséget igazából a technikai specifikációban amely alapján más kategória lenne az a6000 mint a másik két gép (mármint az alapján hogy más gyártók ekkora változtatásokat hoznak két modell között). Bocs, de mit kellene újoncként néznem a táblázatban?

edit: Megnéztem a dpreview tesztet, a 6300 változásai: 425 PDAF pont, 4K videó és jobb EVF, ez miért más kategória? (Ismét csak a más gyártókhoz képest, ahol ez simán csak modell- és nem kategóriaváltás lenne szerintem...) Az a6500 meg behozta a képstabilizátort és a touchscreent, amúgy szinte minden más ugyanaz mint az a6300-ban. Nem értem, nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#13480) Terapeuta válasza rgranc (#13479) üzenetére


Terapeuta
őstag

Elnézést kérek, igazad van. Az árra akartam a dolgot kihegyezni, a táblázat többi része nem kellően informatív.
Editkének azonban magyarázom a bizonyítványom (csak általánosságban): nagyon sokat számít a hardver mögött lévő (képalkotó) szoftver, az érzékelő lapka, az AF rendszer, a fénymérés, belső memória puffer, EVF-nél a lag, stabilizátor megléte. Ezek mind meglehetnek egy alap rendszerben (stabi nem biztos), de a fejlettebb rendszerekben minden több, gyorsabb, pontosabb, stb.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#13481) KawaBazsy válasza hito (#13478) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Izé.. sztem az A6000 az nagyon nem belépő szint, bár az igaz, h az EVF felbontáson egy kicsit visszavettek anno. Amikor kijött, akkor a csúcsmodell (A7) alatt volt eggyel, alatta meg ott volt az a5000, meg előtte még lejjebb a NEX 3. A többi (6300, 6500) meg a továbbfejlesztése.

(#13482) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm holnap érkezik Európába, cégtől elhozott egy NEX-5-öt egy SEL 1855-el. Semmit sem ért a gépekhez, point to shoot szeretné használni. El van keseredve mert minden képe túlexponált, szigorúan automata módban fogja csak használni. Jelenleg ott áll hogy vesz egy másikat, iphonnal fog kattintgatni ha ma estig nem javul meg. Tudtok vmi javasolni? Mit írjak neki?

# ANTAL Tuning #

(#13483) Márton válasza L4D1K (#13482) üzenetére


Márton
nagyúr

AE shift? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13484) vihartigris válasza hito (#13478) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerintem te csak az árak alapján hasonlítod össze őket, ezért gondolod, hogy a 6000 belépő kategória :Y (mert a 6500-hoz képest fele árban sincs)
Szerintem meg pusztán csak arról van szó, hogy egy vagy két apró külső változás és némi belső változás miatt a globális kapzsiságnak köszönhetően az új gépeket irreálisan magas áron tudják eladni (nem csak fényképezőről van szó, hanem mindenről), de ettől még nem érdemes külön kategóriáról beszélni.
Persze mindenkinek szíve ügye így vagy úgy látni a dolgokat, sőt van olyan vásárló is, aki szívesebben ad ki 100-200 ezerrel többet egy kicsivel több tudású vasért a lelke megnyugtatása miatt, hogy a drágább cucc egy kategóriával feljebb van sorolva. :U

(#13482) L4D1K
olvassa el a használati útmutatót :K

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#13485) Bogyó bá' válasza vihartigris (#13484) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha nekem fél millám lenne MILC-vázra, ki van csukva hogy a 6500-at vegyem - ezerszer inkább bármelyik fullfram-eset ugyanannyiért. Mondjuk én soha nem videózom, csak fotóra kellene.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13486) McDuglas válasza vihartigris (#13484) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Azért a 6000 és a 6300 között elég nagy előrelépések voltak. (persze, nem megapixelben)

- Jobb AF rendszer, ami már működik fázisosan, adaptált üvegekkel
- Brutális 4k, S-Log, 120 fps,
- Silent Shooting
- Mikrofon bemenet
- Magnézium váz
- Jobb EVF

Nyilván kocafotósoknál nem jön ki annyira a különbség, de ezért van még validitása az A6000-nek a piacon. (Belépő kategóriának nem nevezném mondjuk)

(#13487) L4D1K válasza Márton (#13483) üzenetére


L4D1K
őstag

Az mi? :) Érthetően hogy én is megértsem és tovább is tudjam adni. Elvileg használta korábban és akkor semmi baja volt.

# ANTAL Tuning #

(#13488) vihartigris válasza L4D1K (#13487) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha már használta akkor lehet, hogy csak az expozíció korrekciót állította el.

(#13485) Bogyó bá'
még jó, hogy nem mindenki úgy gondolkodik mint Te, mert akkor egyetlen egy darabot sem adnának el a 6500-ból ;] :R

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#13489) Márton válasza L4D1K (#13487) üzenetére


Márton
nagyúr

alapból a lefelé nyíllal tudja beállítani az expo. korrekciót.
lehet az +2 értéken van, azért világos minden, tegye vissza középre
csak egy tipp

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13490) .mf válasza L4D1K (#13482) üzenetére


.mf
veterán

"Mit írjak neki?"

"RTFM" ;]
Ha egy ennyire triviális dolgon (valószínűleg eltekerte az expo-korrekciót) megakad és annyira kiakad, hogy azzal jön, hogy "ha estig nem távgyógyítod meg nekem, eladom ezt a szart, és inkább ájfónnal fotózok", akkor tegye azt, mert tényleg nem neki való egy komolyabb géppel való fotózás. Sőt, ha tényleg csak point-and-shoot gépet akart, akkor miért nem azt vett?

---

Hito: belépő, ne nevettess. A3000, A5000, s talán még A5100 azok.

McDuglas: a felsoroltak fele szoftveres... Ezek a mesterséges korlátozások is a termék-pozícionálás részei.

Bogyó: add hozzá a FF obik méretét és árát is...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13491) McDuglas válasza .mf (#13490) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Melyik fele szoftveres?

A fizikailag megfogható hardveres változások? (Mikrofon bemenet, magnézium váz, stb.)
Vagy ami a Nyákon és szenzoron van (4k képes képfeldolgozó, frissített szenzor több af ponttal)
Esetleg a nagyobb felbontású EVF? :O

(#13492) Bogyó bá' válasza .mf (#13490) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Sony-nak hány komoly minőségű teleobjektívje van, ami nem teljes képkockát rajzol? Nem olyan sok szerintem. APS-C-re meg "pazarlás" ilyet venni, de nem nagyon van más. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13493) 80hun válasza Bogyó bá' (#13492) üzenetére


80hun
addikt

Ez is egy nézőpont. :)

De felcsvarod a Canonra , Pentaxra , Nikonra és még az MFT-re is a nagyobb képkört kirajzoló objektíveket.
Akkor miért is pazarlás?

(#13494) GyureX


GyureX
tag

Fotózgatás után úgy döntöttem, hogy megismerkednék a videózással is a7II-n. Keresgéltem eddig neten, de kicsit elvesztem, hogy mi az ideális beállítás hozzá?
Gombkiosztás, menüben beállítás meg custom profil érdekelne. PP7 az s-log2, de valahol láttam, hogy azon belül is volt még finomhangolva ez az, de nem találom sehol.

MC-11 + Sigma 35 1.4 Art-tal használnám. Olvastam olyat, hogy érdemes az af-et kirakni gombra, hogy csak akkor fókuszáljon auton amikor én akarom, egyébként meg manual.

Tudna valaki segíteni akár saját tapasztalattal vagy valami linkkel? :R

(#13495) Bogyó bá' válasza 80hun (#13493) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha már "megveszem" a drága, teljes képkört kirajzoló üvegeket, akkor tuti nem APS-C vázat vennék hozzá a "fél milliómért", hanem fullframe-st. De sajnos ez a veszély (sem az FF váz, sem a FF-képes objektívek megvásárlásának lehetősége) nem fenyeget mostanában.

Más: bele szerelmesedtem az EPZ 18-105G-be, most fordítgatom a külföldi teszteket, de azok szerint igazából a képminősége nem sokkal jobb a kitobiénál. Fene se tudja, megérné-e nekem arra spórolni.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13496) 80hun válasza GyureX (#13494) üzenetére


80hun
addikt

Adapterrel nem lesz igazi az AF arra natív obi kell.

Itt van pár PP profile.

(#13497) hito válasza vihartigris (#13484) üzenetére


hito
nagyúr

Nem erről van szó. Árnyald a képet a videós képességekkel és megérted, hogy mire gondoltam. Persze, ha nem vagy túl jártas ebben a témában (nem bántásképpen mondom, csupán csak azért, mert egész más látásmódot és tudást igényel), akkor nem fog sokat mondani az a 4-5 adat. 4K-val és S-Log-gal olyan dolgokat lehet művelni, ami az A6000-et nem is egy, hanem rögtön 2 kategóriával sorolja az említett két gép alá ;)

.mf: ha figyelmesen olvasod, amit írtam, Te is belátod, hogy joggal mondtam ezt, ugyanis, hogy jön ide az A5000, amikor én ezt írtam

Az A6000 majdhogy nem belépő EVF-fel szerelt gép

Hol van az általad felsorolt gépek között EVF? ;] És azt is írtam, hogy majdhogy nem! Tehát nem az, de közel van hozzá a másik kettőhöz viszonyítva. Mivel nincs más EVF-es, E bajonettes APSC gép Sony-nál, ezért szerintem jogos a sorrend és az, hogy majdhogy nem (a másik kettőhöz képest). Ráadásul az A6000 felett azért eljárt az idő a tekintetben, hogy se 4k, se szenzorstabi, se lassított felvétel, se érintőképernyő, soroljam? :) Jó gép a mai napig, de a másik kettő up to date, míg az A6000 nem. De ezt szigorúan a másik két géppel összefüggésben állítom, önmagában már nem ennyire éles a véleményem az A6000-rel kapcsolatban. Piszok jó gép.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13498) Iomega válasza HUNgabus (#13446) üzenetére


Iomega
őstag

Én bevállalnám kintről, mert ott az új váz 340E-ből megvan. (A 7 II) FE 28-70-es objektívvel 425E.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#13499) rgranc válasza Bogyó bá' (#13495) üzenetére


rgranc
aktív tag

Szerk.: azt hittem (az ára alapján) hogy az a 16-50 nem a kitobi, de látom a linken hogy igen... Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#13500) Bogyó bá' válasza rgranc (#13499) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De az: itthon is 100k a boltban, külön véve. [link] :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.