Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Radomer válasza koxkids (#13049) üzenetére


Radomer
aktív tag

10-18 -nál nagy a szórás minőség terén "excentrikusság". A szélein nem túl éles. Végül éjszakára a manuális sokkal jobb. Asztro fotózáshoz szintúgy.

Én a fentiek miatt mondtam le róla, és választottam a Samyangot amit azóta is előszeretettel használok.

(#13052) koxkids válasza Radomer (#13051) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi, de a Samyang esetén is olvastam hogy nagy a gyártási szórás. Ez mennyire igaz?
Kicsit én is jobban örülnék egy új darabnak. :)

(#13053) Radomer


Radomer
aktív tag

Samyangnál nem tudom róla, de tuti ott is van szorás.

Egy kicsit más, de még is Samyang.

Tudom kicsit hatásvadász lett a kép beállítása, de így jön ki szépen.

[ Szerkesztve ]

(#13054) #31733248 válasza koxkids (#13052) üzenetére


#31733248
törölt tag

A 12mm-es Samyk szinte mindegyike decenteres valamennyire. De ettől még nagyon jók.

(#13055) PNP válasza #31733248 (#13054) üzenetére


PNP
őstag

Az enyém szerintem pont hibátlan, amúgy decenterességet mennyire szokta elismerni a gyártó/márkaszerviz (most nem konkrétan Samyangra gondolok)? Jellemzően csere, javítás, vagy ígyjárás?

(#13056) Dißnäëß válasza PNP (#13055) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tesztelet vételkor üzletben. Amúgy törvény szerint 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól, termék vissza, pénz vissza. Ha jól tudom.

14-es Samyang-omat én is üzletben teszteltem amúgy, padlóra lenéztem vele merőlegesen, katt, aztán néztem a textúra eltéréseket (decenter).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13057) GyureX válasza Nippon (#13046) üzenetére


GyureX
tag

Végül is van akkora árkülönbözet, hogyha beszarik 1 év után, a javíttatással se kerülne többe mint az itthoni ár. :)

(#13058) madgie válasza PNP (#13055) üzenetére


madgie
titán

Semennyire, leszarják. Ha 14 napon belül vagy itthoni (netes!) vásárlásnál, akkor visszaküldöd és kész, ha nem, így jártál. Én kábé egy éve várok a forgalmazó és a gyártó véleményére, mi legyen a decenteres Samyangommal, azóta már el is adtam, vettem egy jót.

(#13059) PNP válasza Dißnäëß (#13056) üzenetére


PNP
őstag

Aha, mindez akkor igaz, ha magánszemély vagy, nem pedig cég. És van, ahol nem tudod kipróbálni (pl. edigital), mert előbb kell kifizetni, utána hozzák ki (és ha valami gondod van, nem tudod a boltba visszavinni, hanem ki kell slattyogni a város szélére egy raktárépületbe - csak, hogy melyik boltot kerüljétek).

(#13060) Dißnäëß válasza PNP (#13059) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én a magyarországi (akkori egyetlen hivatalos) forgalmazónál vettem, megnem mondom már milyen (addig számomra ismeretlen) cégnél. Zokszó nélkül odaadták a kezembe, mikor kihozta raktárból. Megnézegettem, óvatosan felcsavartam, pár tesztkép, kijelzőn megnéztem, jó volt, köszi, viszem.

A Tamron 24-70 2.8 VC-met meg a 220 Volt-ban engedték ugyanígy simán kipróbálni, a Borároson. Még a gépvázzal lőtt JPEG-et is megnéztük az eladó sráccal az üzlet egyik gépén, azt az obit nem a hátsó kijelzőn értékeltem ki magamban, tök segítőkész volt. (El is hoztam azt is).

Úgy szoktam odamenni, hogy eleve közlöm, mit vennék, komoly a szándékom, pénztárca minden szarommal együtt asztalra letesz (persze fél szemem rajta), meg most őszintén, 20 kamera vesz, hova futnék. Vagy nem tudom.. Szóval velem normálisak voltak mindig azok a boltok, ahova benéztem.

Edigital-hoz még nem volt szerencsém sem online, sem máshogy. A Bluechip is normális, ott meg a gépvázat vettem anno :)

Sony-ban azt sajnálom, hogy nincs próba vázuk, mint Olympusnál. Egyrészt én brahiból a tükrös után kipróbáltam egy Oly E-M1-et, hogy na milyen a MILC világ és bár a szenzor nem volt ott a szeren úgy, mint az anno csúcs D800-é, de így is jó volt, cserébe minden egyébtől bokalefostam magam (75 1.8, 45 1.8) így vettem is egy kitet 45 1.8-cal utána és nagyon szeretem. Ezzel szemben Sony-nál az egyedüli "teszt" az volt számomra, amikor a Westend-ben bementem az üzletbe, érdeklődtem, van-e próba programjuk, stb stb, eladó nézett rám, mit álmodok én is, elment az eszem ? :D .. Végül kezembe nyomtak egy A7R-t egy 50-es féle üveggel és max az üzlet előttig kivihettem, hogy a nagy plaza belteret lődözzem ISO800-on :D Így kell eladni egy (akkor még) nagyon új MILC terméket ?

Esküszöm, 10 youtube video többet adott nekem azóta azzal kapcsolatban, amit tudni akarok, mint bármelyik Sony bolt. :)

Hogy egy A7R II-t hogy fogok próbálni élesben vmi normálisabb üveggel, urambocsá, egy jövőbeli A9R-t ha lesz olyan, halvány lilám sincs ... :( Vakon venni, aztán majd a többit dobja a gép. Vagy él az ember a 14 napos vásárlástól elállással, ami törvényileg szabályozottan jár neki (elvileg) aztán ha nem jó a szett, pénz vissza és futás.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13061) #31733248 válasza Dißnäëß (#13060) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hasonló körülmények között eddig én is kipróbálhattam bármit. A tesztek és a Youtube tartalmak pedig jók, de valóban az az igazi, amikor elvihetsz néhány napra egy gépet. Erre az Olyn kívül sajnos egyetlen más márkánál sincs lehetőség. Pedig sokan akár fizetnénk is érte. Manapság így lehet a legtöbb helyen autót és motort is venni: hazaviheted két-három napra és ha nem vásárolsz, fizetsz érte, semmi gond. Fényképezőgépnél sok speciális szempont lehet, amit szívesen tesztelne az ember, például az A7 vásárlók közül rengetegen a focus peaking pontosságát és hasonlókat.

(#13062) Sofokles válasza koxkids (#13049) üzenetére


Sofokles
tag

Hol kell keresni ezeket a hirdetéseket? Én nem találtam. 😀

(#13064) Nippon válasza #31733248 (#13063) üzenetére


Nippon
őstag

Drága, A6500 van 30ezerrel olcsóbban is. :)

(#13065) Dißnäëß válasza #31733248 (#13061) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam az arcfelismerő lenne fontos, stúdióban főleg, de pl. kültéren is. Az A7R II ebben elég jó ahogy láttam, abba mondjuk lehet bele mernék nyúlni vakon is, de azért valszeg fizetnék innen 1-2 sört egy ilyet birtokló illetőenk, hogy egy egyórás tapizásra ugyan találkozzon már velem a városban. (Vagy jöjjön el velem modellfotózni) :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13066) vihartigris


vihartigris
őstag

Srácok!
Elsősorban Békéscsabán és környékén keresek Sony Milc tulajdonost egy kis eszmecserére.

bármi reciproka a semmi

(#13067) wms válasza vihartigris (#13066) üzenetére


wms
senior tag

Keresd 80hun-t! :K

(#13068) vihartigris válasza wms (#13067) üzenetére


vihartigris
őstag

köszi

bármi reciproka a semmi

(#13069) wms válasza vihartigris (#13068) üzenetére


wms
senior tag

Nagyon szívesen! :K

(#13070) beginnerguy


beginnerguy
tag

Sziasztok!

Jelenleg A7 (mark I)-em van, FE 55/1.8-cal. Gondolkozom, hogy a6300-ra váltanék a fókusz gyorsaság/pontosság, követő szemfókusz, sebesség illetve a "70-200" tartomány (cropon ez ugye változik, ezért a macskaköröm) megfizethetősége miatt. Nincs nagy bajom az A7-tel sem, de valahogy nem az igazi, lassúcska (igazi igásló egyébként), és a 70-200-on néha ellamentálok, kell-e. A sony szenzor képminőségével több, mint meg vagyok elégedve, tényleg nagyon szeretem, a színekkel sincs gondom (nincs kalibrált monitorom egyelőre, és még fujim sem volt, lehet ez az oka? :) ). Az egyetlen idegesítő dolog, hogy nincs dedikált expo kompenzáció tárcsa az a6300-on.

A fotózási szokásaimról annyit, hogy szeretem a fixeket, jelenleg 35 (SMC takumar 35/3.5), 55 (ld. fentebb) illetve 105mm (manuális minolta) van, de néha jó lenne egy f4 vagy f2.8 kályhacső, gondolok itt a 70-200-ra vagy 80-200-ra Canon ágról.

Amilyen látószögeket kb tehát szeretnék lefedni (FF ekv.!) : 35mm, 55mm (ez még kicsit kérdéses, néha nehezen barátkozom a látószöggel), 85mm és egy 70-200 (vagy 80-200 Canon, ha jól láttam van ilyen, Canonokkal sajnos sosem volt dolgom). Nagylátó, halszem nem kell. (ekv. 28mm és alatta)

- ~35 mm : (sigma 19-et nem szeretnék) ide mit ajánlanátok?
- ~55 mm : ezt lehet kihagynám
- ~85 mm : ide megtartanám az FE 55/1.8-at (FF ekv. 82.5), brutálisan jó ez az obi. (és az a durva, hogy még ennél is vannak jobb képminőségűek...)
- 70-200/80-200: na itt meg vagyok lőve. a 80-200 f2.8L-re gondoltam, nem tűnik annyira drágának. ez szóba jöhet valamilyen adapterrel? ezen kívül milyen adapter és milyen obi kombó jöhetne ide szóba? (lehet ezzel a kérdéssel meglátogatom majd a milyen obit? topikot is). Adapterezett AF gondolom nem olyan jó, mint a natív, de videókat néztem és nem tűnt lassúnak. Lehet valaki, aki ezt használja sűrűbben, ki tud okosítani.

Van még egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Megéri-e FF lencséket rakni rá? A méretektől tekintsünk el, egyelőre a képminőségre/fókusz használhatóságára lennék kíváncsi.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#13071) 3YEW válasza beginnerguy (#13070) üzenetére


3YEW
tag

Ha a szemkövetés miatt miatt váltasz A6300-ra, és ezt szeretnéd is használni, akkor szerintem az adapterezett dolgokat elfelejtheted, legjobb tudomásom szerint (illetve saját tapsaztalat) hogy azzal nem megy, az arcfelismerő az más kérdés.
FF lencse vagy nem, ha jól gondolom sem Canon sem Nikon vonalon nem találsz értelmes alternatívát APS-C-re. Így ha eltekintesz a mérettől ez jó ötlet szvsz. :D

T

(#13072) beginnerguy válasza 3YEW (#13071) üzenetére


beginnerguy
tag

Áh, értem, köszi! A 70-200 tartománynál elég lenne az arcfelismerő (bár ez sem feltétel!). Ekv ~85-ön meghagynám az FE 55-öt, az szinte biztos. Ekv. 35-ön szintén elég lenne az arcfelismerő, azt ritkán használom "portréra".

[ Szerkesztve ]

(#13073) D-LAN|FuRioN válasza MineFox54 (#13037) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nem a központi szalon bocsi, sonbox-nál nem írják, hogy gépet kéne bevinni csak, hogy -10%.

Link

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#13074) GyureX válasza beginnerguy (#13072) üzenetére


GyureX
tag

Szia!

Sigma MC-11-gyel van arcfelismerés canon bajonettes objektívekkel. Az Art sorozatával szemkövetés is van, mondhatni natívként működnek.

(#13075) 3YEW válasza GyureX (#13074) üzenetére


3YEW
tag

Ja, akkor pontosítok, metabones mIV amivel próbáltam.

T

(#13076) PNP válasza #96302336 (#12997) üzenetére


PNP
őstag

Ez a folyadék elvileg kitölti a rést.

(#13077) #96302336 válasza PNP (#13076) üzenetére


#96302336
törölt tag

Lehet. De inkább nem akarok kétes folyadékokkal tönkretenni egy rohadt drága gépet, maradok a fóliánál. Az már úton van.

(#13078) #31733248 válasza beginnerguy (#13070) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ekv. 35mm: a Sony (Zeiss) 24mm f1.8 nagyon jó (stabi viszont nincs). Ha nem kell autofókusz, akkor én a kevesek által ismert Zonlai 25mm f1.8-at is megnézném.

(#13079) Márton


Márton
nagyúr

Megjöttek az A5100-ak, eddig minden szép és jó, pont olyan funkciók, amik nekem kellenek! :K
Viszont nem volt a csomagban obi hátsó védőkupak és vázra való kupak sem. Ez normális? Biztos, mert origi doboz volt. De akkor külön kell venni? :U
Valamint keresnék egy olcsó, fényerős obit hozzá (régi manuálist), amivel vetítőteremben tudok értékelhető fotókat lőni. Csak a 3m-es vászonról visszaverődő fény van, vakuzni nem akarok. Tehát valami F2 vagy még jobb M42 manual lencse létezik? Nem portré inkább nagylátó, 5-8 ember azért férjen bele pár méterről.
köszi ha van tipp esetleg link!

Dummy akkuval kitolható a túlmelegedési idő?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13080) 80hun válasza Márton (#13079) üzenetére


80hun
addikt

Igen normális hogy nincs váz+obisapi.

Nézzd meg a kitobin hány mm-es obi kéne manuálból. De olcsón megúszni 28mm-alatt szinte lehetetlen.
Az olcsó 28mm-es obik is inkább f2.8-asok :)

(#13081) Márton válasza 80hun (#13080) üzenetére


Márton
nagyúr

A kitobi 40.5mm-es, ez a lényeg? Ez nem a rátehető szűrő miatt fontos?
Akkor egy ilyen már nem jó rá?
Kiegyezek 35mm-rel is ennyi pénzért, max oldalról fotózom a népet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13082) #96302336 válasza Márton (#13081) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem...
Beállítod a zoom-on, hogy mit szeetnél látni, a gép kijelzi, hogy hány mm. gyújtótávolságban van. Ezt a gyújtótávot kell manuálban keresni.
Pl. zoomolsz, és az általad ideálisnak vett kép 35mm. Akkor 35mm fix objektív kell.
Ami az objektív elejére van írva az a szűrőmenet mérete. Kitobinak 40.5, a nagyobb 55-210 zoomnak asszem 52mm, a 18-105-nek 72mm a szűrőmenete.
A linkelt obi jó rá.
védőkupak szerencsére gombokért van az amazonon és az eBay-en is. Én is vettem néhányat, jól jönnek. 1-2 dollár csak.[link]

[ Szerkesztve ]

(#13083) Márton válasza #96302336 (#13082) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13084) tvamos válasza Márton (#13079) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én azt javasolnám, hogy néz azért szét a bajonettes (md, ar) manuális obik között is, nagyon jók vannak. Valami miatt az emberek az M42-eseket keresik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13085) beginnerguy válasza #31733248 (#13078) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszi! Utóbbiról már olvastam, de most amikor kutakodtam nem találtam rá újból, így jól jött.

@GyureX: Értem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13086) #31733248


#31733248
törölt tag

Új 16mm f/1.4 APS-C üvegről tudósítanak. Remélem, igaz és nem fog több, mint 300 ezerbe kerülni, mint a Fujinál...

(#13087) madgie válasza #31733248 (#13086) üzenetére


madgie
titán

16/2 olcsón, esetleg... f1.4 itt sem lesz olcsó.

(#13088) MrISO válasza #31733248 (#13086) üzenetére


MrISO
csendes tag

Nem is értem mire számítasz? Egy 16/1,4 biztos nem a kopogós műanyag kategória lesz. Sonynál meg a prémium üvegek jellemzően a Fujinál is drágábbak.

Na de nézzük a jó oldalát! Végre észrevették, hogy mellékesen van egy APS-C rendszerük is. :DDD

(#13089) Márton válasza tvamos (#13084) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, itt az aprón az "Egyéb objektívek" kategória?

Ez pl. jó lehet?
Fényerős, és nem kell 24mpixelt kirajzolnia, ha a monitoron a fullhd 2mpixeles kép éles, már ok nekem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13090) tvamos válasza Márton (#13089) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nem túl jó a tapasztalatom a Fujiannal.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13091) Márton válasza tvamos (#13090) üzenetére


Márton
nagyúr

Konkrétan mi volt a baj?
Teszteket, külföldi fórumokat olvasva összességében pozitív kép rajzolódott ki bennem.
Nyitott rekesznél a szélek mosottak, rekeszelve jobb, de akkor meg elvesztem a sötétben való látás előnyét :)
Mondjuk ennyi pénzért jó kis kiegészítő lehet kreatívkodáshoz. És van 25mm verzió is, hmm.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13092) #31733248 válasza madgie (#13087) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#13087) madgie

"16/2 olcsón, esetleg... f1.4 itt sem lesz olcsó."

Ebben én is eléggé biztos vagyok, de azért bízom abban, hogy kettessel kezdődik majd azt ára.

(#13088) MrISO

Az APS-C-re bizony ráfér a frissítés!

(#13093) tvamos válasza Márton (#13091) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lágy, CA-zik, és mechanikusan széthullik. Rekeszelve nem olyan rossz, de a kit obi még úgy is jobb. Semmi érdekes dolgot nem tud, hogy kompenzáljon.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13094) Márton válasza tvamos (#13093) üzenetére


Márton
nagyúr

CA-t nem olvastam, de gondolom főleg kontrasztos témánál jön elő: fekete a fehér mellett.
Lágy: videóra ill. 2mpixel fotóig ha jó, akkor ez sem hátrány ennyi pénzért.
De ha mechanikusan szétesik, az már gáz. Újat vettél? Mennyi idő után jött elő? Nem csak kifogtál egy hibásat?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13095) daniduke válasza Márton (#13094) üzenetére


daniduke
tag

Ez egy effekt objektív, hatalmas a field curvatureje, csak közepén éles nyitva, és ha jól olvastam neked sötétben kéne, tehát rekeszelni nem nagyon tudsz. Fél alakos portréra nagyon jó, 1 embernél, ha középre komponálsz, másra nem igazán való. A 24milis még olyanabb, nagyon szvörli a bukéja. Mindkettőt használtam, a 24es most is megvan. A 24es ráadásul csak az m43at rajzolja ki. A 35os nem hullott szét, de nagyon kotyogós volt, a 24est többször össze kellett rakjam. Megérnek 5 ezer forintot, csak tudd hogy mire kell. A 24esnek van már apsc változata, de az nem igazi 1.4, inkább olyan 2.8-3.5. Inkább zonlai, meike vonalon nézelődj ha olcsó kínai manuális objektívet szeretnél.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#13096) Márton válasza daniduke (#13095) üzenetére


Márton
nagyúr

Koszi a tippet, keresgelek. Ha van linked, johet.
Mas: a clearzoom mit jelent? Nem azt hogy szenzor cropot hasznal pixel levelig? Mert max 1.3x nagyitasig ok a fullhd video, utana erezhetoen romlik iso 100on is. Obi gyengeseg sem lehet, mivel a fotot 1:1-ben nezve eles.
wifin keresztul tudok sorozatfotot inditani? Melyik appot erdemes feltenni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13097) tvamos válasza Márton (#13094) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ujat vettem, es amkor eloszor szet akartam tekerni az objektivet, az adaptertol.
Ja, es gondolom, te APS-C-re akarod tenni, akkor meg vignettalni is fog szerintem.
MFT-sek kozul van, aki szereti.
Szerintem csak penz kidobas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13098) Márton válasza tvamos (#13097) üzenetére


Márton
nagyúr

kár
ha más gépen nem használja az ember, akkor mi oka leszedni az adaptert?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13099) tvamos válasza Márton (#13098) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mast akartam tekerni az adapterbe.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13100) Márton válasza tvamos (#13099) üzenetére


Márton
nagyúr

hát minden obihoz kell adapter :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.