Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) vihartigris válasza grigo (#14850) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem van egy nagyon szép fekete 55-210 obim, szőrébe elcserélem erre a rondaságra :DDD
A MM-nál vett SEL35F18 obi dobozán sem volt matrica.

Azért szép fényeket az új obihoz :K

bármi reciproka a semmi

(#14852) 80hun válasza grigo (#14850) üzenetére


80hun
addikt

Hát ha mostanra számlázták egy próbát mrgér a visszaigénylés.
Szted miért nincs matrica? Valamiért olcsó volt :D

De legalább normális hazai gari van rajta.

Egyébként tudod miért fehérek ezek az obik? Nem azért mert így szép :)

Azért még mindig elviselném a jelenlegi vázamat is fehérben :)

(#14853) grigo válasza 80hun (#14852) üzenetére


grigo
őstag

Valamiért van egy olyan sejtésem, hogy ha nincs black friday és nem tudják esetleg ők sem a bf hype alatt beszerezni akkor soha nem kaptam volna meg. Igazából megvan, magyar gari, 27-re van számlázva, úgyhogy 30-at még pofátlanul vissza is igénylek majd amiből bővítem szerintem a garit.
Amúgy emiatt a kis rondaság miatt nem lett a7II-m most. Úgy gondoltam, hogy ha már ennyire "jó" árakon megy a váz, akkor az lesz még ilyen áron, de ha visszamondom az obit akkor már örökre bukom az új obit használt ár alatt. A fehér színt tudtam, de szerintem akkor sem szép. De ha szeretnél ilyet, én olcsón megoldom okosba ;]
A matrica hiány újracsomagolt terméket jelent vagy csak sima szürkeimportot?

Vihartigris: a biztonság kedvéért még alszom egyet az ajánlatra :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14854) notafa3


notafa3
tag

Beléptem a Sony klubba. :D A6000 88 ezer forintért, boltban, teljesen újonnan megvéve. ;]

(#14855) grigo válasza notafa3 (#14854) üzenetére


grigo
őstag

Az elég jónak tűnik. :C
És mit raksz elé? Nem a fejed, hanem a túloldalra. Manuálok? Arra már nem merek tippelni, hogy obival vetted annyiért.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14856) notafa3 válasza grigo (#14855) üzenetére


notafa3
tag

Sigma 30mm f/1.4 megy elé. (Street photography. :) ) Csak a váz, kb plusz 10 ezer lett volna kit obival, de úgysem használtam volna azt egy percet sem.

Annyi csalás van a történetben, hogy Londonban vettem meg. :)) 400 font volt az alapára, de a bolt épp adott egy 50 fontos kupont Sony-khoz ráadásul pont láttam egy bannert black friday előtti este, hogy 1 hétig csak az A6000-re dupla pénzvisszafizetés lesz Angliában, ami még -100 font, szóval megrendeltem még pont kuponnal amit a bolt le is vett utána, mert így túl olcsó lett volna. :D Csak ott nem úgy működik hogy visszavonják, mert megtehetik, hanem tényleg a vevő az első. Ja és egy ajándék 32gb-os sandisk ultrát is adtak.

[ Szerkesztve ]

(#14857) grigo válasza notafa3 (#14856) üzenetére


grigo
őstag

Igazi vérszívó vásárló vagy 😜 Szép munka.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14858) #96302336 válasza Nippon (#14845) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ebay, és kb. 3 hét volt.Tőlük

(#14859) #96302336 válasza 80hun (#14852) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pl. ezért akarom felöltöztetni a nagytelémet szép ruhába. :D Nem csak a hőtágulás miatt, hanem azért, hogy ne szúrja ki olyan egyszerűen a vad.Valahogy így:


kicsit drága, de nem hinném, hogy sokkal olcsóbb lenne itthon varratni.[link]

(#14860) derrik


derrik
őstag

Sony saját "A" csatlakozós adapterei közzül melyik használhatóA6000-en?

(#14861) Nippon válasza #96302336 (#14858) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm!

(#14862) McDuglas válasza derrik (#14860) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Mind. De az LA-EA1 és 3 csak saját fókuszmotorral rendelkező obikkal megy (az AF) és velük is csak kontrasztos af-et tud, a 2 és a 4 meg egy SLT vázakból örökölt fókuszrendszert használ (A65-é, A58-é) - de akár a Minolta AF-es kardános obikat is meghajtja.

[ Szerkesztve ]

(#14863) KawaBazsy válasza McDuglas (#14862) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Milyen ez az SLT vázaktól örökölt fókszrendszer?

(#14864) McDuglas válasza KawaBazsy (#14863) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Van benne egy SLT Tükör, meg ez a fókuszpont eloszlás: [link] (A Lila a keresztszenzoros) -1 FÉ-ig megy papíron.

(Külön érdekesség, hogy fullframe vázon, LA-EA4-el milyen kicsi az így lefedett fókuszterület :D )

[ Szerkesztve ]

(#14865) .mf válasza p_adam (#14843) üzenetére


.mf
veterán

"ha egyáltalán lesz ilyen modell, mivel amit leírsz, az nagy vonalakban majdnem egy A9."

Messze nem, még el tudok képzelni egy olyan fícsör-szettel rendelkező modellt, amivel nem kannibalizálják a pro váz eladásait. Pl. egyetlen kártyahely, régi akku, kis buffer, csökkentett FPS (pl. 8-10 eshutterrel, vs 20 az A9-nél), "csak" A6000-szintű AF, Eth-port nélkül, korlátozott 4k, stb. Sportra már annyival gyengébb lesz (fps, buffer, AF, akku, kétkártya), hogy oda továbbra is az A9-et veszik; és az egyetlen kártya miatt más hivatásosok sem szívesen fogják venni.

Az A7s3 szerintem továbbra is marad 12 Mpx, max még BSI, hátul-huzalozás, és hasonlókkal tovább javítják az éjjellátó képességeit; kap csak-CDAF után végre hibrid-AF-et (A6500-szintű vagy jobb), nagyobb akku, két kártyahely nagyobb sebességgel, még gyorsabb kiolvasás (tovább csökkenő rolling shutter), magasabb video-FPS és bitráta, XLR-portos kiegészítő, stb.

Ebben a felosztásban egyből elfér egy A7m3, mint egy sokat tudó, de nem hivatásosoknak való váz.

Ezen kívül pedig, az A7r3 is elég keményen beleáll az A9 és A7s2 területébe, mégse kérnek érte többet, mint az A7r2 nyitóára, tehát lehet, hogy az A7m3-at sem nyesik ennyire meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14866) derrik válasza McDuglas (#14862) üzenetére


derrik
őstag

Akkor a la-ea2 lehet a jó választás nekem?

(#14867) D-LAN|FuRioN válasza .mf (#14865) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

A7SIII tuti több lesz mint 12mpx. 18mpx-re tippelek, pont a croppos optikák miatt. Ha jól tudom super 35-ben nincs meg a 4k felbontás az érzékelőn, így sokan hiába jobb iso-t tud a gép, inkább választottak a7rii-t videóra. Ha viszont van super35 akkor feltekerhet aps-c optikát rá és még mindig megvan a 4k, vagy kitolhatja az ff obit, csere nélkül. Persze lehet ,hogy rosszul tudom, csak nekem valami ilyesmi rémlik videós ismerőstől.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#14868) p_adam válasza .mf (#14865) üzenetére


p_adam
addikt

Ha csinálnak ilyen modellt, akkor lehet nem is lesz benne e-shutter egyáltalán (vagy csak egy nem igazán jól használható), mivel maga a rétegelt szenzor, amit drágább legyártani, ha az lenne benne, akkor lényegében egy A9, mindegy hogy hány fps és eddig még arra se volt példa egyáltalán, hogy utólag "visszafele" haladjanak, tehát már van új akksi, új váz, de mégis a régit rakjuk bele, sokkal egyszerűbb három (vagy ez esetben már négy) modellt szinte teljesen ugyanolyan vázon megcsinálni (csak az EVF, amiben az A7II gyengébb volt) mondjuk maradhatna egy 'sima' újabb verziós 24MP szenzor az újabb verziós vázban és akkor kész is, de akkor az e-shutter felejtős, kb. így képzelhető el reálisan.

Az A9 már lényegesen jobb rolling shutterben mint az A7SII, tehát az eléggé valószínű, hogy új szenzor lesz, meg a több megapixel is valószínűsíthető, mivel a megnövelt számítási teljesítmény már jobb zajszűrést ad több megapixel esetén is videóra, a 24 viszont nem biztos, meg az sem, hogy rétegelt, de nem lenne logikátlan.
Persze ez is mind találgatás, ami biztos hogy úgy lesz beárazva, hogy külön szinten legyen, tehát nem tekinthető közvetlen utódnak (nem lesz olcsóbb az A7II)

(#14869) McDuglas válasza derrik (#14866) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Az mindennel működni fog, de gyakorlatilag a milcedből csinál egy slt-t. :D (plusz csak aps-c képkört visz át) Attól függ, milyen obi, meg mire van szükséged pontosan.

(#14870) #96302336


#96302336
törölt tag

Az a7R3 100 pontot kapott a DXOMarktól. [link]
Iso 100-on lelépte a Nikont. Csak azért lett mégis a Nikon első, mert a produkcióját ISO64-en produkálta, az a7R3 pedig minimum ISO100 csak.

(#14871) grigo


grigo
őstag

Kicsit be vagyok fosva a 70-200 miatt. Olyanokat küzd a fókusz, hogy a szívem megáll. Egyelőre betudom annak, hogy mire már hazaérek sötét van kint mint az állat, és a szobában és ezek a mennyezeti spot lámpák is szar fényt adnak. Ugyanakkor egy ilyen obinak úgy gondolom a macska fejét 10-ből nem 5-6szor kellene megtalálnia. Van még 12 napom elöndeni mi legyen. Lehet csinálok a fókuszról egy videót és kikérem a véleményetek, hogy ez normális-e....

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14872) vihartigris válasza grigo (#14871) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem biztos, hogy az objektív a gyenge láncszem, próbáld ki más obival is ugyan olyan körülmények között.

bármi reciproka a semmi

(#14873) 80hun válasza grigo (#14871) üzenetére


80hun
addikt

Próbálj meg videót csinálni róla.

Mennyire kevés a fény a szobában , meddig mászik fel az iso f4-en?

PDAF terület be van kapcsolva az A7-.en?

[ Szerkesztve ]

(#14874) #31733248 válasza catroot (#14799) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#14799) catroot

"Igen, vannak hibái.
Bár ebben az árkategóriában (én 70 környékén vettem) szerintem bőven jó tud lenni."

Ez maximálisan igaz. :K

(#14829) Marionett

"Sony vagy Olympost nézegettem, végül Econ Sony a6000-ről szóló összefoglalója alapján ezt választottam, eddig nem bántam meg. Nagyon tetszik"

Nagyon örülök neki és sok szép képet kívánok . :)

(#14854) notafa3

"Beléptem a Sony klubba. :D A6000 88 ezer forintért, boltban, teljesen újonnan megvéve. ;]"

Azt hiszem, megszavazhatjuk az év bizniszét. :))

(#14875) grigo válasza 80hun (#14873) üzenetére


grigo
őstag

Elég kevés. 5000es iso mellett sikerült 1/160at produkálni nyitva. És így is elég alexpós lett. Próbáltam ki és bekapcsolva is. 55 1.8 stabilabban talált de nem gyorsabban. Szerintem a szoba nagyon sötét. De világosban nem láttam még az obit mert reggel még délután már sötét van...

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14876) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy jó portréobit ami jól mossa a hátteret. Sony a6300 gépre, tudnátok ajánlani valami jót ár érték arányban?

(#14877) jmakk válasza grigo (#14875) üzenetére


jmakk
őstag

Nem aggódnék a helyedben ha az 55/1.8, ami 4x annyi fénnyel keres fókuszt, sem sokkal gyorsabb.

(#14878) Bogyó bá' válasza apple87 (#14876) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

SEL 50F1,8 OSS nem rossz, és aránylag nem is drága.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14879) vihartigris válasza apple87 (#14876) üzenetére


vihartigris
őstag

Pl.: Sony SEL 50F18 nem a FE változat.

bármi reciproka a semmi

(#14880) apple87 válasza vihartigris (#14879) üzenetére


apple87
senior tag

Mi a különbség a kettő között?

(#14881) Rapid136 válasza apple87 (#14876) üzenetére


Rapid136
őstag

Keress 1,4 vagy 1,7-es manuális obit. Ár/érték arányban verhetetlen.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#14882) apple87 válasza Rapid136 (#14881) üzenetére


apple87
senior tag

Ha esetleg tudnál ajánlani , megköszönném.

(#14883) Bogyó bá' válasza apple87 (#14880) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az FE az full-frames, nincs benne képstabi, és nem is olyan jó a képminősége mint a másiknak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14884) mikrofon válasza grigo (#14875) üzenetére


mikrofon
addikt

Semmi para "sajnos" ez ilyen. Nyugodj meg! : :K

Igazából a 70-200/4 135mm-ig jó obi utána "jelentősen" romlik az optikai teljesítménye. Értsd úgy, hogy nem abszolút értelemben rossz, hanem önmagához képest. Ez pedig lágyulást jelent. Ha azt nézzük, hogy ebben a "lágy" tartományban próbálsz fókuszálni sötétben és ugye max F4-en, akkor egyértelműen rosszabb kell, hogy legyen a 55/1.8.hoz képest. Ráadásul nem éppen a legszerencsésebb összehasonlítást végezted, mert az 55/1.8 obi az egyik legjobb obi nem csak optikailag, hanem az egyik legjobb AF-je is van. Közép ponti élességben és AF-ben lenyomja még az újabb 50/1.4-es GM obit is, (állítólag)....

Tehát a két obi teljesen más kategória.

Próbáld ki kinti napfényben a 70-200/4-et, mert az oda való. Ott jól kell működjön. Erről azért majd írd le mit tapasztalsz.

Azt a beltéri tesztet, videózást sötétben felejtsd el, ne pazarolj rá időt, csak magadat idegesíted feleslegesen, mert ez az obi nem erre való.... Sötétbe fényerős obit kell venni....

èn a fentiek miatt mondtam aztán vissza a jóáras ED-s rendelésem...
Elég sok cikket elolvastam obiválasztás terén és úgy döntöttem nem nekem való, mert ritkán fotózok kültéri napsütéses körülmények között pl.: madarat vagy állatot, ritkán (sosem voltam, és a tíz éves tervben nem szerepel ilyen természetfotózás :O ) jutok el szavannára.... Oda nagyon jó lehet....

Szerintem az obi nem rossz. Azt viszont neked kell eldönteni, hogy ezzel együtt tudsz-e élni....

[ Szerkesztve ]

(#14885) vihartigris válasza apple87 (#14882) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha az anyagiak engedik akkor érdemes a Sony 50-esén elgondolkodni, most pénzvisszatérítéssel, Kb 92.000 forintért van egy stabis, jóképű, garanciás üveged ami remek párost alkot a világ egyik legjobb AF rendszerét birtokló vázzal (a6300).

bármi reciproka a semmi

(#14886) Rapid136 válasza apple87 (#14882) üzenetére


Rapid136
őstag

Kis szerencsével ITT vagy akár családon belül találsz régi filmes gépet, megfelelő adapter kell hozzá, ami az ebay-on 1000-3000 Ft.
A Zenitek alapobjektivje a Helios ugyan 2-es rekeszről indul, de jellegzetes háttérmosása van, 5-6000 Ft.
A Minolta MD 1,7/50-ese olcsó, 10000 alatt simán bele lehet futni akár vázzal együtt. A Flickr-en lehet tesztképeket keresgélni.
Mondjuk az élesség/szép mosás/ár háromszögében rendesen van választék, neked kell dönteni mi a fontos.
És ezzel együtt jár az hogy kézzel kell élességet állítani, de ha kevés a pénz akkor meg kell kötni a kompromisszumot, cserébe a kitobikhoz képest extra képminőséget kapsz.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#14887) 80hun válasza mikrofon (#14884) üzenetére


80hun
addikt

Hát ebben a tesztben úgy tűnik hogy romlana a teljesítménye a 70-200-nak 135mm felett.

Nem kevered az EF 70-200/4L-el aminek az AF teljesítménye romlik adapterezve 135mm felett? :)

(#14889) mikrofon válasza vihartigris (#14885) üzenetére


mikrofon
addikt

Vagy ha meri a külföldi rendelést akkor rá lehet próbálni erre vagy erre is:
S0NY E 50mm F/1.8 OSS Lenses - 228.99 €
S0NY SEL50F18F FE 50mm f/1.8 Lens - 219.99 €

(#14890) mikrofon válasza #96302336 (#14870) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
jó kis cucc!

(#14891) jmakk válasza 80hun (#14887) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem ez már megint a híres Sony gyártási szórás két eltérő eredménye csak. De lehet simán tesztelői hiba is. Már régóta csak kb. jelleggel követem az élességi teszteket. Állítom ha az emberek nem tudnák, hogy milyen éles egy mai obi, 99%-ban azt mondanák mindegyikre, hogy milyen k. jó. :)
Webes rendeléssel meg kell venni és ki kell próbálni. Nálam az a lényeg, hogy nekem legyen jó, ne a tesztábrának. Aztán ha mégsem tetszik, lehet visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#14892) grigo válasza jmakk (#14891) üzenetére


grigo
őstag

Szombaton reggel délelőtt van nálunk frankó fény. Akkor fogok könyvespolcot fotózni a szobában és majd kikérem a véleményeket. Amúgy amit mondasz igaz. Ránézésre amit lőttem arra azt mondtam hogy frankó.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14893) mikrofon válasza jmakk (#14891) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez teljesen jogos! Teljes mértékben egyetértek!!!

A második tesztben amit linkeltem van egy dupla képes teszt kép, ahol megmutatja, hogyan változik az élesség, ha középre vagy ha a szélre állítja a fókuszpontot. De ugye ezek mind 100%-kos kivágások.... Tehát valóban elhanyagolható....

Azt nem írtam egyértelműen, hogy nem azért írtam az életlenedést, mert optikailag olyan rossz, inkább arra, hogy sötétben ez is ronthatja az AF teljesítményt .....

Amúgy ahogy a tesztek írják, nagyon jó obi a 70-200/4...

(#14892) grigo : ne a könyvespolcot fotózd szerintem kár az időt pazarolni rá... Kapd a válladra vagy a hátadra a szettet aztán menny és használd... Lőj a természetben, vagy valami sport eseményt (azért mondjuk ne autóversennyel kezd:) ), állatkertben, stb... este ha hazaértél nézd meg a képeket. Ha elégedett vagy tartsd meg... Márpedig szerintem elégedett leszel....

[ Szerkesztve ]

(#14894) apple87 válasza mikrofon (#14893) üzenetére


apple87
senior tag

Az lenne még a kérdésem, nem tudom ha valaki nagyon benne van a témában , esküvői fotózásra megyek,(1első) természetben fotozás, a házasságkötő teremben is, és utána vacsora buli. Melyik az a 2 obi ami biztosan kell egy ilyen fotózáshoz? Váz sony6300

(#14895) grigo válasza apple87 (#14894) üzenetére


grigo
őstag

Amelyik a leg fényerősebb és legelesebb nyiva. Meg szerintem egy nagylátószögű. De majd a pro-k elmondják.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14896) mikrofon válasza apple87 (#14894) üzenetére


mikrofon
addikt

FF-en ezeket használnám, ha kettőt kellene: 35/1.4 85/1.8

Jól jöhet mégaz 55/1.8 (ha lenne, de nekem nincs) kiváló képe és AF-je miatt és esetleg alá valami mondjuk 25/2. Csoporthoz, szűkös helyre... De ezek feltehetően ritkán kerülnének elő....

Nekem van 135/2.8 azért azt is beraknám... Nagyon szép portrékat lehet vele lőni...
De ugye ez már négy obi. Ez egy vázra már sok csere.... Ezért az első kettő már jó kiindulás lehet....
SD kártyát többet vigyél és gyakran cserélj és biztonságosan tárold ;)

Jah és ne fogyassz alkoholt, ha te leszel a "hivatalos" fotós.
Illetve a kinti fotózásnál, fontos még a szigeteltség szerintem, mert gondolom rosszidő esetén nem marad el az esemény :B ....

Egyébként vannak itt páran akik ezt hivatásosan tolják, az ö tanácsuk mérvadó....

[ Szerkesztve ]

(#14897) jmakk válasza mikrofon (#14896) üzenetére


jmakk
őstag

Az utolsó mondat ugye megvolt neked is. "Váz a6300" :U

[ Szerkesztve ]

(#14898) apple87 válasza mikrofon (#14896) üzenetére


apple87
senior tag

Én a 35 mm helyet ezt a sigma-t venném, szerinted?

(#14899) vihartigris válasza mikrofon (#14896) üzenetére


vihartigris
őstag

Az Ő váza croppos (A6300), nem FF.

Nem csak memóriakártyából kell több, hanem aksiból is (abból vinnék többet).

bármi reciproka a semmi

(#14900) mikrofon válasza vihartigris (#14899) üzenetére


mikrofon
addikt

Tudom, hogy crop-os és a6300-t írt. Ezért kezdtem, hogy FF-ből ezeket vinném...
Én ebből kiindultam... Gondoltam át tudja számolni, vagy legalább valami támpont neki....

(#14898) apple87: Az obit magát nem ismerem. Fenyérősnek fenyérős, így gondolom szép a mosása.. Szerintem jó kiindulás lehet általános esetekre is meg félalakos portréra is... Kint meg talán hátrébb tudsz menni. Ez azért ekv 45mm, ami csoporthoz, beltérben (hazásságkötő terem, öltözködés) szűk is lehet. Jó lenne alá még valami meg fölé még egy...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.