Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) KawaBazsy válasza tomiee85 (#13300) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ha már volt ilyened.. nyitva is éles, vagy érdemes egyet-kettőt rekeszelni..?

(#13302) tailor válasza Nippon (#13298) üzenetére


tailor
őstag

Hupsz, köszi :)

(#13303) tomiee85 válasza KawaBazsy (#13301) üzenetére


tomiee85
senior tag

Éles volt nekem 1.8on is igen.

(#13304) MineFox54


MineFox54
őstag

Most jött M42 átalakítóm... Ment is rá a 44-M4, egyenlőre nagyon tetszik :)

(#13305) DrojDtroll válasza MineFox54 (#13304) üzenetére


DrojDtroll
addikt

én is azzal kezdtem

anno nekem is nagyon tetszett

milyen vázon használod?

(#13306) MineFox54 válasza DrojDtroll (#13305) üzenetére


MineFox54
őstag

5000 jelenleg

135-s M42 (lehet más is) obiból mi a javaslat?

(#13307) DrojDtroll válasza MineFox54 (#13306) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nekem is az a váz van

focal reducert használsz?

pont van egy ilyen obim eladó
írj privátot ha érdekel

[ Szerkesztve ]

(#13308) KawaBazsy válasza MineFox54 (#13306) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

CZJ 135/3.5

(#13309) Muerte68 válasza MineFox54 (#13306) üzenetére


Muerte68
addikt

Jupiter 37/A-de a Sonar a favorit :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13310) tomiee85 válasza KawaBazsy (#13308) üzenetére


tomiee85
senior tag

Pentacon 135 f2.8 (15lamellás verzió)

[ Szerkesztve ]

(#13311) Bogyó bá' válasza Muerte68 (#13309) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sorry, dupla lett..

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13312) Bogyó bá' válasza Muerte68 (#13309) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a Jupiter 37/A érdekes állatfaj, baromi nagyok lehettek a gyártási szórásai. Nekem anno a Zenit 10XP-hez lett vásárolva újonnan, boltból. Soha nem sérült meg, nem esett le, igazán éles képet mégsem volt képes rajzolni soha. Ugyanezt az obit később használtam a legelső DSLR-emen is (Canon 350 D), azon még rosszabb eredménnyel dolgozott. A neten rákeresve viszont nagyon szép képeket találtam vele készítve, olcsó, öreg DSLR-rel elkövetve (Nikon D50.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13313) konyi79 válasza tomiee85 (#13303) üzenetére


konyi79
addikt

1,8-on az élességével baj nincs, de a kontrasztot ott nagyon eldobja. De már f2-n összekapja magát.

(#13314) KawaBazsy válasza konyi79 (#13313) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Tesztben is azt írták, h érdemes egyet, kettőt rekeszelni, azért gondoltam, h rákérdezek a gyakorlati tapasztalatra..

(#13315) vihartigris válasza konyi79 (#13313) üzenetére


vihartigris
őstag

A Sigma 30 1,4 dc dn nem élesebb, jobb vétel a sony-nál?

bármi reciproka a semmi

(#13316) KawaBazsy válasza vihartigris (#13315) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem a 30 2.8-al nem az élesség a bajom, hanem a lassabb fókusz, meg a képstabi hiánya. Monnyuk ha az 1.4 - hasonlóan - nyitva is éles, akkor a stabi esetleg nem annyira fontos...

(#13317) rumos14 válasza vihartigris (#13315) üzenetére


rumos14
nagyúr

há'gyerekek én nem tudom, szerintem mind a SEL35, mind a SEL50 nagyon jó éles és kontrasztos nyitva is :U

(#13318) vihartigris válasza rumos14 (#13317) üzenetére


vihartigris
őstag

Akkor már csak a Jézuskát kell értesítenem :D

bármi reciproka a semmi

(#13319) Neck válasza Neck (#13289) üzenetére


Neck
veterán

5-én hajnalban rendeltem a cuccot (ionorchard, UK). Ma kora délután már át is vehettem - a DHL villámgyors.
Első, hátsó kupak, napellenző, papírok voltak a csomagban - illetve fel is tettem, működik.

Ami furcsa, hogy fókuszáláskor finom kattanásokat lehet hallani, ez normális? (Ja, még mindig SEL50F18)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13320) 80hun válasza Neck (#13319) üzenetére


80hun
addikt

Nekem nem volt ilyenem de én a stabira tippelek az szokott hangot kiadni.
Kapcsold ki a stabit a gépen hogy úgy is csinálja e.

[ Szerkesztve ]

(#13321) Muerte68 válasza Bogyó bá' (#13312) üzenetére


Muerte68
addikt

Ezt a jupiter-el csináltam igaz focal reducer-rel de az élességgel nincs baj szerintem.

Ezt is ez tesztképnek készült csak

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13322) Neck válasza 80hun (#13320) üzenetére


Neck
veterán

Most teszteltem, csak ki-be kapcsolásnál "kettyen" egyet.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13323) Bogyó bá' válasza Muerte68 (#13321) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tudom hogy nem rossz az az obi, sok jó képet láttam vele digitális vázakkal. Az én példányom lehetett hibás... :((( Amúgy meg tökmindegy, mert vagy 8 éve elajándékoztam. Most már csak a Zenit váz van meg az 58mm-essel. Azok is valahol fenn a padláson, egy dobozban...

szerk.: csak kíváncsiságból kérdezem: az első kép kb. mennyire lehetett rekeszelve? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13324) Muerte68 válasza Bogyó bá' (#13323) üzenetére


Muerte68
addikt

8- :) Éles képet akartam erős napsütés is volt belőttem 8-as rekeszre és azzal lőttem pár képet.
Nem tudom a reducer menyit változtatott az élességen majd még sima adapterrel is próbálkozok.
Még a Sonar a bakancslistámon van :)
Ezt azért szeretem mert viszonylag kicsi könnyű és tele van lamellával :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13325) Bogyó bá' válasza Muerte68 (#13324) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

No hadd dicsekedjek: közben meglett az ezüst színű A6000 kitem, 180k-ért boltból (akciós utolsó darab - másfél hete rendeltem meg, de nem találták a raktárban... ...aztán csak meglett, bontatlan gyári dobozban.)
Még nem nagyon volt időm ismerkedni vele, de amit eddig tapasztaltam, az alapján nagyon tetszik! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13326) #31733248 válasza Bogyó bá' (#13325) üzenetére


#31733248
törölt tag

Gratulálok és szép fényeket kívánok hozzá! Ajánlom figyelmedbe egy rendkívül szimpatikus fórumtársunk :O A6000-ről írt ismertetőjét.

(#13327) Muerte68 válasza Bogyó bá' (#13325) üzenetére


Muerte68
addikt

Majdnem én is azt vettem csak beütött a pénzügyi crakh-le kelett csökenteni a keretet lett Fuji :)
Jó kis masina a PDAF-hiányzik meg az egyéb jó dolgok de így vannak Fuji szineim meg pöpec kezelhetőség :D
Meg lassú AF :DDD
Biztos jól fog szuperálni a piacon az eggyik legjobban bevált gép jó tudással jó szenzorral EVF gyors fókusz jó videó és még elég kicsi is :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13328) Bogyó bá' válasza #31733248 (#13326) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm, már olvastam a cikkedet - ez is hozzájárult a hirtelen döntéshez. :R Na meg a Pixinfo 10 oldalas ismertetője is tanulságos volt - leginkább a menü kiismeréséhez (a NEX3 után pláne). Alul lehet lapozni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13329) wms válasza Bogyó bá' (#13325) üzenetére


wms
senior tag

Gratula, nem fogsz csalódni benne az tuti! :K

(#13330) Bogyó bá' válasza #31733248 (#13326) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy nagyon buta kérdés: melyik AF-módban használja a szupergyors fázisérzékelőket? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13331) Neck válasza Bogyó bá' (#13330) üzenetére


Neck
veterán

AF-S, AF-C - én ez utóbbival szoktam nagyrészt használni.

Ez tök jól leírja:
https://www.sony.net/Products/di/common/images/products/qb9a/ILCE-6000_4DFOCUS_Camera_Settings_Guide.pdf

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13332) vihartigris válasza Neck (#13331) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagyon faszejntos kis segédlet, gyorsan kis is nyomtattam :))

bármi reciproka a semmi

(#13333) Neck válasza vihartigris (#13332) üzenetére


Neck
veterán

Jaja, én is rögtön kinyomtattam, amint megláttam :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13334) derrik


derrik
őstag

Mégnagyobb látószögre lenne szükségem mint egy 24mm objektív ad.
Mire érdemes beruházni?

(#13335) Bogyó bá' válasza derrik (#13334) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13336) derrik válasza Bogyó bá' (#13335) üzenetére


derrik
őstag

....köszi
Én mondjuk a negyedére gondoltam árban. És használt is jó

(#13337) Bogyó bá' válasza derrik (#13336) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a fix 12 mm-es van 100k körül, de ebben még AF sincs...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13338) Márton


Márton
nagyúr

Pár napja nyúzom az A5100-at, vannak felmerült kérdések:

- a drive módnál cont.bracket miért max. 3EV-ig megy, holott a menüben az auto HDR-nél lehet 6EV is?
- Auto HDR módban miért menti el a sima képet is? kikapcsolható?
- 2 sec késleltetett HDR expot tudnék csinálni? (nehogy bemozduljon a gombnyomás miatt)
- videó közben auto iso-n meg tudom-e valahogy nézni, milyen iso-n dolgozik éppen?
- Live view display setting effect ON/OFF mit csinál? Nem látom hatását
- AEL w/ shuttert mire használhatom?
- 30p rec limit kivédhető ezen a kamon?

Vettem egy halszemet, ami elvileg F2-es, viszont ha fixre teszem az iso-t és ugyanazt a képterületet komponálom meg mint a kitobival, akkor az automatika 1/250 záridőt lő be, míg az F3.5-ös kitobival 1/125-öt ad. Jól gondolom, hogy nagyobb eltérésnek kéne lenni? Hiszen ez épp egy fényérték különbség, míg tudtommal F3.5 és F2 között többnek kéne lenni. Vagy nem valódi F2 az obi :F

köszi ha van vmire válasz :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13339) vihartigris válasza Márton (#13338) üzenetére


vihartigris
őstag

A halszem sokkal nagyobb területet fog be, így a benne lévő fényviszonyok mások lesznek mint a kitobival látott képben. Zúmolj a kitobíval és meglátod, hogy változni fog a záridő. Hacsak nem spot fénymérést állítottál be.

bármi reciproka a semmi

(#13340) Márton válasza vihartigris (#13339) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudom, ezért írtam, hogy:
"és ugyanazt a képterületet komponálom meg mint a kitobival"

Nyilván változik a záridő, ha zoomolok, mivel változik a fényerő. De nem értem hogy, kapcsolódik ez most ide :F Nem zoomolok, és egyik F3.5 másik F2, kb. ugyanazt a képterületet mutatják.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13341) 80hun válasza Márton (#13340) üzenetére


80hun
addikt

kb 50cm-es fókusztávolságon belül is változik a fényerő. Csökken :)
Gondolom hogy a halszem obival ugyanazt a képterületet befog mint ekv. 24mm-el jó közel kelett menni a témához.
Ez magyarázhatja a záridőt.

(#13342) Márton válasza 80hun (#13341) üzenetére


Márton
nagyúr

vagy az, hogy kamu F2.
Hogy lehet tutira kideríteni? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13343) 80hun válasza Márton (#13342) üzenetére


80hun
addikt

Amit leírtam az tény egy makróobjektív pl 1.5FÉ-et is képes veszíteni 1:1-es leképzésnél
PL

Egy másik halszem obival kéne összehasonlítanod , mondjuk egy samyangal :)

[ Szerkesztve ]

(#13344) MineFox54 válasza Márton (#13342) üzenetére


MineFox54
őstag

Milyen obi ez?

(#13345) Márton válasza MineFox54 (#13344) üzenetére


Márton
nagyúr

hát igen, van valakinek esetleg Samyang? :B

Ez Meike 6.5mm

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13346) rumos14 válasza derrik (#13336) üzenetére


rumos14
nagyúr

SEL16F28 obi VCL-ECU1 nagylátó konverterrel. használtan 65k körül kijön, már amikor van.

(#13347) Bogyó bá' válasza rumos14 (#13346) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez a nagylátó-konverter a kitobival is elfogadhatóan működik? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13348) derrik válasza rumos14 (#13346) üzenetére


derrik
őstag

Inkább 85. Ezen gondolkodom e is. Mennyire jó ajánlat ez ár/értek minőség tekintetében?

(#13349) wms válasza Bogyó bá' (#13347) üzenetére


wms
senior tag

Úgy tudom, hogy nem. Csak a 16-osra, illetve a 20-asra lehet feltenni. :K

(#13350) .mf válasza derrik (#13348) üzenetére


.mf
veterán

A 10-18 jó, a helyedben ezt venném, hiába sokallod (egy Volvo is drágább egy Suzukihoz képest, hiába nem Ferrari).
A Samyang 12 f2 nagyon jó, ha kell a fényerő; ellenben kevésbé rugalmas.
A 16 f2.8 legfőbb erénye, hogy kicsi. Optikailag viszont... Ha pedig van 16-50-es kitobid, ez a gyútáv is már le van fedve, az f2.8 vs f3.5-öt pedig bőven kompenzálja a stabi.

Márton, bocs, de rádférne egy kis fotózás alapjai, egy kis gugli, valamint a saját gépeden ez-az kipróbálása. Pl. a bracket 3EV == HDR 6 EV, mert a bracket az -3 --> +3, összesen 6. Meg az f-szám és a T-szám, az f-szám csak egy fizikai arány (gyútáv és belépő lencse aránya, tehát nem szokott kamu lenni), a valós fényáteresztés a T. Két teljesen eltérő képet és obit hasonlítasz össze. A Meike egy cirkuláris halszem, a képköre kisebb, mint a szenzor, ezért a képet a gép sötétebbnek érzékeli. Stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.