Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Márton válasza daniduke (#13095) üzenetére


Márton
nagyúr

Zonlaiból nem találok kedvező árút, a Meike meg ilyen effekteket tud. :F

Szenzortiszítás hogy van A5100-on? A menüben nem találom. Automatikus? Vagy nincs is benne? :F
Mennyire jellemző a porosodás? Nyilván amennyire lehet figyelve rá, hogy tiszta, szélcsendes helyen történjen, obi lefelé álljonm stb. De mégis, pár havonta jellemző, hogy tisztítani kell? Kinek mi a tapasztalata?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13102) 80hun válasza Márton (#13101) üzenetére


80hun
addikt

Ha amnüben nincs akkor autómatikus. Akárcsak a pixelmapping.

Új gépnél amit vettem nekem még shoasem kelett késöbb sem szenzort tisztítani. Alkalmanként (2hetente kb) lefelé fordítom obi nélkül a gépeim és szigorúan körtepumpával kifujkálom.. :)

Az obikat is gyakran fijkálom körtepumpával.

De ha olyan szenyeződés lesz a szenzoron amit nem fúj le a körtepumpa és még nem tisztítottál szenzort inkább vidd be vhova hogy csinálják meg.

(#13103) Márton válasza 80hun (#13102) üzenetére


Márton
nagyúr

"Ha amnüben nincs akkor autómatikus"
Tehát az nem lehet hogy nincs? :U

Mindkettő új, remélem sokáig nem szembesülök a problémával.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13104) Muerte68 válasza Márton (#13103) üzenetére


Muerte68
addikt

Elolvastam pár linket nincs benne a szenzoron van taszító réteg :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13105) daniduke válasza Márton (#13101) üzenetére


daniduke
tag

Hát igen, ez sajnos ilyen, az ilyen olcsó obik hajlamosak a flarere. Engem inkább a 25milis képszéli taknyolása riasztott el. De ezek még mindig sokkal inkább használhatóak mint a fujianok. De nézz meg m42/fd/md bajonettel hogy mennyibe fájnak a 24mm f2 lencsék, duplája ezeknek és azok se lesznek nyitva tökéletesek. Aztán ha natív objektívet akarsz akkor az már egy vagyon . Valahol kompromisszumot kell köss ha olcsón akarod megúszni :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#13106) MineFox54


MineFox54
őstag

Na, sikerült kipróbálnom a Viltrox adaptert (köszi syn7h37ic).

Tetszik. Az AF nem olyan gyors (A5000), kb kétszerese időben mint egy 700D-n, de úgyis inkább manuálozok... Az nagyon tetszik, hogy minden infót átvisz, pl. AF/MF kapcsoló helyzetét, ilyesmi. (letiltja az AF módot a gépen is, és szól is róla hogy az objektíven piszkáljam)
EF-S 18-55
illetve
EF 70-300 valamelyik revíziójával használtam (egyiket sem tudom hogy pontosan melyik verzió).

(#13107) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, Samyang 12mm f2 lesz a nagylátós befutó A6000-re.
Ez a bolt mennyire ajánlott?

(#13108) 80hun válasza koxkids (#13107) üzenetére


80hun
addikt

Ők a m.o.-i hivatalos importörök.
Ez a másik weblapjuk.
Tehát ajánlott a bolt :)

[ Szerkesztve ]

(#13109) koxkids válasza 80hun (#13108) üzenetére


koxkids
őstag

Szuper, köszi :)
Akkor beszerzek egyet ;)

Más..
Valaki linkelt be korábban Flickr-es oldalt, ahol vele készült képek vannak, de sajnos nem találom.
Tudtok segíteni? :U

(#13110) 80hun válasza koxkids (#13109) üzenetére


80hun
addikt

(#13111) vihartigris


vihartigris
őstag

Srácok! Mekkora jófej ez a 80hun kolléga!
Nekem volt kérdésem a Sonyval kapcsolatban, és ő jött el hozzám :C :)) :DD
Igaz a füvet már nem nyírta le ;]

bármi reciproka a semmi

(#13112) wms válasza vihartigris (#13111) üzenetére


wms
senior tag

Ő bizony igazán jó gyerek! :R Lehet, hogy a következő látogatásakor már azt is megcsinálja! :B

(#13113) 80hun válasza wms (#13112) üzenetére


80hun
addikt

A fűvágást már órabérben válallom csak :D

(#13114) Felhasználom


Felhasználom
tag

Sziasztok!
Econ kolléga jóvoltából felfigyeltem az a6000-es gépre.
Kérdésem az, h mennyire melegszik hosszabb videóknál?
Illetve valaki vett már gépet Ausztriából? Ha igen van magyar nyelv az eszközön?
Köszönöm!

(#13115) PNP válasza madgie (#13058) üzenetére


PNP
őstag

Meglepő fordulat, a bevittem a Camera Kft-hez a 18-35/1.8-at, és szó nélkül kicserélték újra (és a garancia is újraindult).

(#13116) Muerte68 válasza Felhasználom (#13114) üzenetére


Muerte68
addikt

20-perc-kb ami után leáll-utánna lehet újra felvenni :K 2x-egymás után szoba hőmérséklet biztos,de lehet hogy töbször is tűző napon rizikós :K

Márton-szobában A5000-el próbáltam mindkét módban egymás után az Avhcd-20-perc volt a sima 22-kb 25 fok volt.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#13117) Márton válasza Muerte68 (#13116) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem az a5100 kinnt 12percet vett tüzijátékot
szobában 8p után jött az ikon
pedig még nem is xavc-s :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13118) Nippon válasza Márton (#13117) üzenetére


Nippon
őstag

Az A5100 aprócska és műanyag. Ki volt hajtva a kijelző?

(#13119) Márton válasza Nippon (#13118) üzenetére


Márton
nagyúr

tudom, de fontos szempont volt, hogy aprócska legyen :DDD
azt hiszem még nem volt kihajtva, ez volt az első éles teszt

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13120) szepsuti válasza Márton (#13119) üzenetére


szepsuti
aktív tag

sokat számít az is hőleadás szempontjából, ha ki van hajtva a kijelző.

(#13121) Márton válasza szepsuti (#13120) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, olvastam róla
meg még a vakut is fel szokták nyitni
+dummy batteries
+kisventilátor

így már talán felvesz fél órát? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13122) vihartigris


vihartigris
őstag

Sony RX akció

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#13123) szepsuti válasza Márton (#13121) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Nekem sajnos nincs tapasztalatom A5100-al. Nem igazán teszteltem percben mennyit számít a kihajtott kijelző, de mint jótanácsot megfogadva csak úgy használtam a gépet(A6000). Eddig egy esküvőt filmeztem vele végig, ami komolyabb felhasználást jelent, de ott egyszer sem tiltakozott a túlmelegedés miatt, pedig nyáron volt a legnagyobb hőségben. A leghosszabb snitt a templomi szertartás volt, ott végigment egy félórás etap és még kb 10 perc. De a templomokban frankó hűvös van.

[ Szerkesztve ]

(#13124) Márton válasza szepsuti (#13123) üzenetére


Márton
nagyúr

Wow, fél óra A6000-rel? :C
Pedig úgy olvastam, hideg ide vagy oda, azok is 15-max 20 percet mennek.
Komolyabb, kihagyhatatlan felvételeknél majd mellébarkácsolom a párját, és felváltva veszel fel 10perceket :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13125) #31733248 válasza Márton (#13124) üzenetére


#31733248
törölt tag

Simán megy annyit, de igaza van a kollégának: sokat segít a hűtésben, ha a kijelző ki van hajtva, esetleg a vaku is ki vagy pattintva.

(#13126) FeRkE válasza Márton (#13124) üzenetére


FeRkE
őstag

Ha jol tudom, 30 perc a limit de van ra hack, amivel kikapcsolhato.

(#13127) Márton válasza FeRkE (#13126) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, a 30p az import adók miatt, az más tészta.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13128) Lacy6 válasza vihartigris (#13122) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ebbe nincs is akció.
Ugyanennyiért bármelyik boltba meg lehet vásárolni....

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#13129) Dißnäëß válasza vihartigris (#13111) üzenetére


Dißnäëß
veterán

3YEW is jó "gyerek" :DDD elmondanám.. csak kóstolgatom itt a topic-ot és matekozok fejben a Sony-n, erre ő rámírt priviben és felajánlotta, hogy egy személyes tali alkalmával kipróbáljam az A7R II szettjét. Azért ilyen sem minden sarkon van, na. Respect a kollégának. :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13130) #96302336 válasza Dißnäëß (#13129) üzenetére


#96302336
törölt tag

:C

(#13131) pitius válasza Márton (#13124) üzenetére


pitius
tag

Portrémarkolattal, kihajtott kijelzővel, és felpattintott vakuval nekem az A6000, szobában(nyáron, dögmelegben) 54 perc után kapcsolt ki(29:59 +24perc), de egy egyperces (néma csend) várakozás után még 39 percet(29:59 + 9) fel tudtam venni, majd kikapcsolás, egy perc várakozás után újabb 26 percet. Utána már nem próbáltam tovább stresszelni a gépet. A téma viszonylag statikus volt, a szobában való mozgás volt, ami miatt esetleg újra-újra fókuszált.

Ja, és xavc-s (sima kitobi, 16-50, 1080p50, 1/100-as záridő).

[ Szerkesztve ]

...pitius...

(#13132) Márton válasza pitius (#13131) üzenetére


Márton
nagyúr

oh, köszi a részletes leírást
igen, olvastam hogy külső táppal (dummy battery) vagy markolattal is növelhető az idő, bár nálam az akku és környéke nem nagyon melegszik, inkább a szenzor termeli a hőt.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13133) Uzi74


Uzi74
senior tag

Mi a fene történt a sel50f18 árakkal, hiányzik nekem a sorból, gondoltam várok egy jó akcióra erre csak drágábbak lettek. Visszanézve a fórumot 50%-al drágultak... :Y Ebay-en is 200 Eur fölött vannak használtan is..
Ez szerintetek csak rosszabb lesz vagy korrigál majd kicsit?

(#13134) 80hun válasza Uzi74 (#13133) üzenetére


80hun
addikt

Nem drágult az semmit. Eddig is itthon 100-110e között volt bolból kivéve amkor a sony akciózik.
Használtan mindig is 60e körül mentek :)

(#13135) Márton


Márton
nagyúr

A Meike 6.5mm halszem elég jó áron kapható, viszont nem tetszik, hogy cirkulár APS-C szenzoron.
Nincs kihasználva a teljes felület. Létezik olyan közgyűrű/átalakító, amit ha beiktatok, akkor elérhető, hogy a 180 fok vízszintesen már lefedje a szenzort? Nem baj, ha függőlegesen kiesik a maradék, spec. feladatra kell. A másik megoldás a Samyang, de az 2x annyiba kerül és csak átlósan 180 fok.
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13136) KawaBazsy


KawaBazsy
aktív tag

Érdekes dolog történt ma az A6000-el. Fotóztam párat a Sigma 30f2.8-al, majd átraktam a kitobit, mert videózni akartam. De érdekes módon a kijelző ugyanúgy viselkedett, mintha a Sigma maradt volna fenn. 2.8-ról indult a rekesz (a kitnél 3.5), ott volt a kijelző közepén az a "hajszálkereszt", ami csak a Sigmánál van, s a fókuszt is lassabban fogott, ahogy a Sigma. Aztán levettem, visszaraktam, s mindjárt megjavult.. Gondolom a gép vmi miatt nem érezte, h a kitobi került vissza, de akkor is érdekes, hogy emiatt lassabb volt a fókusz.. Lehet, h direkt csinálja a gyártó, h csak a gyári Sonykon engedi gyorsan működni, hogy azt vegyen az user??

(#13137) McDuglas válasza KawaBazsy (#13136) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Az A6000 még nem kaptam meg a 3rd party obik teljes(ebb) támogatását, mint a későbbiek. Amúgy meg gondolom a hasonló esetek kiküszöbölésére is jó, ha kikapcsolod obicseréhez a gépet.

(#13138) Márton válasza McDuglas (#13137) üzenetére


Márton
nagyúr

Uh, nekem eszembe sem jutna, hogy on állásban cseréljek obit.
Hát ott mennek elektronok is :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13139) 80hun válasza KawaBazsy (#13136) üzenetére


80hun
addikt

Kikapcsoltad a gépet az obicseréhez?

(#13140) KawaBazsy válasza McDuglas (#13137) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ki volt kapcsolva, le is volt téve, mert a fotózás meg a videózás nem egymás után történt.. Videónál meg háromszor is megnéztem, h a kitobi van e rajta. A módba áttéve 2.8-ig állíthattam a rekeszt, akármennyit zúmoltam is. :-)

(#13141) Márton válasza KawaBazsy (#13140) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor lol :)
fw. hiba

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13142) OPiiPO válasza KawaBazsy (#13140) üzenetére


OPiiPO
addikt

most má' meg miért gond ha lett egy F2.8-as kitobid? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13143) Uzi74 válasza 80hun (#13134) üzenetére


Uzi74
senior tag

Egy fene, elhoztam egy 50-est a boltból- ez azt jelenti jövő héten tutira olcsóbb lesz :)
Úgy érzem összeállt a sor:
sigma 19, sel35f18, sel50f18 meg a sel 1670z és a sel55-210 van natív obinak.
OSS-t tartalmazó fix 85mm környékén nincs is, jól látom? (A6300 és video miatt érdekes az OSS)

(#13144) McDuglas válasza Uzi74 (#13143) üzenetére


McDuglas
aktív tag

A Zeiss Batis 85 1.8 stabis :DDD

(#13145) Felhasználom válasza Muerte68 (#13116) üzenetére


Felhasználom
tag

Köszönöm szépen a választ! Továbbá egy olyan kérdésem lenne, h Sigma MC11-es adapterrel mennyire gyors a fókusz? Mozgó témák illetve videózáshoz (nyílván az elején amig ismerkedek a géppel) kellően gyors?
Köszönöm!

(#13146) Uzi74 válasza McDuglas (#13144) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm, nem is gondoltam, hogy abban van OSS.
Remélem megleszek nélküle, mert 1200 Eur. Itt már lehet jobban járnék a későbbiekben egy vázcserével A6500-ra és a sony fe85f18-al

(#13147) #31733248 válasza McDuglas (#13144) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#13144) McDuglas

Meg a Sony SEL-90M28G is. :)

(#13146) Uzi74

Ha nem titok: milyen videókat fogsz forgatni?

(#13145) Felhasználom

Az A6000-en a támogatott objektívekkel lesz gyors (van PDAF), a többivel lassabb.

Valószínűleg váltok A6300-ra. A mostani obi sorommal nagyon elégedett vagyok, ezért az A7-sorozatra való váltást nem erőltetném, viszont megtanulnék jobban videózni és videót utómunkázni.

[ Szerkesztve ]

(#13148) derrik


derrik
őstag

A6000-hez megvan mind a két kit objektívem. A kettőt mennyire tudja kiváltani egy 18-200? Kép minőségben kell e kompromisszumot kötnöm?

(#13149) rumos14 válasza #31733248 (#13147) üzenetére


rumos14
nagyúr

Az A6300 egy sokkal fejlettebb, modernebb gép mint az A7, vagy akár az A7II. az AF is más liga - bát natív obikkal az A7II azért elég tisztességes teljesítményt nyújt. a PDAF lefedettség is az A6300 mellett szól. magas iso-ban van kb 2/3 stopnyi különbség, de a legnagyobb előny mégis csak az "igazi" látószög, és persze a nagyobb "DOF szabadság" :) pl. egy 35/1.4 emberi áron beszerezhető, míg az A6300-zal ekv. 35mm-en elfelejtheted az érdemi háttérmosást. persze lehet élni nélküle is :)

(#13150) rumos14 válasza derrik (#13148) üzenetére


rumos14
nagyúr

jól kiváltja, mind a klasszik ezüst, mind az újabb LE változat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.