Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Márton válasza #31733248 (#14950) üzenetére


Márton
nagyúr

Persze, az is korrekt megoldás, de én már jártam úgy, hogy a pap konkrétan megállította a szertartást 2 percre a lényegi résznél, mert hirtelen annyir fotós jelent meg a pár 2-3m-es közelében :DDD

Ontopic:
A Sony 16-55 kitobihoz képest egy Sigma 18mm F2.8 mennyiben előrelépés?
A sarkokat ez is úgy kihúzza mint a kitobi? (emberfejek torzulnak?)
Karcosabb a rajzolata? Kihasználja a 24megapixelt?
Egy cégnek csoportképeket pl. lehet vele csinálni? Vagy itt nagyon gáz a manual fókusz?
Keresnék összehasonlító képeket, de nemigen találok. Ha van vkinek link, jöhet.
köszi!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14952) konyi79 válasza Márton (#14951) üzenetére


konyi79
addikt

Sigma 19mm, míg a kitobik 16-50 vagy 18-55. Nagyon nem mind1 ott az elején.

(#14953) .mf válasza KawaBazsy (#14948) üzenetére


.mf
veterán

"csak szeretnék minden körülmények közt jó fotókat csinálni"

Hjah, meg kéne 12-600 f0.95 FF pancake zoom. :U
Olyan nincs, hogy minden körülmények között jó.

Márton: ebben teljesen igazuk is van, azért írtam a mondat zárójeles részét. Akiknek ez szól, az a rokonság telefonnal, hangos zár-hangeffekttel és vakuval fotózkodó, "jobb szögért" (ugyanúgy megkomponálatlan és valószínűleg ferde is lesz a kép) erre-arra kinyúló, kilépő része, ilyenekből szinte mindig van, néha elég sok (mert hát most van a nagy nap, ezt aztán meg kell örökíteni!!négy!). Azt írtam, hogy viheti az A6300-at (az tud silent shootingot) és obikat; vakut direkt nem írtam, hogy vigyen. Silent shooting, vaku nélkül már nem olyan zavaró, ott már csak arra kell vigyázni, hogy ne üljön központi helyre a templomban, ne kerüljön sokszor bele a fotós képébe.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14954) grigo válasza Márton (#14949) üzenetére


grigo
őstag

Hát igen, nagyon kínos az a jelenség amikor valamelyik techbuzi rokony első műanyag dslr-el a nyakában kitobival és beépített vakuval tolakszik előre és áll be a profi fotós mellé, hogy ő majd megmutatja, hogy mit tud, hiszen neki is canikon pánt lóg lóg a nyakában. Egy fokkal jobb a mobilos társaság mert az helyben marad és onnan tartogatja a mobilt és nem tolakszik előre.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#14955) #96302336 válasza .mf (#14953) üzenetére


#96302336
törölt tag

12-600 f0.95 FF pancake zoom
Adok érte egy százast. :D

(#14956) KawaBazsy válasza #96302336 (#14955) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Százhúsz! ;] :DD

(#14957) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#14956) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

E szerint a teszt szerint a Sony üveg általában élesebb, de drágább..

(#14958) Márton válasza konyi79 (#14952) üzenetére


Márton
nagyúr

18 mm-nek olvasom.
Mit értesz az alatt, hogy "nagyon nem mindegy ott az elején"?
A látószög nyilvá kisebb, de nem sokkal.
A szélen lévő torzításokra gondolsz? Jó lenne, ha nem csinálna megnyúlt fejeket a kép széle felé haladva.
Mert ebben a kitobi 16-20mm között katasztrófa :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14959) rgranc válasza grigo (#14954) üzenetére


rgranc
aktív tag

"Egy fokkal jobb a mobilos társaság mert az helyben marad és onnan tartogatja a mobilt és nem tolakszik előre."

Nana, a 10 colos tablettel "fotózó" az tuti előre fog tolakodni.

(#14960) jmakk válasza Márton (#14958) üzenetére


jmakk
őstag

19mm az nézd csak meg jobban. És persze hogy nyújtani fogja a fejeket a széleken, hiszen az ekv. 28,5 mm egy apsc gépen. Ezen a gyútávon még igen erős a perspektívikus torzítás.

[ Szerkesztve ]

(#14961) Neck válasza grigo (#14954) üzenetére


Neck
veterán

Ja, te meg kifizetted félmillió jobbik felét egy tényleg fasza fotósra, és valami Istencsapása rokon rokona feszt beletartja a szekrény méretű bridge gépet az összes képbe a fontos pillanatoknál...
:((( :(((

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14962) Grga_Pitic válasza grigo (#14954) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Hát... ha tippelni kéne, hogy a ~24-75mm ekvivalens kitobival nyomuló, vagy a ~24/28mm ekvivalens telefonnal toló rokon közül ki fog előre menni, hogy kitöltse a pár a képkockát, nem az előbbi lenne a befutó nálam.

(#14963) Rapid136 válasza Márton (#14958) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez szintiszta fizika. Ha nem lennének korrigálva az objektivek akkor görbülnének az egyenesek.
Ezért cserébe perspektivikusan torzul a sarkoknál.
Korábban elképzelhetetlen látószögű tudnak gyártani, a filmes világban 20mm alatt már igen ritka volt a korrigált felhozatal. Volt egy brutális méretű 3,5/14mm Sigmám, jó játék volt. De a Voigtlander 4,5/15mm-e már feleakkora és ráadásul van 10 és 12mm-es is belőle. Szóval változik a technika is erősen.
És amit gyakorlás nélkül szinte lehetetlen megtanulni... az az hogy fotózáskor állandóan a látószögön, a tárgytávolságon, a beállításokon kattog az ember agya. Ebből kell összerakni az optimális képet és bármikor közbejöhet valami váratlan amikor a legkisebb veszteséggel járó lehetőséget kell választani.
Ha ez a másik ember félrelökése, akkor azt, viszont odáig nem szabad eljutni. Időben kell észlelni hogy ki merre mozog, van-e fotózásra alkalmas eszköz a kezében és kizárni a lehetőségét hogy akadályozzon.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#14964) mikrofon válasza KawaBazsy (#14957) üzenetére


mikrofon
addikt

Én végignéztem és sok kategóriában van még drágább a Sony-nál....

Jah és egy dolgot nem szabad elfelejteni, hogy a Sony az aktuális obijait akár a sajátjait akár a Zeiss-szel közöseket, úgy tervezi, hogy 80-100MPx-ig elég lesz FF-en a felbontása....Csak ezt üzletpolitikai okokból nem reklámozzák olyan nagyon.... Mert így mindig jól szerepelhetnek az obik a legújabb vázaikkal....

(#14946) .mf : ha figyelmesen olvastál volna, akkor észrevetted volna, hogy én azt írtam két FF váz az egyiken 35mm a másikon 85mm... Ezekkel igen csak végig lehet fotózni a ceremóniát... Van kistele, portréhoz és "nagylátó", egészalakoshoz.. Annyit meg mindig lehet mozogni, sőt szerintem kell is, hogy ezek lefedjék.... Sokan csinálják így kifejezetten szép eredménnyel...
Csoportképnél meg egyéb speckó esetnél lehet lencsét cserélni.... Egy fix-nek szebb a képe mint a zoomnak...

[ Szerkesztve ]

(#14965) OPiiPO válasza mikrofon (#14964) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Sony az aktuális obijait akár a sajátjait akár a Zeiss-szel közöseket, úgy tervezi, hogy 80-100MPx-ig elég lesz FF-en a felbontása...."
- nu, erre adjál már valami forrást légyszíves, ez tényleg érdekelne (nem találtam sajnos) - ha így van, akkor megvan az első tényleg hosszú távra tervező márka.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14966) p_adam válasza OPiiPO (#14965) üzenetére


p_adam
addikt

A másik két japán gyártó is ilyen, csak mivel nagyobb a kínálatuk, ezért vannak közöttük régebbi darabok is, pl. itt egy régebbi lista a konkurenciától mik a legjobbak sok megapixelre, szóval ugyanolyan hosszú távra tervezhető az összes.

De pont most jött ki a Zeiss 35/1.4 FE tesztje, 42MP-en még eléggé jó, de többet nem fog annyira jól elbírni (pl. a Canon 35/1.4 L II még jobbnak tűnik optikailag), akinek még ennyi MP sem elég (szerintem ez is felesleges a gyakorlatban, akinek kell még, annak ott van a Pixel-Shift) az jobban jár középformátummal.

[ Szerkesztve ]

(#14967) OPiiPO válasza p_adam (#14966) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14968) mikrofon válasza OPiiPO (#14965) üzenetére


mikrofon
addikt

egy szakmai nyílt napon hallottam... Nekem ez elég volt, így nem kerestem utána... Lehet, hogy hiba volt...
Egyébként az igazság abban lehet, amit @p_adam (#14966)-ban ír. Feltehetően a többi gyártó is többre tervez, csak ugye vannak régebbi darabok a pro kategóriában.... Van is egy példa a Nikon 17-55mm f/2.8 DX az mostanában kezd kifogyni a felbontó kepésségéből, pedig amikor tervezték, akkor sokkal kevesebb MPx-es DX szenzorok voltak mint most. A sonynak elég újak a lencséi, így jobb lesz évek múlva...

(#14969) #96302336


#96302336
törölt tag

Valaki segítsen egy kérdésben, mert össze lettem zavarva...
APS-C gép esetén, ha felteszek egy FF objektívet, akkor változni fog az ekvivalens FÉ, vagy nem?
Pl. 24mmF2.8 esetén az ekvivalens gyútáv a crop miatt 36 lesz. Ez ok. De a rekeszérték az marad, vagy az is csökken F4-ig?
Illetve...
Ha használok egy speed booster adaptert, ami az FF képet összenyomja APS-C méretre, akkor jelent-e FÉ előnyt a 0.71 szorzó? Tehát F2.8-ból lesz F2, vagy nem?

(#14970) McDuglas válasza #96302336 (#14969) üzenetére


McDuglas
aktív tag

A fényérték sem változik, ha aps-c vázra ff obit teszel. A gyújtótávolság sem változik, csak a képkivágás. (kb. azért szoktak ekv. fényértékkel dobálózni, hogy a háttérmosást valahogy számszerűsítsék...)
A speedbooster, plusz optikai elemként viszont változtatja mindkettőt.

(#14971) Muerte68 válasza #96302336 (#14969) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha speed buster-t használsz megkapod a teljes képét az obinak+kapsz nagyjából 1fé-előnyt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#14972) konyi79 válasza Márton (#14958) üzenetére


konyi79
addikt

Nagylátó végén nagyon sokat jelent 1-1mm. Perspektívában talán még többet. Valahol ekv 26-28 nagyon nagy vízválasztó a szemnek, a Sigma meg már ekv 30 inkább. Így nézve az f2,8 előny a kitobikkal szemben meg élesebb is, de nem pótol egy 16-50-et.

(#14973) Márton válasza konyi79 (#14972) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, maradok még a kitnél, egyelőre rekeszelek, ha az élesség a cél :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14974) #96302336 válasza Muerte68 (#14971) üzenetére


#96302336
törölt tag

Köszi, mindkettőtöknek, így már teljesen értem. Akkor elméletileg kaphatok egy fényerősebb rendszert speed boosterrel. csak a lényeg mindig kimarad, hogy valójában mennyit fog rontani a képen. Plusz optikai elem sosem tesz jót.
De lehet, hogy akkor egy próbát mégis teszek.

(#14975) Muerte68 válasza #96302336 (#14974) üzenetére


Muerte68
addikt

A közepe élesebb a széleken kicsit ront de nem veszélyes,minél drágább annál kevésbé keni a széleket :K
[link]
ezek vagy teljesen nyitva vagy a későbbiek 4-re rekeszelve készültek


ez meg egy másik obival szintén reducer-el készült

az első albumban egy csomó kép mint a padok nincsenek vágva.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#14976) #96302336 válasza Muerte68 (#14975) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jó képek.
Akkor úgy néz ki, hogy nem is egy lesz, hanem kétféle. Csak meg ne tudják itthon ;] pont az M42 volt az első gondolat, így már szerintem nem csak gondolat lesz belőle.
Sőt adna egy kis pluszt is a Canon EF-hez és a teléhez is, oda mindig jól jön a plusz fény. 600-on nyitva nem túl éles, a kép, kell rekeszelni, hogy megfelelő legyen, de akkor meg már fizikailag lehetetlen kézből kitartani, stabilizáció ide vagy oda. Plusz még az állatok sem fognak mozdulatlanul maradni. EF-hez viszont már a Metabones-t néztem. Horror az ár, de fellelhető azért használtan is egy fokkal elviselhetőbb áron.

[ Szerkesztve ]

(#14977) Muerte68 válasza #96302336 (#14976) üzenetére


Muerte68
addikt

Az EF-es reducert-lehet m42-re adapterezni,nekem is az van így töbféle obihoz használható :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#14978) 80hun válasza #96302336 (#14976) üzenetére


80hun
addikt

Egyszerűbb lenne venned egy A7II-t :D

Kiváncsi leszek a stabi hogy fog dolgozni ha reductert raksz az EF-es obi alá.. Gondolom megoldották a visszaszorzást a metabones-nál.

Mert manuál obinál még ok hogy beírod a visszaszorzott értéket.

(#14979) Rapid136 válasza #96302336 (#14969) üzenetére


Rapid136
őstag

Baromi egyszerű.
A nagyobb képkörre eső fénymennyiség kisebb helyre koncentrálódik, ezért a plusz fényérték. Viszont a mélységélesség a ráírt rekeszértéknek megfelelő marad.
Remélem az ekvivalens FÉ kifejezés most hagyta el utoljára a géped billentyűzetét... :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#14980) #96302336 válasza 80hun (#14978) üzenetére


#96302336
törölt tag

Elvileg igen, de ha máshogy nézem, akkor nem igazán.
De ha egyszer mégis beruháznék egy FF gépre, az inkább egy A7RII lenne. Kb. egyforma ár, ha eladnám a mostanit, és vennék egy használtat, vagy ha vennék a mostanihoz egy metabones reducert.

Csak elméleti szinten: ha feldobnám az a7RII-re a speed boostert, akkor crop módban kb. akkora a felbontás, mint az APS-C váznál. (kicsit nagyobb, 24 vs 28MPX) Így a végeredmény egy adapterezett a6500.
Szerintem.

Rapid136 Köszi a kiegészítést. Több hülyeséget nem írok. (talán :D )

[ Szerkesztve ]

(#14981) Rapid136 válasza #96302336 (#14980) üzenetére


Rapid136
őstag

Azzal kezdd hogy az "ekvivalens" szót törlöd a szótáradból (minden szókapcsolatban)
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#14982) 80hun válasza #96302336 (#14980) üzenetére


80hun
addikt

Az A7RII crop módban 18mp-es :)

Az Aps-c szenzor kicsike a FF-hez képest . A FF szenzor területe 2.3x nagyobb.

Ha pikszelsűrűséget nézzük akkor egy 24mp-es Apsc = 55Mp-es FF-el.. De ugye ez csak naggyából van kiszámolva mert a szenzorokból leesik a széle.
Az A6500 25mp-es tehát a FF párja 57.5Mp-es :)

(#14983) b.vr válasza #96302336 (#14980) üzenetére


b.vr
őstag

Használd csak nyugodtan :) Konkrét példa: ha az én Sony RX100 gépemről valakinek aki azért valamennyit már tud a fotózásról (de ezt a gépet nem ismeri) azt mondom hogy a fókuszhossza 10,4-37,1mm, ezzel vajon mennyire lenne kisegítve? És ha azt mondom hogy _ekvivalens_ 28-100mm? Azzal már jóval inkább tud valamit kezdeni. Mint ahogy azon is valószínűleg csak pislogna ha azt mondanám hogy M3 változat fontos újítása hogy az optika 8,8-25,7mm (egyébként a tele végén jóval fényerősebb is, ami egy következő kör lenne) , hanem hogy ez _ekvivalens_ 24-70mm-t jelent. Szóval lehet ezt nyugodtan használni, persze értelmesen. De hát ez meg mindennel így van :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#14984) mikrofon válasza b.vr (#14983) üzenetére


mikrofon
addikt

Sokkal jobb lenne, ha a fókusztávolság helyett mindenki áttérne a látószögre [°] merthogy valójában ez az ami mindenkit érdekel, amikor ekv. fókusztávolságot használ. Ráadásul így még az is jobban látszódna, hogy nem mindegyik gyártó ugyan olyan ekv. fókusz tavolsága ugyan akkora látószöget biztosít valójában, ráadásul ez valóban mérhető lenne...
De ez elég nehéz lenne...

(#14985) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Háj! :D
Valaki homályosítson már fel, hogy egyáltalán mire jó az új Sony Remote program, ha az a6000-rel nem ad élőképet a monitoron? Így mi a pöcsre lehet használni? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14986) mikrofon


mikrofon
addikt

Holnap Sony nyiltnap lesz. Akinek van ideje megtekintheti az újdonságokat és esetleg beszámolhat itt...
Ha jól értem Sony és Zeiss termékek is tesztelhetőek lesznek....

(#14987) jmakk válasza Bogyó bá' (#14985) üzenetére


jmakk
őstag

RAW konvertálásra. Logikus, nem? :DDD

(#14988) Bogyó bá' válasza jmakk (#14987) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tudom vele tekergetni az expozíciós beállításokat, el tudom klattyintani, de előkép nélkül. Nooormáááális? :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14989) jmakk válasza Bogyó bá' (#14988) üzenetére


jmakk
őstag

Sajnos ennél többet nem fog tudni a6000-en, de egyetlen apsc-s Sony sem. Egyértelmű, hogy csak a legújabb generációhoz lett fejlesztve. Itt a lista, hogy melyik gépen mi elérhető.

(#14990) Bogyó bá' válasza jmakk (#14989) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kár érte, már nagyon beleéltem magamat, hogy a FullHD felbontású windowsos tabletemről fogok vele állványról makrózni.... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14991) jmakk válasza Bogyó bá' (#14990) üzenetére


jmakk
őstag

Ja hogy windóz... :)
Ezt próbáltad már?

Ez meg egy leírás hozzá, elvileg mennie kellene a6000-rel.

[ Szerkesztve ]

(#14992) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

sony a6300 hoz ez az állvány jó választás?[link]

(#14993) Bogyó bá' válasza apple87 (#14992) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én ezt a változatot vettem a tavalyi akciójukban 11k-ért: [link] Mivel nekem a 18-105F4 G a leghosszabb üvegem, így ahhoz megfelelőnek tűnik (egyetlen egyszer használtam).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14994) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#14993) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Az obiról jut eszembe.. Videón látsz képminőségben különbséget a kitobihoz képest?

(#14995) apple87 válasza Bogyó bá' (#14993) üzenetére


apple87
senior tag

Amit linkeltem az is megfelelő sztm 18-105 höz is .

(#14996) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#14994) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még egy másodpercet sem videóztam fényképezőgéppel, sem az a6000-rel, sem előtte a NEX3-mal sem. Nem az én világom az a műfaj, egyszerűen nem érdekel... :(

szerk: egyébként biztosan látnék, mert az én kedvenc gyútávom a 100 mm körüli, azt meg a kitobi nem tudja. :))

(#14995) apple87: tök ugyanaz az állvány, csak a fej más. Szívem szerint gömbfejest vettem volna, de az drága volt tavaly is.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14997) .mf válasza apple87 (#14992) üzenetére


.mf
veterán

Olcsó húsnak híg a leve.
A stabilitás örök kérdés. Az ilyen olcsóknál a zár gyenge pont, illetve a többi csukló-mozgó rész is, meg lehet-e húzni, ha meglazul...
Amit a specik alapján mondani tudok: nem lehet kicsire összecsukni (60 cm összecsukva, nem túl utazás-barát), nem lehet nagyra nyitni (155 cm max - ha ez már középoszloppal és fejjel együtt, az hajolgatós), nem-szabvány gyorstalp... Úgy összességében középen van a senkiföldjén, félúton a gagyik és a jók között, de gagyinak drága, normálisakhoz képest gagyi. Kínaiaktól ennyiért jobbat is kapni; vagy használt. Van állványos topik is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14998) apple87 válasza .mf (#14997) üzenetére


apple87
senior tag

Köszi a választ, az állványos topik be van hallva.
És te milyen állványt ajánlanál?

(#14999) konyi79 válasza Bogyó bá' (#14988) üzenetére


konyi79
addikt

Van HDMI kimenet. Össze lehet azt tákolni.

(#15000) #31733248 válasza Márton (#14951) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes megnézni Jancsó Gergely videóját arról, mit használ profi fotósként. Ott van például a Canon EF 70-200mm f/4 L stabilizátor nélküli változat. Nem f2.8, elég neki az f4, ahogyan a 24-70-ből is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.