Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) ChiliChili


ChiliChili
tag

Valaki írta korábban, hogy kár kihagyni az FE 85mm f/1.8-at. Tényleg egy csoda, kötelező kipróbálni. :)

(#13202) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#13194) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Kb 2 hete Frimen (az Index fórumokról) keresett meg, h venne A6000-t, s fussunk össze Bpesten, megnézné az enyémet, meg lőne pár próbafotót. Tetszett neki, meg is vette. Csak te ugye vhol Kalocsa környékén laksz, így az - esetleges - rákukk macerásabb..

(#13203) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#13202) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Frimen beszámolt róla amott - nagyon jók voltak az első benyomásai.
A tesztképektől nem félek, pár napja esténként azokat böngészem a neten, nem sok kivetni valót találok bennük. (Amúgy a kis NEX-3N képminőségével sem volt bajom, inkább a "használhatóságával", kezelhetőségével - pláne egy DSLR után...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13204) Uzi74


Uzi74
senior tag

Lőttem egy Neewer NW320-as vakut magamnak - az nem tudom minek de olcsó volt ;] , gyors próba alapján működik az A6300-on. Viszont a vakupapucs része mintha műanyagból lenne (csak az érintkezős részek fémek) és elég nehéz felcsúsztatni. Érdekes módon a dobozon levő képen fém az egész vakupapucs. Sony vakuk könnyebben felrakhatóak vagy az elején mindegyik szorul?

Ettől eltekintve minőségi benyomást ad a vaku

(#13205) .mf


.mf
veterán

Csöcs!
A nyáron beletoltam párezer expót az A7-be, és mostanában már kicsit gyakrabban viszem magammal az Oly EM5 helyett, de sajnos emiatt még jobban érzem az UWA-k fájó hiányát. A Samyang 14 jó szolgálatot tett a Perseidák csillaghulláskor, de a következő legszélesebb obim csak 28 -- régi manuálban a 24-nél szélesebb ritka, drága és gyakran gyenge (lágyság, flare, coma, stb). Persze, ott van az FE 16-35, de eszem ágában sincs rá 300k-t költeni. Az A7 budget projekt, s mivel őszintén szólva még mindig nem szeretem a kezelését és az ezernyi hülyeségét, nem is akarok sokat beleinvesztálni a rendszerbe, ha egyszer kijönne valami szimpatikusabb modell más gyártótól.

Gondolkodom a Canon 17-40 f4L-en, ami egy aránylag könnyű, éles obi, jó átfogással, s amit rendszeresen látni aprón 100-120k között is. S ha már, akkor az 50 f1.8 vagy f1.4 és 70-200 f4L (non-IS) társaságában már egy egészen használható rendszerré kerekedik ki, a 70-200 is olcsó és korrekt obi, az 50-esek ha optikailag elég ergyák is, legalább olcsóak.

A kérdés már csak az adapter. Elsősorban csak az elektronikus rekeszállítás miatt kell, eddig is manuáloztam, nem vág földhöz; bár kellemes plusz, ha az AF is működik. Metabones IV és Sigma MC-11, amit mindenki ismer, de igazából csak az újabb vázakkal működik rajtuk használhatóan az AF, az A7-esen lassúak.

Az újabb kínaiakról tud valaki valamit? Amikor a rendszer még friss volt, a Metabones még gyerekcipőben, az MC-11 pedig még tervezőasztalon sem, akkor még voltak tesztek az első generációs kínai adapterekről; de mostanában már alig vannak az újabbakról. Már 10-12k között látni olyanokat, amikre az állítják, hogy 2. / 3. generáció, javított AF. Andoer, Commlite (II), Fotga (II, bár műanyag felépítése diszkvalifikálja), Jintu (II), Pixco (II, III), Viltrox (III), stb (néhány ezek közül esélyes, hogy csak matricában tér el, pl. Andoer, Commlite és Jintu, még a leírásaikban és képeik között is keverednek a márkanevek).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13206) vihartigris válasza #96302336 (#13197) üzenetére


vihartigris
őstag

Ne sajnáld a 16-50-et, én örülök neki :D

bármi reciproka a semmi

(#13207) rumos14 válasza .mf (#13205) üzenetére


rumos14
nagyúr

Konica Minolta 17-35 F2.8-4. Alpha bajonettes, ha nem kell elektronikus kapcsolat, filléres rekeszállítós adapterek is vannak. AF sztem felesleges luxus ebben a tartományban :)
akár ki is próbálhatod az enyémet.

(#13208) 80hun válasza .mf (#13205) üzenetére


80hun
addikt

Olcsón meguszhatsz egy Soligor/Cosina/Vivitar/Tamron 19-35/3.5-4.5-et v. egy Sigma 21-35/3.5-4.2 manuál obit.
Ha teheted rekeszgyűrűst keress belöle. Nekem pont mindkettő van az egyik 25e volt a másik meg 18e és az árukhoz képest elég jók.

A gagyi adapterek közül talán a Viltrox ef-nex iii ami jó lehet :)

A 70-200/4L non-is-ről annyit hogy 135mm felett kicsit huntolgat néha a fókusz még A7II is.
Egyébként baromijó obi :D

(#13209) rumos14 válasza 80hun (#13208) üzenetére


rumos14
nagyúr

az említett KM 17-35 előtt volt ilyen Vivitar 19-35-öm és azt kell mondjam, jobb volt mint amit próba előtt gondoltam róla :) 24mm-en pl. lemosta az FE 24-240 obit a sarkokban.
ugye nem neked adtam el végül az enyémet? :B

(#13210) 80hun válasza rumos14 (#13209) üzenetére


80hun
addikt

Nem nálam landolt. :)

Szerintem is jó a plasztik fantasztik, főleg ilyen olcsón.

(#13211) .mf válasza rumos14 (#13207) üzenetére


.mf
veterán

+80hun, köszi a tippeket :R
A rekeszállítós butaadapter hogyan működhet jól egy változó rekeszű zoommal a kilépő-pupilla után, ez kicsit rejtély számomra, kicsit fából vaskarika... Nemrég volt egy indexen, 70k, bevonati hibákkal; onnan már nem sokkal több a 17-40... Bocsánat, most nézem, nem KM, hanem Sigma 17-35 f2.8-4

Újabb párhuzamos rendszerekhez nincs kedvem. Egyszerűbb egyetlen rendszerre ráállni, és akkor az adapterek méretét és tömegét is meg lehet spórolni, és az a csiki-csuki sincs, hogy egyik obi kell, de a másikon van az adapter, amit előbb le kell róla csavarni, majd az obira fel. A M/S A vonalon sem kimagaslóak az 50-esek, és nincs olyan jó és olcsó zoom, mint a 70-200 f4. Ami jó és különleges üveg van, az olyan drága, hogy sosem fogom megvenni, és olyan nagy, hogy cipelni se akarom.

19-35-öst még nem láttam az utóbbi fél évben; egy Sigma 21-35 pont volt pár hónapja, amit gyorsan el is happoltak előlem. Sajnáltam is meg nem is, mert azért az a flare nem valami szép.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13212) Márton


Márton
nagyúr

Azzal mit lehet kezdeni, mikor egy álló embert a kép szélére kell komponálni (mert termékeket mutat be maga mellett), szűk helyen vagyok, 3m-re tőle, ezért 16mm-rel megyek, és a fej torz lesz, mivel az optika kompenzál, hogy ne görbüljenek az egyenes vonalak?
Nem tudok távolabb menni és rázoomolni, ráadásul akkor fényerőt is vesztenék..
Minden obi ilyen? Vagy létezik olyan 16,20 vagy 24 mm-es darab, ami a kép szélén is úgy rajzolja ki a témát, mint a közepén? Esetleg fizikailag lehetetlen a dolog? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13213) csacsi77 válasza Márton (#13212) üzenetére


csacsi77
senior tag

Esetleg két képből összerakni?
A nagylátószög ilyen, a szélén általában torzít.

Öreg fater megoldja!!!!

(#13214) Márton válasza csacsi77 (#13213) üzenetére


Márton
nagyúr

úgy érted 2 kamerával felvenni?
egyikkel csak őt, középre komponállva, a másikkal a termékeket?
nem tudom az illesztés mennyire látszódna

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13215) Uzi74 válasza Márton (#13212) üzenetére


Uzi74
senior tag

19es sigma esetleg vagy máshogy komponálsz és utána vágsz a képből. A legtöbb zoom szenved ettől az effekttől

(#13216) tvamos válasza Márton (#13214) üzenetére


tvamos
nagyúr

Panorama?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13217) jmakk válasza Uzi74 (#13215) üzenetére


jmakk
őstag

Ez nem effekt, hanem a perspektívikus torzítás. És nem zoom vagy fix obi, hanem tárgytávolság függő. Mivel nagylátó obinál közel vagy a témához ez a velejárója.
Talán az alább javasolt panoráma jó megoldás lehet egy kicsit kisebb látószöggel, ekv. 35mm vagy felette kicsit. Egy kép középre komponálva a személlyel majd még egy a tárgyról.

Viszont a szókörnyezetből én itt videóra tippelnék, arra viszont lövésem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#13218) vihartigris válasza Márton (#13212) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagyobb termet kell bérelni.

bármi reciproka a semmi

(#13219) Rapid136 válasza Márton (#13212) üzenetére


Rapid136
őstag

A válasz: igen ez fizika.
A torzitás kiküszöbölése miatt a sarkok felé meg van húzva a kép. Ha nem lenne akkor meg görbe lenne a tér.
Azzal tudsz játszani hogy nem a sarokba teszed az ember hanem a képszél közepére.
Vagy valóban, panorámaként csinálsz több képet átfedéssel. De ezt gyakorolni kell előtte és a kép mérete is széleseb lesz majd igy.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13220) rumos14 válasza .mf (#13211) üzenetére


rumos14
nagyúr

Alpha bajonettes obiknál egy kis pöcök mozgatja a rekeszt. keine elektronika mint a Canon EF obiknál :)
az adapteren van egy gyűrű ami a pöcköt mozgatja... érted :D a vázon persze nem fogod látni h milyen rekeszérték van de a nyitott rekesznél adott záridőből ki fogod találni.
ez a KM 17-35 egy korrekt darab, én 55-ért vettem, de általában drágább szokott lenni. anno a Minolta 7D-hez adták kit obinak (aps-c vázhoz FF obi, aha...) előtte próbáltam Sigma 17-35-öt, és az valami rettenet volt a nagylátó végén, F8-on is.
szóval ez is egy alternatíva, értem, h más adapter kell hozzá, de az úgy 3e ft lenne.
amit írsz az 50-esekről emg a 70-200-ról az nagyjából igaz. mondjuk én Alpha bajonettes Sigma 70-200/2.8-at használok, ami nagyjából Canon 70-200/4 árban van. próbáltam Canon bajonettes S 70-200-at, de az MC-11-gyel nem ment rendesen. és őszintén szólva nem volt kedvem a létező összes adapterrel végigpróbálni... az Alpha bajonettes obiknál biztos lehetek benne, hogy amiben van fókuszmotor, az mind megy az LA-EA3 adapterrel, az én esetemben 2 Sigma HSM obi. amiben nincs, az meg a 4-essel.

(#13221) Márton válasza jmakk (#13217) üzenetére


Márton
nagyúr

jaja, videó így egy picit nehezebb a dolog :DDD

vihartigris: nem lehet, nehezen mozdítható termékek, cég telephelyen.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13222) derrik


derrik
őstag

A6000-re tennék egy LA-EA1 adaptert és egy SAM 50/1.8 objektívet. Mennyit vész el a fényerőből?

(#13223) .mf válasza rumos14 (#13220) üzenetére


.mf
veterán

Aha értem, azt hittem ez is olyan, mint az EF és Nikon G obikhoz kapható rekeszes adapter.

70-200: nekem csak arra kell, hogy legyen nálam valami tele is, ha éppen az kellene (képeim döntően a szélestől normálig oldalon készülnek, de néha jól jön tele is). Az f2.8 nekem nem fontos, f4 is elég, csak legyen éles és optikailag korrekt, és a kisebb méret, tömeg (és alacsonyabb ár) erősen preferált.
Az A7-es CDAF-jével az EA3 nem valami nyerő :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13224) rumos14 válasza .mf (#13223) üzenetére


rumos14
nagyúr

bocsi, A7 "eggyel" az LA-EA3 tényleg felejtős. de azzal az MC11-et leszámítva minden további adapter is felejtős, és MC11-gyel is elég lmitiált az elfogadható AF-et produkáló obik köre.

(#13225) csacsi77 válasza Márton (#13214) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem, két felvételből utólag összerakni a képet. Az embert (vagy legalább a fejét) kivágni egy középre komponált képből és kicserélni arra, ahol a tárgy van középre rakva.
De aztán látom, hogy videó.
Van itt egy csúnya mondás a régi arcok között: A fizikát nem lehet megb...ni..... :B
Nagylátószögnél, kicsi tárgytávolságnál görbülnek a vonalak.

Öreg fater megoldja!!!!

(#13226) Márton


Márton
nagyúr

Annak mi az oka, hogy pl. az 5100-ban mechanikus a shutter?
Még az olcsó goprom is tud hangtalanul exponálni, egy Sony milc szenzoránál ez miért nem "alap"?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13227) MineFox54 válasza Márton (#13226) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem például tetszik :)

(#13228) McDuglas válasza Márton (#13226) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Azért, mert egy ekkora szenzort kellően gyorsan kiolvasni, hogy ne alakuljon ki a rolling shutter effektus, nem olcsó mulatság. (Mondjuk Fullframe-en sikerült az A9-el megoldani, de ehhez az egész szenzort egy bazi nagy cache-re kellett integrálni)

(#13229) Márton válasza McDuglas (#13228) üzenetére


Márton
nagyúr

A6300 és 6500 is tudja úgy tudom.

DE:

"This read out is slower than the mechanical shutter"
"when using the silent shutter, you get more noise in the shadow & lower burst rate."

hoppá

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13230) vihartigris válasza Márton (#13226) üzenetére


vihartigris
őstag

Beállíthatod alapra a néma üzemmódot, csak akkor némi korlátokba ütközöl, pl.: ha jól emlékszem max 3 fps

bármi reciproka a semmi

(#13231) Márton válasza vihartigris (#13230) üzenetére


Márton
nagyúr

a5100-on nincs néma mód

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13232) vihartigris válasza Márton (#13231) üzenetére


vihartigris
őstag

Az lehet, én már a következő hozzászólásod is olvastam (A6300 A6500) és egybe komponáltam :R

bármi reciproka a semmi

(#13233) madgie válasza Márton (#13229) üzenetére


madgie
titán

Mindig romlik a dinamika e-shutteren, persze elég nehéz néha előhozni a különbséget. Inkább a rolling shutter és a mesterséges fények villogása, amiért kerüljük az elektromos zárat.

(#13234) Márton válasza madgie (#13233) üzenetére


Márton
nagyúr

értem
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13235) szazbolha válasza madgie (#13233) üzenetére


szazbolha
addikt

Nagytelézésnél van leginkább értelme az elektronikus zárnak. Sőt elégséges lenne az "elsőredőny" elektromos zár. Ezt a régebbi Sony milcem is tudja, míg a csili-vili nikon DSLR-em nem. (Canon belépőszint is tudta)
A mechanikai zár képes bemozdítani a fotós felszerelést az első redőny lefutásakor és bemozdulásos életlenséget okozni. Még jobb állványról is.

[ Szerkesztve ]

(#13236) madgie válasza szazbolha (#13235) üzenetére


madgie
titán

Jogos, nekem is van olyan panóm tavaszról, ahol a redőnyzár pont akkorát lökött, hogy életlen legyen, e-shutterrel meg egyből jó lett :)

(#13237) .mf válasza rumos14 (#13224) üzenetére


.mf
veterán

Pontosítanék, azzal az EA4-et leszámítva minden adapter AF-teljesítménye felejtős :DDD Annak van saját AF-rendszere; még az MC-11-gyel sem valami gyors az A7.
De mint írtam, ezzel tisztában vagyok, és az AF-teljesítmény csak harmadlagos tényező, többnyire megvagyok manuál-fókusszal is.

Az A rendszert kevésbé ismerem, nekem abból leginkább az maradt meg, hogy fele a régi Minolta korszakból átmentett obi, amik ugyan jók voltak (éles, kontrasztos) és olcsóak, de nagyok és nehezek (pl. beercan 70-210 f4); vagy pedig modern, pöpec, de drága és szintén nagy és nehéz (CZ f2.8 zoomok). Ott mit tudnátok ajánlani, ami aránylag kompakt, könnyű, kicsit rekeszelve sarkokig éles, kontrasztos? Kéne egy UWA zoom, sétálós kicsi 35, 50 f1.8 vagy f1.4 ha olcsó és rekeszelve jó, és egy 70-200/~300 kommersz zoom (aminél nem baj, ha csak f8-on éles).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13238) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#13170) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jut eszembe, sokszor olvastam, h az A6000-ben hamar lemerül az akku. No most érdekes tapasztalat, h ha egyszerre fotóz az ember sokat, akkor ez nem igaz. Az esküvőn az első 61 fotó után 97%-on állt a töltöttség, s az esemény után, vagy 180 fotó (RAW + Jpeg) meg 3 (rövidebb video) készült, s 61% volt.. Viszont ha itthon kattintok párat, s elrakom, majd másnap megint, etc, akkor télleg hamar merül. :-)

(#13239) Chance válasza KawaBazsy (#13238) üzenetére


Chance
tag

2 hete én is pont ezt tapasztaltam, fel voltam készülve rá, hogy az egész napos esküvőfotózáson nem győzök majd akksit tölteni, 1 eredeti +2 utángyártott akksi, powerbank, meg egy usb-s töltő volt nálam.
Ehhez képest reggel 10től hajnal 2ig kb másfél akkumulátornyit merült, ezalatt kb 1800 kép készült.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#13240) Rapid136 válasza KawaBazsy (#13238) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez szerintem az összes MILC-re vonatkozik, mert az EVF fogyaszt sokat :-)
Érdemes a repülő üzemmódot bekapcsolni hogy ne menjen a wifi és az NFC feleslegesen.
Lehet játszani a standby móddal is hogy 10mp-es kikapcsolásra állítod. Ha az távírányító mód be van kapcsolva akkor viszont nem megy le standby állásba.
Az első komolyabb fotózós alkalommal az A7-tel a Velodrom Millenárison 150 képet csináltam és 10% maradt az akkuból... aztán fotóztam esküvőt, ott 500 kép körül sikerült ugyanennyivel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13241) Neck válasza Rapid136 (#13240) üzenetére


Neck
veterán

Én azt tapasztaltam, hogy ahol csak lehet, kilövöm az LCD-t. Repülő mód on, standby viszonylag rövid időre állítva, LCD kikapcsolva, EVF only mód.
Így nagyon jól bírja.

Más:
Megéri ennyiért a SEL50F18 az A6000-esemre? Szokott ettől olcsóbban menni? Használtan mostanában nincs :(

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13242) Bogyó bá' válasza Neck (#13241) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem az sok érte, én kb. 2 éve 65k + postaköltségért vettem az enyémet valami ismeretlen webshopból, de gyári garipapírral. Mondjuk azóta durván felment az ára. Másutt akkor 75-90k között árulták...

Ehun-e: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13243) Neck válasza Bogyó bá' (#13242) üzenetére


Neck
veterán

Felment az ára :( Amazon.de-n, német terhekkel is 87 ezer... Noname webshopban (KACHASHOP eBay) 81k, de arra még rájön a posta, és mostanában senki nem jön UK-ből haza... Mi meg megyünk a plitvicei-tavakhoz 15 nap múlva, jó lenne elvinni :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13244) Márton válasza Bogyó bá' (#13242) üzenetére


Márton
nagyúr

A "majdnem tök sötétben" nálad mit jelent? Hiszen látszik, hogy jön be a fény, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13245) Bogyó bá' válasza Márton (#13244) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Estefelé, egy pici ablakos szobában: ISO 200-on F1,8 blendével 1/6 sec záridő jött ki... ...ennél többre nem emlékszem már. :B
Ja, látom a dátumból, hogy nem 2, hanem 3 éve volt...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13246) DrojDtroll válasza Rapid136 (#13240) üzenetére


DrojDtroll
addikt

távirányító mód alatt mit értesz pontosan?

(#13247) Márton válasza Rapid136 (#13163) üzenetére


Márton
nagyúr

Szia

távirányítóra hogy keressek? mennyi az ára? Ez infrás?
Ha pedig wifi, akkor melyik ingyenes app tudja pl. gombnyomásra a sorozatmódot elindítani?
Macerás most lenyomva tartani az expo gombot 10mp-ig, amíg lövöm a képeket.
És a gép menüjében mit válasszak a wifi lehetőségek közül?
Acces point set, vagy send to smartphone? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13248) rumos14 válasza .mf (#13237) üzenetére


rumos14
nagyúr

uwa: az említett KM 17-35
sétálós kicsi olcsó 35 nincs (A bajonettes), helyette pl. Samyang natív 35/2.8
50-esnél maradnék a natív FE 50/1.8-nál. vagy manuál ;)
70-300-ból jó a Tamron USD motoros változat.

(#13249) Rapid136 válasza DrojDtroll (#13246) üzenetére


Rapid136
őstag

A menüben engedélyezhető a távirányitó. Angol a menüm, Remote ctrl talán az opció.
Ha ki van kapcsolva, nem reagál rá, ha be akkor igen, viszont ilyenkor nem megy le standby-ba hiszen figyeli a bejövő jeleket.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13250) DrojDtroll válasza Rapid136 (#13249) üzenetére


DrojDtroll
addikt

köszi

nagy rejtély volt az egyik ismerősöm számára hogy romlott el a standby mód :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.