Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Rapid136 válasza Márton (#13247) üzenetére


Rapid136
őstag

Itt a mobilos app Androidra
a gépre meg ezt kell feltenni
Az Acces Point settings az a helyi wifi beállítása
a Send to Smartphone meg kép küldése mobilra

ez meg egy programozható távirányító

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13252) Márton válasza Rapid136 (#13251) üzenetére


Márton
nagyúr

köszönöm, ki fogom próbálni!
de ha jól tudom, olyan verzió is van, hogy a gépre nem kell semmit tenni, csak a teló wifijére kapcsolódni, majd egy third party appal a google playből vezérlem? az nem ilyen jó?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13253) Rapid136 válasza Márton (#13252) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem hinném hogy egy ingyenes app jobb lehet mint a gyári szoftver :-)
És a kommunikáció azért speciáls a gép és a mobil közt, szóval egy ingyenes app nehezen tudná megszólítani a gépet.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13254) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, ez mi ? Firmware lesz ra ? Es az elozo nagy modellek, A7, A7R-ek, stb ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13255) p_adam válasza Dißnäëß (#13254) üzenetére


p_adam
addikt

Más a szenzor, magas ISO-ra és e-shutter módra optimalizált, a többi modellt nem érinti.

(#13256) Chance


Chance
tag

Sziasztok!

Nézegettem teszteket a Sony E 30mm f3.5 macro-ról és felmerült egy kérdés.
Ha használt árban azonos, és nem a makró képességeket nézzük, ez éri meg jobban vagy a Sigma 30mm f2.8?
Kellene valami viszonylag olcsó 30mm körül, Sigma 60mm-esem van, azt nagyon szeretem.
Melyik lenne a jobb vétel, nyilván árához képest?

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#13257) astreno


astreno
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig eladó egy Sony NEX bajonettes 24mm f1.8-as optika. Csak APS-C-t rajzolja ki.

https://hardverapro.hu/apro/sony_nex_aps-c_24mm_f18/

(#13258) rumos14 válasza Chance (#13256) üzenetére


rumos14
nagyúr

egyértelműen a Sigma.

(#13259) derrik


derrik
őstag

Sony SEL16F28 valaki használ ilyet
Vélemény?
Hasonló ebben a kategóriában ami jobb.?

(#13260) rbalogh22


rbalogh22
csendes tag

sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy a Sony A6500-asnak, fog e megjelenni valami utódja a közeljövőben?

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#13261) Márton válasza rbalogh22 (#13260) üzenetére


Márton
nagyúr

ez engem is érekelne, főleg a 4k/50/60-ra fáj a fogam :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13262) PNP válasza rbalogh22 (#13260) üzenetére


PNP
őstag

Csoda, hogy még nem jelent meg ;]

(#13263) mrrr74 válasza rumos14 (#13209) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nekem az a Vivitar nagyon nem jött be (pedig a piros 1-es verzió volt belőle), a Minolta színeket nem hozta, ráadásul féltem, hogy összetörik a kezemben :) Amivel nagyon meg vagyok elégedve az a Tokina 17 f/3.5, erre egy rossz szavam nem lehet, bár árban nem összemérhető a Vivitarral, a KM 17-35-el van egy árfekvésben.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#13264) rumos14 válasza mrrr74 (#13263) üzenetére


rumos14
nagyúr

ilyen Series 1 volt nekem is. mondom, az árához képest nem rossz ( ~20k).
volt ilyen Tokinám is, ha nem is pont ez a verzió, hanem az RMC, jó kis masszív darab, de őszintén szólva a zoom azért néha jól jön és élességre nem rosszabb a KM sem.

(#13265) mrrr74 válasza rumos14 (#13264) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Értem, nem is azt írtam, hogy ne lenne jó ár/érték arányban :)
CZ 16-35 lenne az igazi, de amikor ezt megláttam, beleszerettem. Persze, néhe kell a zoom, de akkor felteszem a 24-70-et és hátrébb lépek pár lépést :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#13266) Dißnäëß válasza p_adam (#13255) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bízzunk benne. A csillagzabáló effekt ezt is jellemzi, gondolom. (Nikonnal sokat lőttem Tejutat, Sony-val nemigen fogok 30 mp-es expókat lőni, az a sejtésem).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13267) #96302336 válasza Dißnäëß (#13266) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pedig lehet. A6500-al csináltam néhány próbát, ígéretes. Amint megjön az EQ mechanikám, és ideális idő lesz, megyek ki egy-két asztrotájképet csinálni, plusz egypár mélységi objektumról is. Ráadásul egy utazó zoom volt csak nálam, mikor ötletszerűen jött a tejút, mint téma.

[ Szerkesztve ]

(#13268) Dißnäëß válasza #96302336 (#13267) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A mélyég az más, ott nem téma, ha megesz 1-2 csillagot a gép, hiszen a fő téma középen van és feltételezhetően többé-kevésbé, de kitölti a képet :) (Bár engem ott is zavarna, ha mondjuk egy ködöt néznék ki, míg mondjuk ha egy refraktorral bolygózok primer fókuszban, leszarnám, Jupiterre, Marsra tökéletes az A7/A9 széria).

D800-at sima állványon vittem ki 14 milli f/2.8 Samyanggal a Retyezát hegységbe a Bukura tóhoz, körbe hegyek, tó, tiszta ég, Újhold (pont kifogtuk) :) és közelben semmi lakott terület, szóval kb. a Tejútrendszer fényénél tudtunk bokorba menni dobni egy sárgát :) Hát ott azért lehetett olyat lőni a Tejútról, amit kishazánkból szerintem soha, de ha zabálná a nyers raw-ban is a gép a csillagokat, be is b*na. Egyelőre hálistennek letettem erről, hogy még több Tejutat lőjek, modellfotóra álltam át (+ táj), ezekre ideális a szoni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13269) #96302336 válasza Dißnäëß (#13268) üzenetére


#96302336
törölt tag

A ködöknél van, mikor szándékosan le is szedik a csillagokat utómunkával, hogy még jobban kiemeljék magát a ködöt és a struktúráját. Bolygózni meg egyáltalán nem alkalmas egy fényképező sem, oda kamera kell. Ugyanis a gyors forgásuk miatt a videofolyam sokkal alkalmasabb, hogy azt utómunkázva szép éles képet kapjunk.

(#13270) #96302336 válasza rbalogh22 (#13260) üzenetére


#96302336
törölt tag

Megbízható forrásból tudom, hogy fog. Ha a közeljövő öt-hét éves távlat. ;] :D
Az is váratlan volt, hogy a 6300 után jött a 6500 rá kevesebb, mint egy évre. Szerintem nem fog az elkövetkezendő időben megjelenni újabb, csak A7RII utód várható. Vagy A9R esetleg.

(#13271) Dißnäëß válasza #96302336 (#13269) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát.. egyik sem vonz, a Tejút igen. Arra nem optimális, ennyi. :) Firmware-re meg tojnak ahogy látom :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13272) Neck


Neck
veterán

Még mindig nem tettem le a fekete SEL50F18-ról.
A vásárlás gomb felett van az egér - nem nézek be semmit, és ez az a verzió, ami nekem kell, ugye?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13273) wms válasza Neck (#13272) üzenetére


wms
senior tag

Ha apsc-s vázra kell, akkor bizony ám, hogy ez az! :K

(#13274) Neck válasza wms (#13273) üzenetére


Neck
veterán

A6000-re venném - csak furcsa, hogy sehol nem írja azt, hogy SEL50F18

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13275) wms válasza Neck (#13274) üzenetére


wms
senior tag

Ha FF lenne, akkor SEL FE lenne az obi jelölése. :K

(#13276) Neck válasza wms (#13275) üzenetére


Neck
veterán

Rendben, csak biztosra akartam menni :R
Sok helyen elírják, és a SEL50F18-ra valami mást (SEL50F18F, vagy valami manual focus 50-es obit) hoz - én meg nem akarok rosszat rendelni...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13277) McDuglas válasza Neck (#13276) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Az APS-C-s változatnak szokott lenni még OSS jelölése, mert stabis.

(#13278) Márton válasza Márton (#13252) üzenetére


Márton
nagyúr

No, letöltöttem a Playmemories-t és a Smart Remote Control-t.
Működik, de csak sima fotó vagy videó.
Hogy tudom indítani a sorozatmódot? Nekem az kell.
Ha ez az app nem tudja, melyik?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13279) Neck válasza McDuglas (#13277) üzenetére


Neck
veterán

:R Köszi! :R

Megrendeltem - drukkoljatok, hogy
- Időben ideérjen (megyünk a Plitvicei tavakhoz 16-án, és 14-ére írja az eBay :B
- Ne történjen semmi a csomaggal
- Ne legyen decenteres
- Fekete legyen (nem tudom miért, de nekem ez mániám, hogy minden cucc fekete az A6000-hez. Ez volt az egyik oka, hogy eddig válogattam, mindenhol minden használt cucc ezüst volt :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13280) Bogyó bá' válasza Neck (#13279) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én ötvenesem meg ezüst színű - anno feketét rendeltem a NEX3-hoz, ezt küldték - de nem bánom, mert a nagyon hamarosan beszerzendő Alpha 6000-ből is ezüstöt akarok. Mostanában az a dilim, hogy jobb, ha "komolytalan kiskompaktnak" látszik a vas a kezemben, mikor vadidegen helyeken motoros túrázok egyedül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13281) Neck válasza Bogyó bá' (#13280) üzenetére


Neck
veterán

Ki hogy szereti :R

Feketében is annak tűnik, simán lejátékgépezték már 2x is, amíg rá nem jöttek, mit tud ;)
Viszont én szeretem, ha sötétben nem csillog (nem kell aggódni, nem pszichopata vagyok, de ki tudja, mikor jön jól erdőben). Meg amúgy is, amikor vettem akciósan a +3 év garival, akkor fekete volt, plusz a SEL55210 is fekete, meg a legtöbb manuál obi, pl a Heliosom is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13282) MineFox54 válasza Neck (#13281) üzenetére


MineFox54
őstag

Fekete jobb szerintem.

Egyébként tényleg kompaktnak tűnik nagyon :) Múltkor rendezvényt fotóztam vele, annyira komplexusom volt (kompaktnak nézik, és hülyegyereknek tűnök miatta (nem profiként csináltam)), hogy inkább az egyetlen natív obim, a 1650 helyett, átalakítóval, manuálozva (a szar AF miatt) egy Canon 18-55-t használtam, azzal már néz ki valahogy legalább :D

[ Szerkesztve ]

(#13283) Neck válasza MineFox54 (#13282) üzenetére


Neck
veterán

Én kifejezettem élvezem, hogy nem egy marha nagy cucc van nálam. "Sleeper effect" :D
Legtöbbször ott vagy egy "profi" valami újabb alap CaNikonnal, vagy valami régebbi középkat vázzal, és amikor elbeszélgetünk, akkor "jön rá", hogy bakker, ez ezt és ezt is tudja, az övé meg nem.

Ilyenkor szokta sorozatra állítani, hogy csattogtasson (én low sorozatban szoktam 2-3-4 képet lőni), de az a 11FPS az 11FPS, :DDD

A legutóbb az volt a legviccesebb, amikor nagy családi csoportképet lőttem. Kezemben volt a telefon, nevettek rajtam, hogy hogy akarok ennyi emberrel szelfizni - erre mutattam a gépre az állványon, hogy az lövi, én csak elsütöm innen :) Na akkor csend lett.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13284) Márton válasza Neck (#13283) üzenetére


Márton
nagyúr

lol
Engem A5100-zal is komolyan vettek egy koncerten.
A trükk: 2 kell belőle :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13285) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#13280) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem csak ott, de a Várkert bazárban is. És LCD-vel, ha lehet, nem EVF-el. Különben jön két marcona ôr és kizavarnak h itt nem lehet profi géppel fotózni (anno D800+24-70/2.8 nem tetszett nekik). :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13286) 80hun válasza Neck (#13281) üzenetére


80hun
addikt

Én a mattfehér eloxált cuccoknak örülnék.

Ilyenek mint ez csak A7II-ben :D

(#13287) Neck válasza 80hun (#13286) üzenetére


Neck
veterán

Az is szép :)

Egyébként, 222 fontért (DHL szállítással) jó áron volt az obi?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13288) #31733248 válasza Neck (#13287) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az általam korábban linkelt oldalon most 216 euro az ára és 10 euro kedvezményt kapsz, ha feliratkozol a hírlevelükre. De a Tiéd is jó vétel volt.

(#13289) Neck válasza #31733248 (#13288) üzenetére


Neck
veterán

De ez szürke, és engem mindig elriaszt, hogy a Sony-ban az o-t nullával írják :Y

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13290) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#13280) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nekem is ezüst a 30-as Sigma, de egyáltalán nem izgat, meg ugye csak az oldala ezüst, az eleje fekete.

(#13291) vihartigris válasza 80hun (#13286) üzenetére


vihartigris
őstag

Szép, exkluzív szín :K

bármi reciproka a semmi

(#13292) nagymadve


nagymadve
csendes tag

Sziasztok! A5100-ra natív prime objektívnek mit javasolnátok emberi árban, a kit objektív helyett?

(#13293) vihartigris válasza nagymadve (#13292) üzenetére


vihartigris
őstag

Milyen gyutávban kellene?
Nem feltétlenül helyette, Sigma f 2,8 sor: 19, 30, 60.

bármi reciproka a semmi

(#13294) nagymadve válasza vihartigris (#13293) üzenetére


nagymadve
csendes tag

Van egy 50/1,8am, valami hasonlót szeretnék csak nagyobb látószöggel. Esetleg egy kevés zoom is jól jönne, de gondolom a fényerő és a zoom kombináció nem az olcsó kategória.

(#13295) vihartigris válasza nagymadve (#13294) üzenetére


vihartigris
őstag

Natív, zoom, fényerősben nincs túl nagy választék. :N

bármi reciproka a semmi

(#13296) Neck válasza nagymadve (#13294) üzenetére


Neck
veterán

Van Sony 35mm f1.8, vagy Sigma 30mm f1.4.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13297) tailor válasza nagymadve (#13294) üzenetére


tailor
őstag

Namost itt több dolog is felmerült: 50/1.8-hoz hasonló, kicsi zoom, nagyobb látószög. Előrebocsátom: ilyen állat nincs :D

Natívban fényerős a Zeiss 24/1.8, de azt nem fizeted meg.
Ott a fentebb is említett Sigma sor, bár ott pont a 19/2.8 a leggyengébb.
Van Sigma 30/1.4 is, szintén stabi nélkül.
Sony SEL 20/2.8 - fényerőtlenebb, de stabis, nagylátó.
Sony SEL 35/1.8 - talán ezt ajánlanám leginkább, kicsi, és penge. Szokott lenni használtan is, bár ritkán.

Mindent megválaszoltak, bahh :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13298) Nippon válasza tailor (#13297) üzenetére


Nippon
őstag

A SEL20F28-ban nincs OSS.

(#13299) nagymadve


nagymadve
csendes tag

Köszi a válaszokat srácok! 35/1,8 ban gondolkodtam magam is úgyhogy legalább ebben a hitemben megerősítettetek! Elkezdem vadászni használtan...

(#13300) tomiee85 válasza nagymadve (#13299) üzenetére


tomiee85
senior tag

Az egy nagyon jó kis obi, imádtam amig megvolt, elégedett leszel vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.