Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) #31733248 válasza Dißnäëß (#13700) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én szívesen elmennék. :))

(#13702) Dißnäëß válasza #31733248 (#13701) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szervezzétek. Én még csak lélekben vagyok "szonis" :D

Mondjuk autót is így vettem anno. Másfél évig jártam az index-re a kocsi topikjába a klubosok közé és volt akinek csíptem a szemét, hogy mit keresek én ott. Aztán egyszercsak egy szimpi srác onnan szólt, hogy egyik kolléga eladja a verdát. 2 nap múlva zsebemben a pénzzel ott voltam Győrben, el is hoztam. (Debrecenből, vonattal fel). De nem is nyúltam mellé.

Szóval csendes társ üzemmódban tolom - egyelőre. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13703) KawaBazsy válasza grigo (#13696) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Fotós taliban benne vagyok, hoznám az obi parkot én is, oszt lehetne tesztelni. Helyszínnek gondolom a főváros van a legközelebb mindenkinek, a részleteket kell kitalálni, pl h legyen e vhol közös kajálás, vagy piknik a szabadban, meg hasonlók.

(#13704) .mf válasza Rapid136 (#13690) üzenetére


.mf
veterán

Téged nem? Engem egyből kiszúrnak, akár az EM5-öt, akár az A7-est veszem elő. Bár nálam a kérdés inkább az, főleg, ha az EM5 + 45 + napellenző kombó van a kezemben, hogy "ez filmes?" :DDD A7-en pedig látják a fixeket a sok gyűrűvel és rajtuk színes számokkal, aztán állnak sorba a turisták, hogy csinálnék-e róluk képet :)
Mondjuk lehet, hogy a 192 cm és jellegzetes arc miatt kicsit nehéz beleolvadnom a tömegbe :)

Tothn: "Pedig egy jó milf..."

Tudtam, hogy lesz még, ezaz, folytatsd :DDD

Grigo: "De amúgy többször felmerült már bennem, hogy csinálhatnánk egy sony milc pikniket"

Itt ilyen még nem volt? :Y Hát akkor éppen itt az ideje -- több más fotós topikban is rendszeres, igaz piknik ritkábban, inkább kocsmába beülős, dumálós, géptapizós; de most még pár hétig jó idő van egy kis piknikre, kirándulásra.

Dißnäëß: "Ha esetleg a réti, pokrócon kiskosárból zabáláson túl valakit lyányka is érdekel, tudok vinni.
Igen, szépet. Igen, én a tapiért hozom őt
"

:Y :DDD Korhatáros a buli? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13705) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

MM-nél ma meg holnap "féláfás" akció van. Ugyan jelenleg nincs készleten az üveg, de kosárba tételkor tényleg levonta a kedvezményt, 169.713,- forintért engedte megrendelni. Kíváncsi leszek, leszállítják-e ennyiért? (Elvileg nem, mert a készleten lévő termékekre írja... :D " Azt még nem tudom miből fogom kifizetni ha mégis leszállítják ennyiért, de valahogy megoldom, remélem. Ennél többet nem szeretnék adni érte... ....a garancia nélküli használt meg nekem túl nagy rizikó :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13706) Dißnäëß válasza .mf (#13704) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D :C Csak a törvény köt .. :DDD

Amúgy a 7-es országúton kigurulva szerintem a Velencei tó jó helyszín. Meg is lehet kávézni-sütizni és kommunikálni egymással a korzón, van ott pizza, kávézó, minden, illetve van nyílt tér, jó táj/téma és tér is, hogy tapi közben ne csak ISO6400-es képek szülessenek a másik ember gépnyomkodó hüvelykujjáról, brutálnarancssárgában. :DD :))

Pár jó lélek 1-2 VW Sharan-nal, dízelt összedobjuk és meg is vagyunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13707) KawaBazsy válasza Dißnäëß (#13706) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Ki fotóz 6400-on? Még a 3200-at is sokallani szoktam, meg ott van az a mód, ahol többet exponál a gép, s összerakja egy képnek, ha nagy a sötét.. amúgy Sharanom van. :-)

(#13708) Márton válasza KawaBazsy (#13707) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, én is max. 3200-ig megyek egy vetítésen ezzel a kis vadállattal :DDD

Bele nemigen nagyítok, monitorra pont jó még.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13709) Dißnäëß válasza KawaBazsy (#13707) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Rab Ráby-ban még a leveseskanál is bemoccan ha bent ülünk hátrébb a fényszegény részben. Szóval én simán beleeresztem 6400-be, amivel alapvetően nincs is gond, míg bírja a masina :D

Ha egy lassan mozgó, ficergő, beszélgető, pincérnek, másnak hátraforduló, leveskanalazó, poháremelgetős ivós, kütyübuzulós-mutogatós, mindenféle izgő-mozgó csapatot több képből összeraksz, az nem kép lesz, hanem montázs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13710) Gh0sT válasza Bogyó bá' (#13705) üzenetére


Gh0sT
addikt

Pont egy éve, pont itt, pont ennyiért vettem én is ugyanezt az obit. :) Imádom, a legtöbbet ez van a gépen. Épp reggel neveztem be egy SEL-50F18-ra szintén féláfás konstrukcióban. Nagyon várom, a 35F18 is után nem hiszem hogy csalódás lesz.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13711) Nippon válasza grigo (#13696) üzenetére


Nippon
őstag

Benne lennék én is egy ilyen találkozóban.

[ Szerkesztve ]

(#13712) .mf válasza Dißnäëß (#13706) üzenetére


.mf
veterán

Rengeteg szép hely van még akár Bp-en is... Gellért-hegy, Normafa, Margit-sziget, Széchenyi-hegy, Várkerület, Corvinus / SZIE Arborétuma, Sas-hegy, Zugligeten a nemrég felújított lóvasút-állomás, mellette egy erdő egy dombon és közelében az Erzsébet-kilátó, ezek mind BKV-val is könnyen megközelíthetőek; HHH-hegy és környéke; vagy Bp közelében Budaörsön a Kő-hegy, a Kopárok; Érden ÉNY-ra a volt rakétabázis és az erdő, vagy DK-re a Magaspart; Biánál a viadukt, Iharos, volt rakétabázis, Nyakas-kő vagy az Országház kőfejtő; Dobogókő s alatta a Rám-szakadék (képzeljétek el ezt most őszi színekkel), s a Dobogó-kő felé vezető úttól nem messze a Pilis-tető (volt rakétabázis, kilátó, pompás rálátással a budai hegyekre - de 6 km séta a parkolótól); Szentendre belvárosa; túra a Prédikálószékre (gyönyörű kilátás) menet közben a Zsivány-sziklákkal; Visegrádon a vár, Duna-part, Panoráma-út; Esztergomban a Bazilika; Zsámbék romtemplom; stb stb.
Szóval rogyásig vagyunk szép és érdekes helyekkel :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13713) beci válasza wms (#13676) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.😊👍

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13714) beci


beci
őstag

Ehhez valaki esetleg?😊
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13715) konyi79


konyi79
addikt

Na ez nagyon jó ötlet, én benne lennék. Egy Dobogókő-Prédikálószék-Rám-Dobogókő MILC túra. Rég jártam arra.

(#13716) Rapid136 válasza KawaBazsy (#13707) üzenetére


Rapid136
őstag

A7-en az egyik előre programozott gombom iso6400/b&w mód...
(nekem meg CR-V-m)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13717) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#13705) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Megnéztem az MM kínálatát, s láttam ott SEL35F14Z-t, ami már így név alapján el kezdett tetszeni. Aztán megláttam az árát.. :-) vagy :-(

(#13718) Rapid136 válasza Rapid136 (#13716) üzenetére


Rapid136
őstag

Itt egy iso12800 kép teljes méretben:

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13719) Rapid136 válasza .mf (#13712) üzenetére


Rapid136
őstag

A Rám szakadék már olyan szinten használhatatlan, hogy ha jégeső esik, talán akkor csak van értelme arra menni ha az ember nem akarja úgy érezni magát mint a 7-es buszon...
Megaztán a fene akar 10-15 manuális obit cipelni hosszú távon :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13720) Márton válasza Rapid136 (#13718) üzenetére


Márton
nagyúr

film grain :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13721) KawaBazsy válasza Rapid136 (#13718) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Monitoron jó ez is, meg a 3200-6400 is, de nekem mindig első mozdulat, h belenagyítok (Faststone viewer-en egy katt az egérrel), s mindjárt zavar a zaj meg elmosódás..

(#13722) 80hun válasza beci (#13714) üzenetére


80hun
addikt

Én zöld patonát használok , német ebayen találsz. Már nemtudom kitől vettem.
Napellenző a 16-50-hez van ebay-en , nekem nem volt hozzá.
Táska és tok ügyében fogalmam sincs :)

(#13723) Bogyó bá' válasza Gh0sT (#13710) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én meg remélem hogy nekem (is) beválik, és ez lesz az egyetlen objektív a gépemen (eléggé el nem ítélhető módon egy kiváló minőségű bridzskamerát szeretnék csinálni az a6000-ből :B ).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13724) Rapid136 válasza KawaBazsy (#13721) üzenetére


Rapid136
őstag

Azt a tökegyszerű tényt hagyod figyelmen kivül hogy a belenagyítás az olyan mintha egy óriásplakátot vizsgálnál nagyítóval. A képméreteknek van egy minimális nézési távolsága, egy 30x40cm-es képet úgy 1,5 méterről érdemes nézni hogy az EGÉSZ képet lásd egyben. Egészítsd ki a képem teljes méretét ha csak egy részét nézed a monitoron. A fél faladat beboritaná, te meg fél méterről nézed...

Aztán meg meséld el hogy ott ahol nincs fény hogy lehet fényképezni, vagy milyen géppel lehetne jobb :-)
Aki az elmúlt 5-10 évben digitális fotózott annak a mai iso6400 az megváltás, mert a korai gépeken 800-ra se volt érdemes felhúzni az érzékenységet.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13725) beci válasza 80hun (#13722) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.😊 Ezt nézegettem én is.😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#13726) vihartigris válasza grigo (#13696) üzenetére


vihartigris
őstag

Egy találkozóban én is benne vagyok.
Békéscsabaiként ajánlom: a közeljövőben adott egy eszem-iszom helyszín [csabai kolbászfesztivál]

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#13727) KawaBazsy válasza Rapid136 (#13724) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jah, az egyik korai gépemen (HP R817) iso 400 volt a max, de 100 felett szar volt. Aztán a Fuji S6500-on 3200 volt a max, ott 800-ig volt elfogadható. Sztem az A6000 iso3200-on annál jobb fotót készít, de akkor is igyekszem lent tartani ezt az értéket, ha lehet. Amúgy fényerős obi + állvány.. :-)

(#13728) KawaBazsy válasza vihartigris (#13726) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Azért a DK-i határszél eléggé kiesik a többségnek sztem.. Én Kecskemét mellett lakom jelenleg, de továbbra is az a véleményem, h BP a legjobb választás a legtöbb olvtársnak..

(#13729) MineFox54 válasza KawaBazsy (#13728) üzenetére


MineFox54
őstag

Kicsit pontosabban? (én ballószögi vagyok :) )

(#13730) konyi79


konyi79
addikt

Akkor csak ez a világ közepe, sokan leszünk a Hírös Városból :)

(#13731) MineFox54 válasza konyi79 (#13730) üzenetére


MineFox54
őstag

Klassz! Econ is talán itt él nem? Legalábbis láttam rendezvényről fotóját.

(#13732) Dißnäëß válasza .mf (#13712) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönöm, a Várkertet már untam úgyis kültéri modellfotózásra. Eeeezt azt hiszem, copy-paste-elem ki desktop-ra :D ;) :R

Amúgy egyetértek, bármerre lehet menni. Csak mondtam valamit. :)

Kopaszi is mókás. Beülni (kiülni), járni egyet a végéig és vissza, színpad-lépcső-izé, whatever.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#13733) Rapid136 válasza KawaBazsy (#13727) üzenetére


Rapid136
őstag

B*szod, ezt 1,2/50-nel fotóztam, mi fényerősebb ennél? :-)
És egy cigire gyujtó embert nem fotózol állványról a szénégetők pár nm2-es kuckójában (éjszaka) ahol egy tejüveges ledlámpa volt az összes világítás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13734) grigo válasza 80hun (#13722) üzenetére


grigo
őstag

Palitól vetted te is..
Annyira bevált ez a patona, hogy a gyárit nem is nagyon nyúzom szinte. Egy napot simán elvagyok ha repülő módban lődözök.

Találkozó: ezek szerint van rá igény. Azt vegyük figyelembe, hogy egy komolyabb túrához már cuccok is kellenek és nem biztos, hogy mindenki túrázós. Ráadásul egyre szarabb lesz az idő, ami a cuccok próbálgatását is nehezíti. Ha esetleg leszakad az eső akkor pedig egyenesen meg van lőve az egész. Olyan szabad teret kellene majd keresni ahol ha gebasz van akkor van valami B terv. Illetve ha mondjuk valaki győri, akkor neki szívás a Nyíregyháza vagy a viharsarok :)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#13735) .mf válasza konyi79 (#13715) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem Dobogókő-Rámszakadék körtúra pont egy kellemes kirándulás lesz, még a Prédikálószékre is felmenni ennyi cuccal már talán sok lenne :DDD

Rapid: ld a linkelt képeket fenn, idén júniusban, egy vasárnapi napon lőttem őket (A7-tel), kiváló kirándulóidőben (többnyire napos, pár felhő, s csak 25 fok körül) és ugyan volt jónéhány kiránduló, de teljesen kezelhető volt, így is tudtam elég "tiszta" képet lőni; néha meg pont jól is jött, hogy volt valaki a képben, hogy mutassa a méreteket. De van még más látnivaló is azon a környéken, Holdvilág-árok, Pilis-tető, Dömös hajóállomás, Pilismaróton hajótemető, stb.
Nem kell minden obit magaddal hoznod :))

Dißnäëß: nincs mit :) Pár éve bicajjal és motorral járom be a környéket, néha direkt új utakon, eddig ismeretlen irányokba, és figyelem a helyeket. Néha gugliból, tripadvisorból, turista-ajánlókból is puskázok. Rengeteg szép és érdekes hely van, hajrá felfedezni ;)

Rapid: végülis létezik 50 f0.95 (FE-natív), és Kubrick is f0.7-es obikkal forgatta a Barry Lindont (amit a NASA-tól szerzett) :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13736) KawaBazsy válasza MineFox54 (#13729) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Lajosmizse. Akkor ha Bp-n lesz a meet, a környékbeliek mehetnek 1 kocsival is. :-)

(#13737) KawaBazsy válasza grigo (#13734) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Sztem vagy vkinek fel kellene vállalni a szervezést, s kijelölni a helyszínt, időpontot, programtervet, stb.. vagy esetleg elindítani vmi szavazást (pl doodle segítségével), s demokratikusan eldönteni. :-)

(#13738) KawaBazsy válasza Rapid136 (#13733) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Jóvanna. :-) Jut eszembe, az első digit gépünket 2002-ben vettük, akkor még nem sok embernek volt.. Samsung Digimax 200, ez utóbbi szám volt a max iso érték.

(#13739) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#13738) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is 2002-ben vettem az első digit, hát ennél hitványabbat nehéz elképzelni: HP C200 :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13740) 80hun válasza Bogyó bá' (#13739) üzenetére


80hun
addikt

Nekem az első digitem egy Casio Exilim EX-S2 volt :)
Még mindig megvan valahol.

(#13741) grigo válasza 80hun (#13740) üzenetére


grigo
őstag

Nekem egy olympus camedia c-360 volt. Szintén valahol fekszik és hosszú téli álmot alszik.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#13742) vihartigris


vihartigris
őstag

A sony találkozó egyik eseménye: bemutatom az első (digitális) gépem.
Nálam (ami szintén meg van még) ez a Fujifilm FinePix A350.

bármi reciproka a semmi

(#13743) Rapid136 válasza vihartigris (#13742) üzenetére


Rapid136
őstag

Svájci barátunk Sonyja van nálam, 800x600-as felbontás és 1,44-es lemezre menti a képeket, ami ugye a gép méretét is meghatározza :-)
Én a HP csucsmodelljével kezdtem a C912-vel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#13744) konyi79 válasza .mf (#13735) üzenetére


konyi79
addikt

A körtúra amit írtam 17km, nekem képelgetéssel haverral meg szokott lenni 4 óra alatt. A Rám szakadékot mivel úgyis hétvégére szerveződne a dolog ha megvalósul, szerintem is ki lehetne kerülni ha nem ragaszkodik túlságosan senki hozzá, van párhuzamos ösvény, csak ott erdőben kell menni felfelé, meg menni felfelé, meg menni fel....
Szóval az útvonal párszáz méteres szintemelkedésével nem olyan vészes, de jelentős túlsúllyal vagy szívproblémával rendelkezőknek nem javasolnám. Bár láttam ott nem egyszer nyáron hülyét szandál/papucsban menetelni, a vadálló kövek utáni ereszkedés miatt egy normális kapaszkodóképességű zárt cipő, a szintkülönbség miatt egy alap sétálóképes kondival igen szép napi kirándulás tud lenni. Kajával rá kell készülni, víz így ősszel 1 palack simán elég, van a közepén forrás. A Dobogókő-Szentfa kápolna útvonal szerintem mindenkinek legalább egyszer az életben kihagyhatatlan, talán a legszebb magyar szakasz. Ősszel kiváltképp. Persze, valahogy vissza is kell jutni, az az unalmasabb.
Ha a társaságnak ez sok, bármi alternatív javaslat jöhet. Sőt, lehet kétfelé is szervezni. Én minden évben elmegyek ide, mivel idén nem voltam .mf felvetése kifejezetten kapóra jött.
Ettől független ha kétfelé szerveződik a dolog se baj, nem mindenkinek férhet bele ennyi. Ettem már jót ennek a körtúra végén a Bohém grill-ben, ha a túrás-nem túrás csoportot össze akarjuk hozni.
Időjárás persze természetben szempont, ki kellene tűzni 2 időpontot, B napnak ha A nap rossz az idő.
Időpont:
A hosszú hétvége 10.22-23 előrejelzés szerint vállalható (most ne az legyen a kérdés az mennyire lesz pontos, de tervezni kell), talán itt mindenkinek kicsit több ideje lesz. Szombaton még lehet munkás néhányunknak, célozzuk meg a vasárnapot először, utána a hétfő maradhat a családé. B nap meg 11.05 talán?
Kérlek, OFF-ban jelezzétek a hajlandóságot, hozzáfűznivalót és egyéb ötleteket, ha kiforr a dolog csinálunk doodle ívet, meg a fuvarokat összeszervezzük.
Meg ha nem is olyan szigorú topik ez, de a nem-SonyMILC élményeket a pubertás korból is OFF-ba, ne szúrja joggal a PH szabályzat szigorúbb követőinek szemét se annyira. Köszi.

(#13745) KawaBazsy válasza vihartigris (#13742) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Az A350 már modern gép, zúmmal, A400 volt nekem is (rövid ideig mer nem tetszettek a színei :-).

(#13746) KawaBazsy válasza konyi79 (#13744) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Nah, akkor ez is ok, a topikgazda vállalta a szervezést. :-)
Melyik OFF-ban szervezkedjünk, az egy másik topik itt, a PH-n?
Jó lenne túrázni egy ilyen kiadósabbat, de ha fotózásra meg lencse/tartozék próbálgatásra jön össze a banda, akkor nem biztos, h ez mind belefér.. vagy esetleg egy rövidebb útvonallal, ahol van fotótéma (szvsz).

(#13747) konyi79 válasza KawaBazsy (#13746) üzenetére


konyi79
addikt

Csak tedd OFF-ba a hozzászólást, amit ebben a témában írsz :)

Szerintem ezen az útvonalon simán belefér a próbálgatás. HA egész napos programban gondolkodunk (ha már túra).
De írjatok alternatív helyszíneket, addig nincs miről beszélni, míg nincs cél.

(#13748) #31733248


#31733248
törölt tag

Én budapesti vagyok, de a találkozó szempontjából Kecskemét sem gond, ha alkalmas az időpont szívesen el is viszek Budapestről másokat.

Kiegészítettem az A6000 ajánlót videós autofókusz összehasonlítással (Sony vs. Pana) és egyéb apróságokkal. Feltettem néhány tesztfotót is a 18-55-ös kitobival, érdemes őket megnézni. Csak az érdekesség kedvéért: 18mm-en így alakulnak az extrém képsarkok: f3.5 - f4 - f5.6 - f8 - f11

(#13749) Bogyó bá' válasza KawaBazsy (#13745) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én "fejlődéstörténetem":

1985 előtt: Szmena 8 M, majd NDK Werra Automat filmes gépek.
1985-2002: filmes Zenit 10XP + 3 fix, valamint egy távmérős FED 5B az 50-es üvegével. Kizárólag fekete-fehér képek, saját laborálással.

2002: HP C200 (guriga taknyot nem ért - de játszani, képfeldolgozást tanulgatni jó volt)
2003: Canon A75 + Close-up lencse + polárszűrő (szerettem)
2004: Minolta Dimage A1 bridgekamera (imádtam - bár annyira pocsék jpg-ket készített, hogy ekkor szoktam át a RAW-okra, azóta is csak abban kattintgatok)
2005: Canon 350D előbb olcsóbb üvegekkel, majd 70-200F4L-el. (szerettem)
2006: Canon 30D + profi / félprofi üvegek. (eleinte imádtam, aztán már nem szerettem cipelni az 5 kilós táskát meg a 3,5 kilós Manfrotto állványt - 2013-ig használtam, egyre kevesebb üveggel. A végén már csak a kitobi meg a 70-200F4L maradt - ráuntam az egész fotózásra, fotoklubozásra)

Ekkor abbahagytam a fotózást, és csak a motoros kirándulásaim dokumentálása miatt vettem az első MILC-ikét (azért épp Sony-t, mert ezt adták nagyon-nagyon akciós áron):

2013: NEX3N + kitobi, majd egy évvel később a5 50F1,8 OSS (szép képeket készít, de nagyon utáltam vele fotózni - az ember semmi késztetést nem érez vele, hogy lenyomja az expógombot)
2017: a6000 az előbbi üvegekkel... (imádom a gépet, eddig ez a legszimpatikusabb, újra kedvet kaptam fotózni)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13750) KawaBazsy válasza Bogyó bá' (#13749) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A filmes tapasztalat nekem nagyjából kimaradt. Anno tinédzserként megkaptam apám Zorkij 10-es másodgépét, azzal ellőttem egy pár tekercset, de aztán egyik osztálytársam tönkretette.. Azt sosem értettem, h mi alapján kell fókuszt állítani, mert nem látszott sehol, h éles e, vagy sem. Kb szemmértékre annyi méterre tettem, amit saccoltam. :-) Aztán szülnapomra kaptam egy fixfókuszos, Chinon gépet, két gomb volt rajta, az elsütő, meg a vaku.. Azzal is fotózgattam, aztán elvesződött.
A digit gépet meg 2002-ben anyám vállalkozása miatt vettük (ingatlanos), mert addig Polaroidot használt, s azt drága volt etetni. Rohadtul megtetszett az azonnali eredmény, meg hogy "ingyen" van a kattintás.. Ezután szappantartókkal lődöztem, míg egy motoros túra beszámolómhoz azért nem hozta a képeket a Totalbike, mer szarok voltak. Ekkor utánajártam a dolgoknak, megvettem az akkor egyik legjobb bridge gépnek számító Fuji S6500Fd-t, s elkezdtem tanulgatni a fotózást. A gép nagy ugrás volt az elődökhöz képest, s jól beállítva az akkori igényeimhez hibátlan fotókat csinált. Ez 2007-ben történt, s 1-2 év után el kezdtem nézegetni a tükrös gépeket, mert kevés fényben nem volt sárkány a gép, ill. gyors mozgáshoz sem, ezért PDAF volt a vágyam. De ugye ekkor még nem nagyon volt jó a videós tulajdonságuk, meg élőképre is fájt a fogam, így maradt a nézegetés.. Ill. jut eszembe, 2009-ben Londonban laktam, s ott láttam az egyik boltban kiállítva az egyik első MILC-et, asszem Olympus Pen volt a neve, de nem értettem a hype-t, mert drága volt, s ugyanúgy CDAF volt benne, mint a kompaktokban. Aztán változott a helyzet, 2 éve megszületett a gyerekem, elkezdtem megint többet fotózni (csak a téma változott), s előjött erőteljesen a gépcsere ötlete. Először a Nikon D3300-at néztem 18-105-el, majdnem meg is vettem tavaly, csak pont kifutott egy akció, mire belevágtam volna (csináltam céget, s vissza akartam kapni az áfát), s így hagytam. Aztán idén tavasszal a zasszony rám pirított, elkezdtem utána nézni a dolgoknak, s kiderült, h a MILC sokkal jobb az igényinknek (pici, videó), mert ő is használná, ill. h az A6000-ben VAN pdaf, méghozzá az egyik leggyorsabb. Innen nem is lett kérdés a választás. :-) Minden szempontból tetszik, még a formája is, egyedül csak vázstabira vágynék a manuálok miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.